Een groep deelnemers aan den wedstrijd in het schoonrijden voor paren, op ae ijsbaan aan de Kleverlaan gehouden. Geheel rechts 2e en 3 staande het win- nende paar J. Eeftinck Schattenkerk en Mej. Hartland. waagd, om deze wedstrijden te organiseeren. Spreker was gelukkig te kunnen zeggen, dat de resultaten geweldig bevredigend zijn ge weest, dank zij de mildheid van de winkeliers, aan wie hij onder luid applaus dank bracht voor hun prijzen. Hoewel het wedstrijdwezen niet in het beginsel van den Arbeiders Sport bond staat, had het bestuur alle bezwaren op zij gezet en besloten, om de prijzen te laten kampen als een kleine tegemoetkoming in het leed, dat nu al zoo lang door de verk- loozen geleden wordt. De heer Gerritsen wees op het verheffende werk van den Arbeiders Sportbond en sprak de hoop uit, dat men dien bond in zijn werk zou steunen. Het verheugde spreker, dat het aantal prijzen zóó groot was, dat hij van een loterij zonder nieten kon spreken. De prijsuitreiking, die ook zeer geanimeerd was, nam bijna een vol uur in beslag. De heer Gerritsen sprak toen nog een kort slotwoord. Hij sprak de hoop uit, dat de werk- loozen weldra geen schaatswedstrijden meer behoefden te houden, maar dat zij spoedig geregeld werk zouden vinden. Met krachtig applaus onderstreepten de aanwezigen deze woorden. Voldaan ging iedereen huiswaarts. De wedstrijdcommissie betuigt haar har- telijken dank aan de volgende winkeliers: A. P. Straathof, J. v. Dam, J. G. Wassenaar, N.V. v. d. Sluis, „Klaverblad", v. Deursen, Jac. Coltof, Kuijken, Amsterdamsche Vleeschhal, Panakker, N.A.S.B., Droste, Ve- nega, Busé de Laat, mevr. v. d. Valk, G. Kru- ger, „Bata", J. v. Leeren, S. de Vries, „Voor uitgang"^ A. Schoriagel, Polak, Paesie, Boer- horst, v. Akker, v. d. Horst, Hensen, Emmer, Gebr. Kranenburg, Pieters, N. N. en N.V. De Arbeiderspers". Daar enkele winners niet bij het uitreiken van de prijzen aanwezig waren, wordt er aan herinnerd dat de prijzen kunnen worden afge haald bij den heer G. Voeteling, Teding van Berkhoutstraat 3 rood. Het ligt in de bedoeling der Commissie, om nog eens een schaatsenwedstrijd te houden, maar nu niet voor grooten, doch voor de kinderen der werkloozen van alle gezindten. Dus mochten er nog milde personen zijn, die iets kunnen missen dan houdt zij zich aan bevolen. De dag wordt nader bekend gemaakt. R. C. H. op de schaats! Onderlinge wedstrijden op de Van Merlenvaart. Dank zü de vlotte medewerking van het gemeentebestuur van Heemstede, waarvoor een woord van dank hier wel op zijn plaats is, kon R. C. H. Zondagmorgen wedstrijden in het hardrijden organiseeren, voor haar leden en donateurs op de Van Merlenvaart, achter de tribunes op het R. C. H.-terrein. Door het plaatsen van vlaggen op de tribu nes en langs de wedstrijdbaan had de ter reinknecht van R. C. H. aan het geheel een feestelijk aanzien gegeven en daar de organi satie uitstekend verliep, dank zij ook den steun van de Heemsteedsche politie, was er een echt prettige stemming op en om de baan. Er werd door de ongeveer vijftig deelne mers hard gestreden om de uitgeloofde prij zen: diverse ritten cn herkansingen waren noodig om de prijswinnaars aan te kunnen wijzen, waarbij bleek dat onder de eerste elf talspelers vele goede rijders schuilen. We noemen o.a. Kos, Verkerk, Prevost Jr.. en Sr., Kok en' Hanse. Bijzondere vermelding ver dient wel de jeugdige Stook, een adspirant, die onder de vijftig deelnemers de zestiende plaats bezette. Te half twee waren de wedstrijden afgeloo- pen: toen kon in het restaurant op het ter- rien begonnen worden met de uitreiking van de prijzen. De eerste prijs viel ten deel aan Ab Kom duur, die nog een extra prijs verwierf, uit geloofd door den heer Slot, pachter van het restaurant op het R.C.H.-terrein; tweede was Kos, derde Van de Werve, vierde Hanse en vervolgens kregen in de navolgende volgorde nog een prijs: B. Smallegange, Smit, Steyne, C. Prevost, P. Verkerk, Bos, Guus v. d. Mey de Bie, Willemse, Rein Jansen, P. Kok, Vink, W. Stook, en D. Prevost. Na de prijsuitreiking werden de schaat sen natuurlijk weer ondergebonden en werd nog een extra baantje gelegd op de mooie baan in de Van Merlenvaart. Woensdagmiddag worden; ijs en weder dienende, wedstrijden georganiseerd voor de r. c. h.-adspiranten. Dat belooft eveneens aardig te worden. Nóg meer voetballers op de schaats. Zondag hield de voetbalvereeniging „Ke nau" een onderlagen wedstrijd op de schaats voor leden op de ijsbaan van de IJsclub ..Nieuwe Brug" over een afstand van 160 M. met den volgenden uitslag. Ie prijs J. Burghout, 2e J. Peetoom, 3e. M. Zwerus. 4e R. Mulder: 5e M. Peetoom. 6e K. Koning. De troostprijzen werden gewonnen door H. Peetoom. A. Koning. H. Dijkstra, C. Peetoom, B. Hartman, A. J. de Koning. Bij doorgaand vriezend weer zal er Zondag a.s. weer een wedstrijd gehouden worden! Op de grachten in en om Haarlem. van ingevroren schuiten en chocolade-tentjes Er zijn ijsbanen en ijsbanen. En de verschil len ertusschen zijrr enorm, zooals er ook groote verschillen zijn tusschen een ijsco'tje en een plombière in het chicste restaurant, en een haring-van-een-stuiver aan een zuur kraampje verorberd en een haringslaatje in Carlton. Er zijn groote ijsbanen, beschutte en schoongeveegde, met mooie vlaggen en res tauratie-tenten, toegangsbewijzen en kokend water voor de scheuren, prachtige verlichting en schaats-reparatietentj'esen er zijn kleine, smalle slooten, vaarten en grachten, waar het ijs gaten en verdikkingen vertoont, waar stukjes papier en riet een geleidelijken streek verhinderen, waar van latten en oude zakken tentjes voor warme chocolade en koek gemaakt zijn, waar geregeld de kreet klinkt: „Denk om den baanveger!", die, als een schaatsband breekt, met een touwtje komt aandragen. Maar welke banen schilderachti ger gelegen zijn dan de terreinen van welke ijsclub ook. En waar het zoo heerlijk gemoe delijk en knus is. Herinnert gij u nog uw gymnasium- of H. B. S.-tijd, toen ge in de zomermaanden in de pauze (het vrije kwartier noemden wij dat) een ijsje kocht aan een karretje? Ge noot ge daarvan niet honderdmaal meer dan van de fijnste ijsschotel, als ik dat zoo eens zeggen mag? En smuldet gij niet van de zoute haring, die ge als student of jongeman-op kamers 's avonds op het hoekje van de straat naar binnen liet glijden, zooals dat moet, met het hoofd achterover en zooals een haring ook het lekkerst is? Zoo zult ge ook genieten van de gemoede lij k-primitieve banen op de stadsgrachten. Ga er eens naar toe, bij gelegenheid, dit jaar of het volgende misschien. Ga er heen, niet om de sport en het rijden, als ge tenminste met iets meer moeite of kosten goede banen kunt bereiken. Want dan zoudt ge u teleurgesteld voelen. Maar doe het om de sfeer, om de ligging, om de wondere schoonheid van Hol land in den winter. Waar ge ook loopt langs de Haarlemsche singels, waar ge ook stilstaat op de vele bruggen, overal hebt ge schitteren de kijkjes. En ge zult zingen met den dichter: „Holland, mijn Holland, wat ben je toch mooi!" De heldere vrieslucht staat hoog boven de .stad. Klaar is de middag, ofschoon de strak heid reeds verbroken is door enkele wolkjes, nog vèr, maar toch teekenen van naderende kentering. De pessimistische dooi-profeten worden overstemd door de verstokte liefheb bers, natuurlijk óók weer-kenners, die de ko mende dooi van tijdelijken aard hopen cn dus noemen. En inderdaad, op het oogenblik dat ik dit schrijf, vriest het alweer, terwijl de vooruitzichten niet ongunstig zijn. Als ik door de Wilhelminastraat loop en door de zijstraten naar de Leidsche Vaart kijk, zie ik boven de kademuren de hoofden en schouders der voorbijschietende rijders, waar anders de masten en roefjes van sche pen passeeren. Het is vol op de baan, die hier en daar al natte plekken vertoont. Voorna melijk de jeugd profiteert van deze gelegen heid om te rijden en te glijden, met of zonder schaatsen, achter stoeltjes en op al of niet ge- improviseerde sleden. Welk een drukte, welk een afwisselende bedrijvigheid! Het is een ge wirwar daar, want van rechts-houden is er, vooral bij de jongeren geen sprake. En naast al die beweeg'lijkheid liggen als stille wakers de ingevroren schuiten aan den kant, rustig in afwachting van de voor haar zeker ko mende verlossende vrije vaargeul. Dat is voor mij ook al een factor voor ge- noegelijkheid, die schepen daar. Ze liggen zoo prettig dichtbij, dat je ze kunt aanraken, ze geven zoo'n behaaglijk-huiselijk idee, dat ver trouwd maakt. Ze scheppen al klinkt het misschien gek warmte. Hier kringelt rook op uit een wat scheefstaand schoorsteenpijpje, daar wordt het ijs om een schuit weggebrand of hakt de schipper het stuk. Ik ga verder, meer loopend dan rijdend, want het ijs is verre van fraai. Bij een kraampje stop ik, drink een kop chocolade en knabbel op een koek. Een opschrift „Leg eris an" ontbreekt, maar overigens is het eenzelfde tentje, als er vroeger ook altijd stonden, hier zoowel als elders. Ergens ligt een motorboot, die een bordje: „Te koop" draagt. Ze doet me denken aan een uitver koop van zomermantels in den herfst. Bij een brug bind ik mijn schaatsen af en klim op den wal. Een rij van in het ijs vast gezette bosjes stroo duidt aan, dat het ge vaarlijk is onder de brug door te rijden en desondanks zie ik verscheidene waaghalzen kalm deze waarschuwing negeeren en door gaan. Zoo lokt men ongelukken uit. Overal in de stad wordt gereden. En ook in stadsbanen zit verschil. Er zijn keurig- onderhouden vaarten, met een sneeuw-walle tje middenin, maar er zijn ook volkomen verwaarloosde grachten, die gebruikt worden als vuilnisbelt. Is er anders misschien nog ge legenheid tot verwijdering van die in het water geworpen rommel, thans blijft alles lig gen, vastgevroren tendeele, doozen, een oud kleedingstuk, kapotte kistjes, kranten, die allemaal evenzoovele belemmeringen zijn en zelfs gevaar kunnen opleveren voor de tal- loozen, die toch van zoo'n gracht gebruik maken. Op een kist met een versleten stukje cocos- mat er voor bind ik mijn ijzers weer onder en schuif voort, onder de tot vlak aan het ijs staande boomen door, waar tusschendoor de oude geveltjes een illusie geven van voorbije tijden, toen de stad nog ommuringen had en poorten. En bij de-Amsterdamsche Poort sta ik even in gedachten verzonken, zie de poor ters in en uit loopen en, 's avonds, de wach ters den toegang afsluiten tot den volgenden morgen, als de besneeuwde wagens en ver kleumde boeren de stad binnentrekken, ter markt en voor inkoopen. Even droom ik slechts. Dan roept een rammelende vracht auto met tetterenden horen me weer tot het heden terug. Het eerste stuk van de Amsterdamsche Vaart is slecht berijdbaar en smal, maar wel willende tegemoetkomers geven me de verze kering dat het verderop beter zal worden: daar zijn ook andere, goede banen. Doch zoo ver kom ik niet. Want tegen half vier zie ik achter me, over de stad heen een onheilspel lende mistbank aankomen. Dreigend nadert hij, snel, en hij drijft de dooi voor zich uit. Binnen een half uur ligt de damp over ons, drukt op alles zijn stempel van melancholie. De oneindigheid, die steeds door klaar, vrie zend weer getoond wordt, heeft plaats ge maakt voor verkillende benauwdheid en de gele streep, die aan den horizont even te zien vas, versterkt het huiveringwekkende gevoel an verlatenheid. Onwaarschijnlijk wit teeke- .ïen zich de slootstrepen in het vale veld af, ;ot ook zij tenslotte overgaan in de vervagen de grijsheid. In de stad zijn de straten zwart en voch tig en de lanta ns zijn geen scherpe licht punten meer, maar gele plekken in den mist. Op de nu stille grachten bewegen zich nog slechts enkele schimmen. Zóó was het Zaterdag in en om Haarlem. A. J. C. VI. Te Bennebroek. Ringrijderij op schaatsen voor paren. Zaterdagmiddag werd te Bennebroek een ringrJjderij voor paren gehouden, uitgeschre ven door de IJsvereeniging Bennebroek e. o., op de banen dier vereeniging bij het gebouw van de Hollandsche Cultuurmaatschappij. Aan den start verschenen zeventien paren. De uitslag was als volgt: le prijs mej. Riek Bregman met den heer Joop Vernooij: 2e prijs mevr. Goemans met den heer C. Ruijgrok; 3e prijs mej. To van Maris met den heer Th. Nieuwenhuis; 4e pr. mej. M. Vlieger met den heer J. de Vlieger; 5e prijs mej. To Mesman met den heer Paul Heemskerk; 6e prijs: mej. M. van Maris met den heer Th. van Maris; 7e prijs mej. C. Spruijt met den heer M. Spruijt. De prijsuitreiking geschiedde in het café „De Geleerde Man". Voor dezen uitstekend geslaagden wedstrijd bestond groote belangstelling. Wedstrijden te Halfweg. Begunstigd door mooi winterweer werd Za terdag op het ijs in de kom van de Suiker fabriek te Halfweg, het kampioenschap van den IT. V. B. verreden, georganiseerd door de voetbalvereeniging „Halfweg" in samen werking met de ijsclub „Zwanenburg". Fraaie prijzen had bovengenoemde vereeniging be schikbaar gesteld. Jammer dat weinig ver- eeniglngen gehoor hadden gegeven aan den oproep. De volgende vereenigingen namen deel: E. D. O. (3 ploegen) Halfweg (2) Spaarndam Kinheim en Droste. Reeds na de eerste ronde bleek, dat de strijd om den eersten prijs tusschen Halfweg en Spaarndam ging. daar bij de laatste ploeg de gevierde M. Oordhuis was. die er dan ook voor zorgde, dat Spaarndam een prijs verwierf. Doch Halfweg gaf geen kamp: met flinken voorsprong werd Halfweg kampioen; Spaarn dam 2e prijs, Kinheim 3e prijs. Voor Halfweg kwamen uit H. Bouwer, J. Smit, E. Boellaard, K. Visser. Spaarndam: H. Germans, M. Polderman, H. L. Berk, M. Oordhuis. Kinheim: H. Groeneveld, R. Bosma, P. Vlot, W. G. Groeneveld. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den heer van der Aart, voorzitter van den H. V. B. die dank bracht aan Halfweg voor het initiatief, en aan de IJsclub, voor de medewerking. Spreker zei, dat hij wel op vreemd terrein was, doch nu hij al die be kenden zag, voelde hij zich weer thuis. „Ik geef u de verzekering, dat wij hier een aan- genamen middag hebben gehad; ik heb de overtuiging, dat er een volgend maal meer vereenigingen zullen komen." Met een hartelijk woord overhandigde hij de prijzen. De organisatie was in uitstekende handen/ Wedstrijden te Heemstede. Hardrijden om den wis-elbeker. Zaterdagmiddag hadden onder zeer gun stige weersomstandigheden op de baan van de IJsvereeniging „De Volharding" te Heem stede de wedstrijden plaats om den fraaien wisselbeker. De publieke belangstelling was bijzonder groot. Al spoedig was te zien dat de strijd zou gaan tusschen J. Kooyman, die houder van den beker was, en A Buis. Kooijman werd wel eenigszins gehandicapt doordat hij in de demi-finale kwam te val len, en met een flink vaartje tegen een paal terecht kwam. Buis reed ook met een flinken slag. In de finale won eerst Kooijman, daarna Buis. beiden met een minimum verschil. In den beslissenden rit won tenslotte Buis. De uitslag was: 1. A. Buis, die daardoor bekerhouder werd. 2. J. Kooijman, 3 N. Draijer, 4 W. Botbijl. Hierna had een wedstrijd plaats van jongens, inwoners uit Heemstede, leeftijd 13 tot 16 jaar. Hiervoor verschenen 20 jongens aan den start. Ook in deze wedstrijden bleek dat er onder de Heemsteedsche jeugd al goede rij ders zijn. Winnaars werden: 1ste prijs M. v. Rooden, 2de prijs J. v. d. Linden, 3de prijs A. Compier, 4e prijs L. Kooijman Jr. 5e prijs P. Draijer, Ge prijs A. Verdonschot. Schoonrijden te Heemstede. „De Volharding" hield Zondag een wed strijd in het schoonrijden. Jammer was het dat, wat de deelneming betrof, er niet méér animo was. Voor de paren hadden zich f deelnemers aangemeld en voor dames even eens 5, terwijl voor heeren zich er 9 hadden opgegeven. Er werd over het algemeen zeer goed gereden. De jury, bestaande uit de hee ren Preyde, Freeze en Kooijman, had geen gemakkelijke taak. Zij kende de prijzen als volgt toe: Paren: 1 mej. v. Schagen en de heer S. A. Botbijl; 2 mej. v. d. Kluft en de heer G. Bot bijl, 3. mej. v. Maris en de heer C. Botbijl. Dames: l mej. v. Schagen, 2 mej. v. d. Kluft Heeren: 1 C. Botbijl, 2 G. Botbijl, 3 S. A. Botbijl. Na afloop werden de prijzen in café „Het Hof van Heemstede" uitgereikt. Te Hillegom. Onder de energieke leiding van den direc teur van Openbare Werken is- Zaterdag door een aantal werkloozen een begin gemaakt met het in orde brengen van de Lange Sloot en de Oude Beek, zoodat daar nu een goede baan komt, waarvan Zondag een dank baar gebruik werd gemaakt. De Leidsche Vaart is in de richting Lisse halverwege deze plaats over een lengte van ongeveer 1500 meter totaal onberijdbaar. De richting Haarlem is naar men ons mede deelde berijdbaar, zonder meer. De Ringvaart om de Haarlemmermeer onder deze gemeente is niet te berijden. De wedstrijden van de voetbalvereeniging „Hillinen" zijn Zondag onder ideaal weder uitstekend geslaagd. De des morgens gehouden wedstrijden voor adspiranten (14 deelnemers) had tot uitslag: 1. W. Verkerk; 2. P. Fijma; 3. J. Blokker en 4. J. Weyers. De uitslag des middags voor de hoogere elftallen (34 deelnemers) was: 1. L. van Braam; 2. J. Potman; 3. W. Freeki; 4. S. Nieuwenhuis. Troostprijzen: F. Duinkerken en F. van Engelen. Lengte baan 150 Meter. De prijsuitreiking had des avonds met een toepasselijk woord plaats in café Rutten. Er was verbazend veel publiek aanwezig en de politie had geen gemakkelijke taak daar de wedstrijdbaan een onmisbare scha kel was voor het „doorgaand verkeer". De E. H. B. O. was aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen. Te Hoofddorp. Een pinda-mannetje in de feestvreugde. Zaterdagmiddag hield de IJsclub „Hoofd dorp" op de baan aan den Kruisweg een hardrijderij voor paren. Hoewel vele schaat senrijders zich op 't vrij betrouwbaar gewor den ijs in de Hoofdvaart enz. bevonden, was er nogal belangstelling, zoowel wat het aan tal deelnemers als dat der toeschouwers be treft. De heer Vogels en mej. Koen traden als eerste overwinnaar uit het strijdperk. Terwijl de prijsuitdeeling in het café van den heer K. plaats had. kwam er een pinda mannetje met z'n koopwaar naar binnen. Een lid van het ijsclubestuur nam direct het initiatief om d eninhoud van den trommel onder de aanwezigen in de zaal „aan den man" te brengen. Dit vond zooveel bijval, dat in minder dan geen tijd de geheele voor raad was uitverkocht. Het pinda-mannetje, dat deze onverwachte aardige attentie zeer op prijs stelde, werd hierop op de handen genomen en onder hoe ra's de zaal rondgedragen; een welgemeende behandeling, die hij zich met een van vreugde stralend gezicht liet welgevallen. 2 0verveen. Hardrijderijen ophet Kolkje. Zondagmiddag werden van 24 uur hard rijderijen over 80 Meter gehouden op een der banen van het Brouwerskolkje. Het ijs was goed en er was van de zijde van het ijs- en wandelpubliek veel belangstelling. De uitslagen waren als volgt: a. Jongens van 811 jaar (16 deelnemers) 1. C. van Oorschot, 2. H. van der Zande, G. Tuilenaar, 4. J. Droog. b. idem van 12 en 13 jaar (17 deelnemers) 1. P. Burggraaf, 2. J. Bolleman, 3. G. Koelmey, 4. P. Bakker. c. idem van 1416 jaar (18 deelnemers); 1. Fr. Hekker. 2. J. van den Elshout; 3. H. van Maris, 4. L. Koelemijy. Troostprijs: C. Huybens. Deze wedstrijden waren georganiseerd door de R.K. Gymnastiekver. Hercules en door de afd. Overveen van den R.K. Volks bond. Alleen zoons van leden van den R.K. Volksbond konden hier aan deelnemen. I Kampioenschap van Nederland. VAN DER SCHEER WINNAAR Uit Heeren veen; De tweede dag van de wedstrijden in het hardrijden cp de schaats om het kampioen schap van Nederland heeft ook geen verras singen gebracht. Waren Zaterdagavond de vooruitzichten niet gunsting en hing er nog een dikke mist, tegen den ochtend trok de nevel op en eenlge graden vorst hadden het ijs uitstekend be rijdbaar gemaakt. Een tamelijk sterke wind stond recht op de baan. Dc 1500 Meter. Begonnen werd met de 1500 Meter, waarbij de rijders, die op de 500 Meter de snelste tij den hadden gemaakt tegen elkander wer den geplaatst. Koops won zonder strijd in 2 min. 46 sec. van Van Beekum, wiens tijd 3 min. 2 sec. be droeg. Heiden zegevierde met krachtige slagen in min. 44.8 sec. over Henneman, die een tijd maakte van 2 min. 57 sec. Keetman bleek niet opgewassen tegen v. d. Ruit en verloor met 10 Meter. Tijd van v. d. Ruit; 2 min. 46.8 sec., Keet man 2 min. 48.8 sec. Kuipers en Van Zijl ontliepen elkaar niet en deze strijd werd in den spurt ten gunste van Van Zijl beslist in den tijd van 3 min. 1.4 sec. Tijd van Kuipers 3 min. 3.8 sec. Schenk en v. d. Scheer reden daarna een mooien wedstrijd, welke door v. d. Scheer met 40 Meter voorsprong werd gewonnen in den tijd van 2 min. 40.3 sec. Tijd van Schenk: 2 min. 48.8 sec. De mooiste wedstrijd van den dag was die tusschen Dijkstra en Blaisse. De geheele baan bleven de rijders naast elkaar en in den eind spurt wist Dijkstra met gering verschil te winnen in den tijd van 2 min. 38.8 sec. De tijd van Blaisse was 2 min. 40.4 sec. Kaan en Langendijk bleken geen partij te zijn. Laatstgenoemde, die met krachtige sla gen reed, won met een halve baan voor sprong in den tijd van 2 min. 46 sec. De tijd van Kaan was 3 min. 2.1 sec. Duliaerdt, die alleen over de baan ging, legde deze af in 3 min. 13.6 sec. De uitslag van den wedstrijd over 1500 M. luidt als volgt: 1. Dijkstra 2 min. 38.8 sec. 2. v. d. Scheer 2 min. 40,3 sec. 3. Blaisse 2 min. 40,4 sec. 4. Hei den 2 min. 44,8 sec. 5. Koops 2 min. 46 sec., 6. Langendijk 2 min. 46 sec. 7. v. d. Ruit 2 min. 46.8 sec. 8. Schenk 2 min. 48.8 sec. 9. Keet man 2 min. 48.8 sec., 10. Henneman 2 min. 57 sec., 11. Van Zijl 3 min. 1.4 sec. 12. Van Bee kum 3 min. 2 sec. 13. Kaan 3 min. 2.1 sec. 14. Kuiper 3 min. 3.8 sec. 15. Duliaerdt 3 min. 13.6 sec. Door dezen uitslag was de spanning voor het eindklassement sterk toegenomen, omdat v. d. Scheer en Dijkstra, elkaar in pun ten niet ontliepen en met ongeduld werd af gewacht wat de 10.000 zou brengen. Hieraan namen deel: v. d. Scheer, Dijkstra', Blaisse, Langendijk, Keetman, v. d. Ruit, Koops en Kaan. De uitslag van de 10.000 Meter luidde; 1. J. Langendijk (Oud Karspel) 19 min. 5.6 sec. 2. A. F. v. d. Scheer (Zutfen) 19 min. 30.7 sec. 3. L. v. d. Ruit (Amsterdam) 19 min. 43 sec. 4. L. Dijkstra (Den Haag) 19 min. 45.2 sec. 5. R. Koops (Assen) 19 min. 51 sec. 6. D. Blaisse (Amsterdam) 20 min. 29.2 sec. 7. W. Keetman (Winkel) 21 min. 18 sec. 8. K. Kaan (Wieringerwaard) 21 min. 44.3 sec. Het eindklassement. Het eindklassement luidde: 1. A. F. v. d. Scheer 218.208 pnt. (kampioen) 2. L. Dijkstra 220.393 pnt.. 3. J. Langendijk 222.203 pnt. 4. B. Blaisse 225.766 pnt. Van der Scheer wist dus weder beslag op den nationalcn titel te leggen, zij het dan ook met gering verschil in punten met Dijkstra. Wedstrijden te Spaarndam. Het mooie winterweer van Zaterdag en de muziek brachten onder de mededingers van den wedstrijd en het aanwezige publiek een prettige stemming op de banen van de IJs club „Nova Zembla". Aan den wedstrijd, die speciaal voor de werkloozen was uitgeschreven, werd door niet minder dan 52 personen deelgenomen. Om de prijzen, waarvan geen der deelne mers de waarde kende, werd ijverig gestre den, doch het bestuur had ze zoodanig ge steld. dat elk der 52 deelnemers een bon voor levensmiddelen kon worden verstrekt van f 2 terwijl aan de winnaars (1. J. Oorthuis, 2. H. Germans. 3. C. Bouwens, 4. S. Ruijgvoorn, 5. F. van Meesche, 6. G. van den Veenbrisch, 7. F. Cornelissem, 8. J. de Vos, en 9 J. W. Schild, elk in verhouding eenige sigaren werden verstrekt. Te Zandvoort. GECOSTUMEERD IJSFEEST Zaterdagavond werd op de feestelijk ver sierde ijsbaan „Rinko" een gecostumeerd feest georganiseerd. De costumes, die voor een prijs in aan merking kwamen waren: de eerste badgast (Kees Max), de Indiaan (Silvius) Watt en half Watt Sirol en van 't Veld), 't kamer meisje (mej. Schulte) de Noorderbad-bad- mannen, de schilder en zijn model (mej. Pool man en Mej. Schulte), de Volendamsche (mej. A. Schut), Zwarte Piet (Jongeh. Haan), de dronken gentleman (Van Raalte Jr.) de kleine Jockey (Henk Slagveld) en Bruintje Beer, een zesjarige hardrijder, waarvan we den naam niet te pakken konden krijgen. Na het démasqué te half twaalf trokken de deelnemers zich terug in lunchroom Carels, waar de heer E. Brokmeier met een toepas selijk woord de prijzen uitreikte. De Glijbaan aan den Strandweg. De glijbaan aan den Strandweg trok Zon dag wel de belangstelling, niet alleen van de deelnemers aan dit ijsvermaak, maar ook van de toeschouwers, Honderden hadden zich langs den kant van de baan geschaard om dit oud-Zandvoortsche vermaak gade te slaan Menigmaal, als een der „rijders" vreemde capriolen maakte, klonk een daverend gelach op uit de menigte. Vooral toen tegen vier uur het opkomende water het ondereinde van de baan bereikte en menige sleetjerijder met groote snelheid het water in schoof, kwam er aan de vroolijkheid geen einde. Ondanks hun natte pak, bleven de hartstochtelijke liefhebbers toch doorglijden tot de baan om streeks vijf uur gesloten werd. Ook 's avonds werd weer een druk gebruik gemaakt van de baan. Wedstrijden op het Zeemeeuwen-terrein. Woensdagmiddag worden op het Zeemeeu wenterrein, dat thans in een mooie ijsbaan is herschapen, wedstrijden gehouden voor jongens en meisjes beneden 18 jaar. Voor de winnaars zijn mooie prijzen beschikbaar. We twijfelen niet of de deelname zal groot zijn. De Intern, wedstrijden te Engelberg. Om den Hólland-beker. Uit Engelberg: Zaterdag begonnen te Engelberg de internationale wedstrijden in het hardrijden om den Holland-wisselbe ker. Verreden werden de wedstrijden over de' 500 en 1500 Meter. Hooftman was de beste rijder van heden. Op de 5Q0 Meter' werd hij derde met een tijd van 45.2 sec. achter de Oostenrijkers Riedl en Leban, terwijl hij op de 1500 Me ter tweede achter Riedl eindigde. Leban was op dezen laatsten afstand niet gestart. De resultaten van de 500 Meter waren: 1. Riedl tijd 44.3 sec., 2. Leban tijd 45 sec., 3. Hooftman, tijd 45,2 sec., 4. Urban tijd 46,2 sec., 5 en 6. Saai en J. de Koning 49,2 sec., 7. H. Blaisse 49.8 sec., 8. J. van de Gorde Jr., tijd 50 sec., 9. Cassani tijd 56.4 sec., 10. Scholten tijd 1 min. 4,8 sec., gevallen. De resultaten van de 1500 Meter waren: 1. Riedl tijd 2 min. 26,2 sec., 2. Hooftman tijd 2 min. 29,8 sec., 3. J. de Koning tijd 2 min. 34.4 sec., 4. Urban tijd 2 min. 34.9 sec., 5. Saai tijd 2 min. 37,6 sec., 6. H. Blaisse 2 min. 40 sec., 7. J. van der Garde tijd 2 min. 40.7 sec., 8. Scholten tijd 2 min. 45. 8 sec. 1000 en 5000 M. Uit Engelberg: Zondag werden de interna tionale wedstrijden in het hardrijden om den Holland-wisselbeker voortgezet waarbij gere den werd over 1000 en 5000 Meter. In het al gemeen klassement werd Riedl eerste en werd dus wederom houder van den wissel beker. De resultaten waren: 1000 Meter: 1. Leban tijd 1 min. 33 sec. 2. Riedl tijd 1 min. 33,2 sec. 3. Hooftman 1 min. 34,0 sec. 4. Urban 1 min. 38.4 sec. 5. J. de Koning 1 min. 40.8 sec. 6. Saai tijd l min. 41,3 sec. 7. Blaisse tijd l min. 43 sec. 8. Van der Garde jr. 1 min. 45,6 sec. 9. Scholten tijd 1 min. 49,9 sec. 10. Cattanl tijd 2 min. 4.4 sec. De resultaten van de 5000 Meter luidden: I. Riedl tijd 9 min. 7,2 sec. 2. Hooftman tijd 9 min. 16,7 sec. 3. Van. der Garde jr. tijd 9 min. 30,9 sec. 4. J. de Koning tijd 9 min. 31,2 sec. 5. Scholten tijd 9 min. 38,2 sec. 6. Saai tijd 9 min. 39,2 sec. 7. Blaisse tijd 9 min. 50,4 sec. 8. Urban tijd 9 min. 51.2 see. Leban en Cattani niet gestart. Eindklassement. Het eindklassement had door deze uitsla gen het volgende aanzien: 1- en winnaar van den Holland-beker Riedl (Oostenrijk) 194,85 pnt. 2. Hooftman (Nederland) 197,77 pnt. 3. Urban (Oostenrijk) 206.15 pnt. 4. J. de Ko ning (Nederland) 208.15 pnt. 5. Saai (Neder land) 210.30 pnt. 6. Van der Garde (Neder land) 213,46 pnt. 7. Blaisse (Nederland) 213,67 pnt. 8. Scholten (Nederland) 232,84 pnt. NoorwegenAmerika. Uit Oslo: Zondag werden de wedstrijden in het hardrijden op de schaats tusschen Noorwegen en Amerika voortgezet, waarbij 15000 toeschouwers aanwezig waren, waaron der de Koning van Noorwegen. Noorwegen won met 57.5 pnt. tegen Amerika 86.5 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10