I HET ENGELSCHE REDDINGWEZEN. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 19 JANUARI 1933 ii. Aantal geredden sedert 1842: 62.758. De reddingbooten worden hoofdzakelijk be mand door de visschers uit de diverse plaat sen welke langs de kust gelegen zijn. Door het geregeld omgaan met booten, het bevaren der zee onder alle weersomstandigheden, hun bekendheid met de kust enz., zijn deze lieden hiervoor bij uitstek de aangewezen personen. Zoodra het bericht wordt ontvangen, dat een vaartuig in nood verkeert en het sein tot het te water laten der boot is gegeven, bege ven deze helden zich naar de plaats waar de boot is gestationneerd, brengen deze te water en trachten vervolgens het in nood verkeerend vaartuig te bereiken. Dat het redden van schipbreukelingen dik wijls met groot gevaar en opoffering gepaard gaat, is reeds herhaaldelijk gebleken. Groot is dan ook het aantal dapperen, dat in den loop der jaren bij het reddingswerk helaas het leven liet. Niet minder dapper zijn de vrouwen, die de mannen behulpzaam zijn bij het te water la ten der boot. Er behoort zeker niet weinig moed en opoffering toe, om in het midden van den kouden winternacht, bij sneeuwstor men en orkanen vele uren te zwoegen om den wagen waarop de reddingboot is ge plaatst, dikwijls vele mijlen ver tot hun middel door het water wadende en vechtende met de woedende elementen langs het strrnd te trekken. Het bemannen en te water laten geschiedt geheel vrijwillig. Behalve, dat het instituut uitsluitend door vrijwillige bijdragen in stand wordt gehouden, worden de vele werkzaamheden, die aan deze uitbreide organisatie zijn verbonden, even eens voor het grootste gedeelte vrijwillig ver richt. Evenals het bestuur zich geheel belangeloos ter beschikking stelt doen dit ook de diverse afdeelingsbesturen, die zich in de verschillen de haven- en kustplaatsen bevinden. Het inzamelen der gelden geschiedt even eens geheel vrijwillig. De personen man nen en vrouwen- die zich hiermede belasten, dragen de ingezamelde gelden af aan de z.g. financieele afdeelingen, die voor dit doel over het geheele land verspreid zijn. Ten einde alles goed te doen functionnee- ren en aan alle verplichtingen te kunnen vol doen, heeft het instituut jaarlijks een bedrag van 300.00U pond sterling noodig. In 1931 be droeg dit 272.644 pd. st., hetgeen dus een aan merkelijke vermindering bij voorgaande ja ren is. Uit dit bedrag, dat geheel door vrijwillig* bijdragen bijeengebracht wordt, moeten de volgende kosten worden bestreden. het onderhoud van het geheele reddings wezen langs de 5000 mijlen lange kusten van Groot Brittannië en Ierland; het plaatsen van booten op alle hiervoor in aanmerking komende punten waar dit noodig blijkt te zijn en waar tevens een bemanning ter beschikking is; het laten bouwen van nieuwe booten (de kosten van een motorreddingboot bedragen van 450014.500 pd.st.j; het toekennen van belooningen aan het personeel, dat zich met het te-water-laten en bemannen der booten belast, voor alle red dingen of pogingen hiertoe die door hen worden verricht; het ondersteunen der lieden, die in den dienst gewond of verminkt raken. het betalen van pensioenen aan oude boot- lieden of aan de weduwen en weezen van de bootbemanningen, die bij het reddingswerk het leven lieten. Voor deze ondersteuningen en pensioenen is jaarlijks een bedrag van ongeveer 40.01)0 pd.st. noodig. Behalve bovengenoemde kosten moeten de loonen van het vaste personeel en de admi nistratiekosten uit dit bedrag worden bestre den. Aan loonen, administratie-, reclame-, reis- en verblijfkosten, werd in het jaar 1931 een bedrag van ongeveer 70.340 pd.st. uitgegeven. Het is natuurlijk ook met het oog op de plaatsruimte niet mogelijk een beschrijving- te geven van de vele werkzaamheden en red dingen, die van de oprichting van het insti tuut af tot heden zijn verricht. De oorlogs jaren en de jaren 1931 en 1932 maken hier op echter een uitzondering. Van Augustus 1914 tot het teekenen van den vrede zijn de reddingbooten 1808 maal te water gelaten, waarbij 5322 menschenle- vens werden gered. De meeste reddingen had den plaats als gevolg van de gewone geva ren ter zee, doch 552 maal moest er hulp ver leend worden aan vaartuigen, die getorpedeerd of op mijnen geloopen waren. Voor het red den van vliegeniers, die ten gevolge van den oorlog in nood verkeerden, zijn er eveneens meerdere tochten ondernomen. Behalve de ,5322 menschen, die bij deze verschillende tochten zijn gered, gelukte het bovendien aan de bemanningen van diverse booten, 186 vaartuigen, behouden binnen te brengen. Dat deze reddingen en werkzaamhe den meestal onder de grootste gevaren en moeilijkheden plaats vonden, behoeft geen nader betoog. Lang voordat de vrede geteekend werd, waren bijna alle jonge mannen opgeroepen voor den dienst in het leger of op de vloot, zcodat in de diverse kustplaatsen het insti tuut alleen over oudere krachten kon beschik ken. Het is een maal gebeurd dat er zich on der de bemanning van een reddingboot be staande uit 18 koppen, 12 personen van boven de 50 jaar bevonden. Van deze 12 personen hadden 2 den leeftijd van 72 jaar bereikt. De werkzaamheden en reddingen door het instituut in het jaar 1931 verricht, zijn als .volgt. Voor het redden van opvarenden van in nood verkeerende schepen werden door de reddingbooten 276 tochten ondernomen. Bij deze tochten werden 212 personen gered. Bo vendien zijn op andere wijze waarvoor door het instituut een belooning wordt uitgekeerd 59 menschenlevens gered.Hoewel niet direct noodzakelijk werden 51 opvarenden van sche pen, die om hup verzochten, uit voorzorg aan land gebracht. Het aantal vaartuigen, dat door de r;<P- dingbooten werd geassisteerd of behouden bin- jiengebracht. bedroeg 26. Behalve de geldelijke belooningen, die aan jRvcrse booti-mar.ningen werden uitgekeerd, werden er dit jaar 3 bronzen medailles met gespen en 155 certificaten voor bewezen diensten waaronder 25 aan bootslieden (schippers) en 130 aan de overige leden der bootbemanningen uitgereikt. Er werden 16 nieuwe motorbooten gebouwd, welke op verschillende stations in dienst werden gesteld. Aan het einde van het jaar waren er langs de geheele kust 183 booten ge stationneerd. Dit aantal bestond uit 107 mo Lorbooten en 76 booten, die door middel van riemen en zeilen werden voortbewogen. Zoo als ik reeds gezegd heb, bestond de vloot op 26 November j.l. uit 109 motorbooten en 67 roei- en zeilreddingbooten. Van de oprichting op 4 Maart 1824 af tot 31 December 1931 zijn er door bemiddeling van het instituut 62.758 menschen gered. Op 24 Nov. j.l. was dit aantal gegroeid tot 63058 personen. Voor deze reddingen werden behalve een groot aantal geldelijke belooningen de vol gende onderscheidingen uitgereikt: 114 gouden medailles met gesp; 138 zilveren medailles met gtsp; 172 bronzen medailles met gesp; 440 certificaten voor bewezen diensten aan bootslieden; 427 certificaten voor bewezen diensten aan de overige leden der bootbemanningen. De bronzen medaille van het Instituut werd in 1917 ingevoerd. De instelling van het cer tificaat voor de bootbemanningen geschiedde in het jaar 1921. Alvorens dit artikel te besluiten gevoel ik mij verplicht langs dezen weg mijn welge- meenden dank te betuigen aan Mr. Charles Vince, Publiciteits-secretaris van het insti tuut. die zoo welwillend was mij alle gegevens te verstrekken, die noodig waren een beschrij ving zij het dan ook in beknopten vorm te geven, over deze menschlievende en voor de zeevarenden van alle naties onmisbare instelling. IJmuiden (Oost) D. KRUIJFF IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. THANS EEN CIRCULAIRE VAN DE IJMUIDER FEDERATIE. De IJmuider Federatie verspreid .thans de volgende circulaire als-antwoord op die van den Christelijken Bond: De geschiedenis herhaalt zich. Werd aan vankelijk door de reeders en de leiding van den Christ. Bond getracht de staking te breken door de havenarbeiders tot het lossen van schepen te bewegen aangezien van Christelijke zijde het contract reeds getee kend was, thans wordt hetzelfde gepoogd ten opzichte van de zeelieden. De reeders zonden eerst buiten de organi saties om aan alle opvarenden een circulaire en nog dien zelfden avond (Dinsdag) ver gaderde het bestuur van den Christelijken Bond met zijn leden-zeelieden te IJmuiden, waarvoor de leden van Egmond en Noordwijk per autobus overgekomen waren. Aanwezig waren ongeveer 200 zeelieden. Kees van der tSeen deelde mede, dat ook het contract voor de zeelieden, evenals dat van de havenarbeiders reeds geteekend was en dat er dus uitgevaren moest worden. De verslechteringen waren naar zijn oordeel van weinig beteekenis. De vergadering verzette zich algemeen tegen deze opvatting, was van oordeel dat geen verslechteringen konden worden ge accepteerd. Ook niet de afschaffing van het Fonds, dat tot een Pensioenfonds behoorde teworden omgebouwd. Enkelen drongen aan op een nieuwe stem ming, hetgeen door het bestuur geweigerd werd. Zie hier dus de tweede groep van Christe lijk georganiseerde visscherij-arbeiders, die zich volledig aan de zijde der IJmuider federatie schaart, omdat wij een juist en zuiver standpunt innemen! Morgen zal men „het Nederlandsche Volk" weer mededeelen dat de Christelijke zeelieden niet uitvaren omdat zij door de IJmuider Federatie geterroriseerd worden, gelijk ook „Patrimonium", het blad van het Christelijk Nationaal Vakverbond, rondstrooit. Grooter leugen werd nimmer in eenigerlei arbeidersactie verkondigd. De Havenarbeiders èn de Zeelieden van den Christelijken Bond weten, dat van eenige geweldpleging van de zijde der IJmuider Federatie of wie ook geen sprake is geweest. Wij brengen hen hulde en zeggen hen dank voor deze in volle vrijheid genomen bestu ringen. Kameraden van den Christelijken Bond, nog één stap verder: Besluit nu ook de door u ingezette stakingsactie aan beide zijden van de haven in volledige samenwerking met de IJmuider Federatie te voeren voor de volledige handhaving der loon- en arbeids voorwaarden van Zeelieden, Havenarbeiders en Kolenwerkers. In deze eenheid ligt Uw kracht! MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.05 Griet per 50 K.G. f 27—f 17 Tongen per K.G. f 1.25f 0.90 Groote schol per 50 K.G. f 23 Middelschol per 50 K.G. f 23—f 20 Zetschol per 50 K.G. f 23f 21.50 Kleine schol per 50 K.G. f 27—f 17.50 Bot per 50 K.G. f 10—f 9 Schar per 50 K.G. f 12.50—f 2.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 46f 28.50 Gullen per 50 K.G. f 14f 5.50 Wijting per 50 K.G. f 5.80—f 3.70 BESOMMINGEN. MotorloggersRo 1 f 1230; Scli 95 f 1040; IJm. 204 f 540: KW 175 f 380: KW 163 f 670: KW 167 f 1070; KW 144 f 1720 Stoombeuger: VI 195 f 2250 BLOEMENDAAL GEERT DILS ALS GAST VAN „VOLKSZANG" De afd. Bloemendaal van „Volkszang" hield Dinsdagavond een propaganda-zangavond met den bekenden Vlaamschen minstreel Geert Dils als gast. Dit was voor velen een aansporing, om naar 't Jeugdhuis te trek ken, zoodat 't aantal zangers en vooral zan geressen bijzonder groot was. De heer Damstra, voorzitter van de afdee- ling, opende de bijeenkomst met een kort woord en heette de velen en vooral den heer Dils welkom. Maar op Volkszang komt men niet cm naar toespraken te luisteren en di rect werd dan ook onder leiding van den heer P. de Nobel begonnen met „Mijne moe dertaal". Na nog enkele liedjes gezongen te hebben, verwelkomden de zangers den minstreel op 't podium met 't zingen van 't 3de couplet van ..Ons lied" van L. A. van Tetterode. De minstreel beantwoordde deze attentie met 't zingen van een aantal luimige liede ren, die vooral om de geestige wijze, waarop ze met begeleiding van de luit, werden voor gedragen, de lachspieren in beweging brach ten. Want, al is Geert Dils al lang over z'n eerste en tweede jeugd heen, 't ontbreekt hem nog niet aan jolige levenslust. Vooral bij de refreinen, waarbij zijn stemveranderingen en de gezichtsmimiek zoo'n groote rol spe len. is hij vaak in hoogc mate geestig. Vóór de pauze kwam de zaal nog eens weer aan de beurt met een aantal vroolijke lie deren. Na de pauze hield Geert Dils een kleine lofrede op den Vlaamschen dichter en com ponist Réné de Clercq, van wien hij een paar gedichten reciteerde, om daardoor te doen uitkomen, dat Réné de Clercq zijn Vlaande- renland hoogelijk vereerde. Vervolgens gaf hij !t bekende ..Van twee Coningskinderen", dat door de gevoelvolle wijze, waarop 't werd gezongen, diepen in druk maakte. Langzamerhand ging hij over naar 't luimige genre, waarbij de zaal 't weer uitgierde van den lach. Als laatste nummer tje, tevens als sluitnummer van den zang avond, koos hij „Jan Hinnerk op de Lam- merstraat", waarbij de zaal den refreinzang voor haar rekening nam. Met een woord van dank aan den minstreel voor 't genot, dat hij met zijn zang geschon ken had. sloot de heer Damstra den prachtig geslaagden zangavond. JAARVERGADERING TUINBOUW. De afdeeling Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in Rust hoek onder leiding van den heer E. A. W. Hirschfeld. Uit het jaarverslag bleek dat de afdeeling 189 leden telt. Voor het puntenstelsel werden 995 punten toegekend. 112 inzendingen verwierven 31 maal 10 punten. Het aantal inzenders bedroeg 10. De groote wisselbeker werd toegekend aan den heer II. F. Hardeman, tuinbaas van Eijken- gaarde, de kleine beker als eigendom aan aan heer IJ Mulder, tuinbaas van „de Hesselink". Er werden 8 vergaderingen gehouden, ge middeld bezocht door 33 leden. Voor de onderlingen tentoonstelling zijn toegekend: Azalea 10 p. Béunder. Perle van Zahlendorf 9 p, Booms. Cyprepedium respl. Cyprepedium har- risyanum. 9 p., Hardemus. Begonia schaffiana, 8 p. Osulanium viviparum 10 p. Asplinium viviparum 8 p., Booms. Met een hartelijk woord van den voorzit ter werden hierop de bekers uitgereikt. Na de pauze vertoonde de heer Mensing, se cretaris der Mij de film de Moeder-maat schappij, die vooral de cultures in het cen trum Aalsmeer toont. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. H. Th. BeckersDreijer z. M. van BakelBoot z. Ondertrouwd: J. Metselaar en M. H. van der Zon. Overleden: D. van Kampen, 56 jaar. SANTPOORT „SANTPOORTS BLOEI". Onlangs deelden we mede, dat de heer Drijver hedenavond voor de leden van boven genoemde vereeniging en verdere belangstel lenden een lezing op natuur-historisch ge bied zou houden en Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet het gesproken woord met eenige zangnummers zou afwisselen. Thans deelt men ons mede,, dat laatstgenoemd kwartet wegens ziekte van een der leden ver hinderd is op te treden. In zijn plaats brengt nu een dubbel mannenkwartet uit IJmuiden- Oost, eveneens onder leiding van Henk Arisz staande, eenige nummers ten gehoore. TURNEN. Op 2 Februari a.s. geeft T.V.S. in „De Weyman" haar eerste uitvoering, waaraan alle afdeelingen medewerken. Het program ma telt dan ook 19 nummers. De kans be staat zelfs, dat de kleuterklasse optreedt. HAARLEMMERMEER RAADSVERGADERING. Overeenkomst met Haarlem inzake de gasvoorziening. Steunverleening aan kleine kweekers. De Raad van deze gemeente kwam Woens dagmiddag bijeen. Tegenwoordig alle leden. In handen van B. en W. werden gesteld een adres van eigenaren van perceelen grond te Nieuw-Vennep, houdende verzoek om de huur te verlagen en een adres uit de Bad- hoevebuur over de slechte verlichting en den or.houdbaren toestand van den Nieuwemeer- dijk. Gelezen werd een adres van den plaatse lijken raad van N.V.V. en S.D.A.P.. waarin werd verzocht over te gaan tot verhooging van de steunuitkeeringen voor de gehuwde werkloozen. De heeren Joore en Troost maakten aan merking op den desbetreffenden gang van zaken, hetgeen door wethouder Koning be streden werd. o.m. met deze mededeeling dat de steunregeling voor bouwvakarbeiders met groote gezinnen nog beter is geworden dan eerst, omdat zij eerst konden komen tot f 14.50 en f 1 brandstoffentoeslag en nu krij gen f 17.50 en f 1. Toen besloten ;werd de discussie over dit punt te beëindigen, zei dé heer Troost: „het lijkt wel of er met de uitkeeringen gesabo teerd wordt". Wethouder Koning vond dit een beschuldiging en verlangde dat de heer Troost dit zou bewijzen. Nadat men het 't beste had geoordeeld om deze kwestie te verschuiven naar een volgen de vergadering, had wethouder Koning la ter toch nog een stuk ter tafel laten komen om het bewijs te leveren dat er inzake de steunverleening niet gesaboteerd is. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeen komst met het gemeentebestuur van Haar lem voor de levering van gas in een ge deelte van Haarlemmermeer. Na een vraag van den heer de Zeeuw In zake de'te verwachten aansluitingen te Zwa nenburg. werd het voorstel zonder stemming aangenomen. Goedgekeurd werd een voorste! tot over dracht van het nog loopende recht van op stal op een perceel dijkgrond, gelegen langs den Nieuwemceröijk nabij de openbare school voor de som van f 1000. Naar aanleiding van een voorstel om mee te werken tot het verleenen van steun aan de kleine kweekers, mc-rkte wethouder Ouwer- kerk op. dat het hier voornamelijk betreft de bollenkweekers. In Den Haag was hier over ook reeds gesproken, maar daar had men nog al bezwaren. 25 aanvragen om hulp waren ingekomen, waarvan er 15 toegewe zen 10 afgewezen waren. Hiermede was ge moeid een bedrag van f 6300. waarvan dan door het Rijk is te vergoeden 70 pet. en dooi de gemeente 30 pet. Verschillende leden verklaarden er zich voor. Nadat de heer Joore de wenschelijk- heid nog had te kennen gegeven dat er sa menwerking werd verkregen tusschen Aals meer en Haarlemmermeer inzake steunver leening aan noodlijdende kweekers, werd het voorstel van B. en w. zonder stemming aan genomen. Verder werd nog aangenomen een voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 180.000 bij de Friesche Levensverzekering maatschappij. STADSNIEUWS HERBOUW VAN DE EGMONDER ABDIJ. EK WORDT Nü MEE BEGONNEN. Het Handelsblad verneemt uit Egmond, dat binnen afzienbaren tijd met de voorberei dende maatregelen voor den herbouw der bekende abdij begonnen zal worden; voor eerst met de oprichting van een gebouw voor twintig paters_en een kapel. Naar men weet is de r.-k. oudheidkundige Bernard de Bont in 1903 in het bezit van de Egmonder Kloosterhoeve gekomen; in 1908 is het geheele terrein aan de Benedictijnen te Oosterhout verkocht, in 1909 is de St. Adelbert-stichting opgericht, te wier name het kostbaar historisch bezit zou worden ge steld. In 1929 hebben er reeds plannen be staan tot herbouw van deze abdij, die even wel niet uitgevoerd zijn. Thans zullen de maatregelen tot den herbouw dus spoedig ge nomen worden. DE BEVOLKING VAN HAARLEM. Cijfers over 1932. DE 135.000 SPOEDIG VOL. In het afgeloopen jaar werd de bevolking van Haarlem vermeerderd door de geboorte van 1172 jongens en 1011 meisjes, totaal 2183, Wegens sterfte verminderde het inwoner aantal met 510 mannen en 547 vrouwen, to taal 1057. Er werden meer geboren dan overleden 662 mannen en 464 vrouwen, totaal 1126. In de gemeente vestigden zich 3872 mannen en 5061 vrouwen, totaal 8933. Uit deze ge meente vertrokken 3157 mannen en 4432 vrouwen, totaal 7589. Er hebben zich dus meer gevestigd dan vertrokken zijn 1377 mannen en 1093 vrouwen, totaal 2470. De bevolking van Haarlem bestond op 31 December 1931 uit: 58173 mannen en 64213 vrouwen, totaal 122,386. Aan het einde van het jaar waren de cijfers 59550 mannen en 65306 vrouwen, totaal 124856. Een vermeerdering dus van 2470, of gemid deld meer dan 200 per maand. Om aan de 125.000 inwoners te komen ontbreken er "nu nog slechts 144. Het is dus aan te nemen, dat in het einde van deze maand de 125.000ste inwoner zich aanmeldt. Er zijn thans 5753 meer vrouwen dan man nen te Haarlem woonachtig. ROOKVERBOD. Er valt je zoo wel eens iets op. als je in de tram zit en je bent. op de gezichten van je medepassagiers uitgekeken. Zoo trof ons in een wagen van de N. Z. H. T. M. deze aanduiding: 27 PERSONEN VERBODEN TE ROOKEN. Het is dus voor rooklustige trampassagiers zaak om minstens de achtentwintigste te zijn. CENTRAAL COMITé VOOR WERKLOOZEN. EEN CONCERT OP VRIJDAGMIDDAG. Vrijdagmiddag a.s. te 2.30 uur zal de H. O. V. het tweede concert geven voor de bij de be st uurdersbonden aangesloten werkloozen. Het is het Centraal Comité gelukt, de wel willende medewerking te verkrijgen van me vrouw Helène TrecpCals, coloratuurzangeres. Het volgende programma zal onder leiding van den dirigent F. Schuurman worden uit gevoerd 1. Ouverture Dichter und Bauer, Frans van Suppé La Dansa Tarantella Napolitana, Rossini 3. Paria-wals, H Aridili Ilelène Treep-Cals met orkestbegeleiding 4. Ouverture Tannhauser Rich. Wagner Pauze 5. Aufforderung zum Tanz C. M. van Weber 6. An der schonen blauen Donau Johan Strauss Helcne Treep-Cals met orkestbegeleiding. Twee Hongaarsche Dansen (5 en 6) Joh. Brahms CRISISCOMÏTc D. V. 5.— MOTOR DIENST. De adjudant-onderofficier A. W. van den Berg van de Schoolcompagnic van den Mo- tordlenst, wordt overgeplaatst bij het 10e regiment infanterie en met ingang van 23 Januari a.s. werkzaam gesteld ten bureele van den Indeelingsciistriet Commandant te Haarlem. PERSONALIA. De adjudant-onderofficier J. W. van de Weg, van het 18e regiment infanterie, wordt met Ingang van 23 Januari a.s. werkzaam gesteld ten bureele van den Indeeiingsdis- tnct-Commandant te Haarlem. HAAKLKMSCHE REDDINGSBRIGADE. Woensdagavond vergaderde de Haarlem- sche Reddingsbrigade in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. Bij de ingekomen stukken was o.a. een dankschrijven van de familie van wijlen Dr. Merens. met groote waardeering voor het sympathieke plan der brigade, de nagedach tenis te eeren door het instellen van een wis- selprijs. Door het vertrek naar elders van den se cretaris. den heer H. Munsterman, was een vacature ontstaan, ter vervulling waarvan wei-d gekozen mevr. C. E. Gras Melnte. Overgegaan werd tot bespreking van de voorloopige agenda van de jaarvergadering van den Ned. Bond. De volledige agenda volgt nog en zal op een binnenkort te houden vergadering besproken worden. Tevens werd in verband hiermee de benoeming van alge vaardigden aangehouden. Van de aftredende Bondsbcstuur.sleden stelde de heer Vaalburg zich niet herkies baar: voorgesteld werd, dat Haarlem zal aandringen op de benoeming van een medi cus. Stappen in deze richting zullen gedaan worden. Door de Schiedamsche brigade was een voorstel ingediend, dat voortaan voor het deelnemen aan Bondskampioenschappen als eisch zal worden gesteld het bezit van een bondsdiploma. Na eenige discussies werd besloten dit voorstel te steunen. Op verzoek van den voorzitter werd voor- loopig verslag uitgebracht door de commis sie voor den Dr. Merensprijs. Binnenkort zal het brigadebestuur met de voltallige commissie de plannen nader uit werken. In verband met de ijsperiode en vooral ook met het droevig ongeval aan de Jan Gijzen- vaart, stelde het bestuur voor. den bonds- propagandist, den heer A. J. Meijerink uit te noodigen, binnenkort een openbare voor dracht met lichtbeelden te houden over hulp bij ijsongevallen. Datum en plaats zullen nog nader gemeld worden. Hierna volgden nog eenige mededeclingcn over de voorbereidingen voor de tentoonstel ling bij het 20-jarig bestaan der brigade: een klacht, dat veel leden en donateurs bedank ten en een opwekking tot het werven van donateurs en het versterken der geldmidde len. die. door vermindering der subsidies van Gemeente en van de Mij. tot Redding van Drenkelingen en het intrekken der bijdrage van Teyler's Genootschap ter zeerste verster king noodig hebben. nET SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER. Do burgemeester, de heer C. Maarschalk is verhinderd, morgen, Vrijdag, zijn gewoon spreekuur te houden. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse. 4e L(Jst Trekking van DoinJcrilaK 19 4unuart 1933 HOOGE PRIJZEN 1000.— 1568 5184 f -100— 4058 4806 5490 9808 200.— 11742 M521 16869 18974 f 100-— 1759 2284 4510 11713 11795 12451 17769 18 486 537 1'rUzen van 70. 594 595 'I 1125 1139 1677 1702 2845 3075 3897 3916 4597 4641 5370 5374 5383 5481 1550 2566 3558 4572 1075 1569 2665 3729 4586 935 1508 2494 3542 4286 5183 5903 6001 6031 6214 6864 6932 6936 7339 7353 7748 8280 8343 8554 9106 9147 9630 841 921 1142 1420 1452 21)6 2352 2449 3280 3436 3448 4003 4139 4242 4832 4833 5171 6558 5627 5869 628-1 6320 «045 7041 7869 8556 8574 9644 9076' 10266 10298 10340 11099 11141 11227 11286 11488 11524 11657 11998 12120 12307 12333 12420 12439 12162 12476 126-'.9 12705 12861 12979 12988 13248 13279 13444 13608 13734 13843 11048 14053 11167 14251 14311 14402 14450 14463 14815 14821 14834 14340 14900 14025 15001 15160 15237 15297 15378 15447 15477 16509 15658 15795 15880 16902 16965 15979 16188 16370 16496 16523 16530 16537 16627 16761 16771 16990 17034 17376 17497 17556 17776 17802 17807 17855 17879 17939 18012 18024 18232 18405 18527 18810 18945 18946 10318 10411 10795 20118 20129 20322 20522 20745 20952 20988 20992 504 746 1264 1458 1707 2170 2515 2824 3214 3531 3811 4028 4310 4692 5007 5397 5599 5965 6142 6544 6877 7068 7465 7870 8298 8304 8784 9098 9429 9822 95 510 823 1293 1468 1721 2217 2616 2844 3260 3547 3831 4095 4403 4721 5047 6448 5680 6066 6180 0606 6926 7075 7537 7877 8332 8802 9181 9430 9877 513 556 592 926 1174 1175 1313 1329 1365 1498 1514 1593 1801 1941 1964 2229 2237 2264 2C59 2702 2730 2877 3002 3008 3270 3333 3410 8579 3603 3662 3865 3881 3900 4099 4182 4183 4560 4582 4617 4768 4864 4883 5057 5009 5257 5452 5530 5567 5702 5810 5858 6074 6075 6080 6219 0287 6331 6620 6658 6724 6944 6951 6968 7081 7109 7149 7584 7014 7030 7909 7043 7966 311 6-14 1209 1409 1627 1965 2305 2750 3106 3439 3669 3936 4189 4634 4894 5275 5568 60O 723 1260 10044 10056 10520 10525 10757 10758 11123 11162 11366 11492 11748 11749 11926 11952 12191 12259 12493 12515 12698 12720 23022 13067 23472 13561 13684 13703 14169 14242 14401 14429 14839 14897 15221 15240 1Ó648 15672 16040 16083 16347 16354 16744 16824 17087 17157 17458 17465 17731 17737 17901 17952 18420 18507 18797 18816 19013 10035 19372 19480 19879 19889 20393 20421 20605 20600 yerbeterlng 10083 10531 10770 11253 11510 11758 11957 12266 12518 12740 13108 13574 13706 14250 14453 14925 15258 15676 10! 12 16394 16827 17108 17492 17738 17059 18513 18843 19078 19571 19084 20451 20700 8501 8921 0291 9553 9892 10206 105411 10919 11258 11530 1177H 11064 IV 27 2 12590 12785 I52Ö5 13594 13774 14294 14461 1 1970 15351 15727 16173 16442 16842 1 7235 17513 17740 17973 18578 18925 19102 19630 19990 20487 8555 8018 8969 8971 9302 838i 9682 9788 9903 9919 10341 10493 10555 10572 10924 10954 11285 11312 11556 11565 11792 11838 11960 12016 12299 12321 12621 12631 12846 12940 13272 13376 13617 13622 14008 14021 14319 14337 14527 14672 15136 15142 15392 15483 15853 15923 16227 16276 16470 16652 16880 16900 17308 17323 17573 17589 17783 17800 17993 18134 18619 18738 18932 18981 19121 19191 19822 19832 20043 20082 20515 20517 5894 6088 6125 6462 0401 8054 8265 8633 8648 8997 0056 9385 9422 «769 9817 10001 10034 101D7 10516 10837 10709 11005 11103 11328 11365 11625 11686 11862 11918 12C44 12154 12242 12438 12668 12669 12963 13020 13136 13471 13634 13679 14033 14091 14341 14316 14652 14705 15149 15179 15497 15504 16930 15971 16304 16342 16688 16716 16997 17017 17351 17379 17699 17652 17801 17868 18233 18332 18744 18786 19002 19003 19196 19292 19835 19804 20116 20368 20530 20365 kl. 3c lUst: 1805C m. z. 186-10,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11