Aspirin dewereiS 1 1 Het gouden feest van den A. N. W. B. «fei B en daarom De aanbieding van het huldeblijk. Ook iu de Jbosschen wordt aan wielrijders en wandelaars de weg gewe Het opgerichte Comité voor de aanbieding van een huldeblijk (een monument te Am sterdam) aan den A.N.W.B. ter gelegenheid van diens 50-jarig bestaan heeft aan de leden van dezen bond een circulaire toege zonden, waarin hun wordt medegedeeld, dat hun de gelegenheid geboden wordit, van hun dankbaarheid voor het prachtig werk van dit lichaam te doen blijken door min stens vijftig cents voor dit huldeblijk bij te dragen. Wij voldoen gaarne aan het ver zoek van bovengenoemd comité, om dit mede te deelen. We behoeven nauwelijks te zeg gen, dat alle overige landgenooten, die geen lid van den A.N.WJB. zijn, ook deze cir culaire als tot hen gericht kunnen be schouwen, want er zullen waarlijk niet veel menschen zijn, die niet geprofiteerd hebben van de duizenden wegwijzers in ons land. Dit comité bestaat uit de volgende heeren: Dr. W. de Vlugt, eere-voorzitter; Dr. M. de Hartogh, voorzitter; Mr. Dr. P. A. van Thiel, vice-voorzitter; Mr. J. H. Meijer, Chr. H. Geudeker, secretarissen; W. A. den Tex Bondt, penningmeester. Allen te Amstredam. Men schrijft ons ,o.a. nog het volgende: „Over enkele maanden zal dus het vijf tig jaar geleden zijn, dat de A. N. W. B. Toeristenbond voor.Nederland werd opgericht Een halve eeuw van gewaardeerd werk op het gebied' van wandel- en wielertourisme in al haar geledingen, zal dan zijn verstre ken en men heeft reeds kunnen vernemen, dat dit feit niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Natuurlijk niet, zouden wij bijna zeggen! En al zullen de feestelijkheden, waarvan zoo- als men eveneens heeft kunnen vernemen, het voornaamste gedeelte zich te Amsterdam zal afspelen, wegens de moeilijke tijdsom standigheden een soberder cachet dragen, dan zij in een gunstiger tijd waarschijnlijk zouden hebben gehad, het is goed, dat Ne derland de gelegenheid zal hebben van zijn waardeering voor den A.N.WJB. te getui gen. Want dé A.N.W.B. verdient waardeermg. Er zijn dunkt ons, slechts weinig bonden in ons land, die zich zoozeer in de algemeene sympathie mogen verheugen als de A.N.W.B. En terecht! Men behoeft eiken dag, waar men zich ook bevindt, slechts om zich heen te zien om het werk van den AN.W3. waar te nemen, werk in het belang en ten gerieve van den wandelaar, den wielrijder, den auto mobilist. Wde heeft niet eens een blik geworpen op de bekende blauw witte wegwijzers, die op zoo tallooze plaat sen in ons land staan opgericht en afgelezen richting en afstand van de prachtige wandel- of fietspaden, die de A. N. W. B. overal in het land heeft doen aanleggen en wie daarbij weer niet de aardige „paddestoe len" geraadpleegd, die de A.N.W.B. zoo kwistig ter informa tie langs deze paden gestrooid heeft? Wie heeft ook niet Maar wij zouden voort kunnen gaan en duizend dingen noemen, maatrege len van algemeenen nutte, waarvan De paddenstoelen in het iedereen ter zijner bosch. tijd wel eens ge bruik gemaakt heeft. Er zou geen aanleiding zijn om thans reeds de aandacht te vestigen op dit jubileum ware het niet, dat zoowel in als buiten den Bond plannen gerijpt waren voor een groot - sche huldiging. Ook buiten den Bond. Want dit is de eigenaardige en ook merkwaardige positie van den A.N.W.B. dat hij niet alleen werk't voor zijn leden, doch dat een ieder van zijn werk kan profiteeren. Er wordt niet gevraagd naar een bewijs van lidmaatschap, wanneer men zich wil oriënteeren op een weg wijzer, noch als men gebruik wil maken van een wandel- of rijwielpad. Evenmin vraagt men of men Katholiek of Jood, socialist of anti-revolutionnair is Dat is de bijzondere positie van den A. N. W. B. in ons land; hij doet zijn werk voor het algemeen in den ruimsten zin van het woord en het is zijn groote verdien ste. dat hij zijn algemeen karakter in de halve eeuw van zijn bestaan volkomen heeft weten te behouden. Daarom is het begrijpelijk, dat niet al leen uit den Bond, van de zijde der leden de behoefte is gevoeld om bij deze ge legenheid van het 50-jarig bestaan iets voor den Bond te doen, doch dat ook een aantal niet-leden elkander gevonden hebben en tot elkander gezegd: „voor dezen Bond. die zulk prachtig werk ook yoor ons verricht heeft willen wij bij deze gelegenheid gaarne van onze groote waardeering getuigen". Zoo heeft zich, op initiatief van Dr. M. de Hartogh te Amsterdam, voor enkele maanden een Comité gevormd, dat den naam draagt Comité-Huldeblijk A.N.W3. 1933 en dat zich de naam zegt het reeds, ten doel gesteld heeft om den A.N.W.B. in dit jaar een hulde blijk te vereeren. Weer weerspiegelt zich in dit Comité het algemeene karakter van den Bond: Dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam heeft gaarne het eeae-voorzitter schap aanvaard van het Comité, dat met ver takkingen over onze elf provinciën tezamen omstreeks 150 personen omvat, uit personen van allerlei politieken en godsdienstige rich ting en van de meest uiteenloopende maat schappelijke positie. Bij zijn beraadslagingen heeft dit Comité zich voorgesteld, dat ieder Nederlander, die wel eens op eenigerlei wijze van het werk van den A.N.W.B. geprofiteerd heeft, gaarne van deze gelegenheid gebruik zal maken om van zijn waardeering daarvoor te getuigen. Vóór alles stelde het Comité zich hierbij op het standpunt, dat deze hulde een hulde moet zijn van geheel Nederland. Hoezeer een hulde van de leden ongetwijfeld op prijs gesteld zou worden, zij zou voor den Bond van veel grootere beteekenis zijn wanneer zij daarin zou kunnen zien een hulde van het geheele Nederlandsche Volk. Reeds is, na ampele beraadslagingen, be sloten, dat het huldeblijk zal bestaan in een monument, op te richten in de hoofstad des lands te Amsterdam. Hoe het monument zal zijn, welke kunste naar het zal ontwerpen, welke plaats het te Amsterdam zal vinden, staat nog niet vast. Reeds zijn daarover met de Gemeentelijke autoriteiten besprekingen gevoerd, die on getwijfeld tot een gunstig resultaat zullen leiden, doch veel, bijkans alles, hangt af van de vraag, hoeveel geld er zal binnenkomen. Wij geven hieronder de wegen aan, waar langs men zijn bijdrage aan het Comité kan toezenden; per postwissel aan de Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika N.V. Amsterdam (te ver melden op de strook voor mededeelingen) ten gunste van het Comité-Huldeblijk A. N. W. B.; door storting of overschrijving op post rekening No. 42650 ten name der Holland sche Bank voor Zuid-Amerika N.V. Amster dam (te vermelden op het strookje): ten gunste van het Comité-Huldeblijk A. N. W. B.; door storting of overschrijving op reke ning No. AA 1784 bij het Giro-kantoor der Gemeente Amsterdam, te Amsterdam, ten name der Hollandsche Bank voor Zuid-Ame rika N.V., Amsterdam (te vermelden achter het woord wegens)bijdrage voor het Comité Huldeblijk A.N.W.B.; door storting aan de Kasafdeeling der Hol landsche Bank voor Zuid-Amerika N.V., Heerengracht 438, Amsterdam; door overschrijving door tusschenkomst uwer eigen Bankrelatie naar de Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika N.V. Amsterdam (met aanduiding) ten gunste van het Comité Huldeblijk A.N.W.B.". GOUDA 3d SflHHMfflU 'ROTTERDAM 24. ttMOltM» omdat Aspirin ih tegenstelling met vele .Ersatj*-prepa raten en namaak nagenoeg ononlleed de maag verlaat en eerst in de darmen zijn werking ont- filooit, kan Het ook niet den minsten sdrade- ijken invloed uitoefenen. Vandaar ook zijn voor treffelijke verdraagzaamheid zonder schadelijke bijwericing. Uitsluitend verkrijgbaar in dooranje-banabuis,as v i 2D tabl. 70 ets, en oranjeiak.es van 2 tat>l. 6 10 ets. (Adv. Inacz. Med.) LETTEREN EN KUNST Het Tooneel te Amsterdam. Twee Premières. IN DEN NACHT VAN 17 APRIL EEN KONINKRIJK VOOR EEN VROUW. De betrouwbare gids. Een groot succes voor Else Mauhs. Van de twee premières, die wij in de afge- loopen week te Amsterdam hebben gehad, mocht die van Het Schouwtooneel wel het meest succes behalen. Met het polïtiestuk „In den Nacht van 17 April" heeft, het gezelschap van Van der Horst en Jan Musch een zeer gelukkigen greep gedaan. Niet, dat het als tooneelwerk zoo belangrijk is, maar het is een zeer sterk speelstuk met een vrouwelijke hoofdrol, die een tragedienne van groote al lure verlangt. En doordat Het Schouwtooneel zich voor dit stuk de medewerking heeft kun nen verzekeren van niemand minder dan Else Mauhs, krijgt deze rol die in Engeland o.a. door Gladys Cooper wordt gespeeld bijzonder relief en wordt de" voorstelling, ook door het zeer goede milieu, waarin mevrouw Mauhs optreedt want deze opvoering is als geheel een der beste, welke ik van dit gezel schap in de laatste jaren zag een éclatant succes. Het gaat in dit tooneelspel van Ludwig Zilahy om de vraag; „wie heeft de misdaad hier den moord op den populairen tooneelspeler Paul Gabriel gepleegd", maai- deze vi-aag beheerscht toch niet zooals in de meeste andere politiestukken de handeling. Het hoofdelement is de spanning en de angst der van de misdaad verdachte vrouw, die in haar tragische situatie tot het uiterste gaat om een ander te redden. Het is niet te ontken nen, dat Ludwig Zilahy, om zijn effecten te bereiken, de situatie sterk forceert en de critische toeschouwer vraagt zich met eenige verwondering af, waarom Elisabeth von Kel ler zoo ver gaat en haar man niet in vertrou wen neemt, maar had zij dat gedaan, dan zouden wij het aangrijpende spel van Else Mauhs m de sterke speelscènes niet hebben gehad en zouden wij wel heel veel hebben gemist. Want zooals Else Mauhs in voortdu rende gespannenheid de rol van deze opge jaagde en gemartelde vrouw speelt, zoo kun nen het alleen de „sterren", waartoe wij deze gebenedijde actrice met alle recht mogen re kenen. Het spel van Else Mauhs in de rol van ba-' rones Von Keller te volgen, is voor tooneel- liefhebbers wel een exquis genot. „Femme du monde" als geen andere Hollandsche actrice, is zij als deze vrouw uit hoog adellijke krin gen ook in de voor haar meest pijnlijke situaties steeds van een bewonderenswaar dige distinctie en toch tevens van een innige menschelijkheid. Zij ontwikkelt in de scènes a faire een dramatische kracht, die de zaal ontroert en meesleept, maar zij doet dit altijd met. fijne middelen zonder ooit één grof ef fect. Ook in de grootste smart en hevigste wanhoop blijft haar spel esthetisch schoon. Het is een wonder, hoe prachtig haar standen steeds zijn. hoe onvergelijkelijk mooi altijd haar bewegen. Het is een wel heel aparte. on-Hollandsche tooneelspeelkunst, deze kunst van Else Mauhs. die wanneer zij bijvoorbeeld een Francai'se was ook in de meest ver wende tooneelcentra als zeer exceptioneel en groot bewonderd zou worden. Het is van een ten top gevoerde virtuositeit, die tot kunst wordt, omdat zij hierdoor haar diepste en innigste gevoelens op de meest sublieme wijze kan uiten. Else Mauhs is in ons land een trage dienne van geheel aparte klasse; zij is „hors concours". Wie hiervan nog niet geheel over tuigd mocht zijn. moet haar als barones Von Keiler in het stuk van Ludwig Zilahy gaan zien. Ik hoop op stuk en opvoering na de voor stelling te Haarlem nog nader terug te ko men. doch wil alleen nu reeds zeggen, dat Het Schouwtooneel „In den Nacht van 17 April" tot in de kleinste bijrollen uitstekend heeft bezet en dat vooral Ko van Dijk en Ko Arnold! en tot onze blijdschap de jonge actrice Enny Meunier er zeer sterk spel in geven. Het lijkt mij dan ook wel zeker, dat dit stuk voor Het Schouwtooneel een Schlager zal worden. Het gezelschap Saalborn heeft het met zijn Voikenbonds-comedie Een Koninkrijk voor een Vrouw, waarvan Zaterdag de première in den Stadsschouwburg te Amsterdam is ge gaan. in het meer luchtige genre gezocht. Het is een vermakelijke persiflage op het ge- intrigeer in de Volkenbondskringen te Genève, die men voornamelijk waardeert om de lichte, goedaardige scherts en vooral om den echt- Weenschen. geestigen dialoog. Een prins van een klein Balkan-staatje is naar Genève gezonden om daar een leening los te krijgen van den Volkenbond, maar als hij de bekooi'lijke Suzanne Chérel heeft ont moet, vergeet hij heel zijn diplomatieke mis sie en heeft hij alleen nog maar oog voor de charmante Frangaise. Prins Achmed gaat zelfs zoo ver de plaats van een wegge jaagden kellner in te nemen, omdat hij hierin de eenige gelegenheid ziet om tot Suzanne door te dringen. Eenmaal bij Suzanne is hij al heel gauw bij haar vriend- den Franschen minis ter van financiën en hij weet nog denzelfden avond een dubbel succes te boeken, als mar, en als diplomaat. Het kleine staatje Aranië zal er mee gebaat zijn, maar de financieele transactie met Frankrijk dreigt geheel mis te loopen, wanneer de minister ontdekt, dat de prins zijn rivaal in de liefde is. Ook een mi nister is tenslotte maar een mensch en prins Achmed zou misschien enkel met een prettige herinnering zijn vertrokken, wanneer Suzan ne niet haar invloed had aangewend om Ara nië toch nog aan een leening te helpen, zoo dat. de vrouw tenslotte nog de grootste di plomaat in deze Volkenbondskringen blijkt te zijn. Men ziet, het is niet anders dan wat de Franschen een boulevardstuk plegen te noe men. Deze Volhenbonds-comecic had van Sacha Guitry kunnen zijn. met welken Pa- rijschen collega de Weensche schrijver Wil helm Lichtenberg vooral om zijn vlotheid, zijn dialoog en zijn luchtige badinage groote overeenkomst vertoont. De opvoering van dit Weensche blijspel had in de twee hoofdrollen van Suzanne cn prins Achmed een lichteren toon kunnen verdragen. Oscar Tournialre is een der beste komische krachten van ons tooneel. maar zijn talent leent zich toch minder goed voor de rol van een prins-charmeur. L'homme a femmes zooals een Gimberg is hij niet. wat vooral sterk uitkwam in het derde be drijf. Natuurlijk had Tourniaire ook zeer ko mische momenten en hij bleef ook voortdu rend in den zuiveren comedic-toon, maar tot zijn sterke rollen kunnen wij prins Achmed toch niet rekenen.Magda Janssens speelde Su zanne ook niet met den luchtigen zwier en het raffinement, die wij bij een Frangaise ver wachten. Het samenspel van Tourniaire en Magda Janssens was wel op elkander inge steld. maar het was voor dit stuk wat te zwaar en te Hollandsch. Wel volkomen Franseh daarentegen was zoowel in uiterlijk als in spel Henri Eerens. die als de minister van financiën een zeer ge lukkigen avond had en een prachtig geslaagd type gaf ook Elias van Praag als de presi dent van den Wereldbond van den rechten van den man. Beiden Eerens en Van Praag waren voortreffelijk. Noemen wij nog Adolf Hamburger, die wij zelden beter hebben ge zien dan Zaterdag m zijn kostelijken iet wat gechargeerden Balkan-afgevaardigde Minahova, dan rest ons nog te zeggen, dat dit Weensche blijspel door een volle zaal zeer vriendelijk is ontvangen en deze avond dus voor het gezelschap Saalborn een succes is geworden. J. B. SCHUIL. UIT DE OMSTREKEN HET TOONEEL. DOM DE CRUYTER. Dom de Gruyter is betrekkelijk nog jong in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Amsterdam overleden. Hij was geen speler van het eerste plan, deze Vlaamscho acteur, die tegelijk met Magda Janssens, Hubert on Flor la Roche, Johan Gobau en Julia do Gruyter tijdens den oorlog naar ons land kwam en er zijn tweede vaderland vond. Zelfs bleef hij dikwijls op het derde plan, maar bijna altijd behoorden de figuren, die hij uit beeldde, tot het beste der voorstelling. Deze zeer conciëntieuse en talentrijke tooneelspe- ler was groot in het kleine en hij heeft crea ties geleverd, die voor ons onvergetelijk zullen blijven. In dit opzicht herinnerde hij aan Wensma van het oud-Neërlandsch die ook op het be scheiden plan, waarop hij stond, van kleine rollen soms zoo iets gaafs wist te maken, dat zij ons altijd zijn bijgebleven. Zoo zie ik hoewel het reeds meer dan 25 jaar geleden is den ouden Wensma nog altijd voor me als de aapjeskoetsier in Frederik van Eeden's IJsbrand, een figuur zóó markant en levend, dat hij de vertegenwoordiger werd van heel het gilde der snorders. Zulke prachtig-leven- de, in hun uitbeelding volmaakte figuren heeft ook Dom de Gruyter in zijn loopbaan gegeven. Wie zijn pedel in De Blauwe Engel heeft gezien, zal dien nooit meer vergeten. Dat kleine rolletje werd, zooals hij het speel de. tot iets subliem. Hij was de incarnatie van den kleinen ambtenaar maar tegelijk ook een mensch met een medelijdend hart. Zooals hij telkens plichtmatig zeïde: „U mag hier niet rooken!" op een toon, waarin je duidelijk hoorde, dat hij zinnetje eiken dag minstens wel 'n vijf tig maal plichtmatig zeide, maar tocli met iets in zijn stem als een verontschuldiging, dat hij op zoo'n moeilijk oogenblik met zijn waarschuwing moest komen, was gewoon weg onverbeterlijk. En prachtig was in heel zijn houding en vooral in zijn blik het mede leven van dat zwijgende manneke met alles, wat daar op het tooneel gebeurde. Hei was alsof hij aldoor zeide: „Neem mij niet kwa lijk. dat ik hier ook nog ben!" Wie zoo een kleine rol wist op te heffen tot iets meester lijks, moest wel een waarachtig kunstenaar zijn. Hoe zelden gebeurt het. dat kleine rolle tjes zoo sterk in ons geheugen blijven han gen. Van Dom de Gruyter herinner ik er mij verscheidene. De kleine, ineengedrongen krijgsman in Shakespeare's Liefde's Lief cn Leed. die telkens een glimlach om onze lip pen tooverde, enkel door zijn onweerstaan baar komische verschijning. En welk een zeldzaam gaaf figuurtje werd in Goethe's Egmond dat bange kleermakertje Jetter in wien alles kleinburgerlijkheid, benepenheid en vrees was. Ik denk ook aan het benauwde spoorwegambtenaartje. In De kapitein van Köpenick dat van schrik op zijn bcenen stond te trillen bij de verschijning van den als officier verkleede Voigt. En dan zal ik ook nooit vergeten zijn Schimmelweisz in Brück- ner's Misdadigers, den zwijgenden getuige, die daar zat, beschenen door het felle zoeklicht van den schijnwerper, cn terwijl hij toch geen woord sprak voor ons het sprekende beeld van de genic-pige valschheid werd. Herhaaldelijk heb ik in mijn kritieken Dom dc Gruyter om zijn meesterlijk typeeren mogen roemen. Deze bescheiden acteur was een voorbeeld voor velen, omdat hij zich ook in de kleinste rol volkomen gaf en daardoor dikwijls zoo veel bereikte. Er is nog een reden, waarom ik Dom de Gruyter in deze rubriek wil herdenken. Hij heeft zich verdienstelijk gemaakt door 'net op heel knappe wijze bewerken voor he'. tooneel van eenige boeken, waaronder die van Cissy van Marxveldt wel het meeste succes mochten behalen. Hoe velen hebben niet plezier gehad om zijn Joop ter Heul, Joop en haar Jongen. Een Zomerzotheid cn' Maryke. stukken, die ook onze Kon. Letter lievende Vereenlging Cremcr, onder regie van Dom de Gruyters vrouw Julia de Gruyter heeft gespeeld. En gaarne spreek ik hier ook mijn erkentelijkheid uit voor de Gruyter's tooneelbewerking van mijn Kat jangs. Het was in die dagen, dat ik persoon lijk kennis mocht maken met den ecnvou- digen, sympathieken en eerlijken man, die zich geheel gaf zooals hij was. Dom de Gruyter heeft zijn kunst op bescheiden, maar voorbeeldige wijze gediend. J. B. SCHUIL. AERDENHOUT Er wordt een bazar ten bate van het Tehuis voor Blinden „Sonncheerdtte Ermelo ge houden op Woensdag en Donderdag 8 en 9 Maart, ten huize van Mevr. C. v. Eeghcn v. Marlc te Aerdenhout. „Middenduin". Bent* veldsduinwcg 2. De goederen. A* te koop ge boden worden, zyn door de blinden zelf ver vaardigd. Door theetafels zal voor gezelligheid gezorgd worden. LISSE BARON VAN WIJNBERGEN CANDIDAAT VOOR DE TWEEDE KAMER. Dc uitslag van de Zondag gehouden stem ming voor de Kandidatenlijst van de Tweede Kamer, gaf aan, dat de burgemeester van Lissc baron van Wijnbergen als no. 2 op de lijst van dc R.K. Staatsparty voorkomt. IJMUIDEN RESTANT BESOMMINGEN VAN HEDEN. Loggers: KW 60 1 1080. KW 175 f 540. KW 56 870, KW 178 530. KW 44 650. Sch. 468 1190. Stoombeugers: VI. 204 1790. VI. 217 960, VI. 197 1740, VI. 190 1580, VI. 114 1140. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 2.20—f 1.50 Griet per 50 K.G. f 48—f 25 Tongen per K.G. f 1.60—f 0.85 Groote schol per 50 K.G. f 18f 14 Middelschol per 50 K.G. f 23—f 19 Zetschol per 50 K.G. f 30—f 22.50 Kleine schol per 50 K.G. f 26—f 15.50 Bot per 50 K.G. f 6.50—f 3.50 Schar per 50 K.G. f 11.50—f 6 Rog por 20 stuks f 30—f 19 Pieterman en poon per 50 K.G. f 8.50— f 6.50 Braad sehelvisch per 50 K.G f 16.50f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f 43—f 30 Gullen per 50 K.G. 'kleine) f 9.50 Leng per stuk f 2.30 Wijting per 50 K.G. f 10.50 BESOMMINGEN. Loggers: KW 55 f 970; KW 144 f 850: KW 101 1 1320; KW 67 f 1000. KW 114 f 1040. KW 95 f 820; KW 87 f 950: KW 69 f 1220: KW 49 f 1290; KW 41 f 1210: KW 51 f 1720; Sch 97 f 840; Sch 73 f 1180; Sch 81 f 1210; Sch 69 f 1230; Sch 261 f 1200: Sch 342 f 720; lJm 283 f 960. Kotter: O 135 f 190. SANTPOORT WILLEM VAN ORANJE Vrijdag 17 Maart a.s. houdt Pater Her mann in ,,'t Huis te Velsen" ccn lezing over Willem van Oranje. Een gemengd koortje zal tor afwisseling eenige liederen uit den Lijd van Willem van oranje ten gehoore brengen. EEN NIEUWE R.K. SCHOOL? Naar we vernemen zijn dc plannen tot den bouw van een nieuwe R.K, school in voorbe reiding. Binnenkort wordt aangevangen met het verzamelen van handteekenlngcn. Dc nieuwe school zal voor jongens cn meisjes toegankelijk zijn PERSONALIA Dc dames M. Groeneveld, E. Cladcck en N. Bal. leerlingen ln het Tehuis voor Kraamver- zorging „Maranatha" behaalden dezer dagen het diploma voor kraamverzorging. BLOEMENDAAL FEESTAVOND REDDINGSBRIGADE. In hotel „Roozcndaa!" te Overvocn heeft „het Brigadefonds" een gezelligen avond ge organiseerd voor dc leden der B.R.B.. De voorzitter der brigade, dc heer E. W. A. van Nedcrhasselt, opende met een woord van welkom; het deed spreker genoegen dat dc leden, ter afwisseling van het ernstige werk dat hen altijd samenbrengt, nu den avond in gepaste ontspanning zouden doorbrengen. De commissie van „het Brigadefonds" had voor aardige prijsjes en een afwisselend program ma zorggedragen. Het eerst werden de prijzen uitgereikt aan hen. die in onderlinge wed strijden, in Stoop's Bad, op 24 Februari, ge wonnen hadden. De avond werd voorts met muziek, zang. dans en gezelschapsspelen prettig doorge bracht. Dc door dc herdenkingscommissic gevorm de plannen ter viering van het 10-jarig be staan zijn door het bestuur goedgekeurd. Van 12 tot 16 Juni, zal een tentoonstelling van reddingsmiddelen worden gehouden in dc showroom van dc firma Hogenbirk. Blocmen- daalscheweg 58. op Dinsdag 13 Juni, voor dracht met lichtbeelden, door den heer A. J. Meyerink, ln hotel Vreeburg. Kerkplein 16. Nationale wedstrijden in zwemmend redden en demonstraties in Stoop's Bad op Donder dag 15 Juni, met tot slot een groote kust- demonstratie aan „het Noorderbad" te Zand- voort. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; ln een keet nabij ophooging terrein aan Prins Mauritslaan «e Overveen, een zak cement; R. Noordhof, Bleekerspad 1. Bloemend aal, een vulpotlood; N. de Wit. Rustenburgherwcg 2. Bloemendaal, een fox-terrier; J. F. M. Bonarius. Klever laan 19. Bloemendaal, een vulpenhouder; Rootvaart, Prins Hendriklaan 98. Overveen. een kinderslede; W. Vleghert, Van Stolberg laan 17. Aerdenhout, een groene ceintuur; J. H. v. d. Steeg, Roosvcldstraat 72, Haarlem, een bruine actctasch met inhoud; Braaksma, Assendelverstraat 15, Haarlem, een paar hec- renhandschoenen; v. d. Ham, Bloemcndaal- scheweg 22, Bloemendaal. een auto-ped; Vader. Alb. Thijmlaan 25. Bloemendaal. een meisjes- en ccn kinderhandschoen en een mantelceintuur; aan het bureau van politie tc Overveen, een sleuteltje, een clut cn een kinderhandschoen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13