In het holst van den nacht... HAARLEM'S DAGBLAD H STADSNIEUWS |j LANDSTORMKORPS „KENNEMERLAND". HULDIGING KAPITEIN C. ELDERMANS. Dezer dagen heeft in het Gem. Concertge bouw een bijeenkomst plaats gehad, ter uit reiking van de behaalde prijzen in den laatst gehouden korpsschietwedstrijd en tevens ter huldiging van kapitein C. Eldermans in /er- band met zijn overplaatsing naar Amster dam. Nadat een muziekgezelschap zich had la ten hooren sprak de voorzitter, de heer D. O. Norel, een welkomstwoord, waarin hij vooral begroette den voorzitter der Nat. Landst. Commissie het Tweede-Kamerlid luit.-gene- raal Duymaer van Twist, de leden der Ge westelijke en Plaatselijke Commissies en me vrouw Eldermans met haar dochter. Tot den kapitein sprekende bracht hij hem dank voor de groote toewijding waarmede hij het, se- cretariaatschap gedurende 12 jaar heeft ver richt. (Luid en langdurig applaus) Hierna we.rd het woord verleend aan gen. Duymaer v. Twist, die kapt. Eldermans har telijk dankte voor de diensten door hem ver richt als secretaris en propagandist van den Landstorm en de hoop uitsprak hem, later nog eens bij den Landstorm terug te mogen I zien. Opdat hij nog eens aan den Landstorm mocht terug denken werd hem door den ge neraal 'n gouden potlood als aandenken aan geboden. Ook mevr. Eldermans werd in de huldiging betrokken en mocht evenals haar dochter een bouquet bloemen in ontvangst nemen. Tot de leden zeide de generaal, dat mocht het onverhoopt noodig zijn, hij er op rekende dat ook de vrijwilligers van Kenne- merland, hun plicht zouden doen. (Luid en langdurig applaus). Overste P. S. Hartogh Heijs van Zouteveen, commandant van het Korps Kennemerland, verklaarde dat het geheele korps zich bij deze huldiging aansloot en dan ook namens alle vrijwilligers leden der Gew. en PI. Com missies, onder toepasselijke woorden een staande schemerlamp aanbood. Namens de af deeling IJmuiden en de Schietvereeniging „Groot-IJmuiden" bood de heer D. de Ridder een nuttig, geschenk aan. Kapitein C. Eldermans bracht dank aan allen die hem dezen avond onvergetelijk had den gemaakt. Hierna werd overgegaan tot de prijsuitrei king. Kapitein J. Boelstra als instructeur van de afdeeling Bloemendaal, mocht met zijn schutters den korpsprijs in ontvangst nemen, na te zijn toegesproken door den korpscommandant voor zijn prestatie. Na de pauze werden eenige films vertoond waaronder ook was de film van de vaandel uitreiking te Ede door den Minister van De- fensie. Tot slot werd door allen het Wilhelmus ge- zongen. HAARLEMSCHE MEISJESCLEB. Men schrijft ons: De voorbereiding van de jaarlijksche uit voering is in volle gang. Mej. C. ten Boom en haar staf van leidsters hebben reeds een j goed deel van den winter er aan besteed, j dus mag er Woensdag a s. in de Concertzaal iets'goeds verwacht worden. Het programma, dat door de deelneming I van alle clubs (niet minder dan 22) licht overladen, kan worden, is tot een eenheid verwerkt. Het geeft weer het. beeld van een volledigen kampdag met een regenachtigen middag, zoodat „ryth moet tafeldekken" „het aankomen van do middagpost" en de verschillende corvee's niet ontbreken. De I drie hoekgroepen spelen een groote rol. Dergelijke uitvoeringen geven een goeden indruk van wat op de verschillende clubs wordt gedaan. Ieder, die dit jeugdwerk wil leeren kennen en de waarde ervan verstaan voor de vorming der leden, moet Woensdag avond eens gaan zien. Daar de H. M. C. pl.m, 250 leden telt is het belang van dit werk niet te onderschatten. Het batig saldo van deze uitvoering is dringend noodig om het werk in stand te houden, daar het geheel op hulp van parti culieren is aangewezen. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Dinsdag 9 Mei 1933 's avonds van 8 1/49 1/4 uur door den heer George Robert. Programma 1. Fantasia super ,,L"homme armé", Joh. Nep. David. 2. Choralimprovisationen, S. KargElert. a. Straf mich nicht in deinem Zorn b. Wei-de munter mein Gemüte. 3. Toccata, Adagio et Fuga C gr. t., J. S. Bach. 4. Choral vorspiel-- ..Herzlich thut mich verlan gen", Joh. Brahms. 5. Choral a kl. t., César Franck. Naar het Duitsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden) 41) Ik wist, dat hij mij nooit zou laten gaan en er bleef mij dus geen ander middel over dan heimelijk weg te loopen. Toen mijn jongere zuster, die sprekend op mij lijkt, zoodat haar portret zonder bezwaar voor het mijne kon doorgaan, bij ons logeerde, nam ik de kans waar om mij van haar papieren meester te maken en naar Duitschland te vluchten". „Wat had u met die papieren voor?" „Zelf bezat-ik geen pas en zonder mede weten van mijn man kon ik er ook geen krij gen. Bovendien is het voor een getrouwde vrouw niet gemakkelijk een betrekking te vinden. En ik deed er tenslotte niemand schade mee". „Andere bedoelingen had u niet. toen u onder een anderen naam dan uw eigen naar Duitschland trok?" „Absoluut niet". ;,Goedf Geeft u nu eens een samenhan^ gend overzicht wat er gedurende uw verblijf jn Berlijn is voorgevallen. U bent toch dade- MAANDAC 8 MEI 1933 GEMEENTERAAD Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 10 Mei 1933, des namiddags ten 1.30 ure. zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure. in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken (liggen ter inzage) 2. Herstemming over de vraag of aan den heer Peper verlof zal worden verleend tot- het stellen van vragen betreffende beslissin gen van den Burgemeester als hoofd dei politie. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw lid. 4. Balans, enz. 1932 „Tuinwijk Noord" 5. Rekening enz. 1932 voormalige corpora tion en ambachten. 6. Kohier Straatbelasting, enz. 1933 (2e ge deelte). 7. Vergoeding art. 100 L.O. Wet 1920, 5 bij zondere scholen. 8. Verkoop grond: a. Van Nesstraat (J. J. de Korte en C. G. Waleveld). b. Gouwweteringkade (C. M. v. d. Beek) c. Van Egmondstraat (C. P. Laan) d- Crayenesterlaan (Mevr. j. s. van Alphen) e. Orionweg (fa. P. v. Cittert en Zoon) 9. Uitgifte grond in erfpacht Friesche Var kenmarkt (IJ. Klaassen). 10. Wijziging No. 12 uitbreidingsplan „Noord" 11. Bijdrage afd. Haarlem van het Natio naal Crisiscomité. 12. Verordening heffing schoolgeld Lager Onderwijs. 13. Wijzging Alg. Politie Verordening (Straatverontreiniging) 14 Wijziging tarief Zanderinrichting, enz. Gasthuis. 15. Stichting 3e School voor U. L. Onder wijs enz. 16. Wijziging Reglement van Orde voor de vergaderingen v. d. Gemeenteraad. 17- Verzoekschrift I. S. Groen inzake het betrekken van ijs v. h. Openbaar Slachthuis. IS. Ontwerp-ambtenarenreglement. 19. Bepaling plaats Hildebrandmonument 20. Reclames straatbelasting. Benoeming: a. Voorzitter en leden Commissie voor Voor lichting inzake de Werkloosheidsbestrijding. b. lid Gezondheidscommissie. c- deskundige herschatting lokaliteiten ver gunningsrecht. DE POLITIEDIENSTHOND. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den bond „De Politiediensthond'', hield on langs haar jaarli'jkschen wedstrijd te Bloe mendaal, op het landgoed Schapenduinen, welwillend ter beschikking van de afdeeling gestold door d-c familie Bierens de Haan. Aan den wedstrijd, die een vlotten loop had, hebben negen honden deelgenomen. De zilveren wisselbeker beschikbaar gesteld door den heer E. H. Tenckinck. commissaris van politie te Haarlem was in het bezit van den heer A. Zwart, geleider van Kazan en werd gewonnen door den heer J. Dooornbosch geleider van Oxo. Als keurmeester traden op de heeren Baron Speijart van Woerden, officier van justitie te Arnhem, E. H. Tenckinck. en M. Woudt, hoofdinspecteur der justitieele afdeeling te Haarlem. De uitslag .luidt, als volgt: 1. J. Doornbosch met- Oxo - 494 punten. 2. J. van Bergen met Alex 444 punten. 3. C. Kuiper, met. Breston 434 punten. 4 A. Zwart met Kazan, 379 punten. 5. L. Bakker, met Cesar 376 punten. 6. J. v. d. Zanden met Ador. 361 punten. 7. E. v. d. Weele, met Kas, 350 punten. 8. P. Punt met Astor, 341 punten. 9. C. Hobo met- Due, 231 punten. Voor alle deelnemers aan den wedstrijd was een prijs beschikbaar, tevens waren er nog twee extraprijzen, ten eerste voor den hond die door den geleider 't beste werd voor gebracht, ten tweede voor den hond, die hot hoogste aantal punten behaalde in de af- dcelingen lila en b. Deze prijzen werden res pectievelijk gewonnen door de heeren Van Bergen en Doornbosch. De prijzen werden uitgereikt op 4 Mei in Hotel van ouds het Roomhuis te C» er veen. De voorzitter van den Nederlandschen Bond voor den Dienslhona, de heer E. H. Tenckinck overhandigde den deelnemers hun prijzen, mot oen toepasselijk woord. Voorts heeft hij in den loop van den avond het woord gericht in het bijzonder tot den leider van de afdeeling, den heer Doornbosch Hij schetste de groote verdiensten van don heer Doornbosch ten opzichte van den bond. sprak zijn goedkeuring uit over de wijze, waarop de honden worden opgeleid en roem de de groote werkkracht, die er uitgaat van Doornbosch, die steeds zijn geheele persoon beschikbaar stelt voor den politiediensthond. De bondsvoorzitter eindigde zijn rede met het aanbieden van een stoffelijk blijk van waardeering en overhandigde den leider van „De Haarlemsche Politiediensthond" een presse-papier, die de leider met een woord van dank in ontvangst nam. Het overige gedeelte va nden avond is in gezellig samenzijn doorgebracht, afgewisseld met muziek, zang en dans. De afdeeling kan terug zien op een goed geslaagden wedstrijd. lijk naar Berlijn gegaan, toen u Duitschland bereikt had?" „Ja. Ik dacht hier het gemakkelijkst iets te zuilen vinden". „En u hebt direct de betrekking bij de fa milie Falkenhayn gekregen?" „Ja. Ik schreef op een advertentie en werd onmiddellijk aangenomen". „Volgens mijn informaties was uw gedrag uitmuntend en viel er niets op u aan te mer ken. Hoe ging het nu verder met uw man?" „Totaal onverwacht kwam hij in Berlijn op duiken. Op een avond ontmoette ik hem op straat en schrok ontzettend. Hij scheen nog altijd op dezelfde onstuimige, benauwende manier van mij te houden; uitsluitend ser- wille van mij was hij naar Berlijn gekomen, zei hij. Op een lot had hij een groot vermo gen gewonnen en nu wilde hij zich met mij op een mooi plekje ergens in het Zuiden ves tigen om daar verder prettig en ruim te leven. Maar ik wilde riiet." „Waarom niet?" „Omdat ik niet van hem hield, integendeel, hem was gaan haten om zijn tvrannie en hij nog een ziekelijker indruk maakte dan toen ik hem het laatst had gezien. Bovendien voel de ik mij in het huis van mijnheer Falken hayn zoo gelukkig, dat ik er niet aan dacht mijn positite daar op te geven, om het leven met dien somberen, ialoerschen man te her vatten. Maar mijnheer Falkenhayn en zijn dochter mochten absoluut niet te weten ko men. dat ik getrouwd was. anders zou ik zeker mijn betrekking verliezen en ik nam maatregelen "om te Verhinderen dat ze iets merkten". OBADJA'S GOUDEN FEEST. HERDENKING VAN HET 50-JARIG BESTAAN. De Christelijke Jongensvereeniging ..Abadja" bestaat vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft zij Zaterdagavond in het gebouw van de Haarlemsche Jongeman nen Vereeniging in de Lange Margaretha- straat een feestavond georganiseerd, waar door drie groepen van leden (jongens van 912, 1215 en 1518 jaar) drie tooneel- stukken zijn opgevoerd. De voorzitter van de feestcommissie, de heer J. H. Fortgens, zeide in zijn openings woord dat Obadja steeds groeit en dat hij hoopte dat ondanks de vele vereenigingen die er zijn, Obadja zal bijven groeien. De voorzitter van Obadja, de heer H. J. van He,rden, deed medeöeeling van enkele geluks telegrammen die waren binnengekomen. Ge zamenlijk werd gezongen „O, schitterende kleuren van Nederlandsch vlag". Een lid van Obadja heeft een aardige voordracht ge houden. Daarna werd opgevoerd „Een kamp- avontuur". een aardig schetsje uit het'kamp leven dat ingestudeerd was onder leiding van den heer Banning, die op den avond der uit voering ongesteld was. wat wel een handicap voor de jonge spelers beteekende. Ook het feit, dat de tooneelruïmte wel wat klein was. deed het stuk een weinig afbreuk, maar we moeten zeggen dat de jonge tooneelspelers er zich ferm doorheen hebben geslagen. Daarna werd opgevoerd. Een mislukte er fenis", dat eveneens veel succes had. Dit was ingestudeerd onder leiding van den heer A. A. Goedman. Het derde had een dieperèn inhoud: „De Poort" ingestudeerd onder 'leiding van den heer H. J. van Heérden.-Het'geeft het leven van een jongeman weer die door het leven gaande verschillende stemmen hoort, welke stemmen hem geen rust geven doch steeds voortdrijven. Als hij ten slotte de stern van den gekruisigde hoort weet hij welken weg te gaan. Den heer van Heerden werd ter herinne ring een boekwerk aangeboden. Obadja heeft met dezen feestavond een groot succes ge had. OVERIJSELSCHE ONTSPANNINGS- VEREENIGING. De nog "géén jaar bestaande Overijseische Ontspannings Vereeniging gaf Zaterdag een feestavond in de bovenzalen van de Kroon. Nadat de voorzitter, de heer Z. Lans. de uitstekend bezochte bijeenkomst had ge opend met een kort woord, waarin hij oa. de hoop uitsprak dat nog veel nieuwe leden aan de jonge vereeniging zouden toevloeien en de aandacht vestigde op de verloting om aardige prijzen die in de pauze zou worden gehouden tot stijving der kas. was het woord aan de conférencier, den heer M. de Jong, die het optreden aankondigde van het cabaret-ensemble .,Het Drietal uit Am sterdam, waartoe hij zelf ook behoort. Eerst werd nog het veréenigingslied ge zongen. maar niet dadelijk door alle aan wezigen tezamen. Het voorbeeld gaf een zestal dames en heeren ledon van O O. V., gekleed in de nationale costuums, die nog in verschillende plaatsen in het Noorden en Oosten van ons land worden gedragen. Het praatje van den leider van dit zang koortje en de samenzang van de „boertjes en boerinnetjes" op het podium vormden moeder, wanneer U een oogenschiinlijk niet ernstige verwonding van Uw kind met een eenvoudig lapje verbindt, is II niet verantwoord!!! Alle mogelijke infecties bedreigen daarbij de ge zondheid, en zelfs het leven van Uw kind Doet daarom direct na iedere verwonding een vlokje SUPROLON op de wond. Het ontsmet, stilt de bloeding ver rassend snel, en brengt een wonderlijk vlugge genezing. Bij Apoth. en Drogisten: 0.20, 0.50 en hooger. (Adv. Ingez. Medj „Waarin bestonden die maatregelen?" „Voor alles mocht mijn man mij niet ko men opzoeken en onder geen voorwaarde mochten wij samen gezien worden. \Hij wachtte mij echter geregeld op straat op en ik was ten einde raad. Toen kwam ik op de gedachte, dat hij in het achterhuis kamers kon huren. Ik kon dan ongemerkt naar hem toe gaan en ik moest heel dikwijls naar hem toe, omdat hij telkens ziek was". „U hebt hem ook een medicijn gebracht?" „Ja. Op een keer toen ik bij hem was kreeg hij een van zijn aanvallen. In mijn angst- liep ik naar ons huis terug om een zenuwstillend middel te halen, dat juffrouw Falkenhayn wel gebruikte. Later schreef dokter Römhild, dien ik verzocht had mijn man te behandelen hem hetzelfde voor. omdat het dien keer dat ik het hem gaf. goed geholpen had". „Vertelt u nu eens wat er gebeurde in den nacht, dat uw man stierf. Eerst ging u met Dr. Römhild uit. nietwaar?" „Ja, maar ik had mijn man beloofd, dien avond nog bij hem te zullen komen, zoodat ik na mijn terugkomst nog naar hem toe moest. Ik had den sleutel van zijn woning en ik ging meestal pas laat in den avond of in den voor nacht naar hem toe uit vrees gezien te zullen worden, Toen ik bij hem in de kamer kwam. brandde het nachtlichtje en ik dacht, dat hij sliep. Maar toen ik bij het bed kwam, vond ik dat hij er zoo eigenaardig uitzag: het maakte mii angstig. Ik sprak tegen hem en nrobeerde hem te wekken. Toen er geen ant woord kwam. drong het tot mij door dat hij dood was en ik werd door een ontzettenden schrik aangegrepen. Als hij nog in leven was geweest had ik natuurlijk hulp gehaald en een aardige inleiding tot de uitvoering van het vereenigingslied door alle leden. Later in den avond werd ook nog gezamen lijk het Twentsc'n Volkslied gezongen. Met de keuze der artisten voor dezen avond was men nu niet zoo bijzonder ge lukkig geweest. De conférencier deed al heel weinig om een vrooiijke stemming te wekken en wat „Het Drietal" overigens ten beste gaf. stond niet op bijster hoog peil en deed erg ouderwetsch aan. Na de pauze leek het in het begin, dat „Het Drietal" revanche zou nemen met de opvoering van de transformatieschets „Neemt Hollandsch Personeel maar ook dit stukje bleek, niettegenstaande het op zichzelf niet onverdienstelijk spel der uit voerenden. te gerekt en te ..flauw", om op den duur de aandacht te boeien. Beter zijn wij te spreken over de muziek van „The Musical Lunatics', een werkelijk uitmuntende band en over de prestaties van den heer J. H. Gerritsen, die "als ma rimba- en als xyliphoonsolist veel te genie ten gaf en dan ook een stormachtig ap plaus oogstte. Na afloop volgde nog een bal onder lei ding van den heer J. Westervoorde, die zijn sporen op dit gebied verdiend heeft en al menig „Overijselsch" feest heeft doen sla gen. Ongetwijfeld zal ook nu elk der aan wezigen. toen het klokje van gehoorzaam heid sloeg, voldaan huiswaarts zijn gegaan. CONCOURS DAMESKAPPERS. Op het Zondag te Leiden gehouden natio naal concours van dameskappers behaalden de heeren N. H. en C. J. van Loenen. alhier, twee eerste prijzen (gouden en zilveren me daille en wisselbeker) en twee vierde prijzen (diploma's en medaille). UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL DE „IMITODAAL". De commissie voor de organisatie van de „Mitodaal" verzoekt ons opneming van het volgende: Voor het eerst organiseert de Bloemendaal- sché "Winkelstand een tentoonstelling. Ver! zorg is aan de voorbereiding besteed. De ex posanten zullen hun best doen om goed voor den dag te komen en hopen in deze mooie Meimaand, waarin een wandeling door onze gemeente op zich zelf al een genot is. od een druk bezoek. De commissie verwacht, dat alle winkeliers hun etalage eens extra zullen verzorgen en dat de burgerij van 11—16 Mei de vlag zal uitsteken, om het fleurig aspect van de ge meente te verhoogen. Donderdagmiddag om 2 uur zal de officieole opening in Rusthoek plaats vinden door den burgemeester Jhr. Den Tex. Een tweetal auto bussen zal hierop de genoodïgden naar de verschillende zalen voeren, waar de expositie wordt gehouden. Op Donderdag- en Maandagavond zan de R.K. Harmonie-Vereeniging ..Euphonia" on der leiding van den heer Lefebcr te Overveen voor hotel Rozendaal en Van Ouds het Raad- buis zich doen hooren. Sursum onder den heer Meng blijft in Bloe mendaal, en zal Donderdagavond voor Rust hoek, Zaterdagavond voor Vreeburg en Dins dagavond voor Zomerzorg vrooiijke muziek ten beste geven. De bedoeling is aan de tentoonstelling een loterij te verbinden, waarvoor de exposanten prijzen beschikbaar zullen stellen. Onnoodig te vermelden, dat de Commissie hoopt, dat de burgerij groote belangstelling voor deze tentoonstelling zal toonen. De tentoonstelling wordt gehouden in hotel Van Ouds het Raadhuis te Overveen. in Hotel Roozen te Overveen. in hotel Rusthoek te Bloemendaal, in hotel Vreeburg te Bloemen daal en in hotel Zomerzorg te Bloemendaal. VEREENIGING VOOll JEUGDWERK. De voorwerpen vervaardigd op de sloyd- cursussen van de Ver. voor Jeugdwerk, onder leiding van den heer S. M. Renaud en mei. T. van Riessen. zullen Maandag 8 Mei van 7—9 uur tentoongesteld worden in het Jeugd huis. De toegang is vrij. om een dokter gestuurd, maar er was geen twijfel aan, dat hij was gestorven en één ge dachte drong alle andere overwegingen op den achtergrond, dat niemand mij hier vin den mocht omdat anders alles zou uitkomen. Plotseling hoorde ik geluid in de kamer er naast en ik maakte dat ik wegkwam. Alleen het medicijnfleschje van juffrouw Falken hayn, dat er nog stond en mij had kunnen verraden door de huls van gedreven zilver en een pakje, dat op tafel lag, nam ik in den haast mee", „Een pakje? Wat voor pakje?" „Mijn man had het mij op een keer laten zien en gezegd dat daarin het geld zat dat hij in de loterij gewonnen had. Ik had er op aangedrongen, dat hij het naar een bank zou brengen, ik vond het niets veilig bij zoo'n alleenwonenden, ziekelijken man, maar dat wilde hij niet en daar hij vreeselijk eigen zinnig was. zei ik er verder maar niets over. Nu hij gestorven was, dacht ik dat het mij toe kwam. En omdat Ik het later waarschijnlijk niet in handen had gekregen ik kon im mers niet zeggen dat ik zijn weduwe was en zou het ook, door mijn valsche pas, nooit hebben kunnen bewijzen, nam ik het maar dadelijk mee". „Wist u toen niet waar hij dit geld vandaan had?" „Neen. Ik verkeerde in de stellige overtui ging dat hij, zooals hij gezegd had. het op een premielot had gewonnen. Pas later is mij dui delijk geworden, dat het van dien grooten d'efstal afkomstig was. Dat was een vrcese- lijke ontdekking voor mij al hield ik niet van mijn man, ik had nooit gedacht dat hij een gemeene misdadiger was. Zoodra lk HEEMSTEDE WAGEN TE WATER GERAAKT. Bij het uit den grasberm op den weg trek- kij van een woonwagen op den Leidsche- vaartweg. waartoe het paard achter den wagen was gespannen, geraakte de bestuur der doordat het paard plotseling een sterken ruk aan den wagen gaf. het bestuur over dien wagen kwijt, waardoor deze aan de andere zijde van den weg gedeeltelijk in het water van de Leidschevaart terecht kwam. Met behulp van voorbijgangers en een auto is de woonwagen uit het water weder op den weg getrokken. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijRijnders, Craycnes- tersingel 19, een ring met sleutels: A, Martin, Sumatrastraat 17. een aktentasch met rij wielgereedschap: O. Schouten, Berkenlaan 1, een hond (Duitsche herder); Verzljlbergen, Binnenweg 136. een riiwielbelastingmerk; D. Kleen. Havenstraat 28. een kinderportemon- naie met inhoud; P. SUhorst. Jan v. d. Berg straat 29. een ceintuur; Knijnenburg. Hee- renweg 17. een strijkplank Postlaan 11. ccn gummi popje. C. W. Schimmel, Glippenveg 91a. een rijwielbelastingmevk; Tummers, Bin nenweg 133. een damestasch: Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een sleutel. een duimstok, een R.K. gebedenboekje en een bonboekje: Schoolderman, Zandvoorterallee 3. een hockeystick ZANDVOORT GELDLEENING. Het raadsbesluit van 9 Maart 1933 betref fende een geldieening groot f 100.000 m de Alg. Friesche Levensverzekering Mij. i? thans door Ged. Staten van N.-Holland goedge keurd. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering de- gemeente Zand- voort op Dinsdag 9 Mei 1933. des namiddags te 7.30 uur, ten Raadhu'.ze. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERUBEDRIJF. VEEL VISCH DOCH LAGE PRIJZEN. De vischaanvoer was heden zeer groot. Er waren, behalve de twee trawlers Vios III en Gerard, binnen een stoomkustvisschers. 16 motor] aggers, 6 stoombeugers en 7 kotters. Ten gevolge van den ruimen aanvoer waren de vischprijzen zeer laag en daardoor ook de besommingen. De Vios III met 140 manden besomüe f 1140. de Gererd met 800 manden f 2400. Alleen enkele kotters en een enkele logger maakten een goede reis. Gaat de Silvain naar zee? De stoomtrawler Silvain is hedenmorgen gaan ijslaöcn. zoodat verwacht mag worden dat deze trawler spoedig naar zee zal ver trekken. Er zijn dan 5 trawlers in de vaart. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.95—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 32 f 15 Tongen per K.G. f 0.8O—f 0.45 Middelschol, per 50 K.G. f 22 Zetschol per 50 K.G f 17 f 15 Kleine schol per 50 K.G. f 14—f 3.40 Schar por 50 K.G. f 6.10—f 2.90 Tongschar per 50 K.G. 24 Kleine poon Der 50 K.G. f 6 Middel schelvisch per 50 K.G. f 23 Kleine middeischelvlsch per 50 K.G. f 18 f 14. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11.50f 1.70 Kabeljauw per 125 K.G. f 29—f 10 Gullen por 50 K.G. 'groote) f 9 Gullen per 50 K.G. 'kleine) f 10f 4.70 Leng per stuk f 0.35 Wijting per 50 K.G. f 5.40 f 1.75 Makreel per 50 K.G. f 5—f 1.40 BESOMMINGEN. Trawlers: Vios III IJm. 1 140 manden f 1140; Gerard IJm. 123 800 manden f 2400. Stoomkustvisschers: Nelly IJm. 68 f 180. Loggers: KW 140 f 190: KW 57 f 280: KW 175 f 340; KW 173 f 520; KW 31 f 570: KW 124 f 300; KW 44 f 590; KW 62 f 250: KW 127 f 220; KW 158 f 590: KW 23 f 410: KW 147 f 280; KW 29 f 300: KW 178 f 310; KW 154 f 580; Sch 196 f 920 Stoombeugers: VI 204 f 950; VI 216 f 300; VI 39 f 150; VI 80 f 840; VI 190 f 670; VI 86 f 520. Kotters: E 506 f 320: E 79 f 650: E 511 f 440: E 245 f 110; E 436 f 850; E 527 f 1130; E 452 f 460; IJm. 17 f 46. hoorde, hoe hij aan het geld was gekomen, nam ik het besluit het geen dag langer onder mijn berusting te houden, vandaar dat net in de brievenbus van het hoofdbureau van politie beland is. Römhild, dien ik in mijn verregaande domheid mijn vertrouwen had ge schonken zei. „Een oogenblik!" viel Dr. Ellwanger haar in de rede. „Hoe kwam U ertoe den dokter deelgenoot van uw geheim te maken?" „Hij behandelde Mevrouw Falkenhayn tij dens haar laatste ziekte en in dien tijd ont moetten wij elkaar dagelijks, Toen, ja toen werden wij bevriend. Maar toen juffrouw Falkenhayn thuiskwam, was het al gauw met de vriendschap gedaan: Römhild is ontzet tend heerschzuchtig en een huwelijk met een schatrijk meisje uit een aanzienlijken kring was een buitenkans, die hij zich niet wilde laten ontsnappen! Ik moest hem daarbij hel pen en omdat mijn gevoelens voor hem ook niet zoo bijzonder diep waren en ik hem allang had doorzien, had ik daar geen overwegende bezwaren tegen en bleven wij toch goede vrienden. Toen nu mijn man onverwacht kwam opdagen en een dokter noodig had, heb ik mij in mijn angst tot hem gewend. Had ik het maar niet gedaan, ellendige ver rader die hij is!" „Hoe verklaart u het, dat dokter Römhild, die de ware toedracht kende, tegen beter weten in Dr. Roggenbach in verband bracht met het verdwijnen van het geld?" (Slot volgt). FEUILLETON

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7