R.K. VOETBAL ATHLETIEK. POSTDUIVEN ZWEMMEN Jack Keller, de beroemde Amerikaansche hordenlooper is blijkens zijn prestatie op een sportfeest in Pennsylvanië in goede conditie. Hij deed over de 120 yard 13.4 seconde. V. O. C—V. I. O. S. (3—4) BESLISSINGSWEDSTRIJD OM DE LAATSTE PLAATS TWEEDE KLASSE AFD. II. Het heeft in den beslissingswedstrijd tus- schen V.O.C. en V.I.OS., die Zaterdagavond op het terrein van V.U.C. in Den Haag werd gespeeld, danig gespannen, en er moest twee maal verlengd worden eer de beslissing viel, aldus de N.R.Ct. V.O.C. speelde technisch stukken beter dan V.I.O.S., die het hoofdza kelijk van haar enthousiasme moest hebben. Voor het doel hield zij het spel echter veel tekort, waardoor de verdediging van V.IO.S. telkens tijdig kon ingrijpen. Verhave gaf V.O.C., uit een voorzet van Dubru de leiding. (10). Twee doorbraken van V.I.O.S. hadden evenveel doelpunten tengevolge resp. door Jacobs en Metz, waarbij het voor de rust bleef. De tweede helft was nog geen vijf minuten oud of Van Herwaarden, die inmiddels ;n de voorhoede was gaan spelen, bracht met een keurigen kopbal de partijen weer op gelijken voet. Er ontspon zich nu een hevige strijd om de leiding met V.O.C. een tikje in de meerderheid. Drie minuten voor het einde volgde toen een doorbraak van V.I.O.S. waar bij Genemans de Boer het nakijken gaf. Iedereen waande V.O.C. reeds verloren, doch in de allerlaatste minuut bracht Verhave, met een schuiver de partijen weder op gelij ken voet. In de eerste tweemaal 7 1/2 minuut ver lenging werd er. niet gedoelpunt. De volgende 7 1/2 minuut verlenging was bijna verstreken toen Nouse het leder verkeerd op zijn schoen kreeg, waardoor de bal in het net belandde, zoodat V.I.O.S. op zeer gelukkige wijze een 43 overwinning behaalde. AIcmaria VictrixV. S. V. (30) V. S. V. had met haar vernieuwde ploeg niet veel succes. AIcmaria, die ook een ge wijzigde opstelling probeerde, bereikte hier mede een beter resultaat en vrijwel den ge- heelen wedstrijd betoonde zij zich dan ook de meerdere in het veld. Dank zij het goede verdedigen van de achterhoede van V. S. V. werd de nederlaag niet grooter- AIcmaria komt al direct na den aftrap in den aanval; vooral Hiemstra ontpopt zich als een gevaarlijk schutter. Rakelings gaan eenige schoten over en langs het V. S. V.-doel terwijl van der Wint twee harde schoten van Hiemstra fraai keert. De middenlinie van V. S. V. probeert te vergeefs het spel te verplaatsen, maar tel kenmale komt de bal even snel weer terug. De rood-witte voorhoede blijkt een totale' mislukking. De verdediging van AIcmaria heeft den V. S. V. aanval geheel in bedwang. Bij de thuisclub vlot het veel beter; deze de monstreert een mooi open spel doch van der Wint weet voorloopig zijn doel schoon te houden. Als de voorhoede van AIcmaria weer eens een mooien aanval opzet krijgt Hiemstra den bal in zijn bezit. Hij richt zuiver en op fraaie wijze geeft hij zijn club de leiding 10. De voorhoede van V. S. V. onderneemt dan eenige tegenaanvallen. Bij één daarvan kopt Carrebelt rakelings langs terwijl van der Lugt op enkele meters afstand nog een opge legde kans verknoeit. Het woord is dan weer aan de voorhoede der gastheeren; vlak voor den doelmond wordt de bal zoo hard inge schoten dat deze weer uit het V. S. V. doel terugspringt. Een zuiver doelpunt, hetgeen den scheidsrechter totaal ontging. Vlak hier na maakt Hiemstra weer een zeer mooi doelpunt en met 20 gaat de rust in. Direct na de hervatting wordt van der Lugt weer een goede kans geboden, doch ook nu weer brengt hij deze kans omzeep. De voorhoede van AIcmaria doet het ook thans weer beter en de Jong brengt den stand op 30. Even neemt V. S. V. het spel dan in han den. Michel schiet eens in het zijnet. Een schot van Sterk keert de Alcmariakeeper en een schot van Carrebelt tegen den staander gaat het veld weer in. Ook Wolf Jr. krijgt eenige kansen, die evenmin benut worden. Het woord is dan weer aan de thuisclub; de V. S. V.-verdediiging houdt echter stand en met 30 voor AIcmaria komt het einde. HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. STADS - EDITIE BEKER. Vliegende VogelsSpaamevogels uitgesteld RipperdaD.S.K. uitgesteld COMPETITIE; 1 B: RCH. 4—D.I.O. 3—3 BUITEN DE COMPETITIE; Kinheim 2Kennemers 2 33 Kennemers 3Kinheim 3 4—1 Kennemers Jun.Kinheim Jun. 43 Ranglijstjes. Eerste klasse A: EINDSTAND R C H 3 18 14 3 1 31 75—29 1.72 Ripperda 18 14 1 3 29 63—30 1.61 E. H. S- 18 10 2 6 22 66—38 1.22 Kinheim 2 18 9 2 7 20 55—40 1.11 H. F. C. 3 18 6 4 8 16 48—52 0.89 Damiaten 18 6 4 8 16 53—76 0.89 E. D. O. 3 18 6 2 10 14 49—60 0.77 Schoten 2 18 4 4 10 12 43—65 0.67 Haarlem 4 18 4 3 11 11 44—78 0.61 V. S. v. 3 18 3 3 12 9 37—65 0.50 Eerste klasse B: EINDSTAND gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem. R. C. H. 5 18 12 3 3 27 63—36 1.50 Stormv. 3 18 10 3 5 23 61—45 1.28 Spaarnev. 18 10 1 7 21 51—36 1.17 R. C. H. 4 18 9 3 6 21 54—41 1.17 I. V. O. 18 10 1 7 21 55—57 1.17 D. I. O. 18 8 4 6 20 39—34 1.11 E. D. O- 4 18 7 2 9 16 54—54 0.89 Bl'daal 2 13 3 6 9 12 40—59 067 Haarlem 3 18 5 2 11 12 39—60 0.67 D. W. O. 18 3 1 14 7 28—64 0.39 EERSTE KLASSE B. R. C. H. 4—D. I. O. (3—3) D.I.O. trapt tegen den wind in af en moet het leder direct aan R.C.H. afstaan. Bij D.I.O. wil het in de voorhoede niet erg vlot ten, zoodat de R.C.H.-achterhoede niet veel moeilijk werk krijgt. Na tien minuten gaat de rechtsbinnen van R.C.H. er goed combi neerend van door: met een uitstekend schot van den rechtsbinnen neemt R.C.H. de leiding tlo). R.C.H. blijft sterker en weet spoedig den voorsprong te vergrooten door haar linksbinnen (2—0). Dat wordt D.I.O. wat te grg. Wanneer de midhalf tegen de bovenlat schiet, is een der voorhoedespèlers er als de kippen bij om den terugspringenden bal in het doel te deponeeren (21). Van den af trap af neemt R.C.H. den bal mede; een voor zet van den linksbuiten wordt door een back verkeerd behandeld, zoodat R.C.H. weinig moeite heeft om vóór de rust den stand nog op 31 te brengen. Na de rust zijn de bordjes verhangen; D.I.O. heeft het grootste gedeelte van den strijd den aanval in handen. Bij een der vele aanvallen kopt de rechtsbinnen van D.I.O. keurig in (3—2). De achterhoede van R.C.H, krijgt het druk; zij kan tenslotte niet ver hinderen dat de middenvoor van D.I.O. de partijen op gelijken voet brengt (33). Beide partijen zien echter geen kans meer om het net te vinden, zoodat het einde van dezen door den heer Twisterling goed geleiden wed strijd in een 3—3 gelijk spel eindigde. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. IJ. F. C—V. V. IJ. (4—2) EINDSTRIJD OM DEN' KENNEMERLANl)- BEKER Hoewel V. V. IJ. bijna gedurende den ge- heelen speeltijd een meerderheid in het veld vertoonde, is zij er toch niet in geslaagd, den Kennemerlandbeker te veroveren, daal de voorhoede te zwak was om van de vele kansen gebruik te maken; speciaal de linker vleugel bracht er weinig van terecht. De middenlinie van V. V. IJ. speelde uit stekend, vooral de centerhalf K. de Koning. In de achterhoede blonk de linksback A. van Dongen uit, talrijke gevaarlijke aanvallen van IJ. F. C. werden door dezen speler on schadelijk gemaakt. IJ. F. C. is ons tegen gevallen, in de competitie heeft dit elftal veel beter spel laten zien. Zij trof het, dal de linksbuiten zoo'n productieve bui had door drie goals te scoren, de overige voor hoede spelers waren vrijwel ongevaarlijk. De middenlinie van IJ. F. C. was zwakjes, terwijl het backstel van Heyst-de Vries goede met slechte momenten afwisselde. Doelman van Urk was betrouwbaar. Zijn uitloopen op kritieke momenten heel goed. De heer G. W. de Korte liet te drie uur beginnen. Al dadelijk is V. V. IJ. in den aanval; er worden een paar opgelegde kan sen door het binnentrio gemist. Herhaalde lijk zitten de V. V. LT.'ers voor het doel van hun tegenstanders, maar goals blijven uit Een snelle aanval van IJ.F.C. besluit links buiten Nienaber met een hard schot in den hoek, dat voor De Koning Jr. onhoudbaar is. De rust gaat in met een 10 voorsprong voor IJ. F. C. In de tweede helft is IJ. F. C. na een kort overwicht weer eenigszins teruggedrongen. Bij een schermutseling voor het doel be machtigt Geyteman den bal en de stand is gelijk. Nienaber onderneemt daarna twee snelle rennen, die twee fraaie goals opleve ren, doch P. van Leeuwen scoort tegen (32). De strijd wordt uitermate spannend en soms te forsch, waartegen de scheidsrech ter voldoende optreedt: „Witte Jan" maakt aan alle onzekerheid een einde door via den 1 paal te scoren (42). De heer A. van der Aart. voorzitter van den H. V. B.. reikte na afloop den beker uit, dien IJ. F. C. thans definitief in bezit krijgt. Om het kampioenschap van Nederland. Wilhelmina-Valkenburg 22 Promotie - d egr adatie V.V.A.V.V.LT. 3—4 Competitie. 1 G: Spartaan—Donk 10 ItaliëEngeland (1-1) In tegenwoordigheid van 52.000 toeschou wers, onder wie zich Mussolini en de Engel- sche gezant bevonden, is Zaterdag te Rome de interlandwedstrijd Italië-Engeland ge speeld. Het veld was hard, de bal licht, maar de warmte viel tamelijk mee, adus lezen we in de N. R. Ct. Reeds na vijf minuten doelpuntte Ferrari, de Italiaansche linksbinnen, met een mooi schot, maar de Engelschen kwamen er daar na beter in en Bastin, de linksbuiten van Arsenal, maakte voor de rust gelijk. In de tweede helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op. De Engelschen waren technisch iets sterker, maar Hunt was zwak op de midvoorplaats en de Italiaansche aan vallers waren feitelijk gevaarlijker. De uit slag geeft tenslotte de spelverhouding goed weer. want ondanks het verschil in stijl wa ren partijen zoo gelijkwaardig, dat geen van beiden althans verdiende te verliezen. Amsterdamsch ElftalHaarlemsch Elftal. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat het Haarlemsch Elftal Woensdag a.s. in Am sterdam tegen het Amsterdamsch Elftal zou spelen. We vernemen nu echter, dat de eind onderhandelingen zijn afgesprongen. Feestavond D. C. O. Het bestuur van de Haarlemsche Football- club „Door Combinatie Overwinning" is voornemens om Zaterdag 20 Mei. in het ge bouw St. Bavo ter viering van het driejarig bestaan der vereeniging een feestavond te or- ganiseeren met medewerking van het Caba ret-gezelschap „De Vroolijke Klein Kunste naars". „Haarlem"Den Haag. Zondag 21 Mei heeft op de athletiekbaan van Te Werve te Rijswijk de wedstrijd tus- schen de H.A.V. Haarlem en de stad den Haag plaats. Voor beide athletiekcentra is deze ont moeting een goede test om hun krachten te peilen. Speciaal de H. A. V. brengt op deze wedstrijd vele nieuwe krachten in het veld en wij twijfelen niet of ook dit jaar zullen er uit de ..Kweekerij Kraantje Lek" eenige goede a(hielen naar voren komen. Er is in den afgeloopen winter zeer serieus getraind en al mist „Haarlem" eenige van haar oude cracks, de jonge garde is groot en vol animo. Gistermorgen werd op het Haarlem-terrein een kiene onderlinge selectie gehouden waar van wij de voornaamste resultaten vermel den: 100 M. A. Mulder 11.9 sec. 400 M. J. v. d. Booren 54.3 sec. 800 M. Juniores: V. Mans 2 min. 1.12 sec. De H.A.V.-ploeg welke a.s. Zondag naar Den Haag gaat is thans voorloopig als volgt samengesteld: 100 M.: Blik. Rinkel, Voogd. 200 M. Blik. Voogd. 400 M.: J. v. d. Booren, W. Kaan, Spoor reserve. 1500 M.: Brandenburg. Sassen, Schèrpen- huyzen. 3COO M.: Buis. Griffioen. A. v. Booren. 4 x 100 M.: Blik, Mulder, Rinkel, Voogd. 10 x 100 M.: v. d. Berge. Blik. Voogd. W. Kaan, Rinkel, J. v. d. Booren, Figee, Huyske, Spoor, Erlings. 800 M. Juniores: V. Mans, Herbst, Van Malsen, F. Lindeman. Verspringen: Muider, v. Musscher, Erlings. Hoogspringen: Visser, W. Kaan. Spoor. Speerwerpen: Visser, Over, Eysker, Herbst reserve. Kogelstooten: Eysker, v. d. Wel, Veur- man. Zomertraining D. A. V. „Gita". De Dames Athletiek Vereeniging „Gita" heeft haar Zondagmorgentraining aan de Van Oosten de Bruynstraat geëindigd. Met ingang van 19 Mei a.s. hervat zij haar trai ning op het terrein aan de Kleverlaan. Vrij dagavond van 79 uur onder leiding can Mej. S. Bakker. CRICKETBESCHOUWINGEN De Overgangsklasse. Was het oorspronkelijk het plan om de overgangsklasse uit één afdeeling te doen bestaan, waardoor een twaalftal teams el kaar in een enkele competitie den titel om het kampioenschap zouden betwisten, op verzoek van de algemeene N. C. B.-vergade- ring werd alsnog besloten om deze klasse in A en B te splitsen, waarna een beslissings match tusschen de beide kampioenen zal uit maken, wie tot het spelen van den promotie wedstrijd tegen no. 7 uit de eerste klasse ge rechtigd is. Volledigheidshalve laten wij hier onder de samenstelling van deze overgangs klassen A. en B. volgen: Afd. A: A. C. C„ Hilv. B. C.. Kampong, Quick (N.), V. R. A. 2 en V. V. V. Afd. B: Ajax (L.>, H.B.S., H.C.C. 3, H.D. V.S., R.C.H., en R. en W. H. Wij zien dus dat de twee gedegradeerde eerste klassers A.C.C. en V. V. V. deel uitma ken van afdeeling A. De club der Groot- meijers heeft haar eerste elftal een algehee- le verjongingskuur doen ondergaan, zoodat behalve de Gebrs. W. J. en Just Grootmeijer, Kost, Nieda en een enkelen anderen vete raan, de toekomst aan de jeugd wordt gela ten. Ongetwijfeld een bijzonder verstandige politiek van deze Amsterdamsche vereeni ging. A. C. C. is dit seizoen minder gelukkig, nu door verschillende omstandigheden eeni ge spelers bedankten; niettemin zijn Oliver c.s. vol goeden moed, al zal vermoedelijk dit seizoen niet de grootste eer, d. i. het kam pioenschap, worden behaald. II. B. C. en Quick kunnen als de ernstigste concurrenten van V.V.V. worden beschouwd. Beide clubs zijn ongeveer van gelijke kracht, ofschoon wij de verdediging van Hilversum hooger aanslaan dan die van de Nijmegena- ren; daarentegen beschikken Den Hartog c.s. over een beslist superieuren aanval. Kampong en de V. R. A.-reserves zullen ten slotte geheel "kansloos zijn. Voor de Amsterdammers hangt er natuur lijk zeer veel van af of de fast-bowler Van der Chijs regelmatig zijn medewerking zal verleenen. Speelt hij niet, dan is dit team beslist te zwak voor deze competitie. Kam pong bezit weliswaar enkele goede spelers, doch qua team is deze Utrechtsche club er nog lang niet. De ..B"-klasse is voor ons Haarlemmers zoo interessant, omdat zoowel R.C.H. als de Rood en Wit-reserves hierin zijn opgenomen. Beide clubs zullen het dit seizoen wel weer doen, zonder dat wij een oogenblik kunnen aannemen, dat H. D. V. S„ ongetwijfeld fa voriet voor de eerste plaats, ernstige concur rentie van onze plaatselijke overgangers zal ondervinden. Inderdaad achten wij de Schie dammers niet veel minder dan een aantal onzer huidige eerste-klassers; het zal o. i. vreemd moeten loopen, wil de oude club der Van der Schouw's en Offermans niet een ernstige kans hebben om weer in hét hoogste cricketmilieu terecht te komen. H. C. C. 3 en het Leidsche Ajax zullen ver moedelijk een zeer ondergeschikte rol spe len; vooral de oude club van Eigeman achten wij niet krachtig genoeg om zich in dit mi lieu op den duur te handhaven. Wel is waar kan de verdediging af en toe goed van zich afbijten, doch de aanval is sedert het ver trek van Rice al een zeer zwak punt. De Ha genaars beschouwen deze competitie als een uitstekende leerschool voor hun jeugdige spelers, die straks de plaatsen van de huidi ge eerste-klasspelers zullen moeten innemen. Ten slotte zien wij met zeer veel belang stelling de resultaten van de andere Haag- sche vereeniging H. B. S. tegemoet. Het is lang geleden, dat de spelers van Houtrust sportieve successen op het cricketveld be haalden. daarom doet de huidige opleving in deze schitterend georganiseerde sportclub ons het allerbeste hopen. UMPIRE. CRICKET IN ENGELAND In tegenstelling met ons land. waar de cricketcompetitie eerst in de tweede helft van Mei begint zijn bij onze overburen reeds eenige county-matches geëindigd. Het be langrijkste resultaat behaalde Sussex, waar over wij in ons vorig artikel reeds melding maakten, als zijnde een der favorieten voor den eeretitel. Ondanks de afwezigheid van Maurice Tate, die eerst Zaterdag j.l, van den grooten crickettour in Australië was terug gekeerd. wist Sussex he: totaal van Wor cestershire van 157 met 337 voor 9 wickets te beantwoorden. De tweede innings van Root c.s. eindigde op 175, zoodat Sussex het maximum aantal winstpunten uit haar eerste countymatch in co wacht sleepte. Van de Sussex-innings dient nog vermeld, dat de bekende freehitter Parks in een minimum van tijd een zeer krachtige 50 scoorde, waar van het grootste aantal boundaries. Surrey speelde met Hampshire een voor- deelïge draw. door de punten voor een voor sprong op de eerste innings te veroveren. Vooral Sandham 169 n.o. zorgde voor 'tLon- densehe totaal van 333, dat door Hampshire Brown 150> 294 werd beantwoord. Het merk waardige feit deed zich hier voor, dat zoowel Sandham als Brown beiden no. 1 ingaande, ongeslagen bleven. Regen was oorzaak, dat geen beslissing werd verkregen; wel scoorde Surrey in de tweede innings 1285, doch met dezen stand was de speeltijd verstreken. Warwickshire behaalde een keurige over winning op Essex met innings en 6 runs, on danks heldhaftige pogingen van den Essex- batsman Pearce <79). Het bowlen van Paine bleek te sterk; Essex werd voor94 en 195 aan den kant gezet. Warwickshire scoorde 295 runs. In den wedstrijd Nottinghamshire-Glamor gan werd het gemis van Larwood en Voce niet gevoeld, hetgeen aan het fraai aanvalswerk van de gebroeders Staples te danken was. Niettemin eindigde de match onbeslist, het geen voor een groot deel te wijten was aan het falen van de Nott's-ve-rdediging, die op den toch heusch niet zoo sterken Glamorgan- aanval slechts 117 runs scoorde. Glamorgan antwoordde met 125; zij smaakte dus het genoegen, de meeste winstpunten voor den eersten inningsvoorsprong in de wacht te slepen. De tweede Nott's-innings had een vrij wat beter verloop, daar 164 runs werden bijeen gebracht voor het verlies van slechts één wicket. Na eenige oefenwedstrijden hebben de West-Indische gasten ai heel slecht gedebu teerd tegen hun eersten county-tegenstander Northamptonshire. Vooral het batten was zeer matig. Slechts Haöiey liet goed ver dedigend cricket zien; de rest deed op het uitnemende bowlen van Jupp en Clark niets. De totalen luiden: Northamptonshire 228; West-Indië 129 en 97. De ploeg van Jupp won dus met innings en 62 runs. Clark veroverde in totaal 10 wickets voor 77 runs! Yorkshire behaalde een prachtige over winning op M.C.C.. ondanks de aanwezigheid van Hearne, Hendren e.a. sterren, Macaulay was weer eens onbespeelbaar, waardoor de Lords-combinatie slechts totalen van 127 -en 120 bereikten, waartegenover de kampioenen 147 en 248 plaatsten. De wedstrijd GloucesterKent, die Woens dag is begonnen, is een triomf geworden voov den kleinen Kentbowler Freeman, die 8 Gloucester wickets nam voor 48 runs. Toch is de wedstrijd nog geheel open. want ook het antwoord van Kent op het matige Glou- cestertotaal van 168 was niet geweldig. Op het oogenblik. dat wij dit schrijven, waren n.l. reeds 6 Kentwickets down voor 137 runs. Wij komen op deze ontmoeting nog nader terug. UMPIRE. „De Bonte Duif". Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Mons België). Afstand 220 K.M. Los om 8.20 met ZAV.-wind. De prijzen werden als volgt behaald: F. van Honschoten 1, 5, 7. J. J. Kan 2, 6. 11. F. W. J. Kuyken 3, 9, 12. 14, 15. Joh. L. Heemskerk 4. 10, 18. J. Doornbosch 8. P. Brakel 13, 17. P. S. Steenstra 16. Zwemmen en zwemmend redden. Aan de jeugd van Haarlem en omstreken. Nu de zomertijd nadert vragen we de aandacht voor een paar onderwerpen, nl. zwemmen en zwemmend redden, waarnaar mogelijk ook jullie belangstelling uitgaat. De inspecteur van den dienst der Lichame lijke Opvoeding in Haarlem, de heer H. L. Warnier, heeft eens gezegd: „Het begin van alle watersport is zwemmen. „Een waar woord van een man, die het goed meent met de jeugd. Stel je voor. een jongen of een meisje in een roei- of zeilboot of erger nog. m een kano! en die niet kan zwemmen! Bij het minste of geringste ongelukje kan een boot omslaan; voor een geoefend zwemmer of zwemster beteekent dit hoogstens een nat pak. voor den niet-zwemmer kan het een ontijdigen dood brengen. De heerlijke ijssport is voor de jeugd en niet alleen voor de jeugd, ook voor ons oude ren een tijdperk van jolijt en pret. We wieken voort op smalle ijzers, maar een verraderlijk zwakke plek in het ijs. of een wak kan voor den niet zwemmer de grootste gevaren opleveren. Toen in Nederland de rijwielbelasting werd ingevoerd, bleek dat ongeveer 2.000.000 rij wielen in Nederland rondtoeren! een reu- zenaantal en de kans om met een fiets in vaart, sloot of plas terecht te komen is niet gering: dat gebeurt ongeveer eiken dag in Ne derland. We willen eens een geval naar voren brengen, dat kort geleden plaats vond. Een jongen reed op een rijwiel, dat voor hem veel te groot was:'hij had op de meer gebruike lijke wijze zijn rechterbeen door het frame gestoken en bediende zoo het rechterpedaal. Zoo voortrijdende plonste hij onverwacht in een vaart en verdween met de fiets kopje onder. Erger nog, hij zat verward in het rij wiel! Gelukkig was spoedig een goed-ge- ocfend zwemmer en redder in de nabijheid van het ongeval, die na veel inspanning., den jongen nog levend wist boven te brengen. Wc zouden zoo nog een tijdje kunnen doorgaan, maar zullen het hierbij laten: bij tal van sporten is de- zwemkunst onmisbaar, Bestaat er schooner werk dan uw mede- menschen te helpen? Kunt ge nobeler optre den dan uw naasten bij te staan in oogen- blikken van gevaar, als er een machtelooze strijd tegen den verdrinkingsdood gestreden wordt? In tal van steden, dorpen en langs de kust zijn reddingsbrigades opgericht om aan de jeugd en ook ouderen de kennis van het zwemmend redden bij ie brengen. Voor een goed zwemmer is aansluiting bij zoo'n nut tige vereeniging beslist aan te bevelen. H. V. G. B. We ontvingen No. 3 'tweede jaargang) van het Maandblad der Haarlemsche Zwem en Poloclub H. V. G. B. Het bevat de volgen de artikelen en rubrieken: De Meimaand is gekomen, het is lente; Uit de oude doos; Hoe neemt men een keerpunt?. Rie en Klaas, het ga jullie goed: H.V.G.B.-leesportefeuille; Rooster H. Z. B.: Iets over een nieuw lid: het Noorderbad; Van de Polocommissie; Rang lijst Schoolcompetitie; Utrechtsche Polodag; Öfficieele mededeelingen, enz. Haarlemsche Zwembond. In het Maandblad van H. V. G. B. vinden we het volgende programma voor dc wedstrij den van den Haarl. Zwembond. Woensdag 7 Juni Groenendaal 7.00 Adsp.A. H.P.C.A—H.V.G. B. A Vrijdag 9 Juni Houtvaart 7.30 3e kl. D.W.R. 4—H P C. 6. Vrijdag 9 Juni Houtvaart 8.00 2e kl. Haar lem 4-—H.P.C. 5 Vrijdag 9 Juni Houtvaart 8.15 le kl. H.V.G. B. 3—Halfweg. Dinsdag 13 Juni Halfweg 7.30 le kl. Half wegHaarlem 3. Woensdag 14 Juni Groenendaal 7.00 3e kl. II. P. C. 6H.'P. C.-Vet. Donderdag 15 Juni IJmuiden 8.15 2e kl. V. Z.V. 1D.W.R. 3 Vrijdag 16 Juni Houtvaart 7.30 Adsp. A. Haarlem A-— H.V.G3. A Vrijdag 16 Juni Houtvaart 8.00 3e kl. D. W. R. 4H. V.G.B. 4 Vrijdag 16 Juni Houtvaart 8.15 le kl. Haar lem 3—H.V.G.B. 3 Woensdag 21 Juni Groenendaal 7.00 3e kl. H P.C.-Vet.H.P.C. 6 Vrijdag 23 Juni Houtvaart 7.30 Adsp. B H.V.G.B. b—Haarlem b Vrijdag 23 Juni Groenendaal 8.00 3e kl. H.V.G.B. 4—H.P.C.-Vet. Vrijdag 23 Juni Houtvaart 8.15 2e kl. O. W.R. 3—Haarlem 4. Woensdag 28 Juni Groenendaal 7.00 Adsp. A„ H.P.C. A—Haarlem A Vrijdag 30 Juni Houtvaart 7.30 Adsp. B. Haarlem b—H.P.C. b Vrijdag 30 Juni Houtvaart 8.00 3e kl. H.V.G.B. 4—H.P.C. 6 Vrijdag 30 Juni Groenendaal 8.15 le kl. H.V.G.B. 3—Haarlem 3. Dinsdag 4 Juli Halfweg 7.30 le kl. Half- jweg 1—H.P.C. 4 Woensdag 5 Juli Groenendaal 7.00 3e kl. H.P.C. 6—H.V.G.B. 4 Donderdag 6 Juli IJmuiden 8.15 2e kl. V.Z. V. 1Haarlem 4 Vrijdag 7 Juli Houtvaart 7.30 Adsp. A H.V.G.B. b—H.P.C. b Vrijdag 7 Juli Houtvaart 8.00 Adsp. A. Haarlem aH.P.C. a Vrijdag 7 Juli Houtvaart 8.15 le kl. Haar lem 3—H.P.C. 4. Woensdag 12 Juli Groenendaal 7.00 2e kl. H PC. 5—Haarlem 4. Vrijdag 14 Juli Houtvaart 7.30 3e kl. D.W. R. 4—H.P.C.-Vet. Vrijdag 14 Juli Houtvaart 8.00 2e kl. Haarlem 4—V.Z.V. 1 Vrijdag 14 Juli Houtvaart 815 le kl. Haar lem 3—Halfweg. Woensdag 19 Juli Groenendaal 7.00 Adsp. B. H.P.C. b— Haarlem b. Vrijdag 21 Juli Houtvaart 7.30 Adsp. A H.V.G.B. a—Haarlem a Vrijdag 21 Juli Houtvaart 7.00 Adsp. E. Haarlem b—H.V.G.B. b. Vrijdag 21 Juli Houtvaart 8.15 2e kl. Haarlem 4D.W.R. 3. Dinsdag 25 Juli Halfweg 7.30 le kl. Half weg 1—H.V.G.B. 3. Woensdag 26 Juli Groenendaal 7.00 Adsp. B.. H.P.C. b—H.V.G.B. b Donderdag 27 Juli IJmuiden 8.15 2e kL V.Z.V. I—H.P.C. 5 Vrijdag 28 Juli Houtvaart 7.30 Adsp. A H.V.G.B. aH.P.C. a Vrijdag 28 Juli Houtvaart 8.00 2e kl. D. W.R. 3—H.P.C. 5. Vrijdag 28 Juli Houtvaart 8.15 le kl. H.V. G.B. 3—H.P.C. 4. Woensdag 2 Aug. Groenendaal 7.00 3e kl. H.P.C-Vet.—D.W.R 4 Woensdag 2 Aug. Groenendaal 7.15 le kl. H.P.C. 4—Halfweg Vrijdag 4 Aug. Houtvaart 7.45 3e kl. H.V.G.B. 4—D.W.R. 4 Vrijdag 4 Aug. Houtvaart 3.10 2e kl. D.W. R. 3—V.Z.V. 1 Woensdag 9 Aug. Groenendaal 7.00 le kl. H.P.C. 4—Haarlem 3. Woensdag 9 Aug. Groenendaal 7.15 2e kl. H.P.C. 5—V.Z.V. 1 Woensdag 16 Aug.. Groenendaal 7.00 3e kl. HP C.-Vet.—H.V.G.B. 4. Woensdag 16 Aug. Groenendaal 7.15 le kl. H.P.C. 4 H.V.G.B. 3. Woensdag 23 Aug. Groenendaal 7.00 2e kl. H.P.C. 5D.W.R. 3. Woensdag 23 Aug. Groenendaal 7.15 3e kL H. P. C. 6—D. ,W. R. 4.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11