Tennisbanen HOCKEY. DAMES-HOCKEY HENCELEN GYMNASTIEK. SCHAATSENRIJDEN BILJARTEN PAARDENSPORT KENNEMER LYCEUM HANDBAL. WANDELSPORT KORFBAL SCHIETEN NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFD. Ie Klasse. Hilversum— H. Lyceum 5_0 H.O.C.Amsterdam 16 T.O.G.O.'t Gooi 2—2 PROMOTIE AFD. GooiHilversum II 43 Utrecht—H.D.M. II 1—5 Amsterdam IIIVictoria 22 2e Klasse. H.B.S.—H.O.C. II 2—6 D.St.H.C,Haagsch Lyc. II 32 KievitenTogo II 32 Hilversum III—Laren 43 Amsterdam II—Amersfoort 1 —2 Amsterdam VBe Fair 24 3e Klasse. Alkmaar IIKrommenie 40 AllianceBloemendaal III 5—0 Strawberries IIH.B.S. II 64 M. II. C. Ill—Strawberries 46 OOSTELIJKE AFD. Ie Klasse. NijmegenArnhem 11 NOORDELIJKE AFD. D.B.S.—G.H.C. 3—0 Bloemendaalbeker. M.H.C. I—H.D.M. 7—2 M.II.C. II—Bloemendaal I 1—4 Da m e s. Overgangsklasse. R.W. II—Lelden 3—1 Laren—B.D.H.C. II 3—0 2e Klasse. UtrechtAmsterdam II 05 Gooi III—T.H.C. 1—2 R.W. III—Amsterdam IV 4—1 B.D.H.C. V—H.B.S. 1—4 Gooi IVBe Fair II 54 B.D.H.C Hl—H.O.C. II 1—1 Te WerveVictoria 32 INTERLANDWEDSTRIJD. West DuitschlandNederland 23 OM DEN BLOEMENDAAL BEKER. Competitiestand le klasse. gcsp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem. Hilversum 12 10 2 0 22 37—9 1.83 Amsterdam 12 10 0 2 20 41—13 1.66 H. L. C. 11 4 4 3 12 20—19 108 H. D. M. 11 5 1 5 11 19—19 1 H. O. C, 12 4 3 5 11 17—24 0.91 Gooi 12 2 4 6 8 15—22 0.66 Bloemendaal 12 0 6 6 G 8—24 0.50 Togo 12 1 2 9 4 18—42 0.33 TWEEDE KLASSE. H. B. S.—H. O. C. 2 (2—6) De Hagenaars vielen het meest aan, doch de H.B.S.-verdediging was paraat, al ont stonden er meerdere hachelijke momenten. Voor het Haagsche doel kwam het tot veel minder moeilijkheden, dank zij een zeer goede keeper en een niet genoeg doortas tende Haarlemsche aanval. De rust kwam met een zeer verdiende Haagsche 21 voorsprong. Het tegenpunt was op zeer fraaie wijze van de stick van Adam gekomen. In de tewedc helft was H. B. S. beslist de mindere. Wel bleven de Haarlemsche aan vallen bestaan, doch deze waren niet al te gevaarlijk, terwijl daartegenover de Haag sche attaques even zoovele moeilijkheden voor de Haarlemmers opleverden. Bij een 41 voorsprong voor II. O. C. maakte Adam, opnieuw op verdienstelijke wijze heb tweede tegenpunt voor H. B. S. (2—4). H.O.C. voegde hier nog een tweetal goals aan toe, zoodat het einde met een verdiende 62 overwinning voor de Hagenaars kwam. DERDE KLASSE. AllianceBloemendaal 3 (50) Het is met Bloemendaal III de laatste weken geheel mis. De eene nederlaag na de andere volgt na een prachtig seizoen-begin, hetwelk Bloemendaal III op de eerste plaats en goede kampioenschapskansen bracht. Beide zijn reeds verloren, 611 eerste plaats èn kampioenschapskansen. Maar het blijft bedenkelijk slecht gaan. Als oorzaken daarvoor kan in de eerste plaats wel de team-samenstelling genoemd worden. Nooit nieer volledig, is een passend motto geworden! Ook nu was Alliance voortdurend in de meerderheid, maar dank zij een behoorlijke Bloemendaalschc verdediging bleef de score beperkt tot een 30 voorsprong met de rust. In de tweede helft kwam er weinig ver andering In den strijd. De verzwakte Bloe mendaalschc aanval kan geen doelpunten maken. De thuisclub wist nog tweemaal te scoren, zoodat Alliance met 5—0 won. Strawberries 2H. B. S. 2 (20) Hoewel de partijen vrijwel aan elkaar ge waagd waren, war de aanval, van de thuis club wat wat gevaarlijker dan de Haar lemsche. Het geringe verschil werd dan ook slechts in een enkel doelpunt uitgedrukt voor de rust (10). De tweede helft, was conform de eerste. De H.B.S. aanvallen strandden nog al eens op den in vorm zijnenden Beverwij kschen keeper, terwijl wat meer doorzetten bij de Haarlemmers ook geen kwaad gedaan zou hebben. De thuisclub zag het werken opnieuw met een doelpunt beloond, zoodat het einde met een 20 zege van Strawberries II kwam. M. H. C. 3Strawberries 1 (46) De Musschen, hoewel met drie invallers spelende, speelden een enthousiaste, vlotte partij en waren iets sterker. Het kiek and rush systeem der gasten was voor de nog jeugdige Muschjes zeer afmattend. De score liep vrij regelmatig en overeen komstig het vrijwel gelijkopgaande spel op tot. 3—2 voor M.II.C. met. de rust. welke doel punten achtereensvolgens door Dorsman. Mulder en Pliester gescoord werden. In de tweede helft kwamen de Strawberries even fel opzetten en wisten den 2—3 achter stand om te zetten in een 53 voorsprong Wel liep Mulder wat op dezen achterstand in (45). doch dc gasten wisten er nog 6—4 van te maken. De 64 nederlaag welke M.II.C. III dus tenslotte nog tc verwerken kreeg, was wel in hoofdzaak het. gevolg van het. afmattende spel der Bevcnvijkers, die zelf over een be-1 hoorlijke dosis uithoudingsvermogen de be schikking bleken te hebben. OM DEN BLOEMENDAAL BEKER (Tweede ronde). M.H.C—H.D.M. (7—2) In een verrassend goeden wedstrijd heeft een buitengewoon goed en vlot spelend M. H. C. gewonnen van een totaal verrast II. D. M. De thuisclub speelde werkelijk een onge^ meen goede partij in alle opzichten. Balbe handeling en -controle waren af; plaatsen opstellen verbluffend goed; verband prima en voortdurend open snelle aanvallen met 100 pet. verrassing. Dit M.H.C.-elftal, aldus spelende, behoorde niet in de promotieklasse, maar tot de sterk ste Westelijke eerste klassers. H. D. M. ver loor volkomen verdiend. Voortdurend zwermden de Musschen op het Haagsche doel af, doch voorloopig bleef zoo wel het Haagsche, alsoog het Haarlemsche doel van doorboringen bevrijd. Na een moolen aanval van rechts, besloot Schmeink met een voorzet, welke Van Olphen benutte (10). De gasten maakten echter uit een corner weer gelijk (11). M. H. C. deed het kort daarop evenzoo; Brand joeg een strafcornerbal onhoudbaar in doel (21). Rust kwam met 21. In de tweede helft bleef M.H.C. zoo ver wonderlijk goed en vlot spelen. De ver wachte inzinking na zoo'n ongekend hoog spelpeil bleef uit. Modlich bracht de stand op 31 en Menger vergrootte den voorsprong nog tot 41. Toen echter kwam er eenige inzinking in de Musschen-gelederen en als bewijs, dat H. D.M. toch voortdurend waakzaam was, kwam er een tegengoal, zij het een zeer eenvoudige, dank zij een misverstand in de Musschen- verdedlging (42). Het was ook tevens het sein tot reveil! Met vernieuwden moed ging het er op los: hoe verrassend snel kwam telkens de totale overrompeling der Hagenaars! Op zeer fraaie wijze benutte Schmeink een voorzet van Menger voor de 5e goal (52). Hooft maakte het halve dozijn vol (62) terwijl Schmeink tenslotte nog een doelpunt voor zijn rekening nam (72). M. H. C. 2Bloemendaal (14) Tegelijkertijd had ook deze wedstrijd op een der Musschenvelden plaats. Doch welk een verschil overigens! Geen verrassend, sluitend spel, veel meer toeval-hockey. Bloemendaal was sterker door meerdere routine en door een vastere verdediging doch overigens was er lang niet het klasse- verschil, zooals bij M.H.C.—II.DJVI. en dan nog in het voordeel van M.H.C., terwijl het geheel op een veel lager niveau stond. Door stug verdedigen van M.H.C. 2 kwam Bloemendaal zelfs niet aan scoren toe. De eerste klasse-voorhoede was niet bij machte de tweede klasse verdediging te pas seeren. Met uitzondering van Timmermans, door wiens toedoen de rust met 10 voor Bloemendaal kon ingaan. In de tweede helft ging het toen wat vlotter. De Roos voerde de score verder op tot 20, terwijl de Jong, zeer enthousiast spelende, dat met niet minder dan twee goals beloond zag (04). Bloemendaal was nu werkelijk overwegend sterker, zoodat een verrassende uitval van M.H.C. 2 ook werkelijk een verrassing werd, dank zij ook een missen in de Bloemendaal- sche verdediging (1—4). Het tegenpunt was echter zeer verdiend. Proefwedstrijd te Amsterdam. Zaterdagmiddag werd Le Amsterdam een proefwedstrijd gespeeld ter verkiezing van het B-elftal, dat a.s. Zondag te Düsseldorf tegen West-Duitschland zal spelen. Dit elftal werd als volgt samengesteld: Doel: Hoekstra (Haagsch Lyceum). Achter: Donk (Bloemendaal) en Rees (Hil versum). Midden: C. v. d. Hagen (Hilversum), Braat Haagsch Lyceum) en van Polanen Petel (De venter). Voor: Wagener (Amsterdam), Schnitger P.W.), J. d. Hagen (Hilversum), Kist <T. O G. O.) en Kwast (Amsterdam) Rood Wit 2Leiden (31) Om 12 uur stelt R. W. II zich als volgt op: Mej. H. Josso (doel). Mej. N. Hoeflake, mej. M. Schmeink (ach ter) Mej. C. v. Löben Seis, Mej. v. Heek. Mej. H. Bloemendaal (midden). Mej. A. v. Beeck Vollenhoven, Mej. L. Wil- chut, mej, B. v. Weel. mej. S. de Josselin de Jong, ntej. II. Mouthaan (voor). Van het begin af komt Rood Wit goed op zetten; na vele mislukte schoten op het Leid- sche doel, wist eindelijk mej. Mouthaan door goed inloopen het eerste doelpunt te maken. Deze linksuiterst heeft den geheelen wedstrijd door een uitstekende partij gespeeld, zoo ook de rechts uiterst. Daarna wordt er gelijk op gespeeld, totdat mej. Van Weel er alleen doorbreekt en den stand op 20 brengt. Een goed genomen eorner op het Rood Wit-doel bezorgt aan de Leidsche dames hun eenig tegenpunt (21). Het is daarna weer de mid-voor, die den voorsprong van Rood Wit vergroot (31). Met deze welverdiende overwinning wordt het einde gefloten. West-DuitschlandNederland (23) De Nederlandse he dames hebben Zondag in München-Gladbach een mooi succes ge boekt. Ze hebben met 32 van West-Duitsch land gewonnen. Mevrouw Dros-Canters scoor de het eerst (01). waarna Duitschldnd-ge lijk maakte. (11). Mevrouw Dros gaf ech ter nog voor rust weer aan de Hollandsche dames de leiding (12). Mej. Bauduin nam het derde I-Iollandsche doelpunt voor haar rekening. Het Baarsje. Dit college hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart. Toen het eindsignaal geblazen werd, ging men naar het clubhuis van den heer Slot. waar de prijzen door voorzitter Veen met een toepas selijk woord werden overhandigd. Eerste prijs G. Veen met de grootste. 2e prijs S. Bosman, tevens held van den dag. 3e prijs R. van der Aar, 4e prijs J. Kuijer. 5e prijs H. Veen. 6e prijs J. Deen. 7e prijs W. Corsten, 8e prijs Broekhuizen. 9e prijs v. Keulen, 10e pr. Smit Jongbloed. 11e prijs B. Veen. Bond van Hengelsportliefhebfcers. Op 26 Februari houdt de Bond van Hengel sport! ief hebbers voor Haarlem en omstreken voor sluiting van het seizoen en vriendschap- pelïjken wedstrijd op baars voor de aange sloten colleges in de Ringvaart. De prijzen bestaan uit bekers. De prijsuitreiking heeft plaats bij het college „De Vereenigdc Vis- schers". Uitvoering Bloemendaalsché Gymnastiek-Vereeniging. Zaterdagavond gaf de Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging de eerste van haar winteruitvoeringen in Hotel Vreeburg onder leiding van den heer D. Beets. Precies op tijd beklom de voorzitter, de heer Pronk, het podium om de vele aanwe zigen welkom te heeten. het onderwijzend personeel, den athletiekleider, den heer Ver gers, de afgevaardigden der zusterverenigin gen en de ouders der adspiranten. Vooral de aanwezigheid der onderwijzers stelde spreker op hoogen prijs, omdat hier door naar hij hoopte, de band met de B.G.V. zou worden versterkt. Dat de vereniging op een groot aantal leden kan bogen konden wij weer consta- teeren. Het vergroote podium kon nauwelijks aan allen een plaatsje geven. Aan den flinken opmarsch kon men al zien, dat alle deelnemenden met den ernsti- gen wil bezield waren, om den avond uitne mend te doen slagen. De heer Pronk ontdekte nog een klein wolk je aan den Bloemendaalschen gymnastiek- hemel: de veteranen-af deeling kwijnt nog. Vele ouderen schijnen nog aarzelend tegen over dit instituut te staan en te vrezen, dat gymnastiek voor hen niets meer is. De voor zitter gaf de verzekering van het tegendeel en hoopte nog het noodige aantal dames en heeren 15 bij elkaar te krijgen. De heer Beets heeft wederom bewezen een enthousiast leider te zijn, die met groote ernst arbeidt. Ook de organisatie viel te lo ven en al werd het elf uur voor het slotnum mer en hoogte-nummer, hoog brug voor hee ren, werd afgewerkt, niemand in de zaal heeft zich een oogenblik verveeld, want nau welijks was de eene groep verdwenen, of de volgende vroeg onze aandacht. Men duide het ons niet kwalijk, dat wij de adspiranten het liefste zagen. Wat een toe wijding, wat een nauw contact tusschen lei der en leerlingen! Voor de jeugd is het dan ook een gebeur tenis van belang in het openbaar voor de ouders op te treden. Aardig was het moment, dat een der meis jes, in hooge spanning haar vinger opstak, omdat de knop van haar springriet was ge broken. Het programma telde niet minder dan 16 nummers. Het knotszwaaien der dames was uitstekend, vooral het tweede nummer, en een aantrekkelijk nummer van het pro gramma. Brug-, paard- en ringoefeningen voor meisjes was uit den aard niet zoo dankbaar.. Er werd met groote toewijding gewerkt. De jongens sprongen van je welste en de snelle opeenvolging gaf de illusie van een goochelaar, die jongens goochelt. De vrije oefeningen jongens waren uitste kend. Flinke houding en juiste uitvoering. Heel mooi waren de oefeningen van de heeren op de springtafel. Vooral de salto's vielen in den smaak. De bankoefeningen eischten wel wat veel uithoudingsvermogen van de meisjes. Tremplin brug dames gaf flinke, krachtige oefeningen te zien. De meisjes sprongen met rieten hoepels. Toch doen ze het op straat met haar touw beter. Wandrek, stokoefeningen ringen, knots- zwaaien, toesteloefeningen, vrije oefeningen volgden, met als slot een fraaie demonstratie van de kranige turners aan de brug. Kranig werk, dat luid applaus verwekte. De heer Tinholt sprak een woord van dank voor de mooie uitvoerg en wees op Let ele ment van schoonheid in het vak gymnastiek. De eerste uitvoering is uitnemend beslaagd endat na zulk een avond het bal gezellig was, spreekt eigenlijk van zelf. Uitvoering „Oefening Staalt Spieren". Zaterdagavond gaf de Gymnastiekvereeni- ging O. S. S. in „Monopole" te Zandvoort haar jaarlijksche uitvoering, thans voor de volwassenen. Laten we beginnen met de vereeniging O.S.S. geluk te wenschen met haar leider, die de gratie en soepelheid van de nieuwe rich ting wist te paren aan de correctheid van de oude methode. We zagen dezen avond, zoowel bij de klas sikale als bij de individueele oefeningen hael veel mooi werk. Het programma was uitstekend samenge steld: niet overladen en toch vol afwisseling. Nadat de ferm opmarcheerende gymnasten zich hadden opgesteld, heette de voorzitter, de heer D. van Noord, allen hartelijk wel kom. In 't bijzonder werden genoemd, de Beschermheer, Burgemeester Van Alplien, het bestuur van den Kennemer Turnkring, en de vertegenwoordigers der zustervereenigingen. Onmiddellijk daarna stelde de dames-ax- deeling zich op 0111 den goeden naam, dien deze afdeeling in wijden kring heeft weten te verwerven, hoog te houden. De moderne oefeningen werden keurig en vlot uitgevoerd en de dames hadden dan ook een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. De oefeningen aan rek en brug voor heeren, die daama volgden waren eveneens zeer goed. Vooral enkele heeren van de eerste af deeling wekten door hun bijzondere presta ties ieders bewondering. Ook het werken van de tweede afdeeling was zeer goed. Als hun vorderingen zoo snel blijven voortgaan, zullen ze ook weldra tot de eerste afdeeling gerekend kunnen worden. De knotsoefeningen voor dames, die hierna volgden waren niet alleen mooi van samen stelling, ze werden ook zeer goed uitge voerd. Een nieuw nummer, dat we in Zandvoort nog op geen enkele uitvoering zagen was: Springtafel voor dames en heeren. Er waren zeer mooie sprongen bij en zoowel de dames als de heeren toonden hier een bewonde renswaardige zekerheid, die alleen na veel oefenen verkregen wordt. Na de pauze vertoonden de dames en heeren hun vaardigheid aan de ringen. Met verschillende gewaagde oefeningen met dis- loqueeren, keepen en stutten, dwongen zij de bewondering van het publiek af en indivi dueel werd menig applausje in ontvangst genomen. Wat de vrije oefeningen betreft, staan de heeren nog steeds niet op het peil der dames, al moeten we erkennen, dat er een zeer merkbare vooruitgang in hun werk is te constateeren. Deze niooie oefeningen werden zeer goed uitgevoerd. De klassikale oefeningen aan drie bruggen uitgevoerd door de dames toonde ons weer eens hoeveel uitstekend dames-materiaal O. S. S. telt. Een enkele maal slechts werd een vergissing begaan, doch 't geheel als klassikaal werk. was uitstekend. De heeren van de eerste afdeeling gaven daarna nog eenige zeer mooie prestaties aan de hooge brug te zien. Tot slot kregen we nog een plastische dans, getiteld: Bloemen lief en leed, van de dames te genieten. Hoewel het geheel zeer goed werd uitgebeeld, waren er ook hier natuur lijk dames, die boven het normale niveau uitstaken, door de zuiverheid en de soepel heid waarmede zij de verschillende bloe- men-gemoedstemmingen wisten uit te beelden. Een gezellig bal sloot dezen goedgeslaag den avond. De leiding van het bal berustte bij den heer Dreijer. Uitvoering van „Sparta" te Velsen. Zaterdagavond gaf „Sparta" te Velsen in het gebouw Concordia een uitvoering onder leiding van de heeren J. van Geel en G. Boe- ke, deze laatste voorzoover de dames-senioren betreft. De eere-voorzitter van Sparta, de heer N. de Ligt, sprak in het openingswoord zijn ver wondering er over uit. dat de opheffing van het gemeentelijk gymnastiek-onderwijs in Velsen niet geleid heeft tot vermeerdering van het aantal adspiranten. Spieker deelde mede, dat de heeren-senioren-afdeeling we gens gebrek aan belangstelling moest wor den opgeheven, maar dat integendeel de af deeling voor dames-senioren bloeiende is. Reeds bij den opmarsch bleek, dat laatst genoemde afdeeling blijken het applaus, waarmee zij werd ontvangen bij Sparta's publiek populair is geworden. En zeker te recht, want de vaardige en zelfbewuste pres taties, waartoe deze vrouwelijke garde later op den avond met staaf-oefeningen en paardturnen in staat bleek te zijn, mochten er zeker wezen. De heer van Geel debuteerde in 't openbaar als Sparta's leider, en met succes, vooral dank zij vlot en niettemin rustig werk. Bij het optreden van de voor enkele maanden opge richte kleuter-af deeling bleek, hoe aardig de nieuwe leider met 't jonge volkje weet om te springen. De jongens-af deeling streefde wel naar 't correcte, maar dit had alleen effect, wanneer de oefenstof licht was. Werd het gehalte iets zwaarder, dan ging veel van de afwerkinj verloren, vooral bij de staaf-oefeningen. De oefeningen van de meisjes (aan banken en paard) bleken met veel zorg te zijn inge studeerd. De prestaties van de heeren gaan ook bij Sparta, evenals in enkele andere vereenigin- gen in den Kennemer Turnkring, nog steeds in stijgende lijn; wat vooral bleek uit 't toe- stelturnen. Betreffende dit laatste mag hetzelfde ge zegd worden van de dames-afdeeling. Voor haar bleek evenwel de groependans een wat zware opgave te zijn. Als geheel stond de uitvoering op peil, maar een andere programma-indeeling (meer adsniranten-nummers), een grooter aantal nummers van bijzonderen aard, tegelijk wer ken van meer gelederen (toesteltumen leden), niet te groote afdeelingen of telkens een andere ooefening laten zien (springen leden), enz. zullen de uitvoeringen voortaan zeker meer levendigheid en kleur verleenen, eigenschappen, die dezen avond niet zelden gemist werden. Gelet op de moeilijkheden, die een leider- debuut oplevert, mag Sparta evenwel over zijn uitvoering zeer zeker tevreden zijn. GratiaPlato. Dinsdag houdt Gratia-Plato te IJmuiden- Oost ziin jaarvergadering. Engenstangen wereldkampioen. De internationale schaatswedstrijden te Drontheim hadden tot resultaat, dat de Noor Engenstangen No. 1 in het eindklassement werd. Heiden was No. 10, Koops 16 en Dijkstra 17. Om het Europeesch Kampioenschap. Uit Den Haag: De winnaar van het Euro peesch kampioenschap kon gisteren nog niet worden aangewezen, omdat Moons en Soussa, die beiden zes partijen gewonnen hebben, heden nog een barrage-partij om den titel moeten spelen. Dommering heeft van Soussa, Moons en Da vin verloren. Kampioenschap Haarlem en Omstr. EERSTE KLASSE KLEIN BILJART. Aan Excelsior te Velsen-Noord is het orga- niseeren van bovengemeld tournooi door den Ned. Biljartbond opgedragen. Verschillende oorzaken hebben er toe bijgedragen, dat er voor dit kampioenschap dit seizoen maar vijf inschrijvingen zijn binnengekomen, n.l.: P. Kobus (kampioen 1932) en G. W. Metz, bei den van de B. C. H.; J. Steffers (kampioen 2e klasse 1933) van De Korenbeurs; F. v. d. Putten van „Haarlem" allen te Haarlem. Het tournooi zal gehouden worden in het club lokaal van Excelsior, Koningsweg 124, op 22, 23, 24, 26, 28 Februari en 1, 2, 3 en 5 Maart. Er wordt een dubbel rooster gespeeld, zoodat alle deelnemers elkaar tweemaal ontmoeten. De partijen zijn ter lengte van 250 caram boles cadre. Tournooi „Hof van HolIand"-beker. Dit jaarlijksch tournooi van acht sterke spelers om bovengenoemden beker, plaatsver vanger van den Wilhelmina-Beker, zal dit jaar plaats hebben in het clublocaal van D.E.S., Hotel 't Hof van Holland alhier op 8, 9. 10, 11 en 12 Maart e.k. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Ondanks de minder gunstige weersomstan digheden op Zaterdagmorgen, kon dank zij de krachtige Februarizon de jachtrit, georganiseerd door de Vereeniging „De Haar lemsche Manege", 's middags doorgaan. Te twee uur verlieten vijftien ruiters, onder wie vijf dames de manege aan de Linnaeus- laan. Als voorproef voor de hindernissen op het strand, waren er eerst eenige geplaatst in de Van Haemstede Laan. Langs het Vis- scherspad bereikte men het strand te Zand voort. Bij het Kurhaus bevond zich een aan tal mooi opgestelde hindernissen, die in een flink tempo gesprongen werden. Hierna ver zamelden zich de heeren ter hoogte van het Noorderbad tot het houden van den wedstrijd in het snelst rijden over een afstand van ca. 800 M. Ook ae dames, die zich tot een afzon derlijke groep vereenigd hadden, legden deza afstand af. In beide races kwamen spannende momenten voor. Via den Bloemendaalschen Zeeweg en de duinen achter Kraantje Lek keerde het ge zelschap terug. I11 den foyer der manege reikte de voorzitter der Vereeniging „De Haarlemsche Manege" met eenige toepasselijke woorden de linten aan dc winnaressen en winnaars uit. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. 1 APRIL 1 NOVEMBER. Zondag, 1.30-5.30 f125.- Maandag, Dinsdag, Donderdag, Vrijdag na 5.00 f 60.— Woensdag en Zaterdag 1.00-5.00 f 75.- na 5.30 i f 55.— TELEFOON 11559 en 14894 Rapiditas 1Concordia 1 (Dames.) (1-0) Het veld verkeerde in slechten toestand, Voor rust was Rapiditas meer in den aanval doch kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Rust 0—0. Na rust scooorde mej. Visser voor Rapidi tas, Aangezien de Rapiditas-achterhoede steeds goed ingreep, kon Concordia geen doelpunt maken. Einde 10. We kampioenskans van Rapiditas is hier door aanmerkelijk gestegen. Concordia 1Rapiditas 2 (01) (Heeren.) Beide ploegen hebben eenige invallers. Da delijk is Concordia in den aanval, doch de afwerking is slecht. De aanvallen van Rapi ditas zijn gevaarlijk. Uit een voorzet van rechts scoort K. Hartendorp (01). Na de rust hetzelfde spelbeeld: Concordia sterk in den aanval, doch gescoord wordt er niet. Einde 01. Haarl. Wandelsportvereeniging. Aan den door de Amsterdamsche Wandel club „De Actieve Tippelaars" uitgeschreven afstandsmarsch op Zondag j.l. van 30 K.M, heeft de Haarlemsche Wandelaars Vereeni ging met een flink aantal leden deelgeno men. Er werd 's morgens tien uur met ruim 100 deelnemers(sters) aan den Amstelveen- schen weg gestart. De tocht ging over Sloten naar Schiphol, waar werd overgevaren en vervolgens over Amstelveen, waar een half uur gerust werd, weer langs den Amstel naar Schinkelhaven. Door allen werd de tocht goed volbracht, zoodat allen een belooning in ontvangst hadden te nemen. De H. W. V., A. C. T. en Bussumsche Politie kwamen te vens in aanmerking voor een vereenigings- prijs. De leiding berustte bij den heer J. Wil- lemse Jr., uit Haarlem. NED. KORFBALBOND Overzicht. I-Iaarlem 1, dat B. E. P. ontving, stelde eigenlijk teleur en moest de beide puntjes mee naar Purmerend geven: het verloor met 20. Animo 1 ging naar Amsterdam en wist Sportief 2 een puntje afhandig te maken, de uitslag werd 22 Zilvermeeuwen verloor te Amsterdam met 30 van Togo. HaarlemB. E. P. (02) Direct 11a den uitgooi ontwikkelt zich een vlug spel. met Haarlem iets in de meerderheid. Eenige gevaarlijke aanvallen worden op den korf ondernomen, doch de schoten zijn al tijd goed gericht. Intusschen zitten de bezoe kers ook niet stil. Zij weten door slecht middenvakspel der thuisclub iets sterker te worden, doch ook hier hebben de aanvallers eenig pech. Kort voor rust gooit Haarlem er nog een schepje op. Twee goed ingeschoten ballen van Vreeden en Van der Velden sprin gen weer uit den korf'. Rust 00. Ook na de hervatting zit er weer flink tempo in. Na een kwartier heeft Kooyman Jr., succes met een goed gericht schot (01). Nog geeft Haarlem niet op. De druk op verdediging wordt evenwel te zwaar; na een half uur benut de andere Kooyman een kans onder den paal (02. HAARL. KORFBALBOND. De voor den H. K. B. belangrijke strijd Al ways Ready 1Haarlem 3 werd door de gast- heeren met 42 gewonnen. Tempo. Zondag gespeeld Ons Genoegen n Tempo n 1—3 Vriendschappelijk Excelsior I Tempo I 01 Zondag 26 Februari te spelen Haarlem 4— Tempo I, terrein Middenweg. Always Ready II—Tempo II op het terrein aan de Oosten de Bruynstraat. Haarlemsche Schietbond. De 2e ronde van den Kampioenschapwed strijd heeft voor de eerste klasse een algeheele verandering van den stand tengevolge heeft gehad. De stand is als volgt: Eerste klasse: Graaf Floris Vogelenzang. 937 punten, totaal 1856 punten, combinatie 1811 punten, totaal comb. 3595 punten, hoogste korpsschutter H. Prins 187. 192, totaal 379. Voor Vaderland en Koning, Haarlem 921 punten tot 1843 punten, comb. 1557 punten, tot comb. 3274 punten. Hoogste korpsschutter F_yan Pelt 189. 184 tot 373 punten. Generaal van Merlen. Haarlem 916 punten tot 1836 punten, comb. 1747 punten, tot. comb. 3519 punten, hoogste korpsschutter O. J. Key- ser 189, 189. totaal 378 punten. Tweede afdeeling: Gen. Cronjé Haarlem 918 punten, tot. 1844 punten, comb. 1735 punten, I tot. comb. 3478 punten. Hoogste korpsschut ter Joh. Rompa 189 189. tot. 378 punten. Oranje IJmuiden. 918 punten tot 1825 punten, comb. 1794 punten, tot. comb, 3532 punten. Hoogste korpsschutter P. Guliken 186 188 tot. 374 punten.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12