1 I Bloembollenbedrijf zal gesteund worden. De Avonturen van Wo^Wan HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAC 20 APRIL 1933 TWEEDE KAMER. Machtigingswet gedeeltelijk aangenomen. Voor bloembol len, rundvee en stroocarton- Echter geen precedent voor de geheele wet. Men wilde haar niet als geheel behandelen. De Kamer voorgoed uiteen? 19 April. De Prins is jarig. Dan is er altijd in het Haagje veel drukte van buiten. De scholen hebben bovendien Paaschvacantie, dus kwa men ze onder leiding van de onderwijzers Den Haag bezoeken, het versierde Den Haag: de departementen hadden hun poorten van „lichtjes"' voorzien. En bovendien, de beide Kamers vergaderden. Er was dus veel te zien. En te hooren. De Tweede Kamer leverde in dat opzicht een prettigen dag, veel afgevaar digden hielden korte speeches. Men hoorde de heeren Kersten en Wijnkoop en Braat het is opmerkelijk: naar die heeren vragen de tribune-bezoekers altijd het eerst en men hoorde een minister. Maar voor een overzicht zat er toch niet veel in de discussie. Want was er in de Ka mer aan de orde? Volgens de agenda: de landbouwcrisiswet de algemeene machtigingswet. Maar ieder wist, dat niet de algemeene machtiging zou worden aanvaard, dat het alleen ging om voornamelijk de bloembollen te steunen. Daarvoor was de Kamer bijeen geroepen. En voor niets anders. En toen dan ook de r.-k. heer Korten horst probeerde er meer uit te halen en den minister een machtiging te ge ven voor veel meer producten dan alleen voor stroocarton, rundvee en bloembollen, toen verzetten zich daartegen de heeren Loerak ker (r.-k.) en Oud v.-d.wijl ze dat niet fair vonden tegenover de Kamerleden, welke op verkiezingstournee waren en meenden, dat alleen een amendement-v. d. Heuvel (het welk de regeering de machtiging wilde ge ven voor de artikelen stroocarton, rundvee en bloembollen) in behandeling zou komen en niet meer. De heer Beumer (a.-r.) mocht hu spreken van de vrijheid van de Kamer het zou onbillijk geweest zijn de bijzondere omstandigheden uit het oog verliezen, waar onder het ontwerp behandeld werd, vlak voor de verkiezingen. Ook al had de Kamer dan ook volledige vrijheid eenige sportieve overweging mocht toch wel mee in het ge ding betrokken worden. De minister van Arbeid en Economische Zaken zag dat ook zoo in. En hij verzocht dus den heer Kortenhorst zijn amendement, dat vele producten onder de machtigingswet wilden brengen, in te trekken. Deze deed zulks. Aangenomen zou 't echter toch niet geworden zijn. Minister Verschuur betreurde 't wel. dat niet het geheele ontwerp in behandeling werd genomen, niet de geheele machtigings wet. De bewindsman voerde aan, dat ook voor andere producten ingrijpen noodig zou kunnen zijn. maar tenslotte deed hij wegen, dat de Kamer en het land wel in heel bij zondere omstandigheden verkeerden. Het amendément-v. d. Heuvel wend aan vaard. De regeering kan dus nu en zal 't ook doen in de weinige dagen bewind, die haar nog resten maatregelen in het leven roe pen voor bloombollen, stroocarton en rund vee. Zij zal daarvan gebruik maken, naar 's ministers mededeelingen om het bloembol lenbedrijf te saneefen. Niet zoo verklaar de Mr. Verschuur nadrukkelijk door geld uit 's Rijkskas direct ter beschikking te stel len voor het „amoveeren" van partijen bol len: de regeering is voornemens de uit hef fing verkregen .baten mede aan te wenden voor het amoveeren van partijen. Men weet, dat een der hoofdpunten van 's ministers ontwerp is: fondsvorming. De heer Bierema (lib.) opperde daartegen en kele bezwaren, voor het geval dat de wet algemeene beteekenis zou gekregen hebben. Maar de bewindsman ging er maar niet ver der op in, nu de wet een zeer beperkte strek king kreeg, vooral nu een amendement- Snoeck I-Ienkemans nergens op verzet stuitte en de werkingsduur beperkt werd tot 1 Januari 1934. De heer Van Hellenberg Hubar (r.-k.) bond den minister op het hart om niet. ten einde anderen te helpen, nieuwe crisisslachtoffers te maken. De heer van Hellenberg Hubar doelde met name op middenstanders. De minister antwoordde, dat hij voorzichtig zal zijn en als eerste maatregel daartoe zal hij in de commissie van advies en bijstand ook vertegenwoordigers van wat men noemt: de distributie benoemen. Bij de algemeene beschouwingen hebben in korte woorden de heeren Slotemaker de Bruine (c.-h.), Knottenbelt (lib.), Oud (v.d.), v. d. Tempel (s.-d.) en Colijn (a.-r.) ver klaard. dat ze wijl er „perlculum in mora" is, met het amendement-v. d. Heuvel willen meegaan, waaruit dan ten slotte het ont werp zou bestaan in het hoofdzakelijke ar tikel. maar dat ze daarin in geen enkel op zicht een bewijs willen zien van eenige mee gaandheid met de machtigingswet, zooals die oorspronkelijk werd ingediend en onder het nieuwe kabinet wel opnieuw aan de orde zal worden gesteld. De heer Braat (PI.) zette dan uiteen, dat deze regeering niets maar dan ook hoe genaamd niets voor den landbouw heeft ge daan hij verwacht alleen hulp van een sluiting der grenzon. En de heer Kersten wil de niet hooren van een algemeene, noch van een gedeeltelijke machtiging der regeering. Tegen het amendement-v. d. Heuvel had hij dan bovendien nog het bezwaar, dat hot de regeering zou kunnen brengen tot destructie van rundvee. Dat zou neerkomen op „kneve larij" der boeren, waarbij er velen zijn, die bovendien gewetensbezwaren zouden hebben tegen destructie. De minister zette uiteen, dat destructie geenszins beteeker.de volkomen ver nietiging maar verwerking tot meel. De heeren Wijnkoop, Kersten, Zandt en Braat wilden geacht wezen te hebben ge stemd tegen het amendement-v. d. Heuvel en tegen de wet. Die zonder verdere stem ming werd aangenomen. Thans zal de Kamer voor den dag der verkiezingen wel niet meer bijeen kernen! EERSTE KAMER. Suriname, Curasao en Neder landsch-Indië. De begrootin gen worden aanvaard. Ook de Eerste Kamer komt na vandaag niet meer bijeen. Dc voorzitter heeft 'l gezegd. Op 27 April d. i. dus de dag vlak na de verkiezingen komt dc Senaat weer samen. Natuurlijk om crlsis-ontwcrpjes af te doen: de hcclc rij, welke de Tweede Kamer doornam en gister avond door de Senatoren in de afdeelingen werden onderzocht. Wellicht 90k voor de Kieswet? De Eerste Kamer heeft gisteren behandeld en aanvaard het ontwerp tot verzekering van mijnarbeiders tegen de geldelijke gevol gen van invaliditeit en ouderdom en voorts de Surinaamsche, de Curaca'osche en de In dische begrootingen. Bij „Suriname" sprak alleen de heer Fock (lib-j Deze klaagde erover, dat nog altijd geen officieel bericht was ingekomen van de relletjes te Paramaribo. De minister moest 't ook constateeren, maar verheugde er zich in ieder geval over. dat de beweging, welke haar ontstaan dankte aan de komst van de Kom. thans weer volledig geluwd is. De heer Fock twijfelde voorts aan het wel slagen van het gemechaniseerde rijstbedrijf, dat nu zou worden aangevangen met hulp der regeering. In dezen crisistijd? vroeg Mr. Fock. De minister antwoordde toch te mo gen hopen, dat tegen den tijd, dat het be drijf producten zou gaan afwerpen, er zeker in de omstreken der kolonie, voor het betere product afzet zal te vinden zijn. De minis ter merkte voorts op, dat de komkommer teelt eenig uitzicht schijnt te bieden. ..Curacao" ging. onder stilzwijgen der Ka mer, door onder den hamer. Ned. Indië! Men begrijpt, dat er eigenlijk weinig aanleiding was om 7 dagen vóór de verkiezingen, wanneer het kabinet dus de- missionnair worden zal, nog in den breede koloniale beschouwingen te houden. Zonder beschouwingen kón het echter ook niet dat zou een te vreemden indruk maken. Gediscussieerd werd er dus wel maar kort en heel in het algemeen. De heer Mendels <s. d.) opende het debat. Hij verwachtte, dat minister de Graaff niet veel verwezenlijkt zou zien van zijn bestuurs hervorming de minister drukte zich veel hoopvoller uit. De heer Mendels betoogde verder, dat wan neer men meer naar zijn adviezen had ge luisterd de bedrijven en de culturen in Indië die ten slotte de welvaart bepalen, meer aan belasting zouden hebben opgebracht en de begrooting gemakkelijker sluitend zou zijn, dan thans. Intusschen laakte hij 't, dat de regeering er niet voor had gezorgd, dat de inlandsche maatschappij economisch ster ker gefundeerd was, laakte hij 't, dat thans wordt ingegrepen op de vitale belangen van de inlandsche maatschappij, dat er bezuinigd wordt op de hygiëne. Dat zou alles niet noodig geweest zijn, wanneer er wat meer geld geleend zou wor den de heer Mendels achtte dat zeer wel mogelijk: Indië heeft nog zoovele natuurlijke rijkdommen en bovendien heeft ook ons land plichten tegenover Indië- Uitvoerig' was de heer Mendels over de voedselvoorziening hij vreesde, dat deze niet overal in orde zou zijn. De heer Mendels heeft voorts gewaar schuwd tegen het binden van Ned. Ind. be- langeii aan die va,n andere mogendheden: dat levert alleen -gevaren. 'En' ook heeft"-hij opnieuw de overbodigheid betoogd van het Nederlandsche gezag. De heer van Embden (v. d.) heeft alleen gesproken over het hoogere percentage der totale landspitgaven, besteed aan oorlog en marine, hooger dan hier te lande voor de fensie wordt besteed. De minister heeft daar tegen opgemerkt, dat leger en vloot in Indië bestaan uit beroepsmenschen en niet uit mi- litieplichtigen en voorts, dat leger en vloot overzee voor een belangrijk deel ook een po litietaak verricht. Dat alles vraagt meer. Overigens hebben met den minister de heeren de Savornin Lohman (c.h.) en Fock (lib.) zich verzet tegen de uitspi-aken van den heer Mendels- Zij daarentegen hadden grooten lof voor den Gouv. Gen., die met rechtvaardigheid en plichtsgetrouw het fi nancieel gebouw voor instorten behoedt. De cijfers van inkomsten én uitgaven zijn op vallend zorgwekkend en wanneer er ook op vitale belangen moet bespaard worden dan zal meende de heer ter Haar (c.h.) er niets anders opzitten, want het voorkomen van een financieel debacle is eerste plicht. Leenen zal niet mogelijk zijn meenden de minister en de heeren Fock en Lohman. Indië kon thans geen beroep op de geld markt doen en Nederland kon niet tot het uiterste garant blijven. De minister zette uiteen, dat er geen vrees voor voedselgebrek behoeft te bestaan, al zullen er plaatselijk misschien hier en daar wel eens moeilijkheden voorkomen. Hij en de oud-gouverneur-generaal Fock hebben den heer Mendels verweten geen oog te hebben voor het vele goede, dat ook in hygiënisch opzicht. Nederland voor Indië deed. Wan neer de heer Mendels zegt, dat na 300 jaren Nederlandsch bewind nog pest-explosies plaats vinden, dan had de lieer Fock daar voor heel-weinig waardeering. wijl de pest in Indië eerst in den lateren tijd inheemsch geworden is. De heer Fock drong opnieuw aan op een duidelijk aangeven van de positie van den vlootvoogd in Indië. Daaraan wordt gewerkt antwoordde Minister de Graaff. Over het gezag en de gezagshandhaving werd ook gesproken- De heeren Fock en Lohman constateerden, dat ten slotte het gebeurde op de Zeven Provinciën van voor- bijgaanden aard geweest is en dat de G. G. in Indië het graag uitnemend handhaaft, wat ook op de bevolking een goeden indruk maakt. De heer Lohman achtte de leuze „In dië los van Holland" niet houdbaar en ook de minister zette uiteen, dat, wanneer Hol land uit Indië zou weggaan een vreemde mo gendheid er de baas zou worden en de chaos er zou ontstaan. Zou het Indische volk (overigens zijn het vele volken, meende de bewindsman) de heerschappij krijgen, dan zou dat nog niet beteekenen. dat Indië eco nomisch intact zou blijven. Op Japan's op treden in Indië wordt nauwlettend het oog gehouden stelde de heer de Graaff Mr. Mendels gerust. Wat het onderwijs betreft, de commissie tot reorganisatie zal spoedig aan het werk gaan de moeilijkheid is het vinden van een voorzitter, die goed is. T. a.v. de rubberrestrictie hoorden we niets nieuws uit 's ministers mond. De begrootingen van Indië werden aan vaard. De s. d. a. p. wilde geacht wezen te hebben tegengestemd. De v. d. fractie was alleen tegen „oorlog"' en „marine". INTIMUS. MR. AALBERSE OVER EEN TOEKOMSTIG KABINET. TOT MEDEWERKING MET DE V.-D. BEREID In een politieke vergadering te Almelo heeft mr. P. J. M. Aalberse, leider van de R.K. Kamerfractie het toekomstige kabinet besprekend, gezegd, dat er een doodgewoon ouderwetsch meerderheidskabinet moet ko men en in dit opzicht de medewerking van de vrijzinnig democraten niet onwenschelijk genoemd. Wat de formateur betreft meende spreker, dat de R.K. partij niet per sé het eerste aan bod behoeft te komen. DYSENTERIE IN DRENTE. MEN DRINKT ONGEVEER RIOOLWATER. De Tel. verneemt thans, dat het onder zoek naar de ziektegevallen te Tiendeveen, gemeente Beilen. die drie sterfgevallen bij kinderen tengevolge hadden. Heeft uitge wezen. dat men met dysenterie te doen had. De oorzaak zal wel liggen in het ge bruik van water uit de kanalen, dat opge schept wordt daar waar de riolen uitmon den! De bevolging ziet een bron van be smetting in de vliegenplaag, die Drente teis tert sedert er Haagsch vuil gebracht wordt. GROOTE SCHADE AAN HET FRUIT. DOOR DE NACHTVORSTEN. Naar wij in het Handelsblad lezen hebben de nachtvorsten aan de vruchtboomen in de Betuwe groote schade aangericht. De vroege kersen, die1 volop in bloei stonden, hebben het vooral gan de bovenzijde moeten ont gelden: de bloesem is daar geheel zwart ge vroren en van vruchtzetting' zal dan ook niets meer komen. De late kersen zijn nog niet in bloei maar in knop; blijven de nachtvorsten aanhouden, dan vreest men, dat ook deze vruchtboomen groote schade zullen lijden. De pruimen en de peren, die ook reeds in vollen bloei stonden, hebbëri eveneens ernstig ge leden, terwijl van de bessen niet veel meer terecht zal komen. Uit. den aard der zaak was het heden morgen niet mogelijk om een overzicht van de schade te krijgen, maar dat deze aanzien lijk is, staat vast. Ook al zou de schade van de ..bloesems, de hevigheid van de vorst in aanmerking genomen, nog meevallen, dan zal toch de qualiteit van het fruit ernstig ge leden hebben, terwijl ook aan de boomen zelf nogal belangrijke schade is aangericht. De rijkstuinbouwconsulent te Nijmegen heeft zich naar de .Betuwe begeven, teneinde de aangerichte schade in oogenschouw te nemen. (Wij herinneren er aan, dat de Betuwe er juist zeer goed voorstond.) FRIES CHE HULDE AAN WILLEM VAN ORANJE. Te Leeuwarden is een Friesch-Nationale Hulde aan de nagedachtenis van Prins Willem van Oranje gebracht. De heer S. E. Wendelaar Bonga uit Dokkum heeft gespro ken over de beteekenis van Willem van Oranje over het Friesland van vroeger. FINANCIEELE BERICHTEN THOMSONS HAVENBEDRIJF, DAM. Het jaarverslag van Thomson's Havenbe drijf te Rotterdam vermeldt een winst van 1" 202,906. (f 422,675). Voorgesteld wordt een dividend uit te keeren van 3 pet. (v.j. 6 pet.) Het verslag maakt melding van den slech ten toestand in de Rotterdamsclie haven en de behaalde winst schrijft het daarom voor een belangrijk deel toe aan winsten uit deelnemingen in andere ondernemin gen en aan interest van de beleggingen. KON. NED. GROFSMEDERIJ, LEIDEN. De Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden boekte een totaal verlies van f '90.109 (v.j. f 148.129) Verdere bezuinigingsmaat regelen worden genomen. AMSTERDAM'S CONCERTGEBOUW- ARTIS-LEENING. De inschrijving is opengesteld op f'5.000.000 3 pet. premie-obligaties der gemeente Am sterdam ten behoeve van het Concertgebouw en Artis, tot den koers van 100 pet. STOOMTRAM MAAS EN WAAL. De Stoomtram Maas en Waal heeft na af schrijving uit het reservefonds van f 8420 een verlies over 1932 van f 12.389 DIVIDENDEN. De Nederlandsch Indische Cultuur Mij zal een dividend van 10 pet. uitkeeren op de preferente aandeelen. Dc Amsterdamsche Ballast Mij. zal een dividend van 5 pet. uitkeeren (v.j. 7 1/2 pet.) Onze dagelijksche kinderve rtelling. Er was een bed voor één persoon in de hut, dus was nu het vraagstuk, Hoe er geslapen moest worden. Wo-Wang besliste, dat hij zelf als leider van de reis en in functie van koning, het bed als zijn terrein zou beschouwen en Simmy er maar onder moest liggen. Hij was gewend om op een matje te slapen, dus zou de harde grond hem niet deren. Pas waren ze onder zeil, of er werd op de deur van de hut getikt. Sim rees uit zijn rustplaats omhoog en stootte in zenuwachtigheid zijn hoofd aan het bed. „Wo-Wang." kx-eunde hij benauwd, „wat nou weer?" „Houd je koest," fluisterde Wo-Wang en met zware stem riep hij „Yes". SCHEEPVAARTBER1CHTIN KON. HOLL. LLOYD. Orania uitr. 18 22 u. van Las Palmas. Fianaria thuisreis 18 18 u. van Lissabon. Zaanland 18 thuisreis van Rio de Janeiro. MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde, thuisreis van Batavia 19 April. Poelau Tello, uitreis te Sabang 18 - April. Poelau Laut, thuisreis van IJmuiden 18 naa.r Hamburg vertrokken. Poelau Bras, thuisreis, van Sabang 18 April. K. N. S. M. Aurora 17 van Lipari naar Catania. Aurora 17 van Lipari naar Catania 18 te en van Catania naar Messina. Bameveld 18 van Amsterdam naar Duin kerken. Brion 18 te Bordeau. Euterpe 17 te Gothenburg. Hermes 13 van Rotterdam naar Amster dam, 19 te Amsterdam. Luna 18 te New York. Merope 18 te en van Venetië naar Triest. Oberon 18 te Alicante. Van Rensselaar 17 te New York. Rhea 18 23 uur 35 Beachy Bead gep. 19 3 uur 10 Dungeness gepass. Simon Bolivar 18 18 uur van Havire naar Amsterdam, 19 1 u. 20 Dungeness gep. 19 ca. 14 uur te LJmuiden verwacht. Titus 16 te Salonica, 18 van Salonica naar Izmir. Vesta 18 te en van Cadiz naar Genua. RADIO-PROCRAMMA Ze hoorden verwijderende voetstappen, dus het gevaar bleek geweken. „Waarom zei je dat?" „Kijk, Sim, daar moet je mijn hersens voor hebben, om den toestand vlug te overzien. Ik denk dat de een of andere bediende dacht, dat zijn meester een dutje deed en hem nu wilde wekken, dus deed ik net of ik zijn heer was." Simmy knikte begrij pend, wat was die Wo-Wang toch vindingrijk. „Ik rammel," verkondigde Simmy opeens. „Nou je 't zegt. voel ik mijn maag ook danig kriebelen," bekende Wo-Wang gul. „Ga je eens mee kijken of er ergens wat te bikken valt?" „Een koning praat anders niet over bik ken." zei Sim. „Je wilt mij altijd wel de les lezen, maar let eerst eens op je eigen woorden." „Zoon vorstelijk man als ik, kan zeggen en doen wat-hij zelf verkiest." en Wo-Wang, die zich in zijn eer getast voelde, besloot geen woord mqcr te zeggen tegen den nikker. VRIJDAG 21 APRIL HILVERSUM 296 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 1015 Gramofoonmuziek 11.10 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 11.40 Rolien Numann. voordracht. AVRO. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest (refreinzang Bob Scholte). 2.00 Cause rie door Floris Feld. 2.30 Concert door het omroeporkest 0. 1. v. Nico Treep. VARA. 4.00 Vara-orkest 0. 1. v. Hugo de Groot. 4.50 Na schooltijd. Hetty Beck vertelt. 5.30 Vara-orkest 0. 1. v. Hugo de Groot. 7.00 Van leed en strijd, in Sovjet-Rusland XXIV. Dr. F. M. Wibaut: „Perspectieven". 7.20 Straat- en griezelliede ren door Ernst Busch m. m. v. Johan Jong, orgel. VPRO. 8.00 Kerkdienst uit den N.P.B. te Amsterdam. 10.00 Gramofoonmuziek. VARA 11.00 Orgelspel door Ccr Steyn. 11.30 Gramo foonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politie berichten. 12.15 De Kro-boys olv. Piet Lusten- houwer m.m.v. Jack Mossel refreinzang. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Orgelconcert door Evert Haag. 3.00 Pianorecital door Jeanne Hertog. 4.00 Cecile Spoor-Carelsen: „Reizen en werken in N.O. Indië". 4.30 Gramofoonmu ziek. 3.00 Max A. Gerisch: ..Kleederdrachten en volkstypen in Duitschland". 5.15: Het Kro- sextet 0. 1. v. Piet Lustenhouwer. 7.10 Am- maehts- en nijverheidskunst" door Ir. Kalff. 7.30 Politieberichten. 7.45 Het Kro-orkest 0. 1. v. Johan Gerritsen. 9.30 Mozart-programma, verzorgd door de Nederlandsche Mozartge- meente. 10.45 Gramofoonmuziea 11.00 Vaz Dias 11.05 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 509 M. 11.30 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. olv. P. Leemans 12.30 Gramofoonmuziek 4.20 Concert door het Omroep-symphonie- orkest olv. Jean Kumps. 5.35 Zang door Lucy Cantal en Aimé Delstanches. 5.55 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. olv. P. Leemans. 7.2u Idem. 9.45 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG. 1154 M. 11.20 Het strijkorkest van het Belle vu Strand- hotel olv. Ilarald Andersen. 1.20 Omroepor kest olv. Launy Gröndahl. Wilhelm Jensen, viool. Viktor Fisscher, piano. 9.50 Omroepor kest o.l.v. Fritz Mahler. 10.20 Dansmuziek door de band van restaurant Lodberg o.l.v. Richard Johansen. BERLIJN. 419 M. 7.20 Prov. dr. Gustav Havemann en Adolf Steiner spelen begeleid door het omroeporkest o.l.v. Eugen Jochum. 9.20 Dansmuziek. KOXIGWÜSTERHAUSEN 1635 M. 1.2(1 Gramofoonmuziek. 5.25 Joh. Maximilian zingt. 8.30 Concert. 10.20 Populair concert. LANGENBERG. 472 M. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.20 Concert door het Freiburger Konzertorchester o.l.v. Hein- rich Pfaff. Herbert Frohlich. viool. H. Hermer altviool. Ewald Knobel, piano. 3.50 Kamerkoor concert. Vrouwenkoor A Cappella-koor. Dort- munder kwartetvereeniging. Kranzhoffscher kwartetvereeniging. 9.50 Populaire dansmuziek olv. Eysoldt. -«WVPRY, 1551 M. 11.30 Orgelrecital door Arnold Ooldsbroush in the St. Margaret's Westminster. 12.05 Het B. B. C. dansorkest olv. Henry Hall. 1.05 Con cert door Heydn Heard en zijn band. 3.20 Concert va nNorth Regional. 7.20 Concert door het B. B. C. oi'kest Afd. C o. l.v. Julian Clifford. 10.15 Geraldo en zijn orkest, gevolgd door the Savoy Hotel Orpheans. PARIJS EIFFEL .1446 M. 7.50 Muzikaal en literair uurtje voor de jeugd olv. Suzanne de Sainte-Croix. 8.35 Po pulair concert olv. viool. PARIJS RADIO 1724 M. 7.05 Gramofoonmuziek. Idem. 6.40 Idem MILAAN 331 M. 7.05 Gramofoonmuziek. Fritz Reiner. E. Flament, Rene Bas, 11.50 Idem. 5.50 8.20 Concert olv. ROME 441 M. 4.50 Concert 8.05 Programma ter gelegen heid van het Festa Nazionale. WARSCHAU 1412 M. 5.45 Populair concert. 7.35 Symphonieconcert door het Philharmonie-orkest van Warschau olv. J. Oziminski. S. Goldberg, viool. 10.20 Dansmuziek. BEROMÜNSTER 460 M. 6.40 Omroeporkest. 8.00 Gewijde muziek vanwege de Pfarr-Caecilienverein te Bern. Leiding Jos. Ivar Muller. E. Dobler, orgel. 9.00 Dansmuziek door de Maxim-band.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6