Silanjche HOCKEY. KORFBAL HENCELEN SCHAATSENRIJDEN 1 ATHLETIEK. HANDBAL. BOKSEN WIELRIJDEN. ZWEMMEN CRICKET GYMNASTIEK. PAARDENSPORT NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND DE UITSLAGEN. DusseldorpW.-DuitschlandNeder land B WESTELIJKE AFD. lc klasse. H. D. M.—H. O. C. Promotie-afd. Gooi IIVictoria Blocmendaal 2Amsterdam 3 2e klasse: D. St. H. C.—Leiden H. O. C. 2—Dc Vierde Togo 2H. Lyc. 2 Alkmaar—Amsterdam 5 M. H. C. 2—Be Fair LarenAmsterdam 2 3e klasse StrawberriesAlliance M. H. C. 3—H. B. S. 2 ZUIDELIJKE AFD. Promotie MiddelburgBreda NOORDELIJKE AFD. D. B. S.—EL C. W. Bloemendaalbekcr. 3e ronde. Amsterdam IH. Lyc. I Bloemendaal—Togo 2 Treslingbeker. Utrecht 2—M. H. C. UtrechtKieviten DAMES. Westelijke le klasse AmsterdamR. W. GooiKieviten H. D. M.Togo Overgangsklasse. LarenR. W. 2 2e klasse Amsterdam 2—Be Fair B. D. H. C. 4—Gooi 2 B. Lyc.Laren 2 De Vierde—Kievieten 2 HudltoH. L. C. 2 Oostelijke le klasse. DeventerArnhem Buiten de competitie. D.B.S. (dames)H.C.W. (dames) 6—1 0—4 1—3 3—1 24 2—2 4—4 6—1 1—1 4—2 2—2 3—1 2—1 0—1 0—4 2—1 1—0 4—2 4—1 1—2 8—0 7—1 0—5 7—2 4-0 H. L. n. o. Togo wint. (De Crt.) Competitiestand le klasse. gesp. gew. gel. vcrl. pnt. v.t. gem. Hilversum 12 10 2 0 22 37— 9 1.83 Amsterdam 12 10 0 2 20 41—13 1.66 H.L.C. 11 4 4 3 12 20—19 1.09 II.D.M. 12 5 2 5 12 19—19 1.— TI.O C. 13 4 4 5 12 17—24 0.92 Gooi 12 2 4 6 8 15—22 0.66 Bloemendaal 12 0 6 6 6 827 0.50 Togo 12 1 2 9 4 18—42 0.33 OM DEN BLOEIVIENDAAL-BEKER Derde ronde BloemendaalTogo (22) (Na verlenging» Bloemendaal verscheen met het volgende elftal in het veld: Jonker. Brocse, Lakeman. v. d. Stadt, Timmermans, v. Tienhoven Kop, de Jong, Gunning, de Roos, André de la Porte. De gasten vielen het eerst aan, doch vonden voorloopig in de Bloemendaalsche verdediging- hun meerdere, vooral nu daar op zoo buiten gewoon goede wijze gebruik werd gemaakt van den off-side regel. Nadat Bloemendaal eenigszins was inge speeld, werd het evenwicht weer hersteld en kwam het voor beide doelen meermalen tot gevaarlijke momenten. Zoo ging een hard 'schot van Gunning tegen den paal. Toch slaagde Togo cr ln, de leiding te ver overen i01), met welken stand gedraaid werd In de tweede helft was Bloemendaal wat meer in den aanval. De Togo-aanvallen strandden onverbiddelijk op den off-sidc- regel, tot wanhoop van de Togonen zelf. Gunning slaagde er ln, den gelijkmaker tc scoren (11), terwijl dezelfde speler met een hard schot weinig geluk had, daar de keeper het schot toevalligerwijs uit zijn doel wist te houden. Door een fout van dc backs gelukte het Togo opnieuw de leiding tc verkrijgen (12>. Een goede voorzet van André de la Porte stelde de Jong in dc gelegenheid de partijen ten tweeden male op gelijken voet te brengen (2—2). Het einde kwam met 2—2, zoodat verlengd moest worden, welke verlengingen echter geen wijziging meer brachten, zoodat Togo naar dc volgende ronde overgaat. OM DEN TRES 1 ,IN G - BEKER Utrecht 2—M. H. C (.2—1) Derde ronde Tot verrassing van velen won Utrecht 2 ge heel onverwacht. M.H.C. was er totaal uit; vermoedelijk reactie na de prestatie tegen H. D. M- Bovendien moest Hooft reeds kort na het begin uitvallen, zoodat M. H. C. verder met tien man bleef spelen. Het terrein was hard en effectvol. Dc gunstige uitslag van Utrecht 2 was ech ter voor een voornaam deel te danken aan de bijzondere capaciteiten van den Utrecht- schen keeper, die er althans vandaag bijzon der kijk op had. Zonder hem had Utrecht 2 zeker verloren. Een snelle uitval van Utrecht 2 had een verrassend resultaat; een mooi schot trof doel (1—0). Utrecht speelde zich volkomen cn enthou siast uit; cr was immers niets te verliezen en alles te winnen. M. II. C. kon het tegen de Stichtsche ver dediging maar niet bolwerken, waaraan de verzwakking wegens uitvallen van Hooft na tuurlijk wel debet was. Rust komt met 10. Na de rust kwam M. H. C. wat meer aan vallen. De wijziging: Brand midvoor, Modlich midhalf bleek goed te zijn. Onder den druk van dc voortdurende Haar- lemsche aanvallen verweerde de Utrechtsche verdediging zich zoo nu en dan wel eens al tc forsch, zoodat mede daardoor eenige Haar- lemsche kansen verloren gingen. Utrecht zag evenwel kans om den voor sprong tot 2—0 te verhoogen. Van den bully af nam Brand den bal vervolgens mede, gaf op het laatste moment over aan Menger, die den tegengoal scoorde (2—1). Met een sterk M. H. C. overwicht kwam het 'einde. PROMOTIE-KLASSE Bloemendaal 2Amsterdam 3 (0—4) In een door Bloemendaal 2 zeer slecht ge speelden wedstrijd heeft Amsterdam 3 een verdiende zege behaald. Bij Bloemendaal was hot over alle linies hopeloos, zoodat Amsterdam betrekkelijk vrij spel had. Vooral de Bloemendaalsche verdediging was yrlj zwakjes, en daar dc voorhoede ook al niet bijzondere prestaties verrichtte kon van dien kant geen opluchting verwacht worden. Amsterdam 3 was dan ook voortdurend in den aanval. Met de rust was de stand reeds 02. Ook in de tweede helft kwam Bloemendaal er niet beter in. Amsterdam 3 scoorde opnieuw tweemaal, zoodat het einde van deze troos- telooze partij met 4u voor Amsterdam kwam. TWEEDE KLASSE. M. H. C. 2—Be Fair (4—4) M.H.C. heeft als hekkesluiter de niet ge ringe prestatie geleverd om aan het leidende Be Fair een puntje afhandig te maken, zelfs nog nadat Be Fair met 41 voorstond. M.H.C. was wel meer aanvallend, doch kon de geringe meerderheid niet In doelpunten uitdrukken. Dat lukte beter aan den aanval van Be Fair, dat dan ook een zwakke verde diging tegenover zich vond. Zoo kon het gebeuren, dat Be Fair een 31 voorsprong met de rust had. Het eenige tegenpunt kwam van Van Kempen. Ook in de tweede helft ging het met de Musschen niet voorspoedig. Zelfs slaagden de gasten er in den voorsprong nog te vergroo- ten (1—4). Maar toen kwam M.H.C. pas goed los. Met drie achtereenvolgende doelpunten, alle drie van Van Kempen, die dus wel bijzonder pro ductief was. werd de balans geheel gewijzigd en aan Be Fair een zeker schijnende zege ont nomen (44) DERDE KLASSE. M. H. C. 3—H. B. S. 2 (4—2) Door beide partijen werd nog al eens ge mist, zoodat het spelpeil op een weinig ver heffend niveau stond. M.H.C. was nog het minst slechte team. Na vijftien minuten opent Beets de score (10>. met welken stand ook de rust werd aangekondigd. In de tweede helft benutte H.B.S. 2 een strafbully voor den gelijkmaker (11). Vervolgens kreeg R. Mulder plotseling een doelpuntenhonger en stilde dezen met drie goals (41). Kort voor tijd maakte H.B.S. 2 nog een tegenpunt <A2). De onzekere H.B.S.-verdediging maakte het den niet sterken M.H.C.-aanval niet las tig te doelpunten, terwijl de M.H.C.-verdedi ging, de Santpoorters meestal toch wel de baas kon blijven. BelgiëFrankrijk (45) Uit BrusselZaterdagmiddag vond te Brus sel de landenhockeywedstrijd BelgiëFrank rijk plaats. Rust ging in met een 32 voor sprong voor België, doch in de tweede helft keerden de kansen en Frankrijk won tenslotte met 54? West-DuitschlandNederland B (3-1) Uit Dusseldorf: Op het terrein van D.S.D. had Zondagmorgen de vijfde wedstrijd plaats tusschen de hockeploegen van Nederland B en West-Duitschland, waarbij onze reserves een 31 nederlaag leden. Vooral in de eerste helft speelde het Nederlandsch B-elftal ver beneden zijn kunnen; hoofdzakelijk was dit te wijten aan den zeer slechten toestand, waarin het veld verkeerde. In de tweede helft waren de Nederlanders beter op dreef en onder leiding van Kist werd menige aan val op het West-Duitsche doel ondernomen. Een 31 nederlaag werd echter ons deel. NED. KORFBALBOND Overzicht. Animo trof het al weer niet; haar terrein bleek niet bespeelbaar, zoodat AnimoOos terkwartier niet doorging. Advendo ontving te Heemstede haar stad- genoote Haarlem. De gasten bleken sterker te zijn en wonnen met 31. S. V. verloor te Amsterdam tegen D.E.D. met 10. AdvendoHaarlem (12) De thuisclub stelt zich op met twee in vallers, terwijl de bezoekers volledig zijn Nadat beide partijen eenige aanvallen on dernomen hebben neemt de thuisclub onver wacht de leiding als mej. Uitenbogaerd een kans krijgt die zij met een zuiver schot benut (1—0). Lang duurt deze voorsprong niet, want vrij spoedig weet-Haarlem gelijk te maken (1—1). De vak ver wisseling geeft een gelijk op- gaanden strijd, waarin de resp. verdedigin gen de baas blijven. Rust 11. Na de hervatting is Haarlem iets in de meerderheid, doch de zwart-witte verdedi ging weet den aanval in bedwang te houden. In den Advendo-aanval heeft Jo van Hezel te weinig steun om succes te hebben. Als een doelpunt van hem geannuleerd wordt, komt Haarlem weer in den aanval: Rootselaar weet een vrije kans op de juiste wijze te benutten (12). De strijd wordt dan even wat levendiger, doch de verdedigingen laten zich niet pas- seeren. HAARL. KORFBALBOND. Haarlem 2—T. H. B. 1 (2—2) Voor dezen zeer belangrijken wedstrijd tusschen de nummers 1 en 2 van de eerste klasse bestond veel belangstelling. Met dit gelijke spel zijn de Kennemers op de eerste plaats gekomen. T.H.B. is volledig, Haarlem telt twee inval lers. Direct na den uitgooi ontspint zich een vlug, doch zenuwachtig spel, waarbij T.H.B. zich het eerst weet los te maken. Zij blijkt door beter aanvalssspel iets gevaarlijker, dan de thuisclub. Na een kwartier neemt T.H.B. de leiding. Haarlem krijgt een strafworp te nemen, doch deze wordt gemist. Ongeveer 10 minuten voor rust weet Waals handig te pro- fiteeren van een fout in de verdediging (02) Na de hervatting wordt Haarlem overwe gend sterker. De vakwisseling is den bezoe kers niet gunstig. Met een mooi schot ver kleint Groenendaal den achterstand (12). Wanneer 20 minuten voor het einde W. v. Leeuwen den stand op 22 brengt, komt er veel spanning. De aanval der thuisclub is gevaarlijker, dan die van T.H.B. Kort voor het einde mist Zijlstra nog een strafworp, zoodat het resultaat van dezen door den heer van Lohuizen uitstekend ge leiden wedstrijd een gelijk spel is. D.S.V. 2Ons Genoegen I 212 Buiten dc competitie: ExcelsiorOns Genoegen II 01 De Lustige Hengelaar. Tot sluiting van het seizoen had het visch college „De Lustige Hengelaar" een kaswed Strijd voor zijn leden uitgeschreven. Er werd gevischt op baars in de Ringvaart tusschen Heemstede en Hillegom. De uitslag was als volgt: le prijs grootste baars, de heer R. Theepe, 2e prijs grootste aantal, de heer N. Tangerman. 14 stuks; 3. J. Smale na loting met den heer C. v. d. Woude, welke de 4e prijs ten deel viel; 5. C. Brungrich en 6. P. Brand Sr. „Held van den dag" was N. Tangerman. Des avonds kwamen de leden met hun vrouwen in het clublokaal Raamgracht 1 bij een. waar de voorzitter, de heer C. v. d. Wou de de prijzen uitreikte. Het Baarsje. Zondag hield Hef Baarsje een uitdagings wedstrijd tegen den H.H.B. Des morgens ver trok men te zes uur van de Groote Markt Daar Het Baarsje een mooien beker had beschikbaar gesteld als eerste prijs, deed elke vereeniging haar best; ook waren er vier draagmedailles en tevens een paar extra prijzen voor het laatste vischje. De vangst viel niet erg mee. Toen er dan ook twee maal een uur gevischt was, vertrok het gezelschap naar het clubhuis van Het Baarsje bij den heer Slot aan de Spaarn- wouderstraat, waar de prijzen werden uit gereikt Hengelwedstrijd in de Ringvaart. Zondag hield de Bond van Hengelsport liefhebbers Haarlemen Omstreken, ter gele genheid van de sluiting van het seizoen een wedstrijd op baars voor de aangesloten colleges in de Ringvaart tusschen Benne- broek en Hillegom. De vangst was slecht. De uitslag was als volgt: le prijs het college De Grundal, Mose man-beker; 2e pr. De Ruischvoorn; 3e pr. De Dageraad en 4e pr. De Vereenigde Vis- schers. „Held van den dag" was A. Eerhart na loting met W. Boeser. Na afloop begaf men zich naar het club lokaal aan de Barre voetestraat, waar de prijzen door den voorzitter van den Bond den heer B. Larson werden uitgereikt. Nieuw wereldrecord over 3000 M. Uit Hamar: Zaterdag vonden te Hamar wedstrijden in het hardrijden op de schaats plaats, waaraan de bekendste Noorsche rij ders deelnamen. Op de 3000 Meter vestigde Staksrud met een tijd van 4 min. 59,1 sec. een nieuw wereldrecord. Het wereldrecord stond op naam van zijn landgenoot Engnestangen met een tijd van 4 min. 59,2 sec., in Januari van dit jaar te Notodden gemaakt. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Cts. per regel. i - \.g, r Jaarvergadering van „Haarlem". Het bestuur uitgebreid. Rinkel en Eysker ontvangen den Paulcn- cn Kreigsman-beker. Er bestond groote belangstelling voor deze Jaarvergadering van Nederland's sterkste Athletiekclub. Uit het openingswoord van den voorzitter en uit het uitstekende jaarverslag van den secretaris mogen wij concludeeren, dat de H.A.V. „Haarlem" in 1932 een sportief succesvol seizoen heeft gehad. De resultaten kunnen in het kort worden samengevat. Behalve het winnen van den Prins Hendrik- en den Tc Werve-beker wist de H.A.V. op 167 prijzen beslag te leggen; 9 maal werd een record door een Haarlemmer verbeterd, zoodat nu in totaal 15 records op naam van „Haarlem" staan. Het komende jaar gaat de H.A.V. een zwaar seizoen tegemoet. Na de viering van het 12 1/2 jarig bestaan, wat op feestelijke wijze zal ge schieden, zal de jonge garde moeten bewijzen dat de serieuze wintertraining succesvol is geweest. In 1933 zullen Berger en Benz niet meer voor de H.A.V. ..Haarlem" uitkomen, wat sportief een verlies is. Het aantal bestuursleden werd van vijf tot zeven uitgebreid; de samenstelling is thans als volgt: H. A. van der Mey, voorzitter: G. Hillebrand vice-voorzitter; E. G. Gras, Pega- susstraat 48, secretaris; A. v. Welsenes, pen ningmeester; M. P. Bley, G. N. Rinkel en S. J. C. Visser commissarissen. M. P. Bley is nog een der oprichters der H.A.V. Haarlem en ook in Rinkel en Visser heeft de Vereeniging eenige actieve bestuurs leden gekregen. Voor 1932 kreeg Rinkel den „Paulen-beker" voor zijn eminente leiding der training. Dc Kreigsman-beker, die bestemd is voor den H.A.V.'er die de beste prestatie leverde, viel aan Eijsker ten deel voor zijn discusworp van 42.47 Meter. Kon. Ned. Athletiek Unie. Samenstelling van het bestuur Uit Utrecht: Op de voortgezette verga dering van de Koninklijke Nederlandse he Athletiek Unie werd het bestuur als volgt samengesteld De Jager (Groningen), eerste voorzitter. Huizinga (Culemborg). secretaris, A. Pijper (Amsterdam), penningmeester. D. J. Wil link (Amsterdam), tweede voorzitter, en de heeren De Jong (Leeuwarden*. B. van Veen (Den Haag) en Broekman (Nijmegen), com missarissen. De technische commissie werd als volgt samengesteld Dr. J. Solman, voorzitter, E. H. Huizinga, secretaris. Leden van de commissie zijn: J. v. d. Lee Jr., A. Paulcn en mej. N. Croos. Concordia 1Rapiditas 2 (20) Concordia was volledig, terwijl Rapiditas met negen dames uitkwam. Concordia was daardoor het meest in den aanval. Door goed verdedigen van de dames Roest en K. Weesman. duurt het zeer lang alvorens Concordia door een strafworp de leiding neemt (10). De Concordia verdediging heeft weinig moeite met de Rapiditas-aanvulling; zij zet, steeds haar aanval aan het werk. Een tegendoelpunt van Rapiditas wordt ge annuleerd wegens doelgebiedspel. Even daar na maakt mej. E. Boes aan alle onzeker heid een einde (20>. Concordia behoudt hiermee haar theore tische kampioenskans. (HEEREN). Rapiditas 2Concordia 2 (10) In een zeer spannende wedstrijd zijn de Rapiditas-reserves er ingeslaagd om met een zeer gehavend elftal te winnen. Ondanks deze onvolledigheid zette Concordia daar geen goed open spel tegenover. De verdedi ging greep steeds op het juiste moment in en zette steeds haar hoorhoede aan het werk. Uit een voorzet van Bakker scoort F. Hartendorp Jr. (10) Na de rust is Rapi ditas nog beter. De aanvallen zijn veel talrijker, maar een goed schutter ontbreekt hier. Ook Concordia heeft juist dien niet. De enkele juist gerichte schoten worden keurig verwerkt door J. v. Beek. Verandering in den stand komt er niet meer. Competitiestand Heeren. Rapiditas I Concordia I Rapiditas n Concordia II B. IJ, V. T. V. S gesp. gew. verl. pt. v.-t. gem. 0 6 20—0 1 4 10—1 1 4 4—8 2 2 27 8—18 0 0—10 0.— Camera gerehabiliteerd. Uit New York: De justitie heeft thans het onderzoek tegen Camera gesloten. Vastge steld werd, dat dc dood van Ernie Schaaf niet te wijten was aan de knock out in zijn ge vecht tegen Camera. Camera is hiermede gerehabiliteerd. DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. Geëindigd met een tekort. De kas gedeeltelijk in beslag genomen. Uit Stuttgart: De zoo juist geëindigde zes- daagsche heeft een aanzienlijk tekort op geleverd. Het aantal bezoekers was zeer ge ring en dientengevolge is de recette beneden de verwachtingen gebleven. Men verwacht een totaal tekort van 15 tot 20.000 R.M. Ver schillende kleine ondernemers en werklieden, die vorderingen op de directie hebben, en die zich bezorgd maakten over hun geld, verschenen op den laatsten dag van den wed strijd, vergezeld door eenige politie-agenten en een deurwaarder bij de kassa, waar zij een gedeelte van het aanwezige bedrag in beslag lieten nemen. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade hield in Stoop's Bad de jaarlijksche onderlinge wedstrijden, onder leiding van den heer A. J. Meijerink; mede-juryleden waren de heeren J. Hasselmeijer en J. C. de Vries Sr. In No. 1: op technisch juiste wijze in „hurk- val" van den toren te water gaan, werd A. Grootegoed overwinnaar. No. 2: hurkval van den bassinrand, l J. C. de Vries Jr., 2 J. van As. Het nummer rugzwemmen werd gewon nen door A. Grootegoed als no. 1, J. Huyboom als no. 2. De afvalwedstrijd werd na zwaren strijd gewonnen door de dames J. Timmer als no. 1 met als goede tweede Miep Hartel. Van de heeren: No. 1 J. van As. No. 2 A. J. Faber. Hardloopen door het water werd gewonnen door mej. J. Timmer en mevrouw C. Tames. Het nummer Onder water zwemmen op af stand gaf weer een spannenden strijd: mej. W. C, Hartel werd no. 1. mej. A Evers no. 2. Bij de heeren zegevierden A. van Donkelaar als no. 1. J. C. de Vries Jr. No. 2. Vele belangstellenden volgden met aan dacht de vlot verloopen wedstrijden. De uit reiking der prijzen volgt later. Jaarvergadering H. V. G. B. A.s. Dinsdagavond houdt de Haarlemsche Zwem- en Poloclub H.V.G.B. haar jaarlijk sche algemeeno vergadering in Café Brink- xnann, De agenda bevat 17 punten. CRICKET IN AUSTRALIë. Engeland 418 voor 8. Onze voorspelling, dat de Engelschen in hun eerste innings mogelijk de hooge Austra lische score van 456 zouden evenaren, zoo niet overtreffen, is waarheid geworden. Ham mond en na hem vooral ook de fastbowler Larwood timmerden er zoo lustig op los. dat Zaterdag aan het einde van den speeltijd de Engelsche score op 418 runs stond, terwijl er 8 wickets waren gevallen. Ook de Engelschen voelen zich bevrijd van de extra spanning die de strijd om de ashes meebrengt en nu spe len zij het bowlen met meer brutaliteit, met als gevolg betere resultaten. Hammond be reikte net zijn century met 101. Larwood miste haar op het nippertje met 98. Verder sloegen Wyatt en Leyland resp. nog 51 en 42 runs bij elkaar. Allen is not out met 25 en Verity, die ook wel batten kan, hoewel hij in de eer ste plaats als bowler is meegegaan, moet nog inkomen. Als het den Engelschen vandaag nog een beetje is meegeloopen, zal het Aus tralische totaal wel overschreden zijn. Concordia. De Gymnastiek- en Schermvereeniging „Concordia" geeft Zaterdagavond 4 Maart een uitvoering in het Gemeentelijk Concert gebouw Kracht en Vriendschap. De Christelijke Gymnastiek-Vereeniging „Kracht en Vriendschap", directeur dc heer D. C. van Alewijk, geeft Woensdag 8 Maart een uitvoering in het Gemeentelijk Concert gebouw. Bloemendaalsche Gymnastiek- vereeniging. Zaterdagavond gaf de Bloemendaalsche GymiSastiekvereeniging in Hotel „Vreeburg" haar tweede uitvoering onder leiding van den heer D. Beets. Sinds de vorige uitvoering waren in de zaal enkele verbeteringen aangebracht, waardoor de demonstraties beter tot haar recht kon den komen. Het programma heeft ons deze vereeniging van een andere zijde laten zien als voiig jaar, gedeeltelijk beter, gedeeltelijk min der en daar van de op 18 Februari gehou den uitvoering reeds een niet-technisch ver slag werd gegeven, kunnen wij ons nu bepalen tot enkele opmerkingen van technischen aard. Bij de uitvoeringen van de Bloemendaal sche treffen altijd de kracht en tucht, die uit vrijwel elk nummer spreken. De leider overziet alles en houdt alles stevig in de hand n.o.m. dikwijls te merkbaar voor de toeschou wers: door hulpverleenen, door zichtbaar aangeven van onderdeelen. of door overbo dig gebruik van de stem. Een werkwijze, die meer gaat in de richting van zelfstandig heid en daaruit voortvloeiende rust van de deelnemenden. lijkt ons daarom aangewezen. Het programma gaf weer een groote ver scheidenheid in onderdeelen en in systemen, waarbij steeds de juiste technische toepas sing getroffen werd. De opstelling van het programma was evenwel niet zoodanig, dat een climax werd bereikt. Het toestelturnen was minder verzorgd dan vorige jaren, naar wij vermoeden oa. door ziekte in de laatste <fceken van voor turners (sters), leden en adsprintanten. Klas sikale toestelnummers voor adspii-anten lij ken ons overigens beter geschikt, omdat daar bij de leider zelf alles in de hand heeft. En bovendien wekken'dergelijke nummers meer de belangstelling van het publiek. De moderne vrije oefeningen van de da mes toonden een opmerkelijken vooruitgang, wat, gezien de groote belangrijkheid van zoodanige oefeniixgen in het tegenwoordige vrouwenturnèn, een verheugend verschijnsel mag genoemd worden. Bij elke B. G. V. uitvoering treft steeds de algemeene gymnastische vorming van de heéren. Ook nu kwam dit duidelijk uit. Als geheel stond de uitvoering zeker niet op het peil van vorig jaar. maar de werk kracht en het inzicht van den leider, ver eend met het bekende B. G. V. enthousiasme zullen bij 't volgend ontreden op de presta ties van de Bloemendaalsche een ander licht doen vallen. De K. N. G. V.-feesten. Voor de gymnastiek-, athletiek-, spel- cn zwemwedstrijden ter gelegenheid van de met Pinksteren in Rotterdam te houden Bonds- feesten hebben zich reeds 2320 dames en heeren en 2480 adspiranten aangemeld. Deze deelneming grooter dan ooit tc voren in Nedeiiand maakt een verwerking van de wedstrijden noodig in het Sparta-sta- dion plus 8 terreinen voor athletiek en spel, een turnzaal en 2 zwem-inrlchfcingen. Onge veer 100 juryleden en scheidsrechters zullen daar in functie zijn. Voorts zal één van de groote Nenyto-hallen gebruikt worden voor den drielandenwedstriid in gymnastiek. „Polygoon" vervaardigt een film. waarin o.a. zijn opgenomen een rede van den Bonds voorzitter en demonstraties van Bonds-oefe- ningen. Deze film wordt ingaande 15 April in 80 Nederlandsche bioscopen vertoond. Keurkorps K. T. K. Als leider van het heeren-keurcorps van den Kennemer Turnkring zal optreden de heer M. Zwaaf te Amsterdam. De heer Zwaaf is lid van het K. N. G. V. keurkorps en maakt reeds jaren deel uit van ploegen, die het Verbond in landen-wedstrij- den vertegenwoordigden. De oefeningen van het K. T. K. keurcorps zullen eiken Dinsdag plaats vinden. DE WEDSTRIJDEN TE DORTMUND. Het programma van de wedstrijden, die te Dortmund in de groote Westfalenhalle zullen worden gehouden tusschen Nederland sche en Westduitsche landelijke ruiters, is bekend geworden. De belangrijkste dagen zijn 4 en 5 Maart, waarop de zware dessuurproeven der lande- lijken worden verreden. een patrouille springconcours plaats vindt en last but not least de landenwedstrijd in het springen, welke wedstrijd zeer spannend belooft te worden. Op 2 Maart beginnen de wedstrijden met enkele voorkeuringen der veelzijdigheids- proef. terwijl op 3 Maart het springconcours Klasse L. der landelijken. wordt gehouden. De ploeg vertrekt niet. zooals aanvankelijk was vastgesteld op 2 Maart, doch reeds op 1 Maart, uit Winterswijk. Zi' komt op 6 Maart weer thuis.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12