UIT HET BUITENLAND DE ROYAL ACADEMY. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 4 MEI 1933 ten aan te nemen die van de grondwet af- TWFFDF Rl AH I wÜken. Deze wetten gelden totdat de tegen- ivyccl'c dl/\u I Woordige regeering door een andere wordt i vervangen. Duitsche vakbeweging thans vrijwel geheel onder Hitler's leiding. Zakelijke en deskundige krachten der organisaties blijven bij de werkzaamheden be trokken. Buitengewone volmachten voor Krupp von Bohlen in de Duitsche industrie. Het voorstel tot unificatie van het legertype vindt verzet in de hoofdcommissie der ontwapeningsconferentie. De jaarlijksche tentoonstelling. BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND De „National-Sozialistische Korrespondenz" verneemt van den leider van het comité van actie tot bescherming van den Duitschen arbeid, dr. Ley, dat het Algemeen Verbond van Christelijke Vakvereenigingen, de vak- vereenigingsgroep van Duitsche bedienden, arbeiders en beambtenorganisaties (Hirsch Dunker), de G. D. A„ de R. G. A. en andere organisaties zich onvoorwaardelijk geplaatst hebben onder leiding van Adolf Hitler en de beschikkingen van het comité van actie tot bescherming van den Duitschen arbeid. Mer- gen zullen met de D. H. V. (Duitsche Natio nale bond van handelsbedienden) als laatste organisatie onderhandelingen plaats vinden. „Het is te hopen, aldus vervolgt het blad, dat ook deze organisatie den geest des tijds erkent en zich inschakelt in het groote werk. Hiermede zou voor de eerste maal in de Duitsche arbeidersbeweging de concentratie van alle arbeiders- en bediendenorganisaties bereikt zijn en een der grootste werken zijn volbracht, welke de geschiedenis der Duit sche arbeiders vermeldt. Naar ons de leider van het comité van ac tie tot bescherming van den Duitschen ar beid dr. Ley verder mededeelt, heeft hij thans nadat deze organisaties zich onvoorwaarde lijk hebben onderworpen aan de NSDAP de bedoeling de zakelijke en deskundige krach ten van deze organisaties bij de werkzaam heden te betrekken. Reeds op het de vol gende week te houden groote arbeiderscon gres in Berlijn zal deze wil tot uitdrukking worden gebracht". Volgens de Tel. zijn thans 7 millioen ar beiders onder leiding van het comité georga niseerd. Walter Schumann, die een der leidende jiguren zal toorden in het hervormde Duitsche vakvereenigingsleven. De leider van het comité dr. Ley, heeft een aantal gewichtige decreten uitgevaardigd. Walter Schumann wordt belast met de lei ding van den bond van Christelijke vakver eenigingen en andere corporaties- Verder decreteert Ley, dat tot aan de definitieve vorming van het Duitsche arbeidsfront alle tariefovereenkomsten onvoorwaardelijk moe ten worden gehandhaafd. Plet sluiten van nieuwe overeenkomsten is streng verboden. Speciale onderhandelingen worden in het vervolg slechts gevoerd door het comité van actie. Na een onderhoud, dat Rijkskanselier Hit- Ier Donderdag den voorzitter van het Rijks- verbond der Duitsche industrie, Dr. Krupp v. Bohlen und Halbach, heeft toegestaan en nadat de Rijksminister voor Economische Zaken, Dr, Hugenberg. de heeren Dr. Otto Wagener en Aifred Moeller, Rijksdaglid, tot commissarissen van het Rijk voor het Rijks- verbond der Duitsche industrie en voor de overige industrie met uitzondering van den landbouw heeft benoemd en nadat voorts Dr. Wagener Dr. v. Lucke tot zijn plaats vervanger had benoemd, publiceert het Rijks- verbond der Duitsche industrie de volgende verklaring: Overeenkomstig het besluit van het presi dium d.d. 6 April, waarbij de vorzitter Dr. Krupp v. Bohlen und Halbach, met alge- meene stemmen werd gemachtigd maat regelen tot vereenvoudiging en reorganisatie der industrieele organisaties voor de bereiden en ten uitvoer te leggen, zal de heer v. Bohlen de hem verstrekte buitengewone volmacht benutten om: 1) Op het gebied der industrieele organi saties het economisch gegevene in overeen stemming te brengen met het politiek nood zakelijke: 2) De nieuwe organisatie in overeenstem ming te brengen met. de politieke doelen der Rijksregeering en deze tegelijk zoo rationeel en krachtig te maken, dat zij overeenkomstig de beteekenis der industrie een effectief in strument' van het industrieele bedrijfsleven kan zijn binnen het kader van den natio- nalen socialen en economischen wederop bouw. GENèVE. In dc hoofdcommissie van dc ontwape ningsconferentie is gisteren gedebatteerd over het Duitsche voorstel tot het verwijzen der voorstellen' inzake uniformiseering der legers van het Europeesche vasteland naar een toe komstige permanente ontwapeningscommis sie. Ambassadeur Nadolny verzette zich in de motiveering van het Duitsche voorstel te gen de opvatting, dat de Rijksweer een zuiver aanvalskarakter had. In Duitschland is na diepgaand onderzoek geconstateerd, dat het leger der toekomst van het gemengde type zal zijn. met een stabiel element ter hand having van de orde binnen de grenzen en een militie met korten diensttijd ter verdedi ging van de landsgrenzen. Een dergelijk le gertype is in overeenstemming met de fun- damenteele gedachte van het plan-Hoover. Van Fransche, Engelsche en Belgische zijde werd het Duitsche voorstel bijzonder scherp bestreden. De uniformiseering der continen tale, Europeesche legers vormt, volgens deze opvattingen het kernpunt van het Engelsche ontwapeningsplan, en hiervan is de geheele oplossing van het ontwapeningsplan afhan kelijk. Massigli beschreef het gemengde leger als de gevaarlijkste en ergste oplossing, welke voor Frankrijk volkomen onaanvaardbaar is. Frankrijk kan in geen geval toestaan, dat tot- de definitieve beslissing een reorganisatie van de Duitsche bewapenings-status plaats vindt. Het Duitsche voorstel beteekent een volkomen vervorming van het geheele En gelsche plan en kan daarom ook niet behan deld worden. Ook de Amerikaanche vertegenwoordiger trad in de bres voor een onbeperkt aanvaar den van het Engelsche ontwapeningsplan. Ambassadeur Nadolny deed een beroep op de overige mogendheden om het voorbeeld van Duitschland te volgen en het geheele bewa peningsmateriaal zonder verwijl volkomen te vernietigen. De Duitsche regeering moet het Engelsche' voorstel tot uniformiseering van het legersysteem afwijzen, zeide hij. De Engelsche onderstaatssecretaris Antho ny Eden heeft voorts in de hoofdcommissie der ontwapeningsconferentie een verklaring afgelegd betreffende het resultaat der direc te onderhandelingen met de Duitsche dele gatie en medegedeeld, dat de Engelsche de legatie een nieuw compromisvoorstel heeft uitgewerkt voor de regeling der kwestie van het militaire karakter der politie. Volgens dit voorstel zal iedere mogendheid het recht heb ben een bepaald percentage van alle leger- strijdkrachten als politie met zuiver militair karakter te onderhouden. Overschrijdt een natie evenwel dit bepaal ie percentage dan zullen de boven dit percentage uitgaande politiestrijdkrachten bij de vaststelling van de geheele legersterkte worden berekend. Ambassadeur Nadolny legde in de Fran sche taal een korte verklaring af. volgens welke Duitschland als bewijs voor zijn goeden wil en zijn bereidheid mede te werken zijn wijzigingsvoorstellen met betrekking tot de politie zal terugnemen, indien het Engelsche compromisvoorstel zal worden goedgekeurd. De besprekingen over het nieuwe Engelsche compromisvoorstel werden uitgesteld tot de tekst zal zijn ingediend. Duitschland. D. N. V. P. heet voortaan „Duitsch-nationaal front". Woensdag kwam het bestuur van de Duitsch nationale Volkspartij onder leiding van Rijks minister Hugenberg te Berlijn bijeen. Naar het W. B. meldt werd gisteravond laat op die vergadering eenstemmig een motie aangeno men .waarin er op gewezen wordt dat de reus achtige taak van opbouw in het binnenland en de gevaren die Duitschland uit het bui tenland dreigen eischen, dat alle geledingen van het nationale front, samenwerken op een basis van wederzijdsch vertrouwen. Dc Duitsch-nationale Volkspartij eischt voor haar aanhangers en kameraden den natuur lijken aanspraak op volledige rechtsgelijk heid op alle gebied van politiek en econo misch leven. De motie besluit als volgt: Daar de par- tijenstaat van Weimar en zijn systeem tot het verleden bchooren noemt de Duitsch- nationale Volkspartij zich voortaan gelijk dc partijleider dr. Hugenberg reeds in de be stuursvergadering van December voorstelde Duitschnationaal Front". Socialistische pers in Hesssn verboden. De geheele SPD' pers in Hessen is verbo den. nadat reeds Dinsdag de „Hessischer Volksfreund" in Darmstadt was verboden. Woensdagochtend werd door een afdeeling S.A. de drukkerij van de sociaal-democrati sche „Mainzer Volkszeïtung" bezet. Het blad zal voorloopig evenmin als het Offenbacher Abendblatt en de overige sociaal-democrati sche bladen in Hessen mogen verschijnen. Dictatoriale volmachten voor de Thüringsche regeering. De Thueringsche Landdag heeft heden met twee-derde meerderheid van nationaal-socia- listen en Duitsch-Nat-ionalen tegen de sociaal democraten zonder discussie een machtigings wet aangenomen, waardoor de regeering vol macht krijgt alle maatregelen die zij in het belang van het land, het bedrijfsleven, de arbeiders, de algemeene welvaart, de opvoe ding. kunst en wetenschap en van de open bare veiligheid en orde acht. te nemen. Voorts wordt de regeering gemachtigd ook zonder medewerking van den Landdag wet- Optreden tegen de Reichs- banner. Wolff meldt uit Maagdenburg, dat volgens het nat.-soc. ..Neue Magdeburger Tageblat" S.A.-mannen Dinsdagavond den chauffeur en de secretaresse van den leider van de organi satie Reichsbanner. Höltermann, gearresteerd hebben. Een groote hoeveelheid materiaal werd in beslag genomen, dat volgens het be richt de bewijzen bevatte, dat de Reichs banner nog steeds tegen den staat ageert. Amerika. Coupons voor Staatsfondsen worden niet in goud betaald. United Press meldt aan de Tel.: President Roosevelt heeft verklaard, dat buitenlandsche houders van Amerikaansche staatsfondsen geen couponbetaling in goud zullen ontvangen. Zij zullen op denzelfden voet worden behandeld als Amerikaansche houders. MacDonald tevreden over zijn missie naar Washington. Minister-president MacDonald is Woens dagmiddag op Waterloostation aangekomen, waar hij enthousiast werd begroet. Eenige leden van het kabinet o.w. Baldwin, zoomede de Amerikaansche bijzondere gevolmachtigde Norman Davis, waren bij de ontvangst aan wezig. MacDonald verklaarde met de onderhan delingen in Amerika zeer tevreden te zijn. Hij heeft daar een man getroffen, die eer lijk de zaken op de wereld wil bevorderen Bij zijn besprekingen met Roosevelt heeft volledige overeenstemming bestaan. Roose velt en hij hebben kunnen vaststellen, dat er zeer goede hoop is op een gemeenschappe lijk optreden. De reis heeft geheel aan de verwachtingen beantwoord. De goede wil van Amerika heeft een diepen indruk op MacDonald gemaakt, LONDEN, 3 Mei (V.D.) MacDonald zal Vrij dagavond om 9 uur 10 voor de microfoon het woord voeren over zijn reis naar de Vereenig- de Staten. Senaat accoord met het wer kver schaf finer *r>*-^crTra.m. De Amerikaansche senaat heeft in het ka der van het groote werkverschaffingspro gram het voorstel betreffende de regularisa- tie va nde Tennessee-rivier, benevens het Muscleshoal-voorstel inzake de oprichting van een groote electrische centrale in den staat Tennessee aangenomen. President Roosevelt heeft beslist, dat bui tenlandsche bezitters van Amerikaansche leeningen met het oog op den dollarkoers geen terugbetaling in goud te verwachten hebben en geen preferentieele behandeling zullen verkrijgen. Valuta-voorstellen door het Amerikaansche Huis goedgekeurd. Het Amerikaansche Huis van Afgevaardig den heeft Woensdag de valuta voorstellen, welke, zooals bekend geamendeerd zijn met het voorstel tot steun aan den landbouw, goedgekeurd. De definitieve goedkeuring van het geheele voorstel betreffende hulp aan den landbouw zal binnenkort afkomen. Dreigende moeilijkheden voor de economische conferentie. LONDEN. 3 Mei (V.D.) In politieke krin- gen in Washington neemt men aan, dat ter economische wereldconferentie in Londen onmiddellijk eenige moeilijkheden zullen op duiken. Hooggeplaatste ambtenaren van het staats- departement zijn van meening. dat de door Frankrijk gedreigde heffing van 15r' van Amerikaansche goederen ingeval de dollar verder daalt een douanebestand practisch onmogelijk maakt en de onderhandelingen der economische wereldconferentie ernstig bemoeilijkt. Verder is men in het staatsdc- partement bijzonder ontstemd over het En- gelsch-Argentijnsche handelsverdrag, aange zien men hierin een terugvallen ziet in de tot dusverre gemaakte fouten der eenzijdige be gunstiging. Ierland. Afschaffing van den eed van trouw heeft kracht van wet gekregen. De Iersche landdag heeft met 76 tegen 56 stemmen het wetsontwerp aangenomen be treffende de afschaffing van den eed van trouw aan den koning. Het ontwerp werd vervolgens door den gouverneur-generaal onderteekend. Te middernacht zal het van kracht worden. 60 dagen geleden was het ontwerp door den Senaat verworpen. Rusland. Geruchten over mobilisatie in Siberië gedementeerd. V. D. meldt uit Moskou: De Russische of ficiële instanties dementeeren de berichten betreffende een mobilisatie in Siberië. China. Uitbreiding van de haven van Dairen. De China Press meldt, dat de Japansche militaire autoriteiten de haven van Dairen verder willen uitbreiden. EKMAN WEERLEGT HET DUITSCHE PROTEST. STOCKHOLM. 3 Mei. 'Reuter). De Zweedsche minister van Handel, Ekman heeft verklaard, dat hij woorden als hem van Duitsche zijde verweten zijn, niet heeft ge bezigd. Hij heeft slechts gezegd, dat hy tegen elke dictatuur is. zoowel een fascis tische als ccij» bolsjewistische. LONDEN, 29 April 1933. De tentoonstelling van de Royal Academy mist dit jaar eenige belangrijke attracties, die er gewoonlijk mee worden vereenzelvigd. Er is geen enkel probleemstuk, dat zijn be schouwer wegstuurt met het onbehagelijk gevoel dat zijn inzicht en verstand tekort schieten voor het vatten van 's kunstenaars bedoeling. Er is ook geen „schilderij van het jaar", een werk dat om zijn picturale eigen schappen of om zijn voorstelling een eigen belangrijke plaats krijgt in de waardeering of dc conversatie van pers en publiek. Drie of vier schilders, die tot de grootsten en oor- spronkelijksten van het land worden gere kend, schitteren slechts door hun afwezig heid. Het zijn o.a. Frank Brangwijn. Augustus John. Sickert en de eerst onlangs ais associate van de Academy toegelaten Stanley Spencer. Men mist hen noode in een tentoonstelling, die meer dan ooit uitmunt door haar verbijs terend veelzijdige middelmatigheid. Maar het is als steeds oen middelmatigheid, welke zich laat verdragen omdat nagenoeg elk doek ge tuigt van ongemeene vaardigheid met verf en penseel. De eereplaats is toegekend aan één van die virtuozen, den academician Gerald Kelly, die met een groot doek heeft willen bewijzen en er volkomen in is geslaagd dat hij met eenig gemak Boucher naar de kroon kan ste ken. Het is een portret, ten voeten uit. van een moderne miss in den tooi en de opsierse- len van een Madame de Pompadour. Het is zoo voortreffelijk in arrangement, in compo sitie en in kleur dat men geneigd is den schilder te vergeven dat hij in de conceptie, de coquetterie van het beeld en de atmosfeer artistiek plagiaat heeft gepleegd. De beste plaats aan de wanden werd aldus ingeruimd voor een manifestatie van den luister van het métier. Als altijd ontleent de tentoonstelling haar hoogste belang aan de portretten. De meeste kunnen de aandacht niet vasthouden omdat de schilder heeft gewerkt naar de beginselen van den commercieelen photograaf die ge^ lijkenis wenscht te paren aan de eischen. welke persoonlijke ijdelheid stelt. Verschei dene portretten ook verkondigen overtuigen der de glorie van het vak van den gala-kleer- maker dan die van den heer der schepping. Maar er zijn eenige treffende uitzonderingen. Sir John Lavery, wiens Iersch bloed moet hebben verhoed als in het geval van zijn landgenoot wijlen Sir William Orpen dat zijn kunstenaarschap in praal en plechtigheid zou verdorren, heeft een portret ingezonden van den roodsten Socialist van het land. James Maxton. De leider van de Onafhanke- GROOTE VERNIELINGEN AANGERICHT VEE VERDRONKEN. Boven het Jagst-dal. STUTTGART. 3 Mei (V.D.) Heden middag is boven het Jagst-dal bij Schoental een hevige wolkbreuk losgebarsten. Binnen enkele minuten kon de Honigbeek de water massa's niet meer verstuwen. Nadat de dam bij het klooster gebroken was en het water de kloostermuur over een lengte van 10 M. had ingedrukt, was de binnenhof van het klooster in een oogwenk in een meer her schapen. Het water stroomde door de kerk en de gangen van het seminarium. Paarden en koeien stonden tot aan de hals in het water, varkens en kippen verdronken. Landbouwmachines en huishoudelijke voor werpen werden door het water meegesleept Uit de lager gelegen huizen moesten vrouwen en kinderen worden weggedragen. Eerst na twee uur was het grootste gevaar geweken De materieele schade is buitengewoon groot. Boven Kreuznach en het Lahngcbicd. LIMBURG. 3 Mei (V.D.) Hedenmiddag tegen 7 uur barstte boven Hadamar en om geving een wolkbreuk los. De watermassa's sleepten alles mede. wat zich op hun weg bevond, straten werden bloot gelegd, boomen ontworteld. Het ergste heeft de stad Hadamar zelf ge leden. Van tijd tot tijd stroomde het water 70 cM. hoog door de straten. De kelders liepen vol. Uit Bad Kreuznach wordt gemeld, dat te zelfdertijd boven het Lahngcbied een hevige wolkbreuk is losgebarsten, waardoor vooral de plaatsjes Langenlonsheim en Idar getrof fen zijn. JOODSCHE ADVOCATEN EN DOKTERS NAAR CAiRO. LONDEN. 3 Mei. 'Reuter). De Egypti sche regeering. aldus verneemt de „Times" uit Cairo, heeft besloten twee honderd Jood- sche doctoren en advocaten, die gedwongen zijn geweest Duitschland tc verlaten, toe stemming te geven zich in Egypte te vestigen en er hun beroep uit te oefenen. GANDHI'S VOLGELINGE STAAKT 1IET VASTEN. Een Reuter-bericht uit Poena meldt dat de Duitsch-Joodsche vrouw, die te kennen had gegeven, met Gandhi te zullen meevasten. om den Mahatma ervan af te houden, haar plan opgegeven heeft, na een gesprek met Gandhi. Daar zij in Poena moeilijkheden had onder vonden met het vinden van een woning, om dat niemand de verantwoordelijkheid voor haar voornemen op zich wilde nemen, zal zij zich vermoedelijk vestigen in Gandhi's Asjram 'seminarium), tezamen met een jon ge Amerikaansche vrouw, die sedert 9 maan den in Indic werkt voor de Onaanraakbarcn. HITLER ONTVANGT EEN EERE DOCTORAAT. STUTTGART. 3 Mei. 'V. D.) De technische hoogeschool van Stuttgaart heeft op voorstel van de afdeeling architectuur besloten Rijks kanselier Adolf Hitler te benoemen tot eerc- doctor dor hoogeschool a's den man. die'door zijn strijd den grond heeft geschapen, waar op een Duitsche bouwkunst zich kan ontwik kelen. lijke Labour Partij met zijn lange ravenharen en zijn vriendelijke blauwe oogen schijnt 2lch in te houden. In zijn slordig colbertje en dc armen over de borst gekruist kijkt hij stug cn misprijzend uit zijn lijst naar het gekrioel van de Private View. naar de modieuse luxe dametjes met haar kittige hoedjes scheef ge plaatst op de permanente haargolfjes, naar de gewichtige mannen in den l ikenschen luister van Savile Row. Veel unconventionee- ler nog is het portret van Lord Melchett, door Glyn Philpot, den academician die een paar jaar geleden plotseling den conventloncelen stijl heeft verlaten en rebel is geworden in dezen kunststempel van het behoud. Het hoofd van Imperial Chemical Industries is afgebeeld ten voeten uit ln een trui, een sportbroek en sloffen, staande tegen een steenen borstwering. De kleuren zijn flcts- blauw en grijs. Wat er in frischheid van kleur aan tekortschiet wordt ruimschoots ver goed door de frischheid van de conceptie. Hier is moderne kunst in zeer bevredigende gestalte en in de beste harmonie met den tijd. Laura Knight, wier talent officieele er kenning heeft gekregen indertijd door haat- benoeming tot. „Dame of the Britsh Empire", heeft kans gezien den kop van Bernard Shaw te verburgerlijken. Het is het eerste portret dat ik van haar heb gezien. In het verleden heeft zij zich vooral naam verworven door haar circustafereelen, op het doek gezet met ganschelijk onvrouwelijke kracht en met een realisme dat gewoonlijk pijn deed aan de oogen. Er zijn thans geen circustafereelen van haar hand maar wel eenige semi-naakt- figuren die blijven getuigen van Laura Knight's ongemeen talent. Van haar eveneens met meer dan middelmatige gaven bedeel den broeder Harold Knight is er een aantrek kelijk genrestukje, dat Gravure geheeten. Het is een voorstelling van een jonge vrouw in een Russische blouse, die tegen een kabinet leunt en een prent bekijkt. Op bet kabinet staat een zware kaarsenstandaard. Het doek is klaarblijkelijk op Vermeer geïnspireerd. James Gunn. een van de „big guns" van de Academy die met Kelly om suprematie in portretkunst wedijvert, is verantwoordelijk voor een eigenaardig portret van Delius. den blinden en lammen componist. De schilder heeft gemeend dc zieligheid van zijn sujet sterk te moeten accentueeren. Delius zit in een leunstoel, rechtop, in een nachthemd en met een plaid over zijn knieën. Achter hem staat een piano. Het is de voorstelling van een uitgeteerd man, trouw weergegeven met het conventioneel penseel dat hier als uit drukkingsmiddel geheel misplaatst schijnt. A. K. v. R. „WIJ WETEN ER ALLES VAN EN DOEN ER NIET AAN MEE"; De Nederlandsche Maatschappij tot Be vordering der Pharmacie had uit Duitschland een brief gekregen met het bekende verhaal tje: geen geloof te slaan aan de gruwelpropa ganda in de buitenlandsche bladen. Het Hoofdbestuur der maatschappij heeft daarop een afdoend antwoord gegeven door te schrijven dat in Nederland van gruwel daden op Joden niets bekend is dat wij over de jodcnboycot in Duitschland echter door de vrije pers die wij gelukkig hebben vol ledig en juist zijn onderricht en dat het daarom overbodig is om voorlichtend te werken zooals gevraagd was. Het hoofdbe stuur zegt verder in hoogc mate te betreuren dat aan zoovelen. welke een vrij wetenschap pelijk beroep uitoefenen, hun academische rechten zijn ontnomen, slechts op grond van hun religieuze overtuiging. Het wenscht met nadruk te zeggen, dat de leden van de Neder landsche maatschappij tot bevordering van de pharmacie. protestanten, katholieken en joden, eendrachtig en met succes samenwer ken ter bevordering van de wetenschappelijke en practlsche artenijbereidkunde. KOFFIE IN EEN AUTO VERBORGEN. Aan de Duitsche grens passeerde tusschen Venlo en Geldern Woensdagochtend een per sonenauto die er volgens den dienstdoen den grensbeambte nog al verdacht uitzag. Er werd daarom bevel gegeven om te stoppen waaraan terstond voldaan werd. Bij onder zoek bleek de auto een groote hoeveelheid koffie te bevatten, welke onder de kussens en de bekleeding van den wagen verborgen was. Dc wagen en de koffie werden ln be slag genomen. EK1 smokkelaars naar alle waarschijnlijkheid twee Nederlanders zijn naar de gevangenis te Geldern overgebracht AGENDA. H c d e n: DONDERDAG 4 MEI St. Bavokerk: Orgelbespeling. 3—4 uur. Gem. Concertzaal: I-I. o. V. Volksconcert. 8.15 uur. Parklaan 34: Opwekkingssamenkomst. Spreker Ds. Joh. van Petegem. Palace: Gitta Alpar in „Die odcr keinc". Tooneel: Bioges en Frascoja. Combinations Act. 7 cn 9.15 uur. Rembrandt Theater: Wenn die Liebe Mode macht". Tooneel: Matschck Dalma Trio. 7 en 9-15 uur. Luxor Sound Theater; „Moeder" (over the Hill) 8.15 uur. H. B. S. Santpoortcrplein: Voorjaarsten toonstelling Ned. Nat. Hist. Ver. 9—12. 2—5 en 710 uur. Teylcr's Museum. Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve s Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 5 MEI Stadsschouwburg: Eindexamen, Amsterd. Tooneelvereeniging. 8 uur. Palace: Der traumende Mund. Rembrandt: Mad. Butterfly. Algem. Verkooplokaal: Veiling. 10 uur. Chr. Ver. voor verpleging van lijders aan vallende ziekte. Jaa.rvcrgadering in „Bethes- da-Sarepta" 2 uur. Pro Juventutc, Jaarvergadering. Parklaan 108. 8 uur. N V. Haarlemschc Sodafabrick. 3 uur Bui tengewone Alg. Vergadering. 3.30 uur: Algem. Vergadering, Brinkmann. Bioscopen. Nieuw programma. OOK WOLKBREUKEN IN DUITSCHLAND. AFDOEND ANTWOORD AAN DUITSCHLAND

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5