KON. NED. VOETBALBOND. Kampioenschap van Nederland. OVERZICHT DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES Promotie-competitie tweede klasse. De Stormvogels winnen slechts met den oneven goal van Velocitas. Leelijke nederlaag van Feijenoord in Deventer tegen Go Ahead. Prachtig begin van H. F. C. van de promotiecompetitieBlauw Wit in Amster dam met 3O geklopt. Excelsior verliest den eersten promotiewedstrijd tegen West-Frisia. H. V. V. kampioen der tweede klasse A van Af deeling II, Er heeft zich gisteren een merkwaardig geval bij de voetbalwedstrijden voorgedaan. Bij vijf van de belangrijkste wedstrijden zag geen enkele verliezende partij kans om ook maar één doelpunt te scoren. Dat waren StormvogelsVelocitas (10), Go ahead Feijenoord (40), Blauw WitH.F.C. (03), West Frisia—Excelsior (3—0) en H.V.V.— O.D.S. (5—0). Hierbij zijn overigens wel eenige verras sende uitslagen. Wie had bijvoorbeeld ge dacht, dat Stormvogels slechts met den on even goal van Velocitas zou winnen en dat H.V.V. haar concurrente O.D.S. met een 50 nederlaag naar Dordrecht terug zou sturen? De duidelijke 40 overwinning van Go ahead tegen Feijenoord geeft het bewijs, dat deze Rotterdammers niet meer zoo geducht zijn, als in het begin van het seizoen. Er komt nu reeds teekening in de rang lijst van het landskampioenschap. De stand luidt nu: Go ahead 2 2 0 0 4 8—1 2.— Stormvogels 2 2 0 0 4 4—2 2.— Feijenoord 2 1 0 1 2 2—5 1.— P.S.V. 2 0 0 2 0 3—5 0.— Velocitas 2 0 0 2 0 1—5 0.— Vogens dezen stand maken P.S.V. en Velo citas zoo goed als geen kans meer. Tot onze groote blijdschap heeft H.F.C. in een pittigen kamp kans gezien, om haar eer sten promotiewedstrijd (en nog wel in Am sterdam) tegen Blauw Wit met 30 te win nen. Dit is een kostbare voorsprong, dien onze stadgenooten moeten zien te behouden. Tegen de verwachting in heeft Excelsior in Enkhuizen niet van West-Frisia kunnen win nen. De eerste-klassers hebben blijkbaar flink van zich afgebeten. En H.V.V. mag zich nu na veel strijd ook voor de promotiecompetitie gereed gaan ma ken. Kampioenschap van Nederland. Stormvogels—Velocitas 1—0 Go AheadFeijenoord 40 AFDEELING I Promotiecompetitie 2e klasse Blauw-Wit—H. F. C. 0—3 2e klasse A. T. O. G.—H. R. C. 1—4 Promotiecompetitie 3e klasse. HollandiaD- E. C. 31 D. O. S.—U. V. V. 2—1 3e klasse C. O. D. E—Holland 1—1 R. O. D. I.—De Meteoor 2—2 Reserve 2e klasse A. K. F. C. 2—W. F. C. 2 1—1 Ajax 3West-Frisia 2 40 Promotiecompetitie reserve 2e klasse. A. F. C. 2»R. C. H. 2 1—1 Reserve 3e klasse A- Hollandia 2—O. S. V. 2 1—9 AFDEELING II Promotiecompetitie 2e klasse West FrisiaExcelsior 30 2e klasse A. H. V. V.—O. D. S. 5—0 QuickUnitas 23 2e klasse B S. V. V.—V. I. O. S. 6—3 Gouda—V. O. C. 3—1 AFDEELING III Promotiecompetitie 2e klasse Hengelo—S. C. H. 3—2 AFDEELING IV le klasse. N. O. A. D.—N. A. C. 4—4 Promotiecompetitie 2e klasse JulianaHero 31 V. V. V.—Middelburg 1—2 AFDEELING V Promotiecompetitie 2e klasse MuntendamFriesland 0—3 AFDEELING IV. EINDSTAND Eerste klasse (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. Stormvogels-Velocitas (1-0) Met de rust was de stand nog 0—0. Een beteren uitslag hadden de Vogels zeker niet verdiend want hun spel verschilde hemels breed met dat, wat ze den vorigen Zondag in Eindhoven vertoonden. Speciaal de voor hoede stelde in deze eerste helft bijzonder teleur. Alleen Van der Steen ja, vooral deze en De Waard deden wat van hen verwacht werd. Ook Groeneveld zagen we meer dan eens goede dingen verrichten, maai en Van Rooden èn Schoorl schonken ons weinig bevrediging. Laatstgenoemde plaat ste meermalen den bal uiterst slordig; hij pingelde er lustig op los, inplaats van den bal vlug af te geven. Niettegenstaande dit alles was Stormvogels in deze eerste helft over het geheel genomen iets sterker. Velocitas verdedigde echter kra nig; vooral de nieuwe doelverdediger debu teerde lang niet slecht. Ook Velocitas verdiende in deze eerste helft geen doelpunt. We kreeg De Waard in den beginne vrij veel werk, maar het was van dien aard, dat hij het op zijn slofjes af kon. De Noordelijke voorhoede telde te veel zwakke plekken om tegen verdedigers als Haak, Van der Velde en Prins succes te heb ben. 'Speciaal het linkerdeel der voorhoede stelde keer op keer teleur. Maar ook Bon- sema blonk niet op internationale wijze uit, al willen we- gaarne toegeven, dat hij het leder in combinatie met Meulema soms aar dig opbracht. Voor het doel was echter ook onze gewezen internationaal ongevaarlijk. In de tweede helft speelde de Stormvogels- aanval iets beter, al hield ook toen Schoorl nog meer dan eens den bal te lang bij zich en toonde hij zich niet de gevaarlijke schut ter, die hij zijn kan. Mede echter door het krachtige opstuwen door de middenlinie mogelijk ook. doordat Velocitas een te de fensieve houding aannam was Stormvo gels in de tweede helft geruimen tijd niet van het doel af te slaan. Hier verdedigde men met man en macht, doch tenslotte moest Kolthof voor een schot van De Waard bezwijken. Toen kwam Velocitas weer wat meer m den aanval. Van der Velden kreeg een zeer eenvoudige kans, hij schoot echter al zeer slecht. De elftallen waren aks volgt: Stormvogels: De Waard, Haak, Koster, Haak Jr., Prins. Van der Velde. Van der Steen, Groeneveld, Schoorl, Van Rooden, De Waard. Velocitas: Mohrman, Van der Velde, Van Meel, Bonscma Meulema, Huizeling, Zuidema, Knol, Brink, Heydeveld, Kolthof. Bij Stormvogels missen we Fljen. Velocitas is volledig, doch heeft op de rechtshalf plaats en onder de lat een paar nieuwe krachten. Reeds na twee minuten denken we de gtormvogels uit een vrijen trap te zien sco- kampio'enswedstrijd op het Stormvogels-ter rein, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond, doch die zeker geen bevredigen der. indruk heeft achtergelaten. Scheidsrechter Van der Dungen leidde uit stekend. Go Ahead-Feijenoord (4-0) Onverwacht, maar volkomen verdiend heeft Go Ahead een flinke nederlaag toege bracht aan de Rotterdammers, die niet kon den verhinderen, dat doelman Van Male vier maal den bal uit de touwen moest halen. De wedstrijd is in een behoorlijk tempo ge speeld, doch briüant voetbal kreeg men niet zoo heel veel te zien. Wel een spel, dat geheel ingesteld was op nuttig" efl'eet en hierin waren de Deventernaren de Rotterdammers de baas. Te ruina twee uur liet scheidsrechter Vol- tijn, die het niet altijd even gemakkelijk had, doordat er nog al eens kleine onregelmatig heden aan beide zijdén voorvielen, de elftal len opstellen. In den beginne wegen de partijen vrij joed tegen elkaar op; bij een uitval van Feijenoord kopt Barendregt rakelings over de lat. Dan is het de beurt aan Go Ahead; de snelle De Vries schiet, Van Male valt reeds uit, doch van Dijke stopt den hard geschoten bal nog tijdig. Ook Barendregt lost een schot, waarbij Halle den bal over de outlijn slaat. De hier uit ontstane hoekschop levert den gasten geen succes op. P. s. v. 18 10 5 3 25 44—21 1.39 M. V. V. 18 10 2 6 22 52—43 1.22 Eindhoven 18 9> 3 6 21 43—36 1.17 Longa 13 8 4 6 20 42—35 1.11 N. A. C. 18 8 3 7 19 46—45 1.06 N. O. A. D. 18 5 7 6 17 33—41 0.94 Bleijerheide 18 6 4 8 16 35—35 0.89 Willem n 18 4 7 7 15 36—39 0.83 B. V. V. 13 3 7 3 13 37—53 0.72 Middelburg 18 1 4 10 12 3858 0.67 Tweede kla. se A: Zeeburgia (a) 19 15 0 4 30 37—21 1.58 Kinheim (a) 19 13 2 4 23 51—34 1.47 E. D. O. 13 12 2 4 26 55—34 1.44 H. R. C. 18 7 3 8 17 38—42 0.94 Z. V. V. 13 6 4 8 16 33—36 0.89 T. O. G. 17 7 0 10 14 28—45 0.82 W. F. C. 17 4 6 7 14 26—29 0.82 Alcrn. Viclrix 13 5 4 9 14 52—55 0.77 V. v. A. 18 5 1 12 11 26—40 0.61 D. E. C. 18 1 2 12 10 41—66 0.56 ren, doch een der Groningsche verdedigers weet den bal nog juist uit het doel te trap pen. Dan komt Velocitas los. In de Stormvo- gels-middenlinie is men nog niet op dreef; daardoor zijn de Groningsche aanvallen lang niet van gevaar ontbloot, zoo zelfs, dat De Waard meer krijgt te doen, dan Kolthof. Het. levert den Vogels-doelman echter nog geen moeilijkheden op. Toch heeft hij eenmaal geluk, wanneer Van der Velde voor open doel een der afgemeten voorzetten van Meu lema weet te missen. Na tien minuten doet Stormvogels zich weer wat meer gelden. Het is vooral Van der Steen, die zich bij de diverse aanvallen on derscheidt. De Groningsche verdediging zet nogal eens het buitenspelvalletje open en heeft daarmee vaak succes. Wanneer Van der Steen na 22 minuten een mooien voorzet geeft en de Vclocitas-verde- diging mist, komt Van Rooden alleen voor Kolthof. Vóór hij schiet, loopt Knol hem echter onderstboven. Penalty! Schoorl plaatst zich achter den bal, doch hij mist leelijk. Gelukkig laat Stormvogels zich niet ont moedigen. Integendeel. Een minuut later krijgt Groeneveld een kansje. Hij buit dit goed uit, doch Kolthof stopt mooi. Stormvogels is nu wel sterker, maar een doelpunt kan niet komen, daar Schoorl en Van Rooden veel te zelfzuchtig spelen. Alleen Groeneveld voldoet ons in het binnentrio, doch alleen kan hij het ook niet, daar de Groningsche defensie, speciaal Huizeling, ge ducht op den bal zit. Vlak voor de rust lost Schoorl zijn eerste goede schot, doch Kolthof laat het niet pas- seeren. Rust 00. Na dc pauze begint Schoorl, zooals hij ge eindigd was, Hij lost een fermen kogel, maar weer doet Kolthof zijn plicht. Stormvogeis blijft nog even in dc meerderheid. De mid denlinie dringt op; juist daardoor zijn Velo citas' uitvallen gevaarlijk. Na vijf minuten krijgt Bonsema zijn kans. Juist echter als hij wil schieten neemt Van der Velde hem den bal af. Bij Stormvogels houdt men het spel in de voorhoede tekort, Nu Velocitas met man en macht verdedigt, sluit het vrijwel steeds schietkansen uit. Met de minuut wordt Stormvogels sterker. Haak en Koster staan tot op de helft van het veld. Brink c.s. weren zich echter heldhaftig. Juist als Groningsche supporters achter ons beweren, dat een doelpunt niet kan uitblij ven De Waard heeft dan direct na elkaar vier hoekschoppen genomen maakt de IJmuider linksbuiten er 1—0 van. Er is dan 21 minuten gespeeld. Velocitas speelt in het geheel niet ontmoe digd verder. Haar linksbinnen en rechtsbui ten krijgen zelfs serieuse kansen doch de eei"- ste mist finaal en het schot van Meulema stopt De Waard. Tegen het einde gaat Stormvogels meer verdedigen; er spelen zich eenige spannen de momenten voor het IJmuider-rioel af, zon der dat De Waard behoeft in te grijpen. Met 1—0 komt liet einde van den eersten In de dertiende minuut plaatst Jansen den bal hoog voor doel; Van Male loopt uit, doch Th. de kreek is hem te vlug af en kopt het leder schitterend in (1—0). Even later moet Van Male weer in actie komen bij een hoog schot van Jan Halle, doch. de Rotterdammer is op zijn post. Feijenoord krijgt dan geleidelijk aan een klein over wicht; in deze periode zendt Duynhouwer een fraaien kopbal in, waarbij het leder echter even fraai door Leo Halle wordt gekeerd. Met de gasten in den aanval wordt de rust aan gekondigd. Na de hervatting valt Feijenoord even on stuimig aan, doch neemt Go Ahead het offen sief over. Uit een voorzet van De Vries kopt J. de Kreek prachtig op doel, maar Van Male keert het leder meesterlijk. In de vijfde minuut moet hij echter zwich ten voor een van korten afstand ingeschoten bal door Th. de Kreek. Steeds komt de aanval van Go Ahead terug, doch als resultaat voorloopig uitblijft, doen Feyenoord enkele gevaarlijke uitvallen, welke teniet worden gedaan door Burg, die twee maal in goede positie staande over de lat schiet. Tegen het einde raakt de linkervleugel van Go Ahead bijzonder goed op dreef; het ge volg is, dat De Vries Van Male ten derden male het nakijken geeft (3—0). Twee minuten voor het eindsignaal maakt J. de Kreek nog gebruik van een schermutse ling voor het Feijenoorddoel en schiet num mer vier in de touwen (40). Blauw Wit-H. F. C. (0-3) Het was in de omgeving van het Stadion wel niet zoo druk als bij de Nederland België-wedstrijden, maar toch was het wel te zien, dat er iets bijzonders te doen was. Reeds vroeg! verdrongen zich de menschen voor de loketten en toen het dan ook naar twee uur liep, vulden zich langzamerhand de verschillende tribunes. Bij het begin van den wedstrijd waren er volgens schatting van den directeur van het Stadion ongeveer 23.000 menschen. Hieronder waren vele H.F.C.-sup- porters, die met een extra trein, bussen enz. liun club kwamen aanmoedigen. Zij hebben veel plezier gehad van hun reisje, want het H.F.C.-elftal heeft een keurigen wedstrijd ge speeld. Alleen de linkerwing viel tegen; daar entegen was de rechtervleugel met Van Riemsdijk aan het hoofd buitengewoon actief Daartusschen stond Koper, die op dit groote veld in zijn element was en met fraaie passes zijn buitenspelers aan het werk zette. In de half linie schitterde Kruyer, goed ge steund door R. Jongeneel en Lamp, terwijl het achter trio goed werk leverde, hetgeen het cijfer nul ook wel bewijst. Blauw Wit is ons niet meegevallen; haar spel was soms wel heel erg zwak. Speciaal de voorhoede treuzelde dikwijls veel te lang, waarmee ze tegen de hechte verdediging van H.F.C. geen succes had. Midhalf de Boer toonde verreweg het beste spel, de backs laad den zwakke momenten, evenals keeper Gerrits wat hun dan ook duur te staan is geko men. Onder leiding van den Oostelijken scheids rechter Merkelbach, stellen de volgende df- tallen zich op: Blauw Wit: Gerrits, Wilders, Peters, Sitters Sr., de Boer, Cornelise, Sitters Jr., Gerritse, Dorenbos,, Giersbergen, Bergman. H. F. C.: Hagenaar, Dorsman, Koper, Denijs, Van Riemsdijk, Lamp, Kruyer, R. Jongeneel, Van Baasbank, P. Jongeneel, Van -der Meulen. Na het eerste terreinverkennen is het H. F. C., dat al spoedig den aanval opent. Met goed open spel worden uiterst gevaarlijke aanvallen opgezet; het is met de grootste moeite, dat de Blauw Wit-achterhoede stand kan houden. Van Riemsdijk zet eenige malrn uitstekend voor doch succes heeft dit niet. Wel scoort Dorsman na ongeveer twintig minuten een buitenspel-doelpunt; verier brengt de H.F.C.-aanval het, ondanks eenige gevaarlijke kopballen en schoten van niet. Integendeel, Blauw Wit verplaatst onder leiding van de Boer het spel naar de andere helft; er ontstaan eenige hachelijke situaties voor het H.F.C.-doel. De Haarlemsche ach terhoede houdt echter het hoofd koel en weet het spel, zij het met de grootste moeite, w-eer te verplaatsen. Van der Meulen hee.'.'t tot dat oogenblik nog niet veel moeilijks te doen gehad. Eenige minuten voor de rust komt dan het groote moment voor de H.F.C.-vrienden. Cor- nelisse wacht te -lang met wegtrappen; De Boer speelt te zacht terug. Denijs profiteert handig van deze fouten en schiet den bal via één der Blauw Wit-backs in het net (0—1). Blauw Wit onderneemt nog een gevaar lijken aanval, waarbij een uitstekend schot van Gerritse juist over gaat, doch spoedig hierop is het rusten. Na de hervatting begint H.F.C. uitermate rustig; de voorsprong heeft haar een kalmte gegeven die aan de nauwkeurigheid van haar aanvallen ten goede komt. Het meeste ge vaar blijft van de rechterwing kom*»-; tot doelpunten komt het echter nog niet. In den Blauw Wit-aanval wil Gerritse het veel te veel alleen doen, waardoor menige kans verloren gaan. Toch kan een doelpunt voor H.F.C. niet uitblijven; ^ls Koper geheel naar links ge zwenkt is, zet hij goed voor, Gerrits tracht vallende den voorzet te onderscheppen, maar Van Riemsdijk snelt toe en deponeert No. twee in het doel (0—2). Blauw Wit geeft zich nog niet gewonnen; Bergman's voorzetten worden door Van der Meulen onderschept; een kopbal van Giers bergen had echter beter lot verdiend. Koper speelt dan de bal mooi maar Hage naar; -deze loopt snel door en zet voor. Kopei-, alleen voor den keeper staande, heeft geen moeite om Gerritse ten derden male te pas- seeren (03). Blauw Wit verandert dan haar opstelling; de voorhoede bestaat soms uit zeven spelers; de H.F.C.-verdediging geeft echter geen krimp. Zonder dat er dan ook verandering ha den stand komt, fluit scheidsrechter Merkelbach tot groote vreugde van de H. F. C.-supporters spoedig hierna het einde. H.V.V.-0.D.S. (5-0) Beslissingswedstrijd kampioenschap tweede klas. H. V. V. heeft gisteren met niet minder dan 5—0 den beslissingswedstrijd om het kam pioenschap der tweede klasse A van Afdeeling II tegen O.D.S. gewonnen. Aan „De Crt." ont- leenen we hierover het volgende: Dat de Dordtenaren dezen tweeden be slissingswedstrijd zouden verliezen stond eigenlijk reeds vast toen zij in de eerste helft reeds hadden bewezen niet in staat te zijn voldoenden weerstand te kunnen bieden tegen het fraaie open sped van H. V. V., dat bijna een klasse verschilde met het korte, on beduidende spelletje van O.D.S. Eerst waren het de zenuwen, die den Dordtenaren parten speelden. Terwijl II. V. V. den strij-cl begon met keurig opgezette aanvallen, waarbij iedere speler zijn taak begreep, deed O. D. S. vergeefsche pogingen om haar gewonen vorm te vinden. In de verdediging zochten Bellaard en Plaizier naar een plaats waar zij de storm aanvallen van H. V. V. zouden kunnen kee- ren; in het doel liep een zenuwachtige doel man, die nauwelijks twee minuten na het be gin moest zwichten voor een schot van den linksbuiten Snoeck, die dankbaar profiteerde vaia de weifelende achterhoede (10). Dit eerste doelpunt zou een keerpunt in den strijd hebben kunnen beteekenen, indien O.D.S. haar zenuwen de baas was geweest, indien de Dordtsche half linie zich niet in de verdedi ging had teruggetrokken, doch haar voor hoede den noodigen steun zou hebben ver leend. Want de aanvalslinie van O. D. S. speelde niet kwaad. De Hagenaars bleven domineeren; het prachtig sluitende binnentrio (gevormd door v. d. Bosch, Pasteur en Jansen) zag steeds weer gemakkelijk kans door de verdediging der Dordtenaren heen te komen. Tien minuten waren voorbij, toen Van den Bosch den bal met een hard schot via den binnenkant vara den paal in het net schoot (20) en daarmede zijn club nog meer zelf vertrouwen schonk. O. D. S. deed nog wanhopige pogingen om haar vorm te vinden, doch het bleef bij oen pogen zonder meer. II. V. V. behield het beste deel van het spel en vergrootte den voor sprong even voor rust, toen Pasteur den bal goed door Sillevis kreeg aangegeven (3—0). O. D. S. wijzigde haar opstelling na rusu, doch ook deze verandering bracht geen ver betering. Vijf minuten na de hervatting knalde Pas teur den bal nogmaals langs den onzekeren doelman en daarmede was het pleit beslecht (4—0). Een gedeprimeerd elftal vocht, thans tegen een overmacht, die van geen wijken \vist. Tegen zooveel routine tegen zooveel techniek moest O. D. S. verliezen. De moed was er reeds lang uit, toen weer v. d. Bosch tenslotte uit een voorzet van Snoek den stand op 50 bracht. Bij de 'enorm groote schare H. V.V.-sup- porters ontketende het eindsignaal een jubel zang die minuten lang aanhield. Het publiek stormde het veld op, bloemen en kransen werden den kampioenen aangeboden, terwijl verschillende spelers in triomf naar de kleedkamers werden gedragen. HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A: Schoten 2—V.S.V. 3 3—1 RipperdaHaarlem 4 40 1 B: I.V.O.—D.I.O. 3—2 R.C.H. 4E.D.O. 4 4—1 Stormvogels 3—D.W.O. 3—0 2 B: Beverwijk 2T.H.B. 2 6 2 C: D.I.O. 2Spaarnevogels 2 35 Droste—V.V.H. 3 2 D: T.H.B. 3—R.C.H. 6 6 3 B: Bloemendaal 3VI. Vogels 22 D.W.O. 3V.V.H. 2 3—5 3 G: Bloemendaal 5E.H.S. 3 43 3 J: R.C.H. 11—E.D.O. 9 8—3 E.D.O. 7—Hillegom 3 4—1 JUNIORES. Afdeeling B: R.C.H. bKennemers b E.D.O. b—VI. Vogels 2—4 Afdeeling C: Halfweg—R.C.H. c 5—0 Afdeeling D: Bloemendaal cV.S.V. b 64 Afdeeling E: Bloemendaal dE.D.O. c 122 PROMOTIECOMPETITIE. 2e klasse: E.D.O. 5E.T.O. ri ADSPIRANTEN. Beverwijk bV.S.V. b 4—2 Stormvogels d—Beverwijk c 1—3 Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem. R. C. H. 3 17 14 2 1 30 74—28 1.76 Ripperda 18 14 1 3 29 63—30 1.61 E. H. S- 18 10 2 6 22 66—38 1.22 Kinheim 2 18 9 2 7 20 55—40 1.11 H. F. C. 3 18 6 4 8 16 48—52 0.89 Damiaten 18 6 4 8 16 53—76 0.89 E. D. O. 3 18 6 2 10 14 49—60 0.77 Schoten 2 18 4 4 10 12 43—65 0.67 Haarlem 4 18 4 3 11 11 44—78 0.61 V. S. V. 3 17 3 2 12 8 36—64 0 47 Eerste klasse B R. C. II. 5 18 12 3 3 27 63—36 1.50 Stormv. 3 18 10 3 5 23 61—45 1.28 D. I. O. 16 8 3 5 19 35—27 1.19 R. C. H. 4 17 9 2 6 20 51—38 1.18 I. V. O. 18 10 1 7 21 55—57 1.17 Spaarnev. 17 9 1 7 19 47—35 1.12 E. D. O- 4 18 7 2 9 16 54—54 0.89 Bl'daal 2 13 3 6 9 12 40—59 0.67 Haarlem 3 18 5 2 11 12 39—60 0.67 D. W. O. 18 3 1 14 7 28—64 0.39 OM DEN H.V.B.-BEKER. BeverwijkZeemeeuwen (33) Beverwijk wint den toss; dadelijk vallen de Zeemeeuwen geducht aan, doch de achter hoede van Beverwijk heeft er goed het oog in. Om beurten zijn de doelen in gevaar, doch doelpunten blijven uit. Als de thuisclub eens van rechts goed voorzet, kogelt de rechts binnen keihard in, welk schot de keeper wel stopt, maar niet wegwerken kan; de midvoor scoort onhoudbaar (10). De aanvallen der bezoekers zijn zeer gevaarlijk, doch voorloo pig houden de Wijkers stand totdat de scheidsrechter een penalty aan Zeemeeuwen toekent wegens een dubieus handsgeval; deze. strafschop wordt onhoudbaar ingeschoten (11). Na de rust direct eenige pittige aan vallen der Zeemeeuwen, welke een corner opleveren; deze wordt in het Wijkerdoel ge schoten (12). De Wijkers houden goed vol en geven zich nog niet gewonnen; als de linksbuiten goed doorbreekt en voorzet is de midvoor er bij en de stand is 2—2. Aan span ning ontbreekt het niet. Er ontstaat een gewirwar van spelers voor het Wijkerdoel, waaruit ten slotte de Meeuwen doelpunten (23). De Wijkers for- ceeren een corner, die wordt weggewerkt, doch zij komen weer terug: als de rechts binnen goed doorzet, geeft hij zijn midvoor gelegenheid om den stand gelijk te maken. (3—3). Eenige opgelegde kansen worden ge mist. Als de heer Sikman het einde aankon digt, is Beverwijk uitgebekerd. SchotenZandvoort (62) Te twee uur wordt begonnen; Zandvoort is het eerst aanvallend, maar vindt de Schoten defensie in goeden vorm. Als Schoten dan wat los komt, heeft zij succes (10). Goede aanvallen volgen elkaar op; weder om scoort zij (20). Dan een corner op het Zandvoort-doel, goed genomen door Kedde. De ba! verdwijnt in het doel (30). Spoedig hierop is het rusten. Na de thee weer een aantrekkelijke wed strijd. Wederom heeft Schoten succes (40). Dan een snelle aanval van Zandvoort; een scrimmage ontstaat voor het Schoten-doel, waaruit tenslotte via een Schoten-been een doelpunt ontstaat (4—1). Schoten krijgt dan een penalty toegewezen, die benut wordt. (5—1). Nog is het niet genoeg; steeds zit Schoten voor het Zandvoort-doel. Het wordt 61. Zandvoort blijft hard werken, maar ziet geen kans om de backs te passeeren. Wan neer de Schoten-verdediging wat ver op dringt, profiteert de Zandvoort-midvoor daar van (62). Weldra is het nu tijd. Schoten plaatst zich in de finale tegen den winnaar van den wed strijd Beverwijk—Zeemeeuwen. Eerste klasse A. Schoten 2—V. S. V. 3 (3—1) Door deze overwinning is Schoten II be houden gebleven voor de eerste klasse. Onze gelukwenschen. Te tien uur stellen de elftallen zich op. Direct is Schoten aanvallend; en het spel is nog geen twee minuten oud, of Schoten weet fraai te doelpunten (10). V. S. V. III zit geweldig op den bal, maar haar spel is ook niet fraai. Schoten verhoogt den voorsprong (2—0). De linksbinnen van V. S. V. wordt wegens te ruw spel van het veld gezonden. V. S. V. krijgt wel eenige kansen, maar door slecht schieten gaan deze te loor. De tweede helft is nog minder fraai, dan de eerste. Een snelle uitval van V. S. V. brengt haar een verdiend tegenpunt (21). Een vinnige strijd volgt. Er ontstaat een corner op het V. S. V.-doel, waaruit gescoord wordt (31). V. S. V. III degradeert. EERSTE KLASSE B. I. V. O.—D. I. O. (3—2) De thuisclub probeert een nieuwe opstelling; D.I.O. is zonder Wijkhuizen. Hoewel er niets op het spel staat-, ontwikkelt zich een aardige strijd met D. I. O. iets meer in den aanval, welke meerderheid zij in een doelpunt weet uit te drukken (01). Na dit doelpunt gaat de strijd volkomen op en neer; als de D.I.O.-achterhoede even weifelt, profiteert I.V.O.'s rechtsbinnen hier handig van (1—1). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting gooit I.V.O. het spel meer open, waardoor de aanvallen een gevaarlijker karakter dragen. Een vrije schop wordt '#ard ingeschoten, maar door den D.I.O.-keeper het veld ingestompt, waarna I.V.O.'s linksbinnen den bal in het net deponeert (21). D.I.O. pakt nu beter aan, doch haar links buiten is totaal uit vorm, zoodat van dien kant geen gevaar dreigt. Toch konat de ge lijkmaker als de rechtshalf hard inschiet (2—2). Weer nemen de geblokten de leiding, als de rechtsbinnen langs den uitloopenden keeper inschiet (32). Bij D.I.O. gaat Kluiskens nu naar voren, doch ook hij kan het niet meer tot scoren brengen, terwijl de achterhoede er danig door wordt verzwakt. Zelfs komt I.V.O.'s links buiten nog eens geheel vrij voor doel, doch zijn schot wordt gekeerd. Met 32 komt het einde van deze prettige ontmoeting. R. C. H. 4—E. D. O. 4 (3—1) R.C.H. 4 heeft drie invallers, heigeen ech ter niet in het minst aaialeiding is om bü de pakken neer te zitten. Van beide zijden ont wikkelt zich dan ook een aantrekkelijk par- tij tje voetbal, waarbij de achterhoeden voor- loopig meester van het terrein blijven. R.C.H. 4 weet voor de rust op fraaie wijze te doel-.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10