EEN WONDERLIJKE GELIJKENIS. BEN ERNSTIGE TRAMBOTSTNG heeft Dinsdagavond plaats gehad op den hoek Kruiskade en Mauritsweg te Rotterdam, tusschen een motorwagen van lijn 21 en lijn 15. De bestuurder van een der wagens geraakte buiten bewustzijn. HEVIGER dan de verwoestingen die tijdens den wereldoorlog door het zwaarste geschut werden aangericht, zijn thans de vernielingen veroorzaakt door d« ontploffing te Ncunkirchcn. De opruimingswerkzaamheden zijn in vollen gang. DE „MODJOKERTO" van den Rotterdarascïcn Elovd wordt EENIGE „VAATJES" voor het lager™ van geeatrifke dranken, bij Wilton te Schiedam verbouwd tot motorschip en voorn en werden dezer dagen van het entrepot Stieltjesstraat te Rotterdam van een Iangeren nena. „iW Schiedam vervoerd. TN HET DOK bij Wilton tc Schiedam is opgenomen de „Sihajak" van den Rot- tcrdamschcn Lloyd, welk schip tijdens de laatste reis in de Roodc Zee op een onbekend rif heeft gestooten en onder de waterlijn ernstig beschadigd werd. Het aanbrengen van een nieuwe schroef. FEUILLETON Uit het Engelsch van JCSEPH HOCKING. (Nadruk verboden.) XETL VADER EN DOCHTER. „Vertelt u eens, dominee", vroeg Endellion, met het doel een andere richting aan het ge sprek te geven, „hoe gaat het met mijn vrien din Mirry?" Hij wist dat hij zich hier op veilig terrein bevond. Hij had Mr. Borlase dien middag het meisje met „Mirry" hooren aanspreken en hij meende er goed aan te doen dit voor beeld te volgen. Maar de predikant gaf niet terstond ant woord. Hij was nog in gepeins verd'cpt over de eigenaardige conversatie van zooc'tn, nog steeds trachtend een verklaring te vinden voor de onvermoede fijnheid van geest, de neiging tot het intellectuc-ele. die zijn gast heer zoo plotseling had ten toon gespreid. Nog geen twee jaar geleden had hij iemand gesproken denzelfden man, aan wien ook advocaat Dulverton zijn inlichtingen over zijn neef dankte die Robert in Australië had ontmoet en hem beschreef als een aan- lager-wal-geraakte dronkenlap, een gede genereerd sujet, dat zijn metgezellen zocht onder het schuim der kolonie. Hoe kon zoo iemand in een dergelijken korten tijd in een flink, gezond, sterk man, en verschijning veranderd zijn? Niet dat de predikant de identiteit van den jongeman in twijfel trok, maar hij kon toch de gedachte dat er iets niet in den haak was, niet van zich afzet ten. Eindelijk ontwaakte Mr. Borlase uit zijn gedroom. „Wat zei je ook weer?" klonk het afwezig, „o ja, Mirry. Dat is geen kind meer, zooals je begrijpt. Ze heeft zich ontwikkeld tot een jong meisje, tot een jonge vrouw mag ik wel zeggen." „En waarschijnlijk een knappe, jonge vrouw ook", veronderstelde Endellion. „Toen ze een aankomend jong" meisje was, wees alles er tenminste op, dat ze dit zou worden." Blijkbaar vond de predikant deze vraag te wereldsch, want hij ontweek een direct ant woord. „Ze is een braaf meisje! wonderbaarlijk toegewijd. Ze doet buitengewoon veel goeds in de parochie." Endellion op zijn beurt negeerde deze me- dedeeling. „Ik heb me dikwijl-, afgevraagd of ze ge trouwd zou zijn", verklaarde hij. ..Neen ze is nog niet getrouwe. Natrrrliik heeft het haar nicn aan aanzoeken ontbro ken. Ze is een hocitat aantrekkelijk meisje." (nu kwam het antwoord in ander verband!) en een erfdochter; haar financieele vooruit zichten zijn ook niet te versmaden." „Uit wat ik vandaag zoo hier en daar heb opgevangen, begrijp ik dat Arthur haar voor naamste aanbidder is", waagde Endellion. Ja. hij koestert groove genegenheid voor haar", bevestigde do predikant. .Hij zou een zeer gewenschte partij voor haar zijn. een zeer gewenschte partij. Hij heeft altijd veel van haar gehouden en ik geloof, dat zij hem ook graag mag. Ze zijn veel samen." Endellion wist niets van Miriam Donni- thorne, maar bij deze woorden kroop er een eigenaardig gevoel in hem op, dat hij niet in staat was te ontleden. Het was geen ja- louzie. tenminste dat hield hij zichzelf voor, maar tegelijk wist hij, dat zijn afkeer van Arthur toenam door wat de predikant ver telde. .Persoonlijk zou ik het zeer toejuichen, wanneer deze verbintenis tot stand kwam", ging Mr. Borlase voort. „Arthur is een voor treffelijke jongeman, er valt niet zooveel op hem aan te merken, een model-zoon, ijverig en bekwaam en iemand, die zich bijzonder verdienstelijk maakt op het gebied der lief dadigheid. Ik zou werkelijk geen geschik ter echtgenoot voor Mirry weten. Er is geen liever meisje in heel Devonshire, vriendelijk en hulpvaardig en zoo door en door eerlijk, weet je. Ze hee.ft een afschuw van alles wat maar in de verste verte naar bedrog of valschheid zweemt," Het was Endellion of er een scherpe priem in zijn hart werd gestoken en niet zonder zekeren angst zag hij de kennismaking met haar tegemoet. „Ze heeft een soort instinct om bedrog! in wc ".ken vorm ook, onmiddel lijk te herkennen" 7oegae de predikant aan zijn mededeeling toe. „Een soort vrouwelijke detective dus!" Endellion zei het met een geforceerd lachje. „Ik had me voorgenomen om. als ze morgen ochtend niet hier komt, haar te gaan opzoe ken." De woorden wa-cn ternauwernood over zijn lippen, toen Peters binnen kvr. n. ,.Mr. Donnithorne en Miss Miriam zijn cr" diende hij aan. Uit de regionen van het personeel steeg vroolijk gehang en gelach op. De feestelijkheid, die hun nieuwe meester hun aanbood, was blijkbaar nog in vollen garg. Maar Endelliion hooide het nauwe lijks. De boodschap var. Peters vervulde hem met een soort schrik. Van Mr. Donnithorne wist hij weinig of nievs en Mirriam haj hij alleen maar vluchtig gezien. Waarschijnlijk zouden ze hem dingen vragen, waarvan hij niet op de hoogte was en hij zou over men- schen moeten praten, van wier bestaan hij geen notie had. Zou hij fouten en vergissin gen kunnen vermijden? En daarbij, wanneer de karakteristiek van den predikant juist was, zou het meisje a! gauw in de gaten hebben, dat hij Bob Dulverton niet was? Maar het volgend oogenblik was hij zich zelf weer meester en voelde hij weer den ouden strijdlust. Hij wilde dat meisje, dat met een bijzondere mate van moreele ge- zichtsscherptc begaafd scheen, tarten „Laat ze direct binnenkomen, Peters!" riep hij met groot vertoon van vreugde uit en terwijl hij sprak, liep hij in dc rich ting van de deur. Voor hij die echter be reikt had kwam een forsehe, levendige, blo zende man van midden-vijftig reeds de ka mer binnen. .Hallo, mijn Jongen", klonk het joviaal, „hoe is het ermee? Je ziet, dat ik er geen gras over heb laten groeien om je de hand te komen drukken. Mirry hoorde vanmiddag op de pastorie, dat je er weer was en zoodra ik een stukje gegeten had, liet ik inspannen om hier naartoe te komen. Welkom thuis, jongenlief, welkom thuis! Je hebt er geen idee van hoe blij ik ben met Je terugkomst". .Het is buitengewoon vriendelijk van u. Mr. Donnithorne", antwoordde Fndellion. „Ik had niet durven hopen, dat u vanavond nog de moeite zou nemen hierheen te rijden, maar als u er morgenochtend niet geweest was zou ik toch naar Donnithorne Hall ge komen zijn. Ik verwachtte u vanavond n:et en ik moet eerlijk bekennen, dat ik deze on derscheiding niet verdien. De landjonker had zijn beide handen ge nomen en schudde die krachtig. .Het is êcn verademing weer een echte Dulverton op het oude huis te zien, hernam hij. „Ik zou me zoo ongelukkig hebben gevoeM. als een afgeranselde hond wanneer je oom Arthur.... Maar daar denken we niet meer over! Laten wc den Hemel danken, dat jij gezond en wel thuis bent gekomen. En Je ziet er perfect uit, je bent ei op vooruit gegaanop mijn woord. Je kunt me gelooven dat ik angsten heb uitgestaan, jongen, toen ik hoorde Maar er wordt zoo gruwelijk gelogen in deze wereld! Ik zou je uit duizenden herkend heb ben. Neen, spreek me niet tegen, ik heb me niet voor niets zooveel jaren voor de paar denfokkerij geïnteresseerd." Ras is ras en de goed raseigenschappen van een Dulveruu. verloochenen zich niet. Maar a projxss. Mirry heeft nog aten woord tegen je gezegd. Wat vind jij van hem. meisje? In zijn voor deel veranderd hè? Natuurlijk, dat is de ware aard, die in hem is bovengekomen". Zoo stond de landjonker maar te redenee ren, onderwijl Endellion's rechterhand op en neer bewegend of het de zwengel van c&tv pomp was. Mirriam Donnithorne had al dien Ujd gezwegen. Ze was achter haar vader blijwti^ staan en had geen oog van Er.dellion's in zicht afgehad. Er was blijdschap in haar blik. maar ook een uitdrukking van verwon dering, van nlet-begriipen. Ongetwijfeld was dit Bob Dulverton. maar niet de oude Bob Dulverton, en ofschoon zij niet zou hebben kunnen zeggen waarom, stond de nieuwe Bob haar niet zoo goed aan als de oude gedawtf had. Zeker, ze was niet veel meer dan kind geweest, toen Bob van huis ging, en mF was ze een jonge vrouw. Maar ze herinnerde'' zich den ouden Bob uitstekend. Die waa- slordig in zijn uiterlijk geweest en xe had altijd gehoord dat er op zijn gedrag heet wat. viel aan tc merken. Toch had ze Bctrf steeds graag mogen lijden. Hij had met hawr gevischt in de rivier, toen ze klein was, had den ze geknikkerd en later cricket en tenni* gespoeldze had hem beschouwd aks ee*tf oort ouderen broer. Het had haar ootaet- iend veel verdriet gedaan dat hfj uit :and wegging en ze had zich afgevraagd wnt voor vreeselijkc dingen het toch w?r»r., waarover men fluisterde en die aanleidng schenen gegeven tc hebben tot zijn vertrek. En nu was hij teruggekomen en daar was ze blij om. Maar het was niet dezelfde Bob. Deze' jengeman In onberispelijke avondklceding was heel anders. Hij leek niet op haar ouden speelmakker, hoewel zijn gelaatstrekken dezelfde waren. Er was een atmosfeer v** rustige waardigheid om zijn persoon, die d«* vriend van haar kinderjaren vo'.k^nai* vreemd was geweest. (Wordt venrofeij; fN DE GROENT6StfiCE tam Ztritïerdlep te Groningen werd Dinsdagmiddag de eerste eierveiling „Grtmo" genaamd, officieel ge opend. Het schouwen der eieren door de koopers. DE VEREENIGrNG ..ORANJE NASSAU" tc den Haag is door aan koop in bet bezit gekomen van een geschilderd portret van Prins Willem I yan Oranje.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9