L STUKADOORS HOUTHANDEL BEHANGERSAANKOMELING N.V. WED. OOSTEN ZOON, fepSCHMjSfK OURENS OSTER Winkeljuffrouw Drukwerk Onderwijzer EDEGO f 25.- TE HUUR DAGMEISJE WEGGEL00PEN een mooi huis NU RADIO! Zooglamsvleesch LAMSSLAGERIJ Heeft U stof SLAGER Onze Rijwielen Dit is goedkoop! 13 Zoetestraat 13 HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 15 MAART 1933 LETTEREN EN KUNST MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Het begin van het laatste H.O.V.-concert kon ik tot mijn spijt niet bijwonen. De stukken voor strijkorkest van Henry Purcell hebben we in deze kolommen meer dan eens besproken. Hetzelfde is het geval met de Sinfonia in F van Bach, de merkwaardige compositie, die meerdere stoutmoedige nieuwigheden vertoont en die onze hoornis ten voor zulk een uiterst moeilijke taak stelt. Het werk had ditmaal een buiten gewoon succes, dat volkomen verdiend was. Tusschen Purcell en Bach was Bocherinl gekaatst met een zijner celloconcerten. Vorige week hoorden we van Cassado een ïn D, thans speelde Marin Loevensohn een in G. De Allegro's dezer concerten zijn niet zeer belangrijk; hun stijl is, vergeleken met dien van Mozart, eenigszins waterig. Maai de cello heeft een uiterst brillante solopartij hierin, zij het ook dat al het figurenwerk weinig dieperen ondergrond heeft. In muzi kaal opzicht het beste, worden de Adagio's geschat. Loevensohn liet zich in het Adagio alleen door harmonium in plaats van door orkest begeleiden, zonder dat de reden van deze vervanging bekend werd Na de pauze was de moderne tijd aan t woord. Debussy's „Prélude a 1' Près-midi d'un Faune" waarin op enkele plaatsen de geest van Wagner nog rondvaart was het minst geavanceerde nummer in de reeks en ook wel het meest bekoorlijke. In de „Ber ceuse héroïque" is Wagner's invloed niet meer te bespeuren. Beide nummers zijn ons van vorige H.O.V.-concerten bekend. Nieuw was het Symphonisch Gedicht voor cello en orkest „De l'Ombre a la Lumiere", waarvan Dinsdagavond de allereerste uitvoering plaats had. De componiste Cécile Simon, over wie dit blad gisteren een cn ander mededeelde, behoort blijkens dit werk tot de moderne Fransche richting, niet echter tot de ultra moderne. Dit Symphonisch Gedicht klinkt als een hartstochtelijke roep om redding uit onzekerheid en angst. Krachtig zijn deze gewaarwordingen geschilderd: het "p5™ dringt echter niet zóó helder door. dat het in staat is de schaduwen te doen verdwij nen Of dit niet in de bedoeling der com poniste aelegen heeft, ot dat zij er niet in geslaagd is haar bedoelingen volkomen te verwezenlijken, kunnen we niet beslissen. De vorm van het werk is althans bij een eerste auditie, zeer moeilijk definieerbaar; de orkestreering toont de noodige kleurver- scheidenheid en brengt het solo-instrument doorgaans niet in gedrang. Loevensohn speelde de solopartij met de kolossale toon- ontwikkeling en het temperament, waarover hij beschikt en verdiende dus den dank der componiste, die hem ook gewerd Cecile S;mon werd op het podium genoodigd had daar bloemen in ontvangst te nemen en werd ook door het auditorium hartelijk ge huldigd. Zij bracht die hulde ook op Frits Schuurman over; inderdaad had deze vooi een uitstekende aansluiting bij den solist gezorgd. Het „Concert-voor Klein Orkest, van. Al- bert Roussel besloot den avond. Ik voor. mij houd van deze'' muziek al even weinig al? van die van Hindemith. Maar het applaus getuigde dat ook het werk van Roussel weJ in den smaak viel K. DE JONG.. OM HET BEHOUD DER H. O. V.'. DE COLLECTEDAG OP 18 MAART. De Besturen van de Haarlemsche Bach- vereeniging en van de Haarlemsche af dee ling der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst bevelen den algemeenen „Speld- jes-Collectedag", welke door het Comité van Vrienden der Haarlemsche Orkestver- eeniging op Zaterdag. 18 dezer, zal gehouden worden, warm in de belangstelling en mild dadigheid van het muzieklievend publiek m Haarlem en omgeving aan. Zij spreken den wensch uit. dat de pogingen tot instandhouding van de I-I. O. V., die een eigen plaats in het Haarlemsche muziekleven inneemt, met succes zullen mogen worden bekroond. Nog een verantwoording van den Penningmeester. Voorts schrijft het Secretariaat van het Comité van Actie ons: Wellicht de vóórlaatste! Althans door ons! Maandag a.s.. na den grooten collectedag, publiceeren wij de laatste verantwoording. Wel zullen ook daarna nog gelden binnen komen van giften opbrengst der collectes op de één-guldens-kaarten Concerten, enz., doch deze zullen dan rechtstreeks door den penningmeester der H. O. V. gepubliceerd worden. Ons Comité van Uitvoering evenwel zet na Zaterdag onder zijn werk een streep en zal reeds volgende week aan het algemeen „Co mité van Actie van Vrienden der H. O. V." zijn eindverslag uitbrengen. Vorige verantwoording f 3622.18 Van Hempie Mevrouw R. 50. Collecte H. O V.-concert T3. '33 63.95 Mej. T v. d. S.. te Amsterdam 50. Collecte 5e Orgelconcert 11-20 Collecte H. O. V.-concert (gisteren Dinsdagavond 2930 Te zamen f 3827.63 Bij Haarlem's Dagblad 2145.25 Totaal, aan giften f 5972.88 Wie zendt ons nu nog de ontbrekende f 27.12? Dan hebben we aan giften de f 6000 bereikt! En in totaal zullen we de f 10 mille over schrijden! Maar, dan moet a.s. Zaterdag nog komen de grootc Speldjcsdag-Collecte! Over de attracties op Zaterdagmiddag zul len wij morgen nadere mededeelingen doen. Van nu af zal het Secretariaat niet meer aandringen op geldelijke bijdragen, doch dit aan anderen overlaten. Doch waarop wij wel met alle kracht wil le^ aandringen, dat is od het volgende: Een algemeene medewerking van alle standen, van jongeren cn ouderen a.s. Zater dag is de absolute voorwaarde om te slagen! Het kan niet nadrukkelijk genoeg gezegd worden Ons Comité zal na den collectedag vast en zeker in totaal een bedrag van Vijftien duizend gulden kunnen afdragen en daar door het voortbestaan onzer mooie Haarlem sche Cultuurinstelling, de H. O. V., kunnen verzekeren, Mits de collectedag a.s. Zaterdag slaagt! En deze zal slagen, wanneer wij over hon derden en honderden helpsters en helpers (collectanten!, die zich over en door onze heele uitgebreide stad verspreiden, dien dag kunnen beschikken. Dames en heeren uit alle rangen en stan den van Haarlem en omgeving hebben zich reeds aan ons opgegeven. Doch hun getal is nog véél en véél te klein. Komt dames en heeren, geeft u alsnog met honderdtallen op! Wij hebben u a.s. Zaterdag voor ons ge meenschappelijk, mooie werk zóó dringend noodig! Gij kunt zelf de uren opgeven, gedurende welke gij u beschikbaar wilt stellen. Natuur lijk liefst zoo lang mogelijk! Wat is het b.v. voor onze leerlingen der middelbare scholen een prachtgelegenheid zich voor hun Stadsbelangen eens verdiens telijk te maken! Dit verzekeren wij u allen! Na gedanen arbeid zult gij reeds dadelijk, maar vooral ook daarna, de groote voldoening smaken mede te hebben gewerkt aan de redding van onze H. O. V.! Maakt u allen a.s. Zaterdag eens extra ver dienstelijk voor onze stad! Wat een prachtvoorbeeld geven te dezen opzichte de vele dames in de onderscheidene Wijkbureaux, die daar van 's morgens acht tot 's avonds zes uur haar niet genoeg te waardeeren diensten verleenen! Welnu: een leger van honderden collec tanten moet a.s-. Zaterdag, zij het afwisse lend, den ganschen dag op de been zijn, want ieder, die zich dien dag maar even buiten durft te wagen, in welke afgelegen straat of wijk ook, moet een collectant op hem zien komen afstormen met het H. O. V.-speldJe. Stroomt dan van nu af om U op te geven en liefst zoo spoedig mogelijk het kan toor van het Secretariaat van ons Comité binnen (Koningstraat no. 1 zwart) en laat voor hetzelfde doel daar den geheelen dag de telefoon rinkelen: no. 12433! Op deze wijze dient u een stadsbelang van den eersten rang, u redt de H. O. V., u maakt ons Comité gelukkig, dat de heele organisa tie voor a.s. Zaterdag gereed heeft, uitgezon derd tot nog toe uwe medewerking, en ten slotte gij zult na afloop de groote voldoening- smaken een goed werk te hebben verricht. P. J. M. VAN TETERING. tenis var. het overleden bestuurslid den heer A. H. Weijburg. Het jaarverslag van ae secretaresse, mej. H. Pothof, werd onder dankzegging goedge keurd. Hieraan ontleenen we, dat 70 leden bedankt hadden, maar dat er zich 70 perso nen als lid hadden aangemeld. Het ledental bleef dus 565. Zeven paarden en een kr.lf werden opgekocht om te laten afmaken. Het verslag gewaagt ook met waardeering van het werk van den inspecteur. Ook het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer J. Jongkind, werd met dank goedgekeurd. De heeren Mr. J. A. P. C. ten Bokkel en J. Jongkind werden als bestuursleden herko zen. De heer J. van der Wiel werd als zooda nig gekozen. De heeren Jhr. mr. Th. M. van Asch van Wijck, '3. Crommelin en Mr. A. H. J. Mcrens. werden benoemd tot leden van de commissie bedoeld in art. 5 H. R. De He«T en Mevrouw WIXKLER-STADT even hiermede kennis eboorte van hut.no Docht- KMY iaarlem. 14 Maart 1933 KS. Houtweg 37 VEREENIGING TEGEN HET MISHANDELEN VAN DIEREN. De Vereeniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken hield Dinsdagavond in het gebouw van de Theosophiastichting aan het Nassauplein haar jaarlijksche algemeene vergadering, die vrij druk bezocht werd. De voorzitter, mr. J. A. P. C. ten Bokkel, opende de vergadering met een woord van welkom en steldedirect daarna het punt van de agenda aan de orde: afscheid van in specteur A. van den B,urg, die gemeend had wegens het bereiken van den 70-jarigen leef tijd zijn betrekking te moeten neerleggen. De heer Van den Burg, die door de secretaresse, mej. I-I. Pothof, de zaal werd binnengeleid, had een vriendelijk applaus in ontvangst te nemen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur met gemengde gevoelens had kennis genomen van de tijding, dat de heer Van den Burg afscheid wilde nemen. Hoewel het moeilijk viel. om het ontslag te verleenen, moest het bestuur er tenslotte wel in berus ten. Het bestuur heeft altijd ten zeerste gewaardeerd den tact, ijver en groote plichts betrachting van dezen inspecteur. Op een voortreffelijke wijze heeft hij altijd getracht, de menschen op te voeden tot liefde voor het hulpelooze dier. Ook de leden hebben zijn nuttig werk op hoogen prijs gesteld. Dit bleek uit de bijdragen, die zij schonken voor het aanbieden van een blijk van waardee ring. Die bijdragen hadden de verwachtin gen verre overtroffen. Onder luid applaus overhandigde spreker aan den scheidenden inspecteur een ge schenk onder enveloppe. De heer Van den Burg dankte voor de vriendelijke woorden en het geschenk. Kapitein G. A. de Stoppelaar. adjudant van den Gouverneur-Generaal van Ned.-In- dië, kreeg daarna het woord voor een voor dracht met lichtbeelden over de Dierenbe scherming in Ned.-Indië, „In Indlë gaat de malaise voor de men schen hand in hand met de malaise voor de dieren", aldus spreker. „De inlanders zijn weer noodgedrongen tot het gebruik van trek- en lastdieren overgegaan. De dieren bescherming in Indië is wegens de groote af standen niet gemakkelijk. In de binnenlan den is het lot van de dieren volkomen in handen van de inlanders, die over het alge meen geen dierenvrienden zijn. Zij behande len hun eigen vrouwen en kinderen niet zachtzinnig, dus de dieren nog veel minder. Daarom is het gelukkig dat de Dierenbe scherming hier ook steeds intensiever gaat werken. De inlanders moeten af en toe voe len. dat ze kwaad gedaan hebben. Kan het niet met woorden, dan moet het gebeuren met dreigen of met straf-opleggen. De angst voor straf is vaak al voldoende om ze te dwingen de dieren beter te behandelen. Het is jammer, dat- de rechtspleging zoo lang zaam werkt. Men ziet er tegen op om rappor ten op te maken, omdat- het zoo lang duurt. Op een millioenen-bevolking worden jaar lijks aan ook slechts 180 a 200 straffen opce- legd. De dierenvrienden houden er nu lezin gen ook in de Oostersche taal, om den in landers en vooral aan de jeugd begrippen van liefde tot het dier bij te brengen. Op vele plaatsen worden drinkbakken geplaatst, waarvai» in deze warme landen natuurlijk veel gebruik wordt gemaakt. Ook de scheep vaartmaatschappijen helpen krachtig mede om het transport van wilde dieren naar Europa zoo dragelijk mogelijk te maken. De echtgenoote van den Gouverneur-Generaal vooral is een warme dierenvriendin. Mevrouw De Jonge houdt bijna dagelijks contact met do vereenlgingen." Spreker schetste de verschrikkelijke toe standen, waarin vele dieren, vooral paarden, moeten leven. Na zijn rede werden eenige lichtbeelden en een film vertoond, die het gesproken woord wel zeer verduidelijkten. De heer De Stoppelaar had aan het eind een luid applaus en een woord van dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. Voordat het huishoudelijk gedeelte van de vergadering begon sprak de voorzitter eenige vriendelijke woorden ter nagedach IIEUDENKING VAX KARL MARX. In de bovenzaal van het Concertgebouw herdacht de afdeeiing Haarlem van de com munistische partij, den dag dat voor 50 jaar Karl Marx stoerf. Mr. S- de Leeuw uit Amsterdam sprak over de „Beteekenis van Marx voor dezen tijd". De eenijige vijand van het fascisme is nog het marxisme, aldus spr. Dit is het beste compliment voor het marxisme. Men moet bij de herdenking van Marx tevens zijn vriend en medewerker Friedrich Engels memoreeren. Deze zei van Marx „dat hij de ontwikkelingsgeschiedenis der menschheid heeft ontdekt". Alles is gebaseerd op de economische ontwikkeling en op den men- schelijken arbeid: dat zijn de steunpilaren der maatschappij. Vóór alles was Marx echter revolutionair. Vervolgens weidde spr. uit over het leven van Marx en Engels. Het in 1848 verschenen „Communistische Manifest" vormt nog steeds den grondslag voor het marxisme. Lenin Is de voortzetter van het werk van Karl Marx. Marx en Engels werkten door geschriften e.d. aan de socialistische revolutie, doch de conti'a-revolutie, volgde en zij werden ver bannen. Beiden gaven hun werk echter niet op. Tenslotte ontstond de Eerste Internatio nale Arbeidersassociatie (1864). Nu is er geen land in de wereld waar niet vele maxisten zijn, zelfs in het geïsoleerde China telt men er honderduizenden. Ook in Indonesië begint het marxisme vasten voet te krijgen, en waar het eenmaal is geves tigd kan het niet meer worden uitgeroeid. In Rusland heeft het marxisme een blij vende, gevestigde overwinning behaald (ap plaus). Fascisten beweren dat het marxisme een afbrekende kracht zou zijn. De geschiedenis van de Sovjet-Unie bewijst het tegendeel voldoende, aldus spr. De grootste vijand van het marxisme is de vriend, de valsche vriend in de rijen der marxisten. Spr. behandelde voorts het verschil tus- schen de marxisten en reformistische poli tiek. De laatste wilde binnen het kapitalis tisch stelsel, langs den geleidelijken weg het doel bereiken. De feiten hebben den marxis ten gelijk gegeven. Marx heeft de toene ming en verergering der crisis voorspeld. Na den dood van Marx begon het impe rialisme. Daar tegenover heeft vooral Lenin zijn standpunt gesteld. Het reformisme heeft de arbeiders tot aan den ondergang gebracht, aldus ,s.pi\ --H-et -opkomend fascisme bewijst i'tfdat in het kader van het kapitalisme van democratie geen sprake zal zijn. De balans die men op dezen herdenkings dag kan opmaken is, dat het marxisme in feite heeft overwonnen, aldus de heer de Leeuw. Het communisme is het marxisme van heden. Er gaat één ontwikkelingslijn van het communistisch manifest tot aan het program van de communistische internatio nale dat in 1928 werd opgesteld. Het slot van het communistisch manifest: „Proletariërs uit alle landen, vereenigt u!" moet het doel van alle arbeiders zijn en blijven. Verloofd: W. Jj. NUM^X VAX SOX Oil Ir. 1). DEKKER Haarlem, 13 "Maart 1933 Bredevödestraat 13 Amstelveen. Oude Kars«\;;an GEEX V L" l' RW APEX EX EX MUNITIE IX HUIS. Het hoofd der politie alhier deelt mede. dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getre den wijziging der Vuur wapen wet 1919 alge meen het onbevoegd voorhanden hebben van vuurwapenen en munitie strafbaar is gesteld en dat ingevolge art 1 der Vuurwapenwet 1919 in verband met art. 1 van het Vuurwapenre glement alarmpistolen en soortgelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwer pen in het algemeen onder vuurwapenen zijn begrepen. Hoewel zij, die thans onbevoegd vuurwa penen, alarmpistolen en dergelijke en munitie voorhanden hebben strafbaar zijn. zullen te gen hen strafrechtelijke maatregelen achter wege kunnen blijven, indien zij voldoen aan het bevel, om, wanneer zij alarmpistolen en dergelijke voor bedreiging of afdreiging ge schikte voorwerpen dan welvuurwapenen, gaswa penen of munitie voorhanden hebben, deze vóór 1 April a.s. bij hém in bewaring te geven. De inlevering kan .geschieden aan het Po litiebureau in 'de Smedestraat iederen werk dag van 9 tot 12 uur vm. en van 2 tot 6 uur n.m. (Voor voormalig Spaarndam op dezelf de dagen en uren bij den agent van politie aldaar). Bij die inlevering zal aan belanghebbenden gelegenheid worden gegeven om desge- wenscht bij een daartoe aangewezen ambte naar schriftelijk of mondeling een verzoek om machtiging tot het voorhanden hebben van een vuurwapen en (of) munitie in te dienen. Niet naleving van dit bevel is ongeacht de strafbaarheid van het onbevoegd voorhanden hebben, zelf strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. GEVONDEN DIEREN EX VOORWERPEN. Geliteur, Bloemertstraat 14. beurs m. i.; Korebrist. Spaarnoogstraat 6. ceintuur: Ken nel, Ridderstraat 11. hondje, kat: Tuffers, Har men jansstraat 71, handschoenenv. d. Linde, Potgieterstraat 41, handschoen; Baart Crayenesterlaan 57, jas; Versluis, J. P. van Oostzaanelaan 12. Heemstede, manchet knoop; Bur. van Politie. Smedestraat 9. muts, portemonnaie. rijw.pomp en sleutel; Tennen. Eendjespoort-straat 10, parkiet; Kluit Leid- schevaart 560, portemonnaie; Keyzer, Lo- rentzplein 25. rijw.belast. plaatje; v. d. Meu- len, Junoplantsoen 32. damesschoen; De Graaf. Paul Krugerkade 19. spiegeltje; See- gers. Duvenvoordestraat 86. 3 witte strikjes: Dokter. Weltevredenplein 56, taschje; Hoef sloot. Eindenhoutstraat 2!. actetasch met schoolboeken: De Jong. Vosmaerstraat 175. klndertaschje; Ottenbros, Camphuysstraat 26. uitlaat van motor. Heden overleed io; onze diepe droefheid, xneht en kalm. na een kortstondig tijden, onze geliefde Vrouw Moedei-, Behuwd- en Groot moeder Martina Hetem geboren Vierhout, in den ouderdom van 56 jaar. .T. C. HETEM TH. D. HETEM li. C- HETEM— DIJKSTERHUIS J. C. HETEM Jr. en kleinkind Haarlem. 14 Maart 1933 Tugelastraat 74 De teraardebestelling xa'. plaats hebben op Vrijdag 17 Maart a.s. ten 13 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem, Ingang K loverlaan. WASSCHERIJ „KLEVERPARK", Santpoorterstraat 41, vraagt een VOUWSTER en een MEISJE voor de droogkasten. GEVRAAGD. Aanmelden hedenavond 78 uur. BARTELJORISSTRAAT IS—17. Boekhouden H. B.S.a. Leer. M. O. verleent lecrl. 4e 5e kl. hulp bij studie voor ove: of eindes. Verkreeg hterm> leder jaar gunstige resultat Aanvr. Inl. no. 62S2 bur. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele be wijzen van deelneming, onder vonden bij het overlijden van on zen geliefden Vader. Broeder. Bc- huwdbroeder. den Heer C. A. VAX NES. Uit aller naam: A. C. VAX NES GORDIJNEN TAPIJTEN Voor kunsttanden, gebitten en moderne tandheelkunde ook voor moeilijke gevallen JANSWEG 6, naast het viaduct voorheen Kcuncmcrpleiu 5 Kliniek spreekuur: 9-10, Mau,nd. en Donderd.avond 78- Part. spr.uur 13, beh. Zaterd. Advies cn, onderzoek kosteloos st o omen verven (Haarlem's üagblad) My. toot Courant-Uitgaven cn Algemeene Drukkerij N.V. HAARLEM Voor: Vereen.-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa -Oplagen Periodieken TENNISSEN Dame. 29 j.. zag zich gaarne op genomen in beschaafde tennis club met trainer, liefst Aerden- hout. Br. G G2S1 bur. v. blad. Gevraagd per 1 April te Aer- denhout flinke nette DIENSTBODE voor d. cn n.. kunnende koken Van goede get. voorzien. Br. no 6212 bur. van dit b'ad. gevraagd, op d - hoogte ICruidenlersV!kK-.-uNwg HUWELIJK Xette weduw j.iar, kennismaking met nct;< ook niet onbemiddeld. G277 bur. van rlit bind. Uitsluitend goed vorxorgd op den tijd dien wij beloven TEGEN BILLIJKE PRIJZEN werkt leerlingen bij In Hnnrlcir en omstreken. Billijke condltu-» Br. no. 6274 bur. van dit blad. Flinke Tuinjongen cvnuigd, goed kunnende Sim-- .naaien cn knippen. Adres i. vernemen bur. van dit blad. Te huur gevraagd zij huis por 1 Mei of een! o.i evéer 30 per maand. Br. no -..TO bur. van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD I). w. Qmgc-v. L.vaarl, Schouwtje Br. met omschrijving no. 62st bur. van dit blad. Rijw.fabriek „Edego" Naast ons beroemd rijwiel brengen wij voor wlgnen 1033 ons RECLAME- RIJWIEL met 3 jaar garantie: gemor.:, met terugtraprem, kottlngknat, eltctr. dyn. lamp en reflector, zwart stuur, bel. enz. enz. Kinderhuisvest 43 HA Mil.KM Damcsrljwielen 2— liougvr TE HUUR een ben.wor.i.g 2 k. en k. tuintje 5 p. w.. menschen kind., gelegen Nieuwe Kruis- 1G. Adres Sehuuwtjeslann 35. TE HUUR keurig benedenhuis 25 t>. Gel. Thomsonlaan. Bcvr. Eske Pijlslaan 39. PENSION oor hulpbehoevende dame ocht In of om Haarlem. Br 2SS bur. van dit bl«<l. Voor leerling Chr. Gymnaslun wordt te Haarlem tehuis gezocht in volledig gezin. Br. met ultv inl. onder no. 4453 Adv. Bur „Die Haghe" Plein 16n Den Haa; HEEMSTEDE of OVERVEEN l of 2 kamers gevraagd, met oi zonder pension. Br. met prijs enz. no. G 290S Adv, Bur. v,h. Alm. Utrecht. - een benedengedeelte van een huls gelegen Krolagcstraat. bevatten de 2 kamers en suite, keuken, voor- en achtertuin en boven t slnnpkaiucrtjc. Huurprijs 30 p. maand. Te bevr. Selmterslngel 17 en Kruisweg 50 rood. AANGEBODEN .oor Heer. zlt-slaapkamor of zit :-ii slaapkamer met of zonde penskin (alleen Inwonend). Te lanwezig, aan den SchotersSng' nabij Station. Br. no. 627 9 bui van dit blad. AANGEBODEN voor 2 dames of boj. echtp. rust. st. bij centr. cn park, gei suite met bale., str. w. en uit. NET MEISJE gevr., v. d, cn n.. niet bon. 20 J. Zoo spoedig mog., zel'st. kunn. werken. Klevarparkweg 78 rood. direct Kevr., 9—5 uur. 4 p. \vk. I.*!d»»rh»vaart sc. NET DUITSCH MEISJE b. a. als tweede meisje. Br. no. 325 15 - kli. Gcbr. v, Brcderode VERLOREN smalle gouden schakelarmband -mande v. Zfjlweg-Hcemst. Dreef Hes Novaplcin. Tegen boloonini •crug te bez. Heemst. Dreef too buurt Kweektuin, Ov -rvii-n. i bruin pinohertje. Gelieve te Prins Hondrlklaan 142. Overv TE KOOP modern, met grooten tuin i»p hel Zuiden. Koopprijs 6800, vrij oj. naam. Te bcvr. Sehotcrslnuel 17 ril Kruisweg 50 rd. TE KOOP OF TE HUUR huis met poort. Hoogv. .L-l. gesohikt voor W.huls. Koopprlj- billijk. Huur 37.50 p. m.. al» huis 35. Br. no. 62 85 bur. vun dit blad. SCHRIJFBUREAU te koop gevraagd. Brieven met prijs van dit blad. Te koop of te huur :ovr. oen slagerij of perceel d.i aarvoor Ingericht kan worden n Haarlem of omstreken. Br. nc '284 bur. van dit bind. 1. Inruil enkele z. goede tocstoll. billijk te koop vanaf f 55 m. 1, Ing. Bur. NKOX Ztvndv.iaan 50. Heemstede wederom verkrijgbaar. EERSTE HAARL. I». VAX KIKT, firma O. v. Crevelil KRUISSTRAAT 4 TKI.ICKOON II187 SPAARNE 110 TEL. 10114 TRIPLEX i ETERNIT föA 9 CELOTEX W CARBOLINEUM IN BUSSEN Tijdelijk, bljzpndsr prij zen. Colttqctcosuunn n. maat, prima coupe cn fournituren 17 en 21. Kccrcn 13. Domes- costuum naar maat 16. MULLER. Joh. de Brcukstr. 1 bij den Scbotcrwcc VASTE WASCHTAFELS spiegel. 1ste keus. ii!l<- gegarandeerd SO.no Alleen bij den Waschtnfel- Spccinll*t 78 KL. HOUTSTRAAT 78 Telefoon 148(1 kwasten Rond model 2.75, 3.50 4.50 Pint model, breed 1.75 2.7 5 Kogrlkwasten 1.73 2.95 :t.".o 4.50 SCH AGC1I KI.STKA \T PIANO'S TE HUUR 'l BOEREE. Schagchelstraat 16 KASTPAPIER met El. lamp, nauf, druger, bel. 3 J. garantie, zijn vanaf 45 In overleg 10 pCt. lioogpr. KRAMER, Bnkrnes# er gracht 57 TE KOOP een groot modern lngerlcl ke!hui«, geschikt voor all einden. Lcidcoheruurt. J. Viergever. AssenP 30 cent 2a vel. KASTRAXDF.N 12 vel voor 10 cent. G I.ASI'A Pll-;i{ vu tin f 25 cent p. M. LANCASTER (Imlt.) allo breedtes, pracht Klbur per Meter 40"cent. M. STRIJLAND - BOEKHANDEL scno-n:it\vi:<; 7 - Tri- IJVHI 4 elk. «toeion m. 2 crapaui!>. ge heel voerend 31. Lik. buffet m. rondo kantjes 21. Elk. Salonta fel 3. Elk. linncnkastje s. Elk. schrijfbureau lets moois 32. le dikant m. sprl. 4. 3 deollg ka pok bedstel peluw en kuuen 9 Eik. waschkast m. marmer en k'.st :i/t «toeten 5 enz. PHILIPS RADIO zondor voorultbotallng 1.60 p.w. Stofzuigers 0.75 p.w. SITTERS v. d. KAR, Kenaustraat '2 1. KUNSTTANDEN en GEBITTEN Gcmakkclijko bctalJngccundltJcd Geen verhoogde prijzen Br no 5178 bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3