Een Bril? DE BILT. G. M. FLOHIL 20 pCt. Korting STOOMEN VERVEN fi%CNH.S|S HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 25 FEBRUARI 1933 vrijstelling geldt niet ten aanzien van ver- koopen van goederen, die rechtstreeks aan particulieren worden geleverd uit fabrieken en andere panden, waarin in het algemeen geen verkoop in het klein met onmiddellijke aflevering aan den kooper plaats vindt. Bij alg. maatregel i van bestuur worden bepalingen vastgesteld ter uitvoering van het bepaalde onder nummer 4 van het eerste lid van laatstgenoemd artikel, terwijl wordt voorbehouden het toestaan bij alg. maatregel van bestuur van andere vrijstellingen. Voordeelen. In de Memorie van Toelichting somt de regeering de volgende voordeelen van de belasting op: 1. haar opbrengst beloopt zelfs bij hef fing van een zoer matig percentage een aanzienlijk bedrag: 2. haar algemeene werking geldt gelijke lijk voor alle bedrijven; 3. haar druk wordt over een groot opper vlak uitgeoefend en is voor niemand uiter mate bezwaarlijk; 4. de opbrengst heeft een zekere stabi liteit; 5. De perceptiekosten zijn in verhouding tot de opbrengst zeer laag. Na een korte uiteenzetting van de Duit- sche en Fransche stelsels merkt de Minister ten aanzien van de Belgische wet op, da', volgens deze wet de wegens iedere trans actie verschuldigde belasting afzonderlijk geheven wordt en wel door opplakking van een plakzegel ter waarde van het verschul digde bedrag op de factuur. N Belgisch voorbeeld. Bij vergelijking van bedoelde wetgevingen is de minister tot de conclusie gekomen, dat het Belgische stelsel, om zijn eenvoud de voorkeur verdient. Voor het samenstellen van de In het wetsontwerp neergelegde regeling heeft dan ook de Belgische wet in menig opzicht als leidraad gediend, zij het dan dat op verschillende punten darvan is afgeweken. De nadeelen worden zeer beperkt, indien: a. een eenvoudig systeem van heffing wordt toegepast; b. de belasting tot een laag percentage wordt geheven; c. de belasting zooveel mogelijk gelijktijdig door alle takken van voortbrenging, handel en bedrijf wordt gedragen; d. vrijstelling van de belasting wordt be perkt tot de allernoodzakelijkste levensmid delen. Op deze wijze drukt een omzetbelasting als een ondeelbare gemeenschappelijke, doch zeer lichte, last op het gehele economische leven in den Staat. Eenerzijds kan niemand zich geheel aan den druk van dezen last onttrekken, doch anderzijds wordt deze last door een zoo groot oppervlak gedragen, dat niemand persoonlijk onevenredig zwaar dooi den druk van dien last wordt getroffen. Toelichting op de artikelen. De regeering geeft vervolgens een uitvoe rige toenchtiiig op de artikelen. Daarom is ontleend: Artikel 1: Het grondbeginsel van de belas ting is. dat daaraan zullen worden onderwor pen dc verkoopen van handelswaren en roe rende goederen, bedoeld in art. 565 van B W Tot de zaken, genoemd in de artt. 566 en 567 vaii het B.W., strekt de heffing zich niet uit. De in art. 566 genoemde zaken vertoonen in verschillende opzichten overeenkomst met onroerende «aken, terv/ijl een groot deel van dc in art. 867 van het B. W. genoemde zaken bij overbracht reeds aan een zegelrecht zijn oncleryorpen. Artikel 2. Groote ondernemingen met een gr<)ot aantal filialen of andere onderdeelen, van welke benaming ook. waarin hare pro ducten, hetzij door dc onderneming zelf ver vaardigd, hetzij door haar ingekocht, in het klein worden verkocht, hebben het voordeel, dat bij dc verzending van goederen naar de filialen en andere onderdeelen geen verkoop plaats vindt, zoodat zij zonder meer wegens deze verzendingen geen omzetbelasting ver schuldigd zouden zijn. Deze ondernemingen zouden dus ten voorsprong hpbben op fabri kanten en handelaren, die niet in eigen filia len verkoopen. doch'hun artikelen verkoopen aan zelfstandig handelende winkeliers en wegens deze verkoopen wel omzetbelasting verschuldigd zijn. Deze toestand zou een on gelijkheid scheppen, welke door het eerste lid van dit artikel ter zijde wordt gesteld. Artikel 4. Het voorgestelde percentage van heffing blijft belangrijk beneden de percen tages. welke in Duitschland, Frankrijk en België worden geheven. Artikel 5. 1-Iet stelsel van heffing der be lasting is er on gericht als belastingplichtigen alleen te treffen de personen, die in hun be roep of bedriif hnnrie'en. Omzetten door nar ticulieren zullen onder dit stelsel niet aan belasting onderworpen zijn. Men moet ech ter voorkomen, dat handelszaken zullen wor den gedaan onder het voorwendsel van par ticuliere transacties. Transacties tusschen particulieren Door voor de belaste omzetten door parti culieren een grens te stellen van 100 waar de per omzet, zullen particulieren van hunne verplichtingen ten deze weinig hinder heb ben. terwijl anderzijds daardoor belangrijke ontduiking wordt voorkomen. Het verdient geen aanbeveling, de in het vierde lid van dit artikel genoemde publiek rechtelijke lichamen als belastingplichtig subject in dc belasting te betrekken, wijl alsdan de ten bate van de gemeenschap op gebrachte gelden nogmaals het voorwerp van heffing ten laste van de leden van die zelfde gemeenschap, zij het deels in andere hoeda nigheid, zouden worden. Verkoopen in winkels Art. 9. I-lct ontwerpen van alle verkoopen in win kels aan de verplichte afgifte van een geze gelde factuur zou groote moeilijkheden voor hot publiek en de winkeliers meebrengen, terwijl de naleving van deze verplichting moeilijk zou zijn te controleeren. Deze vrij stelling moet echter geen prikkel worden voor fabrikanten en groothandelaren om, met voorbijgang van den detailhandel, ter bespa ring van omzetbelasting, rechtstreeks aan particulieren te leveren. Artikelen 12 tot en met 16. Het ontwerp draagt, geen verplichting op ten aanzien van het houden van een bijzondere boekhouding met betrekking tot de aan de belasting on derworpen omzetten der goederen. Men kan volstaan met de algemeene boekhouding, wel ke liet Wetboek van Koophandel voorschrijft Degenen echter, die op grond van dit Wet boek tot boekhouding zijn verplicht, moeten een bijzondere administratie houden van de afgegeven en ontvangen facturen betreffen de dc aan dc belasting onderworpen omzet ten. Sancties Art. 1720. Het handhaven der sancties wordt overgelaten aan de belastingadmini stratie, met beslissing in hoogste instantie bij de Tariefcommissie. Artikel 21 t.m. 27. Aangezien bij gebleken ontduiking van belasting deze, zoo noodig tot een zeker veelvoud, bij wijze van navorde ring kan worden achterhaald, kan ook ten aanzien van ernstige overtredingen van de wet, met bedreiging van een matige geld boete worden volstaan. Een maximum van 1000 schijnt als zwaarste straf voldoende. Sombere financieele toestand Over de noodwendigheid van de 60 mil- lioen opbrengst wordt gezegd: Het staat bij de gegevens welke thans be schikbaar zijn, reeds vast, dat die hoogere opbrengst in 1934 meer dan noodig zal wezen. Ook na invoering van deze belasting zal het budget van 1934 nog een tekort van 20 miilioen vertoonen. Dit laatste tekort zal kunnen dalen cfoor: le. vermindering van het spoorwegtekort; 2e de voorgenomen technische herziening der tariefwet. Ad l urn. Hoewel dit vraagstuk de ernsti ge aandacht der Regeering heeft, zal naar te vreezen staat, de exploitatie over 1933 nog tot een weinig bevredigende uitkomst leiden, zoodat de Rijksbegrooting van 1934 nog met een vrij aanzienlijk bedrag te dezer zaken zal moeten worden bezwaard. Ad 2 urn. Deze herziening wordt, zooals be kend, voorbereid door een commissie onder voorzitterschap van den heer Lovink. Tegenover deze beide factoren staan ech ter drie andere, die het tekort met stellig heid zullen doen stijgen, t.w. de verdere in zinking der Rijksmiddelen, de stijging der rente tengevolge van de noodzakelijke con solidatie van vlottende schuld, en een post op het budget van 1934 om het tekort van den gewonen dienst over 1932 althans ten deele op te vangen. Het staat aan ook wel vast dat dieper in grijpende bezuinigingen noodzakelijk zullen blijken. Maar tevens dat daarnaast de op brengst van de omzetbelasting niet zal kun nen worden gemist. Voor 1935 en volgende jaren moet, voorzoo ver thans gezien kan worden tot een gelijk resultaat worden gekomen. De voorgenomen omzetbelasting zal de functie vervullen van steenslag op de glooiing van den dijk, die nog menigen storm zal tc verduren hebben. De Minister vestigt nog de aandacht op den crisisdienst. Op dit oogenblik staat reeds vast, dat het saldo van het Lceningfonds op 1 Januari 1933 tot 82.6 miilioen is gedaald tegenover 143,5 miilioen waarop liet een poos gele den tegen 1 Januari 1933 werd geraamd. De kans is niet gering dat het met 1 Ja nuari 1934 zal verkeerd zijn in een groot na- deelig saldo. Een aanvulling der nieuwe crisisheffingen zal dan ook eerlang noodig zijn. In het aan staande najaar zal een ontwerp tot ver lenging (voorloopig waarschijnlijk tot 1943) van de crisisheffingen aan de orde gesteld moeten worden. ANTI-OORLOG S COMITé. Het Anti-Oorlogs-Comité te Haarlem, be legt-op Maandag 27 Februari in het gebouw van den Protestantenbond in de Jacobstraat een prótestvergadering in verband met het dreigend oorlogsgevaar en het gebeurde op „De Zeven Provinciën". Het woord zal 'gevoerd worden door mej.. Frenny de Graaf en Ko Beusemaker. WERKLOOZEN COMPETITIE. Donderdagmiddag speelden twee elftallen van „Metaal'' op het H. F. C.-terrein. Voor deze gelegenheid had de heer T. Brakenbreg caféhouder in Haarlem-Noord een kist siga ren beschikbaar gesteld. De heer Van Vliet, schoenmaker, eveneens in Haarlem-Noord, zegde een paar heerenzolen en hakken toe. Na een goed begin maakt het elftal A spoe dig een doelpunt. Nu krijgen wij een aardi- gen strijd te zien. Weldra maakte het A- elfial een tweede doelpunt. Na den aftrap nam B den bal mee en maakte er 21 van. Spoedig hierop werd het gelijk f22).. Vóór rust. scoorden beide partijen nog een keer (3—3). Na rust werd er weer flink aangepakt: A maakt er 43 van. Drie minuten vóór het einde kreeg het B-elftal een strafschop, die benut werd (44). Spoedig daarna floot de heer Seubring het einde. Door dit gelijk spel werden de sigaren onder beide elftallen ver deeld. De zolen en hakken werden na loting gewonnen door het. lid S. Cop. Het programma voor 28 Febv. 1 en 2 Maart luidt als volgt: 28 Febr. N.A.S,—Steenzetters, terrein R. C. H. Scheidsrechter Hartman. 28 Febr.: D. W. S.Graficus, terrein T. IJ. B. B. scheidsrechter Noteboom. 28 Febr: SlucoTrekvogels, terrein Haar lem, scheidsrechter Spolkers. 2S Febr.; Meubelm.Schilders, terrein Schoten, scheidsrechter de Jong. 28 Febr.: Schilders IIVooruitgang, terrein N.A.S.B., scheidsrechter Hekelaar. 28 Febr.: Bouwers—Z. H. B.: terrein Politie, scheidsrechter Lefebré. 1 Maart: Zw. GoudZw. Wit, terrein Poli tie. scheidsrechter Luijken. 2 Maart: Vooruitgang—Z. H. B.. terrein Vergierdeweg. scheidsrechter De Wit. 2 Maart: Metaal IISchilders II. terrein II. F. C., scheidsrechter Draijer. 2 Maart: Rood Wit—Metaal I, texrein E. H. S.. Scheidsrechter Robbë. 2 Maart: Bouwers—Graficus, terrein Ver gierdeweg, scheidsrechter Kuil. 2 Maart: Sparta—Trekvogels, terrein Po litie, scheidsrechter Vos. 5 Maart: Keur-elftalIJmuidens-elftal, ter rein H. F. C., scheidsrechter Hartman. meldt: CRICKET IN AUSTRALIë. DE VIJFDE TESTMATCII De Australiërs hebben er in de eerste in nings wel duchtig het hout op gelegd en de score liep nog op tot 435, voor het laatste wicket gevallen was. Darling bracht het tot 85. Oldfield 52 en Lee 42. als topscorers in de staart. Er blijkt uit. deze score wel. dat dit maal de zenuwen niet zoo in het geding komen. Engeland heeft Vrijdag .nog tijd gekregen om 159 runs bijeen te slaan, waarvoor slechts twee wickets werden verloren, namelijk die van captain Jardlne <18) en Sutcliffe (56) Verder bleef Hammond met 72 en Larwood met 5 not out. Het lijkt ons lang niet onmo gelijk dat de Engelschen hun tegenstanders in deze eerste inningsscore nog op zij streven Hoogste barometerstand 775.8 m.M. te Abisko. Laagste barometerstand 741.8 m.M. te Scilly. en voorspelt matigen, tijdelijk krachtigen, Zuidelijken tot Zuid-Oostelijken wind. Meest half be wolkt. Waarschijnlijk nog weinig of geen sneeuw. Matige vorst des nachts. Overdag om het vriespunt. Barometer Stand van heden Vorige stand 760 m.M. 757 m.M. Neiging: Vooruit. Uit het Buitenland. NIET VEEL VERANDERING. In het Noorden bleef het maximum stand houden, hoewel in de kern de barometer stand een weinig daalde. Vooral over Zuid- Scandinavië, West-Duitschland en Oost- Frankrijk steeg de luchtdruk. De Middellandsche Zee-depressie vulde op terwijl het minimum over de Britsche eilan den zich zoowel naar de Noord- als naar de Zuidzijde uitbreidde en in diepte toenam. Dientengevolge werd de gradient aanzien lijk grooter en begon het ook in het Zuid- Westen van ons land krachtig te waaien. Om de depressie-kern in Groot Brittannië en Ierland heerschen krachtige tot stormach tige winden die overal van sneeuw en regen vergezeld gaan. Calshot tapte hedenmorgen 16, Croydon 6 en Shields 6 mm. neerslag af. De berichten uit Zuid-Ierland ontbreken steeds sinds gistermiddag, waarschijnlijk ten gevolge van storingen in de telegraaf verbindingen. Ook in West-Frankrijk en Noord-Spanje waait het flink uit Zuidelijke richtingen. In het overige gebied is het rustig weer, zoodat bij de nachtelijke uit stralingen in Scandinavië weer zeer lage temperaturen voorkwamen. (Gelliphare in Lapland meldde hedennacht 32 graden vorst). In West-Duitschland nam de vorst toe, in Oost-Duitschland steeg de temperatuur. Waarschijnlijk ten gevolge van aanvoer van eenige vochtige lucht uit de Oostzee. Boven dien is in het Oosten opnieuw sneeuwval ingezet. Veel verandering in het winter achtige weer is nog niet te verwachten. De leans op sneeuw voor onze omgeving is nog gering. Des nachts zijn temperaturen te verwachten tusschen 5 en 10 graden C. Opgave van: Fa. FEDERMANN, Opticien Groote Houtstraat 37 Telefoon 11059 Thermometer Haarlem, 25 Febr. Hoogste gisteren 37 F. Laagste heden nacht 26 F. Hoogste heden tot 10 uur 32 F. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. ga naar Zijlstraat 97 OPTICIENS BURGERLIJKE STAND Haarlem, 25 Febr. Bevallen: 23 Febr. A. KooijmanVeen d. C. van Veggelv. Slooten d. 22 Febr.: C. E. Bal foor tv. Eijk d. Overleden: 22 Febr. J. van Veen, 57 j.. Ged. Raamgracht. 23 Febr. S. M. van Gerve. 55 j., Rijnstraat. HEEMSTEDE HUISBROEITENTOONSTELLING DE OFFICIEELS OPENING. Vrijdagmiddag had de officieele opening plaats van de huisbroeitentoonstelling, geor ganiseerd door de afd. Heemstede van den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", in het R.-K. Vereenigmgsgebouw. Deze tentoonstelling heeft een meer feeste lijk karakter, daar dit de 5e maal is, dat deze vereeniging een tentoonstelling organi seert. Om half 3 waren bestuur en genoodigden in de eenigszins versierde societeitszaal bij een. Onder hen merkten wij o.m. op burge meester Jhr. J. P. W. v. Doorn, wethouder Dr. E. A. M. Droog en echtgenoote, de ge meente-secretaris N. Vos en echtgenoote, ver schillende raadsleden. Pastoor v. d. Tuyn. Kapelaan Franse, adviseur der afdeeling, de putaties van hot hoofdbestuur der Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur van de afd. Heemstede van deze vereeniging, het bestuur van de Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken", het bestuur der afd. Heem stede van den Ned. R.-K. Volksbond en ver schillende onderaf deelingen. Tenslotte wa ren er enkele hoofden van scholen met en kele leerlingen. De voorzitter, de heer J. C. Verhagen, heet te de aanwezigen welkom. Dank bracht spr. aan allen die medege werkt hebben om deze tentoonstelling te doen slagen. Hierna verzoekt spr. den burgemeester de tentoonstelling te openen. Het is nu circa een jaar geleden, aldus Jhr. v. Doorn, dat we ook in de zaal bijeen waren om een bloemententoonstelling te ope nen. Bij die gelegenheid spraken wij den wensch uit dat de tijden spoedig beter zou worden. Helaas is die wensch niet in vervulling ge gaan. Soms zien wij enkele lichtplekken, doch vooral in het Oosten pakken zich donkere wolken samen, vooral voor uw mooie vak. De economische verbetering schijnt nog verre, maar het Nederlandsche volk dat steeds een bestaan heeft gevonden op de zee en op het land heeft geleerd dat zij nooit bij de pak ken neer meet zitten, en gereed moet zijn als de zon eenmaal doorbreekt. Spr. is verheugd dat de vereeniging den moed bezit ook in dezen zoo somberen tijd een tentoonstelling te organïseeren. dat dé lust er nog is om zich te bekwamen, ook al lijkt het een onbegonnen werk. Dat toont dat gij wakker wilt blijven om gereed te zijn als de toestand zich ten goede keert. Spr. is ook verheugd dat de vereeniging de jeugd weer heeft betrokken in deze tentoonstelling. Niet enkel omdat gij daardoor het „onbe kend maakt onbemind" wegneemt voor deze fraaie bloemen, maar ook omdat u de oogen der jeugd opent voor het mooie in de natuur. Maar, aldus spr., staat deze tentoonstel ling ook in het teeken van een jubileum. Bin nenkort hebt gij uw 30-jarig bestaan gevierd. Vooral nu is een gepast feest geoorloofd, om dat nu meer dan ooit gevoeld wordt dat de eenling zich alleen voelt. Samenwerken is niet alleen van groot belang voor de leden zelf, maar ook voor het vak. Gaarne wil spr. de beste wenschen uit spreken voor de vereeniging Sint Deus Dedit, omdat het gemeentebestuur er van overtuigd is dat een krachtige arbeidersbeweging ook van groot belang is voor de gemeente. Spr. besluit met de beste wenschen voor de vereeniging, en een goed slagen dezer tentoonstelling en verklaart deze tentoon stelling voor geopend. De voorz. dankte den burgemeester na een bijzonder dankwoord gericht te hebben tot de tentoonstellingscommissie voor het groote voorbereidende werk, en deelde mede dat de le prijs van huisbroei dit jaar is gewonnen door den heer J. v. d. Linden, die nu voor de tweede maal den wisselbeker heeft ge wonnen, en dat de wisselbeker voor school- broei is gewonnen door de Dreefschool. Hierna werden de genoodigden verzocht een kijkje in de groote zaal te nemen, waar door de goede zorgen der firma Carl v. Em- pelen de bloemenpracht is opgesteld. En al direct valt in het oog de groote voor uitgang, en van de huisbroei èn van de schoolinzendingen. De inzendingen zijn langs de wanden op gesteld, behalve een aardige groep van bij gewassen, die in het midden der zaal een aar dig perkje vormt met in het midden daarvan een groote tuinvaas. Algemeen was men vol bewondering, ook bij de vakmenschen, wat de leden met zulke priimtieve middelen als huiskachel en huis kamer hebben tot stand gebracht. Enkele in zendingen kasbroei zijn eveneens uitstekend. Het was voor de jury, bestaande uit de heeren J. F. Dix, N. J. Roozen Mz. en A. J. Braam geen gemakkelijke taak, uit deze zeer goede inzendingen de prijzen op de juiste wijze toé te kennen. Wat de kasbroei betreft kende de jury met algemeene stemmen den heer J. Bakker den len prijs toe; 2en H. Heemskerk, 3en prijs J. C. Behagen Zn. Voor dehuisbroei werden de prijzen als volgt toegekend: De le pr. tevens wisselbe ker, die het vorige jaar gewonnen was dooi den heer A. Weijers werd nu gewonnen door den heer P. J. v. Linden, 2 G. Brouwer, 3 J. v. d. Linden, 4 A. Weijers,, 5 P. Steen voorden, 6 H. Bierman, 7 G. Hageman, 8 L. Bierman, 9 L. Warmerdam, 10 Jac. Blom, De extra prijzen voor de fraaiste groepee ring werden gewonnen, voor kasbroei: le pr. J. Bakker, 2e prijs H. Heemskerk, 3e prijs J. C. Behage Zn. en voor huisbroei: le pr. A. Weijers, 2e pr. J. v. d. Linden, 3e pr. P. J. v. d Linden, 4e pr. H. Bierman, 5e pr. G. Brou wer, 6e pr. P. Steenvoorden, 7e pr. L. H. Bier man, 8e pr. L. Warmerdam, 9e pr. G. Hage man, 10e pr. Jac. Blom. De commissieprijs voor de beste pot werd gewonnen door J. v. d. Linden met Hyacinth E. R. La Victoire. De schoolinzendingen vragen dit jaar weer bijzonder de aandacht. Voor de schoolinzendingen is er, behalve die circa 1000 prijsjes, die in de buffefczaal. zijn tentoongesteld, nog een wisselbeker be schikbaar gesteld, welke het vorige jaar ge wonnen was door de St. Antoniusschool. Bovengenoemde jury, die over de toekenning van dezen beker moest beslissen had geen moeilijke taak. De groep van de Dreefschool steekt ver boven de andere groepen uit, en de jury kende deze school dan ook den wis selbeker toe en o.i. ten volle verdiend. Voor wat betreft de 3e eerste prijzen voor iedere school, kende de jury, die bestond uit de heeren G. Hageman, H. Bierman Sr., H. Warmerdam en J. Bakker deze als volgt toe: St. Antoniusschool, uitgereikt 118 potjes, le pr. Vera Preijde, 2e pr. Lenie van Bakel, 3e pr. Lenie Captein. Jacobaschool, uitgereikt 56 potjes: le pr. F. Ludwig, 2e pr. G. Leuven. 3e pr. F. Lobman. Dreefschool uitgereikt 120 potjes: 1 N. Kik kert, 2 G. A. Sabelïs, 3 F. Veldhuizen. Nic. Beetsschool uitgereikt 93 potjes: 1. Jannie Lameyer, 2 Peter van Nassau, 3 Koba Johannes. O. L. Lagere School Voorweg, uitgereikt 100 potjes: 1 G. Koopman, 2 B. Leeuwe, 3 B. Tim mermans. Bronsteeschool uitgereikt 150 potjes: 1 Rietje Schelling, 2 Mien Fehres, 3 1-1. Dijkstra. St. Aloysiusschool uitgereikt 80 potjes: 1. A. de Bruin, 2 Cor Roest, 3 Jan Mielats. St. Henricusschool, uitgereikt 82 potjes: 1. B. Captein, 2 F. Thijssen, 3 F Warmerdam. St. Augustinusschool uitgereikt 113 potjes: 1. Cilia Assendelft, 2 Net Jansen, 3 Alie Pij pers. St. Jozefschool uitgereikt 120 potjes: 1 Jan v. Bakel, 2 B. Visser, 3 Jan Captein. Als een bijzonderheid zij gemeld dat zeker 90 pet. der uitgereikte potjes zijn ingezonden waaruit wel blijkt met wat groote zorg de potjes verzorgd zijn. HILLECOM DE LOONREGELING IN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. VERLAGING AFGEWEZEN. In de vergadering van den Modernen Landarbeidersbond is het patroonsvoorstel om het weekloon van 21 op 19 te bren gen met algemeene stemmen verworpen. IJMU1DEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. BEMIDDELINGSPOGING LEIDDE NOG NIET TOT EENIG RESULTAAT. De Reedersvereenigïng en de IJmuider Fe deratie vergaderden Vrijdagmiddag 2 uur in tegenwoordigheid van twee hoofdbestuursle den van den Central^n Bond van Transport arbeiders en van den directeur van het Staats visschershavenbedrijf, den heer C. Oud, onder voorzitterschap van burgemeester Rambon- net, bijzonder bemiddelaar in het conflict. Op enkele punten van gering belang bleken de standpunten van partijen elkaar wel te zijn genaderd, doch op verschillende hoofd punten bleken de verschillen nog onoverbrug baar te zijn. Na een bespreking, die ruim 6 uur duurde, verdaagde de voorzitter de ver gadering tot a.s. Maandagmiddag 2 uur, waar na de verschillende behandelde punten, waar over partijen zich onderling kunnen beraden, in tweede lezing wederom aan dp orde zullen worden gesteld. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.60—f 1.50 Griet per 50 K.G. f 55—f 25 Tongen per K.G. f 1.70—f 0.75 Groote schol per 50 K.G.. f 14.50 Middelschol per 50 K.G. f 27f 20 Zetschol per 50 K.G. f 32—f 25 Kleine schol per 50 K.G. f 24f 8.5Q Bot per 50 K.G. f 7.50—f 4.60 Schar per 50 K.G. f 9—f 4.50 Rog per 20 stuks f 22 Braad schelvisch per 50 K.G. f IS—f 14.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 70f 35. Gullen per 5 0K.G. f 16f 6.50 Wijting per 50 K.G. f 9—f 6 BESOMMINGEN. Loggers: KW 42 f 1150; KW 167 f 860; KW 112 f 880; KW 28 f 950; IJm. 268 f 790; KW 33 f 980; KW 134 f 990. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Heden overleed tot onze groote droefheid onze zeer geliefde Moeder, Behuwdmoeder en Grootmoeder VROUWE ANNA CATHARINA PRINS VAN WESTDCRPE geb. LABOUCHERE, in den ouderdom van ruim 86 jaar. D. E. PRINS VAN WESTDORPE—VAN ECK. C. S. J. W. BOREEI—PRINS VAN WESTDORPE. A. E. THIERRY DE BYE DÓLLEMAN. E. PRINS VAN WESTDORPE. M. G. A. G. PRINS VAN WESTDORPE— DE PRELLE DE LA NIEPPE. TH. L. L. PRINS VAN WESTDORPE en Kleinkinderen. Aerdenhout, 24 Februari 1933. 6 Koeduinweg. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede, op Dinsdag 28 Februari te 12.30, voorafgegaan door een dienst in de Aula om 12 uur. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed tot onze groote droefheid onze zeer geliefde Zuster en Behuwdzuster Vrouwe Anna Catharina Prins van Westdorpe Geb. Labouchere in den ouderdom van ruim 86 jaar. Zeist: F. LABOUCHERE. Vogelenzang: A. LABOUCHERE P. A. LABOUCHERE— VAN WICKEVOORT CROMMELIN Clarens (Zw.) C. SCHUURBEQUE BOETE LABOUCHERE. 24 Februari 1933. N.V. „GR AN ITO" N'. BOER KOEL Aelbortsbergstr.SO Telefoon 1402S BETON- EN GRAN1T0WERKEN AANRECHTBLADEN MET GOOTSTEEN i. allo bijkom, werkzaamheden Correcte levering tegen bill, prijs Heden ontsliep zacht en kalm, doch onverwachts, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer Albertus Hendricus Weijburg Wedr. van SAARTJE DE GOEDE ln den ouderdom van 72 Jaar. Uit aller naam, A. J. WEIJBURG. J. W. WEIJBURG VISSER. Haarlem, 24 Febr. 1933. Raamsingel 34. Verzoeke geen Rouw beklag. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 27 Februari a.s. te 1.30 uur op de Alge meene Begraafplaats aan de Kleverlaan (oude ge deelte bij de brug). Ver trek van Sterfhuis te 12.30 Verloofd: 26 Febr. DORLY E. ALLART en G. WOUD Spruit en Boschstr. 4. Jordensstraat 17. Voor de groote bewijzen van medeleven die gij hebt betoond by het overlijden van onzen lie ven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer DIRK VAN KAMPEN betuig ik U namens .allen onzen oprechten dank. W. J. VAN KAMPEN- BAKKER. Bloemendaal, 25 Febr. 1933. Noordlaan 48. TOT 25 FEBRUARI Dr. L. Coenen Zenuwarts Is tot 5 Maart MET TE COXSULTEEREJï GEVESTIGD: te HEEMSTEDE AERDEVfTOrT Arts Zandvoortschelaan 186 TEI.EE. 26532 (bij geen gehoor 12111) Spreekuur S9 en 1—2,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2