In en om Genève. UIT HET BUITENLAND HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 23 MAART 1933 TWEEDE BLAD De politieke toestand in Duitschland. Het Centrum heeft zijn houding tegenover de regeering nog niet vastgesteld. Machtigingswet morgen in be handeling? Goering premier in Pruisen? nog niet duidelijk wist, wat de beteekenis van deze lente is, zullen door den onvergete- lijken dag van gisteren te Potsdam en in de Kroll Opera de oogen zijn opengegaan, wan neer hij niet geestelijk blind geboren ls. In dit uur is het mij een behoefte des harten, uit te spreken, dat de nationale omwente ling aan geen andere beweging te danken is dan aan Adolf Hitler en zijn nationaal-so- cialistische beweging. Wij nationaal-socialisten kennen geen an deren leider der Duitsche natie als onzen lei der Adolf Hitler (stormachtige bravo's en applaus bij de nationaal-socialisten). In de zen zin open ik den Landdag in de Hitier- lente." De Duitsch Nationale afgevaardigde Dr. Winterfeld, als leider dezer fractie het woord voerend. ze,ide, de hoop uit te spreken dat eens de tijd zal komen, dat de Hohen- zollern weer zullen regeeren over Pruisen- Duitschland. Het presidium werd bij accla matie gekozen. Het is thans als volgt samen gesteld: voorzitter Kerrl (NSDAP)vice-pre- sidenten Haake (NSDAP t. Baumhoff (Cen trum) en Dr. v. Kries iD.-nationaal). Het nieuwe reglement van orde werd goedge keurd en direct van kracht verklaard. Een motie werd aangenomen, waarin de Landdag de verordening van den Rijkspre sident goedkeurt in zake de afzetting der Pruisische souvereine regeering. Joodsche vastendag protestdag tegen de jodenvervolging. Naar Reuter seint hebben de orthodoxe or ganisaties van joden in de Vereenigde Staten den 27en Maart geproclameerd tot. een vas tendag, als protest tegen de vervolging van joden in Duitschland. Van sociaal-democratische zijde wordt vol gens het Alg. Handelsblad medegedeeld, dat ae Rijksdagafgevaardigde Sollmann zich in een ziekenhuis op Duitsch grondgebied be vindt, De berichten dat hij naar het buiten land zou zijn gevlucht zijn dus onjuist. Soll mann zou ongeveer 12 dagen geleden gewond zijn. Germania meldt, dat Dinsdagochtend de leden der Centrumfactie van den Rijksdag te Berlijn voor het vertrek per autobus naar Potsdam op wapenen zijn gefouilleerd. Bij informatie aan het Pruisische ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft men toen mede gedeeld, dat een dergelijke opdracht niet was gegeven. Amerika. De verkoop van bier en wijn. President Roosevelt heeft naar Reuter uit Washington verneemt het wetsontwerp ge- teekend, waarbij de verkoop van bier en wijn met een alcoholgehalte van 3.2 pet. wordt ge legaliseerd. Deze dranken zullen van 7 April af in dertien staten te koop zijn; in 24 sta ten zijn wetsontwerpen hangende, waarbij deze verkoop wordt toegestaan, terwijl er in elf staten nog in het geheel niets is beslist. De kwestie der algeheele intrekking van het drankverbod is, zooals men weet, nog han gende. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. Rijkskanselier Hitier heeft Woensdagmid dag ontvangen de Centrumsafgevaardigden Dr. Kaas, Dr. Stegerwald en Hackelberger. De bespreking duurde meer dan twee uren. Omtrent het gesprokene wordt een diep stil zwijgen in acht genomen. Prelaat Kaas. Om zeven uur des avonds is de Centrums fractie bijeengekomen, welke kennis heeft genomen van het rapport der onderhande lingen. Er zijn geen besluiten genomen. Verwacht wordt dat de Centrumsfractie Donderdag na de voorlezing der regeerings- verklaring zal voorstellen de bijeenkomst te verdagen tot Vrijdag. In parlementaire kringen neemt men aan, dat dat voorstel zal worden besproken met de vertegenwoordi gers der andere partijen. De Centrumsfractie zal waarschijnlijk Donderdag pas definitief haar houding bepalen nopens de Machti gingswet. De sociaal-democratische Rijksdagfractie heeft gisteren besloten, dat vandaag Wels in het politieke debat een verklaring zal af leggen. Of nog. andere sprekers aan het de bat zullen deelnemen hangt van het be loop af. Tegen het terstond houden van de derde lezing van de machtigingswet zullen de sociaal-democraten waarschijnlijk geen be zwaar maken. De Nationaal-socialistische Parteikorres- pondenz heeft naar aanleiding van de indie ning van de machtigingswet, naar het W.B. meldt, nog geschreven, dat de volksbeweging die achter de regeering van Hitier staat, naar de snelle ontwikkeling van de laatste weken nog nauwelijks werkelijke uitdrukking vindt in de huidige samenstelling van den Rijks dag. Daarom is het niet waarschijnlijk, dat burgerlijke middelpartijen zich tegen den wil van het volk zullen verzetten, door tegen dc machtigingswet te stemmen. Als de Rijks dag de regeering niet de noodige meerderheid verschaft, zullen de onvermijdelijke gevol gen voor de verantwoordelijkheid van deze partijen zelf komen, die de teekenen des tijds nog niet hebben verstaan. De niet-aan- neming van de machtigingswet zou een oor logsverklaring beteekenen, welke de regee ring zou aanvaarden. Gistermiddag is ook de Pruisische Landdag feestelijk geopend. Aan den muur achter de plaatsen van het presidium hangt in het midden de zwart-witte landsvlag. geflan keerd door de zwart-wit-roode en de liaken- kruisvlag. De publieke tribunes geheel gevuld. In de voormalige Koningsloge was o.a. Prins August Wilhelm aanwezig, die tot nog toe lid van den Landdag was, doch thans lid van den Rijksdag is. Kerrl. Tegen drie uur marcheerde de nationaal- socialistische fractie, gekleed in bruine hem den, in gesloten gelederen de zaal binnen. Voorzitter Kerrl begaf zich naar zijn plaats in de banken der nationaal-socialistische af gevaardigden. In de rijen der Duitsch-na- tionalen zag men eenige afgevaardigden in den uniform van den Duitsch-Nationalen Strijdhond. Te kwart over drie betrad het oudste lid van den Landdag, generaal Litzman het po dium van het presidium. De nationaal-socia listen begroetten hem staande, met opgehe ven arm. Litzman stelde vast, dat hij het oudste lid van den Landdag was, en ver klaarde voorts: „Het is voor mij een bijzondere eer en vreugde, nog eens als oudste lid als presi dent van den Landdag te mogen openen, juist dezen Landdag, die ik den Landdag van de Hitlerlente zou willen noemen. Die De Pruisische persdienst der NSDAP deelt mede: De verkiezing van den Pruisischen pre mier zal op zijn laatst plaats vinden op 2 Mei. Op dien dag zal de nationaal-socialis tische landdagfractie een nationaal-socia- list tot minister-president kiezen. De 211 nationaal-socialisten sterke fractie is alleen in staat donder hulp van een andere fractie een nationaal-socialistische zege te behalen. Naar deze persdienst verneemt, komt Rijks minister Goering in aanmerking voor de functie van premier van Pruisen. Van welingelichte zijde wordt tenslotte nog vernomen, dat de Pruisische Landdag na zijn openingszitting van gisteren waarschijnlijk tot 2 Mei a.s. zal worden verdaagd. Pas dan zal een minister-president worden gekozen. Gedurende dien tijd zal in Pruisen de com- missariale regeering blijven bestaan. Duitschland. Een grensincident? Die Telegraphen Union meldt uit het dorp Hilst district Pirmasens) het volgende grens incident: Dinsdagmiddag zouden twee bereden Fran- sche officieren de grens hebben overschreden en ongeveer 100 meter over de grens op Duitsch gebied zijn doorgedrongen. Bij be woners van het dorpje Hilst informeerden zij of het juist is, dat te Pirmasens groote troepen nationaal socialisten zijn samenge trokken. Hierna trokken zij weer naar Fransch ge bied terug. Men zou hebben opgemerkt, dat aan de Fransche zijde der grens een machine geweer stond opgesteld om de beide officieren in dekking te nemen. De regeering van de Paltz heeft direct de noodige stappen onder nomen. Een ontroerende demonstratie. (Bijzondere correspondentie.) Genève, Maart. Na de emotioneele zitting, den vorigen Donderdag, van de Algemeene Commissie der Ontwapeningsconferentie, waarin Ramsay Macdonald, na vier Geneefsche dagen van beraadslaging, overpeinzing en noesten ar beid, zijn plan vergezeld van een welgemeen de rede, aan de vergadering voorlegde, wer den op voorstel van Henderson de verdere besprekingen een volle week opgeschort om aan de landen den tijd te verschaffen, dit nieuwe ontwapeningsplan in extenso te be- studeeren. Behalve de schaarsche gedelegeerden ver- eischt voor enkele hun werk voortzettende kleinere commissies, eenige in perskamer en bar rondboemelende journalisten die zich van de hun eigen geworden gewoonte, 's morgens, 's middags en "s avonds, hunne schreden naar het ontwapeningsgebouw te richten, niet meer konden losmaken, vertoonde zich de laatste dagen vrijwel niemand in de gedu rende de laatste maanden zoo drukbezochte conversatiehall; de krantenkiosk was geslo ten. de juffrouw van de cigarettenkiosk had vacantie, tot 24 Maart zou het ontwape ningsgebouw rust hebben. Althans, zoo dacht men. en de zich in de loop der Maandagmor gen naar het gebouw aan de quai Wilson begevende journalisten, stapten welgemoed de van hare delegatie-autos verlaten ingang binnen, ervan overtuigd, dat vijf minuten voldoende zouden zijn om zich van de laat ste nieuwtjes betreffende 's werelds gang van zaken te voorzien. Vagelijk verbaasd over de aan de heropen de boeken kiosk uitverkochte couran ten, trok vervolgens het roode licht op het V.D. verneemt nader; Betreffende het z.g. grensincident bij het dorp Hilst wordt thans een andere lezing bekend: Bij Hilst zouden twee op een akker werkende vrouwen met twee bereden Franschen, die zich op Fransch grondgebied bevonden, gesproken hebben. Daarbij zou dan ook door de Franschen ge vraagd zijn naar de nationaal-socialisten in Pirmasen. Overtreden der grenzen heeft niet plaats gevonden. Ook de bewering, dat een machinegeweer opgesteld zou zijn geweest, schijnt een loos gerucht te zijn. Een officieele mededeeling over het ge beurde is niet verstrekt. Engeland. Neville Chamberlain heeft ver trouwen in de toekomst. De leider der oppositie George Lansbury heeft in het Lagerhuis een verzoekschrift in gediend van den algemeenen raad van het vakvereenigingscongres, de nationale uit voerende raad der Labourparty en de coöpe ratieve unie. waarin gewezen wordt op de noodzakelijkheid van de gunning van open bare werken ter bestrijding van de werkloos heid. Dit onderwerp is ook aan de orde ge komen in het Lagerhuis. Een Labour-afgevaardigde vroeg regeerings voorstellen en de invoering van een 40-urige werkweek. De minister van financiën Chamberlain zeide, dat het ministerie van Arbeid reeds in overleg is getreden met de werkgevers en werknemers naar aanleiding van de 40-urige werkweek, maar dat het voor Groot Brit- tannië onmogelijk is voor zijn eigen in dustrieën een werkweek van 40 uren vast te leggen, welke niet door de andere staten is aanvaard. Voortgaande wees de minister op de ont zaggelijke taak, die gelegen was in het over halen van de andere landen om hun tarieven op te heffen of te verminderen, vooral door dat de toestand in zekeren zin door politieke overwegingen werd gecompliceerd. Het zou echter onjuist zijn de loekomet donker in te zien. Er is geen reden aan te nemen, dat in verschillende richtingen binnen de eerst komende maanden verbetering zal ontstaan. In het bijzonder wees spr. in dit verband op de V.S. waar door het optreden van Roose velt een bijna wonderbaarlijke verandering was ingetreden. Het vertrouwen was grooten- deels hersteld en een gevoel van hoop in de toekomst was weer in het Amerikaansche volk opgekomen. Dit vertrouwen weerspie- leege vergaderingbord het teeken van een in zitting zijnde vergadering, commissie dc aandacht, daarna een applaus, een ge juichzeldzaam in deze omgeving van zwaarwichtige beraadslagingen. „Mr. Henderson ontvangt de oud-strijders", lichtte de de ingangsdeur van zaal G. bewa kende portier toe. en opende dezen deur die toegang gaf tot een overvolle ruim te. In de zaal, waar eenige dagen geleden Mac Donald de gedelegeerden ter Ontwa peningsconferentie eenige wijze woorden kwam toespreken, in de zaal waar sinds eind Januari dag in, dag uit, leden der Alge meene-, politieke- en luchtvaartcommissie hunne discussies over al of niet afschaffen, al of niet beveiligen, hielden, zaten nu, om de gedelegeerdentafels op de stoelen der dele gatie- en secretariaatsleden, op publieke tri bune, jazelfs perstribune, de oudstrijders. Was dit alles werkelijkheid? Of was het een droom, een visioen van een gedelegeerde ter ontwapeningsconferentie, die, na veer tien maanden ontwapeningsconferentie, door de oudstrijders ter verantwoording werd ge roepen. om hen het nut, de vruchten van zijn arbeid aan te toonen? Of. waren de oudstrijders, ontevreden over den gang van zaken, gekomen, om in plaats van de door ieder land aangewezen gedelegeerden, zelf de discussies over ontwapening voort te zetten? Neen. niets van dit alles was het geval: ..Wij. vertegenwoordigers van 12 milliocn oudstrijders", sprak hun eerste woordvoerder, „zijn naar Genève gekomen, om zooveel ons dat mogelijk is bij te dragen tot het succes van een vredesorganisatie. Wij vertegen woordigen oudstrijders van 15 verschillende naties die in den laatsten oorlog tegen elkaar gevochten hebben. Wij komen nu bij u. Mr. Henderson, om u. als bescheiden bijdrage voor het slagen der conferentie, een resolutie aan te bieden, in onze gister gehouden ver gadering bij acclamatie aangenomen door 35 verccnigingen." gelde zich op de beurs en in financïeele aan gelegenheden. Ook in den toestand in Europa is een opmerkelijke en gunstige verandering ingetreden. Wat de economische wereldconferentie be treft zag spreker niet in, waarom deze niet binnen de eerstvolgende 2 of 3 maanden zou aanvangen. Oostenrijk. Regeering van Tirol afgetreden. De regeering van Tirol is in haar geheel afgetreden, met uitzondering van den ,.Lan- deshauptmann" Stumpf, die in verband met een ernstige ziekte met verlof is, aldus meldt Reuter uit Innsbruck. De hoogescholen te Weenen gesloten. Wegens anti-semitlstische uitspattingen zijn, naar de correspondent van de N.R.Ct. te Weenen meldt, alle hoogescholen aldaar ge sloten. Nationaal-socialistische studenten poogden in de binnenstad door te dringen, waar hoofdzakelijk liberale couranten gevestigd zijn. Politie in auto's verhinderde betoogin gen. Japan. Een verklaring over de mandat enkwestie. Van semi-officieele zijde wordt medege deeld: Het uittreden van Japan uit den Vol kenbond zal de Japansche regeering aanlei ding geven tot het afleggen van een verkla ring over de kwestie der mandaten over de voormalige Duitsche koloniën. De Japansche regeering zal er op wijzen, dat men 't hand haven der mandaten na het uittreden uit den Volkenbond niet mag beschouwen als annexatie. De houding van Japan is niet ge richt tegen Duitschland. Japan zal de gebie den besturen binnen het kader van de dooi den Volkenbond vastgestelde bepalingen. DE BRAND IN HET RIJKSDAG GEBOUW. WERD VAN DER LEBBE DOOR BI ITENLANDSCHE COMMUNISTEN GESTEUND? L BERLIJN. 22 Maart (Wolff) De rechter van instructie, die belast is met het onder zoek naar den brand in het Rijksdag gebouw heeft, met het oog op verspreide valse he be richten aan den rijksminister voor Volks voorlichting de volgende mededeeling doen toekomen: „Uit het onderzoek is tot dusver gebleken, dat. de als brandstichter gearresteerde Nc- derlandsehe communist Van der Lubbe, in den tijd direct voor den brand niet alleen met Duitsche communisten in contact heeft gestaan, doch ook met bui tenia ndsohe com munisten, onder wie er zich bevinden die wegens don aanslag op dc kathedraal van Sofia ln 1925 ter dood re.sp. tot zware tucht huisstraffen werden veroordeeld. De betrok ken personen bevinden zich in arrest. Het onderzoek heeft niet het geringste aan het licht gebracht, dat er op zou wijzen, dat niet-communlstische kringen tot den brand Sn betrekking staan. VISSCHEN IN VERBODEN WATER DUITSCH VAARTUIG OPGEBRACHT. FARDö. 22 Maart (Reuter) Het Noorsche politievaartuig Michael Sars heeft een Duit sche trawler uit Wesermünde wegens weder rechtelijk vi'sschen opgebracht. ..Het vorige jaar. Mr. Henderson", ver volgde de tweede spreker „bij de opening van de ontwapeningsconferentie zijn wij bij u gekomen met onze wenschen en verwach tingen. Dc tijd heeft deze. helaas, niet ver vuld. en vandaag zelfs, schijnt het ons. of het laatste sprankje hoop. dat ons nog rest te. vervlieden zal. Maar daar dit niet mag gebeuren, hebben wij ons gewend tot dc oorlogsslachtoffers, de verminkten, de wedu wen, de weezen.Hier zijn wij nu,.... wij willen geen oorlog meer. Inderdaad, daar waren ze, de oud-strijders, de weduwen en weezen. Grijsaards, mannen van middelbare leeftijd; vele. vele vermink ten. die door gemis van ledematen of oogen de hulp van anderen noodig hadden om hun plaats in de zaal te vinden, die ondanks de voor hen zoo bezwaarlijke reis, naar Geneve waren gekomen om door hun stem mede tc helpen een lot aan hen ten deel gevallen, aan anderen te besparen. En getuigd hebben ze van hun wenschen voor den vrede hun haat. hun afkeer van den oorlog; mei stormachtig applaus en gejuich onderstreepten ze de verklaringen van hun woordvoerders: „regeling der geschillen door verplichte arbitrage", wenschen wij, „geen oplossing der geschillen door geweld". Wij, oud-strijders, slachtoffers van den oorlog smeeken om vrede, te verwezenlijken door veiligheid naast ontwapening; wij elschen de vernietiging van particuliere wa penindustrie en wapenhandel"en als kinderen zaten ze te snikken onder de eenvou dige, gevoelvolle woorden van den presi dent ter ontwapeningsconferentie, die on danks zijn slechte gezondheid, al zijn tijd en al zijn krachten besteedt om te werken voor zijn zoo moeilijk te verwezenlijken idealen. Per extra treinen voorzien van plakkaten „a bas la guerre" zijn de oud-strijders naar hunne divere woonplaatsen teruggekeerd en hunne demonstratie hoort tot het verleden. Za! hun ontroerende actie eenigen invloed hebben, zal ze weerklank vinden bij de rest der menschheid of is het zijn van oud-strij der een verelschte om actief te reageeren tegen het in de wereld voortwoekerende kwaad? 24 Maart beginnen de beraadslagin gen over het nieuwe ontwapeningsvoorstel, een laatste poging tot het slagen der confe rentie. Moge dc rest der volkeren hun stem laten hooren als de 14 milliocn oud-strijders. GROOT FINANCIER GEARRESTEERD. INKOMSTENBELASTING DER VER. STATEN ONTDOKEN. NEW YORK. 22 Maart (Reuter). De vroegere president van de National City Bank te New York. Charles E. Mitchell, is gear resteerd onder beschuldiging de inkomsten belasting te hebben ontdoken. Een later Reuter-bericht meldt, dat Mit chell tegen borgstorting van 10.000 dollar op vrije voeten ls gesteld. NEW YORK. 22 Maart (Reuter). Om trent de arrestatie van Charles E. Mitchell, meldt Reuter nader, dat deze is gearresteerd wegens het ontduiken van een bedrag van 657.152 dollar op eer. netto inkomen van 2.823.405 dollar in 1929. DE OHIO BEDREIGT DE LAGE GEBIEDEN. HONDERDEN VLUCHTELINGEN. CINCINNATI. 22 Maart (V.D.) Ten ge volge van den aanhoudenden regenval is het overstroomingsgevaar langs de Ohio-rlvier overal toegenomen. Men is ertoe overgegaan de lager gelegen gebieden, die nog niet zijn overstroomd, doch elk oogenblik gevaar loopen, te ontruimen. Honderden gezinnen zijn overgebracht naar de kampementen die men Maandag voor de eerste vluchtelingen had Ingericht, en die thans belangrijk zijn uitgebreid. Ook een gedeelte van het oever- gebied In Kentucky en in Indiana is ont ruimd. De nationale garde is gemobiliseerd om waar dit noodig is, hulp te bieden. TIJDENS EEN RECORDVLUCHT OMGEKOMEN. Tijdens een oefenvlucht is de Belgische adjudant-vlieger Frans Hardies. die 't voor nemen had een hoogte van 7000 Meter te be reiken. te pletter gevallen tc Grobbendonck ln de provincie Antwerpen. Het vliegtuig werd totaal vernield en de vlieger werd op slag gedood. WEENSCH VOORBEELD OPNIEUW GEVOLGD. RELLETJE VAN TAXI-CHAUFFEURS. Woensdagmiddag tusschen half zes en half zeven Hoeft het verkeer te Amsterdam op verschillende plaatsen veel belemmering ondervonden. Een aantal H.G.T.-taxibestiujr- ders. aangevuld met andere snorders, heb ben ongeveer gelijktijdig op een vijftal pun ten in de stad hun wagens dwars over den weg en over de tramrails geplaatst, daarna hun wagen op slot gezet en dien verlaten. Het gevolg was, dat het rijverkeer ernstig werd belommerd. Dit geschiedde op de kruising Marnixstraat—JRozengracht. Stad houderskade bij het Leidsche Bosch je. We teringschans, hoek Vijzelgracht. Ceintuur baan, hoek van Woustraat en Stadhouders kade. hoek van Wouëtraat. De verkeerspolitie trad dadelijk onder leiding van inspecteur Cohen doortastend op. Van de wagens, die op don weg vastgezet waren, werd een ruit ingeslagen om in dc auto te komen. Deze werd vervolgens aan den kant van den weg gezet. Talrijke nieuwsgierigen maakten de taak van de politie niet gemakkelijk. Toen do taxi's eenmaal verwijderd waren kwam er spoedig weer schot in het verkeer. Verbolgenheid van de chauffeurs tegen do politie, die de laatste dagen strenger op treedt tegen snorren moet beschouwd wor den als oorzaak van dit relletje, waarvan het naspel voor velen wel zal gegeven worden voor den rechter. GASVERSTIKKING TE GORKVM. In een woning te Gorlnchem heeft zich een geval van gasverstlkking voorgedaan bij een 24-jarigen jongeman en zijn moeder Dc moeder kon bijgebracht worden, de zoon ls overleden. Dc gaskraan in dc woning stond open. BRANDJE IN EEN BIOSCOOP. Tijdens de middagvoorstelling in het Prin sen-theater. een volksbioscoop op den hoek van de Prinsengracht en Leliegracht te Amsterdam, is een stukje film tusschen een oprol- en afrolt rommel in brand geraakt. Met behulp van de brandbeveiligingsinstal latie. die in elke filmcabine op voorschrift der Amstordamscho brandweer aanwezig is, was het vuur vrijwel onmiddellijk gedoofd. Dit nam echter niet weg, dat een paar kna pen. die gemerkt hadden, dat er iets gaande was, de brandschel van hot theater aftrok ken. met het gevolg dat spoedig .veel brand- wcermatcriaal ter plaatse was. De brand weer behoefde zich echter alleen tot een onderzoek te bepalen; de voorstelling kon gewoon voortgang vinden. AGENDA. DONDERDAG 23 MAART Stadsschouwburg: „De Hollanders" Non stop-cabaret-revue gezelschap Jan van Riemsdijk. 3.15 uur. Gem. Concertgebouw. Bovenzaal: Open bare verkiezingsvergadering Vrijz. Dcm. Bond. 3 uur. Tuinzaal: Voordrachtmiddag Maria Wi- chelmann voor Maatsch. Zorg voor Zieken. 2.30 uur. Propaganda-avond Lichthoevc-werk 8 u. Nutszaal, Lange Veerstraat 16: Openbare muzikale voordracht Soefibeweging. 8.15 u. Nassauplein 8: Voordracht Theosofische Verceniging. 9.10 uur. Luxor Sound Theater: „Het Cubaansche Liefdeslied" en ..Pianotransport" 3.15 uur. Palace: „Nicolctte, het meisje van Mont- parnassc". Tooneel: Paulton. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Gitta entdeckt ihr Herz Tooneel: Dolf Dolfini. 7 en 9.15 u. Boekhandel Mul. Kruisstraat 25: Tentoon- stelling teekeningen Jo Spier. VRIJDAG 24 MAART Stadsschouwburg: Uitvoering Vcreeniging voor Lichamelijke Opvoeding Ruth Tobï en Els Keezer. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve s Maan dags, toegang vrij. De Oud-Strijders bij Henderson.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5