China. Washington van den vroolijken kant bekeken RUSTHUIS AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 29 APRIL 1933 TWEEDE BLAD Het Britsche ontwapeningsplan in de hoofdcommissie der oniwapeningsconferentie. Duitsche wijzigings voorstellen, die heftig door Massigli bestreden worden. Ook Nederland stelt wijzigingen voor. Gemeen schappelijke verklaring van Herriot en Roosevelt over de onderhandeling te Washington. Tevredenheid over het resultaat. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. De Duitsche ambassadeur Nadolny heeft in de hoofdcommissie der Ontwapeningsconfe rentie bij de bespreking der materieele ont wapeningsbepalingen van het Engelsche plan een verklaring afgelegd omtrent de Duitsche wijzigingsvoorstellen, waarin hij de grond gedachte der Duitsche voorstellen uiteenzet. Nadolny legde er den nadruk op dat Duitsch- land steeds weer teekenen van goeden wil toont. Hij wees op de noodzakelijkheid reke ning te houden met de geoefende reservisten bij de vaststelling der effectieven en zeide dat de binnenlandsche toestand, juist bij de groote, dichtbevolkte staten een met alle middelen uitgeruste politie vereischt, zonder dat hierdoor de politiestrijdkrachten voor oorlogsdoeleinden in aanmerking komen. Ko loniale troepen gelegerd in dichtbij gelegen koloniën moeten volgens het Duitsche stand punt tot de binnenlandsche troepen worden gerekend, andere koloniale troepen mogen uitsluitend in de koloniën dienst doen. Na dolny betoogde nog dat het onmogelijk is thans van Duitschland de afschaffing van eenberoepsleger te eischen. Het is evenwel bereid zekere wijzigingen aan te brengen. Norman Davis verklaarde dat het Engel sche plan een uitgesproken stap beteekent in de richting van een effectieve ontwapening. Verdere stappen zullen moeten volgen. Het Engelsche plan gaat weliswaar niet zoo ver als de vroegere Amerikaansche ontwapenings voorstellen, doch thans moet geprobeerd worden het Engelsche plan als een geheel aan te nemen om niet het thans gevonden evenwicht weer in gevaar te brengen. Massigli noemde de Duitsche wijzigings plannen het Duitsche plan tot herbewape ning. Het richt het Engelsche plan te gron de. Het is ontoelaatbaar dat de Duitsche re geering tegelijkertijd wenscht te profiteeren van het verdi'ag van Versailles en aan de an dere zijde nieuwe voordeelen wil behalen. Eden zeide dat het Duitsche program nieu we moeilijkheden voor de conferentie in zich bergt, indien het in zijn huldigen vorm zou worden gehandhaafd. Nadolny antwoordde voor de eerste maal in een in de Duitsche taal uitgesproken re devoering, waar hij verklaarde dat er geen sprake van is dat P":techland naar herbe wapening streeft. Duitschland eischt het recht de nationale veiligheid te verzekeren. Niemand kan Duitschland dit recht ontne men. Het moet en zal verwezenlijkt worden, betoogde hij. Ook de Oostenrijksclie, Nederlandsche en Hongaarsehe delegaties ter Ontwapenings conferentie hebben wijzigingsvoorstellen op het Engelsche plan ingediend. Oostenrijk, dat volgens het Engelsche plan een leger van 50.000 man zou mogen hebben, eischt, 00.000. Nederland stelt voor alle staten van de be- teekenis van Nederland een leger van 25000 man voor, afgezien van het leger in de ko loniën. Hongarije eischt dat bij de vaststelling van de legersterkte rekening zal worden gehou den met de bewapening der nabuurstaten en de nationale veiligheid. Een gemeenschappelijke verklaring door Herriot (die inmiddels naar New-York ver trokken is) en Roosevelt afgelegd voor het vertrek van Herriot naar Frankrijk luidt volgens Reuter o.m.: De president heeft met Herriot het probleem der schulden tusschen de regeeringen besproken en hem den toe stand van Amerikaansch gezichtspunt uit eengelegd. Herriot zette eveneens het stand punt van de Fransche regeering en het par lement uiteen. Deze lvngdurige gedachten- Wisseling, die zich kenmerkte door de meest vriendschappelijke openhartigheid, had ten doel tot een helder begrip te komen van den werkelijken toestand en zal ongetwijfeld bij dragen tot het vaststellen van de maatregelen in de toekomst te nemen. Herriot en Roose velt koesteren de hoop. dat deze besprekingen, die groote waarde hebben, te Parijs en Washington zullen worden voortgezet nadat Herriot de gelegenheid zal hebben gehad, rapport uit te brengen aan de Fransche re geering. De Fransch-Amerikaansche besprekingen hadden voorts ten doel en tot resultaat een zoo volledig mogelijke overeenstemming tus schen de beide landen betreffende onze ge- Kï®enschappelijke problemen, terwijl het slui- fw* van definitieve overeenkomsten gereser- blijft voor de economische conferentie. Op geen tijdstip was overeenstemming méér noodig voor het handhaven van den vrede en een gelijktijdige progressieve economische ontwapening en het herstel van stabiele mo netaire toestanden in een atmosfeer van al gemeens veiligheid. Wij hebben er met groote voldoening kennis van genomen, dat onze beide regeeringen met soortgelijk doel de voornaamste wereldproblemen en de doel einden van de economische conferentie be schouwen. Norman Davis zal vandaag, naar men in goed ingelichte Amerikaansche kringen ge looft. in de bijeenkomst van het organisatie comité te Londen een tariefsbestand voor de goheele wereld voorstellen in afwachting van tfe economische wereldconferentie. Duitschland. Nieuw verweer van Hugenberg In de bijeenkomst van de Duïtsch Natio nale Rijksdagfractie heeft Dr. Hugenberg naar de Duïtsch Nationale persdienst meldt, verklaard, dat hem steeds meer verzoeken om inlichtingen en protesten bereiken be treffende onrechtmatig ingrijpen in econo mische ondernemingen en organisaties, Ik kan slechts op nieuw wijzen op de verklarin gen, welke in den laatsten tijd door ver scheidene instanties der nationale regeering zijn afgelegd. Onze vrienden in den lande hebben recht en aanleiding niet te wijken voor dergelijke aanvallen. Ook de tot- onze beweging behoorende ambtenaren hebben volgens den wil der regeering geen politieken druk te vreezen. In overleg met rijkskanselier Hitier kan ik verklaren, dat geen ambtenaar zich wegens zijn lidmaatschap der Duitsch-Nationale be weging of wegens optreden te haren behoe ve om eenig nadeel in zijn positie of toe komst behoeft bezorgd te maken. Ook hij geniet de bescherming der natioinale re geering. Tegen arrestaties op onvoldoende motieven. De officieele Pruisische persdienst deelt mede, dat minister persident Goering in zijn kwaliteit van minister van Binnen landsche Zaken het volgende decreet heeft uitgevaardigd met betrekking tot de com petenties arrestatie te verrichten: Ik verzoek met klem er op te wijzen, dat de bevoegdheid arrestaties te verrichten slechts berust bij de gewone politieautoritei ten, die hun beslissingen zullen moeten ne men volgens hun instructie. Opdrachten tot arrestaties kunnen deze autoriteiten slechts krijgen van mij als minister van Binnen landsche Zaken, van mijn staatssecretaris en de verantwoordelijke superieure instanties (commissarissen voor speciale diensten kun nen niet als zoodanig worden beschouwd). Overtredingen zullen disciplinair en eventueel strafrechtelijk worden behandeld. Het opslui ten onder verdenking van corruptie moet daarom in den vervolge worden nagelaten. Engeland. Lord Grey gispt het Hitier- bewind. Lord Grey of Fallodon. minister van bui- tenlandsche zaken tijdens den Europeeschen oorlog, is herkozen als president van den li beralen raad. aldus meldt Reuter uit Londen. Uitweidende over de jongste gebeurtenis sen in Duitschland, zeide hij dat de tendenz van de geestesgesteldheid der Duitsche poli tiek de Britsche openbare meening heeft ge schokt, die na den oorlog sympathiek tegen over Duitschland stond, waar thans ae mee ning heerscht, aat het geweld het hoogste recht is. Nog enkele maanden geleden zou een rede. zooals Austen Chamberlain onlangs in het Lagerhuis uitsprak, niet de algemeene goedkeuring hebben gekregen die zij gevon den heeft. Wat mij betreft sluit ik mij bij hetgeen Chamberlain zeide aan, hetgeen bij het geheele Lagerhuis instemming vond. Wij kunnen niet voortdurend concessies doen. of de hand van den vrede reiken, tenzij weder- keerig een soortgelijk gebaar wordt gemaakt. Frankrijk. Leening van 30 millioen pond. Officieel wordt medegedeeld dat de Fran sche schatkist besloten heeft tot het aan gaan van een leening van 30 millioen pond sterling bij Britsche bankiers voor den tijd van zes maanden, tegen een rente van 2 1/2 pet. ter conversie in franken met het oog op een verzekeren van valutastabiliteit. Amerika. Valuta- en steunvoorstel in den Senaat aangenomen. De Senaat heeft het geheele voorstel tot het brengen van hulp aan de boeren, met inbegrip van het valutavoorstel aangenomen met 63 tegen 24 stemmen. Zilver voor betaling van oorlogsschulden. De senaat heeft met groote meerderheid het amendement aangenomen op het valuta- voorstel waarin Roosevelt wordt gemachtigd tot 200 millioen dollar zilver tegen een zil- verprijs van 50 dollarcent per ounce aan te nemen voor betalingen van oorlogsschul den. De vaststelling van de prijs komt practich neer op een \t?rminöerïng der schulden met 28 pet. Deze machtiging heeft betrekking op de achterstallige Decemberannuiteiten en die van midden-Juni. ingeval ze binnen 6 maan den worden betaald. Regeering onder voorwaarden bereid tot onderhandeling met Tokio. In antwoord op de critiek, welke van ver schillende zijden wordt uitgeoefend op de regeeringspolitiek van China tegenover Ja pan, verklaart de voorzitter van den uit voerenden Raad Wang Tsjing Wei, dat China geen militairen nederlaag zal erkennen en cie door Japan gedicteerde voorwaarden niet kan aanvaarden. Directe onderhandelingen tusschen beide landen zijn op het oogenblik onmogelijk. Ten slotte zullen zij wel plaats moeten hebben, doch China zal niet toegeven aan voorwaarden, welke met haar minimum eischen van nationalen eer niet in overeen stemming zijn. Hardnekkige verdediging van vestingwerken. Er zijn hevige gevechten gaande om het bezit van Nantienmen bij Poepeikau. De Chi- neesche verdedigers erkennen dat hun ver liezen de vijfhonderd man te boven gaan. Een groot gedeelte van de Chineesche ves tingwerken is vernield, doch de verdedigers houden nog steeds stand tegenover de hard nekkige aanvallen. GEEN AANSLAG OP HITLER BERAAMD. MüNCHEN. 28 April (V.D.) De politie- directie deelt mede, dat de verdenking tegen den te Rimstig met zijn vriend gearresteer den Indiër een aanslag tegen Hitier te heb ben beraamd, ongefundeerd is gebleken Het politieonderzoek heeft uitgewezen, dat de autotocht slechts is ondernomen om par ticuliere zaken af te handelen. LIJK VAN BERT HINKLER GEVONDEN IX DE BUURT VAN FLORENCE Bert Hinkler. ROME. 28 April (V.D.) In de nabijheid van Florence heeft de politie in een verlaten bergstreek de overblijfselen gevonden van een vliegtuig, waarin het reeds vergane lijk van een vlieger, dat bij nader onderzoek bleek te zijn het toestel, waarmede indertijd Bert Hinkler verdween. De plaats waar cie resten van het vliegtuig gevonden werden is Castel Franco di Sopra. nabij Arezzo te Tuscanie. Brokstukken van het vloegtuig lagen verspreid over een grooten afstand. Het lijk van Bert Hinkler lag. met een diepe won de in het hoofd op een kleine honderd mete>- van het toestel. VOORONDERZOEK TEGEN VAN DER LUBBE AFGELOOPEN. PROCES BEGINT VOOR DE ZOMERMAANDEN BERLIJN. 28 April (V.D.) De Berliner Boersenkurier meldt, dat het vooronderzoek tegen v. d. Lubbo, den stichter van den brand in het Rijksdaggebouw, zoo goed als ge ëindigd is. Dit onderzoek betrof in den be ginne alleen v. d. Lubbe. die. zooals bekend, reeds in den nacht na den brand werd ge arresteerd. Pas later werden drie Bulgaarsche communisten opgespoord tegen wie eveneens rechtsingang werd verleend, waarna nog meer communisten werden vervolgd. De rechter van instructie Vogt heeft het Rijksdaggebouw thans vrijgegeven voor her stelwerkzaamheden. Het proces zal waar schijnlijk nog voor de zomer va can tie be ginnen, gedeeltelijk te Leipzig en gedeeltelijk te Berlijn zal de zaak worden behandeld. BETIILEHFM STEEL CORP. De Bethlehem Steel Corp. heeft naar het Alg. Handelsblad verneemt, in het eerste kwartaal van dit jaar een netto-verlies van S 5.769.000 geleden tegen 5.621.000 in net vorige kwartaal en 3.685.000 in het eerste kwartaal van 1932. Het aantal onuitgevoerde orders was einde Maart veel bevredigender n.l. 38.36 millioen tegen 30.568 millioen einde Dcc. 1932 en .S 34.37 millioen einde Maart 1932. President Grace verklaarde, dat hoogere prijzen noodig zijn om de productie ren dabeler te maken, hoewel er reeds aanwij zingen zijn. dat de prijzen stijgen. De behoefte van de spoorwegen blijft ge ring. Meer bevredigend is 't verbruik van de automobiel- en de blik-industrie. NIEUWE AARDBEVING IN GRIEKENLAND. ATHENE, 28 April (Reuter). Opnieuw is Chalcidike door aardbevingen geteisterd Vele dorpen moesten ontruimd"" worden. Hoe het Fransche publiek op Herriot's missie reageert. (Van onzen Parijschen correspondent). Mes enfants, e'est encore une belle rigo- lade Dat zijn de woorden welke we deze laatste dagen overal hoorden: spot, een beetje hoon zelfs: beste kinderen, er kan weer eens wor den gelachen. „The man in the street" geeft zich waarschijnlijk niet voldoende reken schap van den ernst der dingen, het is hem niet heel goed duidelijk wat Herriot daar eigenlijk is gaan uitvoeren in Amerika en wat 't ons eigenlijk kan schelen of de dol lar een rijksdaalder of een kwartje waard is. nu we eenmaal hebben aangenomen dat de betalingen van oude oorlogsschulden voortaan achterwege zullen blijven. Hebben niet alle bewindsleden van Chéron tot Caillaux in der treure herhaald dat we best ons zelf kun nen bedruipen en dat we geen behoefte heb ben aan 't buitenland? En waar er dan toch gen export of import is, daar kan 't ons koud laten wat ze daar in Watshington uit voeren. 't Eenige wat ons interesseert is dat Herriot. die juist wèl voor een betaling was en die daarop ten val werd gebracht daar ginds niet op zijn eigen houtje beloften gaat doen. De elite redeneert zoo wel niet, doch wel de overgroote menigte. En tochtoch heeft men wel vaag den indruk dat er eenig belang is verbonden aan de onderhandelin gen tusschen president Roosevelt, MacDonald en Herriot. Of neen. daar hebben we al te veel gezegd, want dat is nu juist de reden tot hilariteit. Ten eerste heeft men begrepen dat de Engelsche premier heel leep was ge weest om dadelijk zijn valiesje te pakken, zodat hij drie dagen voor Herriot met het meest statige schip Ln New Yersey arriveer de, reeds in onderhandeling was met Roose velt. Herriot kwam wel een beetje laat. - o vond men. Maar teen kwamen de ellen lange telegrammen van de bijzondere corres pondenten die Herriot op zijn reis vergezel len. En ziet inplaats dat daar nu dag en nacht wordt gezwoegd, inplaats dat ae Fran sche gedelegeerde zich opsluit met de an dere onderhandelaars om het lot der wereld te beschikken, daar krijgen we snikkende geschiedenissen hoe Herriot zijn dag be steedde met een kranslegging op oorlogs graven en oen bezoek aan Mount Vernon, het huis van Washington, hoe daarop de thse werd geserveerd en de ex-premier zich in rokcostuum ging steken voor het galadiner. Een etmaal, één van de drie dagen waarin alles moet worden bekokstoofd, is dus voor bij gegaan zonder dat er practische resul taten zijn bereikt. En toch moet er héél wat worden geregeld, want van het schoone plan dat bij het vertrek uit Le Havre was opge maakt is al bitter weinig overgebleven, teen daar ineens, terwijl men midden in den Oceaan dobberde, draadloos het ontstellende bericht, kwam dat de Vereenigde Staten hun goud-standaard hadden prijgegeveen. Men kon weer van voren af aan beginnen, terwijl Herriot aan boord van de lie de France de tijd zoekbracht met het inhalen en repeteeren van zijn Engelsche lessen, wijl Roosevelt geen woord Fransch spreekt. Ook die handicap op MacDonald ontging niet aan de menigte. Let wel, dit alles Is niet als critiek be doeld. maar we verhalen alleen maar wat we in deze dagen overal om ons heen hoor en en hetgeen nu reeds met fijne ironie in de groote Parijsche pers tot uiting komt. En daar leest men de groote politieke rede voering welke de minister-president Daladier in Orange heeft gehouden. „In verband me: de jongste gebeurtenissen, zoo zei hij, heeft de -Fransche franc niets te vreezen, aange zien zij de sterkste gouddekking heeft. Zoo min men op deze gebeurtenissen was voor bereid, even weinig heeft men er aan ge dacht, dat in een zeker land het ergste na tionalisme zou triomfeeren''. Als 't niet zoo in-treurig was dan zou je 't kunnen uit gillen van 't lachen, hebben we iemand hoox-en mompelen. Frankrijk wordt door twee groote gevaren bedreigd: primo, de economi sche zekei'heid. welke men zou kunnen noe men, de stabilisatie en stabiliteit van liet geld, moet absoluut verzekerd zijn, want wanneer daarin eenige verandering zou ko men. glijden we direct naar den afgrond. Dat moet dus voor alle opeenvolgende regecringen een eerste zorg zijn. En daar komt onze minister-president in eens verklaren: wat daar nu in Amerika gebeurt dat kan natuurlijk een groot gevaar voor ons wordenMaar we waren daar op nu in 't geheel niet voorbereid. Secundo: ondanks onze politiek voor 't buitenland, ondanks herhaalde opofferingen, ondanks het feit dat er van ons vredesverdrag nagenoeg niets meer over is.... barstte daar bij onze buren plotseling het ergste nationalisme los... Maar. we waren daarop nu in 't geheel niet voorbereid. De twee grootste gevaren welke ons hebben kunnen bedreigen zijn werkelijk gekomen't spijt ons wel, maar dat zijn nu van die dingen waaraan we in het geheel niet hebben gedacht. De domme, nuchtere man-in-the-streei beweert dat „gouverner c'est prevoir", 't Navrante optimisme belet „le Frangais- moyen" echter niet om te beseffen dat die stevige franc, die nu nog met 76 procent door goud wordt gedekt den zelfden weg van de ontwaarde deviezen zou opgaan, wanneer die fameuse conferentie in Washington op een mislukking zou uïtloopen of niet de ge- wenschte resultaten zou opleveren. Vooral omdat Roosevelt heel handig van de aan wezigheid der heeren MacDonald en Herriot gebruik heeft gemaakt om ook tcr dege up quaestie van de ontwapening ter sprake ie brengen. Zoo'n groot koersverschil tusschen dollar, franc en pond sterling moet zelfs daï weinige wat er nog overblijft van im- en export volkomen dood maken en danja. dan zou men inzien dat 't toch niet heele- maar waar is dat we geheel ons zelf kunnen bedruipen en dat we 't buitenland niet noodig hebben. En terwijl Herriot zich weer in rok steekt voor een ander galadiner, om overmorgen op zijn gemak New York te gaan bezichtigen en zich dan weer in te schepen voor Frankrijk, zingt men hier met een heerlijk optimisme- Mes enfants, c'est encore une belle rigo- lade HENRY A. TH. LESTURGEON. VERMISTE FRANSCHE VLIEGTUIG GEVONDEN DRIE INZITTENDEN NOG IN LEVEN. ROME. 28 April (V.D.) Naar uit- Co- senza in Calabrie wordt gemeld, is bij Ci- farelli op een bergplateau, dat geheel net sneeuw is bedekt, het wrak gevondexx van het Fransche verkeersvliegtuig, dat dienst heeft gedaan op de lijn MarseilleCor fee. Van de zich aan boord bevindende acht pev- sonen zijn vyf om het leven gekomen. Do px-efect van Cosenza leidt de bergingswerk zaamheden. Drie inzittenden zijn in ui'.ge- putten toestand aangetroffen. WAXTIOOOPSDAAD VAN EEN JOODSC1I HOOGLEERAAR Donderdagochtend heeft naar Wolff meldt een man, die geexx identiteitspapieren bij zich had. zich in de buurt van het stadion der universiteit te Marburg door den snel trein uit Frankfort laten overrijden. Later is gebleken, dat het de Marburgsche Joodsche hoogleeraar Hermann Jakobsohn was. die eenige dagen geleden met verlof was gezon den. OESTEREICHISCHE C R E D IT AN STALT. WEENEN. 27 April (Reuter). De aan vullende overeenkomst tusschen de Oester- reichische Credïtanstalt en haar buiten- landsche crediteuren werd vandaag te Lon den onderteekend. Deze overeenkomst hou.lt een ..Stillhalte" in tot 1 Maart 1935 voor de contante betalingen door de regeering. PROF. DR. L. KNAPPERT TREEDT AF. Naar wij vernemexx heeft de commissie van voordracht van wege de Algemeene Synode der Neder!. Kerk op de voordracht van drie in de vacature van kerkelijk hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, die zal ont staan door de verplichte aftreding van dr. L. Knappert wegens het bereiken van zijn 70-jarigen leeftijd, in Juli a.s. geplaatst de heeren: Dr. J. W. Samberg, Nedcrl. Herv. predikant te Delden, Dr. G. Zevenster idem te Boxum, (Friesland) en Dr. II. de Vos te Snoek, eveneens Nederl. Hervormd predi kant. Deze predikanten behooven allen, evenals Prof. Knappert, tot de moderne richting. „ZONNEWEELDE", DRIEHUIS (Van Haarlem per electr. trein in 10 min.)' Geheel vrij gelegen, bij bosch en duinen. Centr. verw. Stroom, koud en warm water. Desk. verzorging. Refer, van H.1I. Medici. Zeer lage prijzen. Vraagt prospectus. Telef. Haarlem 22581. De Directie. (Adv. Ingcz. McdJ ZATERDAG 29 APRIL Stadsschouwburg: Z.M. het Publiek. 8 uur Tweede leerlingenuitvoering Muziekschool Toonkunst, 2 uur. Gebouw St. Bavo, Smedestraat: Cabarijt- en balavond Dansinstituut Micgiclsc en Van Ake. Palace: Gitta Alpar in ,,Dïe odcr keine". Tooneel: Bioges en Frascoja. Combinations Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Wenn die Licbe Mode macht". Tooneel: Matschck Dalma Trio. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Moeder" (over the Hill). 2.30. 7 en 9.15 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling van werken van Kees Verwey. 105 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. H. B- S. Santpoorterplein: Voorjaarsten toonstelling. 35 en 710 uur. Gebouw Caecilia: Russische tentoonstel ling. 10—10 uur. Bloemend aal: Z. Stationsweg 13: Jaarl. alg. verg. N.V. Agentuur en Comm. handel in textielgoederen en modc,-artt. „Texmo" 3 uur. ZONDAG 30 APRIL Stadsschouwburg: Vereen. Schouwspelers: „Dolle Hans" 8 uur. Leger des Heils, Schagchelstraat: Bijzon dere samenkomsten. 10. 3.30 en 7.30 uur. Jeugdhuis. Bloemendaal: Jeugddienst voor ouderen. 7.30 uur- Rozekruisers Genootschap. Bakenesser gracht 13. Dienstritus. 10.30 uur. H. B- S. Santpoorterplein: Voorjaarsten toonstelling. 912, 25 en 710 uur. Gebouw Caecilia: Russische tentoonstel ling. 10—10 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 1 MEI Stadsschouwburg: Don Kozakken Koor. 8 uur. N.V. Vereenigde Haarl. Bedrijven Jan Mul ler en Adriaan v. d. Lande. Vergaci. van aan deelhouders. Ged. Raamgracht 78. 2 uur H. B S. Santpoorterplein: Voorjaarste»- toonstelling. 9—12. 25 cn 710 titir. H. O. V. Middagconcert in Den Hout. Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor dc apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 29 April 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 5 Mei 8 uur zijn de vol gende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend: H. J. M. Bartels. Apotheek Loomeyer. Bar- teljorisstraat 11. Tel. 10175. B. W- Ferguson. Park-Apotheek, Klever parkweg 13. Tel. 11793. J. W. Florijn, Centraal Apotheek, Gr. Hout straat 78. Tel. 10500. B. K. Blommendaal, Nolf's goedkoope ap«* theek. Kruisstr., eiken Zaterdag en eiken daf voor een feestdag geopend tot 10 u. 's avond* (De Apotheek W. P. Woutersen, Koning inneweg 3 heeft geen verlof tot sluiten g®» vraagd en is dus altijd geopend).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5