DERDE KLASSE. RESERVE 1E KLASSE KORFBAL WATERPOLO. ZWEMMEN BILJARTEN WIELRIJDEN. BOKSEN BaarnBloemendfaal (23) Bloemendaal kon nog best een paar puntjes gebruiken; de overwinning, welke zij in Baarn op de club van dien naam be haalde, was dan ook buitengewoon nuttig. Aan spanning heeft het overigens niet ont broken. Baarn begreep heel goed, dat door het verliezen van dezen wedstrijd haar lot vrijwel beslist was; hij heeft zich dan ook tot het uiterste ingespannen om de puntjes thuis te houden. Reeds direct na het begin werd er door beide partijen flink aangepakt. Vooral de thuisclub begon met eenige gevaarlijke aan vallen. Gelukkig voor Bloemendaal verving Kersten in het doel Huisman uitstekend. Hoewel het spel der witten over liet alge meen rustiger was, vooral het plaatsen was beter verzorgd dan bij Baarn, viel er geen krachtsverschil tc bespeuren. Na vijftien minuten liep De Bock snel door op een pass van den Bloemendaal midhalf, passeerde een der verdedigers en gaf vervolgens doelman Onrust geen kans (0—1). Kort daarna maakte de thuisclub uit een algemeenen aanval onhoudbaar gelijk (1—1). Beide partijen kregen daarna nog enkele goede scoringskansen, maar de eerste helft verstreek met ongewijzigden stand. Na de hervatting veranderde het aspect van den strijd maar weinig. Het spel bleef een zeer levendig karakter behouden. Van G-elder vooral gaf herhaaldelijk blijk van zijn schutterscapaciteiten, maar Onrust stond steeds op de goede plaats. Ongeveer een kwartier voor het einde nam de thuis club de leiding (21). Daarna is Bloemendaal verwoed op komen zetten en kwam tevens tot uiting dat de gast- heeren wel Iets te veel van hun krachten ge vergd hadden. Van Gelder benutte een voor zet van rechts uitstekend (22). Baarn kon het leder maar niet meer weg krijgen en kort voor het einde passeerde wederom Van Gel der met een scherp schot Onrust (23). Bloemendaal speelde met het volgende elftal; Kersten. Immer, C. Bakker, Kohier, Beijk, Parson, Kohier, de Bock, F. Bakker, Van Gelder, Strik. (Invallers voor W. Huisman en Jonker- gauw). KennemersO. S. V. (53) Beide partijen tellen twee invallers. De Zaansche ploeg is aanstonds aanvallend, doch kan het door goed verdedigen der thuisclub niet tot scoren brengen. De thuisclub begint zich dan ook te roeren en onder leiding van Horeman, die een prima rechtsbuitenpartij vertolkte, wordt aanval op aanval onderno men. Na vijftien minuten weet Steeman Jr. via een O.S.V.-speler te doelpunten, (l0). Even later scoort Brethouwer uit een voorzet van rechts No. 2. De O.S.V.'ers spelen echter voor wat zij waard zijn: Gobel weet voor de rust nog te gen te scoren. Rust 21. Na de rust zijn eerst de Kennemers iets sterker, doch nadat Groot den stand op 31 heeft gebracht, verslapt de thuisclub. O.S.V. weet hiervan te profiteeren, door op fraaie wijze door Meins gelijk te maken. (33). De strijd wordt nu zeer spannend. Kort voor het einde komt de thuisclub nog even opzetten, Brethouwer en Tabak zorgen er voor, de overv nining aan Kennemers tc brengen. Met 5—3 komt het einde. HillinenSchoten (13) Na een zeer spannenden wedstrijd is het Schoten gelukt om op beide kostbare pun ten beslag te leggen. Schoten speelde een beter samenspel dan dc thuisclub, gepaard gaande met een flink enthousiasme. Schoten heeft bovendien nog drie inval lers; daardoor is deze overwinning nog fraaier. Schoten heeft eerst het windvoordeel en opent direct een levendig offensief. Hillinen speelt wat te veel op den man, en verwaar loost daardoor veel. Kedde opent voor Scho ten de score met een goed schot. 01). Niet lang heeft Schoten hier plezier van. want spoedig maakt de linksbinnen gelijk. (1—1). Weer trekt Schoten ten aanval, nu is hot Hetem, die keurig doelpunt. (12). Hier mede is het rusten. De tweede helft is een getrouwe ccpie van de eerste. Om beurten moeten de epers er aan te pas komen. Hof in h f ten-doel laa' zich echter niet meer passéeren. Wan neer Willemse den bal krijgt toegespeeld ver groot hij met een hard schot den voorsprong. (1—3). Nu is Hillinen een geslagen elftal, Nog eenige benauwde oogenblikken en dan is het tijd. Schoten is twee kostbare punten rijker. E. D. O. 2—Z. F. C. 2 (4—2) Het is aan dc thuisclub gelukt in een uit stekenden wedstrijd aan de leiders van hun afdeeling een verdiende nederlaag toe tc brengen. Met het volgende elftal heeft zij dit succes behaald: De Waard, J. Steffens, v. Weeren. C. Zandstra. Vreencgoor. J. Koene. C. Bruin, v. Geemen. Goemaat, Calland, Schumacher. De thuisclub pakt direct goed aan met snelle open aanvallen, geleid door Goemaat, die steeds met forsche trappen dc vleugels aan het werk zet: Z.F.C. wordt op eigen helft teruggedrongen. De middenlinie met Vrecne- goor en Koene aan het hoofd voedt haar voorhoede uitstekend. Uit. een voorzet van Schumacher schiet Calland hard In; de Z.F.C.-keeper werkt den bal tegen den paal waar Bruin present is om aan E.D.O. dc lei ding te geven (1—0). ïntusschen zijn de Z.F.C,-aanvallen niet van gevaar ontbloot. Maar het E.D.O.-achter trio werkt keurig. Toch kan het niet verhin deren dat Z.F.C. door haar midvoor gelijk maakt (l1). Met dezen stand breekt de rust aan. Z.F.C. begint met eenige fanatieke aanval len, die geen genade vinden bij de E.D.O.- verdediging. Ook de E.D.O.-aanval gaat zich weer roeren. Bij een keurigen voorzet van Bruin kopt Schumacher mooi in (21). Z.F.C. laat het er geenszins bij zitten. Toch is het een zwak moment van de E.D.O.-verdediging waarvan zij kan profiteeren; de stancl is gelijk (2—2). Nu ontsoint zich een felle strijd om de lei ding; de thuisclub geeft zich geheel. Vrcene- goor sDeelt uitstekend: ook Koene geeft zich geheel, waardoor dc E.D.O.-voorhoede steeds aan het werk wordt gezet. Bij een E.D.O.-aanval geeft scheidsrechte»- Van der I,eo oen penalty tegen Z.F.C. Calland laat d^ze kans tot. scoren voorbij gaan; hij schiet zacht in 's keepers handen. Na goed werk van Vreenegoor hergeeft Goemaat met een goed schot aan E.D.O. de leiding (32). Dadelijk daarna maakt dezelfde speler een buitenspel doelpunt. De thuisclub blijft in de meerderheiduit een mooien voorzet van Bruin brengt Goemaat met een kopbal den stand op 42, waarna spoedig het einde komt. H. F. C. 2Haarlem 2 (43) Deze voor beide partijen zoo belangrijke wedstrijd is in een overwinning voor de thuisclub geëindigd. De opstellingen luidden als volgt: Haarlem II: Hoeben, Kornmann, Buissink, Dik, Van Gooi, Brouwer, Klipp, Schornagel, Dc Winter, Schouten, Onkenhout. H.FC. II: Chapon, Van den Berg. Kruyt. N.N., Höck, Denijs. Marchant, Drijber, Van Parreeren, Wittebol, Van der Togt. Beide partijen beginnen enthousiast, waar bij H.F.C. iets sterker is. n.N. geeft aan H.F.C. ook spoedig de leiding. De aanvailen zijn dikwijls zeer gevaar lijk en het is Schouten, die den gelijkmaker scoort (11). Goede schoten van De Winter en Kruyt leveren geen succes op. Als Hoeben echter een fout maakt heeft H.F.C. weer de leiding. H.F.C. blijft in den aanval, doch door zwak schieten gaan vele kansen verloren en de rust gaat in met ccn onveranderden stand. Na de hervatting vallen beide voorhoeden weer fel aan; het is N.N., die kort achter elkaar twee maal doelpunt, daarmede aan H.F.C. een veiligen voorspdong gevend. Haarlem denkt er echter anders over; de H.F.C.-achterhoede krijgt het zwaar te ver antwoorden. Als Wittebol twee keer hands maakt, worden de hiervoor toegestane penalties in even zoovele doelpunten omge zet. Tot verdere doelpunten komt het. echter niet; het einde van dezen aantrekkelijken strijd brengt aan de thuisclub een zwaar bevochten overwinning. RESERVE 2e KLASSE A. R. C. H. 2—K. F. C. 2 (7—1) Dat het den R.C.H.-reserves ernst is om een kans te maken op het kampioenschap moge blijken uit de 71 overwinning die het elftal na fraaien kamp heeft behaald op den ernstigsten concurrent K.F.C. 2. Het geheele elftal heeft een uitstekenden wedstrijd ge speeld; vooral Ruigrok met vier doelpunten had er goed het oog in. Door uitstekend spel was de stand met de rust reeds 30 in het voordeel van de R. C. K.'ers, die hun tegenpartij geheel overspeel den. Na de hervatting ging het weer even goed met het elftal; in het veld werd ex goed ge speeld en de voorhoede wist de aanvallen steeds goed af te werken, zoodat de score geleidelijk omhoog ging. Met den stand van 60 zag tenslotte het hardwerkende K.F.C. kans om tegen te scoren, maar nog voor het einde bracht R.C.H. den eindstand op 71. Behalve Ruigrok met 4, scoorden Meyer 2 en van de W-erve 1 goal. Het elftal speelde met: Schuurman, Van Th iel, Kaestner, Hessels, v. d. Berg, van Eek, v. d. Werve, de Geus, Ruigrok, Meij de Bie, Meijer. HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A: Haarlem 4Damiaten 44 Schoten 2Ripperda 1—3 V. S. V. 3—E. D. O. 3 1—6 R. C. H. 3—E. H. S. 3—1 1 B: R. C. H. 5Haarlem 3 6—3 E. D. O. 4—D. I. O. 4—4 Stormvogels 3R. C. He 4 20 Kennemers 3T. H. B. 2 62 Ripperda 2E. D. O. 5 6—2 2 C: Hillegom 2Drostel 45 2 D: Bloemendaal Vet.R. C. H. 6 43 3 A: Kinheim 4Heemstede 125 Bloemendaal 3—V. V. B. 2—0 R. C. H. 8—Beverwijk 4 112 Kennemers 4Kenau 2 81 Kennemers 8Thalia 46 Bevei'wijk 3V. S. V. 4 51 D. I. O. 3—E. D. O. 8 14—0 Stormvogels 5Kinheim 5 31 Beverwijk 5Thalia 2 13 3 F: HeemstedeR. C. H. 10 101 D. C. O.—D. I. O. 4 U—0 3 H: Geen wedstrijden. 3 I: Schoten 5Bloemendaal 6 23 Hillinen 4Zeemeeuwen 5 30 JUNIORES. Afd. A: E.D.O. aBloemendaal a 0—6 R. C. H. a—V. S. V. a 2—1 Afd. B: E. D. O. b—R. C. H. b 4—6 Haarlem b—Stormvogels b. 2—1 Afd. C: R. C. H. c—I. V. O. a 2-4 HalfwegHaarlem c 13 Kinheim—T. H. B. 13—0 Afd. D: Bloemendaal cR. C. H. d 91 Hillinen—V. O. G. 3—1 Afd. E; E. D. O. c—R. C. H. f 18—0 I, V. O. b—Bloemendaal d 2—3 Haarlem d—Beverwijk '11 ADSriRANTEN. Afd. A: E. D. O. aZandvoort a 10 Schoten aBloemendaal a 21 R. C. H. a—VI. Vogels a 4—3 DeCeO—Haarlem a 05 Afd. B: Bloemendaal b—R. C. H. b 06 Rozenprieel aKennemerland a 0—5 Afd. C.: E. D. O. c— Z. S. V. 1—1 Haarlem cHillinen b 5—0 VI. VogelsbR. C. H. d 2-^i Afd. D: Zandvoort bHaarlem d 23 E. D. O. dBloemendaal d 12—ft R. C. H. f-fRozenorieel b 13—0 Hillinen a—E. D. O. b 2—0 Afd. E: R. C. H. g—Haarlem c 2—0 R. C. H. 3 13 11 2 0 24 59—20 1.85 Ripperda 12 9 0 3 18 45—24 1.50 E. H. S. 13 9 1 3 19 57—23 1.46 Kinheim 2 12 8 1 3 17 42—23 1.42 Damiaten 11 5 2 4 12 30—44 1.09 H. F. C. 3 12 4 2 6 10 37—37 0.83 E. D. O. 3 13 4 0 9 8 36—48 0.62 Haarlem 4 13 2 2 9 6 34—66 0.4G V S. V. 3 12 2 1 9 5 25—53 0.42 Schoten 2 13 2 1 10 5 30—57 0.33 Eerste klasse B R. C. H. 5 11 6 3 2 15 38—26 1.36 D. I. O. 11 6 2 3 14 26—19 1.27 Stormvogels 3 11 6 2 3 14 34—26 1.27 I. V. O. 12 7 1 4 15 39—37 1.25 R. C. H. 4 11 6 0 5 12 33—27 1.09 Spaarnev. 11 5 1 5 11 32—26 1— E. D. O. 4 11 4 2 5 10 30—24 0.91 El'daal 2 12 3 4 5 10 25—37 0.83 Haarlem 3 11 3 1 7 7 23—38 0.64 D. W. O. 11 1 1 9 3 18—39 0.27 Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem. Eerste klasse A. Schoten 2Ripperda (13) Wederom heeft Schoten II, die met eenige invallers uitkwam, een nederlaag geleden. Toch speelde Schoten niet minder dan Rip perda, maar goede kansen werden verknoeid. Ripperda had eenige schutters, en wist daar door doelpunten te maken. ïntusschen ziet het er voor de Schoten-reserves niet best uit. De leiding was in de bekwame handen van den heer Seubring. Schoten II heeft den wind mee en al spoe dig zien wij een aardigen wedstrijd. Ripperda speelt in het veld heel goed; spoedig heeft zij gescoord. (01). Schoten n doet haar best, maar het wil niet lukken. De tweede helft een sterk Schoten-offensief maar er komen geen doelpunten. Door een fout in de Schoten-defensie vergroot Rip perda haar voorsprong. (02). Wat Schoten ook probeert het gaat niet; weer scoort Ripperda. (03). Eindelijk gelukt het Schoten om met een kopbal de eer te redden. (13). Spoedig komt nu het einde. Ripperda heeft verdiend gewonnen. Haarlem 4Damiaten (44) Haarlem 4 is er gisteren in geslaagd om aan Damiaten een puntje afhandig te maken een puntje dat zij zeer goed gebruiken kan. Tot dit succesje droeg voor een groot gedeelte het medespelen van de beide veteranen Bra- kel en Schravendijk bij; zij maakten de vier goals. Ook de overige roodbroeken speelden een goeden wedstrijd. Stelt men daartegen over een hard werkend en meermalen uit stekend spelend Damiaten-elftal dan krijgt men als uitkomst, dat de wedstrijd volkomen het aanzien waard was. In spelers als Van de Putte, Smit, Riebeek e.a. bezit Damiaten niet te onderschatten krachten. Brakel geeft Haarlem kort na het begin de leiding, waarna Riebeek spoedig gelijk maakt. (11). Na eenigen tijd scoort Schravendijk, maar weer maakt Damiaten gelijk, nu door Smit (2—2). Bij één der volgende aanvallen van Damia ten krijgt zij op zeer fortuinlijke wijze een penalty toegewezen; deze wordt door Van de Putte benut (23) Inmiddels is bij Haarlem Torringa vervan gen door P. Muringer. In cle tweed-e helft zijn de roodbroeken aanzienlijk sterker, dan hun bezoekers; Brakel weet .tweemaal het net te vinden (4—3). Een paar gevaarlijke uitvallen van Damia ten worden afgeslagen, maar tenslotte weet Smit toch nog gelijk te maken (44). Met dezen stand breekt het einde aan. R. C. H. 3—E. H. S. (3—1) Deze voor beide partijen zoo belangrijke wedstrijd, die onder de uitstekende leiding van den heer Sikman stond, is met een ver diende R.C.H-overwinning geëindigd. Reeds direct na het begin bleek dat R. C. H. 3 technisch beter speelde en haar achterhoede aan de E. H. S.- voorhoede geen enkele kans liet. De strijd is uiterst spannend en fair, daar ook E. H. S. met groote wils kracht een zoo goed mogelijk resultaat tracht te bereiken. Voor de rust weet R. C. H. haar meerder heid in een doelpunt uit te drukken. De rust schijnt aan E. H. S. wat meer zelfvertrouwen te hebben geschonken. Di rect pakt zij flink aan en weet een fraai open spel te demonstreeren. De R. C. H.- achterhoede is echter uitstekend op dreef. E. I-I. S. slaagt er niettemin in, om met een goed schot de partijen op gelijken voet te bren gen. R.C.H. gaat hierna weer tot het offensief over en sticht doorloopend verwarring in de E. H. S.-achterhoede. Een kwartier voor het einde weet zij weer cle leiding te veroveren om kort hierna met een mooien kopbal de overwinning tot een voldongen feit te ma ken. Het einde komt met 31 waardoor R. C. H. 3 een belangrijken voorsprong op haar concurrenten heeft gekregen. EERSTE KLASSE B R. C. H. 5—Haarlem 3 (6—3) De Racing-veteranen hebben hun goede kans op de eerste plaats behouden door aan dc roodbroeken een stevige nederlaag toe te brengen. De combinatie was bij Haarlem vrijwel zoek; alleen de doelverdediger was goed. Al kort na het begin neemt R. C. H. 5 de leiding om direct daarop haar voorsprong te vergrooten. Haarlem 3 tracht wel vaak het spel te verplaatsen, doch vindt in de Racing- achterhoede een groot struikelblok. Nog voor de rust wordt de Haarlem-keeper ten derden male gepasseerd. Na de rust pakt R. C. II. de zaakje wat kalm op, waarvan Haarlem al direct profi leert door er 31 van te maken. Dit is de ..oudjes" te bar, zij weten direct hierop de schade in te halen. Haarlem geeft den moed niet op en doel punt ten tweeden male. R. C. H. wordt hier na weer veel sterker. Door buitenspel staan worden echter twee doelpunten geannuleerd. Het is evenwel uitstel. Ir. do laatste tien mi nuten weer R. C. H. 5 nog twee en Haarlem 3 nog een doelpunt te scoren; zoodat het einde met een verdiende 63 overwinning voor de Racing komt. E. D. O. 4—D. I. O. (4—4) De bezoekers loopen hard van stapel en cefenen een geweldigen druk uit op het E. D. O.-doel. Al spoedig weten zij een nutti gen voorsprong te verkrijgen van 02. Hierdoor is de thuisclub wat ontmoedigd, maar weet toch voorloop;g stand te houden. Geleidelijk komt de thuisclub er beter in: de voorhoede gaat zich nu roeren; Kelder geeft met een hard schot den D.I.O.-doelman geen kans 112). Verder weet zij geen doelpunt te scoren vóór rust. D.I.O. daarentegen weet nog een maal De Graaf te paseeren 13). De tweede helft geeft een geheel ander beeid te zien, daar E.D.O. nu steeds aanval lend is. Het gelukt haar dan ook al spoedig den achterstand te verkleinen (23). D.I.O. ziet het gevaar in en valt onstui mig aan, wat beloond wordt met een keurig doelpunt (24). De E.D.O.'ers blijven moedig volhouden; bij een ingooi, heeft Bijvoet aich vrij op gesteld; hij verkleint met een mooi schot den achterstand (34). Van dit moment af blijft E.D.O. in den aan val; uit een voorzet van Kelder kopt Las- schuit Jr., keurig den gelijkmaker in het D.I.O.-doel (44). a Met dezen stand komt spoedig het ein de. NED. KORFBALBOND Overzicht. 't Weer hield zich prachtig, zoodat Animo I het Amsterdamsche D.T.V. kon ontvangen. Na een vrijwel opgaande strijd, waarbij de spanning niet ontbrak, wonnen de Haar lemmers met 65. AnimoD. T. V. 3 (65) In een spannenden wedstrijd is het aan de Haarlemmers gelukt, de Amsterdammers met een nederlaag naar huis te zenden. Om kwart over twee wordt begonnen. Onmiddellijk is Animo in den aanval, maar Bosch en Blaauw schieten zóó onzuiver, dat succes uitblijft. D.T.V. bedreigt den Animo-korf maar heel weinig; de verdediging is hier verder voor haar taak berekend. Na ongeveer 25 minuten maakt Bosch op fraaie wijze No. 1, even later gevolgd'door No. 2. Nog voor de rust weet D. T. V. handig een tegenpunt te maken. (21). Na de rust is Animo weer sterker en spoe dig maakt J. Voetelink 31. Nu komt D.T.V. opzetten; enkele minuten later is de stand gelijk. (33). Het spel gaat nu eenigen tijd gelijk op. Plotseling komt Blaauw goed vrij; met een keurig schot brengt hij den stand op 43; D.T.C.-aanvoerder Rogge scoort even later (4—4). Nu is Animo weer sterker; en Voetelink weet een paar goed door de dames Steen en Voetelink aangegeven ballen te benutten. (6—4). Verscheidene spelers krijgen nu hinder van het zeer zware veld; zij kunnen het tempo niet meer volgen. In de laatste paar minuten weer een ople ving; D.T.V. weet handig te profiteeren /an. een misverstand en brengt den eindstand op 6—5. Tempo. Zondag Zondag gespeeld Animo 3Tem po I 0—10. Zondag 19 Febr. te spelen Ons Genoegen 2Tempo 2. Tempo I is vrij. Sport VereentOosterkwartier (17) In een door de thuisclub slecht gespeelden wedstrijd is het Oosterkwartier gelukt aan S.V. een groote nederlaag toe te brengen. Het begin was voor S.V., welk 12-tal èn onder de paal èn in het veld sterker was. Een paar zeer gemakkelijke kansen werden niet benut. Een verdedigingsfout kostte S.V. den eersten tegen-goal, doch A.Vink maakte gauw gelijk. De wisseling bracht Oosterkwartier eenigs zins in de meerderheid door de vrij zwakke verdediging van S.V., waardoor de stand al gauw 13 werd, waarmede cle rust inging. Na cle rust verslapte het spel van S.V. nog ■meer, waardoor aan Oosterkwartier meer bewegingsvrijheid werd gegeven da nood zakelijk was. De gasten waren dan ook vaak in de meerderheid en wisten den stand tot 17 op te voeren. De wedstrijd werd correct geleid door den heer K. Kuné. HAARL. KORFBALBOND. S. V. 2Haarlem 4 (41) S.V. II wist met 41 van Haarlem IV te winnen, zoodat dit twaalftal nog kans op het kampioenschap van haar afdeeling heeft. De WaterrattenHaarlem (11) Deze wedstrijd, die Zaterdagavond in het Stoop's Bad werd gespeeld, is in een gelijk spel geëindigd, wat de verhouding goed weergeeft. Wanneer de heer Braam beginnen laat, stellen de volgende zeventallen zich op: Haarlem: Th. Holsken. C. van Ellinckhuizen, H. Bannink. v. d. Boogaard, D. v. Gelderen, C. Zeeman, J. v. Hemsbergen. D. W. R.: N. de Vries, Th. v. Koningsbrugge, J. Kollerie A. H. de Bruyn. P. Zeeuw, S. de Vries, C. M. v. d. Broek. De Waterratten zijn het eerst bij den bal en al gauw krijgt Holsken werk, maar ook aan den anderen kant krijgt de doelverde diger eenige schoten te verwerken. Het blijkt al spoedig dat de partijen goed tegen elkaar opwegen; beurtelings verkeeren de doelen in gevaar; met eenige schoten van de Water ratten-voorhoede heeft Holsken geen moeite. Dan is het weer de beurt aan Haarlem, doch ook v. d. Broek geeft niet thuis. Een doorslag bal van Zeeman gaat naast. Dan volgt een gevaarlijke aanval op 't Haarlem-doel, doch Holsken redt goed; clit is echter slechts uit stel, want als even later Van Konlngsbrugge den bal bemachtigt, geeft hij met een goed schot aan de Waterratten de leiding (10). Het spel golft snel op en neer; de bal gaat vlug van doel tot doel. Van den Broek stopt keurig eenige schoten van Hembsbergen en Zeeman. Wanneer Van Hemsbergen den bal krijgt toegespeeld, brengt hij de partijen op gelijken voet (11). Na de rust weer direct een gelijk opgaan- den strijd. De Zeeuw krijgt eenige goede kan sen, doch hij weet deze niet te benutten. Een hard schot van aVn Koningsbruggen haalt Holsken mooi uit den hoek. Aan den anderen kant weet S. de Vries eenige gevaarlijke aanvallen onschadelijk te maken. De tijd verstrijkt al meer en meer; nog steeds is de stand gelijk. Dan lost van Gelde- ren een gevaarlijk schot, doch v. d. Broek stopt het keurig. Wanneer aan den anderen kant N. dc Vries net naast schiet, is het spoe dig einde. Willy den Ouden en Mej. Brouwers të Kopenhagen. Uit Kopenhagen: Zondag werden de internationale zwem wedstrijden te Kopenhagen voortgezet, waar bij onze zwemsters Willy den Ouden en Mej. Brouwers wederom successen oogstten. Op de 100 Meter vrije slag dames won Willy den Ouden wederom in den tijd van 1 min. 7.6 sec., dus 0,6 sec. meer, dan zij Vrijdagavond noteerde. Tweede werd de Deensclie Lily Andersen met een tijd van 1 min. 18,2 sec. De 100 Meter wisselslag werd door Else Jacobson gewonnen in 1 min. 24,6 sec. 2. Mej. Brouwers (Rotterdam) tijd 1 min. 27.6 sec. Ook de 200 Meter schoolslag was voor Else Jacobsen met een tijd van 3 min. 10 sec. De Rotterdamsche zwemster Mej. Brouwers deed er 3 sec. langer over. Cabaretavond H. V. G. B. Op Dinsdagavond 21 Februari a s. houdt de Iiaarlemsche Zwem- en Poloclub H.V.G.B. haar jaarlijkschen cabaretavond in het ge bouw „La Gaité" aan de Raaks. 051 HET GEWESTELIJK KAMPIOENSCHAP VAN DE COMPETITIE. Klasse C., Afd. 2. Dinsdag werd te Schagen de thuiswedstrijd gespeeld om een plaats in de finale van het Kampioenschap van Nederland tusschen „Hollandsch Noorderkwartier" aldaar en „B. C. Haarlem". De sterke Haarlemsche ploeg kon een gelijk spel bevechten. Door de zege van 53, welke zij in de Spaarnestad onlangs behaald had den, is het hun na spannenden strijd dus ge lukt, met het eindresultaat 97 de plaats in den eindstrijd voor deze afdeeling te bezet ten. Deze finale zal op 23 April te Utrecht gespeeld worden; deze Haarlemmers zullen daar een zwaren kamp te leveren hebben. Wij wenschen hun een beter succes toe, dan ver leden jaar te Rotterdam. Over het verloop van den wedstrijd te Schagen het volgende: In de openingspartij tusschen J. D. Schenk en P. Kobus (B.C.H.), waarin het 200 om 250 ging, haalde Schenk in 21 beurten de 200 caramboles cadre tegen Kobus 222. Het werd een gevaarlijke situatie voor de B.C.II.-ers, toen ook de tweede partij tusschen J. A. Schenk en H. J. Metz (B.C.H.) verloren ging. G. W. Metz (B.C.H.) wist daar na het eerste winstpunt te behalen tegen W. van Erp in een goede partij. Dit werd echter te niet gedaan door Van Erp, die den invaller- van B.C.H. klopte. Hierdoor werd de eerste helft 31 voor Hollandsch Noorderkwartier. De tweede helft moest dus 13 voor B.C.H. worden, wilden zij zich voor de finale plaat sen. P. Kobus was in topvorm; hij maakte tegen J. A. Schenk de 250 in slechts 11 beur ten vol! Toen ook H. J. Metz een overwinning op. J. D. Schenke bevocht werd de hoop weer levendig. Blauwboer wist echter van G. W. Metz te winnen, zoodat de allerlaatste partij de beslissing moest brengen. Onder groote. spanning behaalde de invaller van B.C.H. de zege en bracht daarmede zijn clubgenooten in den eindstrijd met den stand 97. Onze felicitatie voor het kranige team. Klasse G., Afd. 1. De tweede helft van de match tusschen de kampioensploegen van „Vriendenkring" en „Het. IJ" is in een 31 zege voor de Haarlem mers afgeloopcn, zoodat zij met 62 in de meerderheid bleven. Steijnman (Vrienden kring) sloeg Heese, doch Sandbergen won van den „Vriendenkring"-man ln een mooie partij, terwijl v. d. Pavert en Gieselbach de Amsterdamsche partners versloegen. Maandag en Woensdag was „Benoorden het IJ" uit Amsterdam bij „Vriendenkring" op bezoek. De eerste dag waren de gastheeren goed op dreef en wonnen met 31. Woens dag echter wisten de bezoekers gelijk-spel te maken, waardoor de eindstand werd 53 voor „Vriendenkring". Door deze beide over winningen staan onze stadgenooten aan den kop in deze afdeeling. Kampioenschap van Nederland le kl. Driebanden. Het Bestuur van den Ned. Biljartbond be sloot omdat Robijn, de kampioen naar Egypte gaat om zijn titel van wereldkampioen te verdedigen en deze wedstrijden gelijk zouden vallen met ons nationaal kampioenschap in dit spelsoort, n.l.: op 9, 10. 11 en 12 Maart e.k., het tournooi in Nederland te houden op 6. 7, 8 en 9 April bij „Rembrandt" te Amster dam. Kampioenschap van Nederland driebanden 3e kl. Zondag te Amsterdam de slotpartijen plaats van het tournooi om het kampioen schap, driebanden, 3e klasse hetwelk gehou den werd in het clublokaal van de B. V. „K.R.A.S." De eindstand was als volgt: gew.prt. pnt. brt. h.s. moyenne. 1. Wittebol 6 261 553 5 0.471 2. Groen 5 274 568 4 0.482 3. Visser 5 224 577 5 0.388 4. Gobets 4 251 551 7 0.455 5. Van 't Hoofd 3 228 541 4 0.421 6. Davidson 3 350 642 7 0.398 7. Van Si tiert 2 208 613 6 0.339 8. De Adel 0 214 559 5 0,363 De Bataaf. De wielerclub „De Bataaf" te Halfweg hield Zondag haar eerste rit der wintercompetitie over 1 K.M. Uitslag: 1. H. Ooms 5 p., 2. C. Bakker 4 p. 3, Lauwens 3 p., 4. C. Koenen 2 p. Camera slaat Schaaf. EEN BEETJE AL TE STEVIG! Uit New York: In Madison Square Garden heeft de reus Primo Camera Exni Schaaf uit Boston in de dertiende ronde met knock out verslagen. Camera plaatste een hevige linksche op Schaaf's kin; Schaaf werd bewusteloos uit den ring gedragen. Hij moest met een her senschudding naar het hospitaal worden over gebracht. NEW YORK. 12 Februari. (V.D.) Ernie Schaaf, die door Primo Camera knock-out word geslagen, is nog steeds buiten bewust zijn. Hij heeft ccn hersenschudding opge- loopen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10