HOCKEY. DAMES-HOCKEY SCHERMEN GYMNASTIEK HANDBAL DAMMEN. KRACHTSPORT SCHAATSENRIJDEN NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Eerste klasse. H. Lyc.Bloem en daal 40 GooiAmsterdam 23 H.D.M.Hilversum 1i Togo—H.O.C. 12 Promotie-af deeling. Hilversum II—Bloemendaal II 2—0 Utrecht 4-4) Amsterdam IIT—Gooi n 43 2e klasse. H.O.C. H—Togo II 50 LeidehD. St. H. C. 3—5 H.B.S.Kieviten 24 De Vierde—H. L. II 3—3 Amsterdam II—De Fair 02 AlkmaarHilversum III 1i M.H.C. n—Amsterdam V 32 3e klasse. Alkmaar IIAlliance 34 Bloemendaal m—M.H.C. m 4—5 H.B.S. IIKrommenie 22 Strawberries I—Strawberries II 2—1 OOSTELIJKE AFDEELING. Eerste klasse. WageningenHengelo 22 Zutphen—Nijmegen 1—3 P. W.Deventer 1i ZUIDELIJKE AFDEELING Promotie klasse. MiddelburgCadetten 21 TilburgH.T.C.C. 21 Breda—E.M.H.C. 6—1 NOORDELIJKE AFDEELING. G. H. C.—L. H. C. 2r—2 Treslingbeker. 3e ronde. Victoria I—Amersfoort I 7—0 DAIVIF.S. Overgangsklasse. O. K.—Rood Wit II 0—2 B. D. H. C. IILeiden 52 2c klasse. Gooi n—B.D.H.C. IV 3—0 UtrechtBe Fair 0—2 B. Lyc.Gooi IV 8_2 Laren IIAmersfoort 17 I-I.D.M, II—B.D.H.C. III 1—2 Victoria—H.O.C, II 0—0 Kieviten II—H.L.C. II 1—2 HuditoDe Vierde 03 R. W. IV—B.D.H.C. V 1_0 Competitiestanc! le klasse. Hilversum gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. genx. 11 9 2 0 32—9 20 1.81 1.63 Amsterdam 11 9 0 2 35—12 18 H. L. C. 10 4 4 2 20—14 12 1.20 H. D. M. 11 5 1 5 19—19 11 1.— H. O. C. 11 4 3 4 16—18 11 L— Gooi 11 2 3 6 13—20 7 0.63 Bloemendaal 12 0 6 G 8—24 6 0.50 Togo 11 1 1 9 16—40 3 0.27 EERSTE KLASSE. Haagsch LyceumBloemendaal (4—0) Hoewel de Bloemendaal-gelederen weder versterkt waren door den uit Indië terugge keerden oud-internationaal Kop (die echter ongetraind en daardoor nog niet zeer ge vaarlijk bleek), heeft het Lyceum op Bloe mendaal een alleszins verdiende overwinning behaald. Ondanks een nieuwe opstelling in de voorhoede bleven ook thans goals uit. De opstelling was nu: Jonker, Broese. Lakeman. Van de Stadt, Schouten. Timmermans, Kop, De Roos, P. Gunning, De Visser, Andró de la Porte. Direct is het Lyceum veel sterker. Series corners en strafcorners worden genomen, doch geen enkele heeft succes. De Bloemen- daalsche verdediging werkt goed. evenals de keeper, terwijl dc half-linie, waarin speciaal Timmermans weer opvalt door zijn stug en goed werk, er niet in mag slagen om het spel te verplaatsen. Het verband met den 'lossen aanval is te gering, terwijl de aanval zeil, misschien ongewend in de nieuwe for matie. nog niet veel bijzonders presteert. Het Lyceum nam de leiding na een misver stand in de Bloemendaalsche verdediging, waarna de bal langs den uitgeloopen keeper in het doel verdween (l0). Nog voor de rust vergrootte v. d. Haar dezen voorsprong eenigszins gelukkig met een ver schot, waar van de keeper meende, dat het van buiten den slagcirkel geslagen werd (2—0). Rust 2—0. In de tweede helft is het Lyceum iets min der aanvallend, zelfs zijn er korte perioden waarin Bloemendaal sterker was. slechts om te bewijzen, dat ook dan zelfs geen goals komen. Een doorbrak van Maas heeft succes. Na het passeei'en van de backs, wordt ook de keeper nog gepasseerd (30). Kort voor het einde kwam de laatste en mooiste goal. Met een mooi schot uit een strafcorner brengt Dupon den stand op 40. PROMOTIE-KLASSE. Hilversum 2Bloemendaal 2 (20) Een niet volledig Bloemendaal 2 heeft het tegen het sterke Hilversum 2 nog een be hoorlijk resultaat kunnen behalen. Gelet op de voortdurende meerderheid van Hilversum 2 is de uitslag nog zeer gunstig voor Bloe mendaal. waaraan het solide werk van het. Bloemendaalsche achtertrio debet genoemd mag worden. De Hilversumsche aanvallen volgen elkaar met groote snelheid op, waartegenover Bloe mendaal slechts enkele uitvallen kan stellen, welke echter dadelijk in de kiem gesmoord wordt. Door even treuzelen in de verdediging, krijgt Hilversum gelegenheid om de leiding te nemen <1—<U met welken stand de rust wordt aangekondigd. Ook na de rust is Hilversum voortdurend sterker. De Bloemendaalsche verdediging en keeper krijgen handen vol werk, doch zij ver zetten het goed en afdoende. De tweede goal ontstaat, echter op dezelrde wijze als de eerste. Een evén verslappen wordt onmiddellijk noodlottig (2—Oh De Hilversumsche meerderheid blijft aan houden. zoodat de keeper van de thuisclub een zeer rustigen wedstrijd heeft. Met een 0—2 eind-uitslag heeft Bloemen daal eigenlijk nog meer gekregen dan de verhouding aangaf. M. H. C.—Utrecht (4—0) M.H.C. is iets sterker, doch de gasten geven uitstekend partij, zoodat een snelle aantrek kelijke en spannende strijd ontstaat. Na ongeveer tien minuten speien opent Modlich, na hulp van Menger, de score met een mooi schot in den hoek (10). In de voorhoede kan Van Citters als in valler uitstekend meekomen, zoodat de Mus- schen-aanval zelfs wat aan kracht gewon nen lijkt te' hebben. Dan herhaalt zich het spelletje tusschen Modlich en Menger. Maar nu slaat laatst genoemde den bal met een goed gericht schot in het Stichtsche doel (20). De Musschen behouden wel is waar het beste van het spel, maar de enthousiaste en snelle aanvallen der gasten vormen toch een voortdurend dreigend gevaar. De M.H.C.- achterhoede is evenwel goed* op dreef. Rust komt met 20. De rust heeft aan de gasten weer den noodigen strijdlust gegeven. Zij vallen nu heftig aan. Maar even heftig worden hun aanvallen afgeweerd. Na eenigen tijd gaat het spel weer gelijk op. Uit een strafbülly scoort Brand (30). Tien minuten voor tijd maakt Menger van een voorzet van links (40). De Utrechtenaren hadden voor hun enthousiast en goede spel zeker een of twee tegenpunten verdiend. TWEEDE KLASSE. H. B. S.Kieviten (24) De gasten zijn wat sterker, doch de ach terhoede van H.B.S. weerstaat voorloopig de aanvallen zeer goed. De H.B.S.-voorhoede kan al evenmin veel succes bereiken tegen over de Haagsche verdediging. Toch wordt het betere spel van Kieviten aan H.B.S. te machtig. Nadat de Hagenaars de leiding hebben verkregen, volgt nog een tweede doelpunt (02). Het lijkt er naar alsof de Kieviten met regelmatige tusschenpoozen een flinke zege zullen gaan behalen, ondanks het goed spelende H.B.S. Het zeer verdiende tegenpunt, dat Kramer uit een strafcorner scoorde, kwam echter nog voor de rust (1—2). Niet lang na de hervatting slaagt Van Ommeren erin de partijen weer op gelijken ,voet te brengen (22), waarna een span nende, snelle wedstrijd ontstaat. Als tegen het einde, vooral bij H.B.S. ver moeidheid zich laat gelden, weten de Kie viten van deze gelegenheid te benutten. Kort na elkaar volgen twee doelpunten, welke het pleit in het voordeel der Hagenaars beslech ten (2—4). M. H. C. 2Amsterdam 5 (32) De gasten loopen hard van stapel en het heeft er allen schijn van, dat de Musschen opnieuw een behoorlijke nederlaag tegemoet gaan. Na de eerste overrompelingen, welke aan Amsterdam echter geen succes brachten, her stelde M.H.C. zich en nam langzaam maar zeker het initiatief over. Als gauw bracht dit zelfs succes; uit een voorzet van Klink hamer scoort Van Kempen (10). Direct daarop echter profiteerde de Am- sterdamsche aanval van een fout in de Haar- lemsche verdediging (11). Voor de rust was het opnieuw Van Kem pen, die aan M.H.C. de leiding gaf (21). Maar weer, na de rust, wist Amsterdam gelijk te maken (22) zoodat de span nende strijd om de leiding opnieuw be gon. .Met een beetje geluk en verrassing wist daarna Ter Gast aan M.H.C. de leiding te geven (32). De Amsterdamsche voorhoede kwam nog wel eenige malen gevaarlijk opzetten,, maar het afwerken van den aanval bleef uit. DERDE KLASSE. Bloemendaal 3M. H. C. 3 (45) Bloemendaal begon met de leiding te ne men (10), welke echter weer moest worden afgestaan, nadat J. Mulder gelijk had ge maakt (11). Een goede opleving in het Bloemendaal sche elftal bracht ook succes in den vorm van twee doelpunten (31). Voor de rust wist Beets den achterstand echter al weer te verkleinen (32). Na de rust pakten de Musschen nog wat beter aan. Nadat Beets de partijen weer op gelijken voet had gebracht, slaagde hij er nog in aan M.H.C. ook de leiding te geven (3—4). Bloemendaal scheen eenigszins overbluft door dit onverwacht goede spel. R. Mulder vergrootte den voorsprong der M.H.C. zelfs nog (35). Kort voor tijd wist Bloemendaal nog een tegengoal te scoren (45). H. B. S. 2Krommenie (22) Een gelijkopgaande wedstrijd met wisse lende kansen ontstond. Voor de rust waren de gasten voor doel zelfs nog iets gevaarlijker dan de Haarlemmers, die echter nog al eens deveine genoten. Krommenie had met de rust een 20 voorsprong. In de tweede helft ging het in de Haar- lemsche voorhoede wat vlotter, zoodat Ho- genkamp kon scoren (12). Een hevige doelworsteling bracht dan van een tot nog toe onbekende stick tusschen veel beenen door den gelijkmaker (22). Met deze stand kwam het einde. Oefenwedstrijd Ned. Dameselftal. Op het terrein van Te Werve te Den Haag had Zondag een oefenwedstrijd plaats tus schen het voorloopige Nederlandsch Dames- hoekey-elftal en dc juniores van B.D.H.C. Bloemendaal heeren. Ruststand 22 Eind stand 43 voor de dames. Na afloop werd het dameshockey-elftal samengesteld, dat op Zondag 19 Februari a.s. te München-Gladbach tegen West-Duitseh- land zal uitkomen. Doel: Mej. Molhuyzen (IT. O. C.) Achter: Mej. Franzi (T. O. G. O.) en mej. Rollin Couquerque (H. O. C.) Midden: Mej. Vreede (R. W,), mej. Ellérs (Amsterdam) en mej. Dubois (Bre da). Vóór: Mej. Polano (H. O. C.). mej. Ter- windt (Amsterdam), Mevr. Dros—Canters (H. O. C.), mej. Bauduin (Zutphen) en mej. Hofland (Gooi). O. K.—Rood Wit 2 (0—2) Om één uur stelde R. W. n zich als volgt op: H. Jasso. R. Hoeflake. M. Schmeink. L. v. Riemsdijk. L. v. Heck. IT. Bloemendaal. A. van Beek Vollenhoven, M. Klatze, L. wild schut, S. de Josselin de Jong, H. Mouthaan, Reeds in het begin was R. W. II goed op dreef; zij is dit den geheelen wedstrijd ge bleven. Vooral voor rust waren de meeste aanval len van R. W. n, maar eerst na 20 minuten gespeeld te hebben scoorde mej. Wildschut den eersten goal. Eenige aanvallen O. K. hadden geen succes, want voor den goal had O. K. een off-day. Nog voor de rust wist mej. de Josselin de Jong nog een goal te ma ken. Na half time viel O. K. veel fanatieker aan, maar eenmaal voor den goal gekomen, schoten alle speelsters vlak naast. Bij O.K. was evenals bij R. W. II de half-linie het sterkste, vooral eerst na rust verrichtte de rechtshalf van O. K. uitstekend werk. O. K. was nu meer in den aanval. Eén doelpunt tegen R. W. n had de verhouding veel beter weergegeven. De R. W. II-aanval- len waren niet zoo talrijk meer; eenige wer den heel goed door de keepster weggewerkt. Bij R. W. II blonken Jkvr. van Riemsdijk en mej. van Heek gedurende den geheelen wed strijd uit. Zoo heeft A. W. n tegen de ver wachting in twee kostbare puntjes veroverd. CRICKET IN AUSTRALIë. Australië all out 340. De eerste Australische innings in de vierde testmatch tegen Engeland te Brisbane is min of meer als een nachtkaars uitgegaan door de onbespeelbaarheid der Engelsche bowlers, met name den fastbowler en leg-expert Lar- wood. Van de in letterlijken zin zeer veel belovende scorè 3 voor 251 werd het all out 340. Negentig runs van de overgebleven acht man. Bradman bracht het niet verder dan 76. Ponsford viel op 19 en daarna waren Darling met 17, Bromley met 26, Love met 5, Wall met 6 n.o., O'Reilly met 6, Ironmonger met 8 wel zeer bescheiden. Ver melding verdient het schitterend keepen van Ames, want het totaal extra's werd slechts 7. Larwood nam 4 wickets voor 101, verder Allen, Hammond en Mitchel elk 2, resp. voor 83. 61 en 49. Engeland ging in en scoorde 99 zonder wicketverlies. Sutcliffe 51 n.o. Jardine 41 n.o., waardoor plotseling de Engelsche kansen weer prachtig zijn. Volgens de be richten is het te Brisbane drukkend heet en de mogelijkheid van heftige en in dit sta dium zeer belangrijke regenbuien is groot. Kampioenschappen van Haarlem. Zaterdagavond werden deze wedstrijden voortgezet in de Schermzaal Brassinne alhier. De finale van den schermwedstrijd sabel be gon om even half 9. Vooral veel Juniores leden van de H.S.C. gaven blijk van hun be langstelling, wat een groote vooruitgang der club beteekent. De partijen WeberVan Zan ten, SteffensWeber en Van ZantenVan der Veen gaven heel goed sabelwerk te zien; zij werden door eerstgenoemde gewonnen. Heel goede gevechtsgangen werden gede monstreerd. De einduitslag was, dat J. Stef fens kampioen sabel werd na barrage met Van Zanten, daar beide heeren 7 gewonnen partijen hadden. De derde plaats werd bezet door C. Weber. Hierna volgde een keurige demonstratie partij degen door Weber en Van der Veen, ge volgd door een partij floret tusschen me vrouw A. Admiraal en den professeur Bras sinne. Een luid applaus bewees de verdienste van deze demonstratie. De wedstrijd om de eerefloret begon nu. Floret werd geschermd om 5 touché's en daar vele krachten elkaar weinig toegaven, be sliste vaak de 9e treffer eerst, zoodat de spanning er tot het einde toe inbleef. Wel duurde de wedstrijd daardoor wat lang. De geest was echter zeer geanimeerd en sportief: het geheel bleek een uitstekende wedstrijd te zijn. Heel goed waren de partijen Weber en Van Zanten en mevr. Admiraal en Van Zanten. Het resultaat was. dat C. Weber no. 1 werd en Haarlem's kampioen, no. 2 Van Zanten en no. 3 Steffens. De voorzitter der H.S.C.de heer Roelofsz, reikte met enkele toepasselijke woorden de eerewapens en de medailles uit. waarna men de gezelligheid nog verhoogde door met dansen eenige uurtjes bij elkaar te blijven. Vergadering Kon. Ned. Amateurs Schermbond. ONAANGENAME BIJEENKOMST. De jaarvergadering van den K. N. A. S. B. had Zaterdagmiddag plaats in een der boven zalen van het American-ITotel te Amsterdam. Deze vergadering zou een bijzonder karakter hebben, omdat het 25-jarig bestaan op 1 Febr. j.l. viel en de tegenwoordige voorzit ter majoor G. van Rossum tevens 25 jaar be stuurslid is; hij had gemeend te moeten be danken. Zeer vele schermers waren aanwezig, toen de voorzitter zijn openingsrede hield; men voelde direct, dat de geheele atmosfeer zeer geladen was. want slechts veertien dagen ge leden hadden nog vier bestuursleden hun functie neergelegd. Het Bestuur zat echter in zijn geheel achter de groene tafel. Onmiddellijk ontstonden scherpe opmer kingen naar aanleiding van het vex-slag, uit gebracht door de kascommissie. De voorzit ter lichtte dit geval toe. waarna de afdeeling Haarlem een voorstel Indiende om art. 13 van het huishoudelijk Reglement zoodanig te wij zigen. dat de penningmeester geen gelden boven een bepaald bedrag kan uitgeven zon der machtiging van het bestuur. Dit voorstel werd aangenomen Het eerste onaangename feit was achter den rug, doch dit bleek pas een voorspel te zijn. De oorzaak zat veel dieper; de overige bestuursleden hadden bedankt naar aanlei ding van de gerezen oneenigheden tusschen de Bestuursleden onderling. Brieven werden voorgelezen en de stemming werd er niet be ter op. Tenslotte werd er een motie Inge diend. waarin de wensch werd uitgesproken, dat de drie bestuursleden. Generaal Scheffer, kapitein Van Steyn en Mr. Betier op hun be danken zouden terugkomen. Deze motie werd met 20 tegen 17 stemmen aangenomen- Het bestuur oordeelde dezen uitslag niet gunstig genoeg. De afdeeling Utrecht wilde nu ook hebben, dat de beide overige bestuursleden zouden bedanken, namelijk de heeren Mr. Dullemond en Kraan. Toen men tenslotte om half negen nog niet gereed gekomen was. werd voorge steld om de vergadering te schorsen, hetgeen werd aangenomen. Men kon dan nieuwe can- didaten stellen. De vergadering werd geschorst; zij zal worden voorgezet in Den Haag op 25 Maart a.s Uit het K. N. G. V. Voor het geheele K.N.G.V. zijn zeker de op de Pinksterdagen in Rotterdam te houden bondsfeesten de belangrijkste gebeurtenis van dit paar. Het aantal deelnemers zal grooter zijn dan dat van het vorige Bondsfeest. Ofschoon toen in Utrecht het getal medewerkenden niet bijzonder groot was, valt het getal voor Rot terdam toch mede, gelet op de maatschappe lijke omstandigheden. Eenigszins werkt hier aan ook mee de medewerking van een groot aantal Amsterdamsche en Westfriesche ver- eenigingen. Toch valt 't op, dat de daadwerkelijke be langstelling uit de groote steden. Haarlem in begrepen, klein moet worden genoemd. De medewerking van het platteland is in ver houding daarmede veel grooter. Uit Nederland kan verwacht, worden de deelneming van ongeveer 120 vereenigingen met 'n ledental van 5000. Voorts schreven Bel gische en Italiaanschen vereenigingen in. Wegens geringe aanmelding gaan enkele van de vele wedstrijden niet door. Vooral voor de internationale wedstrijden, w.o. landen- wedstrijden, bestaat uiteraard de grootste be langstelling. z Op Zondag 12 Maart zal in Amsterdam de jaarvergadering van de K.N.G.V. worden ge houden. Voor 't eerst sinds jaren wordt deze bijeen komst bijgewoond door afgevaardigden van de nu weer toegetreden Amsterdamsche- en Westfriesche vereeniging. Behalve de gewone punten staan op de agenda een inleiding over „Tumidealisme", en een vereenigingsvoorstel, voortaan stem recht aan kringafgevaardigden toe te ken nen.. Aan de beurt van aftreden zijn dr. J. H. O. Reijs (voorzitter), J. H. F. Sommer en Joh. Dijk. Behalve de internationale wedstrijden met Pinksteren in Rotterdam zullen dit jaar twee landenwedstrijden plaats vinden, en wel NederlandDuitschland in Ter Borg (in de nabijheid van de Duitsche grens, waarom men veel belangstelling uit Duitschland ver wacht) en voorts NedeiTand tegen Noord- Frankrijk. vermoedelijk te Amsterdam. De wedstrijd in Ter Borg zal in tegenstelling met de reeds gehouden landenwedstrijden in de open lucht plaats vinden. Dc gymnastiekkampioanschappen van het K.N.G.V. zullen dit jaar in November te Dordrecht worden gehouden. Met keuze oefeningen zullen verwerkt worden, zoowel voor dames als voor heeren, een vrije oefe ning en een paardsprong, benevens oefe ningen aan brug, paard, ringen en rek. Naar aanleiding van de uitslagen van deze wedstrijden worden weer de leden en reserves van de K.N.G.V,-keurcorpsen aangewezen. Uitvoeringen, De uitvoeringen van O.S.S. te Zandvoort zullen op Woensdag 15 Februari en op Zater dag 18 Februari worden gehouden, beide malen in „Monopole". Eerstgenoemde uit voering is alleen voor adspiranten bestemd. Op 18 Februari vinden nog twee uitvoe ringen plaats, en wel van de Bloemendaal sche Gymn. Ver. (die de uitvoering op 25 FebruaxT herhaalt) in „Vreeburg", en van Sparta te Velsen in „Concordia". Sparta zal voor 't eerst onder leiding van den heer J. van Geel optx-eden. De kleuter- afdeeling komt dan voor de eerste maal voor 't voetlicht. Onder leiding van den heer G. Boeke leveren de dames-senioren twee nummers. Voorts valt te vermelden een groepexidans door de dames. Ook ten opzichte van de uitvoeringen van Turnlust te Beverwijk op 22 en 23 Februari in het Kennemer Theater is het optreden voor de eerste maal van de kleuter-afdeeling (onder leiding van mej. A. Tijm) te noteeren Ruim 220 gymnasten zullen aan de uitvoe ringen deelnemen. Het programma vermeldt, behalve de gewone nummers, een viertal intermezzo'es. (Heeren) B. G. V.Rapiditas (010) De eerste aanvallen zijn voor Rapiditas, weldra scoort Pal (0—1). spoedig gevolgd door een tweede doelpuiit uit een vrijen worp (02). De aanvallen van B. G. V. zijrx zeer gevaarlijk. Rapiditas blijft tot rust ixi de meerderheid. Roest en Nieuwenburg brengen den stand op 06. Direct na de thee zit B. G. V. er geducht op, zoodat het spel zeker wel een kwartier ge lijk opgaat, maar daarna is B. G. V. uitge speeld. Rapiditas voert de score op tot 0—10. waarmee het einde komt. ConcordiaB. G. V. (41) B. G. V. leidt reeds kort na het begin uit eeix mooi schot van mej. Van Asselt (0—1), weldra gevolgd door den gelijkmaker. Het spel gaat gelijk op, met Concoi'dia iets meer in den aanval. Spannend was het wedstrijd- verloop niet. Concordia weet tenslotte nog driemaal te doelen; zij wint eenigszins ge flatteerd. daar beide partijen goed tegen el kaar opwogen. Competitiestanden. (Heeren). gesp.gew.g el.ve'T.Dt.v.-t.gem. Rapiditas '31 I 3 3 0 0 6 20—0 2.— Concox-dia I 2 2 0 0 4 10—0 2.— Concordia n 2 10 1 2 2—6 1.— B. G. V. 3 1 0 2 2 8—18 0.66 Rapiditas '31 II 1 0 0 1 0 2—8 0.— T. V. S. 3 0 0 3 0 0—10 0.— (Dames) Rapiditas 3 3 0 0 6 14—0 2.— Concordia 3 2 0 1 4 6—2 1.33 Rapiditas '31 I 3 0 1 2 1 1—7 0.33 B. G. V. 3 0 1 2 1 2—13 0.33 Ned. Dambond. GEWESTELJK HOOFDKLASSE CLUB KAMPIOENSCHAP. Het wedstrijdrooster voor de kampioens competitie tusschen de districtskampxoenen om het gewestelijk hoofdklasse clubkampioen schap van den Nederl. Dambond is thans de finitief als volgt vastgesteld- 22 Februari te Utrecht; Utrechtsch Dam- genootschapGezellig Samenzijn. 2 Maart te Amsterdam Haarlemsche Dam clubUtrechtsch Damgenootschap. 9 Maart te Amsterdam Gezellig Samenzijn- Haarlemsche Damclub. De kampioen van deze ontmoetingen komt daarna uit tegen den kampioen vaxx het dis trict 's-Gravenhage-Rot.tei-dam om het nati-i onaal hoofdklasse clubkampioenschap. Worstel- en gewichthef wedstrijden. De Amsterdamsche Athletenclub „Door Oefening Kracht" zal in verband met haar 30-jarig bestaan op 5, 12 en 19 Maart wed strijden organiseex-en om het kampioenschap van Amsterdam, welke zullen worden gehou den in het gebouw „De Harmonie" Rozen gracht te Amsterdam. Aan de vereenigingen buiten Anxsterdam, doch behoorende tot het district Amsterdam en omstreken, is ook de gelegexiheid gege ven om aan deze jubileumwedstrijden deel te nemen. De vereeniging „Haarlem" zal met een groot aantal leden deelnemen aan deze wedstrijden. Wedstrijden te Deventer. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND le KLASSE. De Devexiter Athletenclub ,,K. D. O." zal in verband met haar 20-jarig bestaan wedstrij den organiseeren om het kampioenschap van Nederland, op 1, 2, 8, 9 en 23 April in het ge bouw H.U.Z. aan den Diepenveenscheweg. Om de reiskosten zoo laag mogelijk te doen zijn voor de athleten, die onder het district Am sterdam en omstreken behooren heeft zij een gunstige regeling getx-offen met een axxtobus- onderneming. Het zal deze vereeniging van de zijde van de Haarlemsche athleten niet aan belangstelling ontbreken. Int. wedstrijden te Oslo. Zaterdag begonxien te Oslo de internatio nale schaatsenwedstrijden, waaraan ook Ne derlanders deelnamen. Bij den wedstrijd voor juniores over 1500 M. vei'beterde Hotran ho'rf ten name van Thunberg staande wereldre cord; hij bracht het van 2.26.4 op 2.25.8. De uitslagen waren als volgt: 500 M. 1 Thunbex'g (Finland) in 43.5 sec.: 2 Pedersen (Noorwegen) in 43.8 sec.; 3 H. Nygreen (Noorwegen) in 44.5 sec.; 4 Mjelds (Noorwegen) in 44.7 sec.: 5 W. Nygreen (Noor wegen) in 44.7 sec.; 6 Taylor (Amerika) in 44.8 sec..: 7 ITooftman (Nederland) in 44.9 sec. 8 Christiansen (Noorwegen) ixx 44.9 sec.; 9 Staxrud (Noorwegen) in 45 sec; 10 Lindboe (Noox'wegen) in 45 sec.; 11 Ballangrud (Noor wegen) in 45.1 sec.; 12 Larsen (Noorwegen) in 45.1 sec.; 13 Springer (Amerika) in 45.2 sec.; 14 Schreuder (Amerika) in 45.5 sec.; 15 Blomquist (Finland) in 45.6 sec. De Nederlander Dijkstra eindigde als 17de, Langedijk als 21ste en Koop als 22ste, Heiden, die in de eerste bocht viel, werd 23ste. De resultaten over de 10.000 meter waren: 1 Schreuder (Amerika) in 17 min. 27.9 sec.; 2 Staxrud. (Noorwegen) in 17.33.1: 3 Ballan grud (Noorwegen) in 17.46.8: 4 Heiden (Ne derland) in 17.49.1; 5 Taylor (ArrieiTka) in 17.51.4; 6 Carlsen (Noorwegen) in 17.55.4; 7 Mathiesen (Noorwegen) in 17.58.1; 8 Mjelde (Noorwegen) in 18.3.2; 9 Wedge (Amei-ika) in 18.8.7; 10 Langendijk (Nederland) in 18.11.1; 11 Dijkstra (NedeiTand) in 18.12.9: 12 Blom quist (Finland) in 18.16.4: 14 Koopman (Ne- deiTand) in 18.18; 15 Lindboe (Nooi-wegen) in 18.19.6; 16 Thunbei'g (Finland) ln 18.34.3. Ballangrud won de 1500 en 5000 Meter, waardoor hij eerste werd in het algemeen klassement. Hei den derde op de 5000 Metex*. TWEEDE DAG. Zondag wex*den de internationale wedstrij den in het hardrijden op de schaats voort gezet met de wedstrijden over 1500 en 5000 Meter. Op de 1500 Meter werd onze landgenoot Heiden 13e met een tijd vaxx 2 min. 27.2 sec., terwijl onze andere vertegenwoordigers Dijk stra, Langedijk, Koops en Hooftman achter elkaar kwamen met slechts weixxig onderling verschil op de resp. 21ste, 22ste, 23ste en 24ste plaats. De tijd van Dijkstra 2 min. 30.2 sec. was goed te noemen, indien men in aanmer king neemt, dat hij gevallen is, Ballangx-ud werd eerste met een tijd vaxi 2 min. 20.7 sec., zijn groote concurrent En- genstangen deed er slechts 0.2 sec. langer over. De x-esultaten over de 1500 Metex-waren: 1 Ballangrud (Noorwegen) tijd 2 min. 20.7 sec. 2 Engestangen (Noox'wegen) tijd 2 min. 20.9 sec. 3 Thunberg (Finland) tijd 2 min. 21 sec. 4 Staksrud (Noorwegen tijd 2 min. 22.4 sec. 5 Schroeder (Vereenigde Staten) tijd 2 min. 22.8 sec. 6 Taylor (Vereenigde Staten) tijd 2 min. 23.3 sec. 7 Mjelde (Noorwegen) tijd 2 min. 25 sec. 8 Carlsen (Noorwegexx) tijd 2 min. 26.6 sec. 9 Pedersen (Noorwegexa) tijd 2 min. 26.7 sec. 10, 11 en 12 Springer (Ver eenigde Staten), Christensen en Lixxdboe (bei den Noorwege) allen een tijd van 2 min. 27.1 sec. 13. Heiden (Nederland) tijd 2 min. 27.2 sec. 14 Blomqvist (Fixxland) tijd 2 min. 27.8 sec.; 15 Larsen (Noorwegen) tijd 2 min. 28.1 sec. 16 Mathiesen (Noorwegen) tijd 2 min. 28.8 sec. 17 Bialas (Vereenigde Staten) tijd 2 min. 29 sec. 18 Wollert Nygreen (Noorwegen) tijd 2 min. 29.4 sec. 19 Hugo Nygreen (Noorwe gen) tijd 2 min. 29.6 sec. 20 Wedge (Vereenig de Staten) tijd 2 min. 29.9 sec. 21 Dijkstra (Né derland) 2 min. 30.2 sec. (gevallen). 22 Lan gedijk (NedexTand) tijd 2 mixx. 31.5 sec.; 23 Koops (NedexTand) tijd 2 min. 33 sec. 24 Hooft man (NedexTand) tijd 2 min. 33.9 sec. De 5000 Meter werd op fraaie wijze door Ballangrud gewonnen, die daarmede bewees een der favorieten te zijn voor den titel van wereldkampioen, waarvoor cle wedstrijden Zaterdag 18 en Zondag 19 Februari a.s. te Drontheim worden gehouden. Tweede werd op dezen afstand Thunberg met een tijd van 8 min. 41.2 sec., terwijl Hei den derde werd met 0.9 sec. meer darx de Fin. Van de andere Hollandsche rijders reed Dijkstra lang niet slecht; hij kaxx tevreden zijn met zijn 12e plaats. In het algemeen klassement werd hiermedë Ballangrud eerste. 2 Staksrud, 3 Schroeder, 4 Thunberg. Sonja Henie weer wereldkampioene. Uit Stockholm: Zondag werden in het ijsstadion de wereld kampioenschappen voor dames schoonry- den geëindigd met de vrije figuren. Wereldkampioene werd Sonja Henie met een totaal aantal punten van 353.6. Zij werd door de scheidsrechters met algenxeene stemmen tot wereldkampioene uitgeroepen. Van 1929 af is Sonja Henie nu reeds wereld kampioene.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12