HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 4 APRIL 1933 OVERIJSELSCHE VEREENIGING DE OOSTHOEK. CABARET- EN BALA VOND. „Loat klinken oe feesttoon, nut volle ge moed. Eendrachtig tesamen vol vreugd en vol moed". Zoo steet 'et in 't Vereenigings-leedjen en zoo hef 't ook ewès. Zoaterdagoavend in de Nieje Kasseboom in de Cornelissteege. Ke(r)el keël, wat hob z' ezongen! Merakels! En wat heb z' elachcn. met dat stuksken van Bokse- berend. met de leedjes van den skrievcr dee 't bie de beesten had 'ezoch(t), en met nog volle andere dingen ok nog! Inderdaad, do Overijlsche verecniging De Oosthoek in 1927 te dezer stede opgericht, weet, wat feestvieren is. Het met zorg samen gestelde programma bood groote verschei denheid en was tevens zeer uitgebreid, zoo dat het reeds laat was, voor de danslustigen hun zin kregen. Maar er dient bij gezegd, dat het wel 'n stief ketiertjen later begon dan was aangekondigd! Nadat voorzitter M. Helder een opwekkend en opgewekt openingswoord had gesproken, werd het programma afgewerkt, waaraan het harmonica-duo Reek zijn medewerking verleende met vroolijke muziek. Ook zorgde dit voor de dansmuziek later. Het zou te ver voeren het programma punt voor punt te bespreken. 'Het zij genoeg, eenige grepen te doen. Daar was dan mevr. van Aken-Rutten, die een paar gevoelige caba retliedjes uitstekend ten gehoore bracht, daar was de xylophoonspeler Florijn, die veel succes had met zijn vlotgeslagen nummers, daar waren leutige voordrachten van den secretaris en een voordracht voor heer en dame. De gouden Bruiloft, die zeer insloeg. Een vroolijk één-actertje. voor den rechter werd vlot vertolkt, terwijl Bokseberend, een kort tooneelstukje eveneens telkens lach salvo's verwekte. Zonder te kort te willen doen aan de andere spelers, willen we toch even noemen de a.s. schoonmoeder van Bokseberend voor haar dialect en spel. Foj, foj, wat is ter elachen. veural, as Boksebe rend zien mêken 'n smöksken wol geven! De belangstelling was zeer groot en de danslustigen moesten in groepen tot den dansvloer toegelaten worden Attracties, als hengeldans, fopwals, sweepstake enz. brach ten groote vroolijkheid. terwijl een tombola velen verblijdde met Geldersche worst en eieren. In den loop van den avond deelde de voorzitter mede. dat zich dien avond niet minder dan 11 nieuwe leden hadden opge geven Het was een geslaagd feest, waar de Oost hoek alle eer van heeft. GEM. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Dezer dagen had aan de Gem. Avondschool voor Nijverh.onderwijs aan de Raaks mededee- lin'g plaats van de bevordering der leerlingen naar de hoogere klassen en de uitreiking dei- diploma's. Aanwezig waren Ir. Burgersdijk, als gecommiteerde van het Gemeentebestuur, directeur en leeraren. Nadat mededeeling van de bevordering had plaats gehad, ging men over tot de uit reiking der diploma's. Allereerst sprak de heer Burgersdijk de leerlingen toe. Spr. zeide, dat de geslaagden nu op 't punt staan de school te verlaten, een diploma rijker, Het bezit van dit diploma zal het hun gemakkelijker maken deuren te openen, die anders gesloten blijven en hij hoopte, dat de gelukkigen het daarom naar waarde zouden schatten. Behalve de hoop voor 't verdere leven geeft het ook het bewijs van verworven kennis en spreker hopte, dat ook de liefde voor het eens ge kozen vak door die kennis grooter geworden zou zijn. Bewaar die liefde ook in deze bij zondere tijdsomstandigheden De heer Bauer, directeur der school, wenschto de geslaagden daarna geluk. Onge twijfeld zullen sommigen, die aan den lijve de gevolgen van deze ongelukkige tijdsom standigheden voelen, wel zeggen „Waarom geploeterd, wat doe ik met dit papier?" Maar zij moeten die gedachte van zich af zetten. Er schuilt in het diploma groote waarde, 't Is het bewijs van verworven kennis en die ken nis zal niemand u kunnen ontnemen, aldus spr. Spreker hoopte, dat allen veel profijt van hun succes zouden trekken en dankte de leeraren voor de moeite, die zij zich getroost hadden. De leerling v. d. Munnlk dankte namens zijn medeleerlingen voor het genoten onder wijs. KINDERVOEDING. De vereeniging Kindervoeding reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat: Maandag 151. Dinsdag 146. Woensdag 130, Donderdag 148, Vrijdag 138 en Zaterdag 123 porties. Overtonstraat: Maandag 157, Dinsdag 159, Woensdag 151. Donderdag 156, Vrijdag 172 en Zaterdag 147 porties. Byzantiumstraat: Maandag 105, Dinsdag 105. Woensdag 90. Donderdag 103, Vrijdag 109. Zaterdag 100 porties. Bovendien werden dagelijks 60 porties ver strekt aan de scholen voor Buitengew. L.O. I)E ZONDAGSSLUITING EN DE BANKETBAKKERS De afd. Haarlem van de R.K. Banketbak kers Patroons Vereeniging heeft zich .nu ook met een adres tot B. en W. gericht, waarin verzocht wordt, voor de Zondagen 9. 16. 23 en 30 April verruiming van den verkooptijd toe te staan en algeheele ontheffing te willen vcrleenon. met het oog op de drukte op de bollen-Zondagen. PERSONALIA Te 's Gravenhage Is geslaagd voor diploma B van het machinisten-examen de heer P Louter te Haarlem. KUNSTAVOND BEWEGINGS KOOR. SOLODANSEN MEJ. ELS KEEZER. Vrijdagavond 7 April zal in Dreef zicht het. Instituut voor Arbeidersontwikkeling een kunstavond geven. Het bewegingskoor van genoemd Instituut dat onder leiding van mej. Els Keezer nu ruim één jaar bestaat en den ieekendans propageerdt. zal dien avond het resultaat van zijn werk demonstreeren en hoopt een progande te zijn tot het verpopulariseeren van den Ieekendans, hier in bet bijzonder va hot bewegingskoor, dat groepsdansen en bewegingsspelen uitvoert. Op het program ma staan behalve een prélude van Bach o.m. eenige volksliederen en een improvisatie. Voorts zal mej. Els Keezer het programma met eenige solodansen aanvullen. De artistieke prestaties van deze danseres staan op een dergelijk peil. dat wij van haar eenige hoogstaande intermezzo's mogen ver wachten. Naar aanleiding van de uitvoering van mevr. Ruth Tcbi en Els Keezer j.l. .schreef onze criticus o.m. dat zij hem voora'l in de Tarantella ten volle van haar groot talent heeft doen genieten. Haar techniek, plastiek en uitdrukking werden ten zeerste bewonderd Wij mogen verwachten, dat velen Vrijdag in Dreefzicht dezen kunstavond van leeken- en beroepsdans zullen komen bijwonen CRISISCOMITé. Personeel notaris X CENTRALE VEREENIGING VOOR OPENBARE LEESZALEN EN BIBLIOTHEKEN VIERING VAN HET VIJF-EN-TWINTIGJARIG BESTAAN Wanneer het op 18 April van dit jaar vijf en twintig jaar geleden zal zijn, dat de Cen trale Vereeniging voor Openbare Leeszalen en Biblotheken werd opgericht, is daarmede 'n periode afgesloten van grootschen opbouw van het openbare leeszaalwezen in Neder land, een periode van groot belang voor de volksontwikkeling.. De naar ontwikkeling strevende, de zoeker naar eenige heilzame ontspanning, de stu dent, de „man van wetenchap", wie al niet, hebben ieder op hun terrein de groote waarde leeren beseffen van het dienende werk, dat door cle'Openbare Leeszalen en Bibliotheken wordt verricht. Het is clan ook terecht, dat de Centrale Vereeniging. die in deze periode.de organi satie van het Leeszaalwezeh tot stand bracht, in tijden van groote moeilijkheden dikwijls, dezen'dag niet zonder feestelijke herden king wil laten voorbij gaan. De herdenkingsbijeenkomst vindt plaats op 18 April in de „Grafelijke Zalen" te 's-Gra venhage, waar de voorzitter van de Cen trale Vereeniging te 3 uur zijn feestrede zal uitspreken. Van cle geschiedenis van deze vijf-en-twin tig-jarige periode, tevens de geschiedenis van het Openbare leeszaalwezen in ons land, geeft het zoo juist verschenen Gedenkboek: „Geschiedenis der Leeszaalbeweging in Ne derland" een in kloek formaat uitgege ven en rijk geïllusteerd boekwerk van 374 pa gina's 'n uitgebreid, gedocumenteerd over zicht. In dit helder en vlot geschreven werk van de hand van dr. H. E. Greve, den secretaris der „Centrale Vereeniging" wien de Leeszaalbe weging in Nederland voor het grootste ge deelte haar organisatie en bloei dankt, is de voorgeschiedenis en de geheele opbouw van het leeszaalwezen tot in details vastgelegd, zoodat het voor ieder belangstellende in deze geschiedenis en voor iederen werker aan de volksontwikkeling 'n onontbeerlijk, kostelijk bezit vormt. Niet toch slechts naar het verleden, doch juist ook naar de toekomst wijst deze her denking, opwekkende tot krachtigen arbeid aan de uitbreiding van het tot onmisbaar onderdeel der volksontwikkeling geworden, Openbare Leeszaalwezen. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Zaterdag vergaderde de afdeeling Haarlem van genoemden bond in de „Nijverheid". De voorzitter deed veirslag van de werk zaamheden van het bestuur sinds de vorige bijeenkomst. iDe stand van de schoolvoeding en vain den_ scholenbouw in het Noorden en Zuiden der gemeente vormde in dit verband een punt van besperking. Met- den directeur van den Geneeskundigen dienst heeft het be stuur een onderhoud gehad over verschil lende zaken den schoolartsendienst betref fende, zooals het onderzoek van nieuwe leer lingen, de aanwijzing voor de openluchtschool heilgymnastiek, het aantal schoolartsen en schoolverpleegsters. Met voldoening kan het bestuur op dit onderhoud terugzien. Ook op dit gebied blijven maatregelen achterwege, waarvan het nut door den betrokken dienst wordt erkend, maar de mededeeling. dat het aantal schoolartsen met twee Is uitgebreid, wijst eir op. dat men voor noodzakelijk ge achte zaken de financieele gevolgen aan vaardt. Het resultaat van een bespreking met den Wethouder van Onderwijs over het "tijdelijk te werk stellen van wachtgelders boven 60 jaar, was teleurstellend, niet in de eerste plaats voor de wachtgelders, maar vooral vocir de tientallen werkloos rondloopende jonge onderwijzers. De Wethouders staan evenwel machteloos daar de Regeering de gemeenten in dezen de gedragslijn gebiedend voorschrijft. De aandacht van den wethouder is eir op gevestigd, dat in de belooning voor tijde lijke diensten aan de openluchtschool een onbillijkheid bestaat. De heer Roodenburg zal een aanvullende v/ijziging overwegen. Voor de werkloozenkampen der A. J. C. stelde de afdeeling met algemeene stemmen f 10 beschikbaar. De bespi-eking over aan sluiting bij de Nooit Meer Oorlog Federatie bracht nog geen resultaat In de volgende vergadering zal een beslissing worden geno men De overige zaken waren van zuiver internen of van vertrouwelijken aard. COMMUNISTISCHE PARTIJ. Woensdagavond a.s. belegt bovengenoemde partij eeh verkiezingsvergadering in café „Slot". Pretoriaplein Haarlem-Noord. Sprekers zijn: George Oversteegen, lid van den gemeenteraad en Mien Kobus-Hekkel- man. Het onderwerp is: ,JDe verkiezingen en de strijd tegen het fascisme en de houding van den Burgemeester van Haarlem". AMUSEMENTSAVOND „NIEUW LEVEN". Zaterdagavond had in de groote Gem. Concertzaal de aangekondigde amusements avond van de Geheelonthouders-Tooneelver- eeniging „Nieuw Leven" plaats. Zaal en balcon waren geheel gevuld toen de voorzitter, de heer Veil inga, deh avond met een kort woord opende en er de aan dacht op vestigde, dat het bestuur dezen keer eens iets anders had willen geven dan de ge ijkte cabaretprogramma's plegen te bieden. Dat men hierin volkomen geslaagd was, bleek al spoedig. De prestaties van het Marionettentheater „De Olijftak", onder leiding van den heer Bert Brugman waren werkelijk, bijzonder. Hét programma van.óit theater was in twee deelen verdeeld/Liet eerste gedeelte deed ons een 'blik slaan op den bodem dei- zee en de uitvoerders waren meerendeels diep zeebewoners, op buitengewoon nauwkeurige wijze door „poppen" voorgesteld en zóó na tuurlijk in hun voorkomen en bewegingen dat het was, alsof de toeschouwers een écht •aquarium zagen. Wat de „acteurs en actri ces" aan spraakvermogen misten werd op zeer verdienstelijke wijze door menschelijke collega's „achter de schermen" aangevuld en een niet ongeestig conférencier gaf éen inleiding tot elk bedrijf. Het tweede deel van het programma bracht ons terug in de menschenmaatschappij, met dien verstande dat de „menschen" toch ten slotte marionetten waren. We kregen eerst een scène op een bankje in een park, met een zeer verrassend einde; we waren getuigen van een allergeestigste radio-uitzending en bewonderden het optre den van een beroemd pianist, een aller- dwaasten professor en, tot slot, van niemand minder dan Willem Mengelberg. Het succes was groot en welverdiend en de voorzitter mocht met het volste recht zich tot tolk dei- aanwezigen maken en „De Olijftak" hulde brengen. En daarna was de beurt aan The Folly Club „O. K.!" onder leiding van den heer Kick Vosshard. Wie indertijd de „Timbertown Follies" bewonderd heeft, zal met ons van oordeel zijn dat wat deze O. K.!"-club geeft, waarlijk niet voor de verrichtingen der En- gelschen behoeft onder te doen. Boeiend en beschaafd is deze kunst, het programma vol afwisseling en het décor aardig en suggestief. De leden en donateurs van „Nieuw Leven" toonden zichtelkens door luid applaus zeer ingenomen met het gebodene. Na afloop van den amusemehtsavond werd ei' gedanst onder leiding van den heer Leo Vosshard. Zij nog vermeld dat het bekende Haarlem's Salonorkest, onder leiding van Jack Stoffer, voor goede muziek zorgde. DE EMMABLOEM-COLLECTE. EEN LAATSTE OPWEKKING. Aan den vooravond van den Emmabloemen- dag willen wij de aandacht van onze lezers nog eens vestigen op dezen, voor de tuber - culose-bestrijding zoo belangrijken dag. De opbrengst der Emmabloemcollecte vormt een belangrijke post op de begrooting der Vereen, tot bestrijding der tuberculose en deze post kan absoluut geen vermindering velen aange zien reeds verschillende leden der Vereen, door de tijdsomstandigheden gedwongen worden hun j aarlijksche contributie te ver minderen. Ieder zal begrijpen dat belangrijke be snoeiingen op het uitzenden van patiënten en het nemen van prophylaetische maat regelen in de gezinnen zouden moeten wor den toegepast, wanneer de bloemendag een mislukking werd. Van deze bezuinigingen zouden niet alleen de patiënten de dupe wor den, doch tevens de Volksgezondheid ernstig worden geschaad. Het besmettingsgevaar voor de gezonden zal in dezelfde mate v e r- meerderen, als waarin de tuberculosebe strijding haar taak moet verminderen. Bezuiniging op de tuberculose-bestrïjding kan en mag echter niet gebeuren en behoeft ook niet plaats te vinden wanneer ieder naar zijn vermogen medewerkt. Tooit u daarom allen met het Emma- bloempje, het symbool van menschenlievend- heid en gemeenschapszin. Draagt den ge- heelen dag het bloempje als teeken van uwe belangstelling in het zoo groote volksbelang, de tuberculose-bestrïjding. Koopt voor uw kinderen een bloempje. Leert hun reeds jong menschlievendheid be trachten en medewerken aan het algemeen welzijn. Weest royaal bij de betaling, want groote sommen zijn benoodigd voor een goede tuber- culose-bestrijding. De gelden, voor de tuber- eulose-bestrijding uitgegeven, zijn buitenge woon nuttig besteed want het aantal sterf gevallen aan tuberculose is met ongeveer 50 pCt. verminderd. En wie zal berekenen, welke sommen zijn uitgewonnen en aan hoe- velen een wereld .van zorg en verdriet be spaard is gebleven door dit succes. Het be haalde succes moet behouden blijven, ja zelfs vergroot worden *en hiertoe is een eerste vereischte, dat door ieder steun wordt verleend aan den bloemendag. Bedenkt dat onze steeds parate vijand, de tuberculose, voortdurend op den loer ligt om bij verslapping der strijd toe te slaan en slachtoffers te maken. Bedenkt ook dat een der uwen tot dezen slachtoffers kan behooren! GRAVEN OP ONZE BEGRAAF PLAATS. DE GEMEENTE EN HET ONDERHOUD. De heer W. Zuurendonk Lzn., bloemist- hovenier, schrijft ons: Naar aanleiding van het ingezonden stuk in uw blad van Woensdagavond waarin X eenige opmerkingen maakt over de Gem. Be graafplaats, kan ik niet nalaten U eenige plaatsruimte te vragen. Vooral de zinnen „de gemeente-begraafplaats brengt vermoedelijk heel wat meer op dan zij kost" en „wat hier gevorderd wordt voor het zoogenaamd onder houd der graven is een zeer drukkende be lasting op de misere", zijn ongetwijfeld zeer hard, maar in elk opzicht juist. Om op die plaats der dooden veel geld te verdienen daarom alleen heeft de gemeente het graven- onderhoud op het destijds nieuwe kerkhof aan de Kleverlaan aan zich getrokken. Of dat nog niet genoeg was, om ons bloemisten en steenhouwers te dupeeren in onze vreed zame bedrijven, er werd ook nog een veror dening gemaakt, waarbij nieuwe inhuring en andere formaliteiten ten opzichte van gra ven, op het oude kerkhof gemeentelijk on derhoud ten gevolge had. Dat was in 1922. De huurgraven zijn dus wat onderhoud betreft ln handen der gemeente en wij neringdoen den en belastingbetalende burgers hebben den achteruitgang van onze zaken rechts- streeks aan ons gemeentebestuur te danken. Ook met de eigen graven gaat het denzelfden weg: de gemeente neemt ze ons eenvoudig af en daardoor verliezen wij onze klanten. Het aldus gedwongen gemeentelijk onder houd wordt zoowat 40% duurder in door snee, maar daarover wil ik niet schrijven, ook niet over de kwaliteit of kwantiteit van het geleverde werk, want dan zou ik den De Optimist. Uit deze bij wijlen sombere wereld wellen toch steeds nog op de onverwachtste en ver- heugendste oogenblikken teekenen van on verwoestbare blijmoedigheid en optimisme omhoog, die den melancholieksten mensch een riem onder het hem in de schoenen zak kende hart steken. Want is er somberder wereld dan de we reld cp een donkeren avond, als de wind gil lend giert om de hoeken van de huizen en de regen uur na uur neergutst en klettert; en is er mclancholicker mensch dan hij, die, op vreemde wijze geboeid, al tijden lang door het raam naar buiten staat te kijken naar het geweld daarbuiten uit een donkere, kille kamer in een nog donkerder, nog killer nacht? De boomen kaal en armzalig, staan wan hopig te klauwen in de lucht, alsof ze een houvast zoeken, dat ze nergens kunnen vin den; het licht var, een straatlantaarn doet hun lange, spookachtige schaduwen dansen en zwaaien over den grond alsof sombere, zwarte geesten in onhoorbaren optocht voor bij glijden. De schaduwen kronkelen en krom men zich; de gedaanten trekken hun slie rende gewaden achter zich aan. strekken grij pende, langvingerige klauwen uit en de wind huilt en gilt in een jammerende klacht De asfaltweg ligt als een verraderlijke, slij merige, glimmende rivier tusschen twee zwarte oevers, en in het onwezenlijk, gele licht, dat de zwaaiende lantaarn afstraalt, is 't, of er diep onder zijn gladde opervlak wat beweegt en loert als naar een mogelijk slacht offer. Langs den zwarten hemel jagen de wolken alsof ze op de hielen gezeten worden, en af en toe steekt de maan 'n doodsbleek, valsch gezicht tusschen de flarden uit. zet de wereld even in een luguber, wit licht, zoodat de wind een harden gil geeft van schrik en een hoek omholt, en een uil in een kreupelboschje zijn kop opheft uit zijn waaiende veeren en met giftig glimmende oogen terugkrast. Dan is ze weer weg, en alleen 'n demonische, witblauwe schijn geeft de plaats aan den hemel aan, waar het witte gezicht zich verborgen heeft achter de wolken. Achter de ramen van de zwarte kille ka mer is het evenmin veilig als daarbuiten, waar alle onheilen tegelijk door den nacht lijken te waren. De wind rukt met kracht aan de ramen, zwijgt plotseling, waagt onver hoeds een nieuwen, feilen aanval, dat het hout kraakt en kreunt. Hij ranselt het weer spannige huis met de boomtakken, die hij te pakken kan krijgen en ze zijn als martelende, striemende zweepen in zijn sterke handen, die nooit moe worden, en steeds weer den strijd hernieuwen. Zulk weer! Alsof alle demonen tegelijk los gebarsten zijn en de wereld maken tot een onherbergzaam oord, waar het leven niet meer te leven is en elk mensch bedreigd wordt door onheilen, die hij ternauwernood kent. Het is koud en luguber. Het is vrees wekkend en angstaanjagend en ik ril en voel mij afschuwelijk alleen te midden van een wereld, die geen uitzicht biedt. En op datzelfde oogenblik waait er daar buiten vreemde verschijning! een mensch langs. De wind duwt hem in den rug, tot zijn jas voor hem uit fladdert, zijn bee- nen waaien bijna onder hem uit en vlak voor mijn raam staat hij plotseling stil, grijpt met beide handen naar zijn hoed. kijkt naar den hemel en kijkt naar de boomen en lacht! De wind zwijgt plotseling stil van ontzetting de maan kijkt even om een hoek en haar gezicht is nu spierwit van schrik, de boomen staan een oogenblik verstard met opgeheven armen om die mensch. die daar lachte, die daar plezier had! Op hetzelfde oogenblik herstelt de wind zich, en met een volgenden vlaag neemt hij den lacher bijna op en zwiept hem voort, niet eens beseffend, dat hij hem zoo alleen maar brengt waar bij wezen moet. Maar boven zijn woedend gehuil uit klinkt, nog eens. die plezierige schater van een mensch, die juicht om den storm, die juicht om den regen, die juicht om alles. Binnen in de kamer sta ik en lach. Lach om dien ander, lach om mezelf. En de wind giert en gilt, en de boomen we ren zich wanhopig, en tegen de ramen roffelt de regen. Maar het wonderlijkste van alles is nog niet eens die lachende optimist in den storm het vreemdste van alles is het feit, dat den volgenden morgen de zon uit een stralend blauwen hemel schijnt op een glimlachende wereld. W. T. dienst der plantsoenen hinderen en die heeft waarlijk al genoeg te stellen met deze zon derlinge verordening. Veel meer klemt de vraag of het gemeente bestuur totaal niets voelt voor onze belangen. Ieder neringdoende van de ijscoman af tot de groote industrieel, weet wat zakenrelaties zijn; weet welke waarde zij hebben en weet ook hoe vooral in dezen tijd hemel en aarde bewogen moeten worden om ze te krijgen. Welnu de gemeente maalt daar niets om. Onze relaties 20 of 30. ja zelfs 40 jaar oude worden ons eenvoudig afgenomen en dat al leen om ze meer te laten betalen en dan werk te leveren, dat door den heer X ..zoogenaamd"' onderhoud wordt genoemd. Het is waarlijk fraai. En hoe zal het gaan met de nieuwe be graafplaats. zullen daar perspectieven ge opend worden voor nering en bedrijf, of wor den wij daar ook weer door de kille hand van het gemeentebestuur uitgeschakeld? Iedereen kan zien, dat het met grafversie ring in stijgende lijn gaat en zeker zouden op de begraafplaatsen voor duizenden guldens meer verwerkt zijn, als wij onze relaties had den mogen houden. Dit zelfde geldt natuur lijk ook voor de nieuwe begraafplaats, die nog in wording is. Is het nu werkelijk zoo onmogelijk, dat de gemeente regelend optreedt zonder de be langen van ons bloemisten en steenhou wers te schaden? Wij hopen van harte, dat de raadsleden zich eens rekenschap geven wat dergelijke verorderingen voor nering doend Haarlem beteekenen en wat de gevol gen ervan zijn voor de eigenaars en huur ders van grafruimten. Misschien dat wij dan nog eens onze klanten terug krijgen wat wij van harte hopen. Met beleefden dank voor de plaatsing UwEd. dw. d. Naar aanleiding van dit stuk hebben wij informaties ingewonnen. Ons werd medege deeld. dat de gemeente jaren geleden het on derhoud der graven aan zich getrokken heeft omdat sommige graven minder goed verzorgd werden. De tarieven zijn zoo ,dat daarop geen winst gemaakt wordt. Er zijn thans eenige duizenden graven die bij de gemeente in on derhoud zijn. Dit geschiedt blijkbaar tot te vredenheid van de families, want er komen géén klachten. REDACTIE. CONCERT VOOR WERKLOOZEN. Als waardig slot van een reeks concerten die het Centraal Comité voor werkloozen dezen winter voor de bij de bestuurders-bon den aangesloten werkloozen en hun huisge- nooten heeft georganiseerd, geeft Woensdag 5 April des middags te 2.30 uur in de Gem. Concertzaal de HjO.V. geheel belangeloos een concert. Onder leiding van Marinus Adam, zal een opera- en operetteprogramma worden uitge voerd. Als solisten aan dit concert werken wel willend mede Helene Ludolph (sopraan) (Haarlem) en de heer Louis Perlot (bariton), 's- Gravenhage. Het volgende programma zal worden uit gevoerd. 1. Die lustigen Weiber van Windsor O. Nicolai. 2. Proloog uit de Opera Paljas R.Leoncavallo. (Louis Perlot en Orkest) 3. Recitatief en Aria uit de Opera Paljas R. Leoncavallo. (Helene Ludolph en Orkest) 4. Intermezzo uit „Les contes d'Hoffrnann J. Ofl'enbach. 5. Duet uit de Opera Paljas R. Leoncavallo. (Helene Ludolph en .Louis Perlot en orkest) Pauze 6. Fragmenten uit „Les Cloches de Corneville R. Planquette. 7. Intermezzo uit de Operette „1001 nacht" Joh. Strauss. 3. Fragmenten uit „Die geschiedene Frau L. Fall. NEDERLANDSCHE TREKKERS BOND. Het programma van de afd. Haarlem ver meldt voor deze maand: 4 April: Trekkersliederenavond in het Jeugdhuis Kleverlaan. 5 April Trekkersliederenavond in de Jeugd herberg Jan Gij zen. 7 April Trekkersliederenavond in het Jeugd huis Kleverlaan. 11 April: Propaganda-avond in Gem. Con certgebouw groote zaal. 1517 April: Fietstocht naar de Jeugd herberg de Zevensprong te Petten, Zondag (Paschen) te Bakkum Jeugdherberg Ko ningsbosch. 1417 April: Per fiets naar Amsterdam, boot naar Lemmer, verder per fiets tocht door Friesland met overnachten in de Jeugdher berg te Sneek. Hemrik, Appelsga, Assen en/of Oosterhesselen. 1417 April: Tocht naar Noord-Brabant met afd. Den Haag. Verder fietstocht van Amsterdam naar Delden via Apeldoorn. 2223 April: Week-end Jeugdherberg Ko- ningsbosch te Bakkum. Demonstratie Holl. en Duitsche Volksdansen. 30 April: Fietstocht naar de bollenvelden. De Nederlandsche Trekkersbond organi seert ook dit jaar wederom verschillende tochten in binnen- en buitenland. NIEUWS UIT IN DIE 4 JAAR WEGENS VERDUISTERING SOERABAJA, 4 April (Aneta) De Raad van Justitie veroordeelde den ex-ontvanger te Mataram wegens verduistering overeen komstig den eisch tot 4 jaar gevangenisstraf. TOESTAND DE HOOG. Batavia, 3 April (Aneta) Het lid van den Volksraad, voorzitter van het Indo-Euro- peesch Verbond, de heer De Hoog, die kort geleden in het hospitaal moest worden opge nomen, is thans naar huis teruggekeerd. De heer De Hoog moet echter volstrekte rust houden. DE ZAAK REENS EN VRIJBURG. Eat a via. 3 April f Aneta) eD Raad van Justitie heeft heden de behandeling van de zaak tegen de heeren Reens en Vrijburg voortgezet met het verhoor van de getuigen a décharge. DRequisitoir en pleidooi werden uitgesteld tot 5 April. 150 MILLIOEN TEKORT OP DE BÉGROOTJKG BATAVIA, 1 April (Aneta). Het „Bat. Nieuwsblad" meldt, dat een voorloopige op gave van de departementen voor de samen stelling der begrooting voor het dienstjaar 1934 komt tot een bedrag van uitgaven van niet ver beneden de 400.0f0.000.— en tot een bedrag van ontvangsten van rond 250 millioen»

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10