Stahlhelm onder leiding van Hitier. DE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 28 APRIL 1933 TWEEDE BLAD Seldte verklaart in een radiorede ter wille van de eenheid van het Duitsche volk de Stahlhelm ondergeschikt te maken aan de N.S. D.A.P. Düsterberg's ontslag was er het voorspel van. Het oordeel van de Duitsch-Nationale Rijksdag fractie over den toestand. Geen overeen komst te Washington gesloten over de oorlogs schulden. Roosevelt's Ontwapeningsplan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. Seldte. De voorzitter van den Stahlhelm, de Rijks minister van Arbeid, Seldte, heeft Donder dagavond in zijn over alle Duitsche zenders verspreide radioredevoering verklaard, dat hij is toegetreden tot de NSDAP en zich evenals de door hem geleiden Stahlhelm. bond van Frontsoldaten, onder de leiding van Adolf Hitler plaatst. Woordelijk zei Seldte o.m.: Belangrijke voor de toekomst van den bond van den Stahlhelm beslissende bespre kingen, welker belang voor het aaneengeslo ten optreden der nationale beweging in het kader der nationale revolutie toonaangevend zal zijn, hebben mij in Berlijn vastgehouden, zoodat ik mijn plannen voor vandaag op het laatste oogenblik moest opgeven. Al konden deze besprekingen ook heden nog niet wor den beëindigd, aangezien de vormgeving van dat innige vriendschapsbondgenootschap, dat in de besprekingen van heden van Rijkskan selier Hitler met mij verdiept en bezegeld werd, tijd noodïg heeft het- moet immers voor alle tijden gelden dat eene staat toch vast: De geest waar het op aankomt, de be teekenis is onveranderlijk. Gelijk ik terwille van de eenheid der leiding en voor een uni form optreden van den Stahlhelm als oprich ter van dezen bond de leiding alleen op mij heb genomen, zie ik in de toekomst geen par tijen meer, maar alleen een groote eenheid, waartegen een oppositie evenmin mogelijk is als een er naast voortloopen. Ik, die vrij ben van partijlidmaatschap, verklaar hiermede toe te treden tot de Na tionaal Socialistische Duitsche Arbeiders Partij, aangezien zij de beweging is die als eenheid het geheele Duitsche volk moet om vatten. Daarom maak ik mij ondergeschikt en daarmede den door mij gestichten Stahl helm, bond van Frontsoldaten, heden als een gesloten soldateneenheid aan den leider Adolf Hitler. Wie van mijn oude kameraden mij op dezen weg niet kan volgen, maak ik hier mede vrij van zijn eed op het vaandel. Ik echter wil den weg der vrijheid medehelpen voorbereiden. Kameraden van den Stahlhelm! aldus ver volgde Seldte, wij sluiten ons aan bij de Duitsche revolutie die ons hart, onze wil en onze partijgangers heeft. Wij sluiter." ons aan bij den leider der nationale revolutie Adolf I-Iitler tot wiens regeering ik, uw-bondsleider behoor. De door mij. uw leider met den leider der nationaal socialistische beweging beze gelde vriendschap beteekent de vervulling van onze ouden hartewensch.- Duitsche sol daten behooren altijd bijeen. Het gaat om Duitschlands vrijheid. Om Duitschlands eer. om 't Rijk! Front heil Stahlhelm, front heil Hitler. Front heil Deutschland! De „Kreuzzeiting" deelt voorts nog mede, dat de bondsleider van den Stahlhelm de vol gende verklaring heeft gepubliceerd: Tusschen den leider der nat. soc. beweging, Adolf Hitler en mij, den leider van den Stahl helm, hebben gisteren en vandaag langdurige besprekingen plaats gevonden, welker resul taat was. dat onze beide organisaties in loyale samenwerking voor het welzijn van het vaderland willen optreden. Deze vriend schapsverhouding in vaste vormen te gieten zal de taak van den cerstvolgenden tijd zijn. Over de kwestie Düsterberg heeft Seldte gezegd: „De tweede bondsvoorzitter van den Stahl- h«m, kameraad Düsterberg, heeft al zijn functies in den Stahlhelm neergelegd, nadat ik hem tevoren door een dienst-mededeeling van zijn ambtsplichten had -ontheven. Het motief voor mijn maatregel ligt hier in. dat in de opvattingen betreffende de po sitie van den Stahlhelm tegenover de natio- naal-socialistische revolutie en betreffende zijn toekomstige organisatie een principieel verschil van meening bestond tusschen den tdeeden bondsvoorzitter en mij. Het is ouden soldaten niet gegeven ernstige en bittere toestanden door schoone woorden te verdoezelen. Ik heb daarom onenliik ge zegd. wat gebeurd is en daarom mag ik thans ook zeggen, dat ik slechts door politieke nee- ningsverschillen gescheiden ben van kame raad Düsterberg. Ongewijzigd blijven mijn gevoelens der sol dateske kameraadschap en van dank, welke ik hem in dit uur wensch uit te spreken voor de groote prestatie welke hij in veertien jaren heeft geleverd voor den Stahlhelm en daaren boven voor den voorbereidenden strijd der n n ti on ale beweging. De Stablhelmka'meraad en nationale strijder Düsterberg heeft zijn plaats in de geschiedenis van den bond". Medegedeeld wordt, dat deze verklaring yan Rijksminister en bondsvoorzitter van den Stahlhelm, Franz Seldte de laatste mededee- ling is in de kwestie DüsterbergStahlhelm. De Duitsche pers wordt verzocht geen verdere berichten daarover te publiceeren en zich van verdere critiek te onthouden. Gisteren is de Rijksdagfractie der D.V.P. bijeengekomen in een zitting die vandaag wordt voortgezet. De fractie-voorzitter Schmidt uit Hannover hield een- korte inlei dende toespraak, waarna de aanvullende verkiezingen voor het fractiebestuur plaats vonden. Na bespreking van een reeks afzon derlijke kwesties, hield staatssecretaris v. Rohr een uitvoerig referaat over het groote wetgevende werk op landbouwgebied van Rijksminister Dr. Hugenberg. Des middags werd de zitting ingeleid door een rapport van Dr. Hugenberg over den po- litieken toestand. In aansluiting daarop werd het woord ge voerd door den fractieleider Schmidt uit Han nover die de isolatie van Duitschland in de buitenlandsche politiek en de daaruit ont staande spanningen op den voorgrond stel de van zijn uiteenzettingen. Het werk van Dr. Hugenberg heeft in een tijd van gistende .ïer- vormingen en van den moeilijksten economi- schen noodtoestand de eerste grondslagen gelegd voor den wederopbouw en het vrij maken van schulden van den landbouw en voor de reorganisatie der Duitsche huishou ding. Met het oog op deze feiten moeten thans de tegen zijn persoon gerichte aanvallen die verre van een zakelijke critiek blijven juist in het belang van den landbouw met nadruk worden afgewezen. Openlijk moet worden uitgesproken, aldus Schmidt, waar het thans om gaat: Voor Hugenberg zijn niet persoonlijke ml- nisterieele kwesties het beslissende, beslissend is voor hem of een op ervaring opgebouwde uniforme economische politiek kan worden gevoerd of niet. Beslissend is echter ■•ooral voor Hugenberg en de Duitsch Nationale be weging of de Duitschnationale strijders die sedert 1918 in de eerste linie stonden als ge lijkgerechtigde kameraden van het nationale front op alle gebieden van het economische leven erkend worden of niet. AMERIKA. Met het oog op de sterke oppositie in het Amerikaansche congres tegen een verlaging der oorlogsschulden heeft president Roose velt een verklaring afgelegd volgens welke hij geen definitieve overeenkomsten heeft aangegaan of toezeggingen heeft gedaan aan MacDonald en Herriot. Roosevelt verklaarde voorts, dat de Ameri kaansche regeering verwacht, dat de midden Juni vervallende termijnen der oorlogsschul den zullen worden voldaan. Niettemin verluidt in welingelichte poli tieke kringen, "dat Roosevelt het congres bij zondere volmacht zal verzoeken voor een uitstel der Juni-betalingen. Naar uit Washington verluidt zou Roose velt niet alleen bereid zijn een consultatief pact aan te gaan met de Europeesche mo gendheden doch is hij ook voorstander van een toetreden der Vereenigde Staten tot de permanente internationale commissie met betrekking tot de controle der militaire acti viteit van alle naties. Als tegenprestatie eischt Roosevelt een ondubbelzinnige beperking dei- bewapening. Voorwaarde hiervoor is even wel dat den Vereenigden Staten volledige vrijheid van handelen zal voorbehouden blij ven. Het doel der intergeallieerde commissie zal zijn op gezette tijden de bewapeningen der voornaamste mogendheden te controlee ren, teneinde een uitbreiding der bewapenin gen boven de bij de verdragen toegestane sterkten te verhinderen. Roosevelt streeft er naar een formule te vinden voor de tot stand brenging van een dergelijke controle commissie. De commissie van onderzoek zal zijn bevindingen moeten ter kennis brengen van de permanente ontwapeningscommissie. Volgens de Amerikaansche bladen aldus lezen wij in de Tel., zal een der resultaten van MacDonald's bezoek aan Roosevelt de afkondiging zijn van een internationaal douanebestand. Dit internationale douanebestand zal in gaan op den dag der bijeenroeping van de economische wereldconferentie, welke bijeen roeping vermoedelijk Zaterdag a.s. zal plaats vinden en gehandhaafd zal blijven, totdat de conferentie zal worden verdaagd. Wat de voorwaarden van dit bestand be treft. meent de „New-York Times" te weten, dat de toegetreden landen zich zullen ver plichten, geenerlei nieuwe maatregelen te nemen voor een verhooging der invoerrech ten of een beperking van het handelsver keer. De Amerikaansche senaat nam blijkens een Reuterbericht uit Washington het artikel der regeeringsvoorstellen tot inflatie aan, waarbij president Roosevelt wordt gemach tigd de goudwaarde van den dollar te ver lagen. Duitschland. Rudolf Hess plaatsvervangend leider der N. S. D.A.P. De Voelkische Beobachter (editie voor Zuid-Duitschland) bevat de volgende be schikking van Adolf Hitler. „Den leider der politieke centrale com missie, partijgenoot Rudolf Hess benoem ik tot mijn plaatsvervanger en verleen ik vol macht te beslissen in alle kwesties de partij leiding betreffende. HamburgBremen en Liibech onder één stadhouder De Rijkskanselier heeft Donderdagavond om zeven uur de burgemeesters der vrije steden Hamburg, Luebeck en Bremen ont vangen. De burgemeesters hebben hun mee ningen te kennen gegeven betreffende de kwestie der stadhouders. Een beslissing is nog niet genomen. Naar reeds is aangekondigd, is te verwach ten dat de Rijksstadhouder voor de hanze- steden nog in den loop van deze week zal worden benoemd. Aangenomen mag worden, dat voor de drie Hanzesteden één gemeenschappelijke stad houder zal worden benoemd. Verwacht wordt dat de leider van den gouw Hamburg der NSDAP, Kaufmann, Rijksstadhouder zal worden. Voor Brunswijk wordt de naam genoemd van Loeper, voor Baden van kolonel Wagner en voor Hessen Prof. Werner. Nieuwe samenstelling van het partijbestuur der S. P. D. Naar van sociaal-democratische zijde wordt medegedeeld, heeft Donderdag te Berlijn een Rijksconferentie plaats gehad der SPD. De voorzitter der partij, Wels sprak over den politieken toestand en de taak der sociaal democratie. Na beraadslagingen, welke eenige uren duurden, heeft de conferentie met al- gemeene stemmen een resolutie aangenomen, waarin op de noodzakelijkheid van den in ternationaal tegen het kapitalisme te voeren strijd. De leden van het partijbestuur hebben hun functies ter beschikking gesteld van de Rijks conferentie. Als voorzitters werden gekozen de Rijksdag leden Otto Wels en Vogel: leden van het partijbestuur zijn o.m. Aufhaueser, Hertz. Kuenstler, Loebe, Sollmann, Stampfer, en Stelling. Niet herkozen werden o.m. de Rijksdag leden Dr. Breitscheid. Dr. Hilferding, Cris- pein, Bi-aun, Loewenstein. Grzesinski en mevx-ouw Tony Bender. Centralisatie van gouwen. De „Voelkischer Beobachter" (editie voor Zuid-Duitschland) publiceert de volgende be schikkingen van Hitier: 1. Uit de tot nu toe bestaande gouwen Brandenburg en Ostmark wordt onder leidng van den gouwleider Wilhelm Kube uit Ber lijn de gouw Kurmark gevormd. De gouwen München, Boven Beieren en Zwaben worden vereenigd onder leiding van gouwleider Adolf Wagner uit München. De leider van den vroegeren gouw Zwaben, Wahl, benoem ik tot plaatsvervangend leider van den nieuwen gouw. Onder leiding van gouwleider Streicher uit Neurenberg worden de beide gouwen Fran ken tot een vereenigd. Plaatsvervangend leider van dezen gouw wordt Otto Hallmuth uit Wuerzburg. 2. Ik breng in herinnering, dat- meer dan ooit aandacht- moet worden geschonken aan de organisatie der partij. Voor de politiek is alleen verantwoordelijk de politieke leider in het betreffende gebied. In kwesties de S.A. en S.S. betreffende en in kwesties van interne organisatie der politie, de leiders der SA of SS. Oostenrijk. Communistisch partijbestuur van Weenen gearresteerd. In den loop van de actie der politie tegen de Weensche communisten zijn reeds 16 ar restaties verricht. De politie bevestigt thans ook de arrestatie van den chefredacteur van de Rote Fahne. Bovendien is ook de secretaris van de com munistische partij, Kopienig, en bijna het geheele overige gedeelte van het partijbe stuur in arrest gesteld. De secretaris der communistische partij vervult hier tegelijker tijd de rol van voorman. Nader meldt V.D.: In den loop van de actie der politie tegen de communistische partij, is, volgens een bericht der politie ge constateerd, dat de communisten oproepen hadden verspreid om op 1 Mei ondanks het verbod demonstraties te houden en de politie gewapenden tegenstand te bieden. Verder werd opgeroepen tot een verwijdering van de dictatuur van Dollfuss en tot het instel len van een arbeiders- en boeren regeer ing. Onder de gearresteerde, leidende figuren der communistische partij bevinden zich ook een aantal buitenlanders. In totaal zijn 62 arrestaties verricht. China. neeschen Muur dezer dagen zullen worden gestaakt. Maarschalk Tsjang Hsu-liang is namelijk bezig, de door hem uit het gebied van den Jangtse naar het Noorden gezon den afdeelingen terug te trekken. Daar de Japanners steeds hebben verklaard hun offensief bezuiden den Grooten Muur niet te zullen voortzetten, wanneer zij daar toe niet worden geprovoceerd, helt men thans naar gezegd, tot de meening over, dat de strijd in dit deel van het eigenlijke China dezer dagen definitief zal eindigen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN TSJECIIO- SLOVAKIJE. PRAAG, 27 April (V.D.) Vanochtend vroeg heeft bij Leipnik een ontzettend autc ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen en een vierde persoon ernstig werd gewond. Tegen vier uur is een vrachtauto van dc sterk hellenden weg gereden doordat de chauffeur de macht over zijn stuur verloor. De drie in de wagen zittende arbeiders en de chauffeur kwamen onder den wagen, welke» over den kop was geslagen, terecht. De auto is geheel vernield. De chauffeur zou met een snelheid van 100 K.M. hebben gereden. DICHTERES ALS CONSUL-GENERAAL TE MADRID SANTLAGO DE CHILI. 27 April. (Reuter.Y De regeering van Chili heeft de dichteres Gabriela Mistral aangesteld tot consul-gene raal te Madrid, teneinde, zooals de offlcieele aankondinging vermeldt, een geestelijken band te vormen met het moederland. Haar werken worden vaak op één lijn gesteld met die van den Indischen filosoof Rabindranath Ta gore. Gabriela Mistral, die de laatste 5 jaar te Genève gewoond heeft, heeft als eigenaar digheid nooit een hoed te dragen, doch haar hoofd te bedekken met een eenvoudigen zak doek. Einde van den strijd aan den Grooten Muur? De mogelijkheid bestaat, aldus seint Reuter uit Dairen, dat de operaties der Japansrhe troepen ten Zuiden van den Grooten Chl- JONGEN IN EEN DIERENTUIN DOOR EEN BEER AANGEVALLEN. BERLIJN, 27 April (V.D.) Een verschrik kelijk ongeluk is heden in den Dierentuin van Berlijn gebeurd. De 9-jarige Herbert Kasper uit de Steinmetzstrasse, wiens vader in den Dierentuin kranten verkoopt, voeder de daar de groote Alaska beren. Daarbij greep een der beren hem aan de rechterhand en rukte die geheel af. Een toeschouwer sprong op het hulpgeroep van den knaap toe en slaagde er in hem te bevrijden. Nadat een noodverband was aangelegd is de knaap naar een ziekenhuis overgebracht. ZWEMMEN. Schitterend geslaagd zwemfeest. Willy den Ouden, Puck Oversloot en Jenny Kastein in Stoop's Bad. Willy den Ouden. Natuurlijk was liet Donderdagavond stamp vol in Stoop's Bad, waar het zwemfeest van de Ilaarlemsche Zwemvereeniging „Haarlem" gehouden werd. Immers, het programma was met de uiterste zorg samengesteld: het voor naamste punt was wel het medezwemmen van de meest vooraanstaande zwemsters en zwemmers. Hierdoor werd dit zwemfeest een belangrijk evenement in de zwemwereld. Precies half acht werd begonnen. Het eer ste nummer was al heel geschikt om de aan dacht te spannen, daar aan den afvalwed- strijd een groot aantal „Haarlem"-adspiran- tcn deelnam. Er zit uitstekend materiaal on der deze jongens, waarvan verschillenden wel hun weg zullen vinden in het wedstrijd- zwemmen. De 200 meter vrije slag voor heeren was voor „Haarlem" belangrijk, daar hier J. van Hemsbergen was ingedeeld bij Van Essen van liet IJ en den Hagenaar Van Voorst. Tot veler teleurstelling werd Van Hemsbergen op overtuigende wijze geklopt. Hierop volgde de 100 Meter vrije slag voor dames. De laatste serie, waarin onze kam pioene en Olympische zwemster Willy den Ouden meezwom, ging ongelooflijk hard. Mej. Laddé en mej. Selbach gaven goed par tij, maar mej. Den Ouden was ongenaakbaar. Zij benaderde in deze race het Nederlandsch record in vier tiende seconde. De heeren juniores leverden feilen strijd in het nummer 5 maal 50 meter vrije slag. H.V. G.B. verscheen te laat aan den start; het was uitstekend gezien van de jury om niet te wachten, daar nog een lang programma moest afgewerkt worden. Hierdoor had Zwem lust een gemakkelijke serie, te meer daar D.W.R. iets tegen viel. De dei de en laatste serie was de beste. H.Z. en P.O. won op fraaie wijze, maar om den tweeden prijs moest op het eind van den avond overgezwommen worden tusschen D.J.K. en H.P.C. Nu werd H.P.C. de gelukkige. Aan de 200 Meter schoolslag werd deelge nomen door de vijf sterkste Hollandsche da mes. Kampioene op dit nummer is mej. Gr. Brouwers van R.D.Z., maar recordhoudster op 400 Meter is mej. J. Kastein. Schitterend gleden de lichamen met soe pele slagen en in aanmerkelijk laag tempo door het water. Na 100 Meter had mej. Jenny Jenny Kastein. Kastein een kleinen voorsprong. Zij zwom zeer snel door. terwijl haar groote concur rente iets afzakte en zelfs nog juist op het nippertje geklopt werd in den strijd om de tweede plaats door de veelbelovende zwem ster mej. Fransje Hessel van het IJ. De belangrijkste inschrijving op dc 100 M. rugslag voor heeren was wel J. C. Schelf er, onze recordhouder op de 100 Meter vrije slag. Hij is tevens een uitnemend rugzwemmer met voorbeeldige techniek. Het pleit voor den jon gen Haarlemmer A. van der Meer, dat deze bij dit zwemmen slechts drie meter achter bleef. Op de 100 Meter schoolslag was al weel een recordhouder van de partij, namelijk het D.J.K.-lid A. van Kalken. Deze lag in zijn serie, die tevens de snelste was, iets achter. Zijn nederlaag scheen onvermijdelijk, maar na een hardnekkige finish wist hij juist nog vóór Van Woerkom aan te tikken. Hij was het aan zijn reputatie verplicht, maar het was op het nippertje. De wisselslag estafette voor middelbare scholen was voor de M.T.S., waarna de da mes-estafette ploegen elkaar weer bestre den. Na vier banen was R.D.Z. a! veilig, maar toen als laatste Willy den Ouden startte werd de voorsprong vergroot met vele meters. De gemaakte tijd (2 min. 44.4 sec.) was uit stekend. De eerste serie van de heeren wisselslag estafette was onbeteekenend, de tweede gaf feilen strijd te zien tusschen H.P.C. en H.V. G.B., de twee oude rivalen. Ditmaal bleek H.P.C. iets sterker. Maar veel harder ging het in de laatste serie. De Haarlem-ploeg zwom voortreffelijk en won gedecideerd met enkele meters voor H.Z. en P.C. Vermakelijk was het om op ander sport gebied uitblinkenden nu ook eens in het water te zien. Dit gebeurde in de estafette voor sportverenigingen. Er waren twee klas sen. In de eerste klasse won de M.T.S. voor H.F.C. en H.B.S. en in de tweede klasse ver raste de voetbalvereniging „Halfweg" door een fraaie overwinning uit 15 ploegen. De 100 meter rugslag was natuurlijk voor Puck Oversloot (O.D.Z.) tuc/i uvcrsiooi. Bij de 10 maal 50 meter vrije slag nam A.Z. direct een grooten voorsprong, deze werd later wel steeds kleiner, maar hoe en thousiast Haarlem ook aangemoedigd werd, zij slaagde er niet in A.Z. te benaderen. Het schoonspringen voor heeren was niet zóó mooi als we verwacht hadden, en daar ook het vertoonde spel in den polowcdstrijd Haarlem—A.Z. beneden de verwachtingen bleef, eindigde dit schitterende zwemfeest niet met een climax. Dc Haarlemmer Van dor Voort won het schoonspringen en Haar lem won eveneens op verdiende wijze van A.Z. Reeds na enkele seconden had Haarlem succes, en na de rust werd de overwinning al spoedig door een tweede doelpunt zeker heid. De gedetailleerde uitslagen luiden: Afvalwcdstrijd „Haarlem" adspiranten: 1 L. Kuyk, 2 P. Groustra, 3 Beukenkamp, 4 P. Bos. 5 A. Hofman. 200 Meter vrije slag heeren: 1. Van Essen, IJ. 2.29; 2 Van Voorst. A.Z., 2.30, 3 Delwei. R.Z.C. 2.31. 100 Meter vrije slag dames: 1 W. den Ouden, R.D.Z.1.02.2; 2 C. Laddé, het IJ, 1.10.3; 3. J. Selbach, A.D.Z. 1.11.2 5 maal 50 Meter vrije slag estafette heeren juniores: 1 HZ. en P.C. 2.31.3; 2. H.P.C. 2.35; 3 D.J.K. na overzwemmen. 200 Meter schoolslag dames: 1 J. Kastein, H.D.Z. 3.07.3; 2 F. Hessel. IJ. 3.11.1; 3 Gr. Brouwers, R.D.Z. 3.12.1. 100 Meter rugslag heeren: 1 J. C. Scheffcr, D.J.K., 1.16.3; 2 C. G. van Aelst, H.Z. en P.C. I.19.4; 3 A. J. van der Meer, Haarlem 1.21.3. 100 Meter schoolslag heeren: 1 A. van Kal ken, D.J.K.. 1.22.3; 2 J. van Woerkom. S.Z.C. 1.22.4; 3 P. Kruithof. R.Z.C. 1.24. 3 maal 50 Meter wisselslag voor middel bare en U.L.O. scholen: 1 M.T.S. 1.48; 2 Ge meentelijk Lyceum 1.50.1; 3 H.B.S. b 1.52. 5 maal 50 Meter vrije slag dames :1 R.D.Z., 2.44.4; 2 O.D.Z. 2.50,4; 3 A.D.Z. 2.53; Het IJ bulten mededinging 2.51.3, 6 maal 50 Meter wisselslag heeren: 1 Haar lem 3.28.3; 2 H.Z. en P.C. 3.31.2; 3 R.Z.C. 3.32.4. 4 maal 50 Meter vrije slag sportverecnigin- gen (zonder wedstrijdzwemers)1 Halfweg 2.46.3: 2 en 3 Spaarr.dam en H.K.V. beide 2.48 Idem met wedstrijdzwemmers1 M.T.S. 2.11.4; 2 H.F.C. 2.13.3; 3 H.B.S. 2.18.3 100 Meter rugslag dames: 1 P. Oversloot, O.D.Z., 1.24.2; 2 A. Hogeweg, R.D.Z. 1.27.2; 3 J. Baars, H.D.Z. 1.28.1 10 maal 50 Meter vrije lsag heeren: 1 A.Z.. 2 Haarlem, 3 Het IJ. Schoonspringen heeren: 1 N. van der Voort Haarlem 47.50 punten. 2 A. Cöhrs, Haarlem 44.46 punten. 3 E. de G. v. d. Koogh, H.Z. en P.C., 43.46 punten. Waterpolo: Haarlem—A.Z. Z—0.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5