Het A. B. C. het tennissen. WIELRIJDEN. BIUARTEN HANDBAL GOLF LAWNTENNIS. ZWEMMEN MOTORWIELRIJDEN. KANO-SPORT VOETBAL. DAMRUBRIEK ■vw a tl U Hf s o g§ is 11 HP Hl li n§ §i 11 11 Hf IR üf Hf 11 Hf j§§ in ÜS 111 ff IP VAN ZONDACSSPELER TOT TENNISSTER door ROBERT KLEIN SC HROTH '(Trainer van de Nederlandsche Davis-cup- ï>loeg en oud-amateur van internationale bekendheid) Wie zich thans door de beginnende lente naar de tennisbaan laat lokken, na zijn racket te hebben opgedoken en te hebben zorg gedragen voor een vouw in zijn witte pantalon en wie dan met een gelijkgezinden partner, tusschen kantoor en bioscoop in, en kele uren aan het balspel wijdt, zal tien tegen één niets weten van de opwindende atmosfeer van een groot tennistournooi, van den uren- langen afmattanden strijd om een enkele set en van de overwinningsroes der kampioenen. Misschien wil hij er ook niets van weten. Dat zou men hem niet kwalijk kunnen ne men. Iedereen heeft 't recht tennissen te be schouwen als een niet-inspannend. aange naam tijdverdrijf. Deze zijde van het spel is aardiger, zij het dan minder nuttig, dan de moeilijke, serieuze sport. Niettemin behoorde iedere boefenaar zich eens met wat meer ernst op het tennissen toe te leggen, hetgeen in het belang zou zijn zoowel van spelers als van toeschouwers, daar men zelfs op Zondag middag meer gebaat is bij een uiting van overleg en training dan bij een tamelijk doel loos heen en weer slaan van een bal. Dat het tournoolspel in de laatste jaren lastiger en sneller is geworden mag als be kend worden verondersteld. De plotselinge in zinking van Austin tijdens de Davis-cup- wedstrjjden van twee jaar terug, benevens het nuchtere feit, dat iedere tennisspeler ge durende een match van vijf sets vijf a zes pond afvalt, bewijzen voldoende, dat tennis niet op één lijn is te stellen met een after- noon-tea in een dancing. Theoretische kennis. Wat de theorie aangaat, is het belangrijk ste punt: de stand bij het slaan. Ik leg hier op daarom den nadruk, daar men uit zichzelf zelden of nooit weet, hoe men zich moet op stellen, teneinde den bal op een bepaald punt aan den anderen kant van het net te krijgen, zonder daarbij zichzelf in den weg te staan of alle gewrichten en spieren te beleedigen. De juiste middelen om zooiets te voorko men laten zich echter op papier niet weerge ven. Eerst moet men leeren staan, dan leeren loopen en hardloopen. Men dient precies te weten of men den linker- of den rechtervoet moet verplaatsen en of men in een bepaalde positie de forehand of de back-hand moet ge bruiken. Het „staan" moet zoolang herhaald worden, tot het er in „zit", dus totdat men zonder na te denken de juiste houding aanneemt. Na tuurlijk is hiervoor eenig geduld hoodig en H. S. V. „De Kampioen". Onder zeer groote belangstelling hield bo vengenoemde vcreeniging een 300 M. handi cap, waarvan de uitslag was als volgt: A eii B-klasse'; 1. v. Dijk 5 M., 2. v. Egmond 0 M. 3- Iveineveld 15 M. 4. Kossen 10 M, C-klasse. 1. Stoker, 2. Zuilevoet, 3. Wester,- 4. Kruid. Rijswijksche wielerbaan. Uit Den Haag: Ondanks de groot concurrentie bestond er voor de wedstrijden op de Rijswijksche Wie lerbaan vrij veel belangstelling. De Italiaan Giorgelti. die voor het eerst na zijn lang durige tournée door Amex-ika in Europa startte, toonde zich in bijzondere conditie, door achter den motor alle ritten te winnen. In den sprintwedstrijd voor amateurs reed onze Olympische kampioen Van Egmond den tweeden en dei-den rit zeer ontactisch, met het gevolg, dat hij op de laatste plaats belandde. De uitslagen luiden: Wedstrijd achter groote motoren over 3 x 30 K.M. Eerste rit. Giorgetti (Pasquier) 22 min. 36 2 10 sec. 2. Krewer (Hesslich) op 40 M. 3. Thollembeek (Wijxxsdaui 170 M. 4. Snoek (Courremans) op 280 M. 5. Blekemolen (Wiersma) 658 M. 2de rit: Giorgetti 44 mixx. 49.8 sec. 2. Thollembeek 35 M. 3. Krewer 70 M. 4. Snoek 370 M. 5- Blekemolen 1500 M. 3de rit. 1. Giorgettti 24 min. 48.2 sec. 2. Kre wer op 80 M., 3. Snoek 360 M. 4. Blekemolen 420 M. 5. Thollembeek 1480 M. Totaal 1. Giorgetti 3 p., 2. Krewer 7, 3. Thollembeek 10, 4. Snoek 11, 5. Blekemo len 14. Sprintmatch voor amateurs in 3 ritten. 1. B. Lecne 5 p., 2. Van der Linden 6, 3. Van Egmond 7- p. 10 K.M. punten wedstrijd voor amateurs en onafhunkclijken. 1- Van Egmond 9 p., 2. Van Diik 8. 3. Bonger 8, 4. v. d. Valk 8, 5 v. d- Linden 7. Van Egmond te Londen. Zaterdag reed van Egmond te Londen op de Herne Hillbaan. De belangrijkste resul taten waren: Sprmtwedstrijd: 1 Merkens (Duitschland'. 2. Van Egmond (Nederland) resp. 10 en 9 punten. 3.' Sickct (Engeland) 6 punten. 440 yaxxis vliegende start: 1. Merkens 26.4 sec. 2. Horn (Engeland) 26.6 sec.; 3. Van Egmond 26.8 sec. Race over 2 ronden- 1 Van Egmond. 2. «norkens Wielerbaan Ginneken. Uit Ginneken: De uitslagen van de Maan dag gehouden wielerwedstrijden luiden als volgt: 15 K.M. eigen kracht professionals en on afhunkclijken: 1. Jan Aerts 10 p. 2. Klaas van Nek Sr. 10; 3. Braspenninx 8, 4. Goebel 8. o. Van der Rcyt 7 punten. Sprint wedstrijd om den Grooten Paasch- prijs. 1 Pijnenburg (laatste 200 M. in 12 4/5 sec.) 2. Michard, 3. Engel, 4. Huybrechts 5. 5. O zmella, 6. v. d. Heuvel. Handicap over 1 KM. 1. Huybrechts (handle 45 M.), 2. Van den Heuvel, 3. Michard, 4. Slip horst, 5. Van Thiel. Koppelwedstrijd over 45 K.M.: 1. Pijnen- bur° Braspenninx 10. Op een ronde: Van Heuvel—Kacrs 13 p. 3. Van Nek—Van der Reyt 4. 4. Archaumbaud—Speicher 0. 5. Van Oers— gjlaats 0. het schijnt dat vele Zondagstennissers dit ge duld niet hebben kunnen verzamelen: zeer tot hun eigen nadeel; men ziet het ze aan, dat ze b.v. bij een bal, die recht op hen aan komt, in de grootste verlegenheid geraken en zich na iederen slag ergeren. Het a, b, c van het tennissen Het loopend slaan is nog moeilijker, het heeft zijn eigenaardigheden, waarvan er een de volgende is: men mag een hoekbal niet op het laatste moment met het uiterste eind van het racket raken, maar moet zorgen in de betreffende hoek paraat te zijn; bij het ren nen dient men verder nauwkeurig te weten, door middel van welken voet men zijn vaart moet inhouden om goed te kunnen terug slaan. Slechts eigen ervaring kan iemand dat alles bijbrengen. Daar staat tegenover, dat men in z'n eentje geen training kan doorvoeren hetgeen weer niet beteekent, dat men zich door een trainer moet laten onderwijzen. Ik zelf moet eerlijk bekennen, dat ik nooit in mijn leven een trainer heb gehad, maar wel heb ik reeds als gymnasiast het liefst met beter geoefende kameraden getennist en bovendien heb ik steeds anderen tot voorbeeld genomen, waar bij ik de ervaring heb opgedaan, dat men door toe te kijken bijna evenveel leert als door zelf te spelen. Techniek en overwinning Tot de techniek van het goede tennis be hoort ook de beheersching der afzonderlijke slagen, als daar zijn fore-hand- en back handslag, volley en smash, kappen en lobben. De beste methode is iederen slag zoo lang te herhalen, tot hij automatisch kan worden toegepast, en dan pas aan den volgende te beginnen. Is men zoo ver, dat men zonder mankeeren stelling kan nemen en op de juis te wijze slaan, dan mag men zich tot de be trekkelijk weinigen rekenen, die behoorlijk onderlegd ter tennisbaan komen. De sterkste kampioen kan niet altijd win nen door brillant spel. Hij moet, wanneer hij zich eens minder fit voelt, op zijn techniek kunnen spelen. De bewegelijkheid, die het tennissen ver- eischt, mag gedurende den winter niet ver waarloosd worden. Iederen morgen moet men tien minuteix kamergymnastiek doen en wel van een bijzonder soort: touwtje springen, knots-zwaaien en met halters werken. Ik zelf train dagelijks en beoefen verschei dene ..bijsporten": springen met gewichten in de handen, hordenloopen. roeien, zwemmen en boksen. Al deze bezigheden kaxx ik zeer aanbevelen. Waar het de tenniswereld aan ontbreekt is reserve, d.w.z. jonge krachten. Men vat het tennissen als sport ook dikwijls niet heele- maal ernstig op. Bij velen is het een kwestie van geld. Wie overdag een beroep uitoefent kan het slechts door ongewone energie tot topprestaties brengen. Wie kan in onzen tijd nog van zijn rente leven? Clubkampioenschap Nederland Drie banden grootbiljart. BILJARTCLUB DER „SOCIËTEIT VEREENI- GING" KAMPIOEN. De strijd tusschen de negexx deelnemende vereenigingen om het clubkampioenschap driebanden, waarvan vier uit Amsterdam: „K.R.A.S.", „Rembrandt", „Victoria" en „Am sterdam", 2 uit Den Haag: ,,'s-Gravenhaag- sche B. C." en „De Groene Sociëteit", 2 uit Rotterdam: „De Maasstad" en „Rotterdam" en 1 uit Haarlem: „Sociëteit Vereeniging", is na spannenden strijd in de eerste ronde en nog vinniger kamp in de finale van vier, waarbij de kansen vooral gingen tusschen „Rembrandt", de kampioen 1932 en de „So ciëteit Vereeniging", tenslotte beslecht in het voordeel van het team van zes van de Haar- lemsche club met slechts 1 punt verschil. Zaterdagmiddag gingen de laatste twee partijen te Amsterdam tusschen Rembrandt en Rotterdam. Indien slechts één dezer ont moetingen door Rottex-dam wex-d gewonnen, stond het tusschen die twee gelijk spel en bleef de Sociëteit Vex-eeniging in het voor deel. En ziethet lot was de Haarlemmers guxxstig; dus veroverden zij het clubkam pioenschap van Nederland driebanden groot biljart 1933. Dit is een zeer eervolle onderscheiding voor onze stadgenooten, waarvoor dan ook aan het gebouw van de Vereeniging aan den Zijl- weg de vlag werd geheschen. De Nederland sche Biljartbond zal een bronzen plaquette aan de kampioene uitreiken; de spelers van het team zullen alle zes een pei-sooxxlijke her- innring ontvangen. Een eere-saluut voor het kranige team! (DAMES). Rapiditas 1G. V. A. (31) In een zeer vlug en goed gespeelden wed strijd heeft Rapiditas. dat in het veld de mindere was, kans gezien om van de Am- sterdamsche kampioenen met 31 te win nen. Rust kwam met 2—0. ConcordiaRapiditas 3 (51) Het nieuwe Rapiditas-elftal moest het tegen een aardig combixxeerend, verjongd Concordia-elftal afleggen. Rapiditas redde in een der laatste minuten door nxej. Daudey de eer (51). (HEEREN) Rapiditas 1G. V. A. (51) G. V. A. was onvolledig en werd gecom pleteerd door enkele Rapiditas-spelers eix Blokker van Concordia. De Rapiditas-voor- lxoede die drie nieuwe spelers telde, had tegen een sterke G. V. A.-verdediging een heel zware taak, vooral Kuyten speelde hier eeix sublieme partij. Rapiditas won met 51. Rust kwam met 3—0. Vlaggenwedstrijd Kennem_r Golfclub. Maandag is op de banen van de Kexxne- mer Golfclub te Zandvoort een foursome vlaggexxwedstrijd gespeeld, waaraarx door 18 paren werd deelgenoxxxexx. De eerste prijs werd gewoxxnen door J en C Nienhuys (20'. achttiende hole. J. Kake- bccke en mr. Ter Haar Romeny (18) eiixdig- den op de achttiende green. Int. tenniswedstrijden te Amsterdam. De uitslagen van het internationale tennis tournooi, dat in het Tenixisstadion te Am sterdam gehoudexx werd, luiden als volgt: Enkelspel: Timmer slaat Merlin 75, 63. Timmer speelde een uitstekenden wedstrijd. Leembruggen verliest van Feret 16, 46, 2—6. Diemer Kool verliest van Breuvart met 1_6, 6—2, 4—6, 2—6. Karsten verliest vaxx Motte met 68, 61, 6—4, 4—6, 2—6. Hughan slaat Eloy met 2—6, 64, 46, 6—4, 6—4. Van Olst slaat Wattel met 36, 86, 46, 6—4, 8—6. Marinkelle slaat Huet met 63, 63, 61. Wetselaar verliest van Herbaux met 35, 1—6, 7—9. Van Eek slaat Roozendaal met 62, 60, 6—2. Teschmacher slaat Requillart met 16, 6—3, 8—6, 6—2. Dubbelspel: Van Olst—Teschmacher slaan Herbaux en Roozendaal 75, 64, 63. De Nederlanders leiden in den wedstrijd tegen de Franschen met 74. De zwemwedstrijden te Kopenhagen. Nederland wint van Denemarken. Corry Laddé vestigt een nieuw Europecsch record. Uit Kopenhagen: Onder zeer groote be langstelling werden Zondagavond de Deensch-Nederlandsche zwemwedstrijden voortgezet. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop en brachten tal van suc cessen voor onze zwemsters en zwemmers. Corry Laddé slaagde er in op de 200 M. vrije slag een nieuw x*ecord op haar naam te ves tigen door dezen afstand te zwemmen in 2 min. 40 sec., hetgeen een nieuw Europeesch record is. De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt: 200 M. vrije slag dames: 1. Corry Laddé (Nederland) 2 min. 40 sec. (nieuw Europeesch record). 2. Puck Oversloot (Nederlaxxd) 2 min. 41,5 3. Lilly Andersen (Denemarken) 2 min. 51 sec. 100 M. vrije slag lxeeren: Deze wedstrijd bleef onbeslist. Onze land genoot Scheffer zwam tegen Jorgen Jörgen- sen, die beiden den afstand aflegden in 1.04 min. Schoonspringexx heeren: 1. Stotijn (Nederland) 412 punten. 2. Karl Larsen (Denemarken) 402,7 punterx 200 M. schoolslag dames: 1. Jenny Kastein 3 min. 10,8 sec. 2. Else Jacobsen 3 min. 11,1 sec. 100 M. rugzwemmen dames: 1. Puck Oversloot 1 min. 27,5 sec. 2. Lily Andersen 1 mixx. 28.9 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. Malmström (Denenxarkeix) 1 m. 22,2 sec. 2. Korpershoek (Nederland) 1 m. 22,5 sec. Schooxxspringen voor daixxes: 1. Truus Klapwijk (Nederland) 206 punten. 2. Inger Kragh (Denemarken) 196 p. 100 M. rugzwemmen heeren: 1. Scheffer (Nederland) 1 min. 21,2 sec. 2. John Kristèrisèn (Denemarken) 1 min. 21,8 sec. 3 x 33 1/3 M. wisselslag estafette: 1. Nederland 1 xxxin. 10,7 sec. 2. Denemarken 1 ïxxin. 12,3 sec. De totaaluitslag vaix Zondagavond *...s Nederland 161/2 punt, Denemarken 101/2 punt. De totale uitslag vaxx den wedstrijd Dene marken—Nederland bracht een overwinning voor onze landgenooten met in totaal 28 1/2 punt tegen 22 1/2 punt voor de Denen. De motorraces te Alkmaar. De motorsnelheidswedstrijden, welke op den tweeden Paaschdag te Alkmaar gehou den werden, trokken geweldige belangstelling en het Alkmaarsche sportpark, dat toch heel wat publiek kan bergen, was geheel bezet. Er kon dan ook gesproken worden van een uit verkocht huis. De wedstrijden zijn uitstekend geslaagd. Er is zeer snel gereden, terwijl er gelukkig slechts een paar kleine ongevallen vielen te betreux-en, die goed afgeloopen zijn. Nieuwelingen tot 250 c.M.3.: 1. G. de Pont, Alkmaar O.K. Supreme, 3 min. 15 sec. Nieuwelingen 251—350 c.c.M.: 1. D. Stolte (Delft) op A. J. S. 3 min. 10 2/5 sec. Nieuwelingen 351500 c.c.M.: 1. C. Haring, Amsterdam op B. S. A. 3 min. 4 1/5 sec. Juniores tot 250 c.c.M.: l. Poldei-vaai*t, Den Haag op Ariel. Juniores 351500 c.c.M.: 1. G. A. van Dal- dum op Motorsacoche 3 min. 2 3/5 sec. Juniores 251350 c.c.M.: 1. J. Westrop, Deix Haag op Velocette. Seniores 251350 c.c.M.: 1. G. van Doijk, Amsterdam op Lady 2 min. 57 4/5 sec. Seniores 351—500 c.c.M.: 1. A. v. d. Pluym, Amsterdam, op Norton, 2 min. 51 4 5 sec. Ned. Bond van Kano-vereenigingen. De Nederlandsche Bond van Kaxxovereeni- gingen heeft in overleg met de aangesloten vereenigingen het volgende zonxerprogranx- ma vastgesteld: 14 Mei: De Yster (30 K.M.-tocht). 28 Mei: De Plassers (pagaaiwedstrijd). 35 Juni: W.S.V. Loosdrecht (zeilw.) 11 Juni: Haarl. K.V. (pagaaiwedstr.) Hol- landia (zeilwedstr.) 18 Juni: Nieuwe Meer (zeilwedstr.) 25 Juni: Amstelzwervers (40 K.M. tocht). 2 Juli: Pagaaiwedstr. in Luxemburg. 16 Juli Viking (kampioenspagaaiwedstr.) 23 Juli: de Kaag (zeilwedstrijd). 30 Juli: Amsterdam (bondspagaaiwedstrijd van het Leven, eventueél Nederland-Duitsch- land). 6 Aug.: Zaarxl. Z.V. (zeilwedstr.) 13 Aug.: Amstelzwervers (50 K.M.-tocht). 20 Aug.: Europeesche pagaai-kampioen- schappen te Praag. 27 Aug: Stormvogels (10 K.M. Zaanrace). 3 Sept.: De Plassers (zeilwedstrijd). 17 Sept.: De Yster (50 K.M.-tocht). De Schoolwedstrijen teVelsen. Zaterdag jl. zijn de school voetbalwedstrij den te Velsen begonnen. De belangstelling er voor was reeds in de morgenuren vrij groot, doch in dexx namiddag groeide zij tot eenige honderden bezoekers aan, onder wie we o.a. opmerkten den gemeente-secretaris, het raadslid Maas, oud-wethouder Tusenius, vele hoofden van'scholen en onderwijzers enz. Het Stormvogels-bestuur had er zorg voor gedragen, dat de terreinen weer uitermate voor schoolvoetbal geschikt waren: Het groo te terrein werd iix de breedte bespeeld, zoodat er twee schoolvoetbal-velden van waren ge maakt Voorts waren de groote doelpalen door kleinere vervangen. Ondanks het feit, dat er een stevige bries over de terreinen stond, is er door de jongens met veel animo gekampt. In een viertal wed strijden was het krachtsverschil xxog al groot, doch dit belette den verliezers niet „to the bitter end" vol te houden. Tot gi-oote vreugde van jong en oud eindigden een drietal wed strijden in een gelijk spel, zoodat elke partij drie penalties mocht nemen. In twee geval len was zelfs dit nog niet genoeg om eexx be slissing te verkrijgen en moesten er nog tweemaal drie strafschoppen genomen wor den. Tenslotte moet nog gemeld worden, dat het publiek aan den oproep van de commissie onx de velden van Stormvogels zooveel mo gelijk te ontzien met de grootste welwillend heid gevolg heeft gegeven. De uitslagen waren: School A I (IJnx.)School 2 (B'wijk) 2—1 School C (IJnx.)School 3 (B'wijk) 12 School D (IJm. O.)H. Hartschool (IJxxx.) 2—0 School D I (IJm. O.)—School H (IJm.) 1—7 School 1 (B'wijk)Emmaschool (IJm. O.) 1—5 School E (IJm. O)School J (IJnx.) 22 (School J wint) School F (Santp.)P. Vermeulexxschool (IJm. O) 2—2 (P. Vermeulexxschool wixxt) School G (Velseix N)School K (IJm. O) 13—1 U.L.O. (B'wijk)—H.B.S. II (IJm. O) 3—2 Comité-school (IJm.)Chr. School (Vel sen N) 11 (Chr. School wint) Creutzbex-gschool (IJm.)School 4 (Be verwijk) 02 Cort v. d. Lindenschool (IJnx.)Marnix- school (IJm) 21 H.B.S. I (IJm. O)Chr. School (Wijk aaxx Duin) 12—0 Voor hedexx Dixxsdag ziet het pro gramma er als volgt uit: Tusschexxroxxde (Winnaars) School A ISchool D 23 uur EmmaschoolP. Vermeulexxschool 23 uur U.L.O. (B'wijk)School 4 (B'wijk) 23 uur H.B.S. I—School 3 (B'wijk) 3—4 uur School H—School J 34 uur TusscHenronde (Verliezers) School 2(B'wijk)H Hartschool 34 uur School 1 (B'wijk)School F 45 uur Chr. School (Wijk a. Duin)School C 4—5 uur School D ISchool E 56 uur Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42, hoek Van de Spiegellaan Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden naar bovenstaand adres. Voor onzexx ladderwedstrijd geven wij hier onder ter oplossing een tweetal composities van den Haai-lemschen problexxxist W. Stroo (lid der Damclub „Haarlem"), beiden inge- zondexx voor oxxzen Interixatioixalen Proble- misten Wedstrijd. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1911. Motto: „Immer Emer Glas" No. Hl. Auteur; W. Stroo, Haarlem. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 4 7 10 12 14 19 24 30 en 33. Wit 9 schijven op: 18 21 22 32 37 40 42 43 en 47. Wit speelt en wint. Zwart's laattse zet was 812. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1912. Motto: „Immer Emer Glas" No. X. Auteur; W. Stroo, Haarlem. Eerste publicatie. ZWART n Pi m m WIT Stand ln cijfers: Zwart 12 schijven op: 8 9 10 12 13 15 16 18 23 24 26 en 29. Wit 12 schijven op; 22 25 27 31 34 35 36 37 40 42 43 en 47. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandagavond 24 April a.s. bij den redacteur dezer rubriek. ADEL VERPLICHT. Het bekende Fransche gezegde: „Noblesse oblige" of in duidelijk Nederlandsch: „Hooge gebooi'te verplicht tot een waardig gedrag", heeft in de sport wel zeer «bijzondere beteeke- nis. Immers iedere sportsman, die buitenge wone voorrechten geniet of een zeer vooraan staande plaats inneemt, heeft daax'door ook buitengewone verplichtingen. Zij, die aangewezexx zijn hun boxxd of club in belangrijke wedstrijden of tournooien te vertegenwoordigen, hebben ontegenzeggelijk belangrijke voorrechten. Zij zijn de menschen die de capaciteiten bezitten die noodig zijn om de aandacht van de geheele spoi"twereld en in 't bijzonder van de categorie welke hun sport, beoefent, op zich te vestigen en hunne verrichtingen wor den zelfs gevolgd door duizenden nxencshen die weinig of niets aan sport doen. Zij vertegenwoordigen op tournooien offi ciéél hun sportbond of vereeniging tegen over buitenstaanders en daarom kan van hen. geëischt worden dat zij dit op waardige wijze doen. Niet zonder gevoel van spijt moeten wij verklaren dat zulks helaas in de sport niet altijd gebeurd. Wat eexx prachtige propaganda kan zijn voor de sport., wordt hierdoor dikwijls een obsolute mislukking. Wanneer men geroepen wordt een bond of vereeniging te vertegenwoordigen, doet dit dan op waardige wijze! Weet Uwe persoonlijke belangen op te of feren ixxdien het wenschelijk mocht zijn. Speel het spel óm het spel en om het harde materialisme vaxx het dagelijksch leven een oogenblik te vergeten. Het „Noblesse ooblige" geldt voor dexx sport beoefenaar in dubbele mate! OPLOSSINGEN. No. 1902. Motto- „Un vétéran francais" No. XVI. Gaston Beudin Roquevaire. B.-Du-R. Wit: 22—18, 12—8, 23—19, 29:7, 31—27, 39—33, 7—2, 41—37. 44—40, 2:36 en wint. Zwart; Steeds gedwongeix. No. 1903. Motto- „Un vétéran frangaxs" No. XII. Gaston Beudin Roquevaire. B.-Du-R. Wit: 43—39, 22—18. 39—34, 27—21, 50—44, 48—42, 42—37, 26:10, 25:1 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder publiceerexx wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t.m. wed- strijdprobleem No. 1903 Deze luidt momexxteel als volgt. No. Deelnemers pnfl4 1. L. P. Huges, Haarlem 134 2. W. Jonkhof, Haarlem 130 3. J. van Steexxwijk, Ede (Gelderland) 129 4. J. v. d. Vlugt, Haarlem 127 5. H. F. Antoxxisse, Santpoort 119 6. D. Kleen, Heemstede (1) 111 7. J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout 109 8. Jos. Weber, Haarlem 107 9. A. Smit. Haarlem 95. 10. H. Berghuis. Haarlem 11. J. H. Hilders, Lisse 91 12. F. van Marrelo, Haax'lem 90 13. J. van Berkum, Haarlem (1) 87 14. H. Auvent, Haarlem 81 15. Nicolaas Knopper, Heemstede 80 16. Chr. Gerritsen. Bennebroek (1) 73 17. Joh. Knopper, Heemstede 71 18. W. Stroo. Haarlem (1) 71 19. S. van Duijn, Abbenes 69 20. A. v. d. Wiel. Velsen 63 21 C. M. Beek, Haarlem (1) 53 22. J. P. Exel. Sr.. Bloemendaal (1) 52 23. J. Geijteman. Haarlem 51 24. P. A Nooij, Haarlem 45 25. J. P Exel Jr., Haarlem (1) 44 26. H. W. Germcraad, Haarlem 43 27. H. G. J. Andriessexx, Haarlem 43 28. KI. Munsternxan, Santpoort 40 29. H. v. d. Werff Jr. Haarlem 38 30. H. Beek, Haarlem (1) 34 31. H. Knopper, Heemstede 34 32. B. Henneke, Haarlem 28 33. J. Claus, Haarlem (1) 27 34. A. J. Luske, Haarlem 24 35. J. L. Veen, Heemstede 24 36. H. Greeuw, Haarle m 23 37. Rudolf Antonisse, Haarlem 23 38. J. W. Luiten Jr., Haarlem 20 39. C. Smit, Vijfhuizen 15 40. H. van Lunenburg Jr., Haarlem 13 41. „Figaro", Haarlem 13 42. W. de Jong, Haaidem (10 jaar 11 43. D. J. Terink, Heemstede 11 44. W. van Daalen, Haai*lem 10 45. J. F. v. d. Woestijne, Heemstede 9 46. W. C. Groexxings. Haarlexxx (i) 8 47. W. J. v. d.a Voort. Nieuw-Vexxxxep (1) 7 48. C. Rietman, Haarlem (1) 6 49. Mej. A. Schreurs, Haarlem (1) 4 50. C. Biere Jr.. Haarlem 4 51. J. F. v. d. Mark Jr. Haarlem 4 52. J. Paap. Zandvoort 3 53. J. Siegerist, Haarlem 2 54. A. de Zwart, Haarlem (12 jaar) 2 55. F. A. Berkemeier, Haarlem (1) 0 De „Maart,"-prijs van onzen oplosserswed strijd werd gewonnen door den heer L. P. Huges, Kopsstraat 10 te Haarlem (lid der Damclub „Haaidem"). De beschikbaar gestelde fraaie medaille hebben wij intusschen aan den heer Huges toegezonden. CORRESPONDENTIE-PARTIJEN. Wij ontvingen van deix heer Georges Mal- fray, 3 Place de l'Abbaye te Ales (Gard) Franki-ijk, het verzoek moeite te willen doen een tegenstander voor hem te vinden voor het spelen vaxx een ïxxatch van 10 partijen per correspondexxtie. De heer Mal fray is echter een tamelijk sterk speler en niet in de ge legenheid persoonlijk in aanraking te komen met sterkere spelers, omdat zijn woonplaats teveel vaxx de damcentra is afgelegen. Wie wil dezexx match nxet den heer Malfray spelen? Gaarne verklarexx wij ons bereid event, liefhebbers met den heer Malfray in relatie te brengen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8