R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS ATHLETIEK. WANDELSPORT HOCKEY. HONKBAL ZWEMMEN WIELRIJDEN. punten, zoodat zij wanneer de rust aan breek:. een 1—0 voorsprong heeft. Ook na de rust gaan beide partijen goed tegen elkaar op. De R.C.H.-aanvallen zijn echter iets gevaarlijker, hetgeen dan ook in doelpunten wordt'uitgedrukt. Met een 3—0 voorsprong voelt R.C.H. zich blijkbaar veilig. E.D.O. 4 weet echter op keurige wijze den achterstand te verkleinen. (31). R.C.H. zoowel als E.D.O. pakken de zaken serieus aan, doch verandering in den stand wordt niet meer gebracht. Het einde komt met een verdiende 31 overwinning voor de Racing-menschen. ZATERDACMIDDAG- COMPETITIE. Onderlinge wedstrijden „Kennemerland'. Deze wedstrijden, waaraan bijna alle leden van „Kennemerland" deelnamen, werden Za terdag aan den Vergierdeweg gehouden. Er werd met veel animo gestreden. De per soonlijke driekamp were" thans gewonnen door G. Kramer, die daardoor voor één jaar in het bezit komt van den fraaien .Heimig" wisselbeker, en als eersten prijs een groote zilveren medaille won. De winnaar van het vorige jaar, O. Bijker, eindigde als nummer twee met slechts één punt achterstand. Uitslag: 1 G. Kramer, 61 punten; 2 O. Bijker, 60 punten; 3 G. de Lugt, 56 punten. De „Kroon" Racers, die over een prima middenlinie beschikten, zegevierden in het voetbaltournooi, met twee gewonnen wed strijden en één gelijk spel. De „Schoonhoven" Villa behaalde den twee den prijs. De heeren R. Honijk en C. J. Roodt kweten zich op voortreffelijke wijze van hun ver moeiende taak als scheidsrechter. Na afloop werden de prijzen door den heer L. Brunt, voorzitter der regelingscommissie, uitgereikt. De uitslagen luiden als volgt: The Schoonhoven VillaHeimig Rovers 11 The Janssen RunnersKroon Racers 01 The Heimig Rovers—Janssen Runners 60 The Kroon Racers—Schoonhoven Villa 0—0 The Heimig Rovers—Kroon Racers 02 The Schoonhoven Villa—Janssen Runners 2—0 Jaarvergadering „Kennemerland". Bovengenoemde voetbalvereeniging hield haar jaarlijksche algemeene vergadering in het café-restaurant „Bolwerk". Te half negen opende de heer A. Heimig deze druk bezochte bijeenkomst, waarna eenige ingekomen stukken werden behan deld. Het keurig verzorgde jaarverslag van- den secretaris, den heer H. H. Janssen werd met applaus begroet. Duidelijk bleek hieruit, dat de vereeniging in groocen bloei verkeert. Het financieel overzicht van den penning meester, den heer H. H. van Schoonhoven, gaf te zien, dat er aan het einde van het ver- eenigingsjaar een nadceiig saldo was. Er ontstond over dit punt een uitvoerige dis cussie, waarbij een aantal leden cor.tributie- verhooging voorstelde. Dit voorstel werd evenwel verworpen, in verband met de heer- schende malaise. De aftredende bestuursleden H. Kroon en H. H. van Schoonhoven werden bij acclama tie herkozen, evenals de elftalcommissie, die dus voor het komende seizoen wederom sa mengesteld is uit de heeren H. H. Janssen, H. Kroon en A. Mostert. In September zal het 12 1,'2-jarig bestaan der vereeniging op bescheiden wijze worden herdacht. In den komenden zomer hoeft men wederom de beschikking over den heer N. van Dam. den bekenden R.C.H.'er, die geheel belangloos de spelers van het eerste en twee de elftal zal trainen. Te circa elf uur sloot de heer Heimig deze geanimeerde bijeenkomst. BUITEN DE COMPETITIE. Alcm. VictrixHaarlem (31) Zondag speelde Haarlem in Anna Paulowna een propaganda-wedstrijd tegen Alcm. Victrix De roodbroeken hadden invallers voor Iseger en Oldenburg. Vóór de rust had Haarlem voordeel van den wind, wat Alcm. Victrix niet belette om de leiding te nemen. Er werd vlug gespeeld. Uit een voorzet van Smit kopte Van Polanen den gelijkmaker in het net. (1—1). Rust kwam met 1'1. In de tweede helft ging de strijd geruimen tijd gelijk op, zonder dat door Haarlem werd gescoord; de uitvallen van Haarlem waren wel het gevaarlijkst, maar het liep den rood broeken tegen. Alc. Victrix nam weer de leiding en verhoogde den voorr. -ong onmid dellijk daarna tot 3—1. Haarlem bleef hierna in de meerderheid, maar de keeper van Alcmaria stopte alles; de roodbroeken haalden den achterstand niet meer in. Met 31 won Alcm. Victrix dezen aardigen wedstrijd. Van der Sïuijs-tournooi. Zondag werden voor de halve competitie, georganiseerd door de N.V. Van der STuijs twee wedstrijden gespeeld met de volgende resul taten: V.V. Unionv. d. Sluys 121 V. V. T. O. P.—Ford 3—3 De Uitslagen. R.-K. F (Noord—R. K. F. (Zuid) 3—2 Kampioenscompetitie. Achillis—S. D. O. U. C. 2—2 V. V. Z.—H. M. S. 1—3 E. M. M.de Meer 21 Donk—G. D. A. 4—3 Oefenwedstrijd Haarl. Elftal H. B. C.T. IJ. B. B.-comb. 52 HongarijeOostenrijk (11) Uit Boedapest: Voor 50.000 toeschouwers had hier Zondag de 72ste landenwedstrijd plaats tusschen Hongarije en Oostenrijk. De Oostenrijkers konden in het eerste kwartier hun vorm niet vinden; de Hongaren waren toen het meest in den aanval. Daarna kwam Oostenrijk er steeds beter in; in de 36ste minuut gelukte het Oster- mann, het Oosten rij ksche doelpunt te scoren. Na de rust werd Oostenrijk steeds sterkei- prachtige staaltjes voetbal werden er te zien gegeven. Vooral Sindelar was er goed in. w Hongarije kwam in de meerderheid; zij had bepaald pech. toen vier maal een schot tegen den paal ketste. Tenslotte maakte Markos vijf minuten voor het einde den gelijkmaker. Scheidsrechter was de Italiaan Barlassina. Het gelijke spel 1—1 gaf de verhouding goed weer.- Brusselsch ElftalHaarlemsch Elftal. Naar wc vernemen, speelt Zondag a s. het Haarl. Elftal in Brussel tegen een elftal van de Entente Brabangonne. Het Haarl. Elftal wordt hedenavond samengesteld. Stormvogels-veteranenV. O. C.- veteranen (25) Zaterdag jl. ontmoetten de oudjes van V.O.C. en Stormvogels elkaar op het Storm vogels-terrein. Met de rust was de stand 22 doch de V.O.C.-veteranen die vrij geregeld spelen, bleken over het meeste uithoudings vermogen te beschikken en wonnen tenslotte met 25. Ons Racing Nieuws. We ontvingen No. 1 (negende jaargang) van „Ons Racing Nieuws", het orgaan van de voetbalvereeniging R. C. H. Het beval de vol gende rubrieken en artikelen: Mr. J. Curtis' vertrek; Bij Emil Riff's komst; Onze Maan- delijksche Revue; Ons Tweede toch kam pioen; Onze H. V. B.-elftallen; Ons Paasch- tournooi; Clubnieuws; Het hoekje voor de R. C. H.-jeugd; Wat adspiranten van onze spelregels moeten weten; de Zateröagmid- dag-adspirantencompetitie; Wij gaan alhie- tiek beoefenen, enz. Electrisch Materieel. Zaterdag hield bovengenoemde vereeni ging ter gelegenheid van haar tweejarig be staan een feestavond in de bovenzaal van café Brinkmann. Dadelijk na de opening werd door den heer Knape namens de donateurs der vereeniging een prachtige clubvlag aangeboden. Als humoristen traden op de heeren Klare en Flora. Medewerking werd verleend door de Elsneser Jazz-band. Tevens werden aan de deelnemende ver eeniging der Seriewedstrijden van E. M. de prijzen uitgereikt: aan Chemica, H.Z.V., T. O. P. en v. v. E. M. Na afloop werd tot laat in den nacht ge zellig gedanst. VOETBAL IN ENGELAND. DE EINDSTRIJD OM DEN BEKER EvertonManchester City (30) Zaterdagmiddag 3 uur is op het stadion te Wembley de voornaamste voetbalwedstrijd van het Engelsche seizoen gespeeld, de eind strijd om den beker, die dit jaar tusschen Everton en Manchester City ging. Aan de N. R. Ct. ontleenen we hierover het volgende: 's Morgens zijn 70 extra treinen uit Liverpool en Manchester Londen binnengestoomd en men schat dat tenminste 30.000 aanhangers van beide ploegen geen plaats meer op het terrein zullen vinden, die, ofschoon zij weten dat geen plaatsbewijzen meer worden ver kocht, het er toch maar op gewaagd hebben bij een of anderen opkooper hun slag te slaan. Het aantal plaatsen op het stadion is met ongeveer 1500 uitgebreid, zoodat er ongeveer 93.000 toeschouwers geborgen kunnen wor den. Het weer is niet zoo fraai als gisteren: de lucht is in de ochtenduren bewolkt; te één uur wordt bekend gemaakt dat de Koning niet zal komen, maar zich zal laten verte genwoordigen door der Hertog van York. De eenige noviteit in den eindstrijd van dit jaar is dat de spelers genummerd zullen zijn, maar niet volgens het oorspronkelijke plan van 1 tot 22, maar tweemaal van 1 tot 10. Dit komt omdat alle spelers nr. 13 wilden hebben en geen enkele nr. 11, waarop de commissie besloot de beide doelverdedigers, die toen een aparte trui dragen, niet te num meren en de andere spelers de nummers 1 10 toe te kennen. Te twee uur waren alleen op de groote tribune nog enkele open plekken; alle staan plaatsen leken reeds ingenomen, ofschoon het nog binnen bleef stroomen. De menigte vermaakte zich met het nu al weer tot g'ewoonte geworden gemeenschappe lijk zingen en het luisteren naar de mar- schen. die de kapel van de Iersche garde ten gehoore brengt. Vijf minuten voor tijd betreden de ploegen, luide toegejuicht door de menigte, het veld. om zich en haie op te stellen, waartusschen de hertog van York doorloopt om allen de hana te drukken. Dan is het opgooien; Dean blijkt de gelukkige te zijn geweest. Er is ech ter niet veel wind en het voor- of nadeel is derhalve niet groot. De strijd begint met een aanval der City en Busby kan reeds in de eerste minuut in gooien vlak bij de Everton hoekvlag, maar Cook reclt. Een schot van den veteraan McMullan gaat naast en dan krijgt Geldard een kans, maar Bray ontneemt hem den bal. De eerste kopbal van Dean komt recht in Langford's handen. Een vrije schop tegen Dunn maakt een einde aan een volgenden aanval van Everton maar in het algemeen is de City nog iets vlugger en gevaarlijker. Nr 10 minuten volgt de eerste hoekschop voor de City die goed door Toseland geno men, maar door Brook uitgetrapt wordt. Dunn lost een harden schuiver, dien Lang ford uit een hoek grabbelt en onmiddellijk goed wegwerkt. De veteraan Creswell, die in zijn 20ste voetbalseizoen is, neemt Herd dan prachtig den bal af en plaatst naar voren, maar Stein kan den bal niet bereiken en hij gaat uit. Dan Wordt even gestopt voor McMul- lan die in botsing met Cook een opstopper krijgt, maar hij is spoedig weer in orde. Het spel staat op middelmatig eerste klas se peil. wel vlug, maar zonder eenig plan of verrassende bewegingen. Er wordt bij de minste aanleiding uitgetrapt en zelfs al, ge heel onnoodig, door de halfbacks. Brook, de gevaarlijke linksbuiten der City. krijgt niets te doen, maar de Everton vleu gelmannen zien geen kans tot de befaamde rennen langs het lijntje. Stein neemt een hoekschop dien Dale hard naar voren trapt en een halve minuut later is het hoekschop aan den anderen kant voor de City. Brook trapt hieruit meters naast. Het regent nu hoekschoppen, van welke Gel dard één een paar meters achter trapt. Dat zijn de Wembley-zenuwen. Een hard schot van Dunn wordt door Cann achter getrapt, maar ook deze hoekschop leidt tot niets. Dan gaat een harde voorzet van Geldard recht langs het City-doel. maar geen der Everton- voorwaartsen kan den bal bereiken, die aan de andere zijde uit gaat. Vijf minuten voor rust krijgt Geldard weel een kans. Langford krijgt den bal te pakken, maar hij glijdt uit zijn handen. Stein loopt in en scoort met een hard, maar gemakkelijk schot (10). Dit punt vuurt Everton tot grooter kracht inspanning aan, maar de City laat zich geen tweede maal overrompelen. De rust komt met 1—0 en Everton in den aanval. In de rust hebben we even gelegenheid een fout te herstellen. Ten slotte blijken de spe lers toch allen opvolgend te zijn genummerd, met Sagar no. I en Langford no. 22, zoodat Mc. Mullan het veel begeerde nr. 13 heeft ge kregen. wat hem voorioopig slechts den eer sten flinken duw heeft, opgeleverd en weinig gelegenheid tot ontplooiing van zijn spel. De eerste aanval is weer voor de City: Bray trapt een bal meters over. Dan breekt Cann een gevaarlijken aanval van Johnson en Stein door een fermen trap naar voren. McMullan wringt zich eindelijk door een paar verdedigers, maar ten slotte strandt hij op Cook. Na slechts zeven minuten vliegt Gel dard weer langs de lijn, Bray kan hem niet inhalen, een voorzet volgt, Dean springt op en^ maakt met een prachtigen kopbal den tweeden goal door Everton '20>. Een mi nuut later schiet Brook hard en zuiver, maa: Sagar houdt der. effectbal prachtig en werkt hem langs den paal. De hoekschop levert weer niets op. Brook en McMullan geven echter niet op en Brook lost na tien minuten weer een goed schot, dat Sagar echter nogmaals op zijn post vindt. Het eenige gevaar voor Everton komt van den City's linkervleugel, maar de jonge half Button wordt steeds beter en maakt het zoo wel Brook als den Schot geducht lastig. In, het veld is F.verton niet opvallend sterker,; maar de backs zijn veel beter dan het City- paar en Cressweli houdt den geheelen rech tervleugel van Manchester vrijwel alleen in,, bedwang. Tien minuten vóór tijd beginnen de voor zichtige toeschouwers, die steeds het ge drang willen vermijden, reeds hier en daar op te stappen, overtuigd als men is dat Ever ton reeds gewonnen heeft. Ook de ploeg van de City schijnt zich langzaam in het onver mijdelijke te schikken, want de aanvallen worden minder talrijk. Acht minuten voor tijd komt aan alle onzekerheid een einde. Van een hoekschop krijgt de kleine Dunn den bal vlak op zijn voorhoofd en met een vlugge beweging zendt hij hem hard in den hoek, waar Langford niet staat <30). Everton is nog niet verzadigd; zij wil voor de eerste maal sinds 1902 meer dan drie doel punten in een eindstrijd maken. Dean tracht een paar maal alleen door te breken, maar Cowan is toch nog fit genoeg om dit te be letten. McMullan vecht nog alleen voor een tegenpunt, maar hij kan niet tegen Button of Cook op. Als de scheidsrechter -voor de laatste maal fluit, stompt Sagar kalm een zachlen bal van Marshall weg. die gij GeMard terecht komt, die er hard mee uit het veld naar de. kleedkamer loopt. Een minuut later ontvangt Dean den be ker uit handen van den hertog van York en de spelers de medailles van den 82-jarigen voorzitter van de F.A., Sir Charles Clegg. Het is overigens een eindstrijd geweest, die behalve te Liverpool spoedig vergeten zal worden, zooals de meeste van deze wedstrij den sinds den oorlog. De Competitiewedstrijden. De uitslagen van de Zaterdag in de eerste divisie gespeelde wedstrijden luiden als volgt: ArsenalHuddersfield Town 22 BirminghamLeicester City 04 Blackburn RoversAston Villa 05 BlackpoolWolverhampton 22 Derby CountyNewcastle 32 Leeds UnitedMiddlesbrough 01 Sheffield WednesdayBolton Wanderers 20 SunderlandPortsmouth 03 West Bromwich AlbionLiverpool 21 Stoke City en Tottenham Hotspur promo- veeren naar de eerste divisie. Het is nog niet beslist wie van de eerste divisie-clubs naar de tweede divisie zuilen degradeeren. Nationale wedstrijden van „Haarlem". Evenals vorige jaren organiseert de H.A.V. „Haarlem" ook dit jaar eenige nationale athletiekwedstrijden op het „Haarlem"-ter- rein. De eerste wedstrijd zal plaats hebben op Zondag 11 Juni a.s. Deze wedstrijd be looft zeer interessant te worden, aangezien deze kamp tevens geldt als selectie onder de Hollandsche athleten voor de Engelsche Kampioenschappen, welke eenige weken latei- te Londen worden gehouden. Neerland's beste athleten zullen daa-rom op 11 Juni in Haarlem aan den start ver schijnen. En daar bovendien de organisatie in handen van de H.A.V. is, zal het dien dag aan publieke belangstelling zeer zeker niet ontbreken. Het programma is voorioopig als volgt samengesteld: 100 M„ 400 M 800 M., 1500 M., 3000 M. hardloopen, 110 M. Horden, 400 M. Horden, 4 x 100 M. Estafette. 10 x 100 M. Estafette om het kampioenschap van Nederland. Ver springen met aanloop, Hink-stap-sprong, Polsstokhoogspringen, Speerwerpen, Discus werpen en 100 M. voor Juniores. Voorts houdt de H.A.V. op den Pinksterdag onderlinge wedstrijden voor adspiranten en juniores, waaraan ook een beperkt aantal scholieren zullen kunnen deelnemen; voor de oudere leden zullen enkele loopnummers in het programma worden opgenomen. Jan Passtoors. Door bovengenoemde vereeniging werd Zondag een 30 K.M. afstandsmarsch georga niseerd, waarvan gezegd mag worden, dat dit éen succes is geweest. Te circa 10.15 uur waren ruim 225 deel nemers in het ververschingshuis in het Wan delbosch Groenendaal aanwezig. Toen er te 10.30 uur starten geblazen werd, ging het met een flink tempo via den Heeren- weg naar de Zandvoortschlaan naar de bloembollenstreek. Via de Zonnebloemlaan ging het daarna in de richting Vogelenzang. Vandaar langs de Margrietenlaan dwars door de Zilk. waar volop genoten werd van de heerlijke natuur en prachtige kleurschakeering der bloemen velden. De prijzen vielen ten deel aan de navol gende vereenigingen 1. A.W.S.V. t IJ" uit Amsterdam, de zil veren beker plus vereenigingsprijs als grootst deelnemende vereeniging buiten de stad. 2. H.W.S.V. Dudok de Wit de zilveren beker plus vereenigingsprijs als grootste deelnemende vereeniging binnen de stad. 3. De B. W. Club de Kievit uit Bussum ver eenigingsprijs. 4. Amsterdamsche Burgerwacht vereeni gingsprijs. 5. H.W.S.V. de Wandeltoerist vereenigings prijs. 6. W.S.V. de S.HE.L.L. uit Amsterdam ver eenigingsprijs. Voorts werd aan een lid der W.S.V. Nijme gen Steeds Voorwaarts een vergulde medaille uitgereikt zijnde voor den verst wegkomenden deelnemer. Tevens ontvingen allen een verzilverd kruisje als herinnering aan dezen tocht, PRO.MOTIKCOMPETITIF.. Togo—M. H. C. (4—1) De tweede promotie-wedstrijd is door M.H.C. verloren, waardoor een beslissingswed strijd noodzakelijk is geworden, die Zaterdag a.s. te Amsterdam gespeeld zal worden. De nederlaag van V.H.C. is te wijten aan de slechte terrein-om .andigheden. waaraan Togo meer gewend was en aan een groote 1 dosis pech voor M.H.C.. vooral in de tweede 1 helft, toen de Musschen bijna voortdurend aanvallend waren en eenige schoten óf tegen den paal óf juist naast gingen. Juist in deze periode verzekerde Togo zich van de over winning door eenmaal van een vergissing te profiteeren en vervolgens een straf vomer te benutten. De nederlaag is dan ook geenszins ver diend; een gelijk spel w/is veel juister ge weest. De wedstrijd ging aanvankelijk vrijwel ge lijk op. Wel hadden de Musschen-backs me«r moeite met de Haagsche aanvallen, dan de Togo-verdediging. welke zeer goed speelde, met de Haariemsche aanvallen. Na ongeveer vijf minuten slaagt Togo erin. de leiding te nemen tl—0\ maar enkele mi nuten later doet Van Citters dezen voor sprong alweer teniet gaan (1—l). De wedstrijd herkrijgt na deze korte leven dige periode weer zijn gelijkmatig karakter, totdat enkele minuten voor rust Togo op nieuw de leiding verkrijgt, dank zij een mis verstand in de Haariemsche verdediging (2—1). 5 b In de tweede helft gooit M.H.C. er nog een schepje op met het gevolg, dat de Musschen sterker worden, maar voortdureid op een goed spelend Haagsch backstcl stuiten. Ongeveer twintig minuten voor tijd slaagt Togo er opnieuw in te scoren '3-D. M.H.C. krijgt voor doel bijna geen kans tot schieten; enkele schoten hebben nog pech ook. Na al deze vcrgeefsche pogingen geeft M.H.C. de hoop op een gelijk spel althans op en een door Togo benutte strafcorner bracht den stand op 41. De stand is thans: gesp, gew. gel. verl. pnt. v.—t. Togo 2 10 12 6—5 M.H.C. 2 10 12 5—6 VoorlooDis: Ned. ElftalAnglo Indians (22) Zondag werd deze wedstrijd in Den Haag gespeeld. Het einde 'kwam met een 22 ge lijk spel. wat voor de Hollanders een ver dienstelijke uitslag is. Nederland BAnglo Indians (12) Bovengenoemde' wedstrijd had Zaterdag middag -te Amsterdam plaats. De Hollanders leden een eervolle 2—1 nederlaag. Rust kwam met 1—0 voor de bezoekers. NederlandDuitschland. Het Nederlandsch elftal. Naar wij vernemen is het Nederlandsch hockeyelftal, dat op Zondag 14 Mei a.s. te Amsterdam tegen Duitschland speelt, als volgt samengesteld: Doel: Van der Does (H. O. C.) Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H. o. C.) Midden: Braet (H. H. Y. C.). Ter Haar (Amsterdam) cn van Licrop (Hilversum). Vóór: Wagener (Amsterdam), Maas iH. H. Y. C.), van der Berg (Amsterdam). Dupon (H. H. Y. C.) en van der Haar (H. H. Y. C.> Naar men weet is de Haagsch Lyceum Club (H. L. C.) weer een zuivere schoolhockev club geworden cn speelt thans weer in d'e derde klascompetitie. De spelers van het eer ste elftal van H. L. C. hebben een afzonder lijke vereeniging gevormd, de Haagsche Hockey en IJshockeyclub tH. H. Y. C.) De Duitsche Hockeybond en de rassenkwestie. BERLIJN, 28 April (V.D.) Het bestuur van den Duitschen Hockey Bond heeft z:eh thans eveneens uitgesproken ten opzichte van de Ariërskwestie en daarbij besloten o.m.. dat niet ariërs of Marxisten geen zitting kunnen nemen in leidende functies van bon den en vereenigingen. Wat betreft het lid maatschap van deze menschen verwacht het bestuur van den Hockeybond binnenkort een algemeene regeling. De Duitsche Zwembond had eenige dagen overeenkomstige besluiten genomen. Swastika. De Honkbal-afdeeling van „Swastika" be gon Zaterdag haar geregelde oefeningen op het terrein aan den Vergierdeweg. welke ook Zondagmorgen werden voortgezet. Was de opkomst Zaterdag niet zoo groot, Zondag morgen heeft een flink aantal leden aan de oefeningen deelgenomen. Er werd met veel animo geoefend, de slagoefeningen deden zien, dat op dit punt gecde vorderingen ge maakt worden. Dat de Honkbalsport in Swastika populair is en men vooruitgang boekt, was te zien aan het groote aantal nieuwe spelers, dat dit jaar deze mooie zomersport gaat beoefenen. De Tiroolsche skiloopers de gebroeders Laat- scner propageeren een nieuw soort skisport, n.l. het rol-ski-en. Het gevolg is dan cok dat Swastika dit sei zoen met twee negentallen aan de Honkbal competitie zal deelnen cn Honkbalclub Haarlem. Met ingang van l Mei heeft ..Haarlem" weder de beschikking over het speelterrein aan de Kleverlaan gekregen. Ook dc oefening gen op Woensdagavond worden hervat, te beginnen met Woensdag 3 Mei. Om den Zilveren Bal Het bestuur var. de Honkbalclub Haarlem heeft, besloten de bekende scrlewcdstriidcn om den Zilveren Bal dit Jaar te doen speler, op Zondag 11 Juni. D. E. C. speelt niet mee. Daar D.E.C. in voetbalmocilijkhcdcn ver keert izij neemt de laagste plaats in en moet degradatie wedstrijden spelen) zal zij dit jaar niet aan de honkbalcompetitie deelnemen. Kniertje in het Sportfondsenbad. Zaterdagmiddag is te Arnhem het Sport- fondsenbad geopend door burgemeester Mr. S. J. R. de Monchy. De 80-jarige mevrouw Esther de Boerv. Rijk was de eerste, die na de officieele opening een baantje zwom. L)c kranige zwemster had hiervoor luide toejui chingen en bloemen in ontvangst te nemen. De toeschouwers zongen allen uit volle borst „Lang zal zij leven!". Jenny Kastein verbetert haar wereld record 400 M. schoolslag. Bij de jaarlijksche zwemwedstrijden var. de Hollandsche Dames Zwemclub wist mej. Jenny Kastein haar eigen wereldrecord op de 400 M. schoolslag te verbeteren. Zij bracht het van 6 minuten 31.4 sec op 6 min. 29 sec. R. D. Z. verbeterde bij deze gelegenheid het Nederl. record 4 maal 100 M. vrije slag en bracht het van 4.57 4 5 op 4.25 4 5. Voor de R. D. Z. zwommen de dames A. Timmermans, T. Baumeister, G. Brouwers en W. den Ouden. Nieuw wereldrecord 100 M. schoolslag dames. Uit Kopenhagen: Else Jacobson verbeterde het wereldrecord 100 Meter schoolslag dames tijdens een tweekamp voor dames tusschen de Deensche dameszwemvereeniging d. K. G. en de Charlottcnburger S. G'. Duitschland). Zij bracht het wereldrecord op 1 min. 25.8 sec. De Bataaf. De uitslagen van de trainlngsritten op Zondag zijn: Peletonrit 80 K.M.: 1. A Scheltus. C. Lou- we. J. de Reus. J, Balk, J. Boterman, P. Koene allen rijtijd 2.11.50 uur; C. Molenaar, G. Mar kus, beiden rijtijd 2.20.30 uur. Recordrit over 30 K.M. voor Juniores: 1. G. Wilderom, 0.57.50 uur; 2. W. Stoelman, 0.57.53 uur; 3. K. de Reus, 0.59.50 uur; 4. J. van Pel, 1.0.30 u.: buiten mededinging; 5. C. de Koning. 1.0 36 uur; 6. T. Ooms 1.0.47 uur. Zondag 7 Mei neemt de H.S.C. ..de Bataat" deel aan het kampioenschap van Noord-Hol land van de F.W.N.H., dat over een afstand van 80 K.M. te Midden Beemsler wordt ver reden. Wedstrijden op de Wielerbaan te Rijswijk. Zondag werden op de wielerbaan te Rijs wijk de volgende wedstrijden gehouden: Wedstrijden achter motoren: l. Rausch, 2. Crewer, 3. Linart. 4. De Graaf, 5. Lorie. Revanche match sprintswedstrijd: 1. v. Eg- mond. 2. Leene. Sprintwedstrijd amateurs: 1. Krooiman, 2. Verheyen. 3. Beukers. Jeugdige Duitsche athleten hebben een bezoek'gebracht aan het stadion van JVhitc-Cily bij Londen,, waar ccn internationaal sportfeest werd georganiseerd.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11