BLUE BAND VOSSEN, EEN WONDERLIJKE GELIJKENIS. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 13 MAART 1933 HET BEHOUD DER H. O. V. NAZORG. ENKELE CENTEN OPENEN DE DEUR VOOR DE GEGARANDEERDE „BLUE BAND KWALITEIT"! Blue Band is iets duurder, dan andere, goedkoops Soorten. Maar als Ge over dit kleine prijsverschil heen stapt weet U wat U eet: de beste kwaliteit die in Holland te krijgen is! 30 ets. per pondspakje YERSCH GEKARND MET 25 °/o ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE (Adv. Ingez. Med.) FILMAVOND „DE DOORDRIJVERS*' Dezer dagen organiseerden de Haarlem- sche vereenigingen van kleinwatersportbe oefenaars, de Vouwboot Vereeniging „De Doordrijvers", De Haarlemsche Kano Ver eeniging en „de Trekvogels" een filmavond in gebouw Rosenhaghe. De zaal was geheel bezet. Nadat de heer Backx van Wereld de bij eenkomst had geopend, werd de eerste film: „Kanusport und Spiel" vertoond. De film is opgenomen op de' Als ter bij Hamburg en toont ons wedstrijden in ka jaks, vouwbooten en canadeezen, steekspelen en het in Holland nog totaal onbekende kano-polo. Na deze film sprak de heer J. Vader, toe gelicht door lichtbeelden, over het kampee ren voorheen en thans en het kampeeren per kano of vouwboot. In het kort werd ons de ontwikkeling van het kampeeren gedurende de laatste vijftien jaren geschetst, van het transporteeren van een heel hebben en houden tot het tegen woordige lichtgewicht kampeeren. De heer Vader noemde het kampeeren per kano of vouwboot dè ideale combinatie. De heer De Vries hield na de pauze een korte boekbespreking, waarna de hoofdlint: Lapland, See-Flusz und Meer gedraaid werd Schitterende natuuropnamen, stemmings volle beelden, werkelijk kinematografische kunststukjes kregen we te zien. Geweldige watermassa's, hoogopspattend schuim, dat scherp afsteekt tegen de don kere coniferen op den achtergrond. En in volkomen harmonie met dit land schap bewegen zich de kanovaarders, eerst over het kalme meer met zijn rotswanden en zijn tallooze eilandjes. Dan de rivier, stroom af, door de bruisende stroomversnellingen, door geweldige golven, die de boot hoog op tillen en weer plots doen wegzinken en aan het oog onttrekken. Dan zien we de zee met de fjorden. Door de eeuwig aanrollende gol ven duikt de vouwboot, den neus in de hoog te, om dan weer in een golf dal weg te glij den. Ideale oorden zijn hier voor de vouw- bootvaarders. Tusschen het spel van zon en water ver schijnen Lappenfamilies op het witte doek. Met hun huisdieren, het rendier, leven ze hier op 70 gr. N B. We krijgen een kijkje op het moeizame werk van de houtvlotters. De heer Backx van Wereld sloot deze zeer geslaagde samenkomst met een woord van dank aan den eere.-voorzitter van de „Door drijvers", Dr. W. G. N. van der Slcen voor het. belangeloos ter beschikking stellen van zijn kino-projector. en een herinnering aan de door de A. N. W. B. uitgeschreven rond vaarten. VRIJZINNIG HERV. JONGEREN KRING Dinsdag 14 Maart hoopt ds. Trouw voor dezen kring te spreken over: Levensver wachting en levensvervulling. De lezing heeft plaats in het gebouw van den Ned. Prot. Bond, Vestestraat. HERDENKING VAN MARX DOOR DE COMMUNISTEN De Communistische Partij afdeeling Haar lem. belegt ter herdenking van den 50sten sterfdag van Karl Marx een openbare verga dering in de bovenzaal van het Gem. Con certgebouw op Dinsdag 14 Maart, waar mr. I de Leeuw zal spreken over de beteekenis van het Marxisme voor dezen tijd. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Haarlem zal deze week in plaats van Vrijdag op Woensda; op den gewonen tijd spreekuur houden. UITGESTELD. iAav. Ingci. Med.) De verslagen over het twintig-jarig be staan van „Nieuw Leven" en het bal-masqué van Haarlem's Tooneel worden in ons eerst volgend nummer; opgenomen. KENNEMER PENSIONHOUDERSBOND OPGERICHT. In Hotel Royal werd een druk bezochte vergadering gehouden van Pensionhouders en -houdsters van Haarlem en Omstreken, waar besproken werden de slechte toestan den in het penslonbedrijf. De vergadering stond onder leiding van den heer G Daams Jr. die uiteenzette, hoe de commissie, ingesteld om het probleem onder oogen te zien. zich had voorgesteld, tot ver betering te komen. Als middelen werden o.a. genoemd: coöpe ratief lnkoopen. ruime kortingen bedingen bij de dagelijksche leveranciers en wassche- rijen. het oprichten van een plaatsingbureau voor gasten, het instellen van een informatie bureau. het optreden als arbiters bij geschil len. het geven van rechtskundige en belas tingadviezen. en zoonoodig optreden in pro cedures met dienstpersoneel, enz., het. uit geven van een maandorgaan. waardoor de leden steeds op de hoogte blijven van alle bijzonderheden het bedrijf betreffende, enz. Na deze uiteenzetting volgde een dlscu; sic. Tot oprichting eener vereeniging werd beslo ten, onder den naam: Kennemer Prns'on- houdersbond voor Haarlem en Omstreken. De heer g. Daams Jr. werd bij acclem -'ir tot voorzitter benoemd. Tot bestuur-'edAn werden gekozen mevr. Schneider—Booms, mevr. Lelie van Alphen en de heeren Dekker, Fakkeldij, van Gorkum en Meiboom. DRONKEN OP DE FIETS. Zaterdagavond omstreeks negen uur fiet ste een dronken man van het Prinsen Bol werk in de richting van het Soaarnc. Daar hij uiteraard niet de volle beschikking over zijn evenwichtsvermogen had. viel hij tegen een passcerendc auto van een notaris uit Bergen. De man kreeg twee wondjes boven het rechteroog. Op advies van den dokter werd hij per ziekenauto naar het gasthuis ver voerd. Den autobestuurder tref' geen schuld. Een vriend van den beschonkene. die zelf ook niet nuchter meer was. en ook op de fiets laveerde, kreeg geen letsel. ONDERHANDSCHE AANBESTEDING. Door het Gemeentebestuur van Haarlem is aanbesteed het bouwen van een garage aan den Ouden Weg alhier en gegund aan den laagsten inschrijver, de firma P, Boxs cn Zonen te Haarlem. BONTJASJES zijn nu voordeelig kon, LEIPZIGER BONTHAND LI Cr. HouMraat 10' I 'Adv. Ingez. Med.) DE COLLECTE OP ZATERDAG A.S. De bel voor de laatste ronde heeft ge luid. Zaterdag 18 Maart heeft de collecte plaats. De presidentes der wijkbureaux zijn ingedeeld. Van tal van zijden is al mede werking toegezegd. Het aantal collectanten is nog niet voldoende, maar wij weten nu eenmaal, dat de groote toeloop eerst in de laatste dagen verwacht kan worden. Voor „muziek" is gezorgd, op mooi weer wordt gerekend, het goede doel staat bij voorbaat vast: wat wil men nog meer? Wij hopen op een ruime opbrengst. Zeker, de tijdsomstandigheden hebben wij aller minst mede, maar de mogelijkheid is er, dat juist op 18 Maart zal blijken, dat vele kleintjes één groote vormen. Ik waag het nog eens een beroep te doen op de Haarlemsche bevolking, op de ouderen maar ook op de jongeren, de jongens en meisjes onzer middelbare scholen. Werkt voor eenige uren op dien dag mede aan de eerlijke poging die wij doen om dit cultuur instituut: de H.O.V., in stand te houden. Dat mag niet als zijnde een te groote opoffering Uwerzijds gevraagd worden. Ons Comité heeft in den loop van enkele maanden die ervaring opgedaan dat de H. O. V. in breede kringen onzer Haarlemsche bevolking waardeering geniet. 2elfs, groote waardeering. Die kringen en die, welke er op dit oogenblik nog buiten staan moeten gemobiliseerd worden. Niet alleen voor deze collecte, maar wij zien daarin ook een voorbereidend werk voor de uitwerking van de reorganisatiegedaohte, welke in het bestuur der H.O.V. zelf leeft. Voor de bereidwilligheid om ons Comité huisvesting aan te bieden in verschillende deelen der stad, waardoor wij in staat zijn onze wijkbureaux in te richten, betuigen wij bij voorbaat gaarne onzen dank. Niet min der verheugd zijn wij over het feit, dat vele beproefde krachten zich weder bereid heb ben verklaard als wijkpresidehte te fun- geeren. Ook die Haarlemsche ingezetenen die ons ter versterking van den inwen- digen mensch hun gaven hebben toegezegd, bewijzen daardoor hun gevoelens van sym pathie voor ons stedelijk orkest. Het Haar lemsche Crisis-Comité laat zich voorts niet onbetuigd en werkt krachtdadig mede om onze collecte de doen slagen. Wij hopen voorts, dat de Haarlemsche middenstand in de komende dagen een bescheiden plaatsje wil inruimen voor de aanibevelings-affiche, welke wij zullen aanbieden, terwijl de directie der N-H.T.M. ons in de tramrijtuigen plaats ruimte beschikbaar stelde voor het aanbren gen van een passend biljet. Zaterdag 18 dezer, des namiddags te ca. 6- uur, zal de balans van den dag opgemaakt worden. Daarmede eindigt dan tegelijkertijd de actie van ons drieën. Wij hopen, dat het eindresultaat onze verwachtingen verre zal overtreffen. De Haarlemsche burgerij zal daarmede het beste bewijs geleverd hebben dat zij de H.O.V. in stand wensoht te honden en daarvoor is onze actie ten slotte inge steld. MOLiLERUS, Voorzitter Comité van Actie. FILMAVOND LEERLINGEN MIDDELBARE SCHOLEN De filmavond voor leerlingen van Mid delbare scholen hier ter stede, waar de heer L. J. Jordaan, redacteur van Filmliga, spre ken zal over „Wat wij wel en niet in de film bewonderen" in aansluiting op de Russische documentaire film „Turksib", is verzet van 22 Maart naar Vrijdag 24 Maart RECTIFICATIE. In ons nummer van Zaterdag hebben wij mededeelingen gedaan van een vijftal mo ties, aangenomen op een bijeenkomst van de Internationale Roode Hulp in de Con certzaal. Abusievelijk verscheen dit bericht onder de kop: moties Intern. Roode Kruis. Dit moet natuurlijk zijn Int. Roode Hulp. R.K. PROPAGANDACLUB „ST. JAN". Dinsdagavond 14 Maart wordt in lret Patronaatsgebouw aan het Teylerplein den tweeden cursusavond gegeven door Prof. Dr. Alph. Steger met als onderwerp: Huwelijks zegen". FEUILLETON Uit het Engelsch van JOSEPH HOCKING. (Nadruk verboden.) 40) „Kijk eens Miriam", zei de jonker ten slotte ernstig, „we doen het beste met de zaak stil te zwijgen. Behalve aan Borlase, hebben we aan niemand van de verloving verteld, niet waar, omdat jij het beste vond Arthur's ge voelens 'n beetje te ontzien. Borlase heeft be loofd er niet over te spreken tot wij hem toe stemming zouden geven, zoodat ik maar zeg gen wil „Ik begrijp u. vader. We behoeven niemand iets te vertellen". Twee uur later arriveerde advocaat Dul- verton in hevige opwinding op de Hall. „Donnithorne". riep hij onmidellijk bij zijn binnenkomen, „kun je me die geschiedenis uitleggen?" „Wat voor geschiedenis?" „Heeft hij je niets verteld?" Weet je ner gens van?" „Wat is er aan de hand. Dulverton?" vroeg de jonker met goed-gevelnsde verbazing. „Waarom wind je je zoo op? En hoe kan ik iets uitleggen als ik niet weet waarover het gaat?" „Maar heeft hij je niets verteld?" „Wie? Wat? Je spreekt in raadselen, man!" „Wel BobJe moet toch begrijpen wat ik UIT DE JAARVERSLAGEN. Aan het jaarverslag van de Gemeentelijke Werkinrichting voor maatschappelijk onge schikte zwakzinnigen ontleenen wij: In den loop van 1932 werden 6 maatschap pelijk ongeschikte zwakzinnigen drie meis jes en drie jongens op de werkinrichting geplaatst. Voor twee leerlingen één meisje en één jongen bleek gestichtsverpleging nood zakelijk, terwijl drie jongens in de vrije maat schappij te werk gesteld werden. Drie jongens kwamen te overlijden, terwijl één meisje door de ouders er af genomen werd. zoodat er einde 1932 derhalve op de Werkinrichting 37 leerlingen waren: 13 meis jes en 24 jongens. Het gebouw Donkere Spaarne voldoet reeds lang niet meer aan redelijk te stellen eischen voor een dergelijke inrichting. Reikhalzend blijven we uitzien naar een centraal gelegen gebouw, waarin plaats is voor alle Nazorg- werkplaatsen. De afdeeling meisjes werd ondergebracht in een schoolgebouw aan de Friesche Var kenmarkt wat een groote verbetering is. Het gevolg is echter, dat de zwakzinnigen nu over een drietal gebouwen, welke ver van elkaar verwijderd zijn, verspreid zijn, wat vele bezwaren met zich brengt en noodeloos duur is. De verkoop van de af deelingen jongens be droeg dit jaar: 5.800 en ook dit jaar kon slechts met de grootste moeite aan de vele aanvragen voldaan worden. Doorloopend werd dit jaar op bestelling gewerkt. De verkoop van de afdeeling meisjes be droeg 1000. De loonen der meisjes zijn van f 0.50 tot 2 per week en van de jongens van 1 tot 5. De Werkinrichting heeft over 1932 in totaal aan de gemeente aan subsidie gekost 5.700 of. 150 per leerling. Het fonds der Vereeniging „Haarlemsche Werkinrichting" bedraagt thans 25.000. Een tiental gezinnen ontvingen dit jaar hieruit een tegemoetkoming, terwijl in enkele geval len door financieele ondersteuning gestichts verpleging voorkomen kon worden. In het jaarverslag vah de Gemeentelijke Blinden Commissie wordt o.a. geschreven: Het aantal te werk gestelden bedroeg dit jaar 10. Eén blinde lieten we te Den Haag opleiden tot rijwielreparateur. Einde 1932 werd voor hem een rijwielherstelplaats aan onze werk inrichting geopend. De moeilijkheid is echter om in dezen tijd werk voor hem te krijgen. Over 1932 werd aan loon en toeslag ruim 10.000 uitgekeerd. De verkoop bedroeg ongeveer 3.600. Over 1932 was een subsidie van 11.250 noodig. Einde 1932 werd deze afdeeling verplaatst naar het schoolgebouw aan de Friesche Var kenmarkt waar drie lokalen voor deze afdee ling gereserveerd werden wat een belangrijke verbetering bleek. 18 blinden 9 vr. en 9 m. ontvangen via onze commissie wekelijks ondersteuning tot een totaal jaarbedrag van 8.000. Voor de verpleging in inrichtingen werd 5.000 uitgegeven en voor de Werkinrichting 11.250. In totaal kost het biindenvraagstuk de gemeente dus f 24.250 per jaar. Van de 83 blinden zijn er alzoo 35 t.w.: 21 vr. en 14 m_ die geen financieele steun van de gemeente behoeven. In het jaarverslag van de Verbandscom- missie Nazorg lezen wij Hoewel we zeer goed weten, dat in dezen tijd ons Gemeentebestuur geen nieuwe uit gaven kan voteeren. hadden we toch ver wacht. dat de Raad medegewerkt zou hebben, om van de conclusies van het rapport over de huiD aan gebrekkigen. die over te nemen, welke zonder financieele sevolgen een nade re Nazorgregeling mogelijk gemaakt zouden hebben. Op deze wijze had onze commissie een en ander kunnen voorbereiden, zoodat bij een opleving, welke toch eenmaal komen moet, het Nazorevraagstuk vlug en goedkoop op gelost had kunnen worden. de rftffkents dfr middelbare school voor meisjes. Op Dinsdag 14 Maart zal in het Jeugd huis aan de Donkerelaan te Bloemendaal op uitnoodiging van het bestuur der Middel bare i.school voor meisjes ,,'t Kopje" de heer G. Bolkenstein, inspecteur M.O.. een lezing houden over: De beteekenis der Middelbare School voor Meisjes". bedoel. Heb je hem gisteren niet gezien?" „Neen. ik heb den avond bij Borlase door gebracht. Hij is wel hier geweest, maar zooals ik gehoord heb. is hij vroeg weggegaan. Wat is er met hem?" „Hij heeft de plaat gepoetst. Dat moet Je immers weten! Peters zei dat je op Duiver- ton geweest bent." „Zeker; ik wilde Bob spreken, maar Peters zei dat hij niet wist waar hij was. Ik begreep dat hij een ochtendrit was gaan maken of iets van dien aard en toen ben ik maar weer naar huis teruggegaan. Wat is er eigenlijk?" De jonker schaamde zich inwendig voor de leugens waarop hij zijn bezoeker onthaalde. „Wat er is? Tk vertel je toch dat de kerel er vandoor is. Dit heeft hij voor mij achter gelaten. Lees maar eens." En advocaat Dulverton overhandigde den landheer Endellion's brief. „Maar Dulverton". riep Mr. Donnithorne. toen hij klaar was met lezen „dat is.... dat is verschrikkelijk Hij bleef nog steeds in zijn rol „Daar zit een of andere duivelsche truc achter", verklaarde de advocaat venijnig. „Je weet dat ik van het begin af aan niet in hem geloofd heb, en Arthur evenmin. Ik had voortdurend het gevoel, dat hij iets trachtte te verbergen. Hoor wat ik je zeg. Donnithor ne. hij is er vandoor gegaan omdat hij bang is. De politie zit hem op de hielen of iets der gelijks. Daarbij, wat heeft die brief te betee- kenen?" „Ik kan het je niet zeggenvan alles en nog wat zou ik denken". De jonker hield zich in de ruimte met zijn antwoord. ..Dus Je weet niets?" „Ik zeg ie toch dat ik hem gisteren niet ge- soroken heb en hij heeft daarover ook nooit of nimmer iets losgelatenhierover". ..Geloof je werkelijk dat hll niet van plan is terug te komen" „Aan dien brief te oordeelen, zou je dat tenminste niet zeggen." „Dan is voor mij het oogenblik gekomen om mij in het bezit van het landgoed te stellen". Er kwam een gretige schittering in de oogen van advocaat Dulverton. Mr. Donni thorne. die Endellion's brief nog steeds in de hand hield, verdiepte zich opniuw in het epistel, alsof de inhoud hem nog niet geheel duidelijk was. Het was vaag. de schrijver gaf zich niet bloot en met uitzondering van de laatste woorden, maakte het schrijven zelfs geen toespeling op de waarheid. „Ja dat ligt voor de hand", beantwoordde jonker Dulverton's laatste opmerking op va gen toon. „Ik moet er met Arthur over spreken", her nam de advovaat, „zijn hoofd is helderder dan het mijne, hij ziet scherper enen ja. ik ben nog steeds niet overtuigd dat net geen truc is." Mr. Donnithorne zweeg, maar er was een eigenaardige glinstering in zijn oogen. „Zoo zou Arthur ten slotte toch nog de eigenaar van het landgoed worden", vervolg de Dulverton na een puuze. „Alsals hoor ee.ns Donnithorne. Arthur heeft me verteld, dat hij met Mirriam gesproken heeft en „Houd daar alsjeblieft over op", verzocht de jonger vrij scherp, „dat is wel het laatste waar mijn hoofd op het oogenblik naar staat. Ik mocht Bob buitengewoon graag en de tijding heeft me een verschrikkelijken schok gegeven. Als hij mijn eigen zoon was ge- kunnen hebben, dus je begrijpt wat je nieuws wcest zou ik niet meer van hem gehouden voor mij beteekent. Ik ben er heelemaal overstuur van Tot Mr. Donnithorne's onuitsprekelijke opluchting, vertrfok advocaat Dulverton spocdog daarop. „Ik ben een huichelaar eerste-klas, het is eigenlijk een schande," peinsde de jonker toen hij alleen was: mijn eigen excuus is. dat ik het terwille van Mlrry doe! Wat Dul verton aangaatdie weet nog niet -vat hij er van denken moet. Hij houdt het er nog al tijd voor dat Endellion Bob is en dat Maar de waarheid zal gauw genoeg uitko men. Och. och. die arme Mirry Advocaat Dulverton reeds zoo snel hij kon naar het kantoor, waar hij zijn zoon vond. „Schei eens uit met werken", riep hij hem toe. zoodra hij binnenkwam. „Ik heb je iets heel gewichtigs te vertellen. „Wat is er voor bijzonders?" vroeg Ar thur. „Dit kwam vanochtend, toen je al wegwas" hernam de advocaat, hem Endellions brief overreikend. Arthur verslond de weinige regels letter lijk. toen las hij den brief nog eens lang zaam over. alsof hij ieder woord in het ge heugen wilde prenten." „Bent u op Dulverton geweest?" Arthur was doodsbleek geworden; zijn lip pen trilden. „Ja, hij is weg. Zijn bed was niet beslapen vannacht en er was nergens een spoor van hem te bekennen. Donnithorne weet ook ner gens van. Wat is jouw oordeel over de zaak?" „Dat durf ik niet zoo maar lukraak zeg genik moet er eerst nog eens rustig over nadenken. Vertelt u me ondertusschen alles wat u weet, vader, alles, wat Peters gezegd heeftvergeet u alsublieft geen enkel de tail En de advocaat gaf een nauwkeurig re laas zoowel van zijn bezoek aan Manor als van dat aan Donnithorne hall. terwijl Ar thur, Endellion's brief in de hand geklemd, aan zijn lippen hing. STILLE OMGANG TE AMSTERDAM. EEN KLEIN INCIDENT. In den nacht van 2iaterdag op Zondag is te Amsterdam de eerste nacht van den Stil len Omgang gehouden. Het aantal deel nemers was naar schatting dertig duizend. Deze nacht waren de pelgrims gekomen uit de provincies Groningen, Friesland, Lim burg. Brabant en uit Twente. Tal van extra treinen kwamen aan het Centraal-Station en Wcesperpoort aan. Uit den Haag kwamen zestig deelnemers geloopen, terwijl zich in Haarlem hierbij nog 150 personen aanslo ten. De kerken waren in het morgenuur druk bezet. Incidenten van eenige beteeke nis hebben zich niet voorged ,r.i. Alles ver'.iep in de grootste orde. De politie had mede met 'toog op het nachtelijk autoverkeer afdcgr.de maatregelen getroffen. Eenige personen die tijdens den „Omgang" onwel werden, werden door de Eerste Hulp van de Katholieke Ver eeniging voor Eerste Hulp geholpen. De Haarlemsche Tram liet verschillende extra diensten loopen. ook het aantal autobussen was dit keer zeer groot. Ln de omgeving van het Centraal Station hadden deze zich in rijen opgesteld. Het be stuur van .De Stille Omgang" geholpen door vrijwilligers had de regeling op drukke plaatsen en had zorg gedragen dat alles een vlotte loop had. De cafés mochten om vier uur geopend worden, terwijl testen vijf uur een groot aantal kooplieden met kleine etens waren op de straat verschenen die goede zaken maakten. Tusschen vijl en zes uur verlieten de pelgrims de hoofdstad. Alle treinen vertrokken op tijd. Toen een troep Stille Omgangers de Elandsgracht passeerde, stond op den hr ck van de Oude Looiersgracht een 25-tal per sonen. die begonnen lastig te vallen en uit te schelden. Men begon gezamenlijk de „In ternationale" te zingen. Een paar agenten verzocht dc mannen hiermede op te houden, doch in plaats van hiermede op te houden, begaven zij zich tusschen de „omgangers" De agenten maakten korte metten, trokken de sabel en joegen de lastige elementen uit een. „ik had gelijk" riep hij toen zijn vader ein delijk zweeg. „Wat bedoel Je?" „Die vent was Bob heelemaal niet; Bob Is dood. Dat is de reden waarom Mirry niets van hem moest hebben, ondanks al zijn ge wiekstheid cn zijn manieren. Hij heeft zijn rol overigens schitterend gespeeld, dat rno^t ik zeggen, maar door het een of ander dat we niet weten hoeft hij den schrik beetge- kregenen Is met de Noorderzon vertrokken. Weet u ook hoeveel geld hij heeft meegeno men?" „Neen. ik was zoo overweldigd door het nieuws, dat ik vergeten heb dat te onder zoeken." Arthur sloot zijn schrijfbureau. „We moeten er direct heen", klonk het met grimmige beslistheid. „Ik zal Dolgeth en Blnns opbellen dat ze zorgen er ook te zijn." „Dat is heel verstandig gezien. Arthur: ik ben het volkomen met je eens. Maar ben je zeker dat hij geen nieuwen streek in zijn schild voert?" „Absoluut zeker" was het antwoord. We zullen hem nooit terugzien". En daarop bracht Arthur zijn vader op de hoogte van het onderzoek, dat hij, zonder er den ouden heer iets van te zeggen, ln Aust -a- lië had laten Instellen, naar de antecedenten van den bewoner van Dulverton Hall en waaromtrent hij kort tc voren voorloops® telegrafische mededeelingen had ontvangen. Hij had zijn onthulling willen bewaren tot hij bijzonderheden zou hebben vernomen, om dan met een theatraal effect zijn mededin ger te kunnen ontmaskeren, maar er be stond nu geen aanleiding meer tot stilzwij gendheid. Enkele minuten later waren de advocaat en zijn zoon op weg naar Dulverton Manor. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7