Nederland—Beigië (1—2). KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN VOETBAL. De Belgen winnen verdiend Teleurstellend spel van de Hollanders. Van Heel gemist. Adam valt tegen. Als er één wedstrijd in dit seizoen is tegen gevallen, dan is het wel de internationale ontmoeting NederlandBelgië geweest- En dit werd nog wel als.de clou van het seizoen beschouwd Nu is het waar, dat er eenige factoren wa ren, die daartoe hebben meegewerkt. Ten eerste het weer. Iedereen was het er dc laat ste dagen over eens, dat het wel eens flink mocht regenen. Maar.moest dat nu juist op dezen Zon dag en den Zaterdag daarvóór gebeuren? Het veld werd later bijzonder glad en in het laatste kwartier van den wedstrijd, toen de regen bij stroomen viel, hadden er onop houdelijk glij- en valpartijen plaats. Dan was er het feit, dat er voor de Hol- landsche toeschouwers al heel weinig aan leiding tot vrooiijkheid bestond, want de Oranje-ploeg speelde één van haar slechtste wedstrijden. Zelfs Van der Meulen kon zijn gewonen uitstekenden vorm niet vinden. Bij het tweede doelpunt gebruikte hij zijn voet, toen hij veel beter met zijn handen had kunnen werken. Daar staat gelukkig tegen over, dat hij ook weer vele bravourstukjes uit haalde. waarvoor hij menig applausje ont ving, In elk geval schoot hij in ziin aanvoer derschap niet te kort. Toen Adam na een genomen corner op het Belgische doel den stand gelijk had gemaakt en Holland du.-; weer dezelfde kans op de overwinning kreeg als de Belgen, vuurde hij zijn jongens tot de uiterste krachtsinspanning aan. Zelf gaf hij toen het goede voorbeeld: bij het uittrappen liet hij niet het zooveelste gedeelte van een seconde verloren gaan. Ook was liet een teleurstelling, toen een kwartier vóór den wedstrijd door middel van luidsprekers bekend werd gemaakt, dat één der twee gevreesde wijzigingen in het Hol- landsche elftal was aangebracht: Van Heel kon namelijk wegens zijn blessuur, niet mee spelen. Breitner van A. D. O. zou zijn plaats innemen. En, laten we het maar dadelijk zeggen, deze kon ons den weergaloos-handi- gen Rotterdammer niet doen vergeten. De Hagenaar was weliswaar ook menigmaal een struikelblok voor den Belgischen rechtervleu gel. maar zijn spelmethode, die hij door eeni ge minder aardige trucjes ontsierde, konden we niet bewonderen. De tweede gevreesde wijziging bleef geluk kig uit: Van den Broek behoefde niet ver vangen te worden, misschien wel tot teleur stelling van het Amsterdamsche publiek, dot zijn afgod „Pietje" van Reenen gaarne op dc middenvoorplaats had gezien. En Adam viel ons ook nog al eens te gen. Af en toe verrichtte hij zulke ongeloof lijk kranige stukjes voetbal, dat het publiek telkens in verrukking kwam. Vooral de jeug dige toeschouwers hadden plezier, als hij met zijn zoogenaamde schaarbewegingen een aantal tegenstanders er tusschen nam. De Belgische verdediging was overigens op hem ingesteld. Voortdurend werd hij door Hoydonckx en Claessens bewaakt, waaroij zij zoo nu en dan hulp kregen van den gerouti- neerden Hellemans. De nieuwe linksolnnen Duynhouwer maak te geen al te best debuut. In den beginne leek het, of hij geen schot durfde te lossen. Later overwon hij die vrees, maar toen schoot hij veel te onbesuisd om succes te hebben. We hoorden om ons heen zeggen: „Nou, geef mij Bonsema maar!" Misschien dacht Van Nellen dit ook. Hoewel deze Delftenaar bijna den ganschen wedstrijd onbewaakt werd gelaten, kon hij daarvan niet profiteeren. Hij vormde met den Feijenoord-man geen hechten lin kervleugel. Toch mag dit niet geheel op reke ning vaii Duynhouwer geschoven worden. Van Nellen was er leelijk uit. Ook zijn vlug heid was niet groot. Pellikaan kan op een heel goeden wedstrijd terugzien. De Belgische linkervleugel Van den EyndeSaeys had ongeveer niets tegen hem in te brengen. Weber en Anderiessen wissel den goede met minder gelukkige oogenblik- ken af. Van Run hebben we ook wel beter gezign. Hij werd nogal eens door Versyp ge passeerd. Het eigenaardige is, dat we met den uitslag, hoewel die natuurlijk teleurstellend wa.s, toch niet ontevreden waren. Iedereen moest het erkennen, dat de overwinning gekomen was aan de partij, die haar verdiende. Men be rustte er dus in. De beste speler van de Bel gen en eigenlijk van het heele veld was kee per Braet van dc C. S. Brugge. Deze reus heeft zijn doel prachtig verdedigd. Het leek wel of hij z'n zenuwen thuis gelaten had! Lage en hooge ballen, schoten van dichtbij en van verren afstand, effect- en normale ballen: alles was voor hem. Met de grootste kalmte wist hij alles te keeren: ook koos hij telkens het goede oogenblik voor uitloopen. De manier waarop hij een paar maal languit vallende een bal nog uit zijn doel wist te houden, dwong ieders bewondering af. Aan het doelpunt van Adam had hij in het ge heel geen schuld: het werd gescoord uit een kluwen van spelers vlak bij zijn doel, toen hem het uitzicht totaal benomen was. Hij genoot verder een praclitigen steun van zijn backs Dedeken en Hoydonckx. Vooral laatstgenoemde was nog een tacticus bij uit nemendheid. Adam had geen prettigen mid dag aan hem. Dedeken heeft zich zijn plaats ook meer dan waard getoond. Maar welk een spil hebben de Belgen toch! Wü Hollanders sukkelen nu al ecnigen tijd met. de vraag wie op deze belangrijke plaats moet staan. Anderiessen wordt daar neerge zet. omdater blijkbaar geen betere is. Hoe geheel anders is dat met België. De elftalcommissie van onze Zuidelijke buren behoeft zich geen zorgen over de bezetting van de spiiplaats te maken: Hellemans is er nog altijd en dat moet voor de Belgen een groote geruststelling zijn. Overal dook hij gisteren op waar gevaar dreigde en verder steunde hij zijn voorhoede uitstekend. Deze voorhoede was de zwakke linie bij de roode duivels. Voorhoof is hier nog steeds de beste. Zijn doelpunt, waarmee hij aan zijn land de overwinning gaf, was bijzonder fraai. Saeys was ae zwakste. Zijn vader kende het vroe ger heel wat beter dan hij. De leiding van den Zweed Ohlsson was be vredigend zonder meer. Dc regeling in het Stadion was weer uit stekend. Tot. vijf minuten voor half drie wer den de onderste rijen van de staantribunes Jecg gehouden. Men liet eerst de bovenste rijen innemen om toe te zien, dat er geen plaatsruimte verloren ging. Op genoemd tijd stip werden de toeschouwers ook op de onder ste rijen toegelaten. Die waren ln twee minu ten geheel gevuld! Het Stadion bood dan ook weer een machtigen aanblik, ook al ontbrak de zon, die vaak aan de Holland-België-ont- moetingen altijd zooveel blijheid gaf. Met het zingen door het Hollandsche pu bliek wil het niet meer! Ook al deed het kra nige Amsterdamsche politiemuzïekkorps er alle moeite voor. Bij alle rangen bleef het stil staan en speelde allerlei populaire melodieën, maar de toeschouwers zwegen in alle talen! Wel kregen de musici telkens een dankbaar applausje. Zelfs toen bij de komst van het Hollandsche elftal het Wilhelmus weerklonk, werd het hier en daar slechts aarzelend mee gezongen. Maar aan aanmoedigingen heeft het niet ontbroken. Vooral toen het 1—1 ge lijk was en toen er nog 22 minuten gespeeld moest worden, zweiden de kreten van tribu ne tot tribune. Maar het mocht helaas niet baten. Tegen het einde, toen de Belgen steeds ster ker werden en toen het nog 13 dreigde te worden, werd het publiek stil. Zelfs Karei Lotsy zat mismoedig naast de andere offi cials toe te kijken. Maar toen het eindsignaal klonk en de Bel gen onder de eeretribune verdwenen, hadden zij een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. DE WEDSTRIJD. Het is precies half drie, als de Belgen op het veld komen en even later verschijnen de Oranjehemden. Scheidsrechter Ohlsson (Zweden) roept de aanvoerders tot zich. Van der Meulen wint den toss en laat Hoydonckx en zijn mannen tegen den wind in aftrappen. De ploegen zijn dan als volgt opgesteld: Nederland: Van der Meulen, Weber, Van Run, Pollikaan, Andriessen, Breitner, Wels, Adam, van der Broek, Duinhouwer, Van Nelien. Belgic: v. d. Eynden, Saeys, Desmedt, Voorhoof, Versyp, Claessens, Hellemans, van Ingelghem, Hoydonckx, Dedeken, Braet. Nederland is het eerst in den aanval en reeds na twee minuten krijgt Holland een hoekschop te nemen, die door Wels wordt ge nomen. De bal zweeft voor doel, doch de Bel gische verdediging zuivert haar terrein. Even een tegenbezoek aan het Hollandsche doel en dan heeft Oranje weer het initiatief. Ande riessen is er goed in; hij plaatst naar den vrijstaande!»Van Nellen. Een ren volgt, de voorzet van den D.II.C.'er gaat langs doel, waar Wels opvangt en- inschiet, doch de Bel gische keeper heeft het gevaar gezien en door zich juist op te stellen kan hij het leder ge makkelijk stoppen. Het tempo, waarin gespeeld wordt, is zeer snel; het spel golft, vlug van doel tot doel. Nederland is even iets meer in den aanval, maar de Belgische backs met aanvoerder Hoydonckx aan het hoofd weren zich goed; van een overwicht is absoluut geen -sprake. België leidt. België komt er beter in. Plotseling krijgt Desmedt een prachtige kans als Voorhoof hem den bal goed aangeeft. Even zwenkt de Belgische midvoor naar links. Van der Meu len loopt een paar passen uit zijn doel en het schot van den Belg belandt via de voeten van den H.F.C.'er in doel (01). Na negen minuten spelen heeft België de leiding. Even zijn de Hollanders overdonderd. Bel gië zit er goed op; vooral de rechtervleugel met Versijp als gevaarlijke man is zeer ac tief. Het schieten is echter minder verzorgd. Eenige ballen belanden naast het doel. In den Nederlandschen aanval wordt dik wijls onzuiver samengespeeld, doch niette min zijn deze aanvallen door het open en snelle karakter uiterst gevaarlijk. Na doorzet ten van Van Nellen besluit deze een ren met een effectvol schot, dat keeper Braet er nog uithoudt. Onze middenlinie voedt de voorhoede op goede wijze; het valt op, hoe uitstekend de Longaman Pellikaan speelt. Zijn verdedigend werk is af en daarbij weet hij steeds tijd te vinden om keurig den aanval aan het werk te zetten. Uit een van die passes krijgt Van den Broek den bal te pakken; snel passeert dc Eindhovenaar Hoydonckx en lost een scherp laag schot, maar Braet is in goeden vorm; op prachtige wijze houdt dc Belgische keeper het schot uit zijn doel. Door het open spel der Belgische voorhoede en de snelle aanvallen zijn de Belgische spe lers steeds gevaarlijk, al kan er misschien in deze periode gesproken worden van een lichte veldmeerderheid der Hollanders.Van der Broek krijgt weer een kans, als Wels hem den bal mooi aangeeft, doch de P.S.V.'er kopt het leder hoog over. Van Run bewerkt, den bal met dc handen in het beruchte gebied, doch scheidsrechter Ohlsson laat doorspelen. Even een gevaar bij het Hollandsche doel; gevaarlijk zwermen de Roode Duivels voor Van der Meulen. Doch ook zij kunnen het juiste schot niet vinden. Overigens staan Van Run en Weber forsch te backen; er moet heel wat gebeuren, willen beiden gepasseerd wor den. Weer krijgt van den Broek een mooie kans, maar zijn schot, hoe goed gericht ook, is te zacht om bij Braet succes te hebben. De roller in den hoek kan de Belgische keeper er nog uit grabbelen. Opvallend is dc goede stijl, waarmede keeper Braet zijn doel staat te ver dedigen. Ontelbaar zijn de kansen, die beide landen krijgen. Desmedt kogelt naast doel: Wels schiet aan den anderen kant uit een corner van Van Nellen over. Duinhouwer, die tot nu toe weinig goeds heeft verricht zijn tempo was te langzaam krijgt den bal goed toegespeeld, hij komt voor doel, maar ook zijn schot faalt; de bal gaat hoog over. Dan is het rusten. In de eerste helft heeft Nederland vier hoekschoppen genomen, tegen België 1. Tweede helft Te vier minuten over half vier wordt een begin gemaakt met de tweede helft. Reeds direct ontstaan voor beide doelen zeer ge vaarlijke oogenblikken; het is "eigenlijk onbe grijpelijk. dat geen der beide partijen kans heeft gezien, van de talrijke kansen er meer te benutten. Langzamerhand komt Nederland in de meerderheid; Wels krijgt ook ziin kans, welke hij niet benut, daar zijn schot naast vliegt. Even later onderschept Braet op moedige en fraaie wijze een voorzet van Van Nellen en een kopbal van Van den Broek gaat direct daarna juist over. Dan is het woord aan België; het schijnt, dat zij een overwicht zullen krijgen. Gevaar lijk komen de Roode Duivels opzetten, waar bij spil Hellemans een prachtige partij ver tolkt. Kort achter elkaar worden drie hoekschop pen genomen op het Hollandsche doel. Eenigen tijd zijn de Belgen nu sterker, maar spoedig maakt Holland zich weer los. Claes sens en I-Ioydonckx moeten op hun hoede zijn. Doch hoe goed onze rechtervleugel ook werkt, midvoor Van den Broek en onze linkervleugel weten niet van de geboden kansen te profi teeren. Duinhouwer schiet in keeper's han den en Van Nellen trapt voor open doel hope loos naast. Toch zitten de Hollanders er nu enthousiast en energiek on. Van Nellen for ceert weer eens een hoekschop Gelijk! Deze vijfde hoekschop voor Nederland wordt door den D.H.C.'er hoog voorgezet, keeper Braet tracht uitloopend den bal te on derscheppen, hij raakt het leder maar half en Adam, die zijn kans reeds heeft gezien, schiet laag en hard in (1—1). Er zijn dan twintig minuten van de tweede speelhelft gespeeld. In tusschen is het begonnen te regenen; druilerig valt het water naar beneden. Het veld wordt nog gladder en verschillende bui telingen worden gemaakt. Aangemoedigd door de tienduizenden komen de Oranjehem den steeds terug. Holland mag even later van geluk spreken als Desmedt alleen voor Van der Meulen staat. De Belg schiet op onbegrij pelijke wijze tegen onzen keeper aan. Weer krijgt Desmedt den bal vrijstaand te pakken en weer trapt hij het leder tegen onzen aan voerder. De wedstrijd wordt nu spannend; het tem po is geenszins minder snel dan in de eerste hel^t. Mooie momenten wisselen met slechte oogenblikken af. Van der Meulen toont zijn capaciteiten als hij een scherp schot van Van den Eynde in den hoek uit zijn doel weet te houden. De corner kan het veld worden in gewerkt, doch de Belgen komen terug. Belgic leidt wederom! Na uitstekend samenspel krijgt Voorhoof den bal te pakker.; zonder zich te bedenken lost hij een geweldig hard en schuin schot, dat in het Hollandsche doel. vliegt. Een fraai punt (12). Er zijn dan 33 minut.cn .gespeeld. Nog is de strijd niet verloren. Wederom komt I-Iolland in den aanval, maar nu spelen de Belgische backs tactisch op buitenspel; menigmaal vlie gen onze aanvallers in deze val. Niettemin krijgen onze voorhoedespelers ook in den res- teerenden tijd'nog eenige men zou haast zeg gen niet te missen kansen. Hoe goed de aan vallen ook worden opgezet, in het doelgebied is men plotseling de kluts kwijt; de gemakke lijkste kansen worden op hopelooze wijze on benut gelaten. In de laatste minuten zakt het spel ineen. De strijd is gestreden. En als scheidsrechter Ohlsson einde fluit, heeft België verdiend re vanche genomen voor de te Antwerpen ge leden nederlaag. samenspelend het Belgische doel en zoowaar weet Vente tien minuten voor het einde door keurig individueel spel het vierde punt te maken, waarmede Nederland-B in veilige haven was (14). In de laatste tien minuten wordt niéts bij zonders meer vertoond, zoodat als scheids rechter Turfkruyer einde fluit, het Neder- landsche B-elftal een overigens zeer ver diende 4I-overwinning op de Belgische B- ploeg heeft behaald. Brussel-Haarlem (6-2) SLECHTE WEDSTRIJD OP EEN SLECHT VELD. Zij, die indertijd op het Haarlem-terrein den wedstrijd Haarlemsch ElftalBrusselsen Elftal aanschouwd hebben, zullen stellig niet verwacht hebben, dal de Haarlemmers nu met zulke flinke cijfers verliezen zouden. De nederlaag is echter volkomen verdiend, al dient gezegd, dat de uitslag, de sterkte dei- ploegen in aanmerking genomen, wel wat gróót uitgevallen is. Onmiddellijk na de rust, die met 2l voor het Haarlemsch Elftal in ging, kwam er echter een geduchte inzinking, waardoor de Belgen in zeer korten tijd niet minder dan vier goals scoorden. De schot vaardigheid liet trouwens toch niet vaak te wenschen over bij het Brusselsch Elftal; vooral de linksbuiten Luxem toonde zich een gevaarlijk schutter. De overige voorhoede spelers waren van middelmatige kracht. ïn de halflinie was Coulomb de man, vooral in de tweede helft, toen hij zeer verdienstelijk de spiiplaats bezette. De beide backs van Racing Club Bruxelles, Lavigne. de gerouti neerde oud-internationaal en Keppens, zijn nog zeer jeugdige partner, speelden een su blieme partij, waartegen de Haarlemsche voorhoede niet veel in te brengen had. Daar achter stand de doelman van de Belgische kampioenen, Van de Weijer, die zijn taak uit stekend verstond en geen fout maakte. De spelers van het Haarlemsch Elftal speel den stuk voor stuk slechter, dan in vorige wedstrijden. De meesten konden zich ook niet aanpassen aan het slechte vclci: een keihard veld, dat door het overvloedige regenwater gedurende vrijwel den geheelen wedstrijd blank stond. Een uitblinker bij de Haarlemmers is niet te noemen, evenmin een speler, die geheel uit den toon viel. Wij kunnen volstaan met de mededeeling, dat het geheel zeer middelmatig was. Te ongeveer 3.15 uur Belgische tijd stellen de volgende ploegen zich. ten aanschouwe van nauwelijks 1000 toeschouwers, tegen el kaar op: Brusselsch Elftal: Van de Weijer, Lavigne, Keppens, Coulomb, Verscheuren, Elsocht, Bastin, Van den Eijnde, Petit, Mondelé, Luxem. Haarlemsch Elftal: Kammeijer (Haarlem), De Koning (V.S.V.), Schoorl (Stormvogels). Groeneveld (Storm vogels), Michel (Kinheim), Vreeken (Haarlem), Dinkla (E.D.O.), pe la Mar, (Haarlem), Van der Griendt (V.S.V.), Krom (R.C.H.), Kos (R.C.H.). AFDEELING I. Tweede klasse B: H. F. C. 18 13 5 0 31 59—26 1.72 D. W. S. 18 11 3 4 25 55—20 1.39 Velox 18 10 1 7 21 56—32 1.17 Bloemendaal 18 8 3 7 19 44—49 1.06 Alphen 17 6 4 7 16 47—54 0.94 Spartaan 18 5 4 9 14 31—44 0.77 Hercules 18 6 4 8 16 3941 0 89 A. F. C. 17 5 4 8 14 39—51 0.82 B. F. C. 18 5 4 9 14 31—50 0.77 Ba a rn 18 3 2 13 8 34—69 0.44 Promotie reserve 2e klasse. R. C. H. 2—Spartaan 2 (7—4) Werd de eerste wedstrijd voor de promotic naar de reserve eerste klasse in Amsterdam tegen A.F.C. 2 gelijk gespeeld 11, gisteren werd in de morgenuren door R.C.H. 2 met 74 gezegevierd over het sterke Spartaan 2 en met drie punten uit twee wedstrijden staan de kansen van de Racing reserves thans reeds vrij goed. Reeds aanstonds na den aftrap waren de R.C.H.'ers sterk in den aanval ondanks den tegenwind, tweemaal kwam een speler op korten afstand alleen voor doel, doch het schot faalde. De Amsterdammers daarente gen kregen door te ver opdringen van de achterhoede een goede kans die de uitste kend spelende rechtsbinnen via de vinger toppen van Schuurman benutte. (01). De partijen wegen nu volkomen tegen elkaar op; het is Kedde die een goede pass van Kok in den gelijkmaker omzet. (11). Reeds denken we dat de rust met 11 zal ingaan als plotseling de Amsterdammers een bevlieging krijgen en kort na elkaar twee doelpunten scoren, beiden uit fouten in de Racing-defensie. Wel maakt v. d. Berg van grooten afstand met een hoog schot nog een tegenpunt, maar als gedraaid wordt heeft Spartaan een 32 voorsprong. Na de rust blijkt Schuurman vervangen door Serné. R.C.H. gaat er weer direct flink op los, doch het duurt nog een kwartier eer de verdiende gelijkmaker door Kedde na goed werk van Kok wordt gemaakt, en als Meijer dan direct nummer vier hard oncler den val lenden keeper inschiet, heeft R.C.H. einde lijk een kleinen voorsprong. (43). De R.C.H.'ers krijgen meer en meer de overhand en in korten tijd brengen Slot en Meyer den stand op 63. Spartaan blijft hard doorwerken, ziet haar pogen zelfs be loond met een vierde tegenpunt,, doch als Meijer nogmaals kans gezien heeft te scoren, is 'het pleit beslecht, met 74 breekt het einde aan van dezen wedstrijd. R.C.H. 2 speelde met: Schuurman, Van Thiel, Kaesfcner, Hessels, Berg, Walewijn, Kok, Slot, Kedde, de Geus, Meijer. HAARL VOETBALBOND. De Uitslagen. Stads-Editie-beker: RipperdaD. S. K„ uitgesteld. E. H. S.—Heemstede 2—3, 1 A: R. C. H. 3—V. S. V. 3 1— 1 B: D. I. O.Spaarnevogels 1 2 B: Geen wedstrijden 2 C: DrosteD. I. O. 2 43 V. V. H.—Zandvoort 2 5—3 2 D: Geen wedstrijden 3 A: Kinheim 4—Kenau. 3—5 3 B tot en met D Geen wedstrijden 3 E: D.I.O. 3Kinheim 5 12 9 F: Geen wedstrijden JUNIORES. Afd. B: R. C. H. b—Haarlem b 1—2 Afd. E. R. C. H. e—H. F. C. c 3—8 Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem. R C H 3 18 14 3 1 31 75—29 1.72 Ripperda 18 14 1 3 29 63—30 1.61 E. H. S. 18 10 2 6 22 66—38 1.22 Kinheim 2 18 9 2 7 20 55—40 1.11 H. F. C. 3 18 6 4 8 16 48—52 0.89 Damiaten 18 6 4 8 16 5376 0.89 E. D. O. 3 18 6 2 10 14 49—60 0.77 Schoten 2 18 4 4 10 12 43—65 0.67 Haarlem 4 18 4 3 11 11 44—78 0.61 V. S. V- 3 18 3 3 12 9 37—65 0.50 Eerste klasse B: R. C. H. 5 18 12 3 3 27 63—36 1.50 Stormv. 3 18 10 3 5 23 61—45 1.28 R. C- H. 4 17 9 2 6 20 51—38 1.18 Spaarnev. 18 10 1 7 21 51—36 1.17 I. V. O. 18 10 1 7 21 55—57 1.17 D. I, O. 17 8 3 6 19 36—31 1.12 E. D. O- 4 18 7 2 9 16 54—54 0.89 Bl'daal 2 18 3 6 9 12 40—59 0-67 Haarlem 3 18 5 2 11 12 39—60 0.67 D. W. O- 18 3 1 14 7 28—64 0.39 Eerste klasse A. R. C. H. 3—V. S. V. 3 (1—1) In eên nialsch regenbuitje wordt begon nen: van beide zijden worden om beurten eenige aanvallen ondernomen. Het is bij R. C. H. duidelijk merkbaar, dat in de voorhoe de Kedde en Slot, gemist worden, waardoor het niet te best vlot. Bij V. S. V. is het Wey, die met een goed schot zijn elftal de leiding bezorgt. In het veld is R. C. H. veel sterker, doch voor den goal wil niets lukken. Met on- veranderden stand breekt de rust aan. Ook na de rust het zelfde spelbeeld: R. C. H. doorloopend in den aanval, doch de zeer stugge V. S. V.-verdediging weet van geen wijken. Hoogedoorn wordt in het straf schopgebied bewerkt. De toegekende penalty wordt benut. Veel bijzonders valt er niet te bespeuren. Ieder is blij als het einde jyprdt aangekondigd, België B-Nederland B (1-4) Verdiende zege van de Neder- landschc reserves. HASSELT, 7 Mei (V.D.) In een voortdu- renden plasregen is te Hasselt de ontmoe ting België BNederland B gespeeld. Geluk kig had de belangstelling voor dezen wed strijd ondanks de minder gunstige weersom standigheden niet te lijden en toen scheids rechter Turfkruyer liet beginnen was het terrein goed bezet." De volgende ploegen, stonden tegenover el kaar: BELGIë B: Ohristiaehs. Pappaert, van Dessel. Remmens, Welckenhuyze, Declerc.q, Torfs, Van Caelemberg, Collet, Ledent, Franckx. NEDERLAND B: Mulders, Schoemaker, Looyschilder. Vente. (Ajax) (Quick Haag) (S.C.H.) (Neplunus) Nagels (Enschede). Strijbosch, Prins, Coerman, (Ajax) (Stormvogels), (Velox). Lelieveld, v. d. Hoven, (V.U.C.) (LONGA) De Korver. (D. F. C.) Aanvoerder Strijbosch wint den toss. De eerste aanvallen gaan van België uit. Mulders schieter ineens tusschen uit, centert naar zijn binnenspeler en Schoemaker schiet fraai in (0—1). Dc Hollanders blijven door dit snelle succes sterker; keeper Christiaens moet herhaal delijk ingrijpen om verder doelpunten te voorkomen. De Belgen komen er slechts moeilijk in, waarbij vooral opvalt, dat hun backs verre van safe zijn. Geleidelijk aan *aakt het spel meer verdeeld en ook de gast- heeren krijgen hun kansen, zonder dat men daarvan kan profiteeren. Wel wordt er veel door de Belgen geschoten, maar de richting is zoek en de meeste ballen belanden naast of" over doel. De Korver krijgt dan ook geen bepaald moeilijk werk. Dan gaat Nagels er van door; hij passeert fraai en na 25 minu ten heeft de Sportclubspeler het Neder- landsch B-elftal een 20-voorsprong gege ven. Nauwelijks is de bal weer afgetrapt of de actieve Mulders is er bij; hij rent langs de lijn, zet op het goede moment voor en Nagels loopt toe om het derde punt te maken (03). Na een kortstondig overwicht van België blijft tot aan de rust Nederland sterker, doch gescoord wordt er niet meer. De rust gaat in met een 30-voorsprong voor de Holland sche reserves. Direct na de hervatting is de Holland sche voorhoede actief; Christiaens kan slechts met groote moeite een doelpunt voor komen. De Belgen lieten het moment, waarop wel licht een keerpunt in den strijd nog mogelijk ware geweest, voorgijgaan. Na enkele gevaarlijke oogenblikken voor het Belgische doel krijgt Van Calemberg het leder te pakken, de Unionman geeft door aan Welckenhuyzen, die keurig inschiet. (1—3). Er is dan 23 minuten gespeeld. Ondanks dit succes ziet België geen kans een over wicht te krijgen, integendeel het Nederland- sche elftal bedreigt meerdere malen goed Evenals in de vorige wedstrijden loopen ook nu dc Belgen hard van stapel. De Haar lemmers beginnen echter ook niet slecht en weerstaan met succes eenige felle aanvallen van de gastheeren. Na betrekkelijk korten tijd reeds gaat de strijd vrijwel gelijk tegen elkaar op. Door de vele fouten die door beide partijen gemaakt worden, valt er echter voor het publiek nog niet veel te genieten. Nadat Kos eenige malen handelend heeft moeten optreden, neemt het Haarlemsch Elftal on verwacht de leiding; bij een aanval speelt Coulomb zeer onoordeelkundig terug, welke kans Schoorl goed weet uit te buiten: Van de Weijer wordt met een laag schcft gepasseerd (01). Het duurt echter maar korten tijd, of Luxem heeft met een formidabel schot ge lijk gemaakt (11). Hierna is het Haarlemsch Elftal het meest in den aanval,, maar Lavigne en Keppens on derbreken veel. Eenige minuten vóór de rust loopt Michel naar binnen en geeft den keeper met een zeer mooi schot geen schijn van kans (12). Na de hervatting neemt het Brusselsch Elftal het spel geheel in handen; de verdedi ging der Haarlemmers krijgt zeer druk werk en men voelt het aankomen, dat aan dezen druk geen weerstand geboden kan blijven worden. Na korten tijd is het dan ook weer Luxem, die met een hard schot via den paal gelijk maakt (22). Hierna komt bij Haarlem de reeds gemelde inzinking en doelpunten van Van den Eynde en Petit volgen elkaar snel op (42). De Haarlem-voorhoede weet niet éénmaal ge vaarlijk tot den keeper door te dringen. Het is dan ook weer het Brusselsch Elftal, dat scoort, als Luxem, hoewel in clean off side positie van dichtbij inschiet (52). De strijd is hierna nauwelijks het aankiiken meer waard. Slechts'het bekend maken van den uitslag Holland—België vermag groote geestdrift onder de weinige toeschouwers te brengen. Kort vóór het einde is het tenslotte Van den Eijnde, die er na goed werk van Bastin 62 van maakt. Met dezen stand breekt het einde aan. AFDEELING I. Tweede klasse B. HerculesSpartaan S1 Promotie reserve tweede klasse: R.C.H. 2Spartaan 2 74 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Middelburg—Juliana 6—1 Buiten de Competitie. RotterdamAntwerpen 74 AmsterdamAntwerpen 22 Noordelijk elftalD.F.C. 22 BrusselHaarlem 6—2 België B— Nederland B 1—4 H.F.C.Belgica 12 D. VA S.—E. D. O, 3—4

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10