Het BdwtQ&ikste Vreeselijk einde van een Paaschvacantie. stemt WENDELAAR LIJST IS Rechter Bovenhoek Nachtvorst-. 50e Jaargang No. 15282 yerschynt dagelijks, HeKalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 20 April 1933 HAARLEM S DAGBLAD JXrectie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOUREXS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMEN1 ENper week 0 25, per maand 1.10, per 3 maanden 'f 3.25, franco per post 335, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. 0-65. franco per post f 0-72)4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTlëN: I5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abortnement. Vraag en aanbod 14 regels f 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iedcrcn dag) 1—3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 20 April. Buitenlandsche Zaken. Vandaag treedt oud-minister Beelaevts van Blokland officieel in functie als vice-presi dent van den Raad van State. Het minister schap op het Plein is dus het eerste dat vacant komt, Dit geeft aanleiding de hoop uit te spreken, dat men aan de bezetting daarvan bijzondere aandacht zal besteden als 21a de verkiezingen de nieuwe kabinetsvor ming aan de orde komt. Er zijn tijden geweest waarin het ministerie van Buitenlandsche Zaken als niet veel meer dan een eere baantje gold. Die zijn lang voorbij, en als men nu den mond vol heeft over sterke mannen, mag wel in een der eerste plaatsen aan dat ministerschap gedacht worden. „Sterke mannen" schrijf ik, in het meer voud, want wij zullen na a.s. Woensdag heusch geen dictator krijgen, maar een nieuwe regeering van negen of tien leden, die zeer waarschijnlijk op een vaste parle mentaire meerderheid hoe die dan ook samengesteld moge zijn zal steunen en dus tenvolle in staat zijn, haar gezag te doen gelden. Als de huidige verkiezingskoorts gezakt zal 2ijn, zal men weer tot het besef komen dat het de internationale gebeurtenissen' zijn, die over 't wel en wee van alle volken en dus ook over h?t onze beslissen. Er ons buiten houden is totaliter onmogelijk. Wij kunnen en moeten ons eigen binnenlandsoh bestuur regelen, wij móeten samenwerken om in deze tijden van nood de tering naar de nering te zetten en vooral het algemeen belang vóór het groepsbelang te zettenmaar het is pure dwaasheid te meenen dat de groote nooden en gevaren van .dezen tijd ons wel ontgaan zullen als wij eerst maar weer een yast beleid in Den Haag hebben. Iu Buitenlandsche Zaken kan men op dit moment weer niet veel anders dan gevaren zien, die ons direct mede bedreigen. Na de veelbelovende besprekingen van MacDonald met Mussolini, te Rome, is de gebruikelijke terugslag gevolgd. De Stille Kracht heeft zich weer doen gelden en de kans op een ontwapénings-óvereenkomst schijnt nu weer geheel vervaagd. Zooals zoo vaak tevoren heeft men zich nu maar weer op de econo mische vraagstukken geworpen, hoewel de geheele wereld bij telkens herhaalde erva ring weet, dat het onmogelijk is die tot een goede oplossing te brengen zoolang het be staan van de enorme strijdmachten der groote staten het algemeene wantrouwen in de wereld consolideert. Iedereen weet dat de veelbesproken Eco nomische Wereldconferentie niet de minste kans van welslagen heeft zoolang er geen ontwapeningsdaad is verricht. Daarom heeft de reis van Mac Donald naar Washington dan ook weinig indruk gemaakt, en wordt de huidige reis van Herriot, met hetzelfde doel, bijna met onverschilligheid bejegend. Het feit op zichzelf dat de Fransche minister president Da la dier niet in eigen persoon gaat, maar er zijn voorganger op afstuurt wekt al geen groot vertrouwen. Beslissingen verwacht Daladier blijkbaar niet van deze kennismaking met Franklin Roosevelt, en aangezien het voor Fransche premiers altijd gevaarlijk is geweest een lange reis te onder nemen tijdens hun afwezigheid wordt veelal ijverig geintrigeerd om hun val te bewerken blijft hij maar liever thuis. Intusschen heeft de heer Hitler met zijn Jodenvervolgingen de verhoudingen in Euro pa nog aanmerkelijk slechter gemaakt, En geland dat Duitschland nogal welgezind placht te zijn vooral tegen zich ingenomen en de kans op herziening der vredesverdra gen voorloopig totaal bedorven. Hetgeen een ramp is. Het zonderlinge protest, door am bassadeur von Hoesch bij de Britsche regee ring ingediend tegen de Lagerhuisdebatten over Duitschland. heeft het Foreign Office kalmpjes voor kennisgeving aangenomen en het met geen antwoord verwaardigd. Ik ken de Engelsche sfeer bij ervaring te goed om niet te beseffen wat zulk een minachtende houding beteekent, en hoe algemeen de in stemming van de Engelsche openbare mee- ning zal zijn. Men gelooft daar in het demo cratische Engeland in zichzelf, in zijn cul tuur en in zijn volkals geheel. Dat is de grootste kracht van de Britten, en aan die eigenschappen kan het Nederlandsche voik inderdaad een voorbeeld nemen. Intusschen heeft de heer Hitier den boel aardig bedorven. Het laatste nieuws is de wederinvoering van het goud-embargo in Amerika, vergezeld van een verklaring van president Roosevelt die de ongerustheid omtrent de handhaving van den gouden standaard in Amerika weer sterk doet toenemen. Waarbij onze gulden meteen weer bedreigd wordt' De geheele situatie is opnieuw vol gevaren. I-Ioera-speeches over nationalisme anno 1665 of daaromtrent helpen daartegen niets. Als ik vandaag over het vancante ministerie van Buitenlandsche Zaken schrijf is het het besef: daar moet een krachtige, nog jonge, bekwame man komen, die dezen tijd begrijpt en de nieuwe mogelijkheden beseft. Of hij de zeesla gen van de Ruyter uit zijn hoofd kent is van minder belang. En op alle gezanschappen moet hij jonge energieke menschen, mannen van dezen tijd, plaatsen die hem en daarmee Nederland kunnen adviseeren volgens den nieuwen gang van zaken. Omdat zij die be grijpen en dus weten, dat er maar een uit weg is. De uitweg die leidt naar ontwapening, naar slechting van tariefmuren, naar Euro- peesche federatieve samenwerking, in nauw verband met Amerika. Buitenlandsche Zaken zijn onze grootste- Auto met zeven menschen te water. Grootmoeder, drie kleinkinderen en vriendinnetje verdronken. Door slippen in het Voornsch kanaal gekomen. Men meldt ons uit HellevoetsluisWoens dagmiddag tegen vier uur heeft onder de gemeente Nieuwenhoorn een ernstig onge luk plaats gehad. Nabij de IJzeren Brug is een auto, op weg van Rockanje naar Rotter dam. te water geraakt. Van de zeven inzit tenden wisten twee tijdig uit de auto te springen; de vijf andere passagiers zijn ver dronken. De auto was afkomstig uit Rotterdam en was Woensdag naar Rockanje gegaan om vandaar een dame en vier meisjes, welke laatstgenoemden eenige dagen met vacan- tie in Rockanje hadden doorgebracht, te halen. De chauffeur, die den weg waarschijnlijk niet te goed kende, kwam uit een zijweg van Oudenhoorn naar het Voornsche Ka naal. Vermoedelijk reed hij voor het ne men van de bocht te snel en ia bij het remmen in de bocht het achterste gedeelte. van den wagen doorgeschoven. Hierdoor kwam de auto, een groote wagen, op den zes a zeven Meter breeden berm en reed tachteruit het Voornsche Kanaal in. De chauffeur en zijn broertje, dat naast hem zat, konden uit den wagen springen en kwamen met een nat pak vrij. De auto verdween nagenoeg geheel on der water. De chauffeur ging onmiddellijk hulp halen en spoedig waren tal van hel pers ter plaatse. Langdurige reddingspogingen. Intusschen was bode Huisman, die een dienst tusschen Hellevoetsluis en Rotter dam onderhoudt, met zijn vrachtauto, ook op de plaats van het ongeluk aangeko men. Men slaagde erin een staaldraad aan de in het water liggende auto te beves tigen. Deze draad werd aan de vrachtauto vastgemaakt, waarna men trachtte, de ver ongelukte wagen omhoog te trekken. De staaldraad brak echter af. Intusschen was men met een roeiboot bij den wagen gekomen, doch men kon de vijf personene die in de auto zaten, nog niet bereiken. Met touwen slaagde men er in den wagen zoover op te trekken, dat de voorwielen op de berm stonden. Toen de wagen zoover was opgehaald, heeft men met haken de inzittenden uit de auto gehaald. Onmiddellijk werd bij de slachtoffers, die een vrouw, de grootmoeder van drie der kinderen en vier meisjes van omstreeks tien tot dertien jaar bleken te zijn, kunstmatige ademhaling toegepast. Dr. W. J. Slis uit Nieuwenhoorn verleende ge neeskundige assistentie. Het mocht echter niet gelukken bij een der vijf drenkelingen de levensgeesten weer op te wekken. De vijf lijken werden voorloopig naar het lijkenhuisje te Nieuwenhoorn overgebracht. Kort na het ongeval verscheen het par ket uit Rotterdam, dat door de plaatselijke politie was gewaarschuwd, ter plaatse. Omtrent het ernstige auto-ongeluk op Voorne vernemen wij nog het volgende Het ongeluk geschiedde te tien minuten voor drie. De chauffeur heeft later verklaard, dat hem het uitzicht op den dijk werd belemmerd door het bruggewachtershuisje, weshalve hij het' noodig oordeelde den bocht zoo wijd mo gelijk te nemen. Hij en zijn naast hem ge zeten broertje konden zich gemakkelijk uit den wagen werken en in een naast de plaats van het ongeluk gemeerd roeilbootje stappen. De chauffeur. H. Salv, was tevens eigenaar van de auto, welke hij twee weken geleden van zijn familie had gekregen, om er in den a.s. zomer emplooi mee te zoeken. De man was reeds twee jaar werkloos. Namen der slachtoffers. De slachtoffers zijn: De 58-jarige mevr. Tr. Kuipers, geb. Bonte bal, wonende te Rockanje en haar drie klein dochtertjes de negenjarige Doortje Bekker, de elfjarige Alida Bekker, wonende Wol- phaertstraat 69 en de tienjarige Johanna Duynstee, Stationssingel 17 allen te Rotter dam en het vriendinnetje de 10-jarige Maria Hengst, wonende in het Noorden van Rotter dam. De kinderen hadden met de Paasch- dagen bij de familie Kuipers te Rockanje ge logeerd en waren er ook met den wagen van Saly heen gebracht. Mevr. Kuipers was met levensbelangen. Hebben wij voldoende men schen die zich daarin door hiui bekwaam heid en moderne inzichten aan antieke, verouderde hebben wij niets kunnen doen gelden, dan moeten wij daarmee vooral den post. op het Plein- en de gezantschappen be zetten. Om onzen invloed, onze cultuur (die tot de hoogste in Europa behoort) tenvolle te doen gelden. R. P. de kinderen op weg naar Rotterdam om later naar Rockanje terug te gaan. De lijken der slachtoffers, die voorloopig in het lijkenhuisje te Nieuwenhoorn. zijn ge plaatst zouden waarschijnlijk hedenochtend door de politie worden vrijgegeven en naar Rotterdam worden overgebracht. De auto is, nadat deze op het droge was gebracht, door de politie in beslag genomen en voorloopig in een schuur opgeborgen. Hedenochtend wordt inspecteur Moerman van de Verkeerspolitie te Rotterdam te Nieuwenhoorn verwacht om het voertuig te onderzoeken. De chauffeur en zijn broertje werden in een in de nabijheid gelegen café voor zoover noodig van droge klceren voorzien. De chauf feur was door 't gebeurde erg van streek en kon ternauwernood een Verklaring afleggen, Beiden zijn in den loop van den avond per auto naar Rotterdam overgebracht. Uit de omgeving van de plaats van het ge beurde. die op ongeveer een half uur afstand van Nieuwenhoorn is gelegen, kwamen hon derden personen, om het reddingswerk, dat helaas zoo weinig resultaat mocht opleveren, gade te slaan.Velen waren zoo onder de indruk dat zij tijdens het op het droge brengen der slachtoffers moesten vertrekken. Ontzaglijke consternatie. Nader wordt nog gemeld: Het ernstige auto-ongeluk, dat Woensdag middag onder de gemeente Nieuwenhoorn heeft plaats gehad, heeft op het eiland Voorne groote consternatie verwekt. De echt- genoote van den brugwachter Sjouw, die nabij de IJzeren Brug over het Voornsche Kanaal woont, schijnt de eenige te zijn ge weest, die het ongeval heeft gezien. Plotse ling zag zij een auto op den dijk verschijnen en een zwaai over de berm maken. Voordat zij goed begreep was er gebeurde, reed het voertuig het Voornsche Kanaal In. De chauf feur wist vlug uit den wagen te komen, evenals zijn broertje. Het zijn de twiintig- jarige H. Saly en de 14-jarige P. J. Saly, beiden uit Rotterdam. De chauffeur begon, toen hij buiten gevaar was, hard om hulp te roepen, waarop als eersten de brugwachter Sjouw, de machinist Hijmans van het stoom gemaal en een caféhouder, die aan de over zijde van het. Kanaal woont, toesnelden. Met haken trachtten zij de kop van de auto, een groote Opelwagen, open te halen, om de overige passagiers te redden. De wagen lag echter te diep er staat hier in het Kanaal ruim drie meter water zoodat de auto eerst opgetrokken moest worden, voordat men na een half uur ongeveer de vrouw en vier kinderen, die in den wagen zaten, kon bevrij den. De gemeente-veldwachter van Nieuwen hoorn, de heer Helmstrijd, was de eerste poli- tie-beambte, die op de plaats van het on geval verscheen. Hij waarschuwde onmiddel lijk de Rijks veld wacht en de in de nabijheid wonende dokters. Vijf kwartier lang werd bij de slachtoffers kunstmatige ademhaling toe gepast, doch, zooals gemeld, zonder resultaat. Behalve dokter Slis uit Nieuwenhoorn waren ook de heer H. Herbert uit Hellevoet sluis en dokter A. Touw uit Nieuw-Helvoet hierbij behulpzaam. De Officier van Justitie uit Rotterdam Mr. Hoeffelman, die toevallig te Oudenhoorn ver toefde, kwam onmiddellijk, toen hij door de Rijkspolitie van het gebeurde op de hoogte was gesteld, naar Nieuwenhoorn. N.V. LOURENS COSTER. In de Woensdag gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Lourens Coster wer den Balans en Winst en Verliesrekening goed gekeurd en het dividend bepaald op f75.per aandeel. Op de plaats waar het grootste Amerikaan schc luchtschip ..Akron" verging, hebben matrozen kransen in het wafer geworpen ter nagedachtenis aan de 76 aooden. BESTRIJDING WERKLOOSHEID EN ECONOMISCH VERVAL Daarom LIBE1RAAL S T E M BILJET (Adv. Ingez. Mcd.) NEDERLANDSCHE MACHINIST GEARRESTEERD. N EMMERIK COMMUNISME GEPROPAGEERD. Woensdagavond is een uit Amsterdam af komstige leerling-machinist der Nederland sche Spoorwegen op het spoorweg-emplace- men te Emmerik door S.A. van zijn machine gehaald en gearresteerd wegens het versprei den van communistische pamfletten. De leerling-machinist is cloor de Duitsche auto riteiten in verzekerde bewaring gesteld. REORGANISATIE BIJ DE WEER- MAGHT VOLTREKT ZICH. Er komen militaire belangenvereenigingen ONDER VOLLEDIG TOEZICHT VAN DE OVERHEID. Thans is, bij resolutie van den minister van defensie, vastgesteld, een reglement, houden de beginselen nopens de werkzaamheid jan militaire belangenvereenigingen, toegelaten voor militairen beneden den rang van offi cier. De besturen der bonden van beroeps- personeel zijn in de gelegenheid gesteld om vóór een bepaalden datum den minister de toelating tc verzoeken van hun organisatie als militaire belangenvereeniging. In de ar tikelen van het reglement is daartoe een aantal voorwaarden gesteld, waaraan de ver eenigingen zich dienen te onderwerpen. De militaire belangenvereeniging' wordt er in omschreven als een vereeniging van militai ren, behoorende tot het beroepspersoneel van de zee- of landmacht, welke zich uitsluitend of mede ten doel stelt het bevorderen of be hartigen van de met de militaire positie ver band houdende belangen van haar leden. Zij die een militaire belangenvereeniging wen- schen op te richten, moeten van dit voorne men kennis geven aan den commandeeren den officier van de zeemacht, onderscheiden lijk den garnizoenscommandant ter plaatse, waar de oprichtingsvergadering zal worden gehouden. Verder worden bepalingen gegeven over de werkzaamheden der belangenvereenigingen. n.l. het bespreken van de met de militaire positie der leden verband houdende belangen der leden in vergaderingen en het orgaan en het kenbaar maken van verzoeken en bezwaren aan dc bevoegde macht, Onvereenigsbaar met de krijgstucht is het door militaire belangenvereenigingen verlee- nen van eenigerlel steun aan. of het betuigen van sympathie met gestrafte militairen of uit de weermacht verwijderde personen. De vereeniging mag slechts bestaan uit een van de categorieën van militairen (n.l. onderofficieren met den rang van sergeant of hooger, korporaals en militairen, die geen rang bekleeden), met uitsluiting van de an dere, behoudens uitzonderlijke vergunning. Ook Europeesch en irilandsch personeel in Indië dient gescheiden te blijven. Eveneens zijn er afzonderlijke vereenigingen voor mili tairen, behoorende tot de koninklijke mare chaussee en dc. politie-troepen. Het is den tot het beroepspersoneel behoo renden militair verboden zich aan te sluiten bij of op eenigerlei wijze steun te verleenen aan meer dan één militaire belangenvereeni ging, eenige vakvcreenigïng van burgers, en groepen of vereenigingen van niet tot het be roepspersoneel behoorende personen, die op een wijze, welke den militair niet geoorloofd zou zijn. zich bemoeien met dc belangen van den militair. Vervolgens worden bepalingen gegeven om trent de plaats van vestiging en dc toelating van officieren bij vergaderingen, in vereeni- gingslokalen en omtrent het recht van ver bieden van vergaderingen door de comman- deerende officieren en het toezicht er op. Federaties van militaire belangenvereenigin gen zijn verboden. Van het orgaan en van ander drukwerk dei- organisatie moeten drie exemplaren gezon den worden aan den minister van defensie. Vergaderingen in de open lucht zijn ver boden. De vergaderingen moeten worden gehou den in garnizoensplaatsen en mogen niet worden bijgewoond in burgerkleeding. Met vergunning van den minister kan de vereeniging burgers in dienst hebben, echter niet in bestuursfuncties. Van allerlei gebeur tenissen en mutaties in het vereenigingsleven dient voorts kennis te worden gegeven aan den minister van defensie. De vereenigingen moeten zich bij haar ar beid voegen naar de voorschriften van den minister van defensie, die de werkzaamheden ook kan schorsen of staken. Aan boord van schepen, in kazernes en andere militaire ver blijven wordt geen propaganda voor een ver eeniging gemaakt. Nieuw uitvoerverbod van goud in Amerika. (2e blad. Ie pag.) Ook verbanning uit Rusland van-Thornton en MacDonald? Opheffing van het embargo op Russische waren in Engeland waarschijn lijk. (2e blad le pag Nederland sluit een arbitrageverdrag met Japan. (3e blad. Ie pag.) Op Voorne is een huurauto in het Voornsche kanaal gereden. Drie kinderen met hun grootmoeder, en een vriendinnetje ver dronken. (Ie blad. le pag.) De Tweede Kamer heeft aangenomen de mach tigingswet voor zoover betreft steun aan het bloembollcnbedrijf, een eenige andere be drijven. (2e blad. 2e pag.) Groote schade aan het fruit door dc nacht vorsten. (2e blad. 2e pag.) ARTIKELEN. ENZ. R. 1'.. Buitenlandsche Zaken. le blad. 1- irA Jhr. dr. J. C. Mollerus. Onjuiste Duitsche voor lichting over onze handelsbetrekkingen. (2e blad. 3e pap.) Speciale correspondentie-• Oostenrijk onder kabinetsdictatuur. (2e blad, le pag.) W. T.: Langs de Straat. „Kalken". (2e blad, 3e pag.) (In dc Betuwe is door nachtvorst groote schade aan vrucht- boomen toegebracht.) Wanneer het argioos menschdom slaapt In deze maand April. Dan sluipt de kille nachtvorst rond En heerscht gelijk hij wil. Hij blaast zijn kouden adem op Den teeren bloesemkroon. Verstijvend en vernietigend, In vinnig machtsvertoon. Het is een droeve paradox. Waartoe zijn heerschen leidt, De vruchten van zijn duister werk, Zijn louter vruchtloosheid. Hij is misschien een hoogc heer, Die vorst der duisternis. Maar hij is van de soort, met wien 't Kwaad kersen eten is. De vorst, uit zijn gebied verjaagd, Breekt er des nachts nog in, Om te bederven wat hij kan, Van 't werk der dagvorstin. P. GASUS. BRANDWEER DRIE MAAL GEALARMEERD. VOOR KLEINE BRANDJES. Donderdagmiddag tc 3.25 uur werd brand gemeld in het perceel Oost-Indiëstraat 128, bewoond door de familie D. De vrouw des huizes had waschgoed bij den haard in de benedenachterkamcr te drogen gehangen. Daarna was zij boven*aan het werk gegaan. Door de groote hitte is het waschgoed in brand geraakt. Behalve dit waschgoed ls cenig huisraad, o.a. een buffet en een spiegel door de vlammen aangetast. Ze werden door door een politie-agent en buren met emmers water gebluscht. Tc 10.15 werd brand gemeld In het rook- hok van den slager R. in de Soendastraat 14. Doze had 's morgens v orst gerookt en daarna het vuur gedoofd. Vermoedelijk ls een vonk in hef turfmolm achtergebleven. Een knecht ontdekte de vlammen. De heer R. heeft het vuur met zijn personeel door middel van emmers water gebluscht. Een hoeveelheid worst is verbrand. Tenslotte werd in den afgeloopen nacht te 1.15 brand gemeld in het café Barteljoris- straat 34. Hier bleek het vuur ontstaan te zijn in een gang. waar stoelen en matten be waard worden. De caféhouder en zijn vrouw, die zich een half uur te voren ter ruste had den begeven, werden wakker door den rook. Hij liep de straat op en maakte alarm. Politie en een voorbijganger hebben het vuur met emmers water gebluscht. Dc oor zaak is onbekend. Eenige stoelen werden geblakerd en-een aantal oude matten ver brandde. In deze drie gevallen was de brandweer wel aanwezig, maar zij behoefde geen dienst te doen. Alleen in de Barteljorlsstraat heeft zij met een slang op de waterleiding nage- bluscht. De bewoners van deze drie perceelen waren tegen brandschade verzekerd. PERSONALIA. Met ingang van 1 Mei is de heer R. M. Moolcnaar te Haarlem benoemd tot politie* agent te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1