WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS BS OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE. Fcijcnoord cn Velocitas kam pioen van hun afdeeling. Sparta door Stormvogels uitgeschakeld. Ajax verliest in Enkhuizen. V. S. V. lijdt een 30 nederlaag tegen A. D. O. V. U. C. neemt verdiend revanche tegen Haarlem. De roodbroeken in degradatie gevaar. Ook de toestand van R. C. H. precair. Zeven eerste klas wedstrijden wegens te harde velden uitgesteld. E. D. O. ver liest den uitwedstrijd tegen Zee- burgia. Kinheim zonder te spe len op de eerste plaats. H. F. C. heeft nog maar één puntje no Jig. AFDEELING I Eerste klasse: 't Gooi—H. B. S. 1—2 Hermes-D. V. S.—R. C. H. 3—1 Blauw WitFeijenoord 0—3 A. D. O.—V. S. V. 3—0 Tweede klasse A: Zeeburgia—E. D. O. 5—3 Tweede klasse B: D. W. S.—A. F. C. 1—2 Derde klasse B: O. V. V. O.—W. M. S. 2—1 Zeemeeuwen—Oosterpark 2—2 Derde klasse C: U. V. V.Amstel 10—3 Vierde klasse A: ZilvermeeuwenD. T. S. 4—1 Alkmaar—Beverwij k 1—3 Reserve le klasse: E. D. O. 2—Zeeburgia 2 1—0 Ajax 2—H. F. C. 2 3—3 Reserve 2e klasse A: H. R. C. 2—K. F. C. 2 3—2 Reserve 3e klasse A: Hollandla 2 De Kcnnemers 2 6—3 Alcm. Vlctrix 3—Z. V. V. 2 1—2 AFDEELING II Eerste klasse: Stormvogels—Sparta 2—0 West-FrisiaAjax 2—1 HaarlemV. U. C. 4—5 Xerxes—D. F. C. 2—3 Tweede klasse A: Unitas—B. E. C. 5—1 NeptunusH. V. V. 5—2 Quick—O. D. S. 1—3 Tweede klasse B: C. V. V.For tuna 3—2 OvermaasS. V. V. 6—2 ExcelsiorV. O. C. 7—3 Vierde klasse A: De JagersLeidsche Boys 1—2 T. H. B.—S. V. C. 4—3 Hillegom—Kranenburg 0—0 D. V. S.—R. C. L. 1—2 Reserve eerste klasse: V. U. C. 2—Excelsior 2 5—1 Feijenoord 2C. V. V. 2 5—2 Sparta 2—Gouda 2 3—2 I-I. B. S. 2—A. D. O. 2 1—3 AFDEELING III Eerste klasse: Ensch. Boys—Tubantia 1—1 Robur et VelocitasA. G. O. V. V. 4—1 P. E. C.—Wageningen 2—0 Go aheadEnschedé 2—2 AFDEELING IV Eerste klasse: BleijerheideLonga 1—2 P. S. V.—B. V. V. 1—1 AFDEELING V Eerste klasse: Bk Quick—Frisia 2—6 LeeuwardenVelocitas 2—4 Het Haarlemsch elftal. Naar we vernomen, zal Haak Woensdag a.s. niet voor het Haarl. Elftal uitkomen. Hij speelt n.l. Dinsdag a.s. met de Zwaluwen te gen de Roode Duivels. Tragisch slot van een ruwen voetbalwedstrijd. DE KEEPER VAN HET MUIDER-ELFTAL OVERLEDEN. De ruw gespeelde voetbal-wedstrijd te Mui den tusschon het Amsterdamsclie elftal S. A. V. M. en „Muiden" heeft tot tragisch gevolg gehad, dat gisterenmiddag (Zondag) de ruim 20-jarige Klaas Moolhuizen, die. als keeper van het Muider-elftal een trap ontving van den linksbinnen van het Amsterdamsche elftal, in de Majella-stichting te Bussum overleden is. Het medisch onderzoek heeft aangetoond, dat door den toegebrachten trap, een der ribben in een nier van den bcklagenswaardi- gen jongeman gedrongen is, die zooals we reeds meldden kort na den ontvangen trap bewusteloos geraakte. In de Majella-stichting te Bussum heeft hij een operatie ondergaan; de getroffen nier werd weggenomen, doch dit. heeft hem niet in het. leven kunnen houden. Toen de behandelende medicus in genoemd ziekenhuis bemerkte, hoe ernstig de toestand van den patiënt was, is op verzoek van de Muider-politie den patiënt nog een verhoor afgenomen door een Bussumschen recher cheur. Nader is gebleken, dat de, door den inmiddels overleden jongeman afgelegde ver klaringen volkomen strookten met de getui genverklaringen, welke de politie te Muiden reeds verzameld had. Toen gisterenmiddag in Muiden de tijding kwam van het overlijden in de Majella-stich ting van den 20-jarigen voetballer, was do verslagenheid cn de deelneming algemeen. Overal zag men groepjes menschen op straal het tragisch nieuws bespreken. Als tragische bijzonderheid kunnen wij nog melden, dat de voetbalwedstrijd, welke dit droevig resultaat had. werd aangevangen met oen herdenking van den Muider-keeper D. Hak. die in het doel gestaan had in den te Amsterdam gespeelden wedstrijd tegen S. A. V. M„ daarna ziek was geworden, en in de Majella-stichting te Bussum overleden was. De begrafenis van dezen keeper had plaats weinige dagen na den bovenvermelden wed strijden te Muiden. Men deelde ons nog mede dat de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van Klaas Moolhuizen niet zal kunnen geschie den, alvorens toestemming van den officier yan justitie te Amsterdam verkregen is. Haarlem-V. U. C. (4-5) De gelegenheid om voor goed in veilige haven te komen, hebben de roodbroeken niet geaccepteerd, door in de laatste oogenblik- ken van V.U.C. nog te verliezen. Dit was toch niet noodig geweest; op het beslissende mo ment ontbrak het bij sommige roodbroeken steeds aan cenig enthousiasme. Al hebben zij nu nog een voorsprong, toch is het op passen; eenige puntjes meer is zeker geen overdadige weelde. Wel is waar trof Haarlem het niet, dat zij in de eerste helft haar doel- verdediger Kaan moest missen en dat De la Mar op het appèl ontbrak. Haarlem verschijnt in de volgende opstel ling: Kaan, Van den Berg, Huysmans, Van der Valk.Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen, Kammeijer. V.U.C. speelt eerst met den wind in het voordeel en laat onmiddellijk een enthou siaste partij zien, waarvan gevaarlijke aan vallen het gevolg zijn. Kaan moet er dan ook dikwijls aan te pas komen, maar hij doet zijn werk naar behooren. De Haarlem-achterhoede is niet erg .trap- vast, waarbij nog komt dat het veld moeilijk te bespelen is. Na een goede pass van Iseger aan Bieshaar komt deze alleen voor den Haagschen doelverdediger, maar als het leder even te ver naar voren springt, is de keeper op tijd uitgeloopen; deze brengt redding. Eenige hoekschoppen op het Haarlem-doel hebben geen succes, maar de Hagenaars ko men steeds terug en als Hoek voorzet kopt Knijf langs Kaan (01). Haarlem doet verschillende tegenaanvallen, maar Walter en „Veen" verdedigen enthousiast De roodbroeken laten zich steeds van den bal afwerken; verschillende vrije trappen heb ben geen succes. Bij een aanval van V.U.C. raakt Kaan ge blesseerd. Van der Wildt verhoogt den voor sprong van V.U.C. met een kopbal (02). Kort hierop verlaat Kaan het doel; hij wordt door Hoeben vervangen. Kammeijer verkleint met een zuiver ge plaatsten bal den achterstand (12). Onmiddellijk valt V.U.C. weer aan en haalt het verloren terrein in door dadelijk den stand op 13 te brengen. Kort hierop ontsnapt het Haarlem-doel opnieuw aan een doorboring als Van der Wildt uit een hoek schop tegen de bovenlat kopt. Een goede center van Kammeijer schiet Breeuwer net naast. Toch verkleint Breeuwer den achterstand als hij een voorzet van Iseger benut (23). Direct hierop is het rusten. V.U.C. begint in de tweede helft met eenige aanvallen, die door de Haarlem-verdediging worden afgeslagen Het spel verplaatst zich nu meer naar de V.U.C. helft; de Haagsche achterhoede moet steeds haar talenten toonen. Vooral Kammeijer en Van Polanen maken het de V.U.C. -verdediging geducht lastig. De achterhoede van Haarlem is er nu heel wat beter in, dan vóór rust; de voorhoede kan dan ook meer aanvallen. Met een on houdbaar schot maakt Van Polanen een mooi doelpunt (3—3). Intusschen onderneemt V.U.C. ook af en toe gevaarlijke aanvallen; Van der Zalm schiet alleen voor Hoeben over het doel; Hoek plaatst eenige ballen achter het doel. Een zonderling doelpunt krijgt Haarlem dan als Bieshaar, alleen voor de keeper, wegglijdt. De keeper loopt uit zijn doel en. Bieshaar raakt gedeeltelijk het leder. Van Polanen trapt achteruit het leder in doel (43). Haarlem leidt. Nu zij steeds in den aanval is en het voordeel van den wind heeft, is thans een overwinning niet zoo onmogelijk. Al spoedig is deze illusie verloren. Als uit een vrijen trap de bal bij Klein komt en deze op Hoeben toeloopt, vergeet deze uit te luopen en de stand is weer gelijk (4—4). Dit succes geeft V.U.C. weer meer vuur; Van Gelder geeft eenige goede voorzetten, die niets opleveren. Toch komt voor V.U.C. nog het winnende doelpunt als weer Klein alleen op Hoeben toeloopt. Deze mist, waar op de bal in het verlaten doel wordt ge plaatst (4—5). Oldenburg had inmiddels met Bieshaar van plaats verwisseld, maar dit leverde geen succes op. Het einde brengt V.U.C. een zware, maar verdiende overwinning. Blauw WitFeijenoord (03) Men kreeg Zondagmiddag in het Stadion nu niet bepaald het idee. dat hier een kam- pioensploeg aan het werk was. Wat Feyen- oord vertoonde was matig, doch niet bijzon der spel. En wanneer men dan nog bedenkt, dat BlauwWit zeker een klasse daar beneden bleef, dan valt het gemakkelijk te begrijpen, dat het geheel een slechte wedstrijd was. Het Blauw Wit-team verdient degradatie wedstrijden te spelen. Sporadisch waren er momenten dat het elftal nog voetbalde, ge woonlijk was het een „kick cn rush" spel van de slechtste soort. Het eenige wat bij Blauw Wit te prijzen viel, was de wil om het er zoo goed mogelijk af te brengen, het en thousiasme waarmee gestreden werd. Daartegenover stond een vrij futloos spe lend Feijenoord, die den kampioenstitel van het begin af reeds „in den zak" had. Dat Feijenoord niet beter speelde, kwam door het feit. dat de ploeg tegenover een in alle op zichten minderwaardige tegenpartij stond. Desondanks was het duidelijk, dat de Rot terdammers hun spel tot een zeer hoog peil kunnen opvoeren. Daarvoor was hun team werk te goed, hun techniek uitstekend. Toch heeft het ons verwonderd, dat de voorhoede ln de eerste helft tegen de toch heusch niet sterke Blauw Wit-vcrüediging geen enkel doelpunt, kon maken. De aanvallen werden wel goed opgezet, doch voor doel was het spel te slap, te weinig doortastend om tegen de „weg is weg" spelende Blauw Wit-achter- hocde succes te hebben. Tenslotte kregen wij sterk den indruk, dat Blauw Wit het ook in de degradatiewedstrij den niet zal kunnen bolwerken. Het elftal van Feijenoord. dat vanmiddag kampioen werd, was als volgt samengesteld: Van Male; Bul en van Dijke; gebroeders Pauwe en van Oven: Hendriks, Duinhouwcr, Barenóregt, van Heel en Burg. Na afloop van den wedstrijd kransen voor Feijenoord. toespraakjes, overigens weinig be'argstelllng. vooral van den kant der Feüencordsupporters. waarvan er maar wei nigen naar Amsterdam waren gekomen. Te memoreeren valt nog, dat het Stadion- Stormvogels-Sparta (2-0) Na een middelmatigen wedstrijd is Storm vogels er in geslaagd ook Sparta te kloppen. De overwinning was niet onverdiend, want vooral in de tweede helft is Stormvogels sterk in de meerderheid geweest, doch Stormvogels zal toch tegen Ajax heel wat beter moeten spelen. Speciaal in de eerste helft zat er wei nig verband in de ploegen, weinig systeem in het spel. Sparta speelde vooral in de eerste helft beter, dan Stormvogels. Haar middenlinie toonde een beter begrip van haar taak te hebben. Ook de voorhoede van Sparta speel de in het veld beter, maar voor het doel ge komen, misten we den schutter. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: De Waard Sr., Haak Sr., Koster, Haak Jr., Prins v. d. Velde, v. d. Steen, Groene veld, Schoorl, v. Roode, de Waard Jr. Sparta: De Jong, Formenoy, Wendt, Oostlander, War- burton. Van Eerde, Van der Heyde, Wilson, Schut, Voormolen, Cohen. Het begin is voor Sparta. Na keurig spel krijgt De Jong al spoedig een kansje, doch hij schiet leelijk naast. Bij Stormvogels duurt het even voor men op dreef komt, doch als de eerste goed opgezette aanval ondernomen wordt, noteeren we direct twee corners, die niets opleveren. Direct hierop rent De Waard de Sparta- verdediging voorbij. Juist op tijd zet hij voor, Van der Steen kopt evenwel naast. Dit moe digt Stormvogels even aan en hoewel Sparta absoluut niet zwakker is, krijgt de Rotter- damsche achterhoede toch drukker werk. Wanneer De Waard een mooi vleugelschot lost, moet Cohen al zijn capaciteiten toonen om een doelpunt te voorkomen. Nadat de Sparta-linkerwing een mooi kans je om te doelpunten ongebruikt heeft gelaten, gaat Van der Steen er van dcor. Een voor zet en„goal!" schreeuwen de Stormvo gels-supporters. Van Roode was de maker. (1—0). Spart-a geeft zich nog lang niet gewonnen. We denken zelfs den gelijkmaker te moeten noteeren, daar de bal De Waard reeds ge passeerd is, doch Koster voorkomt erger. Maar ook het Sparta-doel ontsnapt op wonderlijke wijze, als een kogel van Schoorl rakelings langs den paal gaat. Hoewel Stormvogels nog steeds de leiding heeft, verheft haar spel zich niet boven het middelmatige. Vooral het plaatsen der mid denlinie is van dien aard, dat de voorhoede er weinig aan heeft. Sparta speelt beter. Haar tempo is vlotter en er zit meer systeem in haar spel. Zij vindt echter de verdediging der Vogels in goede conditie en bovendien schie ten Wendt cs. niet best, zoodat De Waard maar weinig gevaarlijks krijgt. Rust 10. Sparta hervat den strijd met nieuwen moed; weldra suist een kogel van Formenoy over de lat. Door een uitval van Van der Steen wordt het Rotterdamsche offensief even onderbro ken. Van Roode krijgt een kans, doch zijn schot komt via Voormolen tegen den paal. Dit brengt even leven in de Stormvogels brouwerij. Van Roode'werkt zich mooi vrij, maar Cohen stopt het harde schot keurig. Stormvogels is nu in de meerderheid. De voorhoede zit verwoed op den bal, doch vindt een parate verdediging tegenover zich. Sparta's aanvallen zijn inmiddels lang niet van gevaar ontbloot. Haak en Koster hebben er evenwel goed het oog in, terwijl Prins heel wat meer aanvallen onderbreekt dan vóór de rust. De Waard krijgt dan ook weinig te doen. Als er een goed half uur gespeeld is, ziet Schoorl kans om een vliegend schot te lossen, dat onbereikbaar voor Cohen in het net ver dwijnt. (20). Sparta geeft nog niet op. Warburton krijgt een oogenblik den bal vrij; hij lost een knap schot, doch De Waarcl tipt den bal net uit den hoek. Formenoy tracht ook de kansen te doen keeren; hij vindt echter in Prins en Haak lastige tegenstanders. We krijgen clan ook vrijwel geen schot van zijn voet te zien. Vlak voor het einde trekt de Vogels-linker- wing er tusschen uit. Van Roode lost een hard schot, dat Cohen mooi stopt. veld voor het Stadienterrein dan altijd abominabel slecht was. Het onder water zetten en de slechte weersomstandigheden van den laatsten tijd hebben aan de gesteld heid van het terrein veel afbreuk gedaan. Omtrent den wedstrijd valt nog mede te deelen, dat Blauw Wit voor de rust met wind meespelend niet tot scoren kon komen, ter wijl Feijenoord ondanks een zekere veld- meerderhéid evenmin een doelpunt kon ma ken. In de tweede helft werden de goals ge maakt door Duinhouwer, Barendregt en Burg. 't Gooi—H. B. S. (1—2) 't Gooi is het eerst in den aanval en opent na tien minuten de score door Wen- tink. Na enkele aanvallen maakt Ophorst e<jn tegenpunt. Met dezen stand komt de rust nadat beide ploegen zich, vooral tegen het einde van de eerste helft, hebben ingespannen om de leiding te nemen. Na de rust gaat het spel snel op en neer. d'Fonseca profiteert van een fout van doel verdediger Cohen en het is 1—2. Doelpunten worden daarna niet meer gescoord. XerxesD. F. C. (23) Na een kort overwicht van de gastheeren geeft Punt aan D F.C. de leiding. Dezelfde speler scoort nog tweemaal achtereen binnen vijf minuten i03). Na dit aanvankelijk snelle succes komt er geen verandering meer in den stand. Na de rust zijn de Rotterdam mers herhaaldelijk in den aanval, maar het duurt nog geruimen tijd voor Lagendaal met een kopbal dén achterstand verkleint. Lagendaal scoort daarop nog eens (23). Nadien blijft de stand ongewijzigd. West-FrisiaAjax (21) De spelers ondervinden veel nadeel van het spiegelglad terrein. Ajax heeft den sterken wind mee en is weldra in den aanval, doch het offensief der Ajacieden stuit op den sterken weerstand van de Enkhuizer achter hoede. Een eerste doelpunt van Van Reenen wordt wegens buitenspel ongeldig verklaard, n-.-zcudc speler slaagt cr tien minuten voor cle rust in opnieuw te scoren (0—I). Met Ajax in de meerderheid komt de rust. Hermes-D. V. S.-R. C. H. (3-1) Op een voor voetbal totaal ongeschikt ter rein heeft R.CJH. gisteren een onverdien de 31 nederlaag geleden, nadat zij een groot deel van den strijd met 10 de leiding gehad had. Inderdaad waren de terreinomstandigheden zeer slecht; vooral voor de rust wisten de R.C.H.'ers daaraan het best te gewennen. Des ondanks zag men toch herhaaldelijk de spe lers de malste capriolen maken en bijv. on deruit glijden, zonder dat zij in het bezit van den bal waren, terwijl vaak totaal onopzette lijke botsingen voorkwamen, die gelukkig geen ernstige gevolgen hadden. Alleen Ver kerk moest reeds tien minuten na de her vatting het veld verlaten wegens een enkel blessure. Dat onder deze omstandigheden vooral de Racing-defensie (speciaal Krom) zoo goed heeft gespeeld, strekt -haar tot eer. Vooral ook in de eerste helft werd in de voorhoede uitstekend gespeeld. Er werden echter ook nu weer te weinig doelpunten gemaakt, hoe wel daarvoor eenige uitstekende kansen heb ben bestaan. In de tweede helft, toen Verkerk moest uit vallen, hij speelde linkshalf back wegens af wezigheid van Prevost Jr.. liep het vooral in de voorhoede minder goed. Van de Werve speelde toen rechtsbuiten en bleek zich totaal niet aan het terrein te kunnen aanpassen, waardoor de aanval zoodanig gebroken was, dat er niet voldoende gevaar van uitging. Bij Hermes-D.V.S. was het anders. In de eerste helft werd het elftal totaal overspeeld door R.C.H., na de rust hadden de Schiedam mers daarentegen de overhand, doch naar onze meening niet zooveel, dat daarmede een 31 overwinning verdiend zou zijn. Een gelijk spel hadden de tot het einde hard werkende R.C.H.'ers o.i. wel verdiend. Precies twee uur trapt Hermes-D.V.S. tegen den wind in af, maar het zijn de R.C.H.'ers, die het spel onmiddellijk in handen nemen. Van stonde af aan demonstreert de Racing een gedecideerd overwicht, dat echter deels door goed werk van Beun, deels door minder goed werk van de voorhoedespelers geen re sultaat oplevert. Herhaaldelijk ontstaat er gevaar voor het Schiedamsche doel, ettelijke malen wordt te gen paal en doellat geschoten. Tenslotte, na ongeveer veertig minuten spelen, maakt Ruigrok er met een scherp schot 10 van, na dat eerst een hard schot van Kok tegen den paal geketst was. Daarna krijgt Kok nog eens een mooie kans doch hij schiet weer tegen den paal. Met een 10 voorsprong voor R.C.H. wordt gedraaid. Na de hervatting is Hermes-D.V.S. het meest aan het woord gewee 't. Direct zitten zij voor het R.C.H.-doel, waarin Kos zich weer zeer goed weert, zoodat voorloopig geen gevaar dreigt. Als na een botsing Verkerk moet uitvallen en Van de Werve zijn plaats komt innemen, wordt R.C.H. zienderoogen minder. Bij een scrimmage voor het R.C.H.- doel maakt dan ongeveer na vijfentwintig minuten spelen Hermes-D.V.S. gelijk. Hierbij stond op dat moment een der Schiedammers naast Kos in het doel; o.l. had voor buiten spel gefloten dienen te worden. (11). Dan is Hermes-D.V.S. niet, meer te houden: zij dringt dè Racing geheel op eigen helft terug. Uit een voorzet van Bergkotte kopt Van Oord hard in. Kos stopt doch de toeloo- pende De Jong schiet den bal langs Kos. Vlak daarop volgt nog een doelpunt van Van Oord, die een snel doorgespeelden bal keihard inschiet, die via Kos' vuisten doel treft. (3—1). Het einde komt met onveranderden stand. De elftallen speelden als volgt: R. C. H.: Kos, Krom, Prevost. Geutskens, Ruis, Verkerk, Hanse, Haukes, Ruigrok, Kok, Martin. Hermcs-D. V. S.: Griend. Tuin, van Oord. de Jong. Bergkotte, Scheffers, den Hoed, van de Ende, Pettinga, de Bruin, Beun. Na de hervatting heeft het spel een geheel ander aanzien De Enkhuizers komen nu goed los en nem enhet doel van Ajax onophoudelijk onder schot. Rankema scoort den gelijkma ker. De aanvallen van de thuisclub worden steeds enthousiaster. Bij Ajax is een sterke inzinking waar te nemen. Gilles geeft West- Frisia dan de leiding. Tot het einde toe ont wikkelt zich een spel vol spanning, doch in den stand komt gee». verandering meer. ZeeburgiaE. D. O. (53) Er was begrijpelijk veel belangstelling voor dezen wedstrijd, die wat spel betreft een teleurstelling werd. Het terrein was zeer slecht en zeer vet; de kluiten modder vlogen onder het spelen in de hoogte. Technisch was het spel van EJD.O. beter, doch Zeeburgia paste zich beter aan de om standigheden aan. Dinkla en Vrenegoor wis ten heelemaal geen weg in de modder en misten bijna telkens. Scheidsrechter was de heer Boerée, die zich uitstekend van zijn taak kweet. Het begin was veel belovend voor E. D. O.; een goed geplaatste bal van Dinkla naar den vleugel en J. Koene gaf aan E.D.O de leiding (0—1). De vreugde was slechts van korten duur; de rechtsbinnen van Zeeburgia maakte van een misverstand in de E.D.O.-achterhoede gebruik om de partijen op gelijken voet te brengen (11). Het betere aanpassen aan het terrein komt nu bij Zeeburgia tot uiting. Met een fraaien kopbal brengt de rechtsbuiten den stand op 21. Als Kuil valt, laa-t de Amsterdamsche mid- voor de kans niet ongebruikt (31). De Koene's verwisselen van plaats, doch ook dit baat niet; de midvoor van Zeebwgia die den bal voor de voeten krijgt, bedenkt zich geen oogenblik en het is 41. Eindelijk heeft E.D.O. succes als Perukel Jr. met een goed schot den achterstand tot 42 terugbrengt. Bij de heftige aanvallen van Zeeburgia valt het goede en rustige verdedigen van Kuyl op. Nog vóór rust benut de linkshalf van Zee burgia een penalty wegens hands (52». Drze achterstand was we'nig b-moedlgénö voor E.D.O. voor de tweede helft. De tweede helft bracht den gewenschten A. D. O.-V. S. V. (3-0) Bij V. S. V. ontbrak van der Wint op het appel. Zijn plaats onder de lat werd dcor Michel op verdienstelijke wijze overgenomen. De elftallen zijn als volgt: A. D. O.: Koek. Weber, de Groot, Koning, Van Maren, G. Tap, Van Eembergen, Lobel, W. Tap, Breitner, De Korte. V. S. V. Hillekamp, de Koning, Wolf Sr., Van Osch, Wolf Jr. Heijerman Jr., Heijerman Sr., Den Boer, Van der Griendt, Van Zutphen, Michel. A. D. O. heeft het eerst het voordeel van den sterken wind en treedt direct overrom pelend op. De V. S. V.-verdediging heeft alle moeite om zich staande te houden. Tien minuten lang lukt haar dit, doch dan moet Michel voor een schot van W. Tap v/elk doelpunt uit een corner gemaakt werd) zwichten (10). A. D. O. blijft het beste van het spel behou den. Bij V. S. V. moet het van enkele snelle aanvallen komen. De binrienspelers begaan echter een groote fout, als zij nl. den bal naar de vleugels willen spelen, plaatsen zij steeds te ver naar voren. Als Wolf Sr. eens een werkelijk goeden pass naar Hillekamp geeft, schiet laatstgenoemde hard in, doch Koek redt op fraaie wijze. A. D. O. speelt technisch beter; vooral de linkervleugel Breitner-de Korte is zeer ge vaarlijk. Doch ook bezondigen eenige spelers van A. D. O. zich aan te forsch spel, hetgeen met het zeer gladde veld dubbel gevaarlijk was. Talrijke vrije trappen zag A. D. O. dan ook tegen zich toegewezen. Een goed schot van Willem Tap wordt door Michel schitterend uit zijn doel gestompt. Aan den anderen kant schiet Wolf Jr. juist over. Rust 10. Na de hervatting is V. S. V. juist in de meerderheid. Verschillende malen wordt de A.D.O.-keeper geducht aan het werk gezet. Juist als elk oogenblik de gelijkmaker ver wacht wordt, breekt de vooi-hoede van A. D. O. door; den Boer veroorzaakt hands in het strafschopgebied en scheidsrechter Breethof geeft een penalty, welke W. Tap goed inschiet (20). De rood-witte-voorhoede geeft het rog niet op; weer volgen diverse goede scho ten op het A. D. O.-doel. Koek is echter in goeden vorm en keert alles. Als A. D. O. dan weer een aanval onderneemt, weet Breitner zich goed vrij te werken; met een goed schot vergroot hij den voorsprong (30). Michel moet nog eenige keeren zijn talen ten toonen. Zoo vangt hij eenmaal een schot van Lobel goed op. Het laatste gedeelte van den wedstrijd is weinig interessant. Het einde brengt een geflatteerde 30- overwinning voor de gastheeren. Met den uitslag van gisteren heeft de eigenaardige stand van het ranglijstje van afdeeling 1 zich weer aanzienlijk gewijzigd. Feitelijk hebben in deze afdeeling slechts twee clubs een vaste plaats, namelijk Feyen- oord en Blauw Wit; eerstgeixoemde aan den kop, de tweede aan dexi staart. De rest schommelt daartusschen wat heen en weer en ofschoon de competitie al een heel eind over de tweede heltf is (sommige clubs heb ben nog slechts twee of cjfic wedstrijden te spelen) kan vandaag den dag nog niet ge zegd worden, welke van deze clubs onder Feyenoord of boven Blauw Wit uit den strijd tevoorschijn zal komen. De gemiddelden der acht clubs, die den middenmoot uitmaken, loopen zoo weinig uit een, dat Hermes D.V.S., dat met 10 punten direct op Blauw Wit volgt, met een weinig geluk nog gemakkelijk een der hoogste plaat sen kan bereiken. V.S.V. zal zich moeten inspannen om haar positie, die ook thans na den nederlaag tegen A.D.O. nog gunstig genoemd kan worden, te handhaven, want een paar verloren wedstrij den brengen de roodwitten reeds in de buurt van de blauwwitten. Er is wel geen reden om bevreesd te zijn voor het degradatiespook (Blauw Wit kan als zij alles wint slechts 18 punten halen en V.S.V. heeft er nu al 15 met nog twee wedstrijden voor den boeg), maar wij gunnen onzen jongens een betere positie. omkeer bij E.D.O.; Zeeburgia die het meeste aandacht aan haar verdediging besteedde, wist het doel niet meer te vinden. Wel is E.D.O. het meest in den aanval, doch niets lukt; een hard schot van H. Koene komt tegen het uitgestoken been van een back. Ongeveer tien minuten voor tijd verkleint Perukel Sr. den achterstand; dit schijnt E.D.O. aan te sporen tot een laatste po ging. Zeeburgia wordt tot verdedigen ge dwongen, behoudens enkele gevaarlijke aan vallen. Het einde komt met onveranderden stand. De situatie is thans zoo, dat Kinheim de lachende dei'de is. ZeemeeuwenOosterpark (22) In een meer spannenden, dan mooien wedstrijd is het aan de Zeemeeuwen gelukt een puntje binnen te halen. Het is voor hen echter te hopen, dat er in do volgende wed strijden nog meer zullen volgen, want de po sitie op de ranglijst van deze Zandvoortsche vereeniging is allesbehalve i-ooskleurig. De vorige jaren zeer sterke derde-klasser maakt nu een sléchten tijd mee; zijn echter de jon ge spelers, die dit seizoen hun intrede in het elftal deden, goed ingespeeld, dan zal Zee meeuwen het volgende jaar ongetwijfeld meer de bovenste plaats nabij komen, dan de onderste. Zeemeeuwen speelde in de volgexxde op stelling: H. de Jong, Ant. Drommel, Th. de Muinck, S. Sebregts. Eug. de Muinck. W. Keur, C. K. Draijer, Jb. de Muinck. J, A. Paad. D. Molenaar. Jac. Franssen. Het veld, dat in de ochtenduren tamelijk hard was, blijkt te twee uur een weinig ont dooid te zijn, waardoor het wel eenigszins glad. maar toch goed bespeelbaar is. Het wordt een gelijk opgaande strijd, die meest in het middenveld uitgevochten wordt. Bij één der aanvallen van Zeemeeu wen heeft Molenaar na eenigen tijd succes (I0'. Met dezen stand breek: de rust aan. In de tweede helft is Oosterpark een beetje sterker; de achterhoede van Zeemeeuwen moet er dan ook eenige malen aan te pas ko men. Toch kan zij niet verhinderen, dat de bezoekers hun 10 achterstand in een 21 voorsprong omzetten. Dra ij er weet echter weer gch:'- t" »T*;en, met welken stand tenslotte het einde komt. Scheidsrechter De Korte leidde uitstekend.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10