UIT HET BUITENLAND DE BELGISCHE REGEERING DE BROQUEVILLE AFGETREDEN. DE INTERNATIONALE LUCHTVAART. China. AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 16 FEBRUARI 1933 TWEEDE BLAD Koning Albert weigert het ontslag te aanvaarden. - Onbeteekenende kwestie oorzaak van den val. Van Cauwelaert in de regeering Weer tal van mutaties in Pruisen. Uit Genève: Nieuwe overeenkomst van de Kleine Entente. Plannen van Imperial Airways. (Van onzen Londenschen correspondent). HET BELANGRIJKSTE NIEUWS BELGIë. De Broqueville. De Kamer heeft Woensdagmiddag met 82 tegen 72 stemmen en 5 blanco een socialis tische motie aangenomen waarin de beslis sing van den minister van binnenlandsche zaken om de gemeenteraadsverkiezingen van Asnières te annuleeren wordt gelaakt. Na de stemming verhief minister-president de Broqueville zich van zijn zetel en verklaarde het noodig te achten het collectief ontslag van het kabinet aan te bieden. De Belgische regeering is hierop afgetreden. Nader verneemt V.D. dat Koning Albert geweigerd heeft het ontslag van het kabinet de Broqueville te aanvaarden. Als opvolger van Pouillet den minister van Binnenlandsche Zaken, die aanleiding tot deze regeeringscrisïs heeft gegeven, wordt genoemd Van Cauwelart. Van de 23 liberalen hebben in de Kamer 13 tegen de regeering gestemd. Dc liberale groep, welke na de zitting der Kamer bijeenkwam, heeft evenwel het voor stel over te gaan tot de dagorde aangeno men. De liberale groep verklaarde, dat hij be reid is een regeeringsreconstructie te be werkstelligen op de basis der voormalige re geering. DUITSCHLAND. De officieele Pruisische persdienst deelt mede, dat de commissarissen van het Rijk voor Pruisen op voorstel van den Rijks minister van Binnenlandsche Zaken Goering een groot aantal mutaties hebben afgekon digd. Eenige regeeringspresidenten en politie- presidenten zijn zijn op non-activiteit ge steld onder toekenning van wachtgeld. De regeeringspresident von Velsen (Han nover) wordt belast met de waarneming der werkzaamheden van den Opperpresidcnt der provincie Noskc, die met verlof is. Landraad Rotberg uit Goslar wordt voor- loopig commissoriaal belast met de functie van regeeringspresident van Cassel. Voor Wiesbaden wordt tijdelijk benoemd tot regee ringspresident de ministerialrat Zschintsch, van het Pruisische ministerie van Binnen landsche Zaken. Politiepresident Melcher (Berlijn) wordt benoemd tot opperpresident der provincie Saksen (Maagdenburg) en commissoriaal als zoodanig te werk gesteld. De Pruisische Minister van Binnenlandsche Zaken, heeft den leider der politie in het Westen, den commandant Stieler von Heide- kamp benoemd tot specialen commissaris met bijzondere volmachten voor de provincies Westfalen en Rijnland, zonder Sigmarin gen. Als chef van den staf wordt hem toege voegd de majoor Von Oven. De nieuwe functionnaris krijgt de leiding van alle staats- en gemeentelijke politie en van het corps landjagers in het Rijnland en Westfalen. Hij geeft zijn orders in opdracht van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken. Op grond van paragraaf 9, lid I sub 5 en 7 der verordening van den Rijkspresident tot bescherming van het Duitsche volk van 4 Februari 1933 zijn de te Berlijn verschijnen de dagbladen ,.8 Uhr Abendblatt" en „Vor- waerts" met directen ingang tot en met 22 Februari verboden. Het verbod van het „8 Uhr Abendblatt" wordt gemotiveerd met het publiceeren in de editie van Dinsdag van het artikel ..Bent u ook niet van meening?", dat betrekking heeft op de politieke botsingen te Eisleben. Fit verbod van de „Vorwaerts" wordt ge motiveerd met een artikel in de editie van Dinsdagochtend onder den titel: ..Voor de waarheid", „De bloedige Zondag te Eeis- leben". Voorts heeft de Oberpresident voor de Rijn provincie het te Keulen verschijnende so ciaal-democratische dagblad de ..Rheinische Zeitung" voor den duur van zes dagen, n.l. van 15 tot en met 20 Februari verboden wegens beleediging van den Rijkskanselier en den Rijkscommissaris voor het Pruisische Ministerie van Binnenlandsche Zaken, in eenige artikelen waarin het feit werd be sproken. dat de Rijkskanselier zijn salaris voor liefdadige doeleinden beschikbaar stelt. GENèVE. De drie minister van buitenlandscne zaken van Polen. Joego-Slavië en Roemenië hebben hun onderhandelingen voortgezet. De over eenkomst over de aaneensluiting der drie sta ten op internationaal gebied tot één blok zal te Genève onderteekend worden. Er zal een permanente raad gevormd worden, bestaan de uit de drie ministers van buitenlandsche zaken. De contracteerende mogendheden ver plichten zich geen verdragen of overeenkom sten van welken aard ook met een andere mogendheid te sluiten zonder toestemming van dezen raad. Hierdoor wordt ook voor de verlenging van het over drie maanden afloo- pende Roemeensch-Italiaansche verdrag de goedkeuring van den nieuwen permanenten raad der Kleine Entente noodzakelijk. Het pact houdt een reeks artikelen in, waarin de samenwerking tusschen de drie mogendhe den na het sluiten van de nieuwe alliantie geregeld wordt. Op economisch gebied worden voor deze samenwerking slechts principieele richtlijnen voor gemeenschappelijk optreden der drie mogendheden aangegeven. In Italiaansche kringen heeft de nieuwe blokvorming van de Kleine Entente groot op zien gebaard, aangezien men hierin een dui delijke. tegen de Italiaansche Balkan poli tiek gerichte oriënteering ziet. Algemeen neemt, men aan dat het nieuwe alliantie-ver drag op sterken diplomatieken tegenstand zal stuiten en vergaande internationale conse quenties in de richting van een nauwere aan eensluiting van andere mogendheden tenge volge zal hebben. Frankrijk. Financieele voorstellen In de Senaatscommissie verworpen. De financieele commissie van den senaat heeft met algemeene stemmen het artikel betreffende de crisis-belasting in de finan cieele voorstellen der regeering afgewezen. Als vervanging van dit artikel heeft de commissie een belasting van 5 pCt. op alle bruto-salarissen boven de 7000 francs per jaar voorgesteld. Ambtenaren, die meer dan 50.000 francs verdienen moeten bovendien nog 2 pCt. be talen en die. welke meer dan 100.000 francs verdienen nog 3 pCt. betalen. Deze maat regel zal voorloopig van 1 Maart tot 31 December 1933 van kracht zijn. De commissie heeft verder artikel 82 aangenomen, waarin een herziening der thans geldende onder steuningsregeling wordt voorgestëld, voor zoo ver geen oud-strijders betrokken zijn. De gel den voor afgevaardigden en extra-prestaties der ambtenaren met uitzondering van de kindertoeslagen worden piet 10 pCt. verlaagd. Duits ch land. Radiouitzending van een rede van Hitier gestoord. Bij het uitzenden van de redevoering van Hitler te Stuttgart is een storing opgetreden, die ongeveer 20 minuten duurde. Deze storing vond haar oorzaak in het feit, dat de kabel, die van de Stadthalle naar het telegraafkan toor leidde, doorgesneden was. Dc politie heeft de plaats gevonden. Deze ligt volkomen vrij. ongeveer 2 M. boven den grond. Onderzoek naar het gebeurde in de controle-commissie. De president van den Rijksdag. Goering. heeft een onderzoek bevolen naar de inciden ten tijdens de zitting der controlecommissie van den Rijksdag. Hij zal er voor zorgen dat in de toekomst dergelijke excessen zullen worden voorkomen. Engeland Nieuwe liberale partij van Lloyd George. In het Lagerhuis heeft Lloyd George zijn nieuwe oppositiepartij geconstitueerd, de li berale partij. Voorzitter is Lloyd George, die hierdoor weer actief in de partijpolitiek te rugkeert, De groep bestaat uit tien afgevaar digden uit Wales van wie zes afkomstig zijn uit de Samuel-groep, een uit de Simon- groep en drie uit de oorspronkelijke groep van Lloyd George. De nieuwe fractie besloot de socialistische motie van wantrouwen, die vandaag wordt ingediend, te steunen. De deelneming van zes Samuel-liberalcn is in zooverre van beteckenis. dat hierdoor Sir Herbert Samuel opnieuw zes leden aan de oppositie verliest sedert zijn groep onlangs besloten heeft de regeering voorloopig te blijven steunen. Wapenleveranties aan Bolivia en Paraguay ontboden. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde Sir John Simon in het Lagerhuis mede. dat op initiatief van de Britsche regee ring een gedachtenwisseling heeft r'aats ge had tusschen de regeeringen van Engeland en de Vereenigde Staten, Frankrijk en Italië ten einde te bewerken, dat verboden wordt dat wapens en oorlogsmunitie zal worden uitgevoerd naar Bolivia en Paraquay in af wachting van een verbod van een meer alge meen karakter dat door toedoen van den Volkenbond zou kunnen tot stand komen De besprekingen worden voortgezet, maar zijn nog niet geslaagd. Italië. Dementi van Mussolini inzake het vermoede geheime verdrag. ROME. 15 Febr. (V.D.) Bij den aanvang van de te Rome gehouden kabinetszitting gaf Mussolini een overzicht van de jongste ge beurtenissen op het gebied der buitenland sche politiek. Hierbij verklaarde hij dat de in de commissie voor Buitenlandsche Zaken der Fransche Kamer opgedoken berichten om trent het bestaan van een geheim verdrag van bondgenootschap tusschen Italië. Duitschland en Hongarije, geheel uit de lucht zijn gegrepen. Wanneer de mededeelingen niet op een zoo in het oog loopende plaats waren gedaan, zou het zelfs niet de moeite hebben geloond ze te dementceren. De Popoio d'Italië zegt in dit verband o.m.r „Wij kennen thans degenen, die den vrede willen en degenen, die een oorlog voorberei den om Europa te beheerschen. De verant woordelijkheid staat thans vast. Géén mensch bedreigt Frankrijk, doch het is Frankrijk, dat met zijn tot het oneindige toegenomen be wapening. met zijn geest van intriges, met zijn eerzucht, met zijn wil, zij het dan ook niet heilig egoïsme, met zijn ongehoorde oer oude ontkenning van de behoeften van andere volken, met zijn bondgenootschappen en met zijn door de kanonnen-fabrikanten gefinancierde pers, Europa en de wereld be dreigt". Roemenië. Ernstige stakingsincidenten. Vierduizend arbeiders der spoorwegen in het district Boekarest zijn Woensdag opnieuw in staking gegaan, omdat de militaire autori teiten elf arbeiders, die er van verdacht wor den te behooren tot de ontbonden verklaarde communistische geheime organisaties, heb ben laten arresteeren. De stakers eischen niet alleen de in vrij heidstelling der gearresteerden, doch stellen ook een aantal politieke eischen o.m. de op heffing van den staat van beleg. Te Klausenburg is de orde zoo goed als ge heel hersteld. Te Constanza is het tot een ernstig incident gekomen: een communis tische leider schoot op het oogenblik zijner arrestatie den commissaris van politie dood en pleegde ter plaatse zelfmoord. In het ge- heele land, in het bizonder in de groote ste den. zijn tal van personen gearresteerd. Te Boekarest zouden 84 personen gearresteerd zijn. Des avonds heeft de toestand zich nog ver der toegespitst, zoodat de regeering zich ge noodzaakt heeft gezien, militairen te requi- reeren, ten einde drastischer te kunnen op treden. Betreffende den algemeenen toestand wordt het volgende communiqué in de bladen gepubliceerd: Te Klausenburg is de politie er in geslaagd de door de stakende arbeiders bezette werkplaatsen der spoorwegen van achteren binnen te dringen, waarna de ar beiders capituleerden. De belhamels zijn ge arresteerd. Te Boekarest is zoo juist een aan vang gemaakt met de gewelddadige ontrui ming der door de stakers bezette spoorweg- werkplaatsen. Aan de zijde der gendarmes zijn tot nu toe twee personen gewond. Uit de richting der werkplaatsen is thans sirenen geloei te hooren. Alle berichten betreffende een in Roemenië uitgebroken revolutie zijn te verwijzen naar het land der fabelen. Er is geen reden tot ongerustheid. Zuid ^Amerika. Verbitterde gevechten om Leticia. De opperbevelhebber van de Columbiaan- sche strijdkrachten, generaal Cobo heeft heden, naar in Bogots officieel wordt mede gedeeld. een ultimatum gesteld aan de Peruaansche troepen in Tarapaca. Met een Columbiaansch troepentransport schip zijn onder dekking van artillerievuur 800 man in de nabijheid van Tarapaca aan land gezet, waar zij in een verbitterd gevecht gewikkeld raakten met Peruaansche strijd krachten. waarbij aan beide zijden ernstige verliezen werden geleden. Eensgezind optreden tegen de excessen. Reuter seint uit Montevideo dat na een on derhoud tusschen den president van Uruguay Terra, en den leider van de oppositie, Herrera, deze met een delegatie naar de centra van onrust is vertrokken om de gemoederen al daar te kalmeeren. De vrede zal in Urugyay niet meer verstoord worden, aldus eindigt dit telegram. Ziuid-A'frika. Havenga leider van een nieuwe coalitieregeering? In een commentaar op Herzog's schrijven aan Smuts, zegt de „Times", dat de Zuid- Afrikaansche premier een regeling op het oog schijnt te hebben, zooals die. welke geleid heeft tot de vorming van de Britsche natio nale regeering. De voornaamste moeilijkheid wordt gevormd door de persoonlijke rivaliteit welke reeds langen tijd bestaat, maar gezien het feit, dat de openbare meening moe is van den partijstrijd, zullen beide leiders waar schijnlijk wel tot een accoord komen om trent de vorming eener nationale regeering De minister van Financiën Havenga. wordt als de mogelijke leider eener coalitie-regee ring genoemd (Reuter). Geen Japansch ultimatum te wachten? Het Japansche ministerie van oorlog deelt mede. dat alle berichten, volgens welke bin nenkort een of meer ultimatums aan het Chineesche opperbevel of aan andere Chl- neesche instanties zouden worden gezonden, niet in overeenstemming zijn met de waar heid. Dergelijke berichten worden door China verspreid teneinde den toestand te verscher pen. Matsoeoka naar Tokio ontboden. Naar het blad Jomoeri, dat zeer nauwe be trekkingen onderhoudt met het Japansche ministerie van Marine, meldt, heeft de minis ter van Buitenlandsche Zaken den leider der Japansche delegatie te Genève opdracht ge geven op 27 Februari Genève te verlaten en naar Tokio te komen om daar de regecring rapport uit tc brengen. Londen, Februari. De president van Imperial Airways. Sir Eric Geddes, is onlangs met een van de vlieg tuigen van zijn maatschappij naar Kaap stad geweest en is thans in Engeland terug gekeerd. De terugreis heeft hij per boot ge daan. behalve het stukje Southampton-Croy don. dat werd afgelegd in een der nieuwe Heracles-machines, de grootste welke de on derneming thans bezit. Er was plaats voor verslaggevers in de machine en het hoofd van Imperial Airways greep dc gelegenheid aan een en ander te vertellen van nieuwe plannen, welke hij koestert en welke hij blijkbaar warmer is gaan koesteren geduren de de vluchten van Europa naar Zuid-Afrika. Men weet dat Imperial Airways haar beleid bepaalt naar den regel: zachtjes aan dan breekt het lijntje niet. Zij ontwikkelt haar lijnen met- omzichtigheid en aangezien er nog slechts twee rijksverbindingen zijn. een naar Indië en een. pas ingesteld, naar Zuid-Afrika. en aangezien dus Australië en Canada nog op hun luchtverbinding wachten, heeft men zich hier wel eens afgevraagd of de juiste verhou ding tusschen omzichtigheid en voortvarend heid door Imperial Airways wel in acht wordt genomen. Hoe dat zij. de ongeduldigen zullen geen re den tot klagen meer hebben indien het beeld van Britsche ..all red" luchtvaartlijnen. door Sir Eric Geddes tusschen Southampton en Croydon in het gezelschap der reporters ge schilderd. in de naaste toekomst wordt ver wezenlijkt. ..Binnenkort", heeft hij doen we ten. „zal de Britsche burgerlijke luchtvaart het Rijk en de wereld omspannen". De Engelsche maatschappij is thans ook bekeerd tot het gebruik van eendekkers en de eerste verbetering, welke te wachten staat, is een versnelling van den dienst naar Kaap stad van elf tot negen dagen, een versnelling welke door eendekkers, die 150 mijl per uur vliegen (tegen 100 tot 120 van de toestellen die thans in gebruik zijn), moet worden ver kregen. Later, verwacht de president van Imperial Airways, zal de vliegtijd zeven da gen worden. Voor dat die tijd kan worden bereikt moeten echter toestellen geriefelijker worden opdat reizigers zonder ongemak van vroeg in den ochtend tot laat in den avond in het toestel kunnen verblijven Sir Eric be- BOTSING IN DE LUCHT. BELGISCH VLIEGERKAPITEIN GEDOOD. BRUSSEL, 15 Februari (Reuter) Tij dens luchtmanoeuvres in het district Tou- rinnes zijn twee jachtvliegtuigen, die resp. bestuurd werden door kapitein Vanderlinden, commandant van den sector Nyvel en een sergeant, met elkaar in botsing gekomen. Laatstgenoemde, die met zijn parachute uit het vliegtuig was gesprongen, werd gewond, terwijl de kapitein dood onder de resten van zijn vliegtuig werd gevonden. Een tweede vliegongeluk had plaats op het vliegveld van Nyvel. Toen een vliegtuig zou opstijgen, was een ander juist bezig te lan den. De bestuurder van laatstgenoemd vlieg tuig wilde een botsing vermijden en maakte een verkeerde manoeuvre, waardoor de machine omsloeg en de inzittende werd gewond; het toestel werd zwaar beschadigd. DE KLEINE BURGEROORLOG DUURT VOORT. ERNSTIGE BOTSINGEN IN SIEGSBURG EN LÜCKENWALDE. SIEGBURG. 15 Febr. (V.D.) Gisterennacht ontstond te Siegburg nabij het Sociaal-de mocratische Volkshuis een vechtpartij tus schen S. S.-lieden en leden van het IJzeren Front. De S. S.-man Müller uit Siegburg werd door een schot in het hoofd zoodanig gewond, dat hij korten tijd later in het ziekenhuis overleed. LÜCKENWALDE. 15 Febr. «V.D.) Gisteren avond hield de afdecling Luckcnwaldc der S. P. D. een verkiezingsvergadering, die ver stoord werd door S. A.-lieden. waardoor een vechtpartij ontstond, waarbij twaalf perso nen gewond werden. Vier gewonden, waar onder een S. A.-man, moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht. ONTPLOFFING TE TRIëST EISCIIT 7 DOODEN TRIëST. 15 Febr. (V.D.) In een olieraffi naderij te dezer stede is tijdens het opstellen van een Dieselmotor het zuurstofreservoir uit elkaar gesprongen. Twee ingenieurs en 5 arbeiders werden op slag gedood. 5 andere arbeiders werden zwaar gewond. BRUTALE ROOF VAN 18.000 PAAR SCHOENEN. LONDEN. 15 Februari (Reuter). Dc politic is bezig met een onderzoek naar een geval van handig gepleegden roof. waarbij 18.000 paar schoenen ter waarde van ongeveer 50.000 gulden volkomen verdwenen zijn. Toen de chauffeur van een vrachtauto voor een magazijn stond tc wachten te oflevering van de partij schoenen, bezocht hij een koffiestal- letje en toen hij terug kwam was de vracht auto verdwenen. Later werd de vrachtauto te Rotherhithe verlaten teruggevonden. De poli tie gelooft dat de heele lading wellicht naar het buitenland van de hand is gedaan reeds een paar uren na den feitelijken roof. die waarschijnlijk het resultaat is van een zorg vuldig voorbereid plan. GEZANT VAN COLUMBIA TERUG GEROEPEN. BOGOTA, 15 Februari (Reuter). De regeering van Columbia heeft haar gezant te Lima bevolen zijn paspoort aan te vra gen. COMMUNISTISCH WAPENDEPOT TE HAMBURG. HAMBURG. 15 Februari Wolffbureau In een sigarenwinkel is een communistisch wapendepot in beslag genomen. vestigde verder, hetgeen reeds een paar da gen te voren bekend was gemaakt, dal dc dienst naar Britsch-Indië laat in dezen zo mer of vroeg in den herfst naar Australië zal worden verlengd. Dit is een belangrijke aankondiging voor Nederland, waar de K. L. M. zeker al de gelegenheid voor Britten zou hebben geschapen om naar Australië te vliegen indien onze maatschappij er dc noo- dlge medewerking voor had gekregen van de Britsche autoriteiten. Men mag misschien voorspellen dat bij het tot stand komen van den dienst Engeland—Australië ook de K. L. M. haar Indië-dienst naar Australië zal verlengen. Indien, hetgeen noodig zal zijn, dc grond-organisatie in ons Indië beschikbaar wordt gesteld voor den Engelschen dienst naar Australië dan zal zoo zou men willen redeneeren bij wijze van wederdienst de K.L.M. of haar zusier-maatschappij in In- sulinde. de benoodtgde faciliteiten krijgen voor vliegen naar Australië. Indien het zoo loopt zal men het eerste voorbeeld in de we reld hebben van concurrentie op de wereld routes. Maar om naar den president van Imperial Airways terug te keeren. Hij voorziet ook dat binnen niet te langen tijd zijn dienst naar Brltsch-Indic naar hot Verre Oosten zal wor den verlengd, via Bangkok naar Shanghai en Hongkong en later verder naar Tokio. Canada komt over twee of drie jaar aan de beurt. Binnen dien tijd zal er een geregelde dienst zijn ingesteld over den Atlantischen Oceaan. En tenslotte zal een dienst van Ca nada naar Japan den cirkel rond dc aarde voltooien. Met het oog op meeningsverschil onder dc deskundigen over dc practische waarde van afzonderlijke vliegtuigen voor post- en pas sagierstransport. een meeningsverschil dat in Nederland tot uiting is gekomen, is nog van belang op te merken dat Sir Eric Geddes de zelfde opvatting koestert als de directie van de K.L.M.dat nl. post- en passagiersvervoer gezamenlijk moeten worden vervoerd door een onderneming, die zich een rendabele ex ploitatie ten dool stelt. Sir Eric Geddes wil groote en geriefelijke machines mot gemeng de lading. En post en passagier moeten ge lijkelijk profiteeren van de grootere snolhe den. welke met de ontwikkeling der diensten na verloop van tijd zullen worden bereikt. OSLO-STATEN KOMEN BIJEEN. BESPREKING TE STOCKHOLM. OSLO. 15 Februari (V.D.) Volgens de „Tidens Tegn" zullen de vertegenwoordigers van de staten, die de overeenkomst van Oslo hebben gesloten, binnenkort tc Stockholm in conferentie bijeen komen. In deze confe rentie, waaraan thans ook Finland zal deel nemen. zal de handelspolitiek der bij dc conventie van Oslo aangesloten landen wor den besproken. DE PACIFIST VON GERLACH MAC. DUITSCHLAND NTET VERLATEN. BERLIJN. 14 Febr. (V D.) Naar dc ..Vos- sLsche Zeitung" verneemt, is de pas van den bekenden Duitschen pacifist Helmuth von Gerlach ingetrokken door de Rijksregeering, met de motiveering. dat dc pas in zijn han den gewichtige belangen van de Duitsche na tie zou kunnen schaden. DE BANKIER IIAMBRO OVERLEDEN. II C. Hambro. directeur van de Hambro- bank en van de Westminster Bank Ltd. is naar wij in de Tel. lezen op 64-jarigen leef tijd ten gevolge van longontsteking overle den. Drie weken geleden had hij reeds een aanval van hartzwakte gehad. De overledene was ook directeur en president van een aan tal andere maatschappijen. EEN SLANG IN HONGERSTAKING. BOEDAPEST, 15 Februari Reuter). In den dierentuin van Boedapest is een groote Braziliaanschc slang in hongerstaking ge gaan. Het beest weigert eenvoudig om ecnig voedsel tot zich tc nemen. Ton einde te ver hinderen dat het reptiel sterft, heeft men een proef genomen met kunstmatige voeding Zijn muil werd opengesperd en door een gummislang werden hem drie zachte eieren toegediend- Het beest heeft dc eieren opge slokt en deze wijze van voeding zal nu worden voortgezet. Heden: DONDERDAG 16 FEBRUARI Gem. Concertgebouw: Generale repetitie R.-K. Oratoriumvereeniging. „Judas Macca- biius". 8.15 uur. Stadsschouwburg. WilsonsplcinOpvoering van „Vredesspel". 8 uur. De Nijverheid. Jansstraat 85. Ver. v. Jonge Liberalen. W. Lubberink: Muiterij of Gezag? 8 uur. Broederkerk. Parklaan. Lichtbeeldenavond Het werk Gods onder dc Joden ln Rusland en Polen. 8 uur. Leger des Heils. Schagchelstraat 26: Ta bleau vivant-avond. Luxor Sound Theater: „De gele kaart". Uitgebreid voorprogramma, 8.15 uur. Palace: „Wer nlmmt die Liebe ernst." Op het tooneel: Les Joanny's: gekleurde scha duwen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Optreden van het ensemble Dajos Bela. Op het filmprogram ma: „Het kleine zwerfstertje", 7 en 9.15 uur. Tevler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 17 FEBRUARI Stadsschouwburg, WilsonspleinOpvoering van „De Markiezin" door het Gezelschap Verkade. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van „Het Joodsche Bruidje" door het Gezelschap Saal- born. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: R.-K. Oratorium-Ver- eer.iging: „Judas Maccabaus". 3.15 uur. Gebouw Protestantenbond: Filmavond Ned. Christ. Reisverceniging. 8.15 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Rembrandt Theater: de film „Adam ca Eva".

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5