I SndiaèC VU>. 17031 SLAGER STUKADOORS Een Filmster.. besch. Juffr. Flink Werkmeisje TELEFONIST(E) TALEN - BOEKH. STENO - TYPEN Instituut PONT AUTO- en TE HUUR F 37.50 BELOONING RADIO TE KOOP Heeft U stof? KUNSTTANDEN GEBITTEN H. H. Garagehouders LETTEREN EN KUNST Kunstkring „Heemstede". Tentoonstelling van zwart en wit. De goede wil valt evenzeer te prijzen, als de hardnekkigheid waarmee het bestuur van dezen kring voortgaat in zijn kleine sfeer zaken van kunstwaarde te betrekken, al moet de belangstelling daarvoor als het ware r.og geschapen worden in dien breeden kring, dien men het publiek noemt. Want met de beste intenties valt het feit niet weg te redeneeren dat voor teeke- ningen en prenten slechts een platonische liefde in dien breeden kring leeft, en dat het aantal oprechte vrienden van het zwart en wit verre in de minderheid is bij het aantal lieden, die zich met het vervaardigen er van bezig houden. Die kleine minderheid heeft altijd bestaan, en zal ook, naar mijn over tuiging, een minderheid blijven. Die meer derheid der vervaardigers is iets van de laatste dertig jaar en is thans eveneens naar mijn inzicht, bezig zichzelf te consumeeren zoodat er redelijke hoop kan bestaan, dat de doodnuchtere quaestie van vraag en aanbod binnen afzienbaren tijd zich zelf regelt, en dat dan de neerdrukkende bezigheid eener resultaatlooze propaganda van zelf een einde neemt. Die heerlijk nuchtere, alleen maar cynisch „lijkende" vraag van Gordon Craig „Do you really want it?" (Hebt gij er wer kelijk behoefte aan?) geldt ook voor de in zich zelf soms prachtige kunst van het zwart en wit, en als we niet probeeren elkaar wat wijs te maken, moeten wij toegeven dat zij, die er behoefte aan hebben, eigenlijk maar een klein troepje zijn. En hoevelen daarvan zitten er in Heemstede? Waarom zoo zwartgallig! Is dat nou een aanvang voor een aardig' verslag eener ten toonstelling, die werkelijk zoo heel veel aar digs te zien geeft! Het zit misschien in de lucht. Deze eerste Paaschdag heeft iets druk kends, iets slooms in de atmosfeer. Ondanks de bollen drukte langs de wegen, voel ik me triest. Ik was een uurtje daar tusschen de prentjes in het Kleuterhuis. En maakte een praatje met den suppoost, die, met mij te zamen, op dezen Zondagmiddag het genus „levende ziel" vertegenwoordigde. Dan krijg je medelijden met jezelf, met den suppoost, met zoo'n ijverigen kunstkring en met Heem stede. En wandelt weg. Dan zie je naast het postkantoor ergens een naambordje op een deur staan. Een korte naam. kort. krachtig. En daaronder, als beroep, „humorist" god dank. Er is nog humor in Heemstede. We gaan veel opgewekter over tot ons zakelijk verslag. Van de vijf exposanten zijn er twee, D. van Gelder en Arend Hendriks die. de traditie in het oog houdend, alle mogelijkheden van het vak doorploegend, eene productie laten zien, die reeds als werkstukken alle respect ver dient. Vooral bij Van Gelder is een liefderijke verzorging van het détail, een minutieuse wijze van teekenen, een ouderwetsch aan doende over-rijke compositie op een klein oppervlak typeerend voor zijn werk, dat nog geheel opv de grootste graphiekers uit het verleden geïnspireerd is. Vooral Rodolphe Eresdin's ragfijne prentjes hebben den jon gen Hollander klaarblijkelijk bijzonder ge boeid en ook Rembrandt's landschapsetsen heeft hij niet onopgemerkt gelaten. Wie met zoo serieusen studiezin zijn arbeid aanvangt en zoo eerbiedig tegenover groote voorgan gers staat als deze graphieker, heeft daar door alleen reeds den grondslag gelegd voor belangrijk werk en snijdt zichzelf een verdere ontwikkeling niet af door een vroegtijdige oorspronkelijkheid die geen steun vindt in technische vermogens. Van Gelder's kunnen is reeds groot, zijn kunst zal zich gemakke lijk vrij en onafhankelijk kunnen ontwikke len zoo, bij het ouder worden, hij steeds meer van zichzelf te vertellen zal krijgen. Arend Hendriks is niet minder ernstig wer ker; op de mooie teekening van het door- doelde land bij Lunteren voelt men zijn ijze ren wil om de uitbeelding van zulk geval vol komen in de macht te hebben. Ook de Kerk interieurs geven dat gevoel; hij heeft een aard als wijlen Gerrit Haverkamp, voor wien eveneens het kleinste détail verantwoord moest zijn, voor hij met zijn werk vrede had. Intusschen toont Hendriks hier een groot aantal bladen waarin hij naar een luchtiger, charmeerender voordracht streeft en daarbij ook vaak gelukkig is. De drie andere expo santen, Lodewijk Sengers, Wouter van Heus- den en H. Melgers zijn moderner georiën teerd, bij hen is het niet in de eerste plaats de natuur die de artis magistra is, doch is het hun innelijk-zijn, hun geestesleven dat naar buiten gedragen wordt en in beelden den vorm gegoten. Het in wezen Duitsche ex pressionisme heeft dezen vorm in de moderne kunst doen herleven. Nieuw was het niet daar het bepaalde uitingen der primitieven en gothiekers herhaalt in gewijzigden vorm. Er zit aan die beelding steeds een litterair philosophische kant en een meer ger- maansch dan latijnsch wezen. Het kan soms in ons oog barbaarsch uitzien, desalniette min een meestal tragischen inhoud hebben. Maar vaak is de verhouding tusschen interessanten inhoud en oninteressanten vorm van dien aard dat de beschouwing gee nerlei genot, van hooger of lager orde, op levert. Van Heusden's werk heeft zulke litteraire contacten. Een vers van Herman Gorter is voor hem een motief ter uitbeelding, een an der waarin de ondeelbaarheid der schoonheid ter sprake komt. eveneens. In de litho die met dit laatste verband heeft, zijn prachtige stukken wit en zwart behandeling, en een der mooiste prenten dezer expositie lijkt mij die ets van Van Heusden, waarop tusschen fijn- lijnige bloemcontouren een mannenkop met een van schrik verstarden blik gegeven is, waarboven naievelijk twee meisjes zweven, waarvan er eene een autoped voortduwt. Dit is een blad met zeldzaam-mooie prentkwa- liteiten, al schijnt de invloed van Chagall hier onmiskenbaar. Nog een ander blad: een mannen- en een vrouwenkop met er tusschen een zwijntje heeft soortgelijke qualiteiten. Met H. Melgers komen wij in de sfeer van de Vlaamsche expressionisten: een Masereel is daar nog de bezadigste van. Een „boeren- sterfkamer" als dit blad van Melgers. gaat. ook technisch, wel erg naar het barbaarsche en een ander blad ..De Opstandige" is van een ongewilde moppigheid, daar het geen op standigheid suggereert, doch eer den indruk wekt of de teekenaar het spelletje „alle vo gels vliegen" heeft willen illustreeren. De wil was hier heel duidelijk grooter dan de po tentie en de Masereel-invloed al zeer zwak verwerkt. Veel bevredigender is het Stads beeld met de ophaalbrug en de Man met paard. Vooral dit laatste blad is ongedwon gen-krachtig van bouw, en voor een expres sionist bijna kiassiek-rustig. Alles bij elkaar een aardige en interessante tentoonstelling van vijf jonge veelbelovende Hollandsshe artisten die terecht reeds eenige reputatie genieten. Wie van prentkunst houdt gaat ze bezoeken! J. H. DE BOIS. '33. HET TOONEEL. THALIA. DE FAMILIE LOBERC. De vereeniging Thalia heeft zich deze week in dienst van de liefdadigheid gesteld. In den schouwburg aan den Jansweg voerde zij gis teren ten behoeve van de- R.K. Vereeniging voor groote gezinnen voor een stampvolle zaal De Familie Loberg van Cor Hermus op. welke voorstelling Donderdag en Vrijdag herhaald zal worden. Een bewijs dus, dat men het werk van Thalia in ruimen kring waardeert. Cor Hermus heeft met De Familie Loberg blijkbaar een specifiek Katholiek tooneelstuk willen geven. Bij de opvoering van gisteren vroeg ik mij echter af-- Hoe zouden de toe standen in het gezin Loberg zijn, wanneer de leden ervan nu eens niet Katholiek, maar bijvoorbeeld Protestant waren? Zij zouden dan in geen enkel opzicht veranderen. Grove, ma terialistisohe en egoïstische mannen vind' je onder alle gezindten, even zoo goed als no bele vrouwen zooals een Marie Loberg. Dit stuk heeft daarom een veel meer algemeene strekking dan de schrijver oorspronkelijk be doeld schijnt te hebben. Cor Hermus heeft zijn Familie Loberg ver moedelijk voor dilettanten geschreven. Dra matisch is het veel minder sterk dan De Moe der van denzelfden auteur en het stelt aan de spelers ook niet zulke hooge eischen. Eigenlijk is het meer novellïstisch dan dramatisch en veel handeling zal men er dan ook tevergeefs in zoken. Maar dat De Familie Loberg, een gemengd publiek nog voldoende weet te boeien, bleek gisteren wel uit de spanning, waarmee de volle zaal het spel volgde en aan het krachtige applaus, vooral na het groote en ook sterkste tooneel tusschen Ernst, Herman en Marie in H en aan het slot. Wanneer wij er rekening mee houden, dat Thalia de jongste dilettanten-toon eelvereeni- ging te Haarlem is, dan kunnen wij de voor stelling slechts roemen. Er wordt bij deze Katholieke tooneelvereeni'ging blijkbaar ernstig gewerkt, wat wel bleek uit de prompte rolkennis bij allen. Hierdoor kon telkens in een vlug tempo worden gespeeld, zoodat het geheel een zeer vlot verloop had. En Thalia bezit eenige krachten, waarvan nog heel wat voor deze vereeniging verwacht mag worden. De besten zijn verreweg Piet van de Nouw- land die ook de regie had gevoerd en Ans Assendelft. De heer van de Nouwland vult het tooneel en heeft een zeer natuurlijke wijze van spelen. Vooral in de eerste twee bedryven heb ik zijn spel kunnen waardeeren. In IIJ vroeg de rol van Ernst meer dan hij kon ge ven. Zijn stille spel bleek toen nog wat te wei nig expressief te zijn. Mej. Assendelft had ik vroeger al eens in een jonge rol in „Een Dag Dame" gezien Dat zij ook de illusie wist te wekken van een oudere vrouw pleit voor haar speeltalent. Zij.' had als Marie Loberg zeer goede momen ten. Op deze twee personen rust voornamelijk het stuk. Josef en Femina zijn'er door den auteur blijkbaar alleen in gebracht voor den de traan afwisselenden lach. Coba Dingerdis had veel plezier van de rol van de lastige tante, die door Hermus blijkbaar niet zon der bijbedoeling Femina werd gedoopt. An- ny van Leeuwen speelde haar wanhoopsscène in III lang niet onverdienstelijk. Zij was in haar verdriet overtuigender dan als de dame van Nice. René was de conventioneele schil der. zooals wij schilders altijd van het dilefc tanten-toorieel blijkbaar moeten zien en Jan een tooneelspeler aan wiens roeping ik evenzeer als de kritiek wel eenigszins twij felde. Piet Loerakker speelde den kapelaan waardig en sober. Mary van Leeuwen was een bescheiden, zachtaardige Lien. Het lijkt mij wel zeker, dat Thalia ook Donderdag en Vrijdag' succes met De Familie Loberg zal hebben. Voor dezen eersten avond van deze week kan het tenminste al zeer te vreden zijn. J. B. SCHUIL. MUZIEK. DON KOZAKKEN KOOR. Dirigent Serge Jaroff en zijn koor zijn hier geen onbekenden, en uit de welgevuldheid der Stadsschouwburgzaal, nu Dinsdagavond, mogen we afleiden dat de herinneringen aan hun vroeger optreden aangename waren. Of de samenstelling van het koor dezelfde ge bleven was, durf ik niet te zeggen: slechts weinig gezichten herkende ik daar tusschen; maar dat kan aan mijn memorie liggen en mag dus niet als bewijs gelden. Maar wel moet ik zeggen dat ik aanvankelijk eenige moeite had om aan den klank vaii dit koor te gewennen. De heftige uitbarstingen, de ruwheid van den klank in het forte bij het eerste en het laatste der kerkelijke gezangen wezen op een naturalisme dat onze ooren vreemd aandoet, en de „cultuur" in de num mers 2 en 4: het spelletje met dubbele of drievoudige, onnatuurlijk hoog opgeschroefde en bijna toonlooze falsetten, waaronder als eenige basis de peillooze afgrond van een contraregister, doet cns minstens even bar baarsch aan als de ongebreideldheid dei- erupties in no. 1 of de tallooze herhalingen in no. 3. Men versta mij wel: ik wil kunstuitingen als de genoemde niet veroordeelen, doch al leen zeggen dat we er vreemd tegenover staan. In de 'daaropvolgende wereldlijke lie deren hinderde niet zóó de tegenstelling tus schen de kerkelijke sfeer zooals wij die ons denken en den zang en hier moesten we de dressuur en de virtuositeit der zangers weer veelvuldig bewonderen. Er waren natuurlijk ook de gewone bimbamklokeffecten, in de nos. 6 en 12. maar dit laatste was toch ook als geheel zeer merkwaardig van klank, on danks het zwakke falsetje en de nog zwak kere compositie. En in de nos. 8 en 10 wer den verbluffende staaltje van vocale virtuo siteit gegeven. In no. 7 „Der rote Sarafan" viel een prachtige contra-A te bewonderen, maar de zetting van dit bekende volkslied klonk hoogst onnatuurlijk. No; 14 gaf o.a. een goede tenorsolo te waardeeren. Een ba- ryton met krachtig, doch weinig geschoold natuurgeluid hadden we reeds tevoren ge hoord, Het aanzwellen en afnemen in het Wolgalicd (no. 9i hebben we vroeger wel eens veel-volmaakter gehoord; het gaf ditmaal in 't geheel niet de suggestie van een naderende en zich verwijderende troep. Het slotnummer, buiten het programma om. werd door een imitatie-kanarie opge sierd. Het vogelpietje had de vleeschelijke gedaante van een grooten Kozak, die van weerszijden twee vingers in zijn mond ge stoken had; de geluidsproductie evenaarde die van een heele ornithologische tentoon stelling. Maar het was amusant en toen een oogenblik later de met spanning verwachte dansers binnenwipten werd het nog amusan ter en bewonderden we weer de tourbillons en de knikknakken die deze menschen in een duivelsch tempo maakten, zonder duizelig te worden of in tweeën te breken. Dirigent Jaroff. wien in den loop van den avond twee bloemstukken waren aangebo den. zag zich door het geestdriftige applaus aan het einde genoopt, zijn mannen nog eens te doen aantreden voor het zingen van een toegift, die bijzonder mooi van samenklank was. K. DE JONG. THEO MANX—BOUWMEESTER 83 JAAR. Dinsdag heeft mevrouw Theo Mann—Bouw meester te Amsterdam haar 83sten verjaardag gevierd. ADVERTENTIES lieden overleed geheel .onverwachts onze lieve .Zuster, Behuwdzuster e:i .Tante Christina Maria van Cittert-Honing .In den ouderdom van 7') Jaar. Uit aller naam: J. N, HONING Haarlem, 17 April 1933 Jansweg 32 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaals hebben op Donder dag 20 April a.s. te 11.30 uur, op de Algemeene Be graafplaats, ingang Kle verlaan, Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Carel Blazer in den ouderdom, van ruim 77 jaar. J. M. BLAZER- VAN VLIJMEN kinderen, klein- en achterkleinkinderen Haarlem, IS April 1933 Pieter Klesstraat 24 De crematie zal plaats hebben op Vrijdag 21 April a.s. te Driehuis Westerveld, na aankomst van trein 13.14 uur. Eenige en algemeene kennisgeving Woensdag 3 Mei a.s. hopen onze Ouders Dirk Peereboom en Allegonda Elisabeth Goukes den dag te herdenken, waarop zij vóör 4 0 Jaar in den echt wer den verbonden. Dat zij nog lang gespaard mo gen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Santpoort, 19 April 1933 Terras weg 29 TAPIJTEN LOOPERS stooinen, machinaal stofvrij maken Ook de grootste maten 'worden in enkele dagen afgeleverd Dr ROORDA TOT l' I APRII, AFWEZIG Waarneming als gewoonlijk dankt haar succes grootendeels aan haar slank figuur. Ook gij kunt dit bereiken door hot dragen van het bekende Y.B. Corset. Alleenverkoop voor Haarlem Firma deVrind Bus GROOTE HOUTSTRAAT 133 ZOEKT U oen 2e handsch .rijwiel. dan kun nen wij u helpen. Wij hebben nog H.rijwielen: 1 B.S.A., 2 Hum- ber, 1 Vhitworth, 1 Simplex; D.- rijwieleh: 1 Fongers, 1 Gazelle, 1 Raleigh, 1 Rover, Deze rijwielen zijn zoowel ln-als uitwendig als nieuw. De prijzen zijn van ƒ17.50 tot 35.00. A, KOKLEMEI.JEK. Biccf.tr. 3 Verruilen Verburen Reparecrcn De curator ln het faillissement van K. STOLP. Brands: delaar te Wormerveer, brengt ter kennis dat door hem ter grifflo van de Arrondlssements-Rocht- bank te Haarlem d.d. IS April 1933 de eenige uitdeelfngaïljst in genoemd faillissement is gedepo neerd, om aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage te liggen voor crediteuren. Haarlem, X. Gracht 57, Mr, FR ANS HAG EMEU ER Curator BEKENDMAKING Gedeputeerde Staten van Noordholland brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat van 14 April 1933 tot en met 13 Mol 1933 ter Provinciale Griffie van Noordholland op alle werkdagen des vobrïniddags van 10 tot 12 uur en dos namiddags van 2 tot 5 uur. doch des Zaterdags alleen des voormiddags van 10 tot 12 uur. voor een ieder ter inzage zal liggen: a) een tweetal brieven van J. G. de Groot, te Haarlem, en van do N.Y. Autobus-Exploitatie ..Stormvogels", te IJmuIdon. houdende verzoek do aan den oorstgonoemden ondernemer verleende vergunning tot het in werking houden van een tvitobusdienst van Haarlem naar Spaarndam en terug oyer to dragon aan laatstgenoem de onderneming, terwijl de X, V, Autobus-Exploitatie „Stormvogels" in do tweede plaats verzoekt dezen dienst te mogen uitbreiden tol het Pontvcer Buitenhuizen: b) eene aanvrage van de N.V. Autobus-Exploitatie ..Storm vogels". te IJmuiden, om ver gunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Felsen naar het Pontveer Buitenhuizen en terug: c) eene aanvrage van do N.V. voornoemd om vergunning tot het in werking brengen van een awtobusdienst van Bloe- mondual over Överveon en Aerdcnhout naur Haarlem (Lorentzplein) en terug, en dat ieder belanghebbende ge durende genoemden termijn schriftelijk en op 15 Mei 1933 des voormiddags te 11 uur ter Provinciale Griffie bij een com missie uit hun College, welke daartoe in het openhaar zitting zal houden, mondeling bezwaren tegen deze verzoeken kan in brengen. Haarlem, 12 April 1933, Gedeputeerde Staten voornoemd, A. RöELL, Voorzitter. MEINESZ, Griffier. Muziekonderwijzcres heeft nog eenigo uren disponibel voor het geven van Piano-, Orgel- en Theorieleiaen Br. no. G447 bur. van dit blad. Gevraagd door fant. in Haar lem in- of extern P.G., alg. ontw., leeft. 304 0 jr.. ter verz. van hulpbeh. jongen: dezen eenig licht lager onclerw. kunn. geven en verder genegen de huisvr. te assisteoren met lichte huish. bezïgh. Salaris na der overeen te komen, Br. no. 6676 bur. van dit blad Besch. meisje, 25 j„ z. betr. als TWEEDE-MEISJE v. d. d. tot 5 uur. Net kunn. werken, bek. met stopp., strijk, en kinderg. Br. no. C670 bur. van dit blad. ievr. voor direct of met 1 Mei FLINK HOLLANDSCH DIENSTMEISJE d. en n. Zelfst. kunn. koken werken. Aanm. 's avonds na 7 uur bij mevr. KAMMINGA. Klei- Houtwog 73. WERKSTER gevr-, dagelijks van half S2 u. Aanmelden na 7 uur J. C. van Oostzanenl. 15. (Bl.brug) H'stedo Gevraagd tegen 1 Mei flink Net 2de Meisje niet beneden 20 jaar, van 's morgens S tot 's avonds ,S uur. Aanb. Wilhelmina- str. 38, na 7 uur. Terstond gevrr REST. „KÖliLINGER". Janss:r.55 gevraagd voor telefonische col portage en het bezoeken van be staande klanten. Salaris 10 p.w. plus provisie. Pers. aanmelding: Donderdag van 1012 uur v.m. N.V. COLUMBUS, NassaUStraal 15 rood. Gevr. 27 April v. tijde-Vk NET MEISJE p. w. 2.50 v. S.30 tot 1 u. Bake nessergr. SI a. Aanm. voor 7 uur Mevr. I'AARDEICOOPER OVER MAN. Heemst. Dreef 2(53. zoek: voor haar Tweede-Meisje tegen 1 Juni een betrekking. Gevraagd 1 Mei een DAGDIENSTBODE (liefst Hollandscho) van SS u.. goed kunnende koken en werken, v.- g. g. v. Clematislaan 16, Aer- denhout. HUWELIJK Wednr. op leeft. m. besch. mid delen zoekt juffr. of wed., n. geh. onbem.. v. Chr. heg. Br. no 6673 hur. van dit blad. Gevraagd aankomend naaister FASHION SHOP. Wagenweg 24. Aanmelding 7S 's avonds. CHAUFFEUR b, z. n. voor luxe of vrachtauto v. binn.- en buitenland (20 jaar), voorzien van nat. Rijbewijs. Br. G. Sie worts oil, Zeeweg 91, JJmui- don (Oost). Dat onze instelling in een groote behoefte voorziet, wordi zeer zeker bewezen door het steeds toenemende aantal verzekerden, die voor een premie van 76 CENT PER WEEK (man en vrouw samen), een algeheele particuliere geneeskundige behandeling genieten, waaronder Ziekenhuisverpleging en Operatiekosten be»re pen zijn. Door onze diverse overeenkomsten met officiëcle instellingen en personen is het mogelijk geworden onze verzekerden een zoo uitgebreide verzekering te kunnen aanbieden. Geen wonder dan ook. dat alleen reeds te Haarlem in betrekkelijk korten tijd 1800 personen zijn In geschreven. Begint U ook eens met een prospectus onzer instelling aan te vragen. Wanneer Uw inkomen niet boven de 4000.bedraagt, kunt ook gij van deze voordeelt".: gebruik maken. Vraagt nadere inlichtingen bij de HAARLEMSCHE ZIEKTE VERZEKE RING voor den BURGERSTAND, Hoofdkantoor: PARKLAAN 38, HAARLEM, Telefoon 10224. Opleid Merc, of verg v. leer. Club t-4.50, priré f9.- p. maand vé f6 50 p. per cursus Prosp. gratis. Inlicht, dagel. O. Gracht 71 Haarlem tel. 14517 VANAF HEDEN TELEFONISCH AANGESLOTEN Kantoor Lange Margarethastr. 5-7-9 Een nieuw op te richten maand blad vraagt bekwame Advertentie Reizigers Uitvo rige bricr rdei alleen ter inzage genomen als d' sollicitant reeds op dit gebicil ge werkt heeft. Voor ijverige krach: bestaat de gelegenheid zich eet: behoorlijk maandinkomen te ver schaffen. IJr. lctt. O ürnkk. War- nier Junior. Gierstraat S. Ongem. slaapkamer te huur. Br. 210. dit blad GEVR. WONING Gep. z. k. ongev. 4 a 5 j». w Liefst ben.huis. PERGER, Ra penburg S7Amsterdam. MOTORSTALLING. aangeboden. To bevr. Acacixstr.vl Echtpaar zoekt ruime frlssch, Zit-Slaapkamer met keukengebruik. Br. me prijsopg. no. 6667 bur. v.d. blad TE HUUR een ruime werk- of bergplaat-, alsmede een ruim pakhuis, gele- geen aan het -Spaarno, Seheep- makersdijk en Papentorcnvcst. Te bevragen Vorspronckwg 4 2. Hoekhuis met Tuin op hot Zuiden, gunstig gelogen. 10 min. ten N. van hot Station. 6 kam., erker, 2 baloons etc. Zij poort. Bevr.: Kantoor .1, c;. DROSTE, Ged. Oude Gracht fii, Tal. 1039S. Kantoor: HENK F1BBE. Nassaustr. 14, Tel. 13781 WONINGBUREAU Ter overname aangeboden we gens verandering van zaken flink Woningbureau op goeden stand, weinig Onkosten, flinke verdien sten. Br. no. 6675 bur. v. d. blad. voor haar of hem die Inlichtingen weten te verstrekken van do dooi mij vermiste 32 sport scbiilflail- der (ongeverfd) fabriek Kerke.:s P. J. IN 'T VELD. Schild.T.-„ 10874. Pieter MarïUstraat 38 rd. TE KOOP Iï.D. Motor 1931 425. l-cyllnd. 5 P.K.. In prima staat. Kijk straatweg 89. TE KOOP AANGEBEDEN prachtig antiek eikenhouten ka binet voor 2 50 en compleet no tenhouten ameublement voor 100. Goed onderhouden. Br. no. 6668 bur. van dit bind. BUICK SEDAN niet electro-dyn. luldspr -123.— zonder Vooruitbet. 1.50 p. wk. Br. no. 6663 bur. van dit blad. PHILIPS RADIO zonder voruitbetaling 1.50 p.w. Stofzuigers 0.75 p.w. SITTERS v. cl. KAR, Kenaustraat 21. SOlied gebouwd pakhuis m< erf en vrij opguanden zolder, ln rot te strait:. 1 minuut van Spaarno H.N. Huuropbrengst 9.25 p. \v, prijs 5000 vrij op naam. Br. 110. Tijdelijk bijzonder verlaagde prij zen. Colbertcostuum n. maat, prima coupe en fournituren 17 en 21. Kccren 13. D.mies- costuum naar maat 16. MULLER. Joh. de Breiiltstr. 1 bij den Schoterweg and® geVcsriytTo TfraCTijb le^Vrt op geni. betaling x. verhooging. Vraast tarief! Br. no. 667." bur. van dit blad. KWASTEN rond, plat zoowel als vierkanl (met steel) in groote sorteering vanal f 1.75 SCHAGCHELSTRAAT KUNSTTANDEN en GEBITTEN Gemakkelijke brlnlliigscomlitica Geen verhoogde prijzen Br. no. 517S bur. van dit blad. Haarlem, Warmoeaatr. 15- T el. 12400 - 11700 5u pC't. korting geven wij! BANDEN' CENTRALE Kinderhuis vest 43 en 45 Telefoon 13039 The Popular Home Journal of Great Britain. The Journal that tells how British ers live, think, work and play. Splendid Stories Bright Articles

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3