NEDERLAND-HONCARIJE. VERLOREN KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN EERSTE KLASSE DERDE KLASSE. VOETBAL. P. Het Nederlandsch voetbalelftal heeft den wedstrijd tegen het puikje der Hongaar- schc beroepsvoetballcrs verloren met 21, maar zelden kwam een ploeg zoo met eere uit een nederlaag. Toen na 74 minuten spelen dat tweede doelpunt van Hongarije kwam, waren een kleine dertigduizend toeschou wers diep teleurgesteld en met reden, want wij beseften allen, dat het nu niet meer zou lukken en wij hadden oiv/e kranige ploeg en ons eigen nationaal bewustzijn zoo gaarne dat gelijke spel gegund, dat een daverende pluim op het Nederlundsche voetbal zou zijn geweest en een verdiende. Want het is een heelen tijd geleden, dat een nationaal voet bal-elftal van Nederland zulk een uitsteken den wedstrijd speelde als Zondag in het Stadion, altijd beschouwd dan binnen het kader van den-Ncderlandschen voetbalstijl, waaraan, in vergelijking met deze Hongaren bijvoorbeeld, nog wel vee lontbreekt. Dit laatste zij vooropgesteld. Uit zuiver technisch voetbaloogpunt bekeken, was er waarlijk geen mogelijkheid voor tweeërlei oordeel: de Hon garen zijn beter, volmaakter voetballers. Maar voor den on versaagden, onver moeiden strijdlust dien de Nederlandsche ploeg Zon dag toonde, was het gelijke spel een passende belooning geweest. En er waren, naast perio den van inzinking, ook veel langere perioden, waarin de onzen ook qua technisch spel een demonstratie gaven, zooals wij in langen tijd niet van hen gezien hebben. In de geheele eerste speelhelft werd den Hongaren eenvoudig belet hun eigen spel te spelen en dat op zichzelf was reeds een kranige prestatie. Hoe sterk dat het geval was, kon men constateeren in het eerste kwartier na de hervatting, toen de gasten hierin wel slaagden. In die periode was het overwicht der Hongaren zoo groot en waren de onzen zoo geheel op de verdediging aan gewezen, dat het leek of het tenslotte toch een inmaakpartij zou worden. Maar nog voor er een verder doelpunt dan het eerste voor de rust door de Hongaren gescoord was, wisten onze spelers zich aan dezen greep te ont worstelen en, opnieuw fel aanvallend, ver warring in het Hongaarsche kamp te stich ten, zulk een verwarring zelfs dat deze profs zich lieten verleiden tot een demonstratie, van waartoe zij in staat waren, als het venijnig en hard tegen hard moest gaan. Toen dreigde de wedstrijd even te ontaarden, maar Langenus hield de teugels nog wat strakker en de verhouding verbéterde weer. Het eerste Hongaarsche doelpunt. 38 minu ten na het begin gescoord, toen Nederland de leiding had, was het gevolg van een fout van Wcber, die overigens een prachtigen wed strijd speelde. Van der Meulen was buiten zijn doel en rekende erop dat Weber op hem terug zou spelen. De Hagenaar, in het nauw gebracht door een paar Hongaren, durfde, dit blijkbaar niet: viel en de linksbinnen had maai! voor 'het Intrappen. Ook het win nende doelpunt werd in een leege goal ge scoord. Dc linksbuiten had hoog voorgezet, Gcjus kon er niet bij en liep den bal achter na. De Hongaarsche rechtsbuiten was er iets eerder dan hij, tikte naar den middenvoor en deze kon het gapende doel eenvoudig niet missen. Dc wijze waarop deze beide goals werden gescoord, werkte sterk mede tot de publieke teleurstelling, vooral ook omdat de kopbal, waarmede Van den Broek de score had geopend, aan fraaiheid niets te wcnschcn overliet. Almetal was dit een wedstrijd om niet gauw te vergeten. Wanneer het destructieve spel van de Nederlandsche achterhoede het niet geheel of gedeeltelijk belette, Heten deze I-Iongarcn een prachtig beheèrscht positie spel zien, met trappen langs den grond, die nooit te hard, nooit te zacht en altijd zuiver geplaatst waren naar medespelers, die er voor zorgden, vrij te staan. Verder was het anticipatievermogen der middenlinie en ach- terspelcrs wonderbaarlijk goed en ik vrees dat de Nederlandsche spelers het nooit zoo ver zullen brengen in het koppen. Een zwakke plek was er in deze Hongaarsche ploeg in het geheel niet. speciale uitblinkers waren kee per. linksback, rechtshalf en rechtsbuiten. Dat een speler als van Heel voor de rust meest maar met eere. naar zijn buitenman liep te zoeken speekt boekdeelen. En er is meer glorie voor onze oranjeploeg in het feit dat zij, de tanden op elkaar, zich geheel gevende, deze superi eure voetballers in toom heeft weten te houden, dan in menige overwinning in het verleden bevochten. En het is wel zeker, dat de Hongaren, eenmaal weer thuis, aan hun landgenooten zullen weten te vertellen, dat die Hollanders een uitstekende partij voetbal kunnen spelen, veel beter waarschijnlijk dan zij hebben verwacht. Ik durf te zeggen, dat onze gasten een zeer geflatteerden indruk van de sterkte van ons Nederlandsche voet bal mee naar huis nemen, want zooals onze ploeg Zondag speelde, kan in combinatie, techniek of welk ander onderdeel dan ook, een enkel Nederlandsch clubelftal er ook maar in de verte aan tippen. Wel heel duide lijk kwam Zondag het nut tot uiting van een systematische ingespeelde ploeg en de Technische Commissie, zal meer dan ooit overtuigd zijn van de wijze van haar stand punt; zoo weinig mogelijk veranderen. Lagcndaal was het groote probleem in deze samenstelling en er kan moeilijk anders ge tuigd worden, dan dat hij in de eerste helft tekort schoot. Na de rust heeft hij, zonder sterk op te vallen, weer heel wat goed ge maakt, maar natuurlijk zou Adam nog beter voldaan hebben. De kleine Zwitsersche Nederlander werd Zondag zeer gemist, hoe wel Van den Broek zeer op dreef was en zich van zijn beste zijde toonde. Hij was voortdurend actief, onbevreesd, zelfs tegen over den bijzonder „hard"spelenden back Biro en verrassend snel. Bonsema was niet bijster op dreef, waaronder Van Nellen ook leed. De kleine Wels speelde uitstekend en men had hem gevoegelijk meer werk kunnen geven. In de middenlinie was Pellikaan de beste. Deze Zuiderling gaat hoe langer hoe beter spelen en is reeds nu een groote aan wist voor ploeg. Van Heel hebben wij weieens beter gezien, na de rust echter herstelde hij zich van een zwak begin. Anderiesen verzette weder een enorme hoeveelheid werk, maar hij is nu eenmaal geen fijn speler. Aan Weber en Van Run komt, de hoogste lof toe voor prachtig spel. Vooral de A.D.O.'er voelde zich in zijn element tegen het meest korte spel der gasten. Hij was de eenige Nederlander, die den Hongaren in koppen evenaarde. Tenslotte Gejus van der Meulen, de jubi laris. De twee Hongaarsche doelpunten moe ten beiden min of meer katterige momenten voor hem zijn geweest, doch aan het eerste was hij zeker in geenen deele schuldig. Verder heeft hij een tweetal schoten gestopt, die voor vrijwel eiken anderen doelverdediger onhoudbaar zouden zijn geweest. Een dezer twee was een zeer verrassende omhaal van dichtbij. Bliksemsnel schoten zijn armen om hoog, dc bal vloog over de lat en Gejus viel door het plotselinge van het geval voorover. Deze val voorover wees duidelijk op' dc "bui tengewoon snelle reactie ie onze doblman op het schot gaf. Dat was een buitengewoon staaltje van keeperstalent. Het publiek leefde zeer sterk mee in dezen strijd. Wel een beetje al te sterk en ook te eenzijdig toen het de Hongaren op ge fluit onthaalde, telkenmale als het een ver meende of werkelijke overtreding consta teerde. Waarlijk, onze spelers zijn ook niet altijd zulke zoete jongetjes. Ook zij sprongen wel eens buiten den band van het behoorlijke en wanneer een zoo beproefde arbiter als Langenus de leiding heeft, is maar het beste, de beoordeeling en veroordeeling aan hem over te laten. Het fluitorkest dat demonstratief aan het slot con certeerde, en dat Karei Lotsy met wan hopig armgezwaai tot zwijgen trachtte te brengen, was geen bewijs voor de objectieve sportiviteit van ons toeschouwersras en kan hoogstens verklaard, niet geëxcuseerd echter worden door de teleurstelling dat de onzen niet tenminste een der beide -punten in de wacht hadden kunnen sleepen. Maar als wij dezen wanklank vergeten, blijft van Zondag voor ons de herinnering aan een prachtigen wedstrijd, een heroïsche en moreel althans geslaagde, poging der onzen, om een ploeg van hooge school voet ballers in bedwang te houden. De Hongaren winnen verdiend met 2—1. Maar de Hollanders gaven schitterend partij. Het eerst komen de Hongaren het veld in, hartelijk verwelkomd. Het volkslied weer klinkt en de tegenstanders brengen ook aan den overkant, bij de Marathontribune hun ecresaluut. Dan. dc Nederlanders, de jubilaris Van der Meulen voorop. Als het volkslied weerklonken heeft, neemt dr. D. van Prooye, praeses van den Kon. Ned. Voetbalbond, het woord en huldigt Van der Meulen in verband met het spelen van diens vijftigsten internationalen wedstrijd. Scheidsrechter J. J. Langenus, de bekende Belgische arbiter laat tossen, waarbij Van der Meulen niet gelukkig is. Tegen de zon in trapt Van der Broek af. waarbij de ploegen als volgt zijn samengesteld: Nederland Doel: Van der Meulen. Achter: Weber en van Run. Midden: Pellikaan, Anderiessen en van Heel. Vóór: Wels. Lagendaal, van der Broek» Bonsema en van Nellen. Hongarije: Doel: Szabo. Achter: Koranyl en Biro. Midden: Baratky, Sarosy en Lazar. Vóór: Markos, Cseh, Teleky, Bihamy en Titkos. De Hongaren zijn het eerst in den aanval en reeds dadelijk blijkt, welk razend snel spel deze voetballers spelen. Van der Meulen moet tweemaal kort ach ter elkaar reddend optreden. Als de onzen een tegenaanval hebben opgezet, is het dc snelle rechtsbuiten Markos. die op ons doel afstormt. Zijn voorzet wordt door Van der Meulen het veld ingeslagen, vlak voor dc Voeten van een Hongaar, die inzet, doch We ber heeft zich goed opgesteld en keert het schot tot hoekschop. Al weer een gevaarlijk moment voor het Hollandsche doel en als van rechts een bal wordt ingeknald, denkt iedereen reeds dat er gescoord is. doch Webetcr heeft zich in het doel geposteerd, een beweging met het hoofd en de bal vliegt corner. De hoekschop wordt het veld ingewerkt en de Oranjehemden bren gen een tegenbezoek aan Szabo. Van dei- Broek ziet een opening, zijn schot belandt in de handen van den Hongaarschen keeper. Pellikaan en Anderiessen zijn er direct goed in: vooral de eerste weet enkele aan vallen te onderbreken. Jammer plaatst hij te veel naar het midden en links, zoodat Wels voorloopig nog niets te doen krijgt. Als de Longa-man fraai naar Van dei- Broek doorgeeft, speelt deze zich vrij, maar zijn schot vliegt over de lat. Reeds nu komt er teekening het spel Holland speelt het bree- de. forsche open spel. Hongarije speelt fraai positiespel, meerendeels kort. doch ook met afwisselend snelle aanvallen der buitenspe lers. Verdedigend is het kopwerk van de Hon garen prefect. In het Oranje-team wordt meerendeels op links gespeeld, waarbij eenmaal Bonsema weer een uitstekende kans krijgt om de score te openen, doch zijn schot, hoog in doel. wordt door Szabo gehouden. Er komt dan een periode van Hongaarsch overwicht, waarbij het opvallend is dat hoe goed zij den bal ook opbrengen, hoe zuiver hun combinatiespel ook is. het afwerken laat nog' wel iets te wen- schen over. De bliksemsnelle rechtsbuiten Markos ziet keer op keer kans Van Heel te passeeren. doch zijn voorzetten belanden ge woonlijk achter! En het schieten van de meesten is bijzonder zwak. Onze verdediging, waarin Weber direct blijkt te zijn ingespeeld, houdt goed stand. Het spel is nu weer verdeeld en nu dreigt cr voortdurend gevaar van onzen linkervleu gel. waar Bonsema bijzonder hard werkt. Als hij cr door heen is wacht, hij -weer iets te lang met schieten, en voor zijn voeten trapt een Hongaar den bal tot corner, die niets oplevert. Holland leidt! Er is ruim twintig minuten gespeeld. De Hollanders geven het niet op: als Van Nellen wederom den bal in vrije positie krijgt, zig zagt hij door de Hongaarsche verdediging heen, vlak voor doel een boogschot naar bin nen, Van der Broek zet zijn hoofd er onder en Szabo grijpt tevergeefs naar den effect vol ingezetten bal. f 10) Donderend gejuich van ...de..toeschouwers. Een fraai doelpunt. De Hongaren antwoorden met eenige felle aanvallen, waarbij blijkt, dat onze verediging in prachtige conditie is en vooral Weber een schitterende backpartij vertolkt. Dit snelle combineerende spelletje is een kolfje naar zijn hand. Het spel gaat vlug op en neer; in het veld kan niet van een overwicht van een der par tijen gesproken worden. Titkos schiet van de linksbuitenplaats hard in, doch Van der Meu len heeft zich op de goe.de plaats opgesteld. De gelijkmaker. Bij een algemeenen aanval der Hongaren komt de gelijkmaker, vijf minuten vóór rust. Als Weber succesvol ingrijpt en wil wegwer ken, zitten de Hongaren.hem zóó op de huid, dat hij den bal niet meer kan bereiken. Van der Meulen wil nog redden, doch listig trekt Bihany den bal langs den grond om Van der Meulen heen in doel. (11) De tweede helft. Na de rust zijn de Hongaren het eerst in den aanval, waarbij Van der Meulen eenige harde schoten krijgt te verwerken. Een uit val van Wels, doet een zeer gevaarlijk mo ment ontstaan voor het Hongaarsche doel. Zijn fraai schot belandt in den rechterbo venhoek; door snel omhoog te springen kan keeper Szabo het leder nog tot corner ver werken. Met het overwicht van Hongarije is het dan gedaan; eenige zeer spannende oogenblikken komen voor het Hongaarsche doel. Eenige corners worden genomen en reeds denken wij Bonsema in het leege doel te zien schieten, als hij even te lang wacht en een Hongaar zich nog juist in 't doel kan opstellen om het schot te keeren. De Groninger Bonsema heeft er wel het oog in; hij is de schutter in onze voorhoede. Eenmaal schiet hij tegen den paal; hard springt de bal het veld weer in, waar Wels klaar staat om naast te schieten! Even te voren heeft Van der Meulen een prachtige save verricht bij een schot van Csech. Hongarije leidt. Lang is het nog onzeker, wie zal winnen. Intuïtief voelt men, dat het elftal, dat thans een punt maakt, vrijwel zeker de zege be haalt. Als na snel opbrengen van Titkos deze voor doel plaatst, begrijpen Van der Meulen en Van Run elkaar verkeerd; zij laten Mar kos vrij spel, die weer retourneert en van eenige meters afstand kan Teleky gemakke lijk en onhoudbaar het winnende punt sco ren. (1—2). Er is dan nog ongeveer een kwartier te spe len. Onze middenlinie raakt ongeveer uitge speeld, vooral Anderiessen kan het tempo niet geheel meer bijhouden. De voorhoede tracht door enthousiast werken nog den ge lijkmaker te scoren. Eenige corners blijven ook al zonder resul taat. Als scheidsrechter Langenus' fluitje voor •het laatst weerklinkt, heeft Hongarije met '-2^-l een bénauwdc'/zcgé behaald, Huldiging van Gejus van der Meulen. Zooals gebruikelijk vereenigden de leden van het Nederlandsch elftal en hun gasten met de officials van de beide nationale elf tallen zich na den internationalen strijd des avonds aan een gemeenschappelijken maaltijd. Dezen keer was het gezelschap wat uitgebreider en de stemming zoo mogelijk nog opgewerkter dan bij een overwinning van onze nationale spelers. Het was de huldigings- avond van onzen doelverdectiger dr. Gejus van der Meulen, die zijn vijf tighten officieelen intenlandwedstrijd had gespeeld. De huldiging begon reeds voor den maal tijd in de hall van Hotel 1' Europe, waar wet houder Kropman namens het gemeentebe stuur hulde bracht aan onze spelers, in het bijzonder aan den jubilaris, dien hij roemde als medicus, als mensch en als speler in het Nederlandsch elftal. De wethouder heette tegelijkertijd de Hon garen welkom in Amsterdam. Aan den maaltijd heeft de voorzitter van den K.N.V.B. Dr. D. van Prooye als eerste het woord gevoerd. Hij verwelkomde de Hon garen, wien hij een Delftsch blauw bord aanbood als herinnering aan het bezoek aan Amsterdam. De scheidsrechter John Lange nus, kreeg als blijk van waardeering een Zaanschen molen in zilver en tenslotte be groette hij de verschillende autoriteiten, die bij deze bijzondere gelegenheid aan den feest maaltijd aanzaten o.w. de Hoofdcommissaris van Politie, de heer Versteeg en de Com missaris voor het verkeerswezen, de heer Bakker. Als eerste huldigde hij daarop Van der Meulen namens het Bondsbestuur. Hij dankte hem voor al hetgeen onze nationale doelver dediger in den loop der jaren voor het Ne derlandsch voetbal heeft, gedaan en stelde hem als voorbeeld voor ieder, die in het nationale elftal speelt. Hij spraak de hoop uit, dat Van der Meulen er nog niet mee zou uitscheiden en besloot zijn hulde met het. aanbieden van een aandenken, een zilveren theeservies. Dr. Csanyi. de voorzitter van den Hongaar schen Voetbalbond, dankte voor de begroe ting, bood eveneens een geschenk aan, een bronzen beeld, en overhandigde vervolgens kleinere geschenken ook aan Van der Meulen. den heer Langenus en den heer Lotsy. Den spelers overhandigde hij allen een insigne. Als voorzitter van de Technische Commissie sprak de heer Lotsy. Hij deelde mede, dat ook de heer Langenus op dezen dag een jubileum vierde, daar Hongarije het vijf en twintigste land was, dat onder zijn hoede speelde. 1-Iij roemde hem als een der beste scheidsrechters van Europa. Tenslotte huldigde spr. den jubilaris van den avond en dankte hem voor het vele. dat hij als H.F.C.'er voor het Nederlandsfche voetbal heeft gedaan. Als aandenken bood hij hem een speciaal vervaardigd bord van Delftsch blauw aan. Namens de Keuze-commissie sprak de heer Herberts en na hem nog vele anderen. Ir. Denis sprak namens degenen, die met Van der Meulen hadden samengespeeld in al die vijftig wedstrijden. Spr. bood een zilve ren broodmand aan. Dr. C. Spoelder. de voorzitter van H. F. C., sprak in een vlotte geestige speech Van der Meulen toe. Hij deelde mede. dat Van der Meulen benoemd is tot eerlid van H. F. C.. een zeldzaam feit, wanneer men bedenkt,;dat in de laatste twintig-jaar liet eere-lidmaai- schap van-deze vereeniging -niet werd uitge reikt. Na den heer G. Nijland, die namens de aanwezige journalisten het woord voerde, werd nog gesproken "door dén heer Jan J. van den Berg namens de Maatschappij Het Ne derlandsche Sportpark. Dr. van den Meulen dankte hierna allen hartelijk. In zijn toespraak heeft hij in het bijzonder gewezen op het werk van den bondstrainer Bob Glendenning, onder wiens leiding hij gedurende negen jaren had ge traind. 1-Iij overhandigde aan Glendenning' een persoonlijk aandenken» Frankrijk B-Nederland B (3-1) Uit Havre: De wedstrijd Frankrijk Ama teursNederland B is na een spannenden en fraaien strijd in een 31 nederlaag voor de Hollanders geëindigd. Er waren zeker 20.000 toeschouwers op het Stade Municipal aanwezig, toen de Belgische scheidsrechter Leroy liet beginnen. De elftallen waren als volgt opgesteld; Nederland B: Doel: De Korver (D.F.C.) Achter: Van der Hoven (L.O.N.G.A.) en Pettinga (Hermes-D.V.S.) Midden; Jaap Paauwe (Feijenoord), Prins (Stormvogels) en van Ooyen (Feijen oord). Vóór: Nagels 'Enschedé), Vente 'Neptu- nus). Pasteur (H.V.V.), Breitner (A.D.O.) en Burg (Feijenoord). Frankrijk: Doel: Postel. Achter: Gasse en Cottenier. Midden: Desrousseaux, Verriest en Le- chanteux. Vóór: Taillis, Illiet, Nicolas, Rio, Lermine. In de eerste helft waren voornamelijk de Franschen aan het woord. De schitterend spelende voorhoede gaf aan de Hollandsche verdediging veel werk; het is een compliment voor onze defensie, dat zij slechts twee maal moest bukken voor dit voorhoedespel. Na 7 minuten maakt Illiet een doelpunt en na een half uur vergrootte Rio den voor sprong op 20. Toch gaven de Hollanders ln deze eerste helft dikwijls goed samenspel te zien. doch het krachtsverschil was te groot, dan dat van een ernstige bedreiging sprake kon zijn. De tweede helft gaf echter een geheel ander spelbeeld. Het spel werd meer verdeeld: er waren langdurige perioden, dat de Nederlanders aan hun tegenstanders het tempo voorschreven. Het eerste succes kwam echter juist aan den anderen kant. Een hoekschop op het Nederlandsche doel belandt bij Nicolas en deze schiet zoo formidabel hard in, dat De Korver er geen hand naar kon uitsteken. Een kwartier voor het einde kwam het ver diende Hollandsche tegenpunt op fraaie wilze door Vente gescoord (31). Nog werden pogingen gedaan aan beide zijden om verandering in den stand te bren gen. doch het einde kwam met een 31 over winning der Franschen. Al DEELING II. Eerste klasse. SpartaK.F.C. 32 Tweede klasse B: C.V.V.Excelsior 12 SpartaK. F. C. (32) K.F.C. heeft van het begin af een sterk overwicht. Bouthoorn geeft zijn club kort na het begin de leiding. Hoewel de gasten tech nisch in de meerderheid blijven, slaagt Bloe mendal erin den gelijkmaker te scoren <1—1). Na de rust hebben de Rotterdammers spoedig dc leiding, doch het duurt niet lang of Bout hoorn maakt opnieuw gelijk. Tenslotte scoort v. d. Eerde het winnende puilt voor de Spar tanen O. S. V.Kennemers (38) Na een zeer goed gespeelden wedstrijd be haalden de Kennemers 'n mooie overwinning op het sterke O.S.V. Onder leiding van den heer Honig wordt begonnen. Na vijf minu ten heeft Groot voor de bezoekers met een mooi schot reeds succes. De Kennemers spe len een fraaie partij en spoedig vergrooten zij door mjddel van Groot de score. (02). De O.S.V.'ers geven niet op en werkelijk na een kwartier weet De Boer de eer te red den, 12). Groot doet daarna het net ten derden male trillen. (13). Enkele goede O.S.V,-aanvallen volgen nu: uit een goeden aanval valt Stoppa over een tam schot heen. (23). Voor de rust weet Ten Wolde echter den stand op 25 te brengen. Als na de rust Kennemers den wind mee krijgt, zijn zij steeds sterker. Het geheele elf- lal speelt thans een mooie partij. Nadat Groot den stand met een bard schot op 26 heeft gebracht, brengt Göbel na een uitval den stand op 36. Het resteerende gedeelte is voor de bezoe kers. Vele schoten weet de O.S.V.-doelman uit zijn doel te houden, doch schoten van Groot en Th. Tromp zijn hem te machtig, (3—8). Met dezen stand komt het einde. HAARL. VOETBALBOND. RANGLIJSTJES. ERSTE KLASSE A. gesp. gew. gel. veii. pt. v.—t. gem. R. C. H. 3 14 11 2 1 24 59—22 1.71 Ripperda 13 10 0 3 20 47—24 1.54 E. H. S. 14 10 1 3 21 60—24 1.50 Kinheim 2 13 9 1 3 19 44—24 1,46 Damiaten 12 5 2 5 12 31—47 1.— TL F. C. 3 13 5 2 6 12 41—39 0.92 Haarlem 4 15 3 3 9 9 40—38 0.60 E. D. O. 3 13 3 0 10 6 31—51 0.46 Schoten 2 14 2 2 10 6 31—56 0.43 V. S. V. 3 13 2 1 10 5 2655 0.38 EERSTE KLASSE B: gesp. gew. gel. verl. pt. v.t. gem. R.C.H. 5 13 7 3 3 17 45—33 1.31 Stormvogels 3 13 7 3 3 17 38—31 1.31 D. I. O. 11 6 2 3 14 26—19 1.27 I. V. O. 12 7 1 4 15 39—37 1.25 Spaarnevogels 13 7 1 5 15 3927 1.15 R. C. H. 4 12 6 1 5 13 37—30 1.08 E. D. O- 4 13 5 2 6 11 29—41 0.85 Bioemendaal 2 13 3 5 5 11 2941 0.85 Haarlem 3 12 3 1 8 7 26—44 0.58 D. W. O. 12 I 110 3 19—41 0.25 „De Uitslagen. 1 A: Geen wedstrijden. 1 B: Haarlem 3-E. D. O. 4 36 2 B: Geen wedstrijden. 2 C: Geen wedstrijden. 3 A: Heemstede 2E. H. S. 2 1—4 Vliegende VogelsV. V. H. 2 8—1 3 C: Damiaten 2—R. C. II. 8 119 3 D: V. V. H. 3-D. S. K. 4 1—1 3 E: Kennemers 9D. I. O. 3 010 3 F: D. I. O. 4—V. V. B. 3 2—4 D. W. O 4—R. C. H. 11 9—0 E. D. O. 9—Halfweg 4 1—7 JUNIORES. Afd. A: Haarlem aR. C. H. a 34 V. S. V.—E. D. O. a 4—0 Afd. B: R. C. H. b—Haarlem b uitgesteld. Zandvoort bBioemendaal b 8—0 Afd. C: R. C. H. c—Haarlem c 5—6 Afd. D: R. C. H. d—H. F. C. b 3—8 Afd. E: Bioemendaal dR C. H. f R.C.H. n.o. E. D. O. cBeverwijk 115 Haarlem dD. I. O. 06 ADSPIRANTEN. Afd. A.: Bioemendaal aR. C. H. a 31 E. D. O. a—VI. Vogels a 5—1 Afd. B: Hillinen a—Bioemendaal b, uitgesteld. Kennemerland aE. D. O. b 23 Haarlem b—R. C. H. 01 Afd. C: Bioemendaal cHillinen b 12 VI. Vogels b—Haarlem c, uitgesteld. E. D. O. c—R. C. H. c 3—1 Afd. D: Bioemendaal dHaarlem d. 30 R. C. H. fZandvoort b 30 E. D. O. eSchoten b 71 Afd. E: R. C. H. h-Haarlem e 13 EERSTE KLASSE B. Haarlem 3E. D. O. 4 (36) I-Ieit E.D.O.-elftail, dat een behooirlijken wedstrijd speelde, heeft verdiend gewonnen. De uitblinkers waren hier wel Kelder en Oom-en, die te zamen een gevaarlijken lin kervleugel vormden. Stelt men daartegenover dat de Haarlem-verdediging allesbehalve feilloos speelde, dan is de uitslag wel eenigs- zins verklaard. De E.D.O.'ers zijn direct sterk in den aan val; hun linkervleugel heeft spoedig het lek ontdekt. Oomen (2i en Kelder brengen met flinke schoten den ruststand op 03). In de tweede helft heeft Haarlem zich ©enigszins hersteld; nu moet de keeper der roodzwarte er meermalen aan te pas komen. Een goede voorzet van Onkenhout wordt door Cornet benut (13). Dan ;komt "E.D.O. weer los; Kelder geeft Moolenaars geen kans (14), De strijd is nu tamelijk spannend, daar Haarlem alle pogingen in het werk stelt om den achterstand in te halen. Bij één der aanvallen ontfutselt Onken hout den keeper het leder en scoort (24». Nadat de É.D.O.-voorhoede eenige malen tegen den paal geschoten heeft, vergroot de middenvoor den voorsprong tot 25. Dan is het weer de beurt aan Haarlem; na eenige missers van Paardebek, heeft hij eindelijk succes (35). Uit één der voorzetten van Kelder schiet één der Haarlem-verdedigers in eigen doel, daarmede E.D.O. een 63 overwinning be zorgende. Scheidsrechter Hon ijk leidde voortref felijk. BUITEN DE COMPETITIE. BioemendaalH. V. B.-elftal (15) Spoedig na het begin opende Roodcn de score voor het H.V.B.-elftal en toen vijf mi nuten later Slot vrij voor het Bloemendaal- sche doel kwam, passeerde hij den invaller keeper onhoudbaar. (02). Kedde en Rooden brachten met fraaie doelpunten den stand op 04, waarmede werd gedraaid. Na de hervatting completeerde de veteraan IJfs de Bloemendaal-ploeg. Met een kopbal na een niet ver genoeg weg- gewerkten hoekschop, bracht Kedde den stand op 05 in het voordeel der gasten. De strijd ging hierna geruimen gelijk op. Eerst een minuut of tien voor het einde had Van Gelder met een goedschot voor Bioe mendaal succes. (15). Hieronder volgen nog de elftallen: Bioemendaal: Kesting. Jonkergouw, v. d. Meij, Immer,H. Beijk, J. Kohier. H. Kohier, de Bock. Van Gelder. Leemhuis. M. Strik. H.V.B.-elftal: Hollenberg, (Stormvogels), ■Kluiskens (DJ.O.) Kors R.C.H.), Heilig (Stormvogels), v. d. Vlist (E.H.S.), de Jong (E.H.S.)Smit (D.I.O.)W. Kedde (R.C.H.), G. Rooden (Ripperda), A. Slot (R.C.H.), J. Kelfkens (Droste). HaarlemKinheim (33) Onder leiding van scheidsrechter Honijk speelden Haarlem en Kinheim een vriend- schappelijken wedstrijd. De roodbroeken speelden hierbij met een gewijzigde opstel ling Van Polanen benut een center van Bies- haar. (10). Nog vóór rust maakt Kinheim gelijk. (11). Oldenburg geeft aan Haarlem weer de lei ding. (2l). Spoedig is de stand weer gelijk. (22). Een mooi doelpunt van Van Polanen wordt wegens buitenspel niet toegekend. De Velsenaren nemen de leiding (23). Tegen het ein.de maakt Bieshaar er 33 van. R. C. H. 2—H. F. C. 2 (7—0) Zondagmorgen speelde een volledig R. C. .H 2 op het R, C. H.-terrein een friendly game tegen een oorspronkelijk onvoltallig opge komen H- F. C. 2. De R. C. H. reserves ble ken van stonde af aan over een beter elftal te beschikken en overspeelden hun tegen- po rt ij volkomen. Met regelmatige tusschen- poozen werd de score opgevoerd. De H. F. C.'ers zagen geen kans. om tegen te- -scoren-, - zoodat het einde aanbrak met een groote zége voor R. c. H. 2.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10