PARIJSCHE KUNSTRUBRIEK. DE HAARLEMSCHE STRATEN EN HUN OORSPRONG. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 21 JANUARI 1933 VOETBAL. Het programma voor Zondag Het aantal wedstrijden, dat door den K.N.V.B. voor a.s. Zondag was vastgesteld in verband met den landen wedstrijd Neder landZwitserland, was reeds heel klein. In- tusschen zijn er ook daarvan weer eenige uit gesteld, zoodat er haast niet overgebleven is. De eenige eerste klas wedstrijd in het Wes ten Hermes-D.V.S.Blauw Wit wordt niet .gespeeld. Alleen één eerste klas wedstrijd is gehandhaafd en dat is SneekG.V.A.V. in het Noorden. Ook de heele tweede en derde klasse van Af deeling I staat stil, zoodat men zich hier morgen geheel kan concentreeren op den wedstrijd NEDERLAND—ZWITSERLAND die in het Amsterdamsche Stadion gespeeld wordt en waarover onze medewerker C. J. Groothoff in ons vorig nummer reeds uitvoe rige bijzonderheden gepubliceerd heeft. Eveneens heeft men in ons vorig nummer kunnen lezen, dat door het tijdig afdekken van het speelveld met stroo en dekzeilen het terrein in een goeden toestand verkeert. Dat heeft men te danken aan het initiatief van den Stadion-directeur, den heer J. J. van den Berg, die daartoe reeds eenige dagen geleden de noodige maatregelen trof. Het zou dus al heel raar moeten loopen, als deze wedstrijd niet kan doorgaan. Alleen een hevige en langdurige sneeuwstorm tijdens de middag-uren zou het spelen onmogelijk kun nen maken. We herinneren ons een wedstrijd H.F.C.Sparta aan de Spanjaardslaan, die om deze reden gestaakt moest worden. De sneeuwvlokken vielen toen zóó dicht, dat men de spelers en den bal op een kleinen afstand niet .meer zien kon. We zullen echter maar hopen, dat de sneeuw Zondagmiddag boven blijft of in een ander land valt en dat er gespeeld kan wor den, want hoewel het geen strijd tegen de Belgen betreft, is de belangstelling voor deze ontmoeting bijzonder groot. We hopen na tuurlijk allemaal, dat-onze Hollandsche jon gens weer zullen winnen, wat niet zoo heel gemakkelijk zal zijn, want ook in Zwitserland heeft men zich op dezen strijd terdege voor bereid. Ook daar wil men breken met de tra ditie, dat de Zwitsers alleen op eigen terrein kunnen winnen. Men wil nu ook wel eens een succesje buiten de grenzen boeken. Ditzelfde willen natuurlijk ook onze Oranje-mannen, maar eerst moet de balans in evenwicht ge bracht worden. Van de negen tusschen deze twee partijen gespeelde wedstrijden hebben de Zwitsers er vijf gewonnen. De tiende moet dus voor ons zijn! Daarna kunnen we wel weer verder zien. Het is in tusschen wel jammer, dat we ook nu nog niet aan onze lezers kunnen mede- deelen, aan welke elf Hollandsche spelers de eer te beurt zal vallen, om de oranje-witte kleuren te verdedigen. Het elftal wordt eerst Zondagmorgen vastgesteld. Onze belangstellende lezers kunnen dus eerst Zondagmiddag kwart voor twee van den heer Hollander voor de A.V.R.O.-microfoon vernemen, hoe de samenstelling van ons team zal zijn. Hieronder laten we nog eens de namen van de zestien spelers, volgen, uit wie een keus zal worden gedaan: Van der Meulen (H.F.C.), Van Male (Feijenoord); "Weber (A.D.O.), Van Run (P.S.V.), Lelyveld (V.U.C.) Pellikaan (L.O.N.G.A.), Anderiesen CAjax), Van Heel (Feijenoord), Bas Paauwe (Feijen oord) Nagels (Enschedé), Adam (H.V.V.), v. d. Broek (P.S.V.), Bonsema (Velocitas), Van Nellen (D.H.C.), Lagendaal (Xerxes), Mol (K.F.C.) Het komt ons overigens wel waarschijn lijk voor, dat van Male, Lelyveld, Paauwe en Lagendaal zich, zij het dan in voetbalkleeding onder de toeschouwers zullen bevinden. De Zwitsers hebben het volgende elftal: Séehehaye (Servette); Minelli, Weiier (Grasshoppers); Spiller (Lausanne), Imhof (Carouge); Gilardoni (Lugano); Von Kaenel (Biel); Trello Abegglen (Grasshopperé), Pas- sello (Servette); Xam Abegglen (Grasshop pers); Jaeck (Basel). De strijd begint te twee uur; hij zal geleid worden door den Engelschen scheidsrechter Rous. Wij zullen weer zoo spoedig mogelijk na afloop aan de bekende adressen den rust- en eindstand publiceeren, alsmede de namen van de Nederlandsche spelers, die eventueel gescoord hebben. HAARL. VOETBALBOND. Alle voor heden Zaterdag en Zondag vast gestelde wedstrijden van den Haarl. Voetbal bond zijn afgelast. HAARLEM—KINHEIM Deze wedstrijd, die Zondagmiddag op het terrein aan den Schoterweg gespeeld zou worden, gaat niet door. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. Ook de voor Zaterdag en Zondag vastge stelde wedstrijden van den Haarl. Korf- balbond kunnen niet doorgaan. HANDBAL. T. V. S. I (Santpoort)— RAPIDITAS II. Voor de competitie van den K. T. K. ont vangt T. V. S. Zondagochtend op haar ter rein" achter Terras Rapiditas II. T. V. S. verschijnt als volgt: Van Essen, G. Hop, Vellinga, Smit, Nol Jr., Schipper, v. Vliet, Tabernal, N. Hop, Nol Sr., Eïckhof. SCHAATSENRIJDEN. WEDSTRIJDEN TE HOOFDDORP. Op 24 Januari zal op de banen van de IJs club Haarlemmermeer te Hoofddorp een na tionale wedstrijd voor amateurs in het schoonrijden voor heeren gevolgd door een wedstrijd voor paren plaats hebben, onder auspiciën van den IJsbond Holland's Noor derkwartier. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Brussel. Reeds op den eersten avond veel jachten. Uit Brussel: Vrijdagavond begon voor veel publiek de Zesdaagsche wielerwedstrijd te Brussel. Voordat de strijd aanving vond nog een sprintwedstrijd plaats tusschen Sche- rens, Arlet en Kaers, Scherens won met 6 punten. 2 Arlet 8 punten. 3 Kaers 12 punten. Nadat de 18 koppels waren voorgesteld, een eindelooze rij, viel om kwart over 9 (B. T.) het startschot. Direct had de strijd een le vendig aanzien; er werden talrijke ronden genomen en verloren. Vooral het koppel Richli-Wambst geraakte in de eerste uren leelijk achter. Om 12 uur 's nachts vingen de sprints aan. In twee uur rijden waren afgelegd 82.250 Kilometer. Pijnenburg no. 4; Van Kem pen No. 11. De stand van den Zesdaagschen wieler wedstrijd te Brussel, was hedenmorgen 9 uur (Holl. tijd) als volgt: I Haewerlijn-De Bruycker 6 punten. Haezendonck-H. Aerts 5 punten. 3 Van Hevel-van Slembroeck 2 punten Op 2 ronden achterstand: 4 Pijnenburg-Braspenninx 6 punten 5 Charlier-de Neef 6 punten 6 De Pauw-Van Nevele 0 punten. Op 4 ronden: 7 Broccardo-Guimbretière 5 punten. 5 ronden achterstand: 8 Lemaire-Martin 5 punten. 9 Lencke-Verhaegen 4 punten. 10 Rielens-Van Buggenhout 0 punten. 6 ronden achterstand: II Piet van Kempen-Ronsse 5 punten. 12 Schön-Buschenhagen 3 punten 7 ronden achterstand: 13 Van Hoek-Van Hout 0 punten. 8 ronden achterstand: 14 Haegelsteen-Smets 3 punten. 10 ronden achterstand: 15 Richli-Wambst 3 punten. 16 J. Aerts-Dehaets 0 punten. Op 11 ronden achterstand: 17 Goosens-Huigens 0 punten. Op 12 ronden: 18 Duray-Wouters 0 punten. SCHIETEN. NATIONALE COMPETITIE De eerste ronde van de Nationale Compe titie, uitgeschreven door den Haarlemschen Schietbond, is weder ten einde. Er werd door 24 vereenigingen met totaal 63 korpsen aan de verschillende wedstrijden deelgenomen. Voor zoover Haarlem en Omstreken be treft, is de uitslag als volgt: In de eerste klasse knielend bezet Gene raal Joubert, Overveen de 11e plaats met een achterstand van 10 punten op No. 1. Hoogste korpschutters zijn hier A. Visser, J. Dekker, I. v. Egmond, P. Waterweg en W. Valkenburg allen met 100 punten. In de tweede klasse knielend bezet Graaf Floris de derde plaats met 5 punten ach terstand op No. 1. Hoogste korpsschutters A. Aasman, Groningen II en J. Knijnenburg, Juliana II, beiden met 100 punten. Voor de derde klasse bezet Oranje I de 12e plaats terwijl Graaf Floris II de 19e plaats bezet. Hoogste korpsschutters W. Tielemans. Immer Vaardig III en D. Trielier, Domburg H, beiden met 100 punten. Staande houding le klasse Bloemendaal Commando I met 462 punten. Hoogste korpsschutter D. C. Hout graaf 97 punten. 2e klasse staan: No. 1 Bloemendaal Com mando II met 471 punten.,tweede is Generaal Cronjé met I met 464 punten; 3. Graaf Flo ris I met 453 punten. Hoogste korpsschutter Joh. Rompa, Gen. Cronjé met 98 punten. 3e klasse staande No. 1 Oranje IJmuiden met 455 punten, No. 2 Bloemendaal Comman do III met 450 punten terwijl Generaal Cron jé H hier drie staar met 367 punten. Hoogste korpsschutter M. v. d. Putten, Ge neraal Cronjé II met 97 punten. HAARLEMSCHE SCHIETBOND. De eerste ronde van den Winterkampioen wedstrijd is weer achter den rug. Er is over het algemeen door de vijftallen goed ge schoten, van de combinatie kan dat niet ge zegd worden. Voor Vaderland en Koning, die No. 1 staat voor de vijftallen met gem. 92.2, heeft voor de combinatie slechts een gem. van 85.8 De uitslag is als volgt: Eerste klasse: 1 Voor Vaderland en Ko ning, Haarlem, vijftal 922 punten combinatie 1717 punten, hoogste korpsschutter F. v. Pelt 189 punten. 2. Generaal van Merlen, Haarlem, vijftal 920 punten, combinatie 1772 punten, hoogste korpsschutter O. J. Keyser 189 punten. 3 Graaf Floris. Vogelenzang, vijftal 919 punten, combinatie 1784 punten, hoogste korpsschutter H. Prins 187 punten. 2e klasse: 1 Generaal Cronjé. Haarlem, vijftal 926 punten, combinatie 1713 punten, hoogste korpsschutter Joh. Rompa, 189 pun ten. 2 Oranje, IJmuiden, vijftal 907 punten, combinatie 1733 pi'/iten, hoogste korpsschut ter P. H. J. Gulikers, 186 punten. TEMPELIERSSTRAAT. Eén van de meest bekende Haarlemsche straten, wier naam heel dikwijls fout ge schreven wordt. Als honderd stadgenooten dezen., maarn moeten schrijven, dan zijn er misschien wel tachtig, die het woord met één s spellen. Deze straat heeft in den loop der jaren ook wel een geheel ander aanzien gekregen. Ter plaatse waar nu het tram huisje van de E. S. M. staat, waren vroeger de tuinen van de firma Polman Mooy geves tigd en het groote kegelgebouw van den Haarl. Kegelbond, links op de foto, is ge bouwd op een stuk grond, dat een groot aantal jaren ongebruikt was gelaten. De straat ontving haar naam naar de Tempe liers, die hier hun klooster hadden. Als stich ter daarvan wordt genoemd Jonkheer Willem van Egmond, dezelfde die het klooster der Lazaristen liet bouwen. Het klooster der Tempeliers stond op den westelijken hoek van de Singelgracht en strekte zich uit langs het Plein. De naam werd in de 16e eeuw nog in herinnering gehouden door een stuk land, gelegen bij de Groote Houtpoort, dat het Tempelieren- of St. Janskerkhof heette, terwijl het bekende Heerenhek tot eenige jaren geleden de herinnering levendig hield aan de Tempelhoeren. Na de opheffing der orde in 1312 gingen de Haarlemsche Tempeliers met al liun bezittingen over naai de St. Jansheeren. De Filmindustrie en theaternieuws. (Van onzen Parijschen correspondent). Het is verbazingwekkend te constateeren hoe de filmindustrie een omvang heeft ge nomen in de Fransche hoofdstad. Waar men ook komt, hetzij in Parijs zelf, hetzij in de aangrenzende voorsteden, in Asnières. Haïk, in Epinay, Toby, in Joinville, Pathé Natan en Paramount, overal vindt men thans groote studios. Zelfs in 't hartje van Parijs, op de Champs Elysées, waar-Osso zijn ateliers heeft of in de Rue Francoeur waar Pathé Natan zijn grootste filmen draait, waant men zich verplaatst in een Hollywood. Menig schrijver van een scenario acht het een attractie om een. deel van zijn film te laten opnemen in een Parijsche straat, voor een of ander his torisch monument of op het terras van een bekend café en zoo gebeurde het herhaalde lijk dat men, als argelooze wandelaar, ineens ergens werd aangehouden: halt, er wordt hier gefilmd. Vandaar opstopping van het ver keer, klachten wegens burgerrecht, wijl men ook 's nachts bij het schijnsel van groote lampen „draait". De openbare straat is wer kelijk een erf geworden voor cinematografen en 't heeft herhaaldelijk aanleiding gegeven tot groote onaangenaamheden. Dan was het weer eens een begrafenis stoet die niet verder kon. dan weer eens de brandweer die alle geleidingen afsneed en ook kwam het voor dat een ,.meneer-die-op- zijn-rechten-staat''. bewerend dat „de open bare weg voor iedereen is'' juist die route wenschte te nemen waar de operateurs en artisten aan 't werk waren. En dat heeft bij een der gemeenteraadsleden het denkbeeld doen rijzen om belasting te heffen op al die „straat-artisten". Voortaan zal men 150 francs per dag eischen voor eiken operateur (nadat minstens een etmaal te voren de toe stemming om te filmen wordt aangevraagd) plus 10 francs voor eiken artist of figurant, terwijl het dubbele wordt gevraagd voor een hond of een olifant die in de film moet op treden. En als er 's nachts gefilmd wordt: dubbel tarief. Maar men gaat nog verder. Voor een auto van 5 ton: 50 francs, voor een die meer weegt 70 francs, plus honderd voor den vrachtwagen die de filmtoestellen moet vervoeren, terwijl daaraan nog eens 200 francs moet worden toegevoegd wanneer ge- iuidsfilmen worden gemaakt. Een uitzondering wordt slechts gemaakt voor het opnemen van actualiteits-filmcn, die vrij zijn van belasting. Of het nieuwe belastingsysteem een einde I zal maken aan de filmindustrie op den open- I baren weg? We gelooven het niet. Want wat beteekenen tenslotte deze enkele duizenden I francs op de kosten van een film? Wanneer men in aanmerking neemt, dat bijv. een film als ..Les Dames de chez Maxim", die over enkele weken gereed zal zijn, reeds zeven en een half millioen heeft gekost, dat men vijf en veertig kilometer heeft gedraaid, waarvan er, na besnoeiing misschien twee overblijven, dan kan men er aan twijfelen of deze nieuwe belasting iets zal veranderen. Zeven en een half millioenen toch is er. dank zij een njeuwe uitvinding, met de grootste zuinigheid gewerkt. Déze nieuwe uitvinding is van het hoogste belang. Stelt u voor dat het scenario een opneming aan het strand voorschrijft. Tot nu toe waren operateurs en artisten verplicht om een reis naar de zee-kusten te ondernemen. Maar thans wordt een opneming van de zee, van een strand geprojecteerd. De artist, die de rol moet vervullen, stelt zich eenvoudig op voor het scherm waar de zee op wordt ge toond en daar, dus in de projectiezaal speelt hij zijn rol. Dat alles tezamen wordt neg eens gefilmd en zoo krijgt men absoluut den indruk dat de scène werkelijk op een strand werd opgenomen. Het beteekent na tuurlijk een geweldige bezuiniging, welke de productie in het algemeen slechts ten goede kan komen. Want één ding is zeker: het grootste kwaad dat de filmindustrie* bedreigt is de waanzinnige overdrijving van de kos ten. Abel Gance en Jean Kemm dnetteur en scène van groote historische films, zooals Fanfan la Tulipe, Le Bossu, l'Enfant Roi, Le Juif errant) hebben ons meermalen de meest typische staaltjes ervan verteld. Een meubeltje, nocdig voor een interieur, dat men overal voor veertig francs bij. een uit drager kan koopen, wordt voor de film grif met duizend francs betaald Erger nog zijn de honoraria voor de artisten. Daar vliegen bij duizenden per uur de duiten weg.zon der dat men er zich rekenschap van geeft dat men de Europeesche toestanden onmo gelijk kan vergelijken met de Amerikaan- sche. Dat dit nog niet kan is een geluk, want er is werkelijk al banaliteit genoeg. In dit verband releveeren we het hoogst- interessante interview dat de beroemde Amerikaansche ster, Clara Bow toestond op haar huwelijksreis in Europa. „Het interessante dat wc in Europa za gen?" En ik geef 't u in duizend te raden de zeehonden in den Bcrlijnschen dieren tuin. Uren heeft ze er door gebracht. En ik had er zoo dol graag eentje meegenomen, zoo ging ze enthousiast ver der, terwijl de echtgenoot, Rex Bell, breed glimlachte. Onze Nederlandsche voetballers maken in de winteravondstilte van het Haag- sche V. U. C.-terrein een diepe (knïe)buiging voor het Zwitsersche voetbalspel. Men herkent op onze foto Nagels, Bonsema. Lagendaal. Lelyveld.. Pellikaan. van Male. Paauwe en van Nellen. En uw eerstvolgende film? Don 't knowik begin manuscripten te lezen, want u weet wel dat 't me on mogelijk is om een film te draaien die me niet bevalt. Tevreden over uw reis? Het is onze eerste in Europa, 't Was een beetje kort: zooveel landen in een paar dagen, maar een volgen.le keer gaan wij er meer methodisch reizen. Maar de zeehonden in den Bcrlijnschen dierentuin zal ik nooit vergetenoh, nevernever Een hoogst eigenaardig proces is gister avond aanhangig gemaakt tegen Mr. Gheusi, den nieuwen directeur van de Opéra Comique In 1929 kreeg de bekende schilder Valdo- Barbey opdracht om de decors en costumes te ontwerpen voor „Pelléas et Méllsande" van Claude Debussy. Het ontwerp kwam ge reed en de weduwe van den componist hechtte er haar goedkeuring aan. Pelléas en Mélisande, zoo luidde hot plan van den de corateur. moesten verschijnen in een zacht directeur van de Opéra Comique was het directeur van de Opéra Comiouê was hst daarmee niet eens: volgens hem moesten de helden van het Maeterlinck-drama in zee groene gewaden. En aldus verschenen, on danks het protest van den schilder, wiens décors werden gebruikt. Roger Bourdin en Mile Vera Peters gisteravond voor het pu bliek, Maar er zat daar op de eerste rij stalles, en zulks in opdracht van den Pre sident van het Gerechtshof, de deurwaarder Rémy en twee klerken, die. zoodra het doek op was begonnen om op lange vellen papier een beschrijving te geven van décors en costumes. Prinzipien-Reiterei die met dc grootste aandacht in kunstkringen wordt gevolgd, wijl zoowel bij film als op hel tooneel een zelfde meeningsverschil tusschen auteur en metteur-en-scène herhaaldelijk aanleiding geeft tot ae hevigste dispuien. Van disputen gesproken: Cécile Sor-el blijft dus nog een jaar aan de Comedie Fran$alse verbonden. Er is héél wat om te doen geweest: een jaar lang nog zal men er dus van kunnen genieten de bijna zeven tig-jarige gravin de Ségur in de rol van een achttien-ja rig jongmeisje te zien optreden. Ministers zijn er bij te pas gekomen: Cëli- mêne- verklaart stoutmoedig in hoofdartike len, dat zc nog te jong is om groote dra matische rollen in het, Molière-huis te spe len en dat haar eigenlijke plaats Is tusschen de jongeren op den boulevard. En 't Parij sche publiek lacht en vertelt het volgende: Cécile Sorel stond in beschouwing voor een Sphinx in het land der Pharaos. En in de stilte van de woestijn, zei ze tot de .Sphinx: Oh. Sphinx, veertig eeuwen zien op me neer En toen ving er de Sphinx te spreken aan en zei: Moeder HENRY A. TH. LESTURGEON. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts. per regel. BIJ FELLE KOUDE ANTHRACIET van FRANS PERQUIN. TELEFOON 10212. DUITSCHLAND'S RIGOUREUZE INVOER RECHTEN In een offlcieele toelichting op de nieuwe invoerrechten in Duitschlancl wordt ver klaard, dat de nieuwe regeling van het in voerrecht op aardappelen van de overweging uitgaat, dat Duitschland zich op dc aardap- pelmarkt absoluut zelf verzorgen kan en het boven zijn voedselgebrulk voor voe'r- en in- dustrieele doeleinden produceert. De verhooging van het invoerrecht op witte kool is noodig geworden door de snelle prijsdaling. SCHEEPVAART OP BOVEN-RIJN ONMOGELIJK Op den Rijn tusschen Straatsburg en Ba zel zaten naar het Handelsblad meldt. Vrij dag 16 schepen aan den grond, niettegen staande zij slechts op 1.30 M. diepgang wa ren afgeladen. Honderd andere schepen werd daardoor belet te varen, want het is niet mogelijk de vastzittende schepen te passeeren. Deze lig gen namelijk alle in de vaargeul en daar bui ten is de vaardiepte nog geringer. Het water is. zij het uiterst langzaam, nog vallende. Practlsch is de scheepvaart op den Boven-Rijn gestaakt. Van ijs is nog niets te bespeuren, daar de temperaturen zich be wegen om' en bij het, vriespunt. SCHAATSENRIJDEN. DE JUBILEUM WE0SPREIDEN VAN DEN K. N. S. B. Keetman eerste in het eindklasse ment. Lise'otte Landbeck verbetert een wereldrecord. Uit Da vos: In de middaguren werd Vrijdag begonnen met een wedstrijd over 500 Meter voor dames, waarbij Liselotte Landbeck op fraaie wiize het wereldrecord van 56 sec. een stuk omlaag bracht door dezen afstand te rijden in 51.5 sec. Ook haar sterkste tegen standster mei. Weiller bleef met een tijd van 54.7 sec beneden wereldrecord. Op de 5000 Meter werd Keetman eerste en werd daarmede winnaar In het algemeen klassement. De resultaten waren: 500 Meter hardrijden voor dames: l. Met. Landdek 51.5 sec. Nieuw wereldrecord. 2. Mej. Weiller tiid 54.7 sec. 3. Mei. Roeger 57.6 sec. 4. Mei. Prohaska 1 min. 1,6 sec. Mej. Lainer startte niet. 5000 Meter voor Nederlandsche rijders. De resultaten van de 50Q0 Meter voor de Nederlandsche rijders waren: 1. W. Keetman tijd 9 min. 25.3 sec. 2. J. van de Garde Jr. tüd 9 min. 26 6 sec. 3. A. Saai tijd 9 min. 35.8 scc. 4. j. de Koning tijd 9 min. 38 sec 5, A. .T. Jansen tijd 9 min. 41.5 sec. 6. B. H. Scholten tïid 9 min. 51 sec. 7. J. van Ziil tiid 10 min. 4.8 sec. 8. J. P. de Koning t'id 10 min. 36.4 sec. 9. Th. J. H. Dullart tijd 10 min. 44.7 sec. Jonceri staakte den striid. Het pindwin ce ment pif het vo'epnde resultaat: 1. W. Keet- man (W'nkeli 1fv»>6 nnt,. 2. J. van de Garde Jr. <Lochem( "*56 56 nnt. 3. J. de Koning (Purmerend) ire.9n nnt, s. a .t unt- Sterd^ml IS042 nnt. 5. A. Sonl n*nr,rii-irr0r_ waard) 1"° "'R nnt. 6. J. van 7M\ (Oud- KarsneD is« s'j Dnt. 7. .t p do w^nin» (»ur- merendï itojm nnt. 8. B. H. Scholten 'Bus- sum) 176 12 pnt. Naar wii nog vernemen zal TTenneman (Bloemendaal) deelnemen aan de interna tionale wedstrijden. welk heden Zaterdag en Zondag worden gehouden. Oo^ de Noor Engestaneen zal aan de n deelne men. voorwaar een zeer sterke bezetiing dus.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11