m mmw wmmm 9 M'W m m w m m m i DAMMEN. H H Él 9' HP H m m m §1 11 S H f- 8 11 m üf Si M U jj B 8 ZEILEN KANO SPORT POSTDUIVEN HANDBAL KORFBAL LAWNTENNIS SCHERMEN BILJARTEN CRICKET SCHAAKRUBRIEK P SU i MX Ut H a# r4j i§ Damredacteur: j. w. van dartelen Koediefslaan 42, hoek Van de Spiegellaan Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden naar bovenstaand adres. In Canada heeft het damspel in de laatste tien jaren een zeer groote vlucht genomen. Alhoewel de Canadeezen hoofdzakelijk spelen op het bord met 144 velden, schenken zij toch ook aandacht aan ons honderd-ruiten bord en vooral de problemisten componeeren op ons boord gaarne. „Draughts Review", het tijdschrift van den Engelschen Dambond publiceerde in haar April-nummer 1933 onderstaande compositie van Dr. Jos. Le Blond, Mayor of Lévis. PROBLEEM No. 1915. Auteur: Jos. Le Blond. Burgemeester van Lévis Province de Quebec. Canada. ZWART mz> I m m m ÜP nn s WIT Stand in cijfers op: Zwart 12 schijven op: 2 5 6 8 9 13 14 18 19 23 28 en 38. Wit 12 schijven op: 11 17 20 21 26, 27 30 31 40 41 45 en 47. Wit speelt en Wint. Wit wint door: 27—22 (Zwart 18:7) 47—42 (Zwart 38:27) 26—21 (Zwart 14:34» 40:18 (Zwart 13:11) 21:1. Een zeer fraai staaltje probleemkunst, waarmede op duidelijke wijze gedemonstreerd wordt dat de Canadeezen ware virtuozen op het dambord zijn en voor onze Hollandsche problemisten niet behoeven onder te doen. Voor onzen ladder wedstrijd geven wij hier onder ter oplossing de inzending onder het motto: „Immer Emer Glas" No. XVII, van onzen Internationalen Problemisten Wed strijd. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1916. Motto „Immer Emer Glas" No. XVII. Auteur: S. Stroo, Haarlem. Eerste publicatie. ZWART IP^iP g IK m». II gag Sü 11 Hf S IP s is 8 1! H PU fy' f-j "8 H m m 18 3 S ggj H 11 WIT Stand In cijfers: Zwart 9 schijven op: 3 4 7 17 18 19 21 24 en 26. Wit 9 schijven op: 28 30 32 33 36 37 39 40 en 50 Wit speelt en wint. Voorts geven wij voor onzen ladderwedstrijd nog ter oplossing de inzending onder het motto: „Dam. C." No. V, van onzen Inter nationalen Problemisten Wedstrijd. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1917. Motto; „Dam. C" No. V. Auteur: D. J. Erb, Haarlem. Eerste publicatie. Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 7 8 9 10 12 14 17 20 21 22 en 32. Wit 11 schijven op: 19 23 25 31 33 34 35 39 42 43 en 44. Mag Zwart 2126 spelen? Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maan dagavond 8 Mei a.s. bij den Redacteur dezer rubriek OPLOSSINGEN. No. 1908: „Cito" No. I. S, van Duijn, Abbcnes. Wit: 18—12, 28—23, 23:5, 5:32, 34—30, 3249 'Zwart gedwongen 3540) 45:34 (Zwart 5045» 49:40 (Zwart 45—50) 4044, 25:34 en wint. z Zwart: Steeds gedwongen. Opmerkingen der jury: Zwart's laatsten zet? Kunnen daardoor in dit geval geen cijfer geven voor de logica der aanvalspositie. Alles hangt er van af! Dan moet „Cito" de uitdrukkelijke bepalingen der wedstrijdvoorwaarden maar nalezen! No. 1909. Motto: „Le Profane". No. X. Auteur; J. Visser. Apeldoorn Opmerkingen der jury: Zwart staat gewonnen en geeft Wit door 33—39 remisekans met 43—38, 38:7 of 149, 9:36 (37—41) 36—31 (32—37) 47:36 (37—42) 4338 3127. De stand der aanvangspositie dus zeer onlogisch. ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder publicceren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t.m. wed- strijdprobleem No. 1909). Deze luidt momenteel als volgt. Deelnemers pnt. W. Jonkhof Haarlem 134 J van Steenwijk. Ede (Gelderland) 133 J. v. d. Vlugt, Haarlem 131 H. F. Antonisse, Santpoort 123 D. Kleen, Heemstede (1) 115 Jos. Weber, Haarlem 111 J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout 109 A. Smit, Haarlem 99 H. Berghuis, Haarlem 98 J. H. Hilders, Lisse z 95 F. van Marrelo, Haarlem 94 J. van Berkum, Haarlem (1) 89 Nicolaas Knopper, Heemstede 84 Chr. Gerritsen. Bennebroek (1) 82 H. Auvent. Haarlem 81 W. Stroo, Haarlem (1) 75 Joh. Knopper, Heemstede 71 S. van Duijn, Abbenes 70 A. v. d.a Wiel. Velsen 63 C. M. Beek, Haarlem (1) 58 J. P. Exel Sr., Bloemendaal (1) 56 J. Geljteman, Haarlem 55 J. P. Exel Jr., Haarlem (1) 48 P. A. Nooij, Haarlem 45 KI. Munsterman, Santpoort 44 H. G. J. Andriessen, Haarlem 43 H. W. Germeraad, Haarlem 43 H. v. d. Werff Jr., Haarlem 42 H. Beek, Haarlem (1) 34 H. Knopper, Heemstede 34 B. Henneke, Haarlem 28 J. Claus, Haarlem (1) 27 Rudolf Antonissen, Haarlem 27 A. J. Luske, Haarlem 24 J. L. Veen, Heemstede 24 H. Greeüw, Haarle m 23 J. W. Luiten Jr., Haarlem 20 C. Smit, Vijfhuizen 16 D. J. TTerink, Heemstede 14 H. van Lunenburg Jr., Haarlem 13 „Figaro", Haarlem 13 W C. Groenings, Haarlem (1) 12 W. de Jong, Haarlem (10 jaar) 11 W. van Daalen, Haarlem 10 J. F. v. d. Woestijne, Heemstede 9 W. J. v. d. Voort, Nieuw-Vennep (1) 7 C. Rietman, Haarlem (1) 6 A. de Zwart, Haarlem (12 jaar) 5 Mej. A. Schreurs, Haarlem (1) 4 W. Biere Jr., Haarlem 4 J. F. v. d. Mark Jr, Haarlem 4 L. P. Huges, Haarlem (1) 4 J. Paap, Zandvoort 3 J. Siegerist. Haarlem 2 F. A. Berkemeier, Haarlem (1) 0 Admiraaltocht Haarlemsche Zeilvereeniging. Oudergewoonte werd door de H. Z. V. het zeilseizoen gisteren geopend met een partij Admiraalzeilen. Hoewel de temperatuur nu juist niet zomersch was en het zonnetje zich schuil hield, was er een geanimeerde drukte op de. steigers van de H. Z. V. De voorzitter gaf na een kort openingswoord het sein tot, vertrek en zooveel als mogelijk was, ging het in kiellinie van den Mooien Hel naar Spaarn- dam, om vandaar al kruisende (er was on- dertusschen een flinke bries komen opzetten» naar Haarlem te zeilen. Voor de belangstel lenden aan den Spaarndammenveg moet het ongetwijfeld een fraai gezicht geweest zijn om de i-i. Z. V. vloot gade te slaan. Het ge heel maakte dan ook een ileurigen indruk. Een massaal getoeter klonk als muziek over het water en gaf gezellig leven over het wijde water. De terugtocht ging met het windje achter weer naar het clubhuis, waar natuurlijk een warme dronk bij de lunch den inwendigen mensch goed deed. De openingstocht mag wel geslaagd heeten. Haarlemsche Kano-Vereeniging. De H. K. V. hield een belangrijke jaarver gadering in het gebouw „De Nijverheid". Na een welkomstwoord van den voorzitter werd met belangstelling kennis genomen van de jaarverslagen; zoowel die van de secreta ris 'als van den penningmeester werden goed gekeurd. Door bedanken van de heeren Walter en Scheen, voorzitter en secretaris, onderging het bestuur een groote verandering: het be staat nu uit de heeren: W. v. Baren, voorzit ter: J. M. v. d. Horst, secretaris; J. W. Beek. penningmeester en W. Koster en A. Steen beek commissarissen. Bovendien werden samengesteld een boo tenhuis- en reglementscommissie. Er werd een gevarieerd zomerprogramma samengesteld. Na do rondvraag sloot de voorzitter de Vergadering. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Oudenbosch. Afstand 88 K.M. In concours 141 duiven. De prijzen werden als volgt behaald: W. J. der Kinderen 1 8 25. P. Brakel 2 5 10 11 26, F. W. J. Kuijken 3 13 21, F. M. Heerkens Thijssen 4 12 22. J. J. Kan 6 16 17 23 27 28, J. Doorn bosch 7 14, F. van Honschotcn 9 19 24, G. C. ten Bosch 15 29. Joh. L. Heemskerk 18 20. Voor deze vlucht werden drie medailles be schikbaar gesteld. Winnaars waren W. J. dei- Kinderen, P. Brakel en F. W. J. Kuijken. RAPIDITAS (COMB>—IIILOC (HAARLEM) 4—3 (DAMES) Een versterkt tweede elftal van Rapiditas bond den strijd tegen de Haarl. Sportstuden- tcn van het Haarl. Instituut aan. Rust kwam met 22 en het einde met 4—3. RAPIDITAS III—CONCORDIA (COMB.) 3-2 (HEEREN) Het derde Heerenelftal van Rapiditas boek te haar eerste overwinning door van een Concordia-combinatie na een spannenden wedstrijd te winnen. Voor de rust was Con cordia in de meerderheid, maar daar de voorhoede het te veel zoekt in kort spel. kun nen F. Hartendorp Sr. en J. v. d. Munnik steeds ingrijpen. Met rust was de stand 2l. Na de rust ging het spel gelijk op. G. Eysker bracht den stand op gelijken voet, Fr. Bak ker bezorgde aan Rapiditas de overwinning (3—2' DEMONSTRATIE AAN DEN MIDDENWEG Voor een vrij talrijk publiek had deze. bui tengewoon goed geslaagde demonstratie plaats. Rapiditas heeft zich kranig gehouden vooral wanneer men begrijpt dat insiders voor Rapiditas minstens een 101 nederlaag voorspelden. Het einde kwam met een 4—4 gelijk spel Tempo. Gespeeld 30 April serjewedstrijd Tempo I— Palvu I 5—0 NED. KORFBALBOND T. O. G. O.Haarlem I. Wederom moest deze wedstrijd uitgesteld worden daar T.O.G.O. geen beschikking meer had over haar terrein. Aangezien deze wed strijd van geen belang meer is op den stand der competitie, is deze van het programma afgevoerd. Zilvermeeuwen-comb.Haarlem n 14 Haarlem III—D.S.V. n 6—0 Meerlebosch IHaarlem IV 23 Haarlem VFlora II 22 HAARL KORFBALBOND. ZilvermeeuwenHaarlem 2 (14) Beide partijen speelden een vrij slappe partij korfbal, waarbij vooral het doelen van zeer slecht gehalte was. Vooral de bezoekers misten eenige opgelegde kansen. Achter den paal weet C. Groenendaal de score te openen even daarna gevolgd door een tweede doelpunt van denzelfde speler. Door slecht verdedigen van de Zilvermeeuwen krijgen de Haarlemmers talrijke kansen. Rust treedt in met de stand 02. Ook na de hervatting is het spel er niet beter op. Een verdiend tegenpunt van Zil vermeeuwen na een half uur spelens, brengt weer wat leven in de brouwerij. Werkelijk gelukt het eindelijk aan Haarlem, den voor sprong door J. Niepoort te vergrooten. Nog een minuut voordat scheidsrechter Baak einde floot, brengt Brakel den stand op 4—1. De Competitie. Haarlem heeft in Rotterdam een flinke nederlaag moeten lijden. Het gemis van Van Riemsdijk was bij de heeren, de afwezigheid van de dames de Josselin de Jong en Van Riemsdijk was bij de dames ter dege te mer ken. Alle damesnummers gingen dan ook glansrijk verloren, terwijl de tweede heeren- dubbel door Kern én Kauffmann gewonnen werd. De heerendubbel van „Toreling" met A. W. G. van Riemsdijk en het enkelspel van laatstgenoemde gingen tenminste nog eervol in drie sets verloren. Over het algemeen ech ter een poover Haarlemsch resultaat. T. C. H. heeft den eersten thuiswedstrijd gespeeld. De accommodatie was door de goe de zorgen van den heer Van 't Lam keurig verzorgd, terwijl een aardige bloemenhulde aan de jongste eerste klassers was bereid. De wedstrijd gaf het bewijs, dat T. C. H. zich weldra zal thuis voelen in haar nieuwe omgeving. De verhoudingen waren veel min der verschillend. Van de acht verliespartijen moesten er drie in 3 sets beslist worden. De beide gewonnen partijen, het heerenenkelspel van Nielsen en het heerendubbelspel van Nielsen en Bakker, eveneens. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: EERSTE KLASSE. Anglo DutchHaarlem (91) Heeren enkelspel': Leyenaar sl. „Toreling" 6_4, 61, D. Teschmacher sl. E. Kaufmann 6—, 7—5: H. Kessels sl. jhr. A. W. G. v. Riems dijk 3—6, 6—1. 6—1. Dames enkelspel; mevr. Jonquière sl- mej. M. Adams 6—0, 6—2; mevr. Kessels sl. mevr. Elhorster 60, 6—2. Gemengd dubbelspel: mevr. Kessels en G. R. Castendijk sl. mej. M. Adams en „Tore ling" 63, 63; mevr- Jonquière en T. Leye naar sl. Mevr. Elhorst en W. Kern 6—2, 64. Heeren Dubbelspeler T. Leyenaar en D. Teschmacher sl. „Toreling" en jhr. A. W. G. van Riemsdijk 75, 68, 62; H. Kessels en G. Castendijk verl. van E. Kaufmann en W. Kern 1—6, 7—5. 6—8. Dames dubbelspel: mevr. Jonquière en mevr. Kessels sl. mevr. Elhorst en mej. Adams 6—1, 6—2. T. C. H.—Ace (2—8) Heerenenkelspel: v. d. Stadt verliest van Herweijer 3—6, 3—6. Bakker f verliest van Tjoa 3—6, 1—6. Nielsen slaat de Labije 57, 62, 75. Damesenkelspel: Mej. de Jong verliest van mej. Van Lindonk 16, 68. Mej. Verster verliest van mevr. Ernst 7—5. 4—6. 2—6. Gemengd dubbelspel: Mej. de Jong en Blom verliezen van mej. Van Lindonk en Herwijer 46, 63, 06.. Mej. Verster en Nielsen verliezen van mevr. Ernst en de Labije 61, 36, 68. Heerendubbelspel: Nielsen en Bakker slaan Herweijer en Tierie 75, 36, 63. Blom en v. d. Stadt verliezen van Tjoa en Vinkensteyn 36. 06. Damesenkelspel: Mej. de Jong en mej. Verster verliezen van mej. v. Lindonk en mevr. Ernst 57, 26. TWEEDE KLASSE D.D.V. 4—Wcstrust Advantage—K.E.K. United T. C.Heemstede Stadivo 2—T.C.H. 2 T.E.D.Game and Set Sharp 2—T.C.G. Westrust 2—T.E.D. 2 DERDE KLASSE. T.C.G. 2Enthousiasten DuinlustV.V.G.A. SpiritBonzo Quick—Shell 2 Westrust 3P.J. 2 Joy 2Heemstede 2 T.C.G. 3—T.H.C. '25 II T.E.D. 3—Deuce 4 Heemstede 3Duinlust 2 Bonzo 2Quick P. J. 3—T. C. G. 4 Rapid—Westrust 4 Nwe MeerT.C.H. 4 Heemstede 4Nwe Meer 2 D.H.G.—Quick 2 3—4 7—0 2—5 6—1 4—3 1—6 1—6 0—7 1—6 6—1 4—3 2—5 3—4 6—1 2—5 6—1 0—7 6—1 6—1 4—3 1—6 6—1 Leiden wint de wisselsabels. Door het eerelid der Haarlemsche Scherm- club den heer A. J. Meijerink zijn twee sier- sabels geschonken, welke een voortdurende wisselprijs blijft tusschen Haarlem en Leiden en elke maand verschermd wordt. Vrijdag avond kwam de heer Gijsberti-Hodenpijl met zijn schermers bij de H. S. C. op bezoek. De équipe bestond uit zes heeren en drie dames, waarvan vier heeren aan den sabelwedstrijd deelnamen. De overigen maakten diverse assauts. Voor Haarlem kwamen uit de heeren C. Weber, L. van Zanten, C. Stemler en Gobets. Zij moesten met zes tegen tien partijen de meerderheid van Leiden erkennen. Zij nam dus de sabels mede om ze naar we hopen een volgend maal aan Haarlem weder af te staan. De H. S. C. beschikte dien avond over slechts twee dames, waardoor de wedstrijd HaarlemLeiden verviel en een onderlingen strijd plaats had. Er werd getrokken door de dames Admiraal en Van der Vlerk. Het werd een gezellig schcrmfestijn onder leiding van Gijsberti en Brajfjinne. Vergadering van den K. N. A. S. B. De bestuurscrisis opgelost. Zooals reeds algemeen verwacht werd, heeft de derde vergadering van den Kon. Ned. Amateurs-Schermbond, de oplossing van het conflict gebracht. Het voorstel, waarbij aan de heeren Kraan en Mr. Dullemond ontslag verleend werd uit hun functie als bestuursle den van den Bond, is aangenomen met 26 stemmen vóór en 14 tegen, nadat, eerst de stemmen gestaakt hadden. Doch na enkele uiteenzettingen werd "toch een oplossing van de bekende bestuursaangelegenheden gevon den. Een nieuw bestuur is gekozen, waarbij dui delijk gebleken is. dat het overgroote deel van den Bond de beide Amsterdamsche hee ren niet langer wilde handhaven. Met groote meerderheid is luitenant-gene raal G. A. Scheffer als voorzitter gekozen, iemand met jarenlange ervaring op schenn- gebied en zoowel op de nationale- als inter nationale schermtournooien een zeer geziene persoonlijkheid. Tot overige bestuursleden werden gekozen de heeren: Mr. Besier, J. J. Rinses, A. Nieu- wenhuizen, Gude, W. Driebergen en Landa. Van de rondvraag werd door eenige afge vaardigden gebruik gemaakt, o.a. ook door de Haarlemsche Schermclub met het voor stel om in het vervolg de aanwijzing voor hoofdsecondanten bij de wedstrijden door de Technische Commissie te doen geschieden, hetgeen werd aangenomen. Hierna overhandigde de aftredende voor zitter, de heer G. A. van Rossem, met eenige hartelijke woorden den nieuwen praeses den voorzittershamer. Generaal Scheffer dankte de aanwezigen voor het in hem gestelde vertrouwen en bracht den heer Van Rossem hulde voor de wijze, waarop hij 25 jaren onafgebroken zijn bestuursfunctie heeft gekleed: waarop deze voor den K.N.A.S.B. zoo belangrijke vergade ring, werd gesloten. Jaarvergadering Ned. Biljartbond. D. A. DE FOELJAEGER TOT EERELID BENOEMD Zaterdagmiddag hield de Nederlandsche" Biljartbond de jaarlijksche algemeene ver gadering in Amsterdam. De voorzitter, de heer J. Sanders, sprak de openingsrede uit, waarin hij constateerde, dat de bond in het afgeloopen jaar gunstige resultaten heeft bereikt. De vaderlandsche biljartsport had echter droeve verliezen geleden in het heengaan van drie verdienstelijke mannen, n.l.: Nico Verkley, Is. Querido en Dr. Swaab. Ook bracht hij in herinnering, dat er bij het laatst ge houden wereldkampioenschap te Keulen in verband met den in Duitschland heerschen- den toestand dingen zijn gebeurd, die een smet werpen op het blazoen van de interna tionale biljartsport, waartegen hij ten krach tigste protesteerde. Daarna werd het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Pijper, onder applaus goedgekeurd. Nadat de penningmeester, de heer D. A. de Foei jaeger, verslag over de bondsfinanciën had uitgebracht, werd hij op voorstel van het bestuur bij het nederleggen van zijn functie onder luide toejuichingen tot eere lid benoemd. Het voorstel van de B. V- „Die Haghe", om het aantal finalisten bij de persoonlijke kam pioenschappen van acht op zes terug te brengen, werd na uitvoerige bespreking aan genomen. In de ontwerp-wijzigingen van de statuten en het huishoudelijk reglement, welke door de heeren H. Keizer en P. Bood worden uitgewerkt, zal met deze beslissing rekening worden gehouden. De vergadering besloot het aantal bestuurs leden van elf op negen te brengen. Alle af tredende bestuursleden werden herkozen. Ook werd besloten in de vacature van penning meester voorloopig niet te voorzien; deze functie zal tijdelijk aan een der bestuursle den worden opgedragen. Hierna werd ook het heengaande bestuurs lid J. Verloop tot eerelid gekozen. Bij de rondvraag sloten zich eenige afge vaardigden bij het protest van den Voorzit ter tegen het voorgevallene bij het Wereld kampioenschap te Keulen aan en drongen er op aan, dat van den Internationalen Bil jartbond krachtige maatregelen zouden wor den gevraagd; indien deze niet konden wor den verkregen, dat dan de N. B. B. zelf be sluiten in dien zin zou nemen. De vergadering, die te twee uur was be gonnen, werd te ongeveer half acht gesloten. R. C. H. bestaat tien jaar. Heden. Maandag 1 Mei, herdenkt de cricket club R. C. II. haar tienjarig bestaan. De tijds omstandigheden in aanmerking genomen heeft zij gemeend hieraan geen feestelijkheden te moeten verbinden. Met frisschen moed gaat ze haar derde lustrum tegemoet. Oplossingen, bijdragen, vragenenz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 683. (No. 1 van den wedstrijd. 22e ladder). WM\ Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kb3, Dg4, Lb5. Pd4. Zwart: Kd5, Tc7, Ph4, aó, c3, dó, e5. „Het schijnt mij, dat in ontmoetingen tus schen de allersterkste meesters het psycholo gische schaak den doorslag moet geven". Dr. M. EUWE. Onze twee en twintigste ladderwedstrijd Heden begint onze twee en twintigste lad derwedstrijd, welke negen weken zal duren. In bedoeld tijdvak zullen 6 twee-zetters, 3 drie-zetters, 1 vier-zetter, 1 eindspelstudie en 1 schertsprobleem worden geplaatst. Iedereen kan aan den wedstrijd deelne men. Ook minder geroutineerde oplossers kun nen hun krachten beproeven. Wanneer men geregeld de problemen en studies tracht op te lossen, zal eenmaal den top van de ladder bereikt worden, ook al behaalt men slechts een klein aantal punten in eiken wedstrijd. Het aantal deelnemers bedraagt thans 53. De wedstrijdbepalingen. 1. De wedstrijd omvat één afdeeling, waar in, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder- systeem; iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie onop losbaar of nevenoplosbaar is, dan worden hem (haar) 3 extra-punten toegekend. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor vastgestel de punten, van kracht. 5. Twee-maandelijks wordt een ranglijst opgemaakt volgens het totaal aantal behaal de punten; die ranglijsten zijn doorloopend: het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opgè- teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toege kend ter waarde van ongeveer 5 (schaak boek of schaakboeken, schaakspel, schaak bord, reisschaakspel, enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 25 deelnemers zijn, wordt geen prijs toegekend. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvielen voor den tweemaandelijkschen prijs, behou den echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, eventueel door hen behaald in het volgende tweemaan- delijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelost, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van alle problemen (met uitzondering van scherts problemen) is voldoende. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden ol de uitwerking geheel of ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de oplossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplos singen, zoo noodig, eerst in de volgende rang lijst worden verantwoord. 11. In bijzondere of onvoorziene gevallen beslist de schaakredaoteur. OPLOSSINC PROBLEEM No. 678. (No. 7 van den wedstrijd, 21e ladder). Stand der stukken. Wit: Ka5, Dc8, Lg8, Pd5, Pfó, d7, e4, e7. f7, g7. Zwart: Keó, DdS, TfS, Tg5, Lh4, Paó, Pf5, b4, c7, e5. (N. Petrovic, Zagreb (Agram). 1. Pfó—e8, enz. Dit probleem werd met- den tweeden prijs bekroond in een wedstrijd van .,Els Escacs a Catalunya", 1930. Goed opgelost door: H. J. S. Beck en H. de Ruijter, beiden te Bloemendaal; N. E. Rost, te 's-GravenhageM. D. L. Artz, J. J. H. Bauer, C. Bos, C. van Dort, H. W. van Dort, F. F. Groos, J. Hillebrand, H. M. Hoed Jr., F. Hoeksema, F. W. Hoogerbeets, J. Hoogeveen, J. ten Hove. K. Koedooder, A. J. Mooy, F. A. Muller. W. Nijenhuis. P. Rotteveel. W. J. Saeijs J. Schippers, B. A. Snelleman. Mevrouw Spoor, G. B. van der Velde. C. Warlé, en G. R. Wey- land, allen te Haarlem: J. E. Baalbergen en L. A. Patoir, beiden te Heemstede; H. F. An tonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen twee punten). Voorts: Jac. J. Smit, te Haarlem (2 punten). CORRESPONDENTIE. Haarlem. H. W. v. D. Bijdrage in dank ont vangen. J. J. 1. e7xd8 P. 7 faalt- na 1.Ke6— d6. H. J. S. 1. Pf6—e8. c7c6 t; 2. e7xd8 P.*. Het nemen van de zwarte Dame (1. e7xd8 P. t) faalt na 1.Ke6—d6.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12