m©. Vertelling Telefunken en Philips' Radio HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 20 APRIL 1933 STADSNIEUWS ZESTIG JAAR GETROUWD. Op Zondag 7 Mei hopen twee onzer stad- genooten den dag te herdenken, waarop zij zestig jaar geleden in den echt werden ver bonden. Dat zijn de heer Jacob Versteeg en Elisabeth Geerlruida Wilhelmina van Korden, die nu al 46 jaren in het perceel Lange Raamstraat wonen. Toen zij hun gouden bruiloft vierden, mochten zij talrijke blijken van belangstel ling ondervinden. In ons nummer van Woens dag 18 April 1923 hebben wij uitvoerige bij zonderheden uit het leven van deze twee krasse menschen (de bruidegom is nu 88 en de bruid 81 jaar) gepubliceerd. Daar behoeft niets aan toegevoegd te worden. Ook nu, evenals tien jaar geleden, zijn ze beiden nog goed gezond; alleen het gezichtsvermogen is van dien aard geworden, dat zij niet meer kunnen lezen. We herinneren er aan, dat de heer Versteeg, dis vroeger metselaar was, indertijd na de slooping van de Kennemer- poort den eersten steen van de oude Ken- nemerbrug gemetseld heeft. We twijfelen er niet aan of ook nu weer zal het oude bruidspaar veel bewijzen van belangstelling ontvangen. „PRO REGE". Ds. W. H. H. Dijkman verzoekt ons mede te doelen, dat de nationale vereeniging „Pro Rege", om Christus wil. den jongelingen die onder dienst moeten, ten zegen wil zijn door hen te waarschuwen tegen gevaren aan hun leeftijd en aan het soldatenleven eigen. De afdeeling Haarlem van „Pro Rege" wil tegen den tijd dat de recruten moeten opko men, hen uitnoodi'gen tot een bijeenkomst, waarin gesproken wordt over hun rechten en plichten in den militairen dienst. Binnenkort zullen weer uitnoodigingen ge zonden worden. Ds. Dijkman zou gaarne zien, dat ouders, leeraars en patroons daar bij te genwoordig zijn. Daardoor zou een juistere kennis worden verkregen van hetgeen uit liefde voor den jongen recruut gedaan wordt. WIELRIJDER OP DEN WAGEN WEG AANGEREDEN. Een 21-jarige wielrijder uit Amsterdam, die Woensdagavond te 8.15 uur op den Wagenweg bij de Zomerluststr. in de richting van de stad fietste, werd aangereden door 'n hem achter op rijdende auto. De wielrijder werd tegen den grond gesmakt en zijn fiets werd beschadigd. De bestuurder van de auto stopte en zette zijn wagen aan den kant. Door leden van den Ongevallendienst werd de wielrijder per zie kenauto van de firma Mathot naar het Diaco- nessenhuis vervoerd, waar bleek dat hij een wond aan het hoofd en boven het rechteroog had bekomen. De chauffeur verklaarde, dat hij met een vaart van 45 K.M. rechts op het asphalt had bereden. Eerst op vijf meter af stand had hij den wielrijder gezien, die vol gens hem op den rand van het asphalt had gereden. De politie heeft de auto en het rijwiel in beslag genomen. Zij zet het onderzoek voort. De commissaris van politie verzoekt aan de personen,-die dit ongeval gezien hebben, zich voor het.geven van inlichtingen aan zijn bu reau aan de Smedestraat aan te melden. II. J. WONKINK In het Ziekenhuis St. Johannes de Deo is in den ouderdom van 73 jaar overleden de heer H. J. Wonnink, gep. luitenant-kolonel ai-s ongeveer- twee jaar in dit ziekenhuis is verpleegd. WAALSCHE KERK. HERDENKING VAN WILLEM VAN OIÏANJE. Zondagmorgen 23 April zal de dienst in de Waalsche kerk gewijd zijn aan de nage dachtenis van Willem van Oranje. Zooals reeds gemeld, zal de predikant der Waalsche kerk. ds. F. Ch. Krafft, 24 April, behalve verschillende andere predikanten, het woord voeren bij de herdenking van Wil lem van Oranje in de Groote Kerk. Donderdag 27 April zal ook de klok van de Waalsche Kerk, zich met de klokken van andere kerken doen 'hooren en om 11 uur zal in de Waalsche kerk dien dag een spe ciale dankdienst worden gehouden. NED. CHR. ROND VAN PERSONEEL IN PUBLIEREN DIENST. De afd. Haarlem van den Ned. Chr. Bond van Personeel In Publieken Dienst geeft op Maandag 24 April a.s. een feestavond in het gebouw van de Haarl. Jon-gelings Vereeniging in de Lange Margarethastraat, ter gelegen heid van de viering van haar 25-jarig be staan. Het programma vermeldt o m. muziek, films, declamatie door den heer J. N. De Jong. een feestrede van den Bondsvoorzit ter. den heer D. De Ridder. Ds. L. Hoorweg zal een slotwoord spreken. De voorzitter der afdeeling, de heer G. Post; de secretaris, de heer J. Heuperman en de Bondsvoorzitter, de heer D. De Ridder hebben korte artikelen in het programma boekje geschreven. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Diefstal van een brandkast. D; rechtbank wees vonnis in de zaak tegen de drie Amsterdammers die betrokken waren bij den diefstal van een brandkast te Zwa nenburg en veroordeelde M. die de brand kast uit het huis had gehaald, tot 2 jaar gevangenisstraf. S. die hem daarbij be hulpzaam was geweest-, tot 1 jaar en 6 maan den en G. die geholpen had bij het vervoer tot 1 jaar, allen met aftrek van het voor arrest tot 4 Mei, zulks conform den elsch. Valschheid in geschrifte. De bewoner uit Beverwijk, die een valsch koopcontract had opgemaakt om daardoor zijn meubelen buiten het faillissement te houden, werd veroordeeld tot- 4 maanden ge vangenisstraf. De eisch was zes maanden. DE BRANDKAST IN HET STATION TE PURMEREND. Poging tot diefstal. DRIE AMSTERDAMMERS VOOR DE RECHTBANK. In den nacht van 29 op 30 November 1932 is er een poging gedaan om de brandkast weg te halen uit de kamer van den chef in het station te Purmerend. Echter werden de in brekers bij het slaan van hun slag gestoord, zoodat de brandkast bij de deur is achter- gelaen en ook de auto. waarmee de buit vervoerd moest worden is door de inderhaast gevluchte dieven achtergelaten. Verdacht van dit feit stonden voor de rechtbank alhier terecht drie Amsterdam mers. een 47 jarig pensionhouder, een 47- jarig koopman en een 31 jarig musicus. Ge dagvaard waren 17 getuigen a charge en 1 getuige a décharge- Een inspecteur van pelitie uit Purmerend verklaarde dat hij in den vroegen ochtend den koopman aangetroffen heeft in een vrachtauto, die op zijn vragen vertelde in Zaandam te wonen. Hij zat uit te rusten, hij had daar geloopen en was moe. Verdachte bekende dit. Pres. mr. Maarsen: „U kunt geen gegron de reden opgeven voor uw aanwezigheid daar." Verdachte: „Ik kan dat wel, maar ik doe het niet. Ik was daar met het doel iets straf baars te doen, maar dat was niet de diefstal van de brandkast." Iemand, die in kennis gekomen was met de verdachten, verklaarde, dat 10 dagen te voren gesproken was over de brandkast. Ook was een opmerking gemaakt over het passen van een sleutel op de kamerdeur van het station. In den nacht van de inbraak is ook hij meegeweest in de auto. Hij is niet in de kamer geweest. Na het onraad (er verscheen een lichtschijnsel ergens op het perron) is men gevlucht en toen is getuige weggezon den. Over het verdeelen van de eventueele buit is van te voren niet gesproken. Op 6 Dec. is get. op den Dam gearresteerd. Hij geeft thans aan de rechtbank een zeer uit voerig relaas van de gebeurtenissen. Een der verdachten interrumpeert: „Je liegt het, man!" Een ander merkt op, dat het verhaal niet klopt. De Officier, mr. Paarde- kooper Overman: „Het klopt juist heel bizon der. dat zult U straks wel merken!" Een agent uit Piu-merend heeft dien nacht een auto het perron zien oprijden. Denkende, dat dit een auto betrof als zoovele, mét vrijende paartjes, schonk hij er eerst geen aandacht aan. Later ging hij toch met een collega kijken, doch vond niemand meer. Ge tuige herkent in den verdachte musicus, vooral, als deze zijn hoed op heeft, den chauffeur van de auto, die hem gepasseerd heeft in dien nacht. Een stucadoor kwam 's morgens bij Purme rend twee wandelaars tegen, en hij kan bijna zeker zeggen, dat een der verdachten, de pensionhouder, daar bij was. Deze verklaarde echter tusschen Volendam en Monnikendam geloopen te hebben. Pres.: „Wat U Volendam noemt, kan wel Purmerend geheeten hebben". Ook anderen herkenden den pensionhou der, die blijft beweren, dat het een vergissing en een misverstand moet zijn. De veldwachter uit Broek in Waterland heeft 's nachts auto's gecontroleerd en hoor de van enkele bestuurders, dat er twee oer- sonen gevraagd hadden mee te mogen rijden. De eerste bus uit Monnikendam is aangehou den en daarin zaten de pensionhouder en de musicus. De musicus ontkent ten sterkste dat hij ooit een auto gehuurd heeft bij een garage houder. die verdachte echter pertinent her kent als de huurder, die bovendien den zelf den naam droeg als verdachte en een rijbe wijs en foto met dien naam getoond had. Voorgelezen wordt nog een rapport door een agent van het arrestantenlokaal, waai de 3 verdachten zaten opgesloten, opgemaakt ën waarin deze een gesprek tusschen twee verdachten in de cellen heeft neergelegd. De pensionhouder maakt onderwijl een gebaar van: ik weet er niets van. De officier eischte tegen den musicus een gevangenisstraf van twee jaar, tegen den pensionhouder en den koopman elk een ge vangenisstraf van drie jaar alles met af trek. VOOR JOODSCHE VLUCHTE LINGEN UIT DUITSCHLAND. TE HAARLEM EEN SUB-COMITé GEVORMD. Zooals wij onlangs gemeld hebben is te Zandvoort een villa gehuurd, om die ter be schikking te hebben voor Joodsche vluchte lingen uit Duitschland. Ook te Bloemendaal is voor dit doel een villa gehuurd. Hier heb ben ook enkele Joodsche vluchtelingen ver toefd. Zij zijn echter nu weer naar Duitsch land vertrokken, waarschijnlijk voor regeling van zaken. Intusschen is te Haarlem een sub-comité gevormd, dat zich tot taak heeft gesteld, in samenwerking met het Hoofdcomité te Am sterdam, gelden te verzamelen, om den uit Duitschland gevluchten Joden huisvesting en voeding te verschaffen. Zeer veel geld is hier vcortdurend voor noodig: men kan be grijpen dat onmiddellijke hulp dringend noodzakelijk is. De vluchtelingen vertoeven in verschillende uiteenliggende plaatsen van ons land: Amsterdam, Den Haag, Arnhem, Groningen enz. Ook te Haarlem zijn er en kelen bij particulieren ondergebracht. Mocht het Hoofdcomité te Amsterdam het steeds toenemend aantal vluchtelingen niet meer huisvesting kunnen verschaffen, dan zal een deel naar Haarlem moeten „afvloeien". In tusschen komen de hier te verzamelen gelden den steun aan de vluchtelingen in het geheele land ten goede. Wij laten hieronder de namen der leden van het Haarlemsche sub-comité (met giro nummers) volgen. Dat wij hun actie met warmte aanbevelen, behoeft, na alles wat in dit blad over de Jodenvervolgingen in Duitschland is geschreven, zeker geen be toog. Het Comité voor Haarlem en omstreken bestaat uit: S. Ph. de Vries Mzn., Postgiro 133520 Haar lem, Bern. Jb. Citroen. Postgiro 216130, Haar lem, Dr. E. L- El te, Postgiro 47367, Haarlem, Mevr. S. Glaser—Philips, Postgiro 55141. Haarlem, G. Jacobs, Postgiro 93207 Haarlem, Mevr. H. Polak. Postgiro 28411, Overveen, Dr. S. J. van Praag, Postgiro 32787. Heemstede, J. H. Davids, Mevr. C- HirschlerDreifuss, Mevr. C. Leuvenberg—Hartog, I. A. Lessing, A. de Lieme Bzn., A. Calo, B. J. Chapon, N. Cohen, Mevr- R. CohenHartog, Mevr. R. Cohen-Vos, L. Meyers, A. Micheels, J. Rodr. Pereira, B. L. Simons, L. Straus. DE PORTEFEUILLE VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN OVERGENOMEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken Jhr. Mi-. Ruys De Beerenbrouck, belast met het beheer ad interim van het Departement van Buitenlandsche Zaken, heeft heden ochtend 10 uur de portefeuille van dit De- parlement overgenomen van den met in gang van heden aftredenden minister Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland. JHR. Mr. BEELAERTS VAN BLOKLAND REëEDIGD. De nieuwbenoemde vice-president van den Raad van State Jhr. Mr. F, Beelaerts van Blokland is he den och te nel ten Paleize Noord einde als zoodanig door de Koningin beëedigd. C. C KROUWELS TEL. 14024 KONINGINNEWEG 6 (Adv. lngez. Med.) In drie dagen ieders verkoudheid verdwenen. Gchcelc familie genezen door een nieuw systeem. „Wij zijn met ons achten." schrijft Mevr. A. M., ,.cn we leden allen aan hoofdverkoud- heid en keelpijn. We hadden van alles gepro beerd. doch werden niet beter. Maar door Karsote verdween alle verkoud heid binnen drie dagen. We zijn er erg tevreden ipee en zullen zorgen altijd een flacon in huis te hebben." Wanneer U de damp van Karsote opsnuift, worden Uw ademhalingsorganen gevuld met een atmosfeer, waarin alle verkoudheids-bacteriën gedood worden. Bijna onmiddellijk worden de verstopte neusgaten geopend, het slijm achter uit de keel komt los, de pijnlijke keel wordt verzacht. is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogis ten a 0.90 per flacon (zakformaat) en 1.50 per flacon (2 x de kleine maat). (Adv. lngez. Med.) BEVERWIJK DE GROENTENMARKT IN HET VOORJAAR. NIEUWE PRODUCTEN AANGEVOERD. De afgeloopen week bracht van de thans als hoofdproduct domineerende producten weer ruime voorraden aan de veilingen. De aanvoeren van spinazie gaan nog steeds in stijgende lijn en zullen vermoedelijk het hoogtepunt nog niet bereikt hebben. Wel zal de weersgesteldheid, die momenteel alles be halve mooi is en eerder op winter, dan op voorjaarstemperatuur gelijkt, den groei zoo danig belemmeren, dat de oogst in matiger tempo kan geschieden. Wat de handel be treft, deze was niet alleen voor bovenge noemd artikel ongunstig, doch met uitzonde ring van enkele producten over de geheele markt niet levendig, integendeel geregeld zeer flauw en stug. Voor spinazie stonden de noteeringen voortdurend aan den lagen kant, hoewel van de laatste twee veilingsdagen ge zegd kan worden, dat er tenminste plaatsing voor gevonden kon worden. Dit was voor een niet gering deel toe te schrijven aan de -uime afnamen der fabrieken. De noteeringen wis selen zoo ongeveer van 1035 ct. per kist. Met witlof, waarvan de aanvoeren even eens zeer ruim waren was het al niet veel beter gesteld. Wel was op de laatste veiling van Woensdag een kleine opleving in den handel te bemerken en herstelden zich de prijzen weer met een hoogere opbrengst van enkele centen per K,G. De noteeringen, die in het laatst der vorige week gangbaar waren en ook Dinsdag nog varieerden van 4—10 ct. liepen heden weer op tot prijzen van S—*4 ct. per K.G. Rabarber werd geregeld op iedere veilings dag in grooter partijen aangeboden. Ook dit product moest in prijs meermalen een veer tje laten en het was vooral de mindere ..wa- llteit, die nog al eens in de verdrukking kwam. De noteeringen liepen uiteen naar soort van 37 ct. per bos. Sla begint zich als glasproduct meer te vertoonen, doch geeft geregeld een rroote verscheidenheid in kwaliteit te zien. De prij zen, die wisselden van 30—80 cent per kist komen neer op 2—7 ct. per stuk. En jij lacht! door WILHELMINA BALTINESTER. Een hotelduin. Op een grasveld staan twee ligstoelen, waarin Else en neef Hans liggen. Van het grasveld kan men den tennisbaan zien. Hans staart Else aan. „Daar zit ik nou en kijk je maar aan, en je weet, dat ik op je verliefd ben. en je doet, of je er niets van merkt". Else lacht. „Dat vind ik niet aardig, Else. Ik ben verliefd en jij lacht!" „Ik kan er niets aan doen! Het is toch ook te "gek om ernstig bij te blijven, domme jon gen. Jij bent twintig en ik ben vijf en twintig. Begrijp je niet, dat dat niet gaat? Als ik dertig ben, dus zoo'n beetje boven de jaren en niet heelemaal jong meer, ben jij pas vijf en twintig, dus dan kom je eigenlijk pas kijken. Ga nu maar rustig weer op je gemak liggen en kijk me niet zoo smeekend aan. Of ga liever tennissen ik lig hier heerlijk en ik heb een boek." „Jij lacht. En je doet mij verdriet, want ik ben verliefd op je". „Ik moet toch wel lachen, jou baby? Maar ga nu maar weg. Mooi zoo, daar komt Hélène aan. Toe, Hélène, neem jij dien jongen eens mee naar de tennisbaan, wil je?" „Maar natuurlijk. We hebben toch een vierde man noodig", zegt Hélène's donkere stem. „Kom mee!" Ze is bijzonder knap. Hélène. Zwart haar en zwarte oogen. En niemand weet, of ze dertig of veertig is. Ze heeft een gezicht, dat jarenlang hetzelfde blijft: droomerig, zacht, intelligent, alles tegelijk. Naast Elses gezonde blond en blank lijkt ze nog aantrekkelijker en bekoorlijker. Hans staat op uit zijn ligstoel en volgt Hélène. Hij kijkt, somber. Overigens is hij een alleraardigste jongen. Else kijkt hem na en lacht. Een uur later komen Hélène en Hans van dc baan terug. Hans slaat Hélène, hoewel ze het eigenlijk niet eens wil, heel zorgvuldig haar witte wollen mantel om. Else, die nog in haar stoel ligt, kijkt op van haar boek. Hélène gaat haar knikkend voorbij. Ze moet terug naar het hotel, waar ze bezoek uit de stad verwacht, zegt ze. Hans staat haar, met zijn racket in de hand, in gedachten na te zien. „Kijk je daar nu eens even staan en ik heb mijn boek laten vallen en je merkt er niet eens wat van!" zegt Else. Hij draait zich om en kijkt haar aan, of hij uit den hemel op aarde komt vallen. „Je schijnt niet eens gemerkt te hebben, dat ik hier zit!" zegt Else. Hij bukt zich naar het boek. In haar wiek geschoten neemt ze het hem uit de hand. Hans strekt zich uit in zijn stoel, haalt diep adem en drukt zijn hoofd achterover, zoodat zijn knap, jong profiel scherp tegen den hemel afsteekt. „Wat een vrouw! Wat een vrouw!" „Wie?" vraagt Else, en bladert een beetje geprikkeld in haar boek. „Hélène natuurlijk!" „Niets aan!" „Luister nou eens. Else! Dat kun jij niet begrijpen! Vrouwen kunnen alleen maar over mannen oordeelen, en mannen over vrouwen". „Vind je. Hélène heeft net tegen me gezegd, dat ze mij den belangwekkendsten man vond. dien ze ooit ontmoet heeft". „Dat- zal ze wel niet zoo gemeend hebben". „En óf ze dat gemeend heeft. En een paar oogen heeft ze erbij opgezet! Oogen, zeg ik je! Weet je. zwarte oogen zijn eigenlijk on gelooflijk mooi". „Spijt me, dat wist ik niet". „Oh". „Zeg Else, Hélène is weduwe, niet? Wedden, dat ik volgend jaar om dezen tijd met haar getrouwd ben?". „Ben je gek?" „Nee, verliefd" „Een uur geleden was je op mij verliefd, en nu op haar. Zoo zie je. hoe grasgroen en onevenwichtig je nog bent". „Wat kun jc anders verwachten? Jij lacht me uit'!" „Zelfs een grap begrijp je niet!" Hans gaat overeind zitten, zijn oogen stra len. „Wat? Wat dat maar een grap?" „Doe niet zoo gek!" „Nu weet ik nog niet". „Dat is ook verreweg het beste. Maar Hélène heeft een afschuwelijk parfum, door dringend en scherp, dat je overal ruikt". „Ik vindt het heerlijk". „Natuurlijk. Je bent verliefd." Hans zegt niets. „Ik heb het koud. Hans. Daar op de leu ning hangt, mijn jasje". Hans staat op en geeft het haar. Ze slaat het met een betrokken gezicht om, leunt weer achterover en wendt haar gezicht, af. Hans ligt weer in zijn stoel. „Ga je sla pen?" zegt hij zacht. „Nee". „Waarom kijk je dan den anderen kant uit?" „Omdat ik je niet zien wil". „Ben je boos. Else?" „Vraag je dat nog?" „Maar waarom dan?" „Omdat je haar zoo aardig in haar mantel geholpen hebt, en de mijne gooi je me toe!" „Ik wou je niet lastig vallen". „Op eens?" „Else, ik geloof, dat ik van vrouwen niets begrijp!" „Dat schijnt". „Van jou. bijvoorbeeld, begrijp ik heele maal niets!" „Dat hoef je mij heusch niet te vertellen". Hans schuift dichterbij. „Zeg me nu eens. Else, maar absoluut eerlijk, wat je eigenlijk van me denkt?" Ze kijkt hem aan en begint te lahcen. „Zie je wel ik ben verliefd, en jij lacht maar!" zegt hij woedend. „Het gaat mij toch niet aan, of je op Hélèna verliefd bent!" „Maar ik ben heelemaal niet verliefd op Hélène! Ik ben op jou verliefd, en ik wou je alleen jaloersch maken!" Else richt zich op. staart hem aan, en barst uit in een schaterend gelach. „Nou kun je eens zien. hoe groen je nog bent! Als je wat ouder was geweest, dan had je dat niet gezegd. En ik begon het heusch te gelooven, en uit woede was ik bijna op je verliefd ge worden, al ben je dan ook veel te jong! Nu heb je alles weer bedorven". Ze lacht, en neemt, weer volmaakt in haar humeur, het boek weer op. Hans zit somber voor zich uit te te kijken en laat zijn handen over de stoelleuningen bengelen: „Nu zijn we nog even ver als in het begin Geen stap verder: ik ben verliefd en jij lacht!" De aanvoer van asperges bepaalt zich nog tot slechts kleine partijtjes, terwijl het mee- rendeel van dit product nog lang niet tot eerste soort kan worden gerekend. De prijzen bewogen zich dan ook van 301.00 per bos. Radijs was de laatste dagen in aanvoer sterk verminderd. De noteeringen gingen een weinig naar boven. Schommelend naar kwa liteit van 46 ct. per bos. Raapstelen konden bij matigen aanvoer geplaatst worden van 34 ct. per bos. De eerste peen vulde de rij van nieuwe groenten weer aan en ondervond natuurlijk veel belangstelling. De prijzen varieerden van 2225 ct. per bos. Bloemkool, die ook nog een bescheiden plaats inneemt, had eveneens veel aandacht. Wegens verschil in kwaliteit noteerde dit product van 820 ct. per stuk. De aanvoer van prei begint thans in om vang belangrijk te verminderen. De animo is echter bij de koopers ook niet groot, waar door de prijzen op zeer laag peil stonden. HEEMSTEDE VERGADERING R.-K. KIES- VEREENIGING. NIET HEDEN-, MAAR MORGENAVOND. In een ons gezonden mededeeling is een vergissing geslopen. De vergadering in het R.-K. Vereenigings- gebouw, uitgaande van de R.-K. Kiesvereeni- ging, waar als sprekers optreden Mr. J. B. Bomans, lid der Gedeputeerde Staten en Jan de Wit, lid van de Klare Waarheid uit Am sterdam, heeft niet hedenavond maar mor genavond plaats. DE COMMUNISTISCHE DEBAT- VERGADERING. Het raadslid Disselkoen (O.S.P.) heeft het volgende antwoord gezonden aan de Commun, Partij „Aan uw uitnoodiging tot debat op uw openbare vergadering van 20 dezer zal ik geen gevolg geven. Ik acht het, vooral in dezen tijd, zéér bedenkelijk om de geschillen tusschen de onderscheiden arbeidersgroepen door derge lijke debatten nocdeloos te verscherpen, en ik wensch daaraan dan ook niet mede te doen". VERKIEZINGSVERGADERING O. S. P. De O. S. P. belegt een verkiezingsvergade ring op Maandagavond, in het Hof van Heem stede, Valkenburgerlaan. De Kamercandidaat de heer D. de Jager zal spreken over „Waar om O. S. P.?" IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1—f 1.70 Griet per 50 K.G. f 40—f 25 Tongen per K.G. f 1.50—f 0.95 Middelschol per 50 K.G. f 30 Zetschol per 50 K.G. f 23—f 20 Kleine schol per 50 K.G. f30—f 7 Schar per 50 K.G. f 4.30—f 2.30 Rog per 20 stuks f 32—f 19 Wijting per 50 K.G. f 4.10—f 3.80 BESOMMINGEN. Loggers: Sch 103 f 883; Sch 73 f 1000: KW 4-2 f 865. Beugels: VI 85 f 848; VI 114 f 1410; VI 197 f 1070. Kotter: E 420 f 975 Stoomkustvisschers: Nellie IJm 68 f 120. SANTPOORT „ALS DE POORTEN OPENGAAN. De tooneelvereeniging „VOOTAG", die dit tooneelspel reeds eenige malen met succes heeft opgevoerd, is voornemens „Als de poor ten opengaanDinsdag a.s. in '"t Huis te Velsen" nogmaals voor het voetlicht te brengen. De eventueele baten zijn bestemd voor een liefdadig doel. SOLI DEO GLORIA. Bovengenoemd harmonie-gezelschap be sloot in zijn gisteravond gehouden ledenver gadering in principe tot het organiseeren van een nationaal concours in 1934 ter "-ele- genheid van zijn 25-jarig bestaan. Toen het korps in 1929 20 jaar bestond schreef het ook een dergelijk concours uit. Wegens onvoldoende deelname kon het toen niet doorgaan. We hopen, dat het korps thans gelukkiger mag zijn. R.K. STAATSPARTIJ. Zondagmiddag zal door de R.K. Kiesver- eeniging een openluchtvergadering op het Sportterrein te Santpoort worden gehouden. Als sprekers zuil enoptreden pater Artz en de heer Spit uit Den Haag. VELSEN DE WERKLOOSHEID. Het aantal werknemers, dat op 15 April j.l. als werkzoekend aan de Gem. Arbeids beurs stond ingeschreven, bedroeg 2451, n.l. 502 bouwvakarbeiders, 436 metaalbewerkers, 70 kantoorbedienden. 25 huisbedienden, 711 diverse beroepen (w.o. 57 machinisten, 61 stokers, 5 koks en 96 matrozen ter visscherij) en 657 losse- fabrieksarbeiders. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Delfland 18 van Hamburg n. Amsterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD Jacatra thuisreis, 13. 6 v.m- v. Marseille. Kota Agoeng, thuisreis, p. 19 4 v.m. Oues- sant. Tapanoeli thuisreis. 18 v. Padang. Tosari uitreis, p. 18 11 n.m. Gibraltar. Blitar, uitreis, IS v. Port Said.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10