SPORTSNIPPERS. HANDBAL HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 4 APRIL 1933 DERDE BLAD MUZIEK. Leerlingen-Uitvoering van den heer E. A. Cats. Dat de heer E. A. Cats een zeer bekend en zeer geacht vioolpaedagoog is wist ik reeds vele jaren; dat hij voortreffelijke leerlingen gevormd heeft, heb ik meer dan eens kunnen lezen. Maar zelf had ik tot dusver nimmer een uitvoering zijner leerlingen bijgewoond. Eerlijk gezegd trok het vooruitzicht een hee- len avond voordrachten van viooldiscipelen te hooren me slechts matig aan: het tekort aan afwisseling waarover ik nog pas naar aanleiding van een andere leerlingen-uit voering schreef, moest zich hier in nog ster ker mate doen gevoelen en een blik op het programma vergrootte mijn vrees nog. Zeven eerste-deelen van instructieve vioolconcer ten onder de 13 nummers voor de pauze: dat scheen wel een heel ernstig vooruitzicht! In zulk een weinig hoopvolle stemming hoorde ik het eerste nummer, een ensemble stuk aan en de flinkheid waarmee het ten gehoore gebracht werd vermocht me nog niet gerust te stellen. Maar nauwelijks was het eerste solonummer aangevangen of mijn bezwaardheid verminderde. De vastheid van streek, de zuiverheid der intonatie, de zeker heid der pizzicatie troffen me aangenaam. En van dat oogenblik af werd schier elk vol gend nummer waarnaar ik met spanning uitzag, een blijde verrassing, een volkomen bevrediging. Er was een vrijwel ononderbro ken stijgende lijn in de moeilijkheid der voordrachten, maar dezelfde goede hoeda nigheden kenmerkte alle. Wat bij de leerlingen van den heer Cats in de eerste plaats op te merken valt is de voortreffelijke stokvoering. Streek- en sna- renwisseling, toonvorming en toonsterkte, overeenstemming tusschen de bewegingen van rechter- en linkerhand: het is alles even zeker en verzorgd. Van het zesde nummer af kwamen geleidelijk meer virtuoze elementen in het spel en behalve dat de linkerhand zich in de hoogere positie moest thuis gevoelen, werden aan de rechter steeds toenemende eischen gesteld. Arpeggio's, spiccati, stac- cati toonden beheersching van rechter-pols- en armwerk; snelle figuraties, flageoletten en dubbelgrepen bewezen de ontwikkeling der linkerhand. Zoo ging het in climax tot no. 11, het „Andante en Allegro de Concert" van Leonard, want het daaropvolgende Con certino van Accolay, een accolade van her inneringen aan Bruch, Mendelssohn en Rode kon geen stijging meer beteekenen. En o. 13, „La Folia" van Corelli dan? Ziet, dat wensch ik niet in één adem met het vo rige te noemen. Dat was geen leerlingenwerk meer. maar een voordracht die- elk violist van-professie zou eeren. En in dit geval eer de zij, behalve den heer Jan Bouvy ook zijn leermeester den heer Cats, die in hooge mate voldaan mag zijn over de resultaten, die zijn onderwijs aan dezen kunstzinnigen en kunst vaardigen amateur heeft bereikt. Vermeld zij nog, dat. op één enkele na, alie leerlingen hun stukken uit het hoofd speelden en dat er toch nagenoeg geen oogenblik weifeling te bespeuren was. De heer Cats, die zelf alle nummers aan de piano begeleid had, stond na de pauze zijn plaats af aan den heer A. Prins, die met de heeren Jan Bouvy en Johan de Nobel het Dumby-Trio in e kl. t. van Dvorak vetrolkte. De. samenhang en logische ontwikkeling in het vrij lange werk zijn aanmerkelijk minder groot dan de verscheidenheid der motieven en der instrumentale effecten. Het geheel doet rhapsodisch aan en stelt aan techniek en samenspel tamelijk hooge eischen, waar aan echter door de drie uitvoerenden geheel voldaan werd. Ook deze vertolking was geen leerlingenwerk, maar een auditie, die op elk podium een goed figuur zou maken, en die we warm toegejuicht hebben. Aan den heer en mevrouw Cats werden door leerlingen huldeblijken aangeboden. K. DE JONG. Liefdadigheidstooneelavond Joop ter Heul. In den Stadsschouwburg hebben Zaterdag avond leerlingen van de Nuts-kweekschcol voor on der wij ze ressenbijgestaan door eenige andere jongelieden, een vertooning gegeven van het bekende blijspel Joop ter Heul, dat de onlangs overleden acteur Dom de Gruyter naair de boeken van Cissy van Marxveldt tot een zoo aardig tooneelstuk bewerkt heeft en dat wij meermalen alhier van een beroeps gezelschap hebben genoten Deze tooneelavond had ten doel eenig geld bijeen te brengen voor de stichting van een nieuwe bewaarplaats vootr jonge kinderen in Haarlem-Noord, een sympathiek doel, dat blijkens de talrijke opkomst op de instem ming van velen mag rekenen Allerlei 'tot be scheiden prijs verkrijgbare versnaperingen en vermakelijkheden tijdens de pauzes en de gelegenheid tot dansen na afloop waren bestemd om de opbrengst te verhoogen en tevens hebben deze bijkomstigheden tot ver hooging van de feestelijkheid medegewerkt. Want een feestelijk karakter droeg deze bijeenkomst, waarin begrijpelijkerwijze de jeugd overheerschte, welke aan den schouw burg bij zulke gelegenheden een echt. pret tige frissche. hoopvolle kleur geeft- Dat juist dit blijspel bij dit publiek een gulle ont vangst ten deel zou vallen, was vooruit te verwachten. Maar de jeugd is, inzonderheid wanneer het een stof betreft, welke bihnen het kader van hgar begrip en belangstelling valt. dikwijls kritischer neg dan de volwas senen. En zoo mag men het succes, dat deze vorostelling geoogst heeft .niet toeschrijven aan de toegeeflijkheid van al te ontvanke lijke toeschouwers, maar wel degelijk op rekening stellen van het gehalte van de vertooning. Het is werkelijk een alleraardigste ver tooning geweest. Als ik zeg: aardiger dan die van bet beroepstooneel, dan betreft deze vergelijking natuurlijk niet de artistieke waarde; het zou trouwens onbillijk zijn, dilettanten naar de maatstaven te meten waarmee men heusche acteurs en actrices beoordeelt- Maar wat ik bedoel is, dat er in de vertolking van kinderrollen door volwas sen menschen toch ook in de beste gevallen altijd iets wanstaltigs blijft. Volwassen fi guren. geperst in het kinderpak; volwassen gezichten met- kinderuitdrukking, volwassen Stemmen met kinderintonatie, het geeft voor mijn gevoel althans, iets ;.wees!achtigs en onwaarachtigs, dat ook bij travestie zoo tegen de borst kan stuiten. Hier hadden we nu echt? bakvisschen en echte jongens, die zich. gelijk K?es uit het stuk. voor het eerst scheren, en dit schept al dadelijk de illusie, welke men in het vorige geval mist. Deze jongelui behoeven zich maar wat natuurlijk en ongedwongen te geven, en we zijn al een heel eind op weg! Maar dit op zichzelf is al een moeilijke opdracht. Men speelt toch ten slotte een rol en men is zich bewust van het bestaan van de luisterende, toekijkende en kritiseerende „vierde wand". Bovendien: hetgeen men te spelen krijgt, is ook lang niet altijd een stuk werkelijkheid. Joop ter Heul is niet meer een spel „uit het leven" onzer tegenwoordige jeugd. Het is duidelijk een paar generaties ten achter. En dan staan de heusche bak visschen en voor het eerst zich scherende jongens toch weer een weinig vreemd en onhandig tegenover den onechten tekst- In het onderhavige geval zijn ze de moei lijkheden vrij goed te boven gekomen. De regie had wel aardige dingen en gaf blijk van weloverwogen zorg. Al was het in som mige scènes nog wel eens wat onrustig en chaotisch op het tooneel. toch heeft men een behoorlijk samenspel bereikt, waaTin de verschillende momenten goed tot hun recht kwamen. Van de acteurs en actrices is de hoofd- speelster in dit stuk verreweg de belang rijkste figuur. Alles draait om Joop ter Heul, van wier spel ook de andere rollen afhanke lijk zijn. De Kweekschoolvereeniging heeft het met de bezetting van deze rol wel buitengewoon goed getroffen. Adrie Val heeft niet alleen zonder eenige aarzeling of hapering volbracht wat de lange en moei lijke tekst van haar vergde, maar zij heeft in haar vertolking ook een zuivere karakter uitbeelding gegeven. Zij heeft zich in het door haar te herscheppen boekenfiguurtje zoo geheel Ingewerkt, dat er een waarlijk leven de persoonlijkheid voor ons op de planken verscheen. Verrassend was, dat door 'deze zelfovergave er een oorspronkelijk type geboren is. dat volmaakt afwijkt van de traditioneele tooneelfiguur, welke Julia de Gruyter ons door haar voorstellingen heeft gesuggereerd De Joop ter Heul van Adrie Val is geen na bootsing; het is een geheel andere, en mis schien zelfs betere Joop ter Heul. Ik voor mij althans kan dit zachtere en minder onstuimige figuurtje beter aanvaar den dan de wel wat al te sterk op het effect werkende robbedoeserij van Julia de Gruyter's kwajongensrol. Hier bij Adrie Val worden de overgangen tusschen. brooddronkenheid en fijngevoeligheid minder abrupt dan bij Julia de Gruyter het geval was. Hier werden het meer nuanceeringen van hetzelfde innerlijke wezen, wat het heele blijspel in een fijner sfeer plaatste en op een hooger peil bracht. Het was een goed doorvoelde en beschaafd uitgevoerde vertolking, die geheel van binnen uit opgebouwd is. De spelleidster. mejuffrouw F. Busquet, heeft met menschenkennis ook voor de ove rige rollen de best bijpassende typen uitge zocht. Elsa van de Kamp, hoewel meer aan de oppervlakte blijvend, wekte als Julie wel de illusie van deze verwende en steeds boudeerende stumperd. Ook Hildie Leussen als Pop, bewoog zich met de noodige vrij moedigheid. Allergezelligst was het grappige ventje Kees van C. Meyerink; vlot de charmante Leo van H. van Hoof. Het was jammer, dat men de beidere oudere mannenrollen niet voldoende geschminkt had, wat de illusie wel eens verstoorde. Tine Appeldoorn oogstte het haar toekomen de lachsucces als de onmogelijke dienst maagd. H. G. CANNEGIETER. SOIREE „SWASTIKA" In gebouw „Rusthoek" te Bloemendaal gaf de voetbalvereeniging „Swastika" Zaterdag voor haar leden en genoodigden een dans avond met attracties. Een flinke opkomst bracht al spoedig een gezellige stemming te weeg. De voorzitter, de heer F. W. Kilk, open de het feest met een woord van welkom, en deelde mede dat deze avond in hoofdzaak be legd was om door het bijeen brengen van alle Swastika-vrienden de onderlinge vriend schapsbanden nog hechter te maken. Onder de vlotte leiding van den heer Stol. en de uitstekende muzikale medewerking van „The Harmony Stars", werden met veel animo de verschillende spelen afgewerkt. De danslustigen lieten zich ook niet onbetuigd. Het was een zeer geanimeerde avond. JUBILEUM EN SERENADE. Op 5 April 1933 zal de heer J. van Esch, wonende 2e Zuidpolderstraat 66 te Haarlem, den dag herdenken waarop hij 25 jaren ge leden tot eerelid van de muziekvereeniging Harmonie Crescendo (spoorkorps) werd be noemd. De heer van Esch is een der oprichters van Harmonie Crescendo, en heeft zoowel als werkend en als eerelid enorm veel voor deze vereeniging gedaan. Derhalve zal hem op Vrijdagavond 7 April te 8 uur een serenade worden gebracht. De opstelling van Harmonie Crescendo is op het Teylerplein. Het zal dezen jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. JUBILEUM M. BERG. Woensdag 5 Maart hoopt de heer M. Berg den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden bij de N.V. Haverschmidt en Klaje in dienst trad in de afdeeling chemische wasscherij. Het zal hem dien dag wel niet aan be langstelling ontbreken. O. S. P. Men schrijft ons: Het agentschap van de onafhankelijke Socialistische Radio Omroep heeft, in verband met de radio-rede van den partij-voorzitter der O. S. P.. den heer P. J. Schmidt, welke gehouden wordt Donderdag avond 6 April van 77.15 over het onderwerp: ,.De O. S. P. en het Fascisme" een luisterbij eenkomst belegd in het O. S. P. gebouw Zui'- derstraat 18. De rede wordt uitgezonden via Hilversum. De Engelsche batsman Hammond heeft in een der wedstrijden, die tot het nagerecht behooren van de tournee der Engelsche test- ploeg in Australië, een score gemaakt van 336 not out. en daarmee het vroegere record van „Boy" Bradman '334 not out' verbeterd. Een zeer opmerkelijke prestatie. Misschien was hij nog heel wat verder gekomen, als men hem rustig had laten begaan, maar de Engelsche aanvoerder sloot zijn innings, toen het record eenmaal verbeterd was. Een beetje zielig vind ik zioiets wel. Nog een ander record is dezer dagen ver beterd, namelijk dat van de hoogste voetbal score, dat totnutoe op naam stond van een Schotsche club, die in 1885 een wedstrijd met 360 won. Dit oude record is nu verbeterd door het schoolelftal van Overton, dat de scholieren van Laverstoke overwon met 372. Een der voorspelers van de overwin naars, Holmes geheeten, maakte 26 van deze goals, ook een record, dat het wel een tijdje zal houden. Je vraagt je af, hoe die jongens er, met al het weer aftrappen, in 90 minuten den tijd voor vonden. Maar nog meer vraag je je af, hoe het mogelijk kan geweest zijn. bij een dergelijke krachtsverhouding, dat Laverstoke nog tweemaal scoorde. Mogelijk waren doelman en backs van Overton in slaap gevallen. Tenslotte vermoed ik. dat geen supporter van Laverstoke deze neder laag onverdiend heeft genoemd. Maar na tuurlijk wel geflatteerd. Zooals het wel eens in de verslagen heet: een uitslag van 342 zou de verhouding beter hebben weergegeven. Wimbledon tennis is nog steeds een aardig bedrijf. De twee weken van het jaarlijksch tournament in 1932 hebben een netto winst opgeleverd van ruim 400.000 gulden. In 1930 en 1931 was het nog heel wat meer, maar er lijkt mij voor de All England Lawntennisclub nog geen reden voor crisisgejammer te zijn. Het zal den zwemmers wel interesseeren. eens nader te weten, hoe groot de kracht wel is van de Japansche zwemsport. die op de Olympische Spelen te Los Angeles zoo da verend voor den dag kwam. Van deze kracht krijgt men wel den duidelijksten indruk door de statistiek van de gemiddelde prestatie dei- tien beste Japansche zwemmers op de ver schillende nummers. Let dus wel: het ge middelde van tien in elke categorie. De2? zijn dan: 100 Meter vrij 1 min. 0.4 sec.; 200 Meter vrij 2 min. 18,2 sec.; 400 Meter vrij 4 min. 59.6 sec.: 1500 Meter vrij 20 min. 26,8 sec.: 100 Meter rug l min. 13.5 sec.; 200 Meter school slag 2 min. 54.3 sec.; 800 Meter estafette 9 min. 31,6 sec. Nu behoeven wij niet eens zoo ver te gaan als onze eigen nationale presta ties. maar wat doet Amerika, kortgeleden nog zoo superieur, daar nu tegen? Berlijn zal het leeren, nog sterker, denk ik zoo, dan Los Angeles reeds deed. Deze week zal in Italië weder de ver maarde Mille Miglia 'duizend mijl) autorace plaatsvinden. Dit is ongetwijfeld de merk waardigste en de zwaarste wegwedstrijd voor auto's ter wereld. Er wordt door de beroemd ste coureurs in echte renmonsters geen omgebouwde toerwagens aan deelgeno men. En nu vraag ik u: stel u zulk een race in ons land voor. Eenvoudig onmogelijk. Het traject van 1600 K.M-. voert over bergen en door dalen, over smalle bochtige en nieuwe geasphalteerde wegen, maar ook dwars door steden en dorpen, zonder eenigesnelheids limiet. Twaalf flinke steden zijn er bij, zooals Rome, Florence, Bologna. Padua, Verona. En de Italiaansche autoriteiten maken zich er geenszins druk over. Zij staan den wedstrijd eenvoudig toe. als een mooie reclame voor het vreemdelingenverkeer en voor de Italiaansche automobielindustrie. Verder moet ieder maar zorgen, dat hij of zii op zijn of haar hachie past. Eenige tientallen wa gens razen voort en niet vlak achter elkaar, dus iedere stad aan het traject is een groot deel van den wedstrijddag onveilig. De be volking is wild van sportieve opwinding. Het is alleszins merkwaardig en voor een Hol- landsch oog ongewoon, om renauto's door normale stadsstraten te zien daveren, maar dc coureurs krijgen de meeste sensaties uit de bergpassen en wegen langs afgronden, soms (de wegen) niet veel breeder dan de auto's zelf. Er zijn ettelijke van deze hache lijke gedeelten met en benevens de straten met niet op zulk verkeer berekende bochten, maar het vorig jaar legden de winnaars Bor- zacchini en Bifuami de 1600 K.M. toch af in een paar seconden binnen de 15 uur en dat is dan toch een uurgemiddelde van ongeveer 107 K.M. Welk gemiddelde men daarvoor moet bereiken buiten de steden en bergpas sen, laat zich denken. Het is eenvoudig fan tastisch. maar niettemin werkelijkheid. En er plegen geen ernstige ongelukken bij te gebeuren. Moge dat tenminste zoo blijven. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. Uit Montevideo: in 't tournooi' om den Davis- beker won Chili de eerste drie matches van Uruguay, waatdoor Chili deze ronde reeds heeft gewonnen DAMMEN. DAMKAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM. Maandagavond J.l. werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. P. van Eijk wint van J. van Berkum; J. B. Sluiter Jr. remise met J. W. v. Dartelen. Derde klasse: H. G. J. Andriessen wint van J. Zurel: A. Russ wint van G. Elzing: P. J. Bijrij remise met Ph. G. Amelung Jr. Th. C. v. d. Sluijs remise met J. Zurel; Ph. G. Ame lung Jr.G. Elzing afgebroken. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB". Maandagavond j.l. werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse; J. van Looij wint van H. G. Teunisse; H. van Lunenburg Jr. wint van H. Greeuw. Tweede klasse; J. Otter wint van Ph. F. Amelung Sr.; H. J. Rozijn wint van W. J. A. Matla. Derde klasse: Th. C. v. d. Sluijs wint van H. C. Souverein; H. G. J. Andriessen wint van J. Klaverstijn.. H. C. Souverein wint van B. Henneke; J. C. Bom wint van J. Merts; G. Molenaar wint van H. W. C van Rnoon; L. J Froonhof remise mei W. Jonkhof: B. Hen neke wint van K. Olij: J. J. Groenewoud wint van Jac. Fr. van Garderen: O. T. Glaser. re mise met A. Smit; J. van Petegem wint van O- T. Glaser; I. Ravensbergen remise met J van Petegem. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. S. V.—STORMVOGELS Volgens de „Sportkr." zal op Tweeden Paaschdag de eerste wedstrijd in de compe titie om het landskampioenschap worden ge speeld tusschen P. S. V. en Stormvogels. Z. F. C. II—STORMVOGELS II (2—2) De Stormvogels-reserves, die er de vorige week tegen A. F. C. 2 zoo bitter weinig van terecht brachten hebben zich Zondag j.l. tegen het sterke Z. F. C. 2 aardig gerehabi liteerd. Wel was ook nu het vertoonde spel nog voor verbetering vatbaar, maar er werd ten minste met het noodige enthousiasme gespeeld. Tot tweemaal toe heeft Stormvogels de leiding gehad, doch even zoo vaak maakte Z. F. C. weer gelijk, den laatsten keer uit een penalty. Toch geeft dit gelijke spel wel de verhou ding weer. Over 't geheel genomen is Z. F. C. II sterker geweest. BELGIë—NEDERLAND. HET BELGISCHE ELFTAL GEKOZEN. Uit Brussel: De Belgische Voetbalbond heeft Maandag het Belgische elftal samengesteld voor den wedstrijd tegen Nederland op 9 April a.s. De samenstelling luidt als volgt Doel: Van den Berghe (Daring Club. Brussel). Achter: De Deken (Antwerp F. C.), Nauwens (Racing Club, Mechelen). Midden: Verboven (Bergem Sport), Helle mans (F.C. Mechelen), De Clercq (Antwerp F. C.) Vóór: Versijp (F- C. Brugge), Voorhoof (Lier- sche F. C.). Desmet (Uccle Sport). Saeys (Cercle Brugge), Van den Eynde (Beerschot) Reserves: Braet (Cercle Brugge), Hooydonckx (Excelsior, Hasselt), Claessens (Union, Brus sel), Brichaut (Standard Luik), Weydisch (Union, Brussel). AMSTERDAMSCH ELFTAL—HAARLEM. In dezen wedstrijd, die heden Dinsdag avond acht uur op het verlichte A.F.C.-ter rein te Amsterdam wordt gespeeld, verschij nen de roodbroeken met het volgende elftal: Kaan. Buissink. Huijsmans. De la Mar, Van Gooi, Vreeken, Iseger, Oldenburg, Van Polanen, Smit. Kammeijer. Van den Berg speelt wegens een lichte blessure niet mede. Dit was ook de oorzaak, dat hij Zondag tegen Stormvogels niet in zijn gewonen vorm kon spelen. Het Amsterdamsch elftal is als volgt vast gesteld Doel: De Boer i'Ajax). Achter: Van Stokken (D.W.S.). en Caldenho- ven (D. W. S.) Midden: Van Deijck (Ajax). P. de Boer (Blauw Wit) en Uyterwijk (A.F.C.) Vóór: Volkers (Ajax), De Jong (Zeeburgia), Lungen (A. F. C.), Slot (D. W. S.) en Roeg (D. E. C.) Indien Lungen in verband met zijn verblijf in Engeland niet kan uitkomen, dan zal zijn plaats door Van Dam (Zeeburgia) worden ingenomen. AMSTEL—ZAND VOORT (1—3). Ondanks het feit, dat bovengenoemde wed strijd voor Zandvoort onbelangrijk was, heeft Zandvoort tegen het. in degradatiegevaar verkeerende Amstel goed van zich afgebeten en dan ook de twee punten mee naar huis genomen. Ds geelblauwen verschenen met hetzelfde elftal als j.l. Zondag tegen De Meteoor. Onmiddellijk na den aftrap komt Zand voort gesteund door den wind, geweldig op zetten en het duurt dan ook niet lang, of Kraaijenoord geeft zijn club de leiding (0—1). Even later verhoogt Hollenberg dezen voor sprong tot. 20. Amstel komt nu wat meer in het offensief en weet even voor rust tegen te scoren (12). In de tweede helft zet de thuisclub alles op alles en geeft aan de verdediging van Zandvoort handen vol werk. Deze is echter geheel voor haar taak berekend en retour neert alles'. Als dan aan den anderen kant Kraaijen oord nog eens de juiste richting weet te vin den, gelooft Amstel het verder wel, zoodat Zandvoort verdiend met 3—1 wint. A. RIETHOFF NIET NAAR E. D. O. Men verzoekt ons mede te deelen, dat (in strijd met loopende geruchten) A. Riethof!, lid van de voetbalvereeniging „Ripperda", geen overschrijving naar E. D. O. heeft aan gevraagd. V. S. V. 2—AJAX 3 (1—4). V. S. V. 2, dat tot voor gisteren nog een klein kansje op dc bovenste plaats had heeft zich zelf door een nederlaag tegen he volgens de ranglijst toch niet zoo sterke Ajax 3 uit geschakeld. Over het geheel genomen speel den de roodhemden een slechten wedstrijd, waarschijnlijk een gevolg van de lange rust. die zij achter den rug hadden. Daartegenover stelden de jeugdige Ajax- spelers een heel wat fraaier spelletje, dat in zijn onderdeelen vaak deed denken aan het spel. dat het eerste elftal hunner vereeniging vaak succes heeft gebracht. De 11 stand bij de rust v. d. Lugt maakte het doelpunt voor V. S. V. was hier voor een te matige belooning. Na de rust echter tapten Ajaxieden uit een doelpuntrijker vaatje. Door uitstekend samenspel werd dc IJmuider verdediging meer dan eens gepasseerd en tot dricmaa' toe de niet altijd even zeker optredende V. S. V.-kec- per, zoodat Ajax verdiend met l4 won DE D. I. O.-GIDS. We ontvingen No. 2 (eerste jaargang) van den ..D. I. O.-Gids'. het maandblad van de Haarlemsche voetbalclub D, I. O. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: „Het het insloeg", door W. A. W.; Officieele mededee- lingen; Maandoverzicht; Langs het lijntje; Kienavond; De beste stuurluiWedstrij den van Maart '33; De Spelregels; enz. GOLF KENNEMER GOLFCLUB. De heer J. H. MolUer heeft Zondag den maandelijkschen wedstrijd van de Kennemer Golfclub bij de heeren gewonnen met 1 up. Tweede was de heer W. van Waveren met 3 down. Dc dames Buma. Diemer Kool en Jennings zullen overspelen om den eersten prijs bij de dames. Allen hadden 4 down. HONKBAL COMPETIT1E-INDEEUXG. In de Maandagavond gehouden bestuurs vergadering van den N. H. B. is het volgende besloten De eerste klasse van de a.s. competitie is verdeeld in twee afdeelingen. In afdeeling A komen uit: Ajax I, Blauw Wit I, Haarlem I. Z. R. C. In afdeeling B A. M. V. J. I. H. H. C., I, Togo en V. V. G. A. I. Ieder negental speelt een heele competitie tegen de negentallen uit zijn eigen afdeeling en een halve tegen die uit de andere afdee ling. De wedstrijden, die Haarlem en H. H. C. tegen de negentallen uit de andere afdeeling te spelen hebben, worden ln Haarlem ge speeld De tweede klasse zal eveneens uit twee afdeelingen bestaan. Hier speelt echter ieder negental alleen in zijn afdeeling. In de tweede klasse A spelen: Academie voor L. O.. Ajax II. A. M. V. J. II. Haarlem II en V. V. G. A II. In de tweede klasse B: Ajax III, Blauw Wit II, D. E. C„ H. H. C. Hen Quick. HAARL. HONKBAL-COMPETITIE. In opdracht van het bestuur van den N. H. B. zal ook dit jaar door den heer J. H. Ku ling een Haarlemsche Honkbalcompetitlc wor den georganiseerd. SCHERMEN CH. KNOEK WINT DE COPPA ITALIA. Door den Italiaanschen Consul te Amster dam is jaren geleden beschikbaar gesteld de Coppa Italia, een wisselbeker, die drie maal in het geheel gewonnen moest worden. De heeren C. Weber en Ch. Knook, hadden beiden het kleinood reeds twee jaren in hun bezit gehad. Het is nu aan Knoek gelukt om hem definitief In zijn eigendom te krijgen. Te tien uur werd met dezen wedstrijd be gonnen in dc zaal Gland omen ice te Amster dam met- 34 deelnemers w.o. 8 dames op 4 loo- pers om 3 treffers. Daaruit werd de demi fi nale gevormd van 16 deelnemers: drie schermsters wisten zich te handhaven, n.l. mevr. Van Driest, mej. M. Teerink. en mej. Leoni. Op twee loopers werd begonnen onder dc jury presidenten de heeren Mr. Dullemond en Burger. Ook in deze demifinale werd ge schermd om 3 treffers, zoodat alles een vlot verloop had. Te ongeveer vier uur werd met de finale om 5 treffers begonnen. De finale werd gevormd door mevr. Van Driest en de heeren: Knoek. Weber. Erwten man. Sjerp. v. d. Onrust. Helwes. Boeke. De jury werd gevormd door den heer W. Brouwer voorzitter en de heeren Tancredi. Gysbertl Hodenpijl en van Zanten en mej. De Boer als secondanten. De openingspartij Weber en Erwtenman werd op het kantje door Erwtenman gewon nen. die een buitengewoon goeden wedstrijd heeft geschermd. Verdere belangrijke par tijen waren die tusschen Sjerp—Erwtenman en KnockErwtenman en WeberSjerp; vooral de partij Weber—Knoek bracht rr de spanning in. omdat beiden zoo'n goede kans hadden. Weber had pech cn moest met 5—4 de meerderheid van Knoek erkennen. De einduitslag werd aldus: 1. Ch. Knoek met 7 overwinningen. 2. J. Erwtenman, 3. N. Sjerp. 4. C. Weber, 5. v. d. Vuurst, 6. Boeke, 7. Helwes cn 8. mevr. v. Diest. Ook Boeke mug op een goeden wedstrijd terug zien. De heer Vigeveno reikte met eenige waar- doerende woorden aan Knoek de Coppa Italia over; hij hoopte dat er voor het volgend Jaar weer een nieuwe beker beschikbaar werd ge steld. Alle finalisten kregen een prijs. KAATSEN FRISIA. Onder groote belangstelling heeft de jaar vergadering plaats gehad van dc Kaatsclub „Frisia" bij den penningmeester T. v. d. Wal. Daar er nog geen beschikking is over het ter rein aan de Kleverlaan. zal later aan de le den worden bekend gemaakt wanneer er ge kaatst wordt. Daar er een bestuurswijzi ging is gekomen, is het bestuur nu als volgt samengesteld: D. Godijk, voorzitter; N. Bos nia, secretaris en T. v. d. Wal. penning meester. ZWEMMEN. NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN „HAARLEM" Op Donderdag 27 April organiseert de Zwemclub Haarlem haar jaarlij kschc natio nale zwemwedstrijden in Stoop's Bad. Voor deze wedstrijden is wederom een zeer aan trekkelijk en gevarieerd programma ln voor bereiding. waarin evenals vorige Jaren dc estafette 4 maal 50 M. vrije slag voor Haar lemsche Sportvereenigingen zal worden op genomen. Deze estafette om de Haarlem-wisseibckcr heeft zich ieder jaar in een grootere be langstelling mogen verheugen en wordt door de sportvereenigingen van Haarlem en Om streken ongetwijfeld zeer op prijs gestold. Dit nummer zal op veler verzoek en zooals dit verleden jaar reeds is geschied, in 2 groepen worden verdeeld. Demonstratie op het Stormvogels terrein. Deze demonstratie tusschen Raplditas en hot Amsterdamsche Zeeburg (heeren) is goed geslaagd. De Haarlemmers wonnen met 5-2. Rapiditas 2Rapiditas 3 (43) Het was een zeer aardige wedstrijd, soms met zeer spannende momenten. De belde backs van het derde elftal deden nog een beetje onwennig en waren hierdoor oorzaak van teveel doelpunten. Het einde kwam met 4—3. Programma 9 April. Terrein Middenweg: Rapiditas I—Academie v. Llch. Opv. Rapiditas IIConcordia I

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9