I HAARLEM'S DAGBLAD opgezegd. ONDERHANDELINGEN OVER EEN NIEUW CONTRACT. Aan het jaarverslag van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, ontleenen wij het volgende: Tot op heden mochten wij onder deze groep arbeiders den overwegenden invloed behouden, zooals dat sedert jaren het geval was. De arbeid onder deze menschen, gelijk met al het varende personeel, brengt zijn eigenaardige moeilijkheden mede, Immers, de menschen zijn zeer weinig en onregel matig „binnen", waardoor de bearbeiding veel moeilijker is dan onder de arbeiders, die aan den vasten wal werken. Hiermede rekening houdende, is door het hoofdbestuur dan ook besloten, zoowel in 1931 als in 1932 de propaganda en den or- ganisatorischen arbeid onder de visschers. tijdens den duur, dat zij in het Engelsche Kanaal de visscherij uitoefenen en de sche pen regelmatig in de haven van Dieppe binnenvallen, voort te zetten. Wel is die arbeid korter geweest dan in vorige jaren, omdat de visscherij eerder is beëindigd. Dat onze visschers dnzcn arbeid op hoogen prijs stellen, is de ervaring van de bestuur ders, die met dit werk zijn belast, terwijl hot ook op Iedere vakgroepsvergadering van dc visschers tot uiting komt. Telkens als wij in Dieppe zijn, blijkt het hoe noodig het zou zijn, om daar wat meer aandacht aan onze jeugdige visschers te schenken. Dit laatste, zal dat slagen, vraagt waar wij hier met groote moeilijkheden te maken hebben, tijd en geld. Toch heeft dit alles onze volle aandacht en nagegaan zal worden, op welke wijze wij hier iets voor onze jonge visschers kunnen doen. Het contract voor de haringvisscherij. dat 31 December 1930 afgeloopen was en waar over de eerste besprekingen einde December 1930 waren aangevangen, plaatste ons direct bij de aanvang van deze verslagperiode voor moeizame onderhandelingen. Door ons was het contract opgezegd, om dat de overeenkomst, die in goede trouw was aangegaan, met name door de Kat- wijksche reeders niet was nagekomen. Daarbij kwam. dat overeenstemming met de Katwijksche reeders ten aanzien van de groote motorloggers niet was verkregen, zoodat het contract nadere aanvulling en uit broiding behoefde. De reeders stelden zich op het standpunt nu wij den euvelen moed hadden om het contract op te zeggen, dat zij aan hun eer verplicht waren met aanmerkelijke ver slechteringen te komen. Gezegd moet worden, dat. voor zoover het de beug- en trawlvisscherij betreft, spoedig overeenstemming was bereikt. Ten aanzien van de haringvisscherij ging het minder gemakkelijk. De werkgevers wa ren van meening, dat voor alle takken van het bedrijf volledige overeenstemming be reikt moest zijn, alvorens de schepen voor de wintervisscherij uitgerust zouden worden. Wij stelden daar tegenover, nu voor de beug- en trawlvisscherij overeenstemming was bereikt, hiervoor een overeenkomst aan te gaan, doch dat wij er niets voor gevoelden een contract aan te gaan op voor ons alleszins onbevredi gende voorwaarden voor de haringvisscherij. De haringvisscherij toch zou eerst over vijf maanden aanvangen, zoodat wij liever zon der contract de toekomst wilden ingaan, dan een contract afsluiten, dat d ;chen niet bevredigde. Inmiddels hielden de reeders hun schepen binnen, wellicht in de hoop. dat men de visschers in hun uitkeering zou kunnen tref fen. Successievelijk kwamen wij echter voor Vlaardingen en Scheveningen tot overeen stemming en kwamen wij hier ongehavend uit den strijd. De moeilijkheden bleven nog mot de Katwijksche reeders. Tenslotte wisten wij hier tot een meer bevredigende oplossing te komen voor de groote motorloggers. waardoor ook deze zaak alhoewel niet geheel tot ons genoegen, tot oplossing is gebracht. Tevens werd er een permanente arbitrage commissie voor allo plaatsen ingesteld, wat over 't algemeen wel bevrediging heeft ge bracht. De aldus overeengekomen arbeidsvoor waarden werden aangegaan voor den tijd van twoc jaren en eindigden 31 December 1932. tenz'i partiien in verlenging zouden be willigen. Dit laatste zou blijken, wanneer partijen voor 1 September 1932 de overeen komst niet zouden opzeggen. Togen het einde van deze contvactsoeriode stelden wij ons op het standpunt, dat wij c'-* overeenkomst wilden continueeren. wan neer er op sommige onderdeelen. die in 't verleden tot moeilijkheden aanleid'-^ had den gegeven, een duidelijker omschrijving verkregen zou worden. De reeders daarentegen zegden de over eenkomst op, om daarna te komen met een verlaging van de gages met 1 pet. op de totale gages voor de motorloggers beneden 124 P.K. en van 0.625 pet. voor motorloggers boven de 125 P.K.. terwijl zij bovendmn met oen verslechtering kwamen ten aanzien van de braadies. De onderhandelingen zijn. nu wij dit schrijven, nog niet aangevangen, zoodat de uitkomst behoort tot een volgende verslag periode. Volstaan wij verder met op te merken, dat het proces inzake den Zondaasarbeid op dc visschersschepen. thans in hooger beroep, nog niet is toegewezen: dat de arbitrage commissie. Inzake de kwestie door ons aan hangig gemaakt, ons in 't gelijk heeft gesteld met uitzondering van één geval, waar èn werkgever èn werknemer beiden in 't onge lijk zijn gesteld, en dat wij een beroep heb ben moeten doen op den loonraad, betref- fen-'e een ontduiking van het contract voor de v.. li.-.rlngvisscherij, waarbij wij de DONDERDAG 23 MAART 1933 BESOMMINGEN. Loggers: Sch. 275 f 440: Sch. 254 f 780; Beugers: VI. 86 f 1130; VI. 195 f 950. DE TYPHUS IN VELSEN-NOORD. Wederom vier nieuwe gevallen. EEN ONDERHOUD MET DEN DIRECTEUR VAN DEN GEM. GENEESKUNDIGEN DIENST Het spreekt vanzelf, dat de vrij ernstige typhusepidemie, die zich in den loop van één week in Velsen-Noord heeft vertoond, eenige ongerustheid heeft veroorzaakt onder de be volking, welke ongerustheid wordt vergroot door het feit, dat men tot nu toe de bron der besmetting niet heeft kunnen vinden, on danks dat de directeur van den Gemeente lijken Geneeskundigen Dienst, dr. L. S. Lim- borgh Meyer, in samenwerking met dr. Dover, Inspecteur van de Volksgezondheid al het mogelijke heeft gedaan om deze op te sporen. Dat inmiddels de ziekte nog voortwoekert is gisteren gebleken, daar zich wederom vier nieuwe gevallen hebben voorgedaan, waar mede het aantal gevallen tot 13 is gestegen. We hebben ons gisteren gewend tot dr. Limborgh Meyer, teneinde iets naders om trent deze epidemie te vernemen. Paratyphus B, zeide ons dr. Limborgh Meyer is een ziekte, die groote overeenkomst vertoont met typhus, maar doorgaans goed aardiger verloopt. De verschijnselen zijn als bij typhus; de ziekte wordt echter door een andere bacil verwekt. Wat de ziekte in Velsen-Noord betreft, al dus dr. Limborgh Meyer, het eerste geval werd 15 Maart geconstateerd bij een jonge gehuwde vrouw, die ernstig ziek werd. Zij werd opgenomen in het Antonius Ziekenhuis, waar geconstateerd werd, dat de patiente in derdaad leed aan paratyphus B. Dr. Limborgh Meyer had in het Ziekenhuis een conferentie met den directeur, dr. van der Veldt. Ook heeft dr. Limborgh Meyer met de patiente gesproken, ten einde te trachten de oorzaak op het spoor te komen. Dr. Limborgh Meyer kon echter niets gewaar worden, dat tot eenig spoor kon leiden. Hij heeft toen met dr. van der Veldt afgesproken, den man en de kinde ren te onderzoeken. Spoedig rezen vermoedens, dat er zich nog twee gevallen in Velsen-Noord voordeden. Dr. Limborgh Meyer heeft daarop de behandelen de doktoren opgebeld en het vermoeden werd bevestigd; de diagnose werd serologisch door bloedonderzoek vastgesteld. Het eigenaardige geval deed zich voor, dat geval 2 een nichtje was van geval 1, een meisje van 9 jaar. Het lag voor de hand, dat verband tusschen deze gevallen gezocht moest worden. Het bleek echter, dat de betrokken gezinnen in maan den geen omgang met elkander hebben ge had. Een ander familielid heeft echter beide personen bezocht en zoodoende wellicht de besmetting overgebracht. Het derde geval staat in geen enkel contact met de eerste twee. Dit betreft een meisje van 15 jaar. Den 16en Maart werd wederom een geval aangegeven, eveneens in Velsen- Noord. Ook deze patient werd opgenomen in het Antonius-Ziekenhuis. J.l. Vrijdag heeft dr. Limborgh Meyer alle gezinnen bezocht, om te trachten de gemeen schappelijke infectiebron te vinden. Het is gebleken, dat alle getroffen gezinnen er ver schillende melkleveranciers op na houden. Slechts een enkele aanwijzing van eenig con tact werd gevonden. Toen j.l. Maandag opnieuw twee gevallen werden geconstateerd en het aantal dus tot 6 was gestegen,- heeft dr. Limborgh Meyer den inspecteur van de Volksgezondheid, dr. Doyer telefonisch van de epidemie op de hoogte gesteld. Dinsdag heeft hij met dr. Doyer enkele patiënten bezocht en een alge meen onderzoek elders ingesteld, teneinde de infectiebron op te sporen. Dienzelfden dag kwamen er weer drie gevallen bij, terwijl gis termorgen het aantal met vier vermeerder de en daardoor tot 13 steeg. Alle patiënten op één na zijn in het Antonius Ziekenhuis opge nomen. Gistermorgen confereerde dr. Limborgh Meyer met dr. v. d. Veldt en met den direc teur van het Roode Kruis Ziekenhuis te Be verwijk voor eventueele opneming van pa tiënten en om een nader onderzoek naar contacten in te stellen. Thans is het onderzoek nog in vollen gang. Dr. Limborgh Meyer kon ons echter nog geen zeker resultaat daarvan mededeelen. We vroegen dr. Limborgh Meyer ten slotte nog naar den toestand der patiënten, waar op hij ons zeide. dat sommigen van hen nog ernstig ziek zijn. Hij wees ons verder nog op de waarschu wing van de Gezondheidscommissie. Het is inderdaad zaak. aldus dr Limborgh Mcyer, deze waarschuwing ter harte te nemen. Voor al het gebruiken van rauwe melk of karne melk dient men na te laten. Het gebruik van gepasteuriseerde melk of karnemelk is echr ter volkomen gevaarloos. Deze producten zijn steriel en kunnen dus zonder bezwaar onge kookt genuttigd worden. Uit het bovenstaande blijkt, dat het geval zeer ernstig is. Een verdere uitbreiding is na tuurlijk niet uitgesloten, daar een daadwer kelijke bestrijding eerst dan ter hand kan worden genomen, wanneer de infectiebron gevonden is. Onze Gemeentelijke Geneeskun dige Dienst, bijgestaan door de inspectie der Volksgezondheid spant zich echter ter dege in om het gewenschte doel te bereiken en wij twijfelen er niet aan, of deze gemeen schappelijke pogingen zullen slagen. De bevolking kan niet beter medewerken, dan zich stipt te houden aan de bekende maatregelen. Over de typhusgevallen te Velsen vermeldt de Staatscourant, in de officieelc opgave over do week van 12 tot on met 18 Maart de aan gifte van twee gevallen van paratyphus (ty- phcuze vorm) in de gemeente Velsen BLOEMENDAAL TEN BATE VAN IIET CRISIS-COMITé. Nadat eenigen tijd geleden het blijspel „De firma Adam en Eva" in intiemen kring is op gevoerd door leerlingen van de Middelbare Meisjesschool ,,'t Kopje", werd het idee ge-_ opperd nog een uitvoering te doen plaats heb-' ben ten bate van het Bloemendaalsche Crisis comité. Bij een voornemen is het niet geble ven en Woensdag had de verwezenlijking er van plaats in het Jeugdhuis. Tollens' woor den: „En rekent d' uitslag niet, maar telt het deel alleen" mogen al eenigszins van toepas sing zijn op het financieel resultaat 'de op brengst wordt geschat op ongeveer 75). op het plankenresultaat waren zij dat zeker niet. Het aardige blijspel, 4 bedrijven lang en ongeveer 3 uur in beslag nemend, werd op zeer verdienstelijke wijze gespeeld. Deed het aanvankelijk eenigszins „nuchter" aan. man nenrollen te hooreii vervullen door personen met lichte meisjesstemmen, spoedig wende men er aan en was men er mee verzoend. De heer des huizes wist nog het best de man nenstem te imiteeren. En wat rookte hij, of beter zij, dapper haar groote sigaar! Critlek past in deze natuurlijk niet. Maar al was zij toegestaan, dan zou zij allerminst ongunstig zijn. 't Publiek heeft zich werkelijk geamuseerd. Ds. J. C. van Dijk sprak voor den aanvang een woord van dank namens het crisis comité. Hij dankte de Kopje-club voor het zich in dienst, stellen voor het goede doel mej. Bar- ger, de directrice, voor het nemen van het initiatief en het geven van haar toestemming voor de opvoering en de firma J. A. Boskamp voor het in bruikleen afstaan van de benoo- digde meubelen. Spreker wees er op, dat, al is Bloemendaal in vele opzichten een bevoor rechte plaats, waarvan men niet zou denken, dat er een crisiscomité noodig zou zijn, er tcch wel degelijk vele en groote moeilijkhe den onder de bevolking zijn. waarbij het cri siscomité helpend kan optreden. Gezien de zeer lage entreeprijzen hadden we een volle zaal met grond mogen ver wachten. VOOR IIET ZWAKKE KIND De Afd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap hield Woensdag hare jaarverga dering onder leiding van de Presidente mevr. A. M. Nienhuys-Versteegh. De heer D. Kuiper bracht als secretaris het jaarverslag uit. Uit het verslag van mevr. Nienhuys memoreeren we het volgende: In totaal waren er 666 verpleegdagen. De inkomsten waren 556.69, zoodat 1932 een nadeelig saldo gaf van 354.97. Het aantal leden neemt af, door de tijds omstandigheden. Anderen verminderen hun contributie. Het aantal leden bedraagt nu 90 met een bedrag van 400. Besloten werd om lo plaatsen aan te vra gen te Wijk aan Zee van 7 Juli—9 Aug. Als bestuursleden werden herkozen mevr. Beuse- kom-Meder; Mevr. Nienhuys-Versteegh en Dr. Bornwater. Wegens vertrek trad mevr. Bijl af als be stuurslid. in welke vacature nog moet wor den voorzien. AERDENHOUT VRIJZINNIG DEM. BOND. Maandagavond 27 Maart spreek;, Mr. A. M. Joekes, de Indische specialiteit der Vrijzin nig-Democratische Kamerfractie en tevens één der meest op den voorgrond tredende leden van de Tweede Kamer, in een open bare vergadering voor de afd. Bloemendaal en Heemstede van den Vrijz. Dem. Bond in café-restaurant „Boekenroode" Zaudvoort- schelaan. STADSNIEUWS ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Inbraak te Lisse. De rechtbank veroordeelde de drie perso nen, die zich tc Lisse aan diefstal met braak hadden schuldig gemaakt resp. tot 1 jaar en 3 maanden, 2 jaar en 8 maanden. De heler, die het gestolen zilver had ge kocht, kreeg 8 maanden. Onrechtmatig steuntrekken. Een persoon.- die zich steun had laten uit betalen, terwijl hij werk had gehad, kreeg 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd. Taschjesdief. De man, die aan eenige dames te Haarlem op straat de taschjes had ontrukt, werd ver oordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest en 7 maanden voorwaarde lijk. 1IYPOTHEEKBEZORGER. Donderdag had zich voor de rechtbank te verantwoorden een 40-jarig man, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, die er van verdacht werd in het begin van Januari 1.1. een bewoner van Lisse bewogen te hebben tot afgifte van een trapnaaimachine onder voorgeven, dat hij den man een hypotheek op zijn huisje kon bezorgen. Verdachte had zich met een persoon, die thans ook zwervende is bij getuige vervoegd: zooaLs hij zeide had de ander hem dit adres bezorgd. De eigenaar van het huisje als ge tuige gehoord, verklaarde, dat hij wel te voren met den maat van verdachte had ge sproken en te kennen gegeven, dat hij geld noodig had, waarom hij wel een hypotheek op zijn huisje wou nemen Verdachte had gezegd tegen getuige, dat bij kans zag hem buiten den notaris om een hypotheek te bezorgen van 1250 en toen getuige daarop inging, zei verdachte, dat hij 100 moest hebben als voorschot voor zijn bemoeiingen. Getuige had dit geld niet, waarop verdachte met 50 genoegen nam en toen ook dit bedrag niet voorhanden bleek, zei getuige's vrouw, dat zij een naaimachine had. die zij in afbetaling wou geven. Ver dachte nam toen dit stuk voor een bedrag van 45 en vertrok met zijn kameraad en de machine, onder belofte, de hypotheek binnen 14 dagen te zullen bezorgen. Van de hypotheek kwam natuurlijk niets, volgens verdachte was dit de schuld van de politie, want die had hem ruim een maand later gearresteerd en toen wou hij er juist op uit gaan om voor de hyptheek te zorgen. De president wees er op, dat verdachte reeds eenige malen voor oplichting en dief stal is vervolgd: hij was zwervende en zoo iemand is niet de rechte hvpothoekbezorger; zijn maat was al niet veel beter. Dc officier van Justitie achtte het hem ten laste gelegde bewezen en eisclite 6 maanden met aftrek van voorarrest. Mr. Stomps, dc verdediger, was van meening, dat de thans niet aanwezige maat van verdachte de eigen lijke aanlegger was, deze zou dit zelfs erkend hebben. In verband hiermede vroeg pleiter vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. De windbuks. Een jongmensch uit Haarlemmermeer stond terecht omdat hij een anderen 'jóngen in het oog had geschoten. Verdachte zei, dat hij zich met een kame raad onledig had gehouden met door middel van een windbuks op een flesch te schieten, die op een paal was geplaatst. Getuige Pieters had zich achter dien paal bevonden en een kogeltje in het oog gekre gen toen hij zich bloot gaf. Pieters zegt. dat de andere jongens te voren op hem hadden gericht en dat hij daarom achter den paal was gekropen. Toen hij even later om den hoek keek, trof hem een kogeltje uit de buks in het oog, tengevolge waarvan hij zich on der geneeskundige behandeling moest stellen en eenigen tijd niet heeft kunnen werken. Verdachte erkent uit speelschheïd te voren op Pieters te hebben gericht, maar niet op zettelijk op hem te hebben geschoten toen Pieters om den paal heen keek. De Officier van Justitie meer.de, dat hier sprake was van een aan opzet grenzende on voorzichtigheid; met wapens moet men niet spelen; de officier was er neg zco zeker niet van, dat op de flesch en niet op den jongen is geschoten en eiséhte 14 dagen gevangenis straf. Uitspraak over 14 dagen. GROOTE IIOUTSTRAATVEREENIGING Maandag 27 dezer houdt de Groote Hout- straatvereeniging haar jaarlijksche algemeene vergadering in Hotel Central. Ter sprake komt o.a. heb parkeerverbod in de Groote >Houtstraat, en de benoeming van twee bestuursleden wegens het periodiek af treden van de heeren F. H. Kehlenbrink en J. Voogd. OPMERKINGEN VAN LEZERS. OVER RADIOSTORINGEN. Naar aanleiding van een stukje dat dezer dagen in ons blad verscheen, en dat getiteld was „Radiostoringen", schrijft een lezer dat het onjuist is dat in Duitschland de z.g. straalapparaten verboden zijn. Echter wordt er door de fabrieken die deze apparaten ver- koopen de aandacht op gevestigd, alleen die apparaten te koopen.die storingsvrij zijn, door b.v. ingebouwde radio storingsvrije in strumenten in den stroomkring van het straal-apparaat te brengen. WERKLOOZEN STRIJDCOMITé. Het werkloozen-Strijdcomité (W.S.C.) heeft vergunning aangevraagd, om op Maandag middag 27 Maart, van 57 uur een meeting op het Paviljoen of op het Kalfje te mogen houden. Deze meeting zou dan worden be legd als voorbereiding voor de districtsmee ting, die gehouden wordt op Zaterdagmid dag 8 April te Amsterdam. Wordt de vergunning verleend dan zal op de meeting spreken de heer Kubbe of de heel den Exter uit Amsterdam. Onderwerp: „Het Eenheidsfront". KRISHNAMURT1. Men schrijft ons: Zaterdagavond 1 April wordt in het Loge- gebouw 8, een lezing gehouden over boven genoemd onderwerp, door den heer M. Beut- ler te 's-Gravenhage. Deze spreker heeft gedurende ruim een jaar te Ommen gewoond op het Kasteel Eerde en daar als secretaris en correspondent van Krishnamurti gewerkt. Hierdoor was hij in de gelegenheid met deze ongetwijfeld be langrijke figuur nader in aanraking te komen en hem min of meer persoonlijk te leeren kennen. Daar er omtrent Krishnamurti nog altijd veel misverstand bestaat, is het een verblijdend teeken, dat men door het geven van een lezing in verschillende steden tracht meer neutrale kennis over Krishnamurti te verspreiden. Dit is temeer van belang, omdat in Juli en Augustus weer een groot kamp in Ommen zal worden gehouden, waar Krishna murti weer regelmatig zijn toespraken zal houden, Waarschijnlijk heeft men ook daarom deze lezing laten voorafgaan door het vertoonen van een kampfilm, om op deze wijze den toehoorders een duidelijker beeld te geven van wat het kampleven in Ommen beteekent. PERSONALIA. Aan de Universiteit van Amsterdam is be vorderd tot arts de heer J. J. A. Lindner, ge boren te Haarlem. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de inspecteur D. L. Kloosterman, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie Leeuwarden met intrekking van zijn ver plaatsing naar Haarlem. verplaatst naar Woerden en toegewezen aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen aldaar. En is de heer A. H. Simons, van de in spectie te Terneuzen, verplaatst naar Haar lem en toegevoegd aan het hoofd der in spectie te Haarlem. „GHETTO" DOOR HET HOLLANDSCH TOONEEL. Zondag 26 Maart zal de N.V. Het Hol- landsch Tooneel, in den schouwburg aan den Jansweg een voorstelling geven van Herman Heijermans' burgerlijk treurspel ..Ghetto". Behalve Louis de Vries in de rol van „Sachel" treden in dit stuk op de dames Mathilde Kiehl. Annie Follender, Bep Boole- man en de heeren Adolpne Hamburger, Fol- kert Kramer, H. K. Teune. Karei Baars en Frits Engels. Het geheel staat onder leiding van Louis de Vries. VEILING VAN HOLLANDSCHE MEESTERS. BRACHT TE BERLIJN WEINIG OP. Naar de Tel. meldt is te Berlijn de veiling gehouden van de Zweedsche collectie Soe- strand. De betaalde prijzen waren over het algemeen niet hoog. zoowel ten gevolge van het feit. dat de Amerikanen niet aanwezig waren, zoowei als van de omstandigheid, dat de Europeesche musea niet over voldoende middelen beschikken. Voor den „Kop van een grijsaard" van Rubens werd slechts 4600 mark betaald. Twee kleine werken van Van Dijck brachten resp. 3100 en 2400 mark, de Kaartspelers van Teniers Pr. 3000 mark op, terwijl het bekende schilderij van Pieter de Hoogh, hét Concert, voor 5000 mark geen kooper vond. In totaal werd. voor zeventig stukken nauwelijks 55.000 mark betaald. PLEIDOOI IN DE ZAAK- ESCHAUZIER. VOOR DEN OUDSTEN VERDACHTE. In het pleidooi, dat mr. Nederveer. uit Roermond nog voor het Haagsche Gerechts hof heeft gehouden voor den oudsten ver dachte in de moordzaak Eschauzier. heeft hij met tal van argumenten betwist, dat er opzes in het spel was om den heer Eschauzier te dooden. Verder heeft hij de echtheid trach ten aan te toonen van het briefje met de schuldbekentenis van den heer E. aan den oudsten verdachte van het tweede briefje, dat eenige dagen geleden plotseling nog in het geding gebracht is. Verdachte beide te betreuren, dat hij dit briefje, opnieuw in houdende een schuldbekentenis voor f 100.000 van den heer Eschauzier, niet eer der aan het licht gebracht heeft. De presi dent hecht niet veel waarde aan het briefje, waarmee verdachte in een civiel proces voor den dag had kunnen komen. Hij had om zijn vordering te innen niet de geweldmiddelen noodig, die hij gebruikt heeft. Verdachte stelde hier tegenover, dat het briefje niet op zegel was. In zijn repliek heeft de advocaat-generaal mr. De Visser zijn eisch van levenslang voor den oudsten verdachte en acht jaar voor den jongste gehandhaafd. Het arrest is tenslotte bepaald op Dinsdag 4 April te 10 uur. EIGEN GEZELSCHAP VAN MEVR. DE BOER—VAN RIJK? OM EEN JUBILEUMSTOURNEE TE MAKEN. In de Telegraaf lezen wij, dat mevrouw Esther de Boer—Van Rijk een eigen gezel schap gaat vormen, namelijk om het volgen de jaar haar 80sten verjaardag en tegelijk haar jubileum te vieren van 60 jaar aan het tooneel te zijn verbonden. Daar zij daarbij alle steden en stadjes wil bezoeken, waar zij in haar lange tooneelloopbaan optrad en dit vrijwel alle tusschen Maastricht en Delfzijl zijn, kan zij de tournee niet maken met het Schouwtooneel, waaraan zij thans verbon den is. Deze tournee zou wellicht tevens de afscheidstournee van mevrouw De Boer-van Rijk zijn. Het is de bedoeling de tournée in. de tweede helft van September te beginnen. Op het re pertoire staat o.a. een nieuw stuk van Jaap van der Poll, „Levensavond" terwijl over eenige Engelsche stukken wordt onderhan deld. Van het gezelschap maken o.a., behalve J. van der Poll. die ook als regisseur optreedt, deel uit mevr. L. van der Poll en mevr. S. de Vries—De Boer. Met vele andere spelers wordt onderhandeld; het is de bedoeling voor elk stuk op Engelsche wijze, een afzonderlijke bezetting te engageeren. UIT DE STAATSCOURANT. RADIODIENST. Bij Kon. besluit zijn in vasten dienst be noemd tot commies bij den radiodienst: E. Koekoek. P. A. van Campen en R. E. L. Spée, thans adj.-commies in vasten dienst bij den radio-dienst. DROEVIG VERLOOP VAN INFECTIE. Een 49-jarige verpleger van het zittings lokaal Westerstraat, van den Amsterdam- schen Geneeskundigen Dienst, heeft vorige week bij het openen van een flesch'je, een wondje aan een der vingers gekregen. Ten gevolge van infectie is hij thans oevrleden. De verpleger de heer Rebel, was zeer po pulair in den Jordaan en zou de volgende maand zijn zilveren jubileum gevierd heb ben, lezen wij in het Handelsblad. HONKBAL JAARVERGADERING „HAARLEM" De H. C. „Haarlem" hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het gebouw „De Nijverheid". De verslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeui-d. Bij de bestuui'sverki'ezing werd besloten het secreta riaat nog in handen van den voorzitter te laten; de penningmeester, de heer J. Veenhof, werd bij acclamatie herkozen. De negental- commissie zal voor het komende seizoen be staan uit: H. Jelses, K. Wulfhorst, C. Hunik, en L. Dijkhuizen (reservelid). H. Vrugt werd weer aangewezen om zitting te nemen in de negentalcommissie voor het Haarlemsch negental. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering van den Ned. Honkbalbond werden gekozen de heeren H. Jelses en L. Dijkhuizen. De feestcommissie deed mededeelingen over haar plannen voor de viering van het tien jarig bestaan. Bij de rondvraag kwamen nog vele zaken ter sprake, waarna de voorzitter eindigde met de opwekking om deel te nemen aan de op te zetten intensieve training en om zooveel mogelijk propaganda te maken voor honkbal. SCHEEPVAARTBERICHTEN MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Talisse. thuisreis 22 te IJmuiden Poelau Tello, uitreis 22 te Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde, uitreis 21 te Port Said. KON. HOLL. LLOYD. Salland thuisreis 24 2 uur te IJmuiden verwacht. Flandria uitreis 21 's avonds van Santos Gaasterland thuisreis 21 's middags van Santos.. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 22 van New-Orleans te Rotter dam. HOLLANDA FRIKA LIJN. KUpfontein thuisreis 22 te Suez. ROTTERD A MSCHE LLOYD. Tapanoeli uitreis p. 22 Galle. Kota Nopan thuisreis 22 te Londen vertr. LUCHTVAARTNIEUWS. IJSVOGEL. 22 te Calcutta. Uitreis. PELIKAAN, 22 te Bagdad. Thuisreis. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN DE CHR. VAKBEWEGING EN DE HARINGVISSCHERIJ. Ook het contract der haring visscherij door de reeders voldoening mochten smaken, dat de loon raad zich aan onze zijde schaarde, dan heb ben wij vrijwel de algemeene zaken tijdens de periode waarover ons verslag handelt, ge releveerd. Tenslotte merken wij nog op. dat wij veel en op velerlei gebied voor onze leden in 't krijt traden, wat wel niet altijd volle be vrediging bracht, maar waar wij toch zeer zeker over 't algemeen met dankbaarheid aan kunnen terugdenken MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.15. Tongen per kilo f 1.20—f 0.75. Kleine schol per 50 kilo f 24—f 7.50 Bot per 50 kilo f 5f 1.80, Schar per 50 kilo f 7f 2.20. Wijting per 50 kilo f 2.90—f 2.70.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10