RESERVE 1E KLASSE HAARLEMSCHE VOETBALBOND. VOETBALNIEUWS KORFBAL DAMMEN. ATHLETIEK. HOCKEY. Zeeburgia 2Stormvogels 2 (01) Deze wedstrijd werd door Stormvogels 2 met 0—1 gewonnen. Het doelpunt werd ge maakt door Van Pel. Hilversum 2Haarlem 2 (62) Een zeer gehavend Haarlem 2 heeft met een klinkende nederlaag een weinig fraai seizoen besloten. De opstelling was als volgt: Boeree, Langereis, Buissink, Van der Valk, Schornagel. Van den Bosch, Boot, Klipp, De Winter, Schouten, Vogelsang. Haarlem 2 speelt eerst tegen den wind in, maar weet ondanks dat geruimen tijd stand te houden. Zij neemt zelfs de leiding, als Vo gelsang een corner van Boot benut (0—1). De rechtsbinnen der thulsblub weet echter met twee mooie kopballen den stand op 21 te brengen. Even vóór de rust schiet Van den Bosch ongelukkigerwijze in eigen doel, zoodat met den stand 31 voor Hilversum van doel ver wisseld wordt. In de tweede helft is Hilversum veel sterker en dringt Haarlem geheel terug. Het doel van Haarlem wordt geducht onder schot genomen; de thuisclub komt dan ook drie malen tot de aangename ontdekking, dat, als de stofwolken opgetrokken zijn. haar voorhoede het net heeft weten te vinden. De Winter weet nog éénmaal tegen te scoren, waarna het einde aanbreekt (62). HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A: Haarlem 4—E.H.S. 4—1 H.F.C. 3Damiaten 22 Kinheim 2—Ripperda 0l 1 B: D.W.O.Haarlem 3 01 Stormvogels 3I.V.O. 34 D.I.O.Bloemendaal 2 22 2 B: Kennemers 3Beverwijk 2 02 2 C; Hillegom 2D.I.O. 2 40 2 D: Geen wedstrijden. 3 A: Kennemers 5—E.H.S. 2 2—3 3 B: Geen wedstrijden. 3 D: Kenau 3Kennemers 8 03 3 F: D.I.O. 4Kennemers 7 3—3 3 G: Haarlem 6Rozenpriëel 1—0 Bloemendaal 5Droste 2 3—1 Hillinen 5Spaarndam 3 uitgesteld. 3 H: Zandvoort 5—Hillinen 2 3—4 3 I: Hillinen 4^-Halfweg 3 3—2 3 J: Hillinen 3Zandvoort 4 21 3 K: E.D.O. 7Haarlem 8 121 Juniores. Afd. A: E.D.O. aHaarlem a 05 Afd. C: I.V.O.Kinheim <a) 07 Afd. E: Haarlem dE.D.O. c 41 Adspiranten: Hillinen aRozenprieel 27 (a) De Kinheim-junior es zijn kampioen. Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.g sl.verl.pnt v.-t. gem. R. C. H. 3 16 13 2 1 28 68—25 1.75 Ripperda 16 12 1 3 25 55—28 1.56 E. H. S. 17 10 1 6 21 65—37 1.24 Kinheim 2 17 9 1 7 19 5439 1.12 Damiaten 17 6 4 7 16 50—70 0.94 H. F. C. 3 18 6 4 8 16 48—52 0.89 E. D. O. 3 18 6 2 10 14 49—60 0.77 Haarlem 4 17 4 3 10 11 44—74 0.65 Schoten 2 17 3 4 10 10 40—64 0.59 V. S. V. 3 15 3 2 10 8 33—57 0.53 Eerste klasse B R. C. H. 5 18 12 3 3 27 63—36 1.50 D. I. O. 14 7 3 4 17 30—23 1.21 Stormv. 3 16 8 3 5 19 47—40 1.19 O 16 9 1 6 19 48—50 1.19 Spaarnev. 17 9 1 7 19 47—35 1.12 R. C. H. 4 15 7 2 6 16 44—35 1.07 E. D. O. 4 16 6 2 8 14 48—46 0.88 Haarlem 3 17 5 2 10 12 38—57 0.70 Bl'daal 2 17 3 6 8 12 35—53 0.70 D. W. O. 16 3 1 12 7 26—51 0.14 EERSTE KLASSE A. Haarlem 4—E. H. S. (4—1) In een vlot gespeelden wedstrijd heeft Haarlem 4 op twee kostbare puntjes beslag weten te leggen. De spanning voor de bezet ting van de onderste plaats is er evenwel nog niet mee weggenomen. Veel hangt' af van den wedstrijd Schoten 2V.S.V. 3. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem, maar voorloopig blijft de achterhoede van E.H.S. de baas. Als na een mooien aanval van E.H.S. de bal bij den rechtsbuiten komt, zet deze goed voor; Van Maren geeft op zeer mooie wijze aan E.H.S. de leiding (01). Haarlem wordt nu sterker en het doel van E.H.S. beleeft eenige angstige oogenblikken. Tenslotte weet Brakel zich vrij te maken en met een goed schot den gelijkmaker te scoren (l—l). Eenige seconden vóór de rust geeft hij Haarlem de leiding (21). In de tweede helft onderneemt E.H.S. eenige gevaarlijke aanvallen, maar de beide backs en in laatste instantie de keeper van Haarlem verstaan hun taak. Aan den ande ren kant weet De Koe na eenigen tijd met een fraai schot het derde doelpunt te maken, waarna De la Mar Jr. met een mooien, maar eenigszins zonderlingen kopbal den eindstand op 41 brengt. Scheidsrechter Diets leidde den gemakke- lijken wedstrijd naar behooren. H. F. C. 3Damiaten (22) Na een zeer genoeglijken strijd hebben -e partijen de punten gedeeld, hetgeen de ver houding goed weergeeft. Beide teams zijn om beurten in den aan val; de voorhoedes zijn echter niet bepaald op schot. Wel schiet Kruyt eens hard tegen de lat, maar het duurt toch nog vrij lang voordat de middenvoor van Damiaten zijn club de leiding geeft met een goed. onhoud baar schot. De vreugde is echter van korten duur; een goed schot van Kermer laat de keeper onder zijn handen doorgaan. De ver dedigingen blijven echter verder de baas over de voorhoedes, zoodat de rust met 11 komt. Na de hervatting is Damiaten eerst sterk in de meerderheid; het schieten is echter zóó zwak. dat eenige opgelegde kansen gemist worden. H.F.C. neemt dan den aanval weer over en met meer succes, want Kruyt weet op uitstekende wijze een corner te benutten. (2—1). Damiaten wil toch niet verliezen; inder daad slaagt zij erin nogmaals te scoren. (2—2). Ondanks eenige pogingen komt het einde met gelijken stand. EERSTE KLASSE B. Stormvogels 3I. V. O. (34) I.V.O. verschijnt met tien man waaronder vier invallers; de thuisclub telt 3 invallers. Voor rust hebben de Vogels den wind mee en zijn voortdurend in den aanval. De bezoe kers verdedigen echter best, doch een hard schot van Heilig treft doel 11—0). De uit vallen der vier man tellende I.V.O.-voorhoeöe zijn uiterst snel, doch blijven voorloopig zon der resultaat. Een langdurig Stormvogels offensief levert een tweede doelpunt op (20). In de laatste minuut voor rust brengt I.V.O.'s rechtsbuiten snel op; een hooge voor zet volgt, waaruit de linksbinnen den achter stand verkleint (21). Na de hervatting speelt Stormvogels veel minder; het I.V.O.-tiental valt onstuimig aan; een goede throughpass wordt door den rechtsbinnen benut (2—2). IV.O. blijft nu eenigszins sterker, doch weer neemt Storm vogels de leiding door een mooi schot van Gravemaker. Van den aftrap af neemt de I.V.O.-voorhoede den bal mee; een voorzet van links, gevolgd door een weifelen in de Stormvogelsachterhoede en via den oaal maar I.V.O.'s rechtsbuiten gelijk (3—3)." De wedstrijd, hoewel niet op hoog peil staand, is uiterst spannend. Als na een scrimmage voor het IJmuider doel de I.V.O.-linksbinnen den bal even vrij krijgt, heeft I.V.O. de lei ding (34), welke bijna nog vergroot wordt, doch I.V.O.'s midvoor schiet tegen den paal. Einde komt met 3—4. D. W. O.Haarlem 3 (01) Volkomen verdiend, maar niet zonder moeite is het Haarlem 3 moger. gelukken om in dezen wedstrijd beslag op beide punten te leggen, waardoor D.W.O. naar de tweede klas se degradeert. D.W.O. zal goed doen om voor het volgend seizoen naar een ander veld uit te zien. om dat het spelen op een veld. zooals zij dat nu bezit, toch maar een twijfelachtig genoegen is. Het is klein en zeer hobbelig. Dat er onder deze omstandigheden geen goed voetbal gespeeld werd, laat zich gemak kelijk indenken. De roodbroeken genieten eerst het voordeel van den wind en zijn dan ook voortdurend sterker. De weinige uitvallen van D.W.O. worden door de goed spelende Haarlem-backs onder broken. L' Ook de verdediging van D.W.O. bijt goed van zich af. zoodat er vóór de rust niet ge scoord wordt. Ook in de tweede helft is Haarlem in de meerderheid. Het doel van D.W.O. wordt ge ducht onder schot genomen; Brouwer heeft dan ook spoedig succes (01). Nu zet D.W.O. er alles op. om dezen achter stand in te halen, maar het spel van haar voorhoede is te onsamenhangend om succes te hebben tegen de hechte Haarlem-verdedi ging. Het einde van dezen wedstrijd, dien scheidsrechter Sikman goed leidde, komt dan ook met onveranderden stand. D. I. O.Bloemendaal 2 (22) In een in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd is het Bloemendaal H ge lukt, aan D I O. een puntje te ontfutselen. Hiermede stelde zij zich in veiligheid. Bloemendaal wint den toss en speelt tegen zon en wind in. Maar door het korte spel van het binnentrio is zij voor het doel niet gevaarlijk. D.I.O.'s voorhoede treuzelt te lang, waar door aan de Bloemendaalverdediging steeds gelegenheid wordt gegeven om weg. te wer ken. Het eerste succes boekt'Bloemendaal, wanneer door een fout in de D.I.O -verdedi ging haar rechtsbinnen alleen op het' doel-af- gaat; Offenberg weifelt met uitloopen en met een hard schot wordt hij gepasseerd (0—1). D.I.O. valt heftig aan. maar het aangeven van de halflinie laat veel te wenschen over. Kort voor rust veroorzaakt Kluiskens door iets te .stevig aanvallen een strafschop. Deze weet Offenberg fraai te keeren. De tweede helft wordt in veel vlugger tem po gespeeld. D.I.O. is steeds aanvallend. Spoedig gelukt het Poelgeest, de partijen op gelijken voet te brengen (1—1). Bloemendaal verslapt eenigszins, daardoor aan D.I.O. de gelegenheid gevende om steeds terug te ko men. Wanneer De Nieuwe stevig doorzet, geeft hij den Bloemendaal-keeper voor de tweede maal het nakijken (21). Dit is Bloemendaal te bar. Met het degra datiespook voor oogen. probeert rij een gelijk snel te bevechten. Wanneer Offenberg al is gepasseerd, gelukt het De Wildt een zeker doelpunt uit het doel weg te koppen. Even voor het einde gelukt het den rechts binnen. Bloemendaal in veiligheid te stellen (2—2). Scheidsrechter Van Gemerden leidde correct. OM DEN H. V. B.-BEKER. HillegomZandvoort (55) Voor het begin van den strijd werd het Hillegomsche elftal door den voorzitter met eenige welgekozen woorden gecomplimen teerd met het behaalde kampioenschap; hij hoopte, dat de promotie-wedstrijden zooda nig zouden zijn, dat men in de 3e klasse kwam. Een fraaie bloemenmand werd aan geboden, zoo ook door den heer Pieters na mens donateurs en supporters. De Zandvoort-aanvoerder Molenaar.- over handigde eveneens met de beste wenschen bloemen. F. v. d. Hulst bracht den stand achtereen volgens op 20. Rust ging in met 21. Na de rust brengt Zandvoort den stand op 2—3 door mooie kopballen uit corners, waarna L. v. Beek weder gelijk maakt. Vervolgens sco ren W. v. d. Loo en L. van Beck no. 4 en 5, Zandvoort kan weder gelijk maken door een fraai schot en een strafschop. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Zaterdag werden de wedstrijden voortge zet. De wind was eenigszins hinderlijk en maakte het verblijf op de velden niet erg aangenaam. De belangstelling van het pu bliek was dan ook niet zoo groot als cp de vorige dagen. De jongens lieten zich echter niet van de wijs brengen en speelden voor wat ze waard waren. En dan moest ook wel. want wie in de laagste af deeling thans veriiest, kan eerst het volgend jaar terugkomen. En als 't aan de jongs lag. dan kwamen ze liever twee keer per dag. Geen wonder dus. dat ze hun uiterste best doen om op hun tegenstanders de overwinning te behalen. De uitslagen van de wedstrijden van Za terdag waren; Afd. A: Midd. Techn. Schooi—H.B.S. A 1 2—6 Gem. lyceum I—H.B.S. I (Velsen) 2—0 Afd. B. Ie ronde. Chr. Lycsuum T—H. B. S. I 0—4 Da Costa Kweekschool IGem. Lyceum 2 14 Tusschenronde. U.L.O B IBronsteeschool I )H'stede( 42 GymnasiumKenn. Lyceum 13 U.L.O. iBl'daal)Nijverheidsschool I (IJmuiden) 24 Afd. C. Ie ronde. H.B.S. A 5—Chr. Lyceum 2 0—2 Ds. Creutzbergschpol (IJm.)U.L.O. B 3 60 Gr. v. Prinstererschool rijm.) U.L.O. A 5 20 Chr. U.L.O. (Bl'daall—'H.B.S. B 4 4—1 Bosch en Kovenschool (H'stede) Ambachtsschool 4 22 Ambachtsschool 4 wint met strafschoppen. Afd. D n. 2e ronde winnaars. H.B.S. B 5Ambachtsschool 5 07 Afd. D I. Tusschenronde (verliezers). O.L.S. 36—O.L.S. 4 0—1 le Doopsgez.schoo!O.L.S. 4 (Hoofddorp) 3l Tusschenronde. (Winnaars) O.L.S. 8—J. P. Coenschool (O.L.S. 44) 2—0 O.L.S. 35Juliana v. Stolbergsohool 80 O.L.S. 13—Junoschool (O.L.S. 46) 3—3 O.L.S. 13 wint met strafschoppen. Voor afd. A en B wordt Woensdag niet gespeeld. Voor afd. C en D I is het pro gramma voor morgen niet op te geven, om dat eerst heden op- het groene veld wordt uitgemaakt, wie elkaar zullen ontmoeten. Dat is dus te laat voor ons blad van heden avond. Voor afd. D II. waarin heden geen wedstrij den plaats vonden, luidt het programma voor Woensdag: 2e ronde. (Verliezers) H.B.S. B 6—U.L.O. A 8 <9.15 uur (Middenweg) H.B.S. B 7—Gem. Lyceum 7 9.1'5 u. Middenweg U.L.O. A 7Gem. Lyceum 6 9.15 u. E.D.O.- terrein. 2e ronde. (Winnaars). H.B-S.' A 7Gem, Lyceum 5 10.30 uur Mid denweg. Ambachtsschool 6U.L.O. A 9 10.30 uur Mid denweg. U.L.O. B 4H.B.S. A 6 10.30 uur E.D.O.- tèrreïn. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. De Tweede JeugdIJ. F. C. 05 Z. S. V.Kennemerland 14 Vriendschappelijk. Kennemerland-comb.S. E, V. 23 Kennemerland a—Bloemendaal a 52 Kennemerland b—Bloemendaal b 22 Kennemerland cBloemendaal c 05 BUITEN DE COMPETITIE. HaarlemExcelsior (23) De ex-eerste-klasser Excelsior, die weer een kans onderneemt om in de eerste klas terug te keeren, speelde gisteren een wedstrijd op het Haarlem-veld en gaf blijk ernstig de kans te willen benutten voor de promotie, want de Haarlemmers stuitten op ernstigen tegen stand. Door hun enthousiasme en vasthou dendheid verdienden zij de overwinning. De Haarlemmers hielden, het spel dikwijls weer te kort, waardoor de stevige achterhoede steeds met succes kon ingrijpen. De eerste vijftien minuten speelde alleen Haarlem die voor deze gelegenheid in het zwart-wit was gesto ken). De achterhoede van de Rotterdammers hield echter goed stand. Aan den anderen kant hield Huysmans de Rotterdamsche voor hoede in bedwang. Maar toen Bouter een maal den weg door de verdediging had ge vonden en Kaan had had gepasseerd, ging het spel meer gelijk op. Bouter bleek een ge vaarlijk midvoor; nogmaals wist hij de backs achter zich te laten en den stand op 02 te brengen. Haarlem scoorde niet vóór rust. De tweede helft was eigéniijk een getrouwe copie van de eerste. Technisch was Haarlem beter en ook sterker. Toch wist Haarlem ge lijk te maken door Smit en Bloemink. De uit vallen van Excelsior waren inmiddels niet van gevaar ontbloot. Een strafschop werd juist langs den paal geschoten. Van Polanen komt midvoor en Kammeijer op den vleugel; eerstgenoemde kopt tegen de bovenlat, waar na de bal wordt weggewerkt. Aan den ande ren kant doet Bouter beter; hij scoort ten derden male. Breeuwer als rechtsuiterst schiet nog tweemaal hard in, zonder succes. Met 32 voor de Rotterdammers komt het einde. Scheidsrechter Twister ling leidde keurig. Wedstrijden tegen buitenlanders. Amsterdam: (Ajax-tournooi) Kerulettï Liersche Sport Kring 1—2 (na verlenging); AdmiraAjax 8—0. Rotterdam: SpartaC. S. Brugeois 01. Den Haag' H. B. S.Dusseldorfer S. C. '90 4—2. Koog a. d. Zaan; K. F. C.Dusseldorfer S. V. '04 3—0 (Rust 1—0). Deventer: Zwaluwen (Oostelijk elftal)— Grasshoppers 1—3 (Rust 0—1). Namen: st. GallenZ. F. C. 42. Charleroi: Charleroi S. C.—R. C. H. 4—2. Den Haag; De ZwaluwenGrasshoppers 1—3 VOETBAL IN ENGELAND. ArsenalPortsmouth 2—9 BirminghamBolton Wanderers 21 Blackburn RoversWolverhampton 10 BlackpoolHuddersfield Town 11 Derby CountySheffield United 3—0 EvertonChelsea 3—2 Leeds UnitedNewcastle United 61 Manchester CityLeicester City 41 Sheffield WednesdayAston Villa 02 Sunderland—Liverpool 0—0 West Bromwich AlbionMiddlesbrough 0—1 Gedurende de Paaschdagen hebben de En- gelsche beroepsvoetballers Yiet weer bijzonder volhandig of wilt gij liever volvoetig ge had. En daarbij kwam. dat voor verscheidene clubs de wedstrijden van bijzonder groot be lang waren. Het belangrijkste totaal-resul taat van deze Faaschwedstrijden is wel. dat de Londensche Arsenaal zich thans prac- tisch van het kampioenschap heeft verze kerd. Zij heeft nu 55 punten uit 39 wedstrij den (gew. 24. gel. 7, verl. 8) Aston Villa kan dit nog voorbijstreven want deze club heeft 47 punten uit 37 wedstrijden. Maar dat Ar senal vrijwel geen punt zou halen in haar laatste drie wedstrijden en de Villa haar laatste vijf alle zou winnen, lijkt ons al zeer onwaarschijnlijk. Sheffield Wednesday is. met 48 punten uit 39 wedstrijden uitgeschakeld. Onder aan het lijstje is de toestand nog zeer onzeker. Niet minder dan acht clubs kunnen nog degradeeren. hoewel voor sommigen dc kans zeer klein is. Het zijn: Liverpool 35 p. uit 38 wedstrijden. Manchester C. 35 39 Middlesbrough 32 39 Chelsea 31 33 Blackpool 30 39 Bolton W. 30 39 Wolverh. W. 30 39 Leicester C. 28 38 Wat de promotie betreft, de beste kansen hebben Tottenham Hotspur. Stoke City en het Londensche Fulham. Deze clubs ontloo- pen elkaar in puntenaantal al zeer weinig en de eindspurt is bijzonder spannend. Hetzou wel zeer merkwaardig zijn als er twee Lon densche clubs promoveerden, maar Stoke zal zich de groote buit niet zoo gemakkelijk laten orltgaan. DE I. V. O.-Bode. We ontvingen het April-nummer van „De I.V.O.-Bade"'. het orgaan van de Haarlem- sche voetbalvereeniging „In Vriendenkring OpgerichtHet bevat de volgende artikelen en rubrieken: Officieele Mededeelingen: „Hooger op"; Gedoubleerd (met illustratie»; Fietsenstalling; Voetbal-egoïsme; De moei lijke plaats: Een bijzondere "ocete: Goeie, ouwe tijd!; Wat nu?; Geen zin? dan maar zonder zin!; Vooruitgang; Maandoverzicht enz. HAARL. KORFBALBOND. Tempo. Zondag 23 April beginnen de serie-wed strijden. „Tempo" I is ingedeeld in de lagere series 1 afd. A. „Tempo" II in de lagere se ries 2 afd. C. Zondag 23 April te spelen: ..De Kennemers II"„Tempo I' terrein Driehuizerkerkweg, Velsen. ingang bij boerderij Waterloo. Tempo nOns Genoegen 4 terrein Mid denweg. Haarlem in Bilthoven. Vergezeld door een flink aantal suppor ters trok Haarlem op eersten Paaschdag, evenals vorige jaren, per autobus naar Bilt hoven voor deelneming aan het Paasch- tournooi. De onvoltalligheid van het twaalf tal in aanmerking genomen (slechts 4 spe lers (sters) van Haarlem I) waren de presta ties niet slecht te noemen. Er werd gelijk ge speeld tegen O.D.I, en met gering verschil verloren van Bilthoven en van een A.K.C.- combinatie. Vooral aan den wedstrijd tegen de Almeloërs zullen de Haarlemmers pret tige herinneringen bewaren. Te acht uur kwamen allen vermoeid en wel weer in Haarlem aan. DE A.K.B.-SCHILDWEDSTRIJDEN. A. K. B.—H. K. B. (8—0) Het Haarlemsche K. B.-twaalftal speelde Paaschmaandag te Amsterdam een tweetal wedstrijden, welke beide verloren werden. De eerste ontmoeting was tegen de Amsterdam mers. die na den uitgooi spoedig door een vergissing in de Haarlemsche verdediging doelt. Het A.K.B.-twaalftal is veel sterker, vooral bij het schieten. De Haarlemmers daar entegen doen eenige goede aanvallen, maar het schot is zoek. Ook het middenvak speelt goed door en onderschept nog al eens. wat een opluchting voor de verdediging geeft, die na een tien minuten niet verhinderen kan, dat het 20 wordt. Nog voor rust is het 30. In de tweede helft zijn de Haarlemmers zichtbaar moe, zoodat zij het snelle spel dei- Amsterdammers niet bijhouden kunnen, die den stand langzaam maar zeker tot 80 op voeren. N. H. K. B.—H. K. B. (2—1) De tweede ontmoeting ging tegen het Noord-H.K B.-twaalftal. Als N.H.K.B. uitge gooid heeft, onderscheppen de Haarlemmers en valien goed aan De te verre schoten tref fen geen doel. Na een kwartier hebben de N.H.K.B.ers succes met een goed schot. (10» De Haarlemmers vallen enthousiast aan en Handgraaf maakt keurig gelijk (1—1). Na rust beginnen de H.K.B.'ers goed. Du Pont as invaller is zijn plaats waard. Zijlstra c.s. leveren goed werk. Het spel der Haar lemmers blijft goed. Toch is het Noord-Hol land, dat. als de bal in den aanval komt, met een eenigszins gedekt schot de leiding neemt en die weet te behouden. Kampioenschap van Nederland. De laatste wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap hebben ln Den Haag plaats gehad. Het is aan onzen stadgenoot P. J. v. Dartelen niet mogen gelukken den titel te behalen. Hij werd No. 2. Raman werd kampioen. De athleet Saling gedood. NEW YORK, 18 April <VD.) De be kende athleet George Saling heeft een ern stig auto-ongeval gehad ln den staat Mis souri. Hij liep daarbij zeer ernstige verwon dingen op, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. Saling won in 1932 te Los Ange les ae 110 Meter hordenlooD in den tijd van 14.6 sec. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Om den Treslingbcker. Halve eindstrijd: KievitenUtrecht 2 50 regl. Promotie-degradatie. 2e promotieklasse. KievitenGooi 2 30 Be Fair—Gooi 2 3—3 2e-3e klasse. M.H.C. 3Strawberries 2 Victoria 2Dordrecht Kieviten 3Iludito 4—1 7-4) 1—3 OOSTELIJKE AFD. Promotie-degradatie. le-2e klasse HengeloUpward 2—0 (De Crt.ï Nederlandsche clubs in Duitschland. Tournooi Kreuznach: Derde dag: Hockey Club Amsterdam Heïdelberger H. C. 0—4 Tournooi Gladbach: Derde dag: Rood Wit Haarlem—Gladbacner H. T. C. 2—0, Strawberries 2M. H. C. 3 (14) Op verzoek van de Musschen werd deze wedstrijd niet te Heemstede, doch in Bever wijk gespeeld. De gasten waren over het al gemeen sterker door technisch beter spel. De Strawberries speelden wel enthousiast, maar onbesuisd, waardoor veel gemist werd. Hun werken werd echter verdiend met een tegengoal beloond. M. H. C. stelde er echter vier doelpunten tegenover, waarvan Beets en Pondman er ieder 2 voor hun reke ning namen. De 41-overwinning der M. II. C. gaf de verhouding ook zeer juist weer. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. M. H. C.Bloemendaal (13) In een niet al te prettigen wedstrijd heeft Bloemendaal opnieuw den titel „Kampioen van Haarlem" verkregen, zoodat voor het tweede achtereenvolgende jaar de beker in haar bezit blijft, zoodat Bloemendaal's naam reeds viermaal in totaal op den beker voorkomt tegen M. H. C. slechts tweemaal. Wint Bloemendaal het volgend jaar nog eens. dan wordt zij definitief eigenaresse van dezen wisselbeker, indertijd door een hockey-vriend ter beschikking gesteld. De wedstrijd had een onbelangrijk ver loop. De partijen wogen geheel tegen elkaar op; de verdedigingen hielden de aanvallen volkomen in bedwang; M. H. C., dat door af wezigheid van Brand en van Van CiLters gehandicapt was, is wat meer aanvallend dan Bloemendaal, Uit een goede push gaf Hooft aan de Mus schen de leiding, maar na tien minuten maakte Dakeman uit een strafcorner gelijk (1—1). Nog voor de rust herhaalde dit geval zich nog eens voor het Musschendoel, zoodat Bloemendaal met een 2—1-voorsprong de rüst kon ingaan. Toen Timmermans tenslotte nog een goal scoorde was de pret af; het speet niemand dat het tijd was. Oefenwedstrijd op Houtrust. Maandag had op Houtrust een oefenwed strijd plaats tusschen een wit en een zwart elftal. De elftallen waren aldus samenge steld: Wit:' Doel: Van der Does (HOC.) Achter: Tresling (HOC.), en Donk (Bloe mendaal). Midden: Van Lierop (Hilversum), Anker man (H.D.M.) en Cor van der Hagen (Hil- ve<rsum). Vóór: Van der Haar (H.L.C.). Dupon (H.L.C.) Maas (H.L.C.), De Geer (H.D.M. en Larive (H.DM) Zwart: Doel: Hoekstra (H.L.C.) Achter: van Rees (Hilversum) en Arnold (Hilversum). Midden: Lob (H.D.M.), Braat (H.D.M.) en Brandt 1 Hilversum) Voor: Hooft 'M.H.C.)Jonckheer 'Hilver sum), Schnitgcr (P. W. Enschedé». J. School (Hilversum) en J. van der Hagen (Hilver sum). Wit vormde een uitstekende combinatie. De verdediging met Tresling aan het hoofd was uitstekend. Lob deed zich als een prima kracht op de linkshalfplaats kennen. De voorhoede was als geheel uitstekend. Over zwart is weinig te zeggen. Hoekstra werd zes maal gepasseerd, maar dat stempelt hem nog niet tot een slecht verdediger; ver raderlijke schoten als Maas en Dupon weten in te zenden zijn nu eenmaal niet te houden. Over het verloop van den wedstrijd het vol gende. Binnen enkele minuten gaf Maas aan de witten de leiding en wist korten tijd later nummer twee te scoren. Nadat zwart even in den aanval was ge feest, brachten v. d. Haar en Tresling den stand op 40. In de tweede helft hebben Dupon en Van der Haag voor een 60 eindstand gezorgd. Hockey-tournooi te Gladbach. Damestournooi: Mannheim—Gladbacher T.H.C. 1—1. Dusseldorfer H. C.—H. T. C. Wiesbaden 1-0. Ealing Ladies London—Berliner H. C. 2-3. Rood Wit (Haarlem)—Krcfeldcr H. C. 6—L

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7