FILMNIEUWS. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933) SMALFILMLIGA. De afdeeling Haarlem van de Nederland- sche Smalfilmliga heeft gisterenavond in het restaurant Brinkmann op de Groote Markt een propaganda-avond gehouden. Hoezeer de belangstelling voor het werk dezer vereeni- ging zich uitbreidt, is wel hieruit gebleken, dat de zaal veel te klein was om de talrijke gasten te ontvangen. Het bestuur kan voor een volgende gelegenheid gerust een grooter appartement huren. Deze bijeenkomst was. naar de voorzitter, de heer C. Sellenraad in een toespraakje vóór de pauze meedeelde, bedoeld om aan te toonen, wat men met de smalfilm bereiken kan. Ten einde te laten zien. dat zelfs groote filmwerken van het beroeps-repertoire zich leenen tot een verkleine reproductie op het smalfilm-apparaat, heeft het bestuur een do cumentaire reisfilm van de U.F.A. en het bekende werk van Fritz Lang. Metropolis in een voor de smalfilm geschikt gemaakte be werking vertoond. De eerste film deed eigenlijk meer aan een serie lantaarnplaten denken en gaf verschil lende episoden van een reis met het luchtschip Graf Zeppelin naar Zuid-Amerika te aanschouwen. Uiteraard gaven de kiekjes, die wij aldus van de bezochte streken kregen, een zeer vluchtigen indruk, al maakte de overtocht met 'n vliegmachine over de Andes wel de illusie van het sensationeele. Belangwekkender dan de luchtfoto's waren de inkijkjes op het interieur van het lucht schip Men zou niet veronderstellen, dat het binnen in dat gevaarte zoo gerieflijk en zoo huiselijk kan zijn. Men wordt er bediend als in een restaurant en zit er als in zijn huis kamer. We zagen den kok aan het werk in de keuken en de gasten aan het ontbijt kalfs- vleeschpasteitjes verorberen als waren ze in- plaats van zooveel honderden meters boven den Oceaan thuis in een lunchroom. Het was uit propagandistisch oogpunt een vondst, op dit stukje beroepswerk een ama- teursproeve te laten volgen, welke in leven digheid, schilderachtigheid en hoedanigheid van de foto de vorige overtroefde. Vooral de opnamen van de golfslag aan de kust van Zuid-Frankrijk waren voortreffelijk van licht en van montage. De vergelijking van deze amateursreisfilm met de voorafgaande toonde op waarlijk overtuigende wijze, „wat smal film vermag". Niet om met de bioscoop te concurreeren, maar omdat het aanschouwen van zoo'n groote film in een zoo sterke verkleining voor liefhebbers zoo leerzaam is. had het bestuur ten slotte een reprise van Lang's Metropolis op het programma genomen. Het was heusch merkwaardig, hoe goed deze verkleining het deed. Er ging van het effect ondanks de vrij minimale proporties maar weinig verloren. Afgezien van het doel, waarvoor men deze film draaide, had het weerzien van wat een jaar of acht geleden Lang's meesterwerk was, een bizondere bekoring. Hoe snel ontwikkelt zich toch de filmkunst, dat 'n dergelijk werk, dat zóó kort geleden nog als een wereld schokkende verschijning is verwelkomd, nu teeds als volslagen verouderd aandoet. Gebleven is desondanks de bewondering voor de techniek van dezen ongehoorden fantast, die met een verbluffende virtuosi teit met volksmenigten en massale decors goochelt en vooral in de laatste acte, bij de verwoesting van de door één centrale maehine bediende wereldstad, in dezen volumineuzen chaos een beweging weet te scheppen, welke den toeschouwer meesleurt. Maar overigens, hoe levenloos en gekun steld doet deze fantasterij aan! Zelfs een leek in de ingenieurswereld wordt bij de aanschouwing gehinderd door de mechani sche dwaasheden in de ..machinekamer", welke meer aan de mysteriën van een ker mistent dan aan het grootemysterie van de electrische drijfkracht herinnert. En hoe wezenloos zijn ondanks hun melodramatische mimiek deze acteurs Brigitta Helm, Gustav Frölich en anderen, die wij thans ook als volmaakt veranderde schepsels in de geluids film terugvinden. De bekoring van het bizondere kreeg deze vertooning door de muzikale illustratie, door een Haarlemschen amateur, den heer Groo- tens, op vernuftige wijze aangebracht door een grammofonische rhapsodie van Wagne- riaansche motieven. Vooral in het laatste ge deelte was de muziek met de katastrofale herrie op het doek in volmaakte overeen stemming. H. G. CANNEGIETER. CULTUURFILMS IN HET REMBRANDT THEATER. Zondagochtend zal de directie van het Rembrandt Theater alhier het weetgierig en kunstlievend publiek wederom vergasten op een viertal U.F.A.-films. welke ditmaal onderscheidenlijk gewijd zijn aan het leven der bijen, het land van Ghandi, Groenland en een crematie van eèn koning van Kam- bodsja. Geheel onsamenhangende onder werpen dus, maar elk op zichzelf van belang. De eigenaardige bedrijvigheid in een bijen korf blijft immers ondanks de aandacht, welke natuurvorschers en dichters hieraan hebben besteed, altijd weer nieuw vóór het speurend oog, dat onwillekeurig telkens vergelijkingen maakt met toestanden in de menschenmaat- schappij. De kineast heeft dit gegeven als een echte ondenvijsfilm verwerkt; rustig en degelijk zijn zijn opnamen en duidelijk zijn bijschriften. Voor den filmliefhebber is hij wel eens wat wijdloopig en gedetailleerd; deze raakt eerst geboeid als een strijd tus- schen mieren en bijen, en later tusschen twee bijenkolonies, wat leven in de brouwerij brengt en gelegenheid geeft tot ondanks de lugubere werkelijkheid, welke aan de foto grafische weergave ten grondslag ligt, speel- sche en geestige tafereelen. Dat Britsch-Indië met zijn tempels en luisterrijke ritueel van vreemde godsdiensten belangwekkend materiaal voor de lens ver schaft, bewijst de volgende film. waarop men de Boeddhistische en Monammedaansche geloovigen hun godsdienstplichten ziet ver richten en Ghandi's discipelen aan den ar beid zijn om door het leeren toepassen van landbouw- en weeftechnieken zich de onaf hankelijkheid van westersche machten te verzekeren. Ghandi zelf verschijnt ook op de plaat, aan zijn onafscheidelijk spinrokken. Jammer genoeg meent hij door zijn spreek woordelijke zelfverzaking ook op de foto in het duister te moeten blijven, zoodat men van hem eigenlijk niet veel meer dan een vage silhouet krijgt te zien en het fortuintje van zijn expressieven kop den toeschouwer ontgaat. Zijn vrouw, minder belangrijk, komt als leidster van inlandsch huishoudonderwijs op de foto beter tot haar recht. De kijkjes uit Groenland geven, wat een sneeuwfilm belooft; contrasten tusschen zwart en wit. schitterende lichtglansen en aardige figuurtjes van goederentransporten door de verlaten vlakten. Mooie opnamen van dichtbij, onderscheidenlijk ijsbeeren en Poolhonden betreffend, wisselen de natuur - tafereelen af. Een wel wat kort, maar uit muntend filmpje! Tenslotte een revue van exotische pracht; de lijkbezorging van een gestorven vorst in Kambodsja. Men krijgt het inwendige te zien van een heiligdom, waarin het stoffelijk overschot wordt bijgezet en is getuige van de huiveringwekkende plechtigheid van de ver branding ten overstaan van een keurkorps van hooggeplaatste persoonlijkheden. Na dit, bijna zouden we zeggen: kijkje in de keuken, want het vleesch van den overleden wordt in stukken gesneden en in een kookpot te vuur gezet, helpt de pompeuze aanblik van de begrafenis optocht met zijn stoet van praalwagens, olifanten en heilige voorwer pen, ons over onzen afkeer heen en het ge zicht van het heerlijk brokje sculptuur, waar mee de film eindigt, doet den bezoeker vol daan huiswaarts keeren. II. G. CANNEGIETER Ds. C. J. WAARDENBURC Ibsen's „Keizer en Calilaeër". In het Wijkgebouw op de Gedempte Oude Gracht heeft Ds. G. J. Waardenburg gister avond een zeer interessante lezing gehouden over het in Nederland wel het minst bekende werk van Ibsen; Keizer en Galilaeër. Ibsen heeft aan dit in 1873 gepubliceerde werk vele jaren gearbeid en hij noemde het zelf een wereldhistorisch drama. Ds. Waardenburg zette allereerst uiteen welke groote problemen uit de wereldgeschie denis Ibsen in zijn Keizer en Galilaeër heeft behandeld. Het zijn de problemen van den heidenschen en den Christelijken geest in hun onderlinge verhouding, van de Griek- sche en de Christelijke leer. van schoonheid en waarheid, problemen, die Ibsen's eigen ziel verscheurden, want hij dorstte als de Grieken naar schoonheid, maar het Chris tendom met zijn wereldverzaking liet hem evenmin los. Hij was in dit opzicht verwant aan de humanisten. Het is dezelfde strijd, die ook Nietzsche op leven en dood heeft ge streden. De figuur van Julianus de Afvallige de Romeinsche keizer, die het heidendom wilde doen herleven, nadat het Christendom reeds door 3 keizers was beleden heeft Ibsen aangetrokken en hij heeft hem daarom tot hoofdpersoon van zijn drama gemaakt. In het kort behandelde Ds. Waardenburg de geschiedenis van het Christendom onder de eerste Romeinsche Christen-keizers en hij liet daarbij duidelijk uitkomen, hoe het heidendom in dien tijd nog in het Christen dom leefde, in uiterlijke en innerlijke dingen, in de literatuur zoowel als in den mensch zelf. En zoo vond het heidendom een gemak- keliik veld bij een twijfelaar als Julianus was. Wat nu heeft Ibsen er toe bewogen om juist Julianus de Afvallige tot hoofdpersoon van zijn drama te maken? Hij heeft hem geteekend in zijn symbolische beteekenis; zijn drama is een heenwijzing naar een nieuwe toekomst, zooals Ibsen die zag. Met gloed en overtuigende warmte gaf Ds. Waardenburg den inhoud weer van Keizer en Galilaeër. daarbij voox'al die gedeelten belich tend. welke de kern vormen van dit drama, om vervolgens over te gaan tot de beantwoor ding van de drie vragen, die hij zich naar aanleiding van dit werk had gesteld. lste. Als hoedanig wordt Julianus ons ge teekend; wat wil hij en wat bestrijdt hij? 2de. Wat streeft Ibsen na en wat bedoelt hij met het derde Rijk? 3de. Wat is het karakter van het Christen dom en het heidendom en wat wil Ibsen met de vereeniging van deze twee? Ibsen heeft in Julianus een poovere figuur gezien. Deze keizer is geen man, die boven allen uitrijst; hij mist alle idealiteit, hij is ij del en praalzuchtig en irriteert door zijn domheid. Deze man is breedsprakig, zoo zelfs, dat hij onder de meest benarde omstandig heden nog oreert, inplaats van snel te han delen. Hij zit te veel vast in zijn philosophl- sche opvattingen, in de zwoele mystiek van Maximos. den wijsgeer, in plaats van in het Christendom. Er woelt tweeërlei opstand in zijn ziel: opstand tegen den keizer en tegen den Christus. Daardoor wordt hij de afvalli ge en de heftige tegenstander van het Chris tendom. Veel medewerkers heeft hij niet: daarenteg'en wel onbuigzame tegenstanders. Maar de ergste vijand in zijn leven vindt hij in zich zelf, omdat hij niet los is van den Galilaeër. Het is een voortdurende strijd in zijn eigen gemoed, die hem van dwaasheid tot dwaasheid en eindelijk zelfs tot waanzin voert. Julianus miste het wezenlijke geloof in zijn roeping. En toch heeft Julianus volgens Ibsen een groote taak in de wereldgeschiedenis ver vuld, ook al moge hij als persoon gefaald hebben. Door Julianus' afval toch kwam een reiner Christendom, het ware Rijk van den Galilaeër. De levensaanvaarding werd ver- eenigd met de levensverzaking. Wat Ibsen met zijn werk bedoeld mag heb ben? De ergernis van Julianus was volgens Ds. Waardenburg ook Ibsen's eigen ergernis. Hij zag in het Christendom van het heden veel verkeerds zooals Julianus het zag in het Christendom van zijn tijd. Maar ook Ibsen laat de Galilaeër niet los, ondanks alle kri tiek. Het derde Rijk. waarin het Christendom en het Griekendom vereenigd zullen zijn. zal volgens Ibsen toch eenmaal komen, ook al moge Julianus gefaald hebben. In dat derde Rijk. waarin levenblijheid en levensoffer ver eenigd zijn, hebben ook dichters als Goethe en Schiller Goethe vooral geloofd. Het is waar, dat anderen zooals Heine en Nietzsche het Christendom hebben prijsgege ven. maar Ibsen wil dat niet, al wil hij dan ook de vereeniging met het Griekendom. Maar hij ziet wel degelijk de gevaren daarvan in. omdat hij bevreesd is voor het lage en het zinneliike. Ibsen zegt: wij moeten niet terug, maar wij moeten vooruit, naar een nieuwe menschheid. Ibsen laat in zijn Keizer en Ga lilaeër zien. dat de weg vol gevaren is en dat die gevaren alleen overwonnen kunnen wor den door Christus niet los te laten. Met groote aandacht hebben de aanwezi gen Ds. Waardenburg's boeiende en met ster ke overtuiging uitgesproken voordracht, die het drama van Ibsen zoo helder belichtte, gevolgd. J. B SCHUIL. MUZIEK Chr. Fanfarecorps „Arti ef Reiigioni". Enkele weken geleden hoorden we „Arti et Reiigioni" als medewerkster bij een uit voering. Donderdagavond was het Chr. Fan farecorps zelf de concertgever en het Geref. gemengd koor „Door Zang Vriendschap" en het „Kaarl. Geref. Meisjeskoor" waren de medewerkenden bij het concert in de Ge meentelijke Concertzaal, die grootendeels ge vuld was. De eere-voorzitter van „Arti et Reiigioni", Dr. K. H. Miskotte, sprak een openingswoord uit. Mij wees op den ernst dezer tijden, op den zwaren druk. die op het geheele mensch- dom rust en op de genade die ons blijft in de Kunst, welker beoefening troost vermag te schenken, en ging toen voor in gebed. Daar na zong men gemeenschappelijk twee verzen van Gezang 21, en de begeleiding van „Arti et Reiigioni" dat het fanfarecorps zijn naam met recht draagt: dat het nevens de Kunst ook de Religie vermag te dienen. Maar niet alleen de ernst was dezen avond aan het woord: ook vroolijke tonen weer klonken. In een aantal met zorg gekozen nummers bewees het corps de vaardigheid en de beschaafde loonontwikkeling, die het onder de leiding van zijn Directeur, den heer F. A. Dekker Jr. verkregen heeft, en die het bij een in het vorige, jaar gehouden con cours een eersten prijs hebben doen verwer ven. Meerdere goedgeslaagde solistische mo menten toonden de individueele bekwaam heid van enkele spelers, en de directie van den heer Dekker gaf blijk van zaakkennis. Weinige waren de oogenblikken, waarin de duidelijkheid minder was: de zuiverheid viel over het algemeen te prijzen. Van het Geref. Meisjeskoor was de zang aanvankelijk niet zoo zuiver. Het zakte in het werkje van Mendelssohn van stonde af aan. Maar toen het eenmaal ingezongen was. werd het beter, zooals uit de voordracht van het koorwerkje van Hauptmann bleek. Het gemengde koor ,.D. Z. V." had moei lijker werk op zich genomen. De koon'ugas uit Haydn's „Die Sc.höpfung" stellen niet ge ringe eischen. maar de beoefening en uitvoe ring dezer heerlijke en eeuwig jonge kunst moet voor elk koor een genot zijn. Bet koor onder leiding van den heer F. Pijlman be reikte al,een aardig resultaat; het meest schijnt ons nog noodig een cultiveering van den schoonen klank. Deze liet nu vooral bij de tenoren nogal wat te wenschen over en ook de bassen zongen soms eenigszins ge knepen. Minder groot zijn de moeilijkheden in een werkje als het „Wandellied" van Jac. Bonset, en hier klonk de samenzang dan ook zuiver en welluidend. Ik moet er bijvoe gen. dat een eenvoudig en frïsch liedje als dit mij heel wat meer bevredigt dan de meer pretentieuze werken van denzelfden compo nist. Met het zingen van Psalm S6 vs. 6 en dank gebed werd de avond besloten. K. DE JONG. WIELRUDEN. De Zesdaagsche te Stuttgart. Pijnenburg en Richli winnen. Pijnenburg Richli. Uit Stuttgart. De hoop van de ongeveer 3000 toeschouwers, die den laatsten avond in de Halle aanwezig waren, nog een strijd te zien te krijgen, werd niet vervuld. Eerst bij het begin vaü het laatste uur kwam er eenig le ven in de brouwerij. Funda begon een uitloop poging te ondernemen. Hij slaagde er echter r\iet in, daar Pijnenburg spoedig het veld we der wist te beheerschen. Men dacht reeds dat er niet veel verandering meer in den stand zou komen, toen Pijnenburg er plotse ling van door ging en een ronde voorsprong wist te krijgen. Daar hij echter in een bocht de rijders omhoog gedreven had. w-erd deze ronde niet erkend. Even later mocht het hem echter wel gelukken; toen was hij met Richli alleen aan den kop gekomen. Kilian en Puetz- feld deden pogingen om weer bij te komen, doch dit gelukte hun niet. Er werden door de andere koppels ronden genomen en verloren; er veranderde sedert het middagklasscment heel wat in den stand. Zoo verloren Altenburger-Oestreich 3 ronden, Preuss-Tietz, Huertgen-Goebel en Umben- hauer elk twee ronden en Gilgen-Buehler, Jan van Kempen-Resiger en Kilian-Puetz- feld elk 1 ronde. Na 145 uur rijden waren 3315.400 K.M. af gelegd. De sprints van het laatste klassement wer den gewonnen door: Van Kempen. Pijnen burg, Van Kempen, Goebel. Puetzfeld, Kilian, Richli, Huertgen. Goebel, Richli, Pijnenburg. Richli. Preuss, Kilian, Van Kempen, Pijnen burg. Richli, Resiger, Van Kempen, Puetz feld, Richli. Van Kempen. Richli en Resiger. Zoo werd deze Zesdaagsche dus glansrijk gewonnen door het Duitsch-Nederlandsche koppel Richli-Pijnenburg. De eindstand was als volgt: Winnaar Richli-Pijnenburg 929 punten. Op 1 ronde: 2. Kilian-Putzfeld 658 punten. Op 2 ronden: 3. Preuss-Tietz, 479 punten. Op 3 ronden: 4. Huertgen-Goebel 416 punten. 5. Funda-Umbenhauer 339 punten. Op 4 ronden; 6 Jan van Kempen-Resiger 431 punten Op 6 ronden: 7 Gilgen-Buehler 230 punten. Op 7 ronden: 8 Altenburger-Oestreich 136 punten. VOETBAL. NEDERLAND-HONGARIJE. Vijftien spelers aangewezen. De Keuze-Commissie van den K.N.V.B. heeft vijftien spelers gekozen, waaruit zij in het midden van de volgende week het defi nitieve elftal zal samenstellen voor den wed strijd tegen Hongarije op 5 Maart a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De gekozen spelers zijn: Anderiessen «Ajax'. Bor.sema (Velocltas' v. rt. Broek -P.S.V.'. Duynhouwer «Feijen oord». van Heel Feijenoord Lagendaal i Xerxes Lelieveld -V.U.C 1 v. Male «Feijen- oord'. v. Meulen (H.F.C.». van Nellen 'D H.C.), B. Paauwe 'Feijenoord'. Pellikaan «Longa). van Run (P.S.V.L Weber (A.D.O.' en Wels (Unitas). Adam. die ook in aanmerking kwam. is we gens studieredenen verhinderd. FRANKRIJK B-NEDERLAND B liet B-elftal samengesteld. De Keuze-Commissie van den K. N. V. B. heeft het Nederlandsch B-elftal samenge steld. dat op 5 Maart. a.s. ir. Le Havre tegen het Fransche B-elftal in het veld zal gomen. De samenstelling luidt als volgt: Doel: Veenendaal (Naaldwijk.' Achter: v. d. Hoven tLonga», Pettinga. i Hermes-D.VjS.) Midden: J. Paauwe FeijenoordPrins (Stormvogels', van Ooyen Feijenoord'. Vóór: Nagels «Enschedé.» Vente 'Neptu- nus), Pasteur (H.V.V.). Breitner (A.D.O.', en Burg (Feijenoord'. Reserves: De Korver DFC.'. Coerman tVelox» en Vrouwdeunt 'Feijenoord'. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. Tegen de verwachting in. heeft V.E.W. kans gezien om aan het bezoekende Z.S.V. een 20 nederlaag toe te brengen, waardoor zij zich vrijwel zeker voor de onderste plaats ge vrijwaard heeft. IJ.F.C. kwam weder een stapje nader bij hot kampioenschap door met 50 van Ulysses te winnen. Tweede Jeugd, dat Tramvogels op bezoek had. wist na veel inspanning een 2l zege te behalen. Voor Zaterdag is het volgende programma vastgesteld Afdeeling A: V.V.IJ.Tram vogels Z.S.V.Tweedé Jeugd UlyssesVJS.W. Afdeeling B Kennemerland 2Ulvsses 2 IJ.F.C. 2—Ijskegels Afdeeling C: V.V.R.A.—IJf.C. 3 Kennemerland 4—Z.S.V. 1 VaV.IJ., dat sedert 14 Januari niet meer in het veld geweest is. krijgt Tramvogels op be zoek. een wedstrijd dien de IJmuidenaren ze ker kunnen winnen. Tweede Jeugd trekt naar Halfweg, om daar Z.S.V. te bekampen. De Haarlemmers spelen tegen Z.S.V. nooit hun beste spel' en wij vermoeden dan ook, dat de thuisclub de overwinning zal behalen. V.E.W. is den laatsten tijd zoo goed op dreef, dat wij dit elftal een goede leans geven in den uitwedstrijd tegen Ulysses een gelijk spel te bewerkstelligen. Alle ontmoetingen beginnen nu weder te drie uur. VEREENIGING DE AMSTERDAMSCHE SPORTPERS •CAUSERIEëN VAN P. W. SCHARROO EN Dr. VAN DER MEULEN. De Vereeniging de Amsterdamsche Sport pers organiseert op 11 Maart a.s. wederom een z.g. ..tea"' in het Carlton Hotel te Am sterdam. Twee bekende sportfiguren zullen het woord voeren, namelijk de heer P. W, Scharroo, lid van het Nederlandsch Olym pisch Comité, die een causerie zal houden over hetgeen er naar zijn meening voor 1936 (Olympische Spelen te Berlijn» dient te wor den gedaan, en Nederland's populaire inter nationale doel verdediger Gejus van der Meu len, die een half uurtje zal vertellen over zijr. rijke ervaringen HOCKEY HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Een volledig competitie-programma staat Zondag weer te wachten; als sneeuw en (of) ijs tenminste niet debet worden aan een eventueel uitstel. Het programma luidt: Eerste klasse: AmsterdamBloemendaal. Promotie-klasse: Bloemendaal 2Utrecht. Amsterdam 3M. H. C. Tweede klasse: Togo 2—H. B. S. M. H. C. 2—Be Fair. Derde klasse KrommenieBloemendaal 3. M. H. C. 3—H. B. S. 2 In de eerste klasse een kampioens-candi- daat tegen een degradatie-candidaat en dan nog wel op het terrein van de sterkste. Dat ziet er voor Bloemendaal weinig roos kleurig uit. Vooral voor den Bloemendaal- schen aanval, die geen schijn van een kans zal krijgen tegen de geroutineerde Amster damsche verdediging. De BloemendaaIsche verdediigng zal wel eenigen tijd stand weten te houden tegen de te verwachten series van Amsterdamsche stonn-aanvallenmaar zal ook niet weten te verhinderen, dat eenige malen het Bloe- mendaalsche doel doorboord wordt. In de Promotie-klasse speelt Bloemen daal 2 thuis tegen Utrecht; een voor be langrijke ranglijst-wijzigingen onbelang rijke wedstrijd. Bloemendaal 2 heeft al heel wat van zijn krachten ingeboet en zal nog alle zalen moeten bijzetten, om de Stichte naren te slaan. De wedstrijd van M.H.C. tegen Amsterdam 3 is in dit opzicht heel wat belangrijker Niet dan men zou mogen verwachten, dat M.H.C. dit niet zou winnen (stelt u zich voor en dat na M.H.C.—H.D.M. 7—2)!, maar M. H. C. brengt weer een steentje bij het in zicht zijnde kampioenschap en dus het bijna verkregen recht van promotie-wedstrijden spelen. H.B.S. heeft een moeilijke reis naar Waals dorp tegen Togo 2. vermoedelijk zc'.fs te zwaar. Hoewel de Haarlemmers het slot van het seizoen beter schijnen te maken dan het bgin. Het zwakke M.H.C. 2 ontvangt het stoere Be Fair. Dat kan een leeiijk nummer wor den. Muschjes! Bloemendaal 3 gaat uit naar Krommenie. Op dit Bloemenciaalsche team valt de laat ste weken geen staat meer te maken. De meest onverwachte en dikke nederlagen wor den geleden tegen teams, waarvan voor enkele maanden even dik gewonnen zou worden. Ook thans is dit het geval. Of er dus weer verloren zou worden? M. H. C. 3H. B. S. 2 is een gezellige derby vol spanning waar het alleen zul gaan om den eerepalm der overwinning, daar geen competitie-voordeel, bijzonder althans. te behalen valt. CRICKET IN AUSTRALIë. DE LAATSTE TESTMATCH. Men speelt te Sydney toch den laatsten loetswedstrijd nog maar. hoewel do uitslag niets meer roe of af kan doen aan het feit dat Engeland de Ashes heeft heroverd. Maar zoo'n testmatch is een te voordeellge zaak om te laten loopen. De Australiërs hebben alweer den toss ge wonnen en zij stonden den geheelen Donder dag te batten. Toen het te donker werd. wa ren er 5 wickets neer voor 296 runs. Hiervan hadden gescoord; Bradman 48. Woodfull 14, O'Brien 61. Mac Cabe 73. Darling 66 n.o„ Old- field 13 n.o„ Richardson, het openingsbat met Woodfull werd voor 0 gevangen door Jardin Het is een flinke score op dezen eersten dag. vooral bezien in de serie der vorige .out matches. Mogelijk heeft de afwezigheid van de zware spanning er wel wat mee te ma ken. DAMES HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. In de eerste klasse gaat Rood Wit op be zoek bij Amsterdam. Gelet op de competitie- resultaten zal Rood Wit er vermoedelijk niet in slagen met een overwinning thuis te ko men. Vooral het snelle doortastende spel van de jongere Amsterdamsche speelsters, mej. Terwindt c.s. zal moeilijkheden voor de Rood Wit-achterhoede opleveren. Rood Wit II spéélt in Laren tegen het kam- pioens-elftal der Overgangsklasse. Laren. Zelfs een overwinning van Rood Wit. die niet te verwachten is, heeft geen verandering in den competitiestand meer ten gevolge. Voor do tweede klasse hebben plaats dc ontmoetingen: B.D.H.C. 4—Gooi 2 Rood Wit 3—Rood Wit -1 B.D.H.C. 3—Victoria Bloemendaal 4 bezet thans de vierde plaats Gooi 2 de derde plaats In de afdeeling. Een overwinning voor de gastvrouwen zou een verwisseling mogelijk maken. De familie-strijd op het Rood Wlt-terrein zal natuurlijk wel in het voordeel van de „oudste" beslist worden. Bovendien staat Rood Wit 3 bovenaan: het zal zich een kans op het kampioenschap zeker niet laten ont nemen. De wedstrijd B.DH.C. 3-Victoria is nog niet door Bloemendaal gewonnen, maar een spannende strijd is hier te verwachten. HANDBAL. JAARVERGADERING „RAPIDITAS". Donderdagavond hield de H.H.C. „Rapidl- tas" haar tweede jaarvergadering, die druk bezocht was. Na de opening door den voor zitter. die in zijn openingswoord gewag maakte van den grootcn groei der club, gaven ook de jaarverslagen blijk van een zeer op gewekt en actief clubleven, met als hoogte punten de" demonstraties op het R.C.H.- en E.D.O.-terrein, waarvoor aan de besturen dezer vereenlgingen dank werd gebracht. Het bestuur voor het jaar 1933- 34 werd uit gebreid en als volgt samengesteld. Voorzitter: K. Hartendorp; secretaresse; T. C. Bruyn: tweede secretaris: H. G. Betlem: penning- meesteresseW. van Dijkhorst; commissaris G. Sarlct. In de elftalcommissie werden gekozen: K. Hartendorp, F,. Göbel... M. Pal. Tot aanvoerders der tweede elftallen wer den gekozen: mej. W. Roest en J. van Beek. Nadat reglementswijziging, verband hou dende met het K.N.G.V.-lidmaatschap, was goedgekeurd, en mededeeling was gedaan: dat weldra het derde dameseiftal zal worden opgericht, volgde nog een rondvraag met als resultaat, dat geprobeerd zal worden met de Paaschdagen twee Groningsche elftallen te laten komen. Hierna sloot dc voorzitter dc vergadering. HENGELEN HET BAARSJE. Het clublokaal van bovengenoemde veree niging is nu gevestigd Spaarnwoudcrstraat 77. bij den heer Slot. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OMSTREKEN EERSTE KLASSE KLÉIN-BILJART Wegens verschillende omstandigheden kan dc kampioen P. Kobus zijn titel niet ver dedigen. In zijn plaats zal D. J. Metz van de B V „B.V.H." spelen. De tweede partij van Woensdag stond op hooger peil dan de eerste, vooral wat het spel van F. v. d. Berg betreft. Deze won onbedreigd voor de tweede maal. De uitslag luidt: pnt. brt. h.s. F. v. d. Berg 250 31 28 M. v. d. Putten 173 31 25 gem. 3.08 5.53 De belde partijen, die Donderdagavond ge speeld werden tusschen de clubgenooten G. W. Metz en D. J. Metz (B.C.H.) hadden het volgende verloop zonder groote spanning: D. J. Metz G. W. Metz D. J. Metz G. W. Metz pnt. 166 250 pnt. 215 250 brt. 28 brt. 53 53 h.s. gem. 17 5.92 37 8.92 h«S. gem. 31 4.05 21 4.71 Hedenavond wordt het tournooi voortgezet met twee partijen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9