GRATIS 50 ENTREES S RT I N s L P1RIN PO PE VOETBAL DE TIENDE WEDSTRIJD TEGEN ZWITSERLAND. HOLLAND-ZWITSERLAND VOETBALMATCH EN NEEMT UW KANS WAAR! GRIEP! HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 20 JANUARI 1933. I - (3$ Het risico van de Januariwedstrijden. De traditie der 9 vorige wedstrijden. Hebben de Zwitsers nu een kans Het organiseeren van een interlandwed strijd in ons land In de maand Januari is altijd een eenigszins gewaagde onderneming. De vorst kan den organisators dan leelijk in de wielen rijden. Vorst behoeft natuurlijk niet dadelijk een beletsel te zijn voor het doorgaan van zoo'n wedstrijd, doch het staat wel vast, dat men op een hard bevroren veld zich niet ten volle kan geven, daar de factor gevaar veel grooter is. dan op een normaal veld. Bovendien hebben onze spelers niet zoo veel ervaring in het spelen op harde terrei nen, iets dat men den vorigen Zondag in ver schillende wedstrijden heeft kunnen waar nemen. Men is er. wat de uitrusting betreft, bovendien hier niet op ingericht. Heel wat voetballers hebben tenminste op den jong- sten Zondag met dezelfde dopjes onder de schoenen gespeeld, die ze ook op modderige velden gebruikt zouden hebben. Blijkbaar is het hier niet voldoende bekend, dat men op dergelijke harde terreinen zich uitstekend kan staande houden, indien men speelt op schoenen met zachte rubber zolen zooals cricketschoenen of wel met zolen van vilt. Ditmaal leek de vorst de K. N. V. B. leiders in moeilijkheden te zullen brengen met het oog op den wedstrijd tegen de Zwitsers. Sta diondirecteur van den Berg /iam onmiddel lijk alle mogelijke maatregelen door het Sta dion-terrein met stroo te bedekken, doch, zooals het weer is op het oogenblik, dat we dit schrijven, vermoeden we, dat er kans is, dat op een vrijwel normaal terrein zal kun nen worden gespeeld, wat natuurlijk wel zoo aangenaam is. Ook de toeschouwers zullen liever zien, dat de thermometer een flink stuk boven het vriespunt staat, daar het toekijken bij een wedstrijd terwijl het vriest, dat het kraakt, niet bepaald een onverdeeld genoegen is. De wedstrijden, die Nederland en Zwitser land tot dusver tegen elkaar hebben gespeeld hebben zich door een merkwaardig regelma tig verloop gekenmerkt, immers in alle tot dusver gespeelde wedstrijden werd de over winning behaald door de thuisspelende ploeg De geschiedenis van deze wedstrijden Is daar door wel eenigszins eentonig. Men heeft ge- ruimen tijd gezocht naar een verklaring van dit eigenaardige feit. Het gekste is wel, dat onze nationale ploeg er nooit in is kunnen slagen in Zwitserland de overwinning te be halen. Zelfs In tijden, dat het Zwitsersche elftal uiterst zwak was en geen enkele over winning kon veroveren, maakte de wedstrijd togen Nederland in Zwitserland daarop een uitzondering. Steeds werd het dan een Zwit- sersch succes. Het is voorgekomen, dat Ne derland met vol vertrouwen een sterke ploeg naar Zwitserland zond, een ploeg, die kort te voren van België en van Duitschland had gewonnen en die men daarom stellig in staat achtte ook de Zwitsers te kloppen. Maar ook toen werd het weer de traditioneele neder laag De meest voor de hand liggende verkla ring van het regelmatig falen van de Neder- landsche ploeg, zoodra ze in het land der bergen gaat spelen, is die, dat onze spelers niet tegen het Zwitsersche klimaat kunnen. Zelfs de medische commissie van den K. N. V. B., door den bond omtrent dit punt ge polst, kwam tot deze conclusie. Deze com missie gaf dan ook in overweging om in de toekomst bij wedstrijden in Zwitserland het zóó te regelen, dat het elftal eerst op den dag van den wedstrijd in Zwitserland aan komt. De invloed van het Zwitsersche kli maat bemerkt men gewoonlijk eerst nadat men er een dag geweest is. zoodat men juist den wedstrijd onder normale omstandighe den zou hebben kunnen speelen. Het is vrij zeker, dat men in de toekomst, als er nog meer wedstrijden tegen Zwitserland worden gespeeld, met dezen wenk van de medische Commissie rekening zal houden. Intussc.hen zitten we hier met onze 5 Zwitsersche nederlagen, waar op het oogen blik nog slechts 4 Nederlandsehe overwinnin gen tegenover staan, daar de vijfde thuis wedstrijd tegen de Zwitsers eerst op a.s. Zon dag gespeeld zal worden. Dat Nederland op eigen terrein steeds won. is niet bepaald te danken aan het feit, dat wij bij de thuiswedstrijden geen last van het Zwitsersche klimaat hebben, doch ook voor een deel aan de omstandigheid, dat het tot dusver voor den Zwitserschen V. B. slechts zelden mogelijk was een volledige ploeg naar ons land te brengen. Dat zat in de oude amateursbepalingen, die voorschre ven, dat aan dc spelers geen vergoeding wegens tijdverlies gegeven mocht worden. Daar verschillende Zwitsersche spelers er bezwaar tegen hadden, eenige dagen voor de reis naar Nederland afwezig te zijn, zon der een vergoeding voor den daardoor voor hun dagelljksch werk verloren geganen tijd te krijgen, moest men vaak zijn toevlucht tot invallers nemen. Naar men weet, heeft men op het oogenblik echter in Zwitserland ook bcroepspelers. waardoor dus de hierbo ven bedoelde bezwaren wel niet meer zullen voorkomen. De Zwitsersche V. B. hoopt dan ook ditmaal in staat te zijn een sterke ploeg naar Nederland te sturen. Onze internationale wedstrijden tegen Zwitserland dateeren eerst van na den groo- tcn oorlog, trouwens de opkomst van het Zwitsersche voetbal tot het tegenwoordige peil. vond pas tijdens den oorlog plaats. Daar vóór heeft Zwitserland natuurlijk wel inter nationale wedstrijden gespeeld, doch heel veel kracht ging er toen van de ploeg nog niet uit. In 1920 kreeg Nederland een uitnoodiging van den Italiaanschen V. B. tot het spelen van een wedstrijd te Genua. In verband met de groote kosten, in die dagen aan een reis naar Italië verbonden, trachtte men daar aan een tweeden wedstrijd, en wel een tegen Zwitserland, vast te knoopen. Dit plan ge lukte zoodat ons elftal in Mei 1920 de groote reis naar Italië on Zwitserland ging aan vaarden. In die dagen kort na den oorlog, was dat een onderneming van beteekenis. Immers, de spoorverbindingen waren nog niet geheel normaaal en er waren nog aller lei maatregelen, die het reizen niet bepaald tot een genoegen maakten. Onze ploeg wist te Genua met Italië gelijk te spelen, een mooie prestatie, waarover men dan ook zeer tevreden was. Men was er van overtuigd, dat de wedstrijd tegen de Zwit sers een zacht eitje zou zijn na de zware kost. die men met succes te Genua had we ten te verwerken. Helaas was het al in de eerste plaats een teleurstelling te bemerken, dat de wedstrijd tegen de Zwitsers te Basel op een zeer slecht terrein gespeeld moest worden. Het ongunstige weer had het veld in een modderpoel veranderd. Met allerlei hulpmiddelen wist men het moeras echter droog te leggen, doch in die jaren waren onze spelers nog niet zoo aan het spelen op zulke slechte velden gewend als tegenwoor dig, zoodat dit voor ons een handicap van beteekenis was. Toen echter de Natris voor een goed doelpunt had gezorgd, schudde men alle vrees van zich af. Na 20 minuten moest Mommers wegens een ongeval uitvallen. Hij werd door een anderen Zuiderling, Verlegh, vervangen. In de eerste helft kwam er geen verandering in den stand. Na de pauze kreeg echter blijkbaar het Zwitsersche klimaat onze spelers te pakken. Ze speelden tenminste ver der vrij loom, waardoor Zwitserland in staat gesteld werd een tweetal doelpunten te ma ken en daardoor met 21 de eerste over winning op de oranjemannen te behalen. Reeds in het volgend jaar op Paasch- Maandag speelde Zwitserland te Amster dam. Men had van dezen wedstrijd groote verwachtingen. Het oude Amsterdamsche Stadion was tot de laatste plaats gevuld, doch het spel heeft geen oogenblik de duizenden toeschouwers in geestdrift kunnen brengen. Dc wind waaraan men in Zwitserland niet gewend is maakte het spelen uiterst las tig. Hierdoor speelde de Zwitsersche ploeg ook beduidend onder den normalen vorm; zoo konden wij er in slagen een 20 over winning te behalen. Een jaar later. November 1922, trok voor de tweede maal een Nederlandsch elftal naar Zwitserland. Men zorgde er wel voor, dit maal niet te veel hooi op den vork te nemen, er werd tenminste op deze toer slechts één wedstrijd gespeeld. Helaas werd ook ditmaal op een slecht terrein gespeeld, een terrein, dat eigenlijk, te klein was voor een interna tionale ontmoeting. Men had in ons land het elftal met vertrouwen zien vertrekken, doch de ploeg kon desondanks aan de traditio neele nederlaag niet ontkomen. Ditmaal werd bovendien zeer zwak gespeeld, zoodat met niet minder dan 5—0 werd verloren. Als eenige verontschuldiging kon gelden, dat het drukkende weer onze spelers vrijwel ver lamde. In 1923 kwamen de Zwitsers weer naar ons land. Ditmaal speelde onze nationale ploeg iets beter, al waren er nog wel eenige zwakke plekken. Bij de pauze had Nederland een 2-0 leiding. In de tweede helft maakten de onzen nog twee doelpunten en gunde men. be leefdheidshalve, er ook een aan de gasten. Nederland won dus met 41. Hierna kwam er een pauze in de reeks wedstrijden tegen Zwitserland, doch In 1925 werden de wedstrijden weer voortgezet, waar bij Zwitserland dus aan de beurt was om onze ploeg te ontvangen. Ditmaal gingen we met een sterke ploeg, die het volle vertrouwen van het Nederlandsch voetbal had. daar vrij wel dezelfde ploeg in de voorafgaande maand eerst met 10 van België te Antwerpen en daarna met 21 van Duitschland te Amster dam had weten te winnen. De Zwitsers had den in die periode in hun internationale wedstrijden heel weinig succes, zoodat men algemeen er op rekende, dat het ditmaal eindelijk eens een Nederlandsehe overwin ning zou worden. Het elftal bestaande uit: van de Meulen, Denis "en van Dijke, Lefèvre, Bul en van Heel. Gielens, Volkers. Buitenweg Baer van Slangenburg en de Natris stond bij dc pauze met 21 achter. Daarna verslapte ons spel nog meer en zoo werd het een 41 nederlaag. Het verhaal begint nu steeds eentoniger te worden. In 1926 weer een Amsterdamsche overwinning, waarbij de gasten het vermoe delijk met het mistige weer te kwaad hadden. Met niet minder dan 50 verloren de Zwit sers. die zich. ondanks hun onvolledigheid toch dapper hebben geweerd en eigenlijk een veel beter resultaat hadden verdiend. Het noodlot wil echter nu eenmaal, dat de Zwit sers te Amsterdam verliezen en zoo werd ook in dien wedstrijd deze traditie gehandhaafd. Op den zesden Mei van 1928 ging Neder land zijn vierden wedstrijd in Zwitserland spelen. In verband met de komende Olym pische Spelen zag men het optreden van onze ploeg in dezen wedstrijd met belangstelling tegemoet. Het werd echter weer een neder laag. al was onze ploeg ditmaal niet zoo'n gewillig slachtoffer als gewoonlijk. Veel heb ben we echter in dezen strijd te danken aan het schitterend spel van v. d. Meulen tus- schen de palen. Deze bekwame doelman, die toen zijn vijf en twintigsten interlandwed strijd speelde, handhaafde zijn reputatie door er een groot aantal oogenschijnlijk on houdbare schoten uit te houden. De laatste wedstrijd van de Zwitsers te Am sterdam werd in 1929 gespeeld. Deze kamp zal den voetballiefhebbers nog wel in het ge heugen liggen. Zwitserland kwam met een der sterkste ploegen, die bet tot dusver tegen ons in het veld had gebracht. Wij werden daarbij gehandicapt doordat van Nellen reeds na 5 minuten moest uitvallen. Na een span- nenden strijd werd met een 3—2 overwinning de traditie gehandhaafd. De laatste wedstrijd, die November 1930 te Zurich werd gespeeld, bracht een 63 ne derlaag. Dit was de eerste wedstrijd, waarin Adam en Lagendaal, twee spelers, die later zoo'n groote rol in het Nederlandsehe in ternationale voetbal hebben gespeeld, van de partij waren. Hun aanwezigheid vermocht echter toen niet de schaal in het voordeel der onzen te doen doorslaan Zouden zij daarin a.s. Zondag slagen? Op het oogenblik. staat nog niet vast of INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cti. per regel. STADION AMSTERDAM ZONDAG 22 JANUARI A.S. Vestigt de aandacht van den Plorth State- man op U! HET EENIGE WAT U TE DOEN HEBT IS, BIJ HET PASSEEREN VAN DE CONTROLE AAN DE IN GANGEN VAN HET STADION, UW PAKJE NORTH STATE SIGARETTEN DUIDELIJK ZICHTBAAR IN UW LINKERHANDTE DRAGEN. Wanneer de North State-man LI ziet... en hij lèt op U, zal hij U den prijs van Uw entree-biljet terug betalen, onverschillig voor welken rang. ROOKT NORTH-STATE SIGARETTEN Denkt ook aan de „Dagelijksche North State Prijsvraag". Eiken dag gratis een fiets! BROWN WILLIAMSON TOBACCO CORP. lEXP.), LTD., LOUISVILLE - KENTUCKY - U.S.A. Lagendaal meespeelt, daar men ditmaal 16 spelers heeft aangewezen en de definitieve samenstelling eerst op den dag van den wed strijd zal geschieden. Maar mep moet wel aannemen, dat Lagendaal, nu hij zich weer beschikbaar heeft gesteld, ook zal worden opgesteld, zelfs al weet men, dat hij in het Amsterdamsche Stadion nog nooit den vorm heeft laten zien, dien hij in enkele uitwed strijden heeft vertoond Zeker is het echter, dat Nederland een elftal van beproefde en ingespeelde krach ten in het veld zal brengen en dat de Zwit sers wel heel goed zullen moeten spelen,, willen ze van deze ploeg winnen. Toch zou men verkeerd doen met beslist heid op een Nederlandsehe overwinning te rekenen. Het Zwitsersche spel ls in den laat- sten tijd zeer vooruitgegaan. Het Zwitsersche elftal heeft dan ook eenige mooie overwin ningen behaald, die Zwitserland stellig wel het recht geven met vertrouwen den strijd tegemoet te zien. Volgens de traditie hebben we een goede kans, doch volgens het spel van onze ploeg in thuiswedstrijden en ook volgens de kwa liteiten van het Zwitsersche spel, is een ne derlaag heelemaal niet onmogelijk. C. J. GROOTHOFF. Bilthoven, 18 Jan. 1933. NEDERLAND—ZWITSERLAND. De laatste trainingsavond. Donderdagavond heeft op het V.U.C.- terrein de laatste trainingsavond van het Ne derlandsch elftal plaats gehad. We lezen hierover het volgende in de N.R.Ct.: Aanwezig waren de heeren Herberts, Mundt en Triebei (van de keuze-commissie), K. Lotsy de voorzitter van de technische com missie. hoofdconsul Bouillon en secretaris Staal. En van de spelers waren aanwezig v. Run, Mol, v. Male, Lelyveld. Paauwe, An- deriessen, Pellikaan, v. Heel, Nagels, Lagen daal, v. d. Broek, Bonzema. van Nellen, Adam en Weber. De laatste twee. Adam en Weber namen niet deel aan de oefeningen op het terrein, doch woonden de toespraken in de clubtent bij. Wij hadden een kort onderhoud met Adam, dien wij naar den aard van zijn kwetsuur vroegen. Hij deelde ons mede dat een speler hem met een dopje van de zool in de liesstreek had geraakt en dat een bloed uitstorting het gevolg was geweest. De me dische behandeling had echter zulk een gun- stigen invloed gehad, dat hij er zich van verzekerd achtte, dat hij a.s. Zondag op volle kracht kan spelen. Nadat de oefeningen onder leiding van Bob Glendenning waren geëindigd, vereenig- den de spelers zich in de clubtent waar de voorzitter der Keuze-commissie, de heer Her berts. de spelers welkom heette. Hij wees er oo dat de Zwitsersche persstemmen er van getuigden dat de Zwitsersche soelers vervuld waren van groote overtuiging om een einde aan de traditie te maken, dat de Hollanders in Holland wonnen en de Zwitsers in Zwit serland. Spreker gaf daarna het woord aan den heer Lotsy. die de Zwitsersche spelers en hun taktiek en spelopvatting besprak en een uit eenzetting gaf van dc wijze waarop onze spe lers te Amsterdam hot gevaarlijke snel van den Zwitserschen- aanval .zullen hebben te breken. De heer Lotsv waarschuwde met kracht tegen eenige luchthartigheid en een opvat- ting van: het zal zoo moeiüik niet gaan. Want volgens hem behoort Zwitserland mo menteel tot de sterkste voetbalnaties van Europa. Met een gloedvolle peroratie, waarin hij de spelers op het hart drukte er voor te zorgen dat de reeks der overwinningen worde voort gezet. besloot de heer Lotsy zijn rede. Tot zoover dit blad. Zooals onze lezers weten wordt het Neder landsch elftal eerst Zondagmorgen uit de reeds bekende zestien spelers samengesteld. E.D.O.—EXCELSIOR. Zondag speelt E.D.O.. zooals men weet. aan den Middenweg een vriendschaooeliikcn wedstrijd tegen Excelsior uit Rotterdam. Evenals E.D.O. staan ook de Rotterdammers op de bovenste plaats van hun afdeeling. De opstelling van het E.D.O.-elftal is als volgt: Van Roon. G. Zandstra. N. N.. Koppen. Dinkla. Oomen. Perukel Sr.. H. Koene. Steffens, Perukel Jr.. I J. W. Koene. De strijd wordt geleid door den bekenden scheidsrechter Sikman. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Het programma voor Zaterdag luidt ah volgt: Afdeeling A: IJ.F.C.—Ulysses. V.E.WZ.S.V. Tweede JeugdTramvogels. KennemerlandV-V.IJ. Afdeeling B IJ.F.C. 2Kennemerland 2 Ulysses 2V-V.IJ. 2. Tramvogels 2Frigo. Afdeeling C: Kennemerland 4V.E.W. 2 V.V.IJ. 3—Z.S.V. 2. V.V.R.A.—IJ.F.C. 3. DE WERKLOOZFNWEDSTRIJD VOOR DE H. O. V. Men schrijft ons: - Door het bestuur der Werkloozencompeti- tïe is voor a.s. Zondag op het H.F.C.-terrein (voor deze gelegenheid welwillend afge staan) een wedstrijd georganiseerd tusschen een Haarlemsch Werkloozen-elftal en een sterk elftal uit IJmuiden dat dadelijk gehoor gaf aan het verzoek om dezen wedstrijd voor dit mooie doel te spelen. Vijftig pet. der op brengst zal dienen voor het behoud der H. O. V., de andere vijftig pet. voor een steden- wedstrijd van het Werkloozen-proefelftal. Om een ieder in de gelegenheid te stellen dezen wedstrijd, die zeker de moeite waard zal zijn, te gaan zien. is de prijs zoo laag mo gelijk gesteld. Aan het terrein 25 cent en 10 cent bij voorverkoop Zaterdagmorgen van 9 tot 11 uur: Spaarne 92, gebouw Sint Bavo Smedestraat en aan het N.A.S.-gebouw Bake- nessergracht. De heer Hartman is door den H.V.B. aan gewezen om dezen wedstrijd, die te elf uur begint, te leiden. De volgende elftallen zul len in het veld verschijnen: Haarlem: Hollenberg, Van den Berg. Prevost, De Kruijf, de Wit. v. d. Valk, Nottrot, Kok, de Roode. Riethof, v. d. Steen. IJmuiden De Jonge, Kuiper, Pol, Rijkeboer, v. d. Steen, Effern, v. d. Steen, Wildeson, v. Dongen, Braveboer, Wagenaar. MOTORWIELRIJDEN DE T.T.-RACES OP 24 JUNI A.S. De Organisatie Commissie van de Interna tionale Motorraces „Groote Prijs van Ne derland" heeft toestemming ontvangen van den Minister van Waterstaat voor het hou den van haar traditioneel geworden snel heidswedstrijden op het Circuit Drente. Dit jaar zullen de T.T.-races worden verreden op Zaterdag 24 Juni. SCHAATSENRIJDEN NAT. WEDSTRIJDEN KON. NED. SCIIAATSENRIJDERSBOND. De Koninklijke Nederlandsehe Schaatsen- rijdersbond heeft de volgende wedstrijden uitgeschreven: Zaterdag 21 Januari: Nationale wedstrijd voor Amateurs in het hardrijden over 500. 1500 en 3000 M. op de baan van de ijsvereeniging „Sappemeer" te Sappemeer. De wedstrijden beginnen om 11 uur. Inschrijvingen bij den heer T. K. Kre- mer. Noorderstraat (tel. 213) te Sappemeer. Zondag 22 Januari: Nationale wedstrijd voor amateurs in het hardrijden over 500 en 1500 M. op de baan van de ijsclub „Stadskanaal" te Stadskanaal. De wedstrijden beginnen om één uur. In schrijvingen bij den heer W. Drenth, Post- straat 40a. Stadskanaal. Maandag 23 Januari: Nationale proefwedstrijden voor amateurs in het hardrijden op de baan van de Ijsver eeniging „Sappemeer" te Sappemeer. Elke proefwedstrijd is verdeeld in twee series, ieder van twee afdeelingen, uitsluitend voor hen die nog nimmer op onderstaande af standen een eersten prijs hebben gewonnen. Ie serie: 15. 16 en 17 jaar afd. A. 500 M.; B. 1500 M. 2c serie: 18 en 19 jaar afd. A. 500 M.: B. 1500 M. De wedstrijden beginnen om 11 uur. In schrijvingen bij den heer T. K. Kremer. Noor derstraat (tel. 213) te Sappemeer. SCHAKEN. COMPETITIE NOORD-IIOLL. SCHAAKBOND Dinsdagavond speelden HaarlemNoord I tegen Zandvoort I en Haarlem—Noord II te gen Kijk Uit in te Velsen. De uitslagen lui den: 2e klasse A: Zandvoort I: HaarlemNoord I: P. H. Maste—D. Andréa 1/2—1 2 A. C. de Groot—W. Mantel 10 F. W, HarsmanTh. v. d. Bos 10 A. PielageC. P. Akkerman 01 C. O. LeeghwaterF. Abspoel 1/21/2 P. G. DijkstraS. J. Abspoel 01 C. L. Bolwidt- Jr.J. Sterkman 10 E. A. ten BraakeII. J. Steenbergen 01 A. BurgerhoutRich, v, Drielen 10 N. N.—W. A. Lindeman 1—0 Totaal 64 3e klasse: Kijk Uit UT, Velsen: HaarlemNoord II: W. PostJ. E. Strengers x) J. KoelemeijA. Molenkamp 10 S. de Vries—J. A Hoeben 1/2—1/2 G. BaljetP. v. Wieringen 01 Mr A. HellemaJ. Dijkstra 1/2—1/2 W. DeelderJ. D. Ravensbergen 1—0 M. Spetter—G. Suurendonk 10 H. OderkerkA. Vogelenzang 1—0 A. de RuiterTh. A. Suurendonk 10 Voorloopi'g x) Wordt arbitrair beslist. 6—2 CRICKET IN AUSTRALIë. ENGELAND WINT. De Engelschen hebben de derde test match te Adelaide gewonnen, want de Australische staart heeft slechts zeer zwakjes gekwispeld en op 193 runs viel het laatste wicket, waardoor Engeland een voorsprong van niet minder dan 338 runs behield. Een stevige overwinning dus, maar een met een accompagnement van ruzie, die nog wel lang zal nagalmen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Bestrijdt de Overal staat U bloot aan het besmettingsgevaar. Op straten en pleinen, in de tram, in de bioscoop, enz., overal loert deze geesel der menschheid op U. Houdt daarom, voornamelij'k in tijden van verhoogd griepgevaar, steeds de onovertroffen Aspirin-tableften bij de hand, om bij de eerste kenteeke- nen van een griepinfectie dit uitstekend middel te kunnen gebruiker», hetwelk hef lichaam op uitnemende wijze ondersteunt in den strijd tegen de binnengedrongen ziekteverwekkers, de koorts doet verdwijnen en daarmede verdere gevaren voorkomt. -"enig op de wereld Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord BAYER" staat. Prijs 70 cts. DAMES HOCKEY. HET PROGRAMMA Zondag a.s. zal er wederom op het Bloe- mendaal-veld een proefwedstrijd worden ge speeld, wanneer de weersomstandigheden dit tenminste toelaten. Na afloop hiervan zal de elftal-commissie dan haar keuze doen voor de samenstelling van het Nederlandsch elftal. De proefelftallen, die in November in Bloe- mendaal selectie-wedstrijden speelden heb ben beide enkele belangrijke wijzigingen on dergaan. Mej. Th. Broese van Groenou van de Kieviten, die tot nog toe steeds in de voorhoede speelde is. evenals in haar club, thans op de back-plaats gekozen, terwijl mej. Hofland van het Gooi van de rechtsbuiten naar den middenvoorplaats verplaatst werd. Mej. Polano (H. O. Cl is verhinderd mee te spelen. Mei. A. v. d. Berg (Amsterdam) zal haar plaats innemen. Een van de belangrijk ste wijzigingen is verder de nieuwe mid-half Mevr. Eilers (Amsterdam) heeft gemeend haar plaats aan een jongere speelster af te moeten staan, zoodat a.s. Zondag Mej. Fa- bius uit Hilversum, die den vorigen keer reeds in het B-elftal gekozen was, thans voor A uitkomt. In de B-voorhoede is Mej. Leeuwenberg van Rood-Wit weer teruggekeerd. Ondanks haar afwezigheid schijnt zij veel gespeeld te hebben, zoodat wij met belangstelling haar terugkeer in Rood-Wit tegemoet zien. Om kwart voor 12 zullen de volgende elf tallen elkaar ontmoeten: Elftal A: Van Gelder (Hilversum) Houtappel, Broese van Groenou (A'dam) (Kieviten) Vreede, Fabius. Pabst (R.W.) (Hilversum) (Arnhem) V. d. Berg, Terwindt, Hofland, Bauduin. Kok (A'dam) (Adam) (Gooi) (Zutphen) (H'sum) Voonvalt, v. Bueren, Dros, Leeuwenberg, De Geer, (Arnhem) (A'dam) (B.D.H.C.) IH.O.C.» (R.W.) Dubois, Bijvoet, Struik, (Breda) (O.K.) (H.D.M.) Rollin Couquerque, Fransie, (H.O.C. (T.O.G.O.) Molhuizen. (H.O.C.) Behoudens enkele wedstrijden in de twee de klasse staat de competitie geheel stil. Voor Haarlem en omstreken zul'en de volgende ontmoetingen plaats hebben: B. D. H. C. 4—Gooi 2 Rood-Wit 3Strawberries B. D. H. C. 5—H. B. S.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10