VICTORIA-WATER HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 15 MAART 1933 TWEEDE BLAD De politieke gebeurtenissen in Duitschland. Von Neurath acht het gebeurde in Kehl niet in strijd met Versailles. Weer eenige Burgemeesters met verlof. Thans staat vast dat Van der Lubbe den brand in het Rijksdaggebouw niet op eigen instigatie heeft gesticht. De Landdag van Neder-Oosfenrijk eischt het aftreden van de Regeering. DUITSCHLAND. De Fransche ambassadeur Poncet heeft gisteren, volgens het W.B. den minister van buitenlandsche zaken Von Neurath bezocht om in opdracht van zijn regeering te pro testeeren tegen de gebeurtenissen te Kehl en het gebruik van hulppolitie in de gedemi- literiseeerde zon, welke hij in strijd noemde met het verdrag van Versailles. Von Neurath wees dit protest als onge grond van de hand. Noch de gebeurtenis sen te Kehl noch het gebruik van hulp politie viel z.i. onder de bepalingen van het verdrag van Versailles inzake de gedemi litariseerde zone. Noch de gedurende 36 uur te Kehl gehuis veste S.A.-mannen, van wie ten hoogste een tiende gedeelte van jachtgeweren of revol vers was voorzien, noch de hulppolitie kon als een gewapende strijdmacht worden be schouwd. Overigens betrof het hier maatregelen van binnenlandsch politieken aard, welke voor de handhaving der bedreigde rust en veilig heid dienden. Belasting voor warenhuizen. BERLIJN. 14 Maart Vernomen wordt, dat Pruisen zeer binnenkort toeslagen zal heffen op de bedrijfsbelasting bij waren huizen. eenheidsprijswinkels en filialen. On getwijfeld zal ook in de overige Duitsche landen dezelfde maatregel worden genomen. Bedrijfsbelasting is een landsbelasting. Verduistering van documenten in Baden? KARLSRUHE, 14 Maart De'persinstantie van het staatsministerie publiceert een mededeeling, volgens welke kort na de overdracht van het bestuur door den ge volmachtigde der Rijksregeering is gecon- stteerd, dat zeer belangrijke acten van het staatsministerie mankeerden. Het direct aan gevangen onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat de acten op 10 Maart dus een dag voor de benoeming van een Rijks commissaris in een zorgvuldig verzegeld pakje in het archief zijn gedeponeerd, waar bij- de depositeur, de staatspresident bij- bïzondere overeenkomst met de directie van het archief van het land Baden heeft be paald, dat de acten niet voor 1 April 1963 door hem of zijn nakomelingen mogen wor den teruggegeven en dat het pakje onder geen beding zou mogen worden geopend. Thans zijn de acten door politie en S.S.- mannen vor den dag gehaald. De Rijks commissaris bestudeert thans de stukken. Dit zou niet het eenige geval van documen tenverduistering zijn. S.A.-mannen wegens roof uit de N.S.D.A.P. gezet. KEULEN. 14 Maart. Naar de regeerings president mededeelt, zijn Maandagochtend eenige leden van de N.S.D.A.P. de woning van een Joodschen koopman aan de Waidmarkt binnengedrongen en hebben zij onder be dreiging met de revolvers opening van de brandkast geëischt waaruit zij 800 Mark namen. Drie hierbij betrokken personen werden gearresteerd. De leiding van de S.A. heeft deze drie onmiddellijk uit de partij gezet en hun ter plaatse de bruine hemden uit getrokken. Zij zullen wegens roof en afper sing worden vervolgd. MüNCHEN, 14 Maart. „Voelkische Beobachter" deelt mede, dat Dinsdagochtend is gearresteerd als verdacht van communis tische actie de hoofdredacteur van de „Münchener Illustrierte Presse", Lorand. Deze is geen Duitsch staatsburger. Het blad meldt voorts, dat de directeur van den schouwburg Falckenberg is gear resteerd, terwijl zijn mededirecteuren Geiler en Fischer naar Karlsbad en Praag zouden zijn gevlucht. Communisten naar de Nazis overgcloopcn. BERLIJN. 14 Maart (Wolff). Een deel van de avondpers maakt melding van een gebeurtenis in Berlinchen (Neumark). Daar had zich op het marktplein de vroeger com munistische vlaggegroep met haar opgerolde omlaag gehouden vlaggen voor het front van de S.A., S.S. en Stahlhelm opgesteld, waarbij de Stahlhelm-leider een toespraak hield, waarin hij op de beteekejiis van dit moment wees en er zijn vreugde over uitsprak, dat de misleide landslieden den communistischen waanzin hadden ingezien en weer in de ge meenschap van duitsche menschen opge nomen zouden worden. De communisten rol den daarop hun roode vlaggen uit, drenkten ze in den spiritus en staken ze in brand, waarop het Duitschland-lied en het Horst Wessel-lied gezongen werden. Bijna alle be woners der stad woonden deze symbolische gebeurtenis bij. Mislukte aanslag op een spoorweg. CASTROP-RAUXEL (Ruhr). 14 Maart. Maandagavond tegen half zeven zijn drie jonge kerels betrapt, toen zij een zwaar voor werp op de rails wilden leggen op het traject Rauxel—Herne. Twee hunner konden nog ontkomen, doch de derde werd aangeschoten. De namen der ontsnapten zijn evenwel bekend. Nog meer burgemeesters „met verlof". BERLIJN. 14 Maart Opperburgemees ter Dr. Sahm heeft burgemeester ar. Elsass op eigen verzoek verlof verleend. DRESDEN. 14 Maart. Wij vernemen, dat de eerste burgemeester van Dresden, Dr. Kuelz, Dinsdagmiddag is ontslagen. Republikeinsche rechtersbond ontbonden. BERLIJN. 14 Maart. De „Republikani- sche Richterbund" heeft tot zijn ontbinding besloten. Gerechtsgebouw te Breslau bezet. BRESLAU, 14 Maart (V.D., Volgens een bericht voorkomende in de nationaal-socia- listische „Tageszeitung" van Dinsdag zou de staf van de S. A. na ruggespraak met den procureur-generaal van Breslau, Witte, en met den S.A.-groepsleider Meines het ge rechtsgebouw te Breslau tot na afloop van het' bekende driedaagsche justitium (rechts toestand), dat Woensdag ten einde is, bezet houden en aan den ingang een controle heb ben ingesteld op zoo'n wijze dat geen enkele Jood het gebouw heeft mogen binnengaan. Naar wij hieromtrent van officieele zijde vernemen, wordt het gebouw niet bezet ge houden door SA, maar door de politie. De SA zou slechts voor bewaking dienen. Het verkeer heeft Dinsdag op normale wijze plaats gehad. De „Weltbühne" verboden. BERLIJN, 14 Maart. (V.D.) Het tijd schrift „Die Weltbühne" is met ingang van heden tot en met 13 September a.s. verbo den. Van der Lubbe niet de eenige brandstichter. BERLIJN, 14 Maart (V.D.) Het onder zoek in de zaak v. d. Lubbe, heeft aan het licht gebracht, dat v. d. Lubbe de daad niet op eigen instigatie heeft gepleegd. In het belang van het onderzoek kunnen geen na dere mededeelingen worden gedaan. Communistische fractie-kamers in Landdaggebouw doorzocht. BERLIJN, 14 Maart (V.D.) Naar de Pruisische persdienst der N.S.DA.P. mede- deeld zijn Dinsdagochtend in het gebouw van den Pruisischen Landdag met toestemming van Kerrl politiebeambten verschenen, die daar een onderzoek hebben ingesteld in de kamers der communistische fractie. Er werd eenig materiaal in beslag genomen. OOSTENRJK. V.D. meldt uit Weenen: Dinsdagavond laat heeft een be spreking der regeeringspartijen plaats gehad, waarbij maatregelen werden overwo gen. die Woensdag in verband met de bijeen roeping van den Nationalen Raad door den vice-president zouden worden genomen. De bespreking had geeiv resultaat, daar de Landbond zich op het standpunt stelde- dat geen maatregelen van geweld moeten wor den genomen. In den daarop volgenden ministerraad werden slechts eenige reeds eerder aan de orde gestelde kwesties betreffende de regee- ringshervorming behandeld. Men verwacht, dat de Bondspresident Woensdagmorgen den vice-president van den Nationalen Raad, Dr. Strassner, di'e zooals bekend de bijeeenroe- ping van den Raad voor Woensdagmiddag heeft bewerkt, bij zich zal ontvangen, ten einde een bemiddelingspoging te doen. De Landdag voor Neder-Oostenrijk heeft het nationaal socialistische voorstel aange nomen, in zake de ambtsontheffing der regee ring Dollfuss in verband met de schending der grondwet door de uitvaardiging van nood verordeningen. Voorts wordt de directe ontbinding van den nationalen raad en de uitschrijving van nieuwe verkiezingen geëischt. Een gelijklui dend voorstel der sociaal-democraten werd eveneens aangenomen. Genève. Polen zal de troepen van de Westerplatte terugtrekken. De Volkenbondsraad te Genève heeft zich naar Reuter meldt, gisteren in openbare vergadering bezig gehouden met het con flict tusschen Polen en de Vrije Stad Dantzig over de versterking van de Poolsche bewa king op de Westerplatte. De korte bespreking eindigde daarmede dat het optreden van Polen door den Vol kenbondsraad gekenmerkt werd als inbreuk makend op de bestaande verdragen. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, dr. Beek legde een verklaring af, waarin hij mededeelde, dat Polen de ver sterkte troepenmacht op de Westerplatte onverwijld zou terugtrekken. MacDonald werkt aan een nieuw ontwapeningsplan. MacDonald had gisteren alle bezoeken en conferenties afgezegd en had zich op zijn kamer teruggetrokken om te werken aan een nieuw algemeen ontwapeningsplan. De Hongaarschc minister van Buitenland- (Adv. Ingez. Med.) sche Zaken Kanya bracht heden een lang durig bezoek aan Nadolny. Het is voornemens Woensdag naar Rome te vertrekken om een bezoek aan Mussolini te brengen. Van bevoegde Engelsche zijde wordt ont kend, dat men voornemens zou zijn een in ternationale conferentie ter behandeling van het Ontwapeningsvraagstuk buiten Genève te houden. Toegegeven wordt echter, dat MacDonald het voornemen heeft na zijn ver blijf te Genève een bezoek aan Mussolini te brengen Kleine Acht" voor verdaging der ontwapeningsconferentie. Op verzoek van Benesj zijn de Kleine Acht gisteren weer bijeengekomen, waarbij prof. Moresco Nederland vertegenwoordigde, daar prof. Rutgers enkele dagen in Nederland moest zijn. Het is. aldus meldt het Alg. Han delsblad. Benesj bij deze bijeenkomst gelukt, de toestemming van de Kleine Acht te ver krijgen voor zijn plan, dat geheel in de Fransche lijn ligt namelijk verdaging dei- conferentie voor langen tijd. wellicht voor een paar jaar, nadat eerst eon voorloopige conventie zal zijn opgesteld, die voorname lijk de in Juli reeds in een resolutie-Benesj omschreven punten van overeenstemming bevatten zal en die een nieuwe wapenings stilstand voor den duur van de schorsing der conferentie zal met zich brengen. De Kleine Acht zijn hiertoe bereid onder voor waarde, dat de voorloopige conventie tevens een internationaal toezicht op de naleving dezer conventie zal Inhouden, alsmede de vei ligheidsclausule, die den staten het recht zal geven zich van de conventie ontslagen te achten, indien andere staten, die buiten de conventie blijven, waarmede natuurlijk aan Duitschland en Italië gedacht moet worden, hun wapening zouden vermeerderen, Bo vendien eischen de Kleine Acht. dat de Ver- eenigde Staten van Amerika aan deze voor loopige conventie zullen meedoen. Peru in het ongelijk. Het rapport dat de Raadscommissie van drie heeft ontworpen in zake het conflict tusschen Columbia en Peru is thans gereed, aldus wordt aan de Tel. gemeld. De kwestie zal nog niet onmiddellijk in het openbaar worden behandeld, aangezien de Zuid- Amerikansche staten nog hopen, dat de ver zoeningsprocedure ten slotte toch zal slagen. In het rapport zou naar verluidt gecon stateerd worden, dat hoewel Peru het ver drag van 1922 heeft erkend, waarbij Leticia bij Columbia is ingelijfd, het dit gebied is binnengevallen. Niettegenstaande de herhaal de telegrammen van den Raad heeft Peru zijn troepen niet teruggetrokken. Onder deze omstandigheden wordt er met klem op aangedrongen, dat Peru zijn troepen on middellijk terugtrekt. Hierna zouden onder handelingen moeten beginnen op basis van de verzoeningsvoorstellen, die de Raad reeds eerder aan beide partijen heeft gedaan, en die door Peru zijn verworpen. Engeland. Bezuiniging op de luchtvaart- begrooting. Sir Philip Sassoon. de onderstaatssecreta ris voor luchtvaartaangelegenheden, heeft in het Lagerhuis de begrooting voor luchtvaart ingediend. De begrooting sluit met een be drag van 17.424.000 p.st. Van regeeringszijde wordt verklaard, dat de verdere verlaging der begrooting met '340.000 pd.st. slechts met groote bezorgdheid is aangebracht. Enge land is hangende de conferentie bereid de ongelijkheid tusschen zijn luchtstrijdkrach ten en die van de luchtmachten van andere groote mogendheden te laten voortduren. Churchill verklaarde zich tegen iedere ont wapeningsovereenkomst en eischte zelfs een versterking der lucht- en marinestrijdkrach ten. Amerika. Regeering voorstandster van een embargo op wapenexport. De regeering der Vereenigde Staten heeft naar Reuter uit Washington meldt, aan Engeland medegedeeld, dat zij zal aan dringen op wetgevende maatregelen, welke het den president mogelijk maken een embargo te plaatsen op den uitvoer van wapenen naar een ander land. President Roosevelt zou eventueel tot zulk #cen maat regel overgaan in samenwerking met an dere regeeringen. De Amerikaansche gezant te Bern is aan gewezen als Amerikaansch vertegenwoor diger in de consultatieve commissie van den Volkenbond voor het Chineesch-Japansch geschil. Naar in verband hiermede in bevoegde kringen verluidt verplichten de Ver. Staten zich niet a piori besluiten der commissie aan te nemen, die uitioopen op een eco nomische boycot of andere dwangmaatrege len. Duitsche gezant te Washington Vraagt ontslag. Daar hij geen sympathie koestert voor het regiem van Hitier. heeft de Duitsche am bassadeur, dr. von Prittwitz. zijn ontslag ingediend, aldus meldt Reuter uit Wash ington. Zware straffen voor twee New-Yorksche bankiers. Het hof van appèl heeft het vonnis tegen de beide directeuren generaal van de Bank of United States, Bernhard K. Marcus en Saul Singers, bevestigd. Zij waren resp. ver oordeeld tot 3 en 6 jaar gevangenisstraf wegens verduisteringen van ongeveer 2 mil- lioen dollar bij het filiaal Municipal Safe Deposit Cy. Joseph W. Harriman gearresteerd. Joseph W. Harriman, stichter en president van den raad van commissarissen van de Dr. Adenauer, de bekwame burgemeester van Keulen, die op bevel van de nieuwe Duitsche regeering het veld heeft moeten ruimen. Harriman National Bank and Trust Co., is gearresteerd wegens het vervalschen van bankstaten ter misleiding van den contro leur van het ministerie van financiën. Harriman is sedert eenige weken ziek en bedlegerig. De politiebeambten verklaarden hem in zijn woning gearresteerd. Harriman wordt er van beschuldigd, drie valsche boe kingen tot een bedrag van ongeveer 900.000 gulden te hebben bewerkt. Bier-voorstellen aangenomen. De commissie van het Huis van Afgevaar digden heeft de biervoorstellen aangenomen. Bier en dergelijke alcoholische dranken met een alcoholgehalte van ten hoogte 3.2 pCt. van het gewicht worden toegestaan er zal een bondsbelasting van 5 dollars per vat op moeten worden betaald. Voorts wordt be paald, dat bizondere regelingen zullen kun nen worden getroffen door de afzonderlijke staten. Het verzenden van bier naar „droge" staten is verboden. Overtredingen zullen worden gestraft met geldboeten van ten hoogste 1000 dollar en gevangenis voor den duur van ten hoogste een jaar. Het wetsont werp wordt van kracht 14 dagen na de on- derteekening door den president. New-Yorhsche Beurs vandaag weer open. Het beursbestuur heeft besloten de beurs van New-York heden Woensdag weer open te stellen. Rusland. Onbegrensde volmachten voor de GPoe. Het presidium der Centrale Executieve van de Sovjet Unie heeft besloten, met. het oog op de toenemende sabotage de rechten en volmachten, die op 15 November 1923 aan de GPoe zijn toegekend, uit te breiden. De GPoe krijgt thans het recht, in alle gevallen van sabotage en schending van den Sovjet- Ruissischen staat en zijn eigendom de scherp ste maatregelen te nemen. Onbegrensde volmachten zijn de GPoe verleend. Het, be sluit is onderteekend door den voorzitter van de centrale Executieve, Kalinin en den voorzitter van den Raad van Volkscommis sarissen Molotof. De sabotage en de contra-revolutionnaire bewegingen zijn thans zoo sterk geworden, dat de gewone gerechten niet meer in staat zijn, ze te bestrijden. Naar verluidt zal de regeering en de communistische partij zich in het bijzonder keeren tegen de misstanden in de levensmiddelenvoorzicning, waaronder thans de geheele bevolking heeft te lijden Japan. De marine wordt vergroot. Het Japansche kabinet heeft voor de uit breiding van de Japansche marine in het begrootingsjaar 19331934 een crediet van 31 millioen yen goedgekeurd. Bovendien zijn door het kabinet 9 millioen yen uitgetrokken voor de betaling der renten op buitenland sche leeningen. China. Opstandige beweging door het leger onderdrukt. Volgens officieele berichten hebben vijf regimenten een opstand onderdrukt van 50.000 inheemschen, die aan de grenzen der provincies Kwangsi. Kweitsjau cn Hocnau de bewoners vermoordden. Beweerd wordt, volgens Reuter, dat dc inboorlingen door communisten van moderne wapens waren voorzien. Aan beide zijden worden successen gemeld. De Chincesche generaal Soeng Tsjeyocan meldde Dinsdag telegrafisch, dat hij den Ja- panschen troepen bij den Hsifengkau-berg- pas een ernstige nederlaag heeft toegebracht en 18 stukken veldgeschut. 7 tanks en 5000 geweren heeft buit gemaakt. De Japansche verliezen zouden 5000 man betreffen. Generaal Soeng heeft den Hslfengkau-nas heroverd en volgt den vijand ..op den voet". Volgens een Japansch communique heb ben de Japansche troepen de bezetting van den pas Koepeikow geheel voltooid. Japan sche vliegtuigen bombardeeren nog steeds de Chincesche stellingen. Heftige gevechten hebben plaats bij Tsjfenkow. Chineesche bri gades die een tegenaanval doen. hebben een bombardement van de Japansche vliegtuigen te verduren. Volgens hot tclegraafagcntschap Sjimbocn Rengo hebben dc Chineezen in den strijd om Koepeikow 5000 dooden verlo ren. Britsch«-IiM3ic. Gandhi in vrijheid? De regeering overweegt de mogelijkheid Gandhi en acht leden van het executieve comité van het congres in vrijheid te stellen, teneinde met hen bespreking te openen over stopzetten van de beweging van lijdelijk ver zet. Het staat echter hierbij vast. dat wan neer deze besprekingen niet tot het ge- wenschte resultaat zouden leiden en het lij delijk verzet niet zou worden opgeheven Gandhi en dc acht leden van het congres wederom gevangen zouden worden gezet. PANIEK IN EEN BIOSCOOP IN MEXICO. KORTSLUITING VEROORZAAKT EEN GROOT AANTAL SLACHTOFFERS. NEW YORK, 14 Maart (V.D.) Uit Mexico City wordt gemold, dat te Ahualulco in een bioscooptheater een ern stig ongeluk geschiedde, waardoor 31 be zoekers werden gedood en zeventig gewond. Een leidingdraad van het hoogspannings net brak n.l. door. kwam in aanraking mot hot metalen hekwerk op de balustrade van liet ba Icon en maakte kortsluit ing. Twintig bezoekers, die op dc ijzeren balu strade leunden werden op slag gedood. Er ontstond een paniek, waarin ieder trachtte naar den uitgang te dringen en vrouwen en kinderen onder den voet werden ge- loopen. 50 dooden, 70 gewonden NEW-YORK. 14 Maart (V. D.) Bij den bioscoopbrand te Ahualulco zijn 50 personen om het leven gekomen, terwijl zeventig be zoekers ten deele ernstig zijn gewond. Een groot aantal der slachtoffers zijn vrouwen cn kinderen. HEVIGE AARDSCHOK IN DE AEGAEISCHE ZEE WAARGENOMEN. ATHENE. 14 Maart (V.D.) Op de eilan den Mytilini (Lesbos) en Llmnos is oen hevige aardschok waargenomen. Deze beide eilan den liggen op ongeveer 130 K.M. van elkan der verwijderd. DR. KURT ULLSTF.IN IN OOSTENRIJK GEARRESTEERD. Berlijn. 14 Maart (VJD.) Naar dé „Voelkische Beobachter" uit Miinchen meldt is dr. Kurt Ullstein in Oostenrijk gear resteerd. Uit Rentte wordt gemeld, dat de arrestatie niet op grond van een bepaalde strafvervolging geschied is. maar in uit voering van een onlangs door den Oostcn- rijkschen ministerraad besloten verscherpte controle der grenzen in verband met politieke vluchtelingen uit Duitschland. De Landsre- gcering heeft het overbrengen van Ullstein van Reutte naar Innsbrück bevolen, alwaar beslist zal worden over de in hechtenis- houding. FANTASTISCH PLAN VOOR DEN BOUW VAN EEN TOREN. PER AUTO NAAR DEN TOP. PARIJS. 14 Maart (V.D.) Dc ..Excelsior" publiceert een onderhoud met een ingenieur die een plan heeft ontworpen tot het bouwen van een 700 M. hooge toren, die dus 400 M. hooger is dan de Eiffeltorcn. Hij zou dezen toren willen bouwen ter gelegenheid van de tentoonstelling van 1937. De toren zou gebouwd moeten worden op een berg. misschien de Monte Valérien. De kos ten zouden 40 a 50 millioen francs bedragen. Op 500 M. hoogte zou een platform komen dat met behulp van een baan ln spiraalvorm voor auto's bereikbaar zou zijn. Een tweede platform op 600 M. hoogte zou slechts be reikt. kunnen worden met behulp van lift- installatiesi die op het eerste platform zou den beginnen. BETALINGSVERKEER MET TSJF.CHO- SLOWA KI JE GEBLOKKEERD. BERLIJN. 14 Maart (V. D.) Nadat gister aan de Berlijnsche beurs het noteeron van den Tsjcchischen kroon is gestaakt is het ge heele betalingsverkeer met Tsjecho-Slowa- kije geblokkeerd. Betalingen of overschrijvin gen van of naar Tsjecho-Slowakijc zijn op het oogenblik niet mogelijk. Do commissie voor do handelspolitiek der Duitsche regee ring komt morgen bijeen om over de thans ontstane situatie te spreken DE DOLLAR OP DE LONDENSCIIE BEURS. LONDEN. 13 Maart 'V. D.' Hedenmiddag om half 3 zal op de Londensche beurs de Amerikaansche dollar weer worden geno teerd. STUDIO'S TE HOLLYWOOD HEROPEND. HOLLYWOOD. 14 Maart (Reuter). Nu de voornaamste filmacteurs een salarisverla ging van 25 a 50% hebben aanvaard zijn dc studio's weer geopend. 06ERLAHNSTIIN N A T.U URL IJ K BRONWATER. NEDERLANDSCHE MIJ. oPOericht ibst. (Adv. Ingcz. Mcd.) AGENDA. Heden: WOENSDAG 15 MAART Stadsschouwburg: Amor in dc Pastorie door Rott. Hofstad Tooncel. 3 uur. Schouwburg Jansweg: Filmavond Ncd. Reisverecniging. 8.15 uur. Wykgebouw Ned. Herv. Gemeente. Ged. Oude Gracht 79. Ds. A. C. G. dc Hertog: Christelijke politiek. Palace: „Ein tolles Madel". Op het tooneel „Vega" burlesque. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Menschen in 't Hotel' 'geprolongeerd). 8.15 uur Rembrandt Theater: ..De onbekende gast'' Op het tooneel: Kees Pruis. 7 cn 9.15 uur. Tcyler's Museum, Spaarne 1G. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. DONDERDAG 16 MAART II. B. S. A. Zijlvest: Volks-Universitcit: Avond over het Duitsche lied", G. K. W. Bak ker 8.15 uur. Broederkerk, Parklaan 34: Mej. Joh. Ebe- rig: „Christus in donker Parijs cn dc Zwarte Zone". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Overveen: Raadhuis, Gemeenteraad van Bloemendaal, 2 uur. Heemstede: Raadhuis. Gemeenteraad Ha 1 f w e g: Raadhuis. Gemeenteraad Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 10 u v.m. Bennebroek: Raadhui Gemeenteraad. 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5