VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL HONKBAL CRICKET EERSTE KLASSE B. D. I. O.Spaarnevogels (14) Met een gehavend elftal, waarin niet minder dan zes invallers, heeft D. I. O. een zware nederlaag geleden. Hoewel eenigszins geflatteerde verdiende Spaarnevogels de overwinning volkomen. Spaarnevogels trapt af en is direct aan- valiend. De achterhoede van D.I.O. krijgt het zwaar te verantwoorden. Maar door goed verdedigen van Kluiskens en De Wildt wordt elk gevaar in de kiem gesmoord. De uitvallen van D.I.O. zyn zeer gevaar lijk. Wanneer door Anthonisse de bal goed wordt doorgegeven, krijgt Oliedam een kans. Voor het leege doel staande schiet hij echter naast. Goed gesteund door de middenlinie komt D.I.O. er steeds beter in. Het binnentrio speelt echter tekort om succes te hebben. Wanneer de linksbuiten van Spaarnevogels den bal toegespeeld krijgt, zet hij fraai voor, waaruit Tangerman zijn club de leiding geeft (0—1). Na de rust zet D.I.O. er alles op om gelijk te maken. Wat haar ook spoedig gelukt. Bij een doorbraak komt Oliüam alleen voor den keeper te staai}, en onhoudbaar scoort hij den gelijkmaker fl1). Van den aftrap af gaat het binnentrio er van door. Zelfs de keeper wordt gepasseerd doch de rechtsback van Spaarnevogels weet op de doellijn te redden. 'Spaarnevogels ziet het gevaar in. Met open spel sticht zij verwarring in de achterhoede van D.I.O. waarbij ae rechtsbuiten onhoud baar scoort (12). D.I.O. raakt uitgespeeld. Het tempo wordt de invallers te machtig. Spaarnevogels is nu voortdurend in de meerderheid. Weer is het Tangerman die Spaarnevogels' voorsprong vergroot (13). (1—3). Kort voor het einde weet Spaarnevogels nogmar's te doelpunten, als door een mis verstand zoowel de keeper als de back den bal laten gaan (14). OM DEN STADS-EDITIE-BEKER. E. H. S.Heemstede (23) De bekerverrassing. Het is zoowaar den 3de klasser Heemstede gelukt om E. H. S. in de verlenging een nederlaag toe te brengen. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een aardige wedstrijd. Heemstede is het eerst aanvallend, maar door het- goede verdedi gen van E.H.S. blijven resultaten uit. Wanneer de eerste aanvallen van Heem stede zijn afgeslagen komt- E.H.S. onweer staanbaar opzetten. Zij oefent een geweldi gen druk op het Heemstede-doel uit. Maar daar het binnentrio het spel tekort houdt, zien zij geen kans om door te breken. Een snellen uitval van Heemstede weet de rechtsbacks slechts ten koste van 'n corner af te slaan. Kort daarop gelukt het E.H.S. door haar middenvoor met sen schot in den hoek de leiding te nemen (10). Heemstede heeft nu niet veel meer in te brengen. Steeds is een E.H.S.'er het eerst bij den bal. Maar door het stugge verdedi gen van Heemstede weet zij verder scoren te voorkomen. De tweede helft is nog maar een paar minuten oud, als de middenvoor van E.H.S. scoort uit een voorzet van Breems (20). Dit schudt Heemstede wakker. Stevig komt zij opzetten. Geheel onverwacht losts haar linksbinnen van grooten afstand een hard schot dat den keeper van E. H. S. verrast (2—1). Heemstede heeft geluk als de linksbuiten Breems een vliegend schot lost, dat via den paal achter vliegt. Het is Heemstede, dat nogmaals succes, boekt. Uit een voorzet van rechts doelpunt haar middenvoor onhoudbaar (22). De rechtsbinnen van E.H.S. wordt in het beruchte gebied wat te hardhandig bewerkt Deze gelegenheid om de leiding te nemen weet E.H.S. niet te benutten; het schot vliegt meters naast. Met Heemstede in den aanval breekt het einde aan, waarna twee maal zeven en een halve minuut verlengd- moet worden. De eerste verlenging is geheel voor E.H.S. maar doelpunten blijven uit. In de tweede verlenging weet Heemstede door haar rechts binnen de leiding te nemen (23), waarin geen verandering meer komt. BUITEN DE COMPETITIE. H. F. C.Belgica (1—2) H.F.C. had Zaterdag een vlot spelend Bel gisch elftal op bezoek. De gasten, die in zeer korten tijd tot de af deeling in Belgie opgeklommen zijn, vertoonden een- goed sluitend samenspel, waartegen H. F. C. met haar beste spel maar net tegen op gekund zou hebben. Met drie invallers echter kon een nederlaag niet verhoed worden. Het was buitengewoon jammer dat het zoo hard regende vóór den wedstrijd, zoodat er zeer ewinig publiek aanwezig was. Tijdens den wedstrijd echter is het droog geweest. Onder leiding van scheidsrechter Kotte stelt H.F.C. zich als volgt op: Van der Togt._ P. Jongeneel. Van Baasbank, R. Jongeneel, Kruijer, Marchant, Van Riemsdijk, Denijs, Koper, Van den Berg, Hagenaar H.F.C. begint een flink offensief op het doel der Belgen. Het spel wordt goed open gehouden; harde schoten van Koper en Denijs stopt de Belgische keeper uitstekend. Langzamerhand echter raken de gasten ingespeeld: het blijkt, dat hun aanvallen lang niet ongevaarlijk zijn. Het korte spel doet menige kans ontstaan; die worden ech ter niet benut. Als bij een voorzet van Van Riemsdijk bal bij Koper belandt, schiet deze ineens hard in. Een fraai doelpunt! Dit prikkelt de Beigen: de bal komt eenige malen gevaarlijk voor het H.F.C.-doel Goals blijven echter uit. Na de rust zijn de Belgen het meest aan het woord; het duurt dan ook niet lang of de linksbinnen scoort met een goeden kop bal den gelijkmaker (11). Het korte spel wordt dikwijls in de per fectie uitgevoerd. Uit een voorzet van rechts loopt Hellemans den bal in het net, daar mee zijn club de leiding gevend '1 2). Dit doelpunt spoort H.F.C. tot een grootere activiteit aan. Van Riemsdijk en Hagenaar zetten eenige malen goed voor, doch het binnentrio mist op onbegrijpelijke wijze deze kansen. In de laatste instantie is het vooral de Belgische keeper, die alle moeilijkheden op uitstekende wijze oplost. Het einde van dezen prettigen, uiterst fairen strijd, die door scheidsrechter Kotte uitstekend geleid werd, komt tenslotte met .onveranderden stand. D. W. S—E. D. O. (3—4) Zondagmorgen half twaalf had bovenge noemde wedstrijd in Amsterdam plaats. Bei de elftallen hadden eenige invallers. Het ge heel is een aantrekkelijke wedstrijd geweest. Vooral de rechtervleugel Perukel Sr. en C. Bruin speelde verrassend goed. Het is laatst genoemde, die het eerste goede schot lost. Bij D.W.S. is Van Es de gevaarlijke man. Maar Jansen houdt hem goed in bedwang. Goed spel van Putten en Bijvoet besluit de laatste met een onhoudbaar schot. (01'. Het is Van Es. die op snelle wijze aan zijn bewaking ontsnapt en met een hard schot gelijk maakt. 11). Een voorzet van Bijvoet weet C. Bruin keu rig in te schieten. '12). Spoedig Is het weer gelijk als Van Es hard in schiet en de terug springende bal door Melcher in een doelpunt wordt omgezet. De tweede helft begint E.D.O. met een overwicht. Bruin weet dan ook spoedig den stand op 23 te brengen. Direct daarna schiet Bijvoet tegen de lat., Melcher weet dan voor D.W.S. weer te scoren, zoodat de stand weer gelijk is. (33). Er ontspint zich nu een vinnige strijd om de leiding, waarbij E.D.O. tenslotte do geluk kige is als Peruke! Sr. een corner keurig voor doel plaatst en C. Bruin mooi inkopt. (34). Verder wordt niet meer gescoord, zoodat E.D.O. dezen prettigen wedstrijd verdiend heeft gewonnen. KennemersWatergraafsmeer (3-2) De beide nrs. 2 der 3de klasse afdeelingen ontmoetten elkaar, in een vriendschappelij- ken wedstrijd. De thuisclub had een gewij zigde opstelling dje nog wel geen openbaring was, doch die hoop geeft voor de toekomst. Kennemers won met 32. L. F. C.De Kennemers (41) Met zeven reserves trokken de Kennemers Zaterdag naar Sassenheim om tegen LF.C. uit Leiden te spelen. Zij moesten met dit da nig gehandicapte elftal de meerderheid van de Leidsche 3de klassers erkennen. Corinthian Jun'ores-tournooi te Den Haag. Op hec \eid van H.B.S. in Den Haag vond gisteren één der vijf Corinthian Juniores Tournooien plaats, in welk tournooi de ju niores van H.F.C. en Haarlem meespeelden. Beide elftallen brachten het echter niet verder dan de tweede ronde. De jeugdige roodbroeken moesten zelfs penalties nemen, om voor de tweede ronde in aanmerking te komen. H.F.C. trof het niet dat ze in den tweeden wedstrijd tegen H.B.S. moest spelen. De jonge kraaien hadden een goede ploeg en legden op verdiende wijze beslag op den eersten prijs. Zeer jammer was het, dat het weer zoo slecht was. De volledige uitslagen waren als volgt: le ronde: A.S.C.H.B.S. 04 H.V.V.—Haarlem 0—0 (Haarlem wint na het nemen van penalties). H.F.C.—V.V-A. 2—0 KampongAlcmaria 03 U.V.V.—Hercules 1—1 (U.V.V. wint na het nemen van penalties). Tusschenronde verliezers A.S.C.Hercules 30 KampongV.V.A. 01 2e ronde: H.B.S.—H.F.C. 2—1 HaarlemU.V.V. 01 AlcmariaA.S.C. 31 V.V.A.H.V.V. 2—2 (V.V.A. wint na het nemen van penalties) 3e ronde: H.B.S.Alcmaria 30 H.V.V.—'V.V.A. 0—1 Finale: H.B.S.V.V.A. 1—0 Na afloop reikte de heer De Wilde, ber stuurslid van de Nederlandsche Corinthians, de verschillende prijzen uit. Feestavond „De Sierkan". De Haarlemsch.e voetbalvereeniging ..De Sierkan" viert Zaterdagavond 20 Mei in het gebouw van den Haarl. Kegelbond haar twee jarig bestaan. Hiervoor is een aantrekkelijk programma samengesteld. O.a. zullen de prij jen van de nederlaagwedstrijden worden uit gereikt. Feestavond H. V. V. „Kenau". Ter gelegenheid van haar 3-jarig bestaan gaf bovengenoemde vereeniging Zaterdag in het gebouw „Olympia" een feestavond. Te halfaegen werd de avond met eenige pas sende woorden door den voorzitter geopend, waarna door donateurs (trices aan de ver eeniging een fraaie clubvlag met opschrift wercï aangeboden. Bloemen kwamen in van Electr. Materiaal: terwijl de vereenigingen E.H.S. en Spaarne vogels gelukwenschen zonden. De heer Van Tongeren opende het pro- gromma met een potpourri, wat al dadelijk bijzonder in den smaak viel en waarvan het refrein door de aanwezigen werd meegezon gen. Bijzondere vermelding verdient het num mer van den heer Van Tongeren, in zijn creatie „Op zoek naar Kaatje-', dat een daverend applaus verwierf. In de pauze werd een verloting gehouden waaraan fraaie prijzen waren verbonden. De avond werd besloten met een gezellig bal. „The Negro Band' zorgde er voor, dat de gang er in bleef. Over het geheel mag het feest bijzonder geslaagd heeten. ItaliëTsjecho Slowakije (20) Uit Florence: Voor 30.000 toeschouwers speelde Tsjechoslovakije Zondag te Florence tegen Italië en verloor met 2—0. Voor de pauze wisten Ferrari en Schiavio ieder een doelpunt te maken. In de twee helft waren de Tsjechen sterker, zonder nochtans tot SCO' ren te komen. Italië won met 20. De B-ploegen van beide landen speelden te Praag tegen elkaar voor 12.000 toeschou wers. Italië B won met 2—1, ruststand 0—0, ZwitserlandJoego-Slavië (41) Uit Zurich: Ten aanschouwe van 20.000 toe schouwers won Zwitserland Zondag van Joe goslavië met 41. nadat de rust met 21 was ingegaan. Zwitserland was veel sterker dan de Joegoslaven. De Wereldkampioenschappen. Zal Sovjet Rusland meedoen? Uit Moskou: Naar verluidt zijn onderhanlin- gen gaande tusschen Sovjet Rusland en de FIFA met het doel. om Sovjet Rusland alsnog te doen deelnemen aan de wereld voetbalkampioenschappen 1934. (Sovjet Rus land Rusland Is tot op heden geen lid van dc FIFA). W. Buitenweg gaat heen LAWNTENNIS Wout Buitenweg speelde in den wedstrijd Hercules—De Spartaan zijn laatste match. Hij had liet genoegen, zijn mannen weer tot de overwin ning te voeren. De Werkloozencompetitie. EINDSTAND. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem. Sparta 23 19 3 1 147—38 41 1.78 Metaal I 23 18 3 2 130—47 39 1.70 Zw. Goud 18 14 1 3 61—27 29 1.61 Steenzetters 20 13 3 4 91—40 29 1.45 Stuco 13 7 3 3 59—46 17 1.31 D.W.S 26 16 1 9 102—68 33 1.27 Trekvogels 2 12 2 8 77—67 26 1.18 Bouwers 19 9 1 9 6965 19 1.00 N.A.S. 22 9 4 9 75—79 19 1.00 Schilders I 18 8 0 10 53—64 16 0.89 Rood Wit 18 8 0 10 51—76 16 0.89 Meubelm. 18 5 2 11 4565 12 0.66 Graficus 21 5 3 13 46—73 13 0.62 Metaal II 24 5 2 17 64—85 12 0.50 Zw. Wit 20 2 3 15 46—97 7 0.35 Schilders II 12 1 1 10 12—8 3 0.25 De Uitslagen. Kampioenswedstrijd om liet kampioenschap van Nederland Kolping—Wilhelmina 2—3 VoiendamD. H. L. 02 Promotic. V. V. IJ—Limvio 6—0 Competitie. 1 F.: Wilskrachtde Meer 62 V. V. A.Zwaluwen 33 VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de wedstrijden van Zater dag luiden als volgt: Aston VillaDerby County 20 Bolton WanderersLeeds United 50 ChelseaSunderland 11 Buddersfield TownManchester City 1—0 Leicester City--West Bromwich A 62 Liverpool—Sheffield Wednesday 41 MiddlesbroughBlackburn Rovers 40 Newcastle UnitedBlackpool 12 Portsmouth—Birmingham 11 Sheffield UnitedArsenal 31 Wolverhampton WanderersEverton 42 Bolton en Blackpool degradeeren. Het Engelsche voetbalseizoen is Zaterdag geëindigd. Pas op den laatsten dag werd be slist over de degradatie uit de eerste divisie. Bolton Wanderers en Blackpool werden de slachtoffers. Het geval van Bolton, dat een schitterend verleden heeft, is merkwaardig. De club maakte gedurende minstens drie kwart van dit seizoen nimmer den indruk, dat er ook maar het geringste gevaar voor degradatie was. Pas in de latere wedstrijden werd het mis. Zaterdag won Bolton nog met 5—0 van Leeds, maar toen was het al te laat. Blackpool's 21 overwinning te Newcastle baatte ook niet meer. Want Wolverhampton Wanderers .dat met 4—2 de Cuphouders sloeg!) en Leicester City (6—2 tegen West Bromwich Albion) hadden eveneens gewon nen, en dus hun voorsprong van twee pun ten behouden. De eindresultaten der Engelsche profs.- competitie zijn: le divisie: kampioen The Arsenal met 58 punten (tweede Aston Villa met 54 derde Shefield Wednesday met 51).. Naar de tweede divisie degradeeren Bolton Wanderers en Blackpool. 2e divisie: le Stoke City, 2e Tottenham Ilutspur «Londen». Deze twee promoveeren naar de le divisie. Naar de derde divisie degradeeren Charl ton Athletic (Londen) en Chesterfield. 3e divisie (Zuid): kampioen Brentford (Londen). 3e divisie (Noord)kampioen Huil City. Deze beide clubs promoveeren naar de 2e divisie. De Competitie verregend! Een regen-Zondag in groot formaat! Geen of bijna geen tennis: partijen met vele rust pauzes en dientengevolge onjuiste uitslagen, waarvan het gevolg weer werd humeurige spelers. Neen. een echte sofdag! Haarlem behoefde niet te spelen wegens de Davis Cup in Scheve:.ingen. Het team van T. C. H. werd slachtoffer van den regen, zoo dat de match tegen Oranje T. C. werd uitge steld. Ook in dc tweede en derde klasse werden bijna alle wedstrijden gestaakt of uitgesteld. De uitslagen zijn: Eerste klasse: HaarlemLeimonias Orange T. C.—T. C. H. Haarlemsche Competitie. PROGRAMMA VOOR MEI: Voor de Haarlemsche Honkbal Competitie zijn voor Mei de volgende wedstrijden vast gesteld: Zaterdag 13 Mei: Gem. Lyceum ASwastika A, E.D.O. AS.S.H. «Hoogovens). Zondag 14 Mei: Swastika BGem. Lyceum B. Zaterdag 20 Mei: Gm. Lyceum'BE.D.O. B. S.S.H.Swastika B. Zondag 21 Mei: E.D.O. AGem. Lyceum A. Zaterdag 27 Mei: Gem. Lyceum ASwastika B. E.D.O. B—S.S.H. Zondag 28 Mei: Swastika AGem. Lyceum B Ned. Honkbalbond. Ook de competitie van den N.H.B. begint op Zaterdag 13 Mei. Echter zijn op dit oogen- blik alleen nog maar wedstrijden voor de eerste klasse vastgesteld. Dit deel van net programma luidt aldus: Zaterdag 13 Mei: Afd. A. Ajax 1Haarlem 1. Blauw Wit 1—Z.R.C. 1. Afd. B. A.M.V.J. 1—H.H.C. 1. Togo 1—V.V.G.A. 1. Zaterdag 20 Mei: Afd. A. Ajax 1—Blauw Wit 1. Afd. B. V.V.G.A. 1—A M.V.J 1. Zondag 21 Mei: Afd. A. Haarlem 1—Z.R.C. 1. Afd. B. H.H.C. 1—Togo 1. Zaterdag 27 Mei: Afd. A. Z.R.C. 1—Ajax 1. Blauw Wit 1Haarlem 1. Afd. B. A.M.V.J. 1—Togo 1. V.V.G.A. 1—H.H.C. 1. Jubileum V. V. G. A. De bekende Amsterdamsche vereeniging V.V.G.A. «gemeente-ambtenaren) met haar vele afdeelingen, viert op 27 en 28 Mei haar 20-jarig bestaan. De Honkbalclub Haarlem is uitgenoodigd op Donderdag 25 Mei den Honkbal-Jubileumwedstrijd te spelen tegen V.V.G.A. 1. Demonstratie in Den Helder. Op het terrein van de voetbalvereeniging Den Helder, zal op Zondag 28 Mei door een Haarlemse!) en een Amsterdamsch negental een honkbaldemonstratie worden gegeven. Van de gelegenheid dat de honkballers daar zijn wordt nogmaals gebruik gemaakt door een elftal voetballers onder de honk ballers ook nog een voetbalwedstrijd te doen spelen tegen Den Helder I. uitgesteld uitgesteld Tweede klasse. AdvantageD. D V. 4 2—0 gestaakr WestrustK. E. K. 12 gestaak: HeemstedeKat uitgesteld Plav Better United T. C. uitgesteld f. E. D.—Stadivo 2 Game and Set'i'. C. H. 2 1—4 gestaak' T. C. H. 3—Westrust 2 3—0 gest-ak T.C.G.—T.E.D. 2 5—2 Derde klasse. Duinlust—Spirit Heemstede 2P. J. 2 Westrust 3Jov 2 N. V. A— Heemstede 3 D. H. G.—Duiniust 2 Duinlust 3Quick r h. 4—westrust 4 T.C.G. 2—Ready V.V.G.A.—Bonzo K.E.K. 2—Quick T.E.D. 3—T.C.G. 3 Bonzo 2—V.V.G.A. 2 Quick 2—T.C.G. 4 12 gestank uitgesteld 1 crp-'--*- 33 gestaakt uitgeste:, uitgesteld uit get* V. 12 gestaakt, uitgesteld. -11 gestaakt. uitgesteld, uitgesteld, uitgesteld. OM DEN DAV1S-CUP. NederlandPolen. Het Nederlandse!» team slaat Polen. De veie regen op Zaterdagmiddag was oorzaak dat eerst om tegen half 5 een aan vang gemaakt kon worden met het heeren dubbelspel Diemer KoolTimmer tegen Tioczynski—Hebda. Het is vooral aan Diemer Kool die een uitmuntende partij speelde, te danken, dat Nederland dit zoo zeer begeerde punt binnen haalde. Onder de belangstellen den, die dit maal in grooter aantal dan Vrij dag waren opgekomen, bevond zich wederom Prinses Juliana, die den wedstrijd tot hel einde toe bleef bijwonen. De eerste set deed het ergste vermoeden. De Hollandsche dubbel sloot in het geheel niet. en vooral Timmer was niet op dreef. De prachtige harde drives der Polen en het schit terend netwerk xan Tlockzynski gaven een Nederlandschen achterstand van 13. Die mer Kool herstelt zich het eersr.. Na een goe de service-game en enkele mooie lobs wordt het 33. Dan komt Timmer's service-game. tevens de psychologische zevende game. die verloren gaan. Het worde 53. en wanneer Diemer Kool daarna ook zijn service ver liest. 63 voor Polen. De tweede set begint beter. Door en kele keurige staaltjes van vollev-spel wint Nederland de service-game van Tioczynski. Diemer Kool maakt er 20 van. en er komt zelfs een prachtige kans om 30 te ma ken. die echter verloren gaat door enkele slecht afgemaakte ballen van Timmer. Deze herstelt zich dan plotseling, door in een love- game zijn service Le halen, en daardoor den stand op 3—1 te brengen. Dan is het weer door het prachtige spel van Diemer Kool dat Holland er nog drie games bij haalt en daar door de tweede set wint met 6—1. In de derde set blijft de Hollandsche dub bel hetzelfde aanvallende spel in snel tempo doorspelen. Ze behalen een voorsprong van 41. Een prachtige lob van Diemer Kool schijnt er 51 van te maken, maar Tioczynski loopt zoowaar uit zeer moeilijke positie nog terug. Een mooie smash van Diemer Kool maakt dan aan allen twijfel een einde. Wel gaat de Hollandsche service-game verloren, maar het is uitstel van executie. De Hollan ders winnen de derde set met 62. Dan komt de rust en daarna de vierde set. Het Pooische spel vertoont een inzinking. Vooral Hebda is uit vorm. Diemer Kool en Timmer verkrijgen daardoor een nuttigen 3-0 voorsprong. Op 31 antwoordt Holland met een love-game 41. Even komt er een ang stige spanning, als Tioczynski zijn service- game wint, en Diemer Kool de zijne ver iest, 4—3. Dan vertoont Timmer iets van het oude felle spel. dat wij van hem gewend zijn. Dt volgende drie games zijn voor Holland, dat daarmee de Vierde set wint met 63 en in de Davis Cup-wedstrijden de leiding heeft met 2—1. Ook Zondagmiddag is het half vijf gewor den, voor de groote strijd Timmer—Tioc zynski een aanvang kon nemen. De baan was ondanks de vele regen in goede condi tie, maar het slechte licht was een handi cap. Het is een lange spannende strijd van 5 sets geworden, waarin vooral de mooie back hand van Timmer en de prachtige service van Tioczynski het publiek in opwinding brach ten. In de eerste set vertoonde Timmer een gave. sterke partij tennis, die hem een 61- ovenvinning bezorgde. Hoe anders werd de tweede set! Tioczynski verkrijgt een 3—1- voorsprong. krijgt een groote dosis durf. loopl op en maakt op schitterende wijze 4—1. Hij wordt dan echter tè aanvallend, overmoedig zouden wij haast zeggen. Timmer profiteert hiervan en haalt op tot 43. Dan zakt hij weer af, en met 63 komt de tweede set aan Polen. Dan1 komt het overwicht weer aan Hol land. Door behcerscht en rustig spel loopt Timmer uit tot 4—1, krijgt dan een inzin king, mist enkele gemakkelijke ballen en slaat zelfs eenige double faults. Dan wordt het 4—3. De achtste game wordt er een van lange rallies. Tenslotte legt Timmer er beslag op. het wordt 53. Tlockzynski geeft het echter niet op, en maakt er 54 van. Dan is Timmer weer keurig op dreef, passeert Tioczynski op'brillante wijze, en wint de derde set met 64. Na de rust schijnt Timmer op dezelfde wijze voort te gaan. Hij komt met 20 voor, maar verliest dan de vijf achtereenvolgende games. Daarr.a haalt hij zijn service-game. maar aan ophalen valt verder niet ïe den ken. Het wordt 63. Beiden hebben twee sets gewonnen. In de vijfde set doet het begin het ergste voor Holland vermoeden. Tioczynski haalt een 20-voorsprong. Dan herstelt Timmer zich. Keurig werk aar. het net doet hem de derde game behalen 2—1, en na een zeer fóntuinüjke game wordt het zelfs 2—2 gelijk. De Hollandsche hoop herleeft. Tloczynckt schijnt even gedepri meerd. en Timmer haalt de twee volgende games 4—2. Timmer blijftdoorgaan met felle aanvallen, het wordt 52. Dan een uit stekende achtste game. 62. en Holland heeft de tweede ronde in het Davis Cup Tournooi bereikt. Moge een overwinning op DuStschland ons in de derde ronde brengen! De resteerende partij HughanHebda kon niet meer gespeeld worden, en is uitgesteld tot hedenmiddag' 3 uur. Japan wint van Hongarije. Uit Boedapest; Zondag werd de laatste match van den Davis Cup-wedstrijd Honga rije—Japan gespeeld. Hoewel de Japanner Nunoi niet erg goed op dreef was. wist hU zijn tegenstander Ga- brovitz tenslotte te verslaan met 36. 16, 6—3. 9—7. 6—3. Japan komt in de volgende ronde tegen den winnaar van DenemarkenIerland. DuitschlandEgypte (5 WIESBADEN. 7 Mel (Vè. D.) De beide laat ste enkelspelen hadden het volgende resul taat: Von Cramm «Duitschland) sloeg Bogdadly (Egypte" 62. 62, 6—2; Nourney sloeg Wahid (Egypte) 57. 97, 62. 9—7. Eindstand 50 voor Duitschland in de vol gende ronde tegen Nederland te Berlijn uit komt. Bel giëOostenrijk. Uit Brussel: Zondag kon slechts het tweede enkelspel gespeeld worden. Artens sloeg De Borman met 4—6, 6—2. 64. 7—5. Na twee dagen staat Oostenrijk dus met 20 voor. MexicoVer. Staten 5) MEXICO-CITY. 7 Mei (V. D.« Zaterdag werd het dubbelspel ten gunste van de Ver- eenigde Staten beslist, zoodat de V.S. den wedstrijd reeds gewonnen heeft met 3—0. Lot en Van Rijn iV S. sloegen Mestre en Unda (Mexico i 60, 61, 75. Italië wint van Joego-Slavië. Uit Florence: Zaterdagwerden alhier de beide laatste enkelspelen van den wedstrijd ItaliëJoego-Slavië gespeeld. Doordat de La- lianen beide partijen wisten te winnen, luidt de eindstand 4—1 in het voordeel van Italië. De gedetailleerde uitslagen luiden: De Morpurgo sl. Koekoeljevic 75, 63, 6—4. De Stefani slaat Pallads 61, 62, 62. RoemeniëGriekenland. ATHENE, 6 Mei (V. D.» De Davisbekerwed- strijd RoemeniëGriekenland voor de tweede ronde wordt van 12 tot 14 Mei a.s. te Athene gespeeld. CRICKETBESCHOUWINCEN Even vóór het begin van het zeer belang rijke cricketseizoen 1933 (volgens den secre taris-competitieleider zouden de competities op 14 Mei e.k. beginnen) willen wij de zeven uitverkoren eerste-klassers nog eens bespre ken. Wij kunnen bij Rood en Wit een zeer be langrijke aanwinst noteeren. Mr. B. Davidson de bekende P.W.-speler. zal nl. hoogstwaar schijnlijk voor de Spanjaardslaanclub uit komen. Als forcing-batsman. doch meer nog als phenomenaal pointfielder. heef*, deze sportsman zijn sporen op het cricketveli verdiend; het lijdt geen twijfel of zijn mede spelen beteekent een zeer geduchte /erster- king van de Haarlemsche ploeg. Voor zoover ons bekend is, zal Van Eeghen overigens met hetzelfde homogene elftal als het vorige sei zoen uitkomen, waarbij wij hier nog eens den nadruk moeten leggen op de betrekkelij ke zwakte van den aanval. Nog steeds berust deze in de goede handen van Schmeink en Bruyn alleen; de zoo broo-dnoodige chango- bowler is niet gevonden. De Battingside boe zemt evenwel zeer veel vertrouwen in. zoodat het al heel vreemd moet loooen, willen de Rood en Witters tot ae degradatiecandidaten bohooren. Minder optimistisch zijn wij over de Seho- terwegploeg te spreken. Sedert de fraaie prestatie aan het einde van het vorige sei zoen op de Groote Haagsche behaald, zijn noodgedwongen weer eenige veranderingen in het team aangebracht. Zoo Is het spelen van H. de la Mar en Allardt zeer onzeker, ter wijl het regelmatig uitkomen van aanvoerder Maas eveneens zeer twijfelachtig is. Behoe ven de Noord-Haarlemmers zich over den aanval betrekkelijk weinig zorgen te ma ken. anders is het gesteld met dc verdediging waar een batsman als De la Mar, ook ai is dit. maar voor de eerste maanden, noodo ge mist kan worden. De groote moeilijkheid zal nog steeds de ..Order of going In" opleve ren. vooral t.a.v. het openingspaar. aange zien behalve Healy niemand voor deze plaats in aanmerking komt. Al met al zien wij het verloop van Haarlem's competitlestrijd mei ongerustheid tegemoet: de concurrentie in deze afdeêling is groot: misschien is het) En- schedeesche P. W. de eenige medegegadigde voor de fatale laatste plaats. De successen van de Twentsche club zullen voor een groot deel afhangen van het feit of de bekende batsman Jannink regelmatig van de partij zal zijn: de meer of mindere volledigheid van deze ploeg in uitwedstrijden zal den doorslag geven. De Haagsche ploegen hebben ln samen stelling zeer belangrijke wijzigingen onder gaan. Zoo zal het eerste elftal van H. C. C. onder leiding van Mr. Van Maanen geheel worden samengesteld uit de beste spelers, die deze sterke vereeniging bezit, zoodat het tweede team inderdaad meer als reserve pleeg beschouwd wordt. Zoo zullen Fokker. Koele- man e.a. hun oude ploeg verlaten on» plaats te maken voor Soddeiiand, W. v. d. Bosch, Elte etc. Dat H. C. C. I in deze samenstelling dus nagenoeg onverslaanbaar wordt, zal niemand betwijfelen. We zien dan ook het zooveelste kampioenschap van dc Residen- tlespelers toegemoet. Slechts V. R. A. met haar vele jonge krachten en V. O. C. beschouwen wij als ernstige mededingers naar den eereiltél, al zijn hun kansen zeer gering. Hamburger c.s. missen nog steeds een prima aanval en ook voor het komende seizoen is den opvolger van den onvergetelfjken Rincker niet gevonden. V. O. C. speelt o.i. te wisselvallig, ln het bij zonder wat het batten betreft, om evenals het vorige jaar, met de kampioenen gelijken tred te houden. De aanval der Rotterdam mers behoort ontegenzeggelijk tot de aller beste van ons land, ook al begint East eenigszins op retour te geraken. UMPIRE.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11