VERKADE'S Het gevulde „Cactussen"-album is Uw trots „Vetplanten" ALBUMS HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 30 MAART 1933 .VERBOND VAN NATIONALISTEN VERGADERING MET RUMOERIGEN AFLOOP In hotel .De Leeuwerik" hield Woensdag avond het Verbond van Nationalisten een besloten vergadering. Dr. van der Myle open de de vergadering met het Wilhelmus te laten zingen, waarna hij sprak over „Parlemen tair Gezag", Volgens den heer van der Myle is een kabinet dat gevormd is naar het parlemen tair stelsel (en naar welk kabinet de meeste partijen momenteel streven) uit den booze, omdat het steunt op één partij of op een coalitie van partijen. De fascistische partij wil echter een kabinet dat alleen verant woordelijk is aan het staatshoofd, met daar naast een volksvertegenwoordiging die een raadgevende of een cón troleeren de macht mag bezitten. Echter geen regeerende macht zooals thans het geval is. De huidige toestand waarbij vele open bare functies worden bekleed door personen van „roo.de gezindheid, keurde spr. ten sterk ste af, betoogende dat een dergelijke, richting onvereenigbaar is met het naar behooren vervullen van een openbare functie, omdat deze functies door het hoofd van den staat zijn gegeven en „roode" gezindheid revolutie beteekent. Zoowel de heer van der Myle, als de heer C. J. M. van Eijsden, die als derde sprak, noemden het een buitengewone schande dat de Koninklijke goedkeuring gedurende twee jaar aan de vereeniging onthouden is ge weest en dat zij die na eerst herhaalde malen er om verzocht te hebben, heeft gekregen. Dit feit heeft groote ontstemming verwekt in de kringen van het Verbond van Nationa listen. De heer van der Myle zeide zich heel goed te kunnen begrijpen dat het aan militairen en leden der Burgerwachten verboden is om aan socialistische of communistische vereeni- gingen hun steun te verleenen, doch hij noemde het een buitengewoon groote dwaas heid dat zich dit verbod, uit zucht om neu traal te blijven, ook heeft uitgestrekt tot de leden eener fascistische vereeniging. daar deze leden immers de beste vaderlanders zijn. Ook het denkbeeld van nationale ontwape ning vond de heer van der Myle iets ab surds, daar wij bij een komenden oorlog onmogelijk ongewapend kunnen zijn. Oorlog onafwendbaar! Ofschoon spr. een groote afschuw heeft van den oorlog, meende hij dat de oorlog onafwendbaar is. Zoolang er menschen leven zoolang zal er oorlog bestaan, aldus spr. en het is noodzaak dat wij ons op 'n komenden oorlog voorbereiden, opdat wij niet hulpe loos zullen zijn, wanneer de nood aan de man is. Alleen dank zij het feit, dat wij in 1914 een weermacht hadden, zijn wij niet in den oorlog betrokken geworden. Ook in Indië kunnen wij onze weermacht niet mis sen. Op een vraag uit het publiek, antwoordde de heer van der Myle, dat het Verbond van Nationalisten niet anti-semitisch is en dat zelfs Joden in het verbond functie's be- kleeden. Als tweede sprak de heer D. C. J. Stem- merik over ..Communisme in Rusland". Spr. gaf enkele reiservaringen weer, die duide lijk maakten welk een terreur in Rusland uitgeoefend zou worden door de Gepoe en de regeering. De heer C. J. M. van Eijsden was de derde spreker, die het onderwerp „Europa" wordt fascistisch" behandelde. Spr. zeide een schrij ven te hebben ontvangen van den Duit- schen warenhuisbezitter Tietz, waarin deze mededeelt dat de berichten in de buiten- landsche pers over de Jodenvervolgingen in Duitschland, onwaar, althans overdreven Z1JIn Italië is het Mussolini geweest, die, het zij dan met geweld, van dezen staat een ordelijk land heeft gemaakt. In Italië is één volk met één wil. Zoo zal het ook in Duitsch land worden! Ook Oostenrijk wil zich herstellen en uit de crisis-ellende komen, en wil zich bevrij den van de marxistische burgeroorlogen. Het fascisme is overal groeiende. Het Verbond van Nationalisten is de oud ste fascistische partij in Nederland; alle andere fascistische partijen noemde spr. splijtzwammen daar zij in het Verbond van Nationalisten opgenomen hadden kunnen worden. Het verbod van de film „Morgenrot" noemde spr. belachelijk, daar men wel com munistische films toelaat, terwijl bovendien „Morgenrot" een vredesfilm zou zijn! Het Verbond van Nationalisten is anti- parlementair gezind; om echter toch invloed aldaar te kunnen doen gelden, is het verbond met een candidatenlijst uitgekomen, welker Candida ten spr. in de warme belangstelling van het gehoor aanbeval. Als laatste sprak de heer P. Horschner over Willem van Oranje. Bij de gelegenheid tot het stellen van vra gen ontstond er een klein meeningsverschil tusschcn de leden van het verbond en leden van de partij van Ir. Mussert. wat voor de laatste groep aanleiding was de vergadering te verlaten. t Na afloop vonden er in de stad onge regeldheden plaats, waarover elders in dit nummer meer. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Boerree Nijlstraat 32. bril: Visser Vrouwen- hekstraat 82. idem; Steenkist, le Hooger- woerddwarsstraat 7, paardendeken; v. d. Lands Kenaustraat 10a, hondenhalsband; Van Wees. Leidscheplein 13, hond; Hensen Westergracht 17. horloge met ketting; De Vries Dr. Schaepmanstraat 44, muts; Lout rijsen Oranjeplein 15. padvindersmes; Bureau van Politie Smedestraat 9. muts, schoolpet, staaf; Blankenaar Olieslagerslaan 1 rd., por- temonnaie; Castelein Deckerstraat 15. vul pen; Castricum Plataanstraat 55. voet van een passer; Deen, Romolenstraat 1" ""ver Vermeulen Spionkopstraat 68, portemonnaie Boudewijn Timorstraat 72. idem; Bi.ilsma. Bromostraat 10, postduif, Nijssen, Korteweg 17. hondenpenning; Van Diik, Wagenweg 254 damesrijwiel; Raaphorst. Brouwersstraat 42 heerenschoen; Meijer, Kruisweg 21, boocl- schappentasch. Hofhuis. Bloemendaalscheweg 99. vulpotlood. Phillipse Lange Annastraat 16. zweep. CHRIST.-HIST. UNIE. „GELOOF, GEZAG EN ARBEID". Over het onderwerp: „Chr. Hist, idealen: geloof, gezag, arbeid", sprak Woensdagavond In „De Nijverheid" op een vergadering der afd. Haarlem van de Chr. Hist. Unie Mr. Dr. A. A. van Rhijn te 's-Gravenhage, candidaat voor de Tweede Kamer op de Chr. Hist, lijst. Spr. begon met als zijn meening uit te spreken, dat wel niemand kan leven zonder idealen. Maar in den tegenwoordigen tijd is het wel uiterst moeilijk idealistisch te blijven. Iedereen tracht eigenlijk alleen maar zoo goed mogelijk door de crisis heen te komen en de lasten op anderen af te wentelen. Er is alle reden om pessimistisch te zijn, als men ziet, hoe de volken zich steeds meer van elkaar verwijderen. Toch is er voor den waren Christen alle reden, om idealistisch te zijn, ook in deze da gen. Hij toch verwacht hulp van God in de moeilijkheden. „Wij Christelijk-Historischen", zoo vervolg de spr., „zijn Christelijk in de politiek, in te genstelling met bijvoorbeeld liberalen en vrijz. democraten. En wij zijn historisch in onze politieke beschouwing. Bij het behan delen van verschillende quaesties geven wij ons er dus rekenschap van dat onze maat schappij niet plotseling ontstaan, maar g e- g r o e i d is. De maa tschappij is dus gebonden aan het verleden". In Rusland heeft men de historische lijn verlaten en ieder weet, waar toe dat geleid heeft. Sur. behandelde daarna meer in bijzonder heden de drie chr. hist, idealen: geloof, ge zag en arbeid. De crisis heeft niet alleen economische oor zaken. één der oorzaken is ook wel degelijk het gebrek aan geloof. Men is bang voor de toekomst. Er bestaat een angstpsychose. En dat komt, doordat allen zooveel tekort zijn geschoten in hun geloof tegenover God. De menschheid moet weer meer met God gaan 'leven, dan zal er weer een rustig vertrouwen komen. In Rusland is in plaats van het ge loof aan God het geloof in de techniek ge komen. maar in de techniek openbaarde zich vaak een demonische macht. Men denke aan het vliegwezen, dat ook in den oorlog toe passing vindt. Het gezag. Er zijn in de laatste jaren ont bindende krachten aan het werk geweest. Er zijn onduldbare uitingen tegenover autoritei ten gedaan. En daartegenover heeft men kunnen constateeren een verslapping van het gezag. Vergeten moet niet worden, dat de overheid haar gezag niet ontleent aan het volk, maar aan God. Chr. Historischen ver geten dit nooit. Moeten wij nu maar overstappen in het fascistische schuitje? Spr. beantwoordde de ze vraag ontkennend. De Chr. Historischen moeten niets hebben van het gezag van één „sterken man" en van afschaffing van de Volksvertegenwoordiging. Het groote be zwaar van de dictatuur is, dat de stem van het volk niet meer door middel van een volksvertegenwoordiging kan worden ge hoord. In de handen van één zondigen mensch. al is dit dan ook een zeer begaafde en „sterke man", mag het lot van een ge heel volk niet gelegd worden. Noodig zijn: een krachtige regeering èn een krachtige volksvertegenwoordiging. En deze beiden moeten harmonisch samenwerken. Het derde ideaal is: de arbeid. Wij moeten in ons dagelijksch werk een goddelijke taak zien. Wat komt daarvan terecht in dezen tijd van werkloosheid? Al zeer weinig. Daarom moet die werkloosheid zoo veel mogelijk ver zacht worden. Dit kan door werkverschaffing (een veel beter middel dan steun): ontgin ning. het aanleggen van openbare wegen enz. Het is een gelukkig verschijnsel dat de regeering meer en meer dezen weg uitgaat. Van de 150.000 arbeiders, die in ons land steun krijgen, is een derde werkzaam in de werkverschaffing. Spr. eindigde zijn rede met een opwekking, zich bij de aanstande verkiezingen te laten leiden door de Chr. Historische idealen. De voorzitter, de heer E. de Groot, voorzit ter der afd. Haarlem-Noord der'Chr. Hist. Unie. dankte den spr. voor zijn doorwrochte inleiding. Eenige der aanwezigen stelden nog wagen, die de spreker beantwoordde. PERSONALIA. De heer J. J. Schutter te Heemstede is te Amsterdam geslaagd voor het eerste gedeelte van het arts-examen. en terecht, maar af is het pas, wan neer U „Vetplanten" er naast kunt zetten. Immers, die twee boeken sluiten op elkaar aan, ook al vormen ze ieder op zichzelf een waardevol bezit. Schaft U het album dus spoedig aan en profiteert van de extra bons bij Groote Beschuit, om het bijtijds gevuld te krijgen. Zelfs, wanneer U nu eerst met verzamelen zoudt beginnen, is daartoe nog volop gelegenheid, vóór het verschijnen van 't volgende album in Januari '34. Waarschuwing. Bestellingen op „Cactussen"-albums, die tot 15 April via den winkelier of rechtstreeks wor den opgegeven, kunnen nog worden uitgevoerd. Daarna is dit album niet meer te verkrijgen. Verkade's Fabrieken N.V., Zaandam. (Adv. Ingez. Med.) Voor den Kantonrechter. UIT DE ZITTING VAN WOENSDAG. De lente was neergestreken over Haarlem en lag ook op het Paleis van Justitie in de Jansstraat doch in het kantongerechtzaaltje kropen zaken uit Februari en geen daarvan bracht voorjaarsstemming onder de aanwe zigen. Geen daarvan stond nog in verband met de zoelere sfeer die de menschen naar buiten jaagt en die leidt tot een eenigszins gewijzigd soort overtredingen en misdaden Niets daarvan. Het waren allemaal de gewo ne zaken, die eigenlijk het geheele jaar door plaats vinden en geen één nog bleek haar oorsprong te hebben in het veranderde sei zoen. Wat wel opviel maar dit kan een onjuist gelegd verband met het fraaie wéér geweest zijn wat het niët-verschijnen van vele getuigen en verdachten, zoodat tal van zaken aangehouden moesten worden. Als gezegd, de zaken waren die van altijd: aanrijdingen verkeersovertredingen, winkel sluitingsdelicten e.d. Een professor aan een onzer Universiteiten met een snellen naam had dezen naam eer aangedaan en op den Heerenweg te Heemstede per auto een snel heid van 65 K.M. ontwikkeld. Bij verstek werd hij daarvoor gestraft met een boete van f 15. Voorts waren er verdachten, die na behandeling van hun zaken overtre ding van maximumsnelheden, verkeerd pas- seeren, verkeer van rechts niet den voorrang verleenen, zoowel in Haarlem, als omgeving evenzoovele veroordeelden waren gewor den. Een reiziger uit Overschie, die op de Zijl vest, Kinderhuisvest. en Nieuwe Gracht vol gens het rapport der hem achtervolgd heb bende politie met 48 K.M. vaart gereden had in z'n auto de man sprak dit pertinent tegen was bovendien de vluchtheuvels bij de Raaksbrug links voorbijgesnord. Hij weet dit aan de kinderwagens die op het rechtergedeelte reden, hetgeen in verband met de nabijzijnde Kinderhuisvest gansch niet onmogelijk was. Doch de man mocht daar zijn wijze van rijden niet op baseeren. Hij scheen met zijn f 15 boete niet tevreden te zijn. Een winkelier uit Haarlem, die behalve chocolade en suikerwerken ook sigaren enz. verkoopt, heeft op een Zondag tabaksartike len verkocht in de vier uren, die hij geopend mag zijn voor het chocoladegedeelte van zijn winkel. Hoewel de kantonrechter als zijn meening uitsprak, dat de winkelsluitingswet velen be moeilijkt in het verdienen van him brood, moet hij die wet toch toepassen. De vraag rees. of de winkel zijn hoofdverdienste had in de chocolade of in ae sigaren en wel hierom of de zaak dan 's Zondags enkele uren ge opend mag zijn of niet. De winkelier noemde de suikerwerk en chocolade-afdeeling de voornaamste, de politie die der sigaren. En de rechtzaak wordt aangehouden om den winkelier in de gelegenheid te stellen aan de hand van zijn boekhouding zijn be wering waar te maken. Dat leerplichtige kinderen op school thuis- hooren op bepaalde uren. is bekend. En dat een vader strafbaar is, als hij zijn kind zon der geldige reden van school verwijderd houdt of geen moeite doet ze daarheen te sturen, hoort- ook bekend te zyn. Een Heem- stedenaar is hier Woensdag ten koste van een boete van f 3 pas achtergekomen. ..Iedereen kan iets verliezen" zei de volgende verdachte. „U kunt toch uw portemonnaie verliezen, en daar kunt u toch niets aan oden?" De kantonrechter mompelde iets van weinig belang of niet zoo erg. En ook schrij ver dezes zou zulks met het oog op de verge vorderdheid van de maand niet zoo'n onver- komelijk bezwaar gevonden hebben. Maar er zijn dingen die je niet verliezen mag, zeide de ambtenaar, en daar hoort een rentekaart onder. ..Ik heb "m in de kast gelegd en nou ben ik 'm kwijt", verdedigde zich de verdachte, die echter ondanks deze onschuldigheidsverkla ring aan het verdwijnen van genoemde kaart met een boete van f 4 verdwijnen moest. Ten slotte vind ik in m'n aanteekeningen dat een aannemer, die zijn 6 M. hooge stei ger bij een bouwwerk niet had voorzien, of beter niet gezorgd had, dat de steiger was voorzien van een leuning of iets dergelijks, veroordeeld werd tot f 5 of 5 dagen. WONINGCOURANT VOOR KENNEMERLAND. Wij ontvingen ter aankondiging het eerste nummer van ..De Woningcourant, voor Kcn- nemerland", uitgave van de N.V. Drukkerij v.h. De Erven Loosjes, alhier. Het blad, dat iederen veertien dagen zal verschijnen heeft ten doel, alles te vermel den wat op het gebied van onroerende goe deren voorkomt en te bevorderen dat foren- De Zelfmoordenaar. door F. R. W. C. C. Brown reisde van Genua naar Nizza. In een coupé derde klasse. C. C. Brown had nog slechts 200 francs in zijn zak. Voor twin tig centimes kocht hij in Monte Carlo een krant, die hij met zichtbaar genoegen open vouwde. terwijl de andere passagiers het op onthoud gebruikten, om op het perron heen en weer te wandelen. Zijn blik viel op het volgende bericht: „Gis teravond om twaalf uur heeft in het park van het Casino een Amerikaan zelfmoord ge pleegd. In zijn jaszak vond men een porte feuille met vijfduizend francs. De zelfmoorde naar behoorde tot de dagelijksche gasten van het Casino en speelde met afwisselend geluk". C. C. Brown liet de krant zakken. Hij moest aan een soortgelijk bericht denken, dat hii voor vier weken gelezen had, toen hij van Nizza naar Genua reisde. Daar hij echter toen in een coupé eerste klasse reisde en tiendui zend francs in zijn zak had, had hij verder aan dat bericht geen aandacht geschonken Nu schoot het hem weer te binnen. „Twe precies dezelfde gevallen binnen vier weken", zei hij in zichzelf. Plotseling greep hij naar zijn hoed, sprong uit de coupé en liep naai den uitgang van het station. Het was tegen 11 uur :s avonds, toen C. C. Brown het Casino binnentrad. Zonder zich te bedenken stapte hij naar een der tafels en zei luid „vijftig francs op 23". De croupier schoof het biljet op het gewenschte veld „Rien ne va plus". Dc kogel liep langs den boven kant van de ronde baan, zakte en kwam ten slotte op nummer 18 terecht. C. C. Brown wierp een ander biljet op de tafel. „Nog eens vijftig francs op 23". De kogel rolde, en eindigde op 30. Nog enkele malen beproefde C. C. Brown zijn geluk op 23. maar Fortuna was hem niet gunstig gezind. Langzaam slenterde hij naar den uitgang. Een heer volgde hem. ..U hebt verloren?" „Mijn laatste geld". „Misschien mo gen wij U het bedrag voor uw terugreis ter hand stellen?" „Dank u zeer". „Het Casino is bereid, voor uw terugreis te zorgen!" C. C. Brown keek den vreemdeling aan. „Ik dank u voor uwe goede bedoeling., ik zal een an deren weg kiezendaartoe heb ik geen geld noodig. „u wilt toch niet„Laat u dat aan mij over". „Maar er zal toch wel een an dere uitweg te vinden zijn!" C. C. Brown keerde hem den rug toe en verliet het Casino. Het park van het Casino lag in het maan licht en in de golven van de Middellandschc Zee spiegelde zich wit een zachte, spookach tige wolk. Van het Hotel Ambassadeur klonk het zachte geluid van een tango. C. C. Brown wandelde langzaam door het park. Hij wist. dat hij gevolgd werd en dat. wanneer hij bleef staan, degene, die achter hem liep. dat ook deed. Hij liep daarom snel in ae schaduw van een breeden palm, gine op een bank zitten en haalde zijn revolver voor den dag. Een schot viel. Twee mannen kwamen haastig aanloopen. „Waar? Hier moet het zijn. Rechts? Neen, daar". Electrische zaklantaarns wierpen een smal len lichtkegel op den grond. „Daar ligt hij' zei een der beide mannen, dezelfde, die nog voor enkele minuten C. C. Brown in de speel zaal aangesproken had. „Hij heeft zich dood geschoten altijd deze Amerikanen! zij zullen nog den goeden naam van het Casino ruïneeren!" De ander fluisterde: „Vlug! Voor iemand komt! Gisteren een en nu vandaag alweer! Die zelfmoordenaars komen ons duur te staan. Hij boog zich over Brown heen en liet iets in diens linker zak glijden. „Wat wenscht U, mijne heeren!" C. c. Brown was opgesprongen en staarde de beide mannen aan. „Dat is toch een schandaal!" ging hij woe dend voort, „heeft men hier niet het recht op een bank uit te rusten, zonder lastig gevallen te worden?" De twee mannen begrepen er niets van. „Hebt u niet geschoten?" vroeg de heer uit het Casino. „Ja". „Waai-om?" „Misschien wilde ik me wel doodschieten; misschien heb is mis geschoten". „Ik zal u wegens ordeverstoring laten ar resteeren". C. C. Brown lachte .„Ordeverstoring noemt u dat? Dat is prachtig gezegd. Overigens vind ik het heel begrijpelijk, dat het Casino niet wenscht, dat zij, die hier volkomen uitgeplun derd zijn, zelfmoord plegen. Als ze dat doen. moeten er andere redenen voor zijn, niet waar?" Hij maakte een buiging en ging heen. Even later haalde hij uit zijn zak een rood leeren portefeuille waarin vijf nieuwe duizend-francs bilj ellen zaten. sen zich in Kennemerland vestigen. De Wo ningcourant voor Kennemerland zal ook (ie officieele mcdedeelingen der Vereen, voor Vreemdelingenverkeer alhier publiceeren. De lezers kunnen ook vragen stellen over alles, wat direct of indirect in verband staat met het speciale terrein, waarop het blad zich beweegt. Een register geeft een duidelijk overzicht van wat er op dit gebied van onroeren de goederen wordt aangeboden. Ii\ W. J. A. Duynstee, secretaris V.V.V. :e Heemstede en Mr. F. J. D. Theyse, voorzit- ter van Bioemendaai's Bloei, schrijven in dit eerste nummer over Heemstede en Bioemcn- daal als woonplaats. HET LAATSTE GEMEENTELIJK ORGELCONCERT. MET MEDEWERKING VAN FRIEDA BELINFANTB en HéLèNE LUDOLPII. Hélène Ludoiph Vrijdagavond zal George Robert in dc Ge meentelijke Concertzaal hot laatste gemeen telijke orgelconcert van dit seizoen geven. Hieraan zal een Haarlenische zangeres Hélène Ludolphe. die zoowel in binnen- als buitenland tal van bewonderaars heeft, haar medewerking verleenen. Haar grootste bekend heid heeft zij verworven door de gramofoon- platen waarop haar zang is vastgelegd. Naar aanleiding hiervan schreef men: „He: is wel zeer bijzonder da: een Hol- landsche zangeres zoo bij herhaling uiigc- noodlgd wordt voor de microfoon te ver schijnen. Maar Hélène Ludoiph presteer: dan ook wel iets bijzonders. Haar mooie heldere jonge sopraanstem, haar uiterst zuivere intonatie, haar artistieke voordracht en haar uitstekende tekstbeheersching, getuigen zoo wel van een fijngevoelige muzikale natuur als van (Iegelijk technisch onderlegd zijn". Als tweede medewerkster noemen wc de Frieda Belinfanlc, celliste Frieda Belmfante. die ten tijde van Nico Gerharz eenigen tijd als solocelliste haar beste krachten aan de H.O.V. heeft ge wijd en voor de Haarlemmers geen onbe kende is. Het volledige programma laten we hieron der volgen. 1. Fantasie en Fuga c kl. t, (orgel) J. S. Bach. 2. sonate d kl. t (cello en orgel) G. Cer- vetto. 3. Vier Sonnetten uit „La Vita Nuova" (zang en orgel), M. Castelnuovo—Tedesco. 4. „Ach. blolb mit deiner Gsiade", lorgcl) S. KargElert. Pauze. 5. Pastoralr. (orgel) C. Franck. 6. a Geistliches Lied (zang, celio en orgel) A. Diepenbrock. b. Berceuse (zang, cello en orgel), A. Diepenbrock. 7. Finale (orgel) C. Franck. IIET FAILLISSEMENT TRUSTKANTOOR VOOR BELEGGINGEN EN ADMINISTRATIE. Het Haagsch Correspondentiebureau seint: De curator in het faillissement Trustkan toor voor beleggingen en administratie, Jhr. Mr. G, W. van der Does, deelt mede dat ten aanzien van verschillende der bij bedoeld trustkantoor b-;rokken Kerkelijke leeningen aoor hem reeds een voorloopigc regeling is getroffen krachtens welke voortzetting van de rentebetaling is verzekerd. Zoo hebben de „Engelsche Zusters" te Aschaffenburg. „Deutscher Verein. vom Heiligen Lande" te Keulen en het „Klooster van den Goeden Herder" te Dantzig reeds door bemiddeling van de N.V. Comm'^sie- bank Holland-Indië te 's Gravenhage hun coupons betaald. Thans hebben ook het „Bisdom Ermland" te Frauenburg (Oost-Pruisen) en „De kliniek van het II. Hart" te Oostende do Commissie- bank HollandIndië als bctaalkantoor aan gewezen. Met verdere leeningdcbitrices zijn de onderhandelingen nog gaande.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7