HOCKEY Nederland—Duitschland (4—4). CRICKET MOTORWIELRIJDEN. BOKSEN GYMNASTIEK. ZEILEN KANO-SPORT ROEIEN BILJARTEN HONKBAL DAMMEN KORFBAL GOLF WANDELSPORT LAWNTENNIS HANDBAL Spannende strijd. Zeven minu ten vóór het einde leidde Neder land nog met 42. Het Amsterdamsche Stadion was Zondag middag ongezellig door de vele ledige plek ken bij den wedstrijd Nederland—Duitsch land. Slechts drieduizend toeschouwers was toch wel wat heel weinig voor een derge lijke ontmoeting. Overigens is het een uiterst spannende wedstrijd geworden met meer malen hoog technisch spel- Na de begroeting met de beide volksliederen stelden de ploegen zich om ruim half drie als volgt op: Nederland: Van der Does, De Waal, Rees Braat, Ter Haar. van Lierop, Wagener, „Vecht" Van den Berg, Dupon. Van der Haar. Duitschland: Katzenstein, Weiss. Lockemann, Jakob. Mehlitz, Kirberg. Kleingeist. David, Zander. Dr. Harenberg Paffcnholz. Scheidsrechters waren de heeren Evekink voor Nederland en Rcinberg voor Duitschland Het begon met een overwicht aan Holland- sche zijde; nauwelijks was het spel drie mi nuten aan den gang of Van der Bergh liep schitterend door op een pass en scoorde fraai het eerste punt <1- 0). Duitschland antwoordde met eenige fraaie tegenaanvallen, doch al spoedig bleek, dat van een Duitsch overwicht in techniek en spelpeil geen sprake was. Onze Oostelijke bu ren hadden in de Ojanjehemden hun te genstanders gevonden. Het eerste kwartier was Nederland iets. sneller en in de meeste gevallen ook gevaarlijker voor doel. Doch daarna ging het spel gelijk op. de aanvallen golfden van doel tot doel. in zeer hoog tempo speelden de ploegen verder. Het viel op. dat Duitschland in haar linksbuiten Katzen stein 'n uitnemenden spelere had. uiterst snel rende, deze langs de lijn, zwenkte vaak ge vaarlijk naar bnnen of gaf goede voorzetten aan het binnentrio. waar Kurt Weiss lang niet meer zijn krachten toonde als vroeger. In de laatste tien minuten voor rust kwamen nog drie doelpunten. Na 25 minuten spelen kreeg Weiss den bal goed aangegeven; zijn schot knalde langs Van der Does (1—1 Vijf minuten later ontstond het tweede Hollandsche doelpunt, op dezelfde wijze als het eerste. Van der Bergh kreeg keurig langs den grond aangegeven, hij rende door de Duitsche verdediging heen en ook Paffenholz werd gepasseerd <2I). Niettemin mocht Nederland zijn voorsprong voor rust niet be houden, want a! weer was de snelle Katzen stein er van door, hij passeerde op prachtige wijze onze verdediging, plaatste naar binnen en Lockemann kon gemakkelijk scoren (22) Dit geschiedde twee minuten voor rust. Met 22 stand kwam dus de pauze. Ook de tweede helft begon met een Hol- landsch overwicht. Het spel werd echter te klein gehouden en ongetwijfeld zou meer open spel tot grooter succes hebben geleid. Nu kregen Harenberg en Zander steeds ge legenheid om het spel te breken; vooral de kleine dr. Harenberg was prachtig op dreef. Nederland, aangemoedigd door het enthou siaste publiek, kwam weer in de meerder heid; en eindelijk verkreeg ons team weel een voorsprong. Door een open aanval ont stonden eenige gevaarlijke momenten voor het Duitsche doel. De bal belandde bij T. van Lierop. Deze passeerde naar Van der Haar. De Haagsche speler rende op Paffenholz af. doch Zander kwam to hulp. Op het critieice moment plaatste Van der Haar echter naar binnen, waar Van der Berg klaar stond om op fraaie wijze het derde Hollandsche doel punt te maken (32). Weer kwam Duitschland even in de meer derheid; hardnekkig hield zij vol om wederom te trachten den achterstand in te halen. Maar het succes kwam weer aan den anderen kant. Van der Haar nam goed een corner, Van der Berg stopte het balletje en op magnifieke wijze scoorde Dupon hoog in doel het vierde Hollandsche punt <42). Met een 42 voorsprong en nog 6 minuten speeltijd leek de wedstrijd gewonnen. Doch wellicht juist deze veilige voorsprong was fataal voor ons elftal. Twee inzinkingen in onze achterhoede en Duitschland profiteerde er even zooveel malen van. Mehlitz en Jacob hadden van plaats verwisseld; na stevig door zetten van Jacob zag deze kans. den achter stand vier minuten voor tijd tot 43 te ver kleinen. En het was de schitterend spelende Katzenstein. die even later op energieke wijze naar binnen liep. onze verdediging in een rush passeerde. Van der Does incluis (44). De stand gelijk met nog één minuut speel tijd. En bijna had Nederland nog verloren, toen de Duitschers alweer terug kwamen; 'net schot van Jacob ging echter juist over het doel. Daarna was het tijd. I-Iet was een 44 gelijk spel. NED. CRICKETBOND C. V. H. 1—L. C. C. 1. Gewonnen door C. V. H. met 136 runs op de le inning. C.V.H. opende het seizoen met een friendly game tegen L.C.C. uit. Leiaen. Roodt wint den toss en -gaat fielden. L.C.C. opent met v. Es en v. Schie. Zeeuwe en Roodt bowlen. Mot zijn eerste bal heeft Zeeuwe reeds een wicket. Ook Roodt heeft spoedig succes. Door een paar goede worpen van Dxees en Zeeuwe gaan de twee volgende batsmen run out. Hierna kwamen diverse change- bowlers aan de beurt die allen moeilijk be speeld werden. Een keurige één handsche slips catch van Kievit ver (Lent nog speciale vermelding. Totaal L. C. C. 3U. Bowlingcijfers C. V. II.: A. Roodt 14, G. Zeeuwe 16, F. Vogelzang 212. L. Servaas 2—10. D. de Vos 1--2. Koch en Kievit openen hierna voor C.V.H. Beiden bespelen de Leiasche aanval met ver trouwen en weten stand te houden tot de lunch. Hierna is Kievit direct uit voor 8. D. de Vos die hierna in komt weet met Koch een goeden stand op te zetten die op 62 wordt onderbroken als de Vos voor een keurige 30 door v. Es wordt gebowld. De andere bats-t men pfebeeren het sneller te doen, hetgeen de score omhoog doet vliegen. Zeeuwe. Vo gelzang en v. Orden scoren bijna op iedere bal. Ook Servaas enKwan'tes laten goed bat ten zien. Op 174 komt het einde. J. Koch 13, D. de Vos 30, F. Vogelzang 24 (1 x 6, 2 x 4). G. Zeeuwe 17, J. v. Orden 25 n.o. L. Servaas 13. Bowlingcijfers L.C.C.: A. v. Es 777, A. v. d. Poel 1—24, A. v. Sch;e 1—34, P. Kantebeen 1—25. HAARL CRICKETBOND C. V. H. 3—Rood en Wit 5. Gewonnen door C.V.H. Hl met 20 runs. C.V.H. Ill 51, waarvan A. van Roon 18, D. Kranendonk 11. Bowlingcijfers: J. Reus 619, H. v. d. Land 222, S. Struyck 1—6 R. W. V 31. A. van Roon 1—14. F. Seveke 6—5. G. Tjemmes wint een tweeden prijs. Bij de betrouwbaarheidswedstrijden in Noord-West Duitschland, georganiseerd dooi de Noord-Nederlandsche Motor Clulb, be haalde onze stadgenoot G. Tjemmes den tweeden prijs op Harlcy-Davidson. Europeesch kampioenschap zwaar gewicht. PAOLINO SLAAT CHARLES. Uit Barcelona: De Spanjaard Paolino won Zaterdag in een strijd over 15 ronden van den Belg Pierre Charles op punten, waarmede Paoïino Europeesch kampioen werd. Kracht en Vriendschap. De kring Amsterdam en omstreken van het Ned. Chr. Gymnastiek-Verbond organiseert op Hemelvaartsdag (25 Mei a.s.) een adspi- rantendag voor de aangesloten vereenigingen uit Zaandam. Amsterdam en Haarlem. De Chr. G. V. Kracht, en Vriendschap alhier zal optreden als ontvangende vereeniging. Des mor eens zullen wedstrijden plaats hebben en 's middags demonstraties der vereenigin gen. Deze adspirantendag vormt een onderdeel van de herdenking van het jubileum van Kracht en Vriendschap; dat op 27 Juli a.s. 25 jaar zal bestaan. Nationaal jollenkampioenschap. BOB MAAS WINT DEN TITEL Zaterdag zijn op de Kagerplassen de wed strijden om het nationaal jollenkampioen schap begonnen. Bob Maas wist de eerste twee wedstrijden te winnen. De uitslag van de eerste race luidde als volgt: 1 Bob Maas 1 uur 18 minuten 38 seconden; 2 Jan Maas 1.19.35; 3 Van de Stadt 1.20.85; 4 Kagchelland 1.20.46; 5 Barzilay 1.20.56; 6 van 't Hoogeriiuijs 1.23.13. Van de tweede race luidde de uitslag: 1 Bob Maas 1.18.49; 2 Van de Stadt 1:20.13; 3 Jan Maas 1.20.58; 4 Barzilay 1.21.14; 5 Kag chelland 1.22.48; 6 Van 't Hoogerhuijs 1.23.04. De derde race. Nadat het den geheelen Zondagmorgen aanhoudend regende, terwijl er geen wind was, klaarde het weer tegen het startuur aanmerkelijk op. zelfs kwamen zon en wind den wedstrijd begunstigen. Om half elf klinkt het startschot. Bob Maas nam dadelijk de leiding. Zijn broer Jan blijft hem gevaarlijk volgen. Kagchelland ligt op de derde plaats. Het gevaar voor Bob Maas is spoedig geweken en langzaam maar zeker loopt hij uit. Zijn kampioenschap kan hem niet meer ontgaan: als eerste bereikt hij den finish. 2e Jan Maas, 3. v. d. Stadt, 4. Kagchelland, 5. J. Barselay, 6. Van 't Hoogerhuys. Na afloop werd de kampioen namens de K.V.N.W.V. door den heer Crone gecompli menteerd. Onderlinge wedstrijden Haarl, Zeil- vereeniging. Een droeve morgen, een blijde dag! Want het leek er 's morgens veel op, dat van zeilen niet veel zou komen. Maar nog vóór twaalf ruimde de wind en kwam er veel blauw te voorschijn en daarmee de witte zeiltjes, die met den aanwakkerenden .wind de bootjes door het water deden vliegen, met schuim voor den boeg. En al mocht de deelneming wat minder zijn dan gewoonlijk: gestreden is er tot het laat ste schot. Er werden twee races gezeild; de baan was uitgezet op den Mooien Hel en Spaarne naar Spaarndam. De starts konden er wezen! Boord aan boord ging het do lijn over: de spanning zat er aanstonds in. Met weinig tijdsverschil kwa men de deelnemers achter elkaar binnen. Terecht kon bij de prijsuitdeeling door den voorzitter gezegd worden, dat het weer een best geslaagde zeildag was geweest. De resultaten waren over twee banen: Gemengde klasse: 1 Henneman 1.8.30; 2 Zijlstra 1.9.5; 3 v. Roode 1.9.24. B. Meer: 1 Schmitz Jr. 1.16.45, 2 Fr. v. d. Winden 1.19.11. De H. K. V. naar Amsterdam en Purmerend. Twintig H.K.V.'ers vertrokken Zondag morgen zes uur met hun kano's per motor boot naar Amsterdam. Hoewel de regen neer- goot, was de stemming schitterend. Als bij 't Noord-Hollandsch kanaal de kano's te water gelaten zijn. wordt met goe den moed de 18 K M. naar Purmerend !n beste orde afgelegd: totaal waren er een honderdvijfentwintig kano-vaarders. In de kaasstad werd „gerust". Een vroolijke partij werd het! Ook de terug tocht werd op normale wijze afgepeddeld. Als herdenking aan dezen tocht, schonk de ..IJster" aan hen. die de 35 K.M. tocht goed hadden geëindigd een fraaie medaille. Te half 10 meerde men bij de Oude Scho- ter gasfabriek aan het N.B. Spaarne. De Hollandsche roeisters in Engeland. Reuter meldt uit Barnes: De Leidsche damesploeg won Zaterdag van de roeisters van de universiteit van Edin burgh. De Nederlandsche studenten, die met een bootlengte wonnen, verwierven den beker uitgeloofd voor het beste stijl-roeien in deze varsity. Van LennepLa Rivièrebeker. Tusschen de Biljartclub der Sociëteit-Ver - eeniging, alhier, en de biljartvereeniging K.R.A.S. te Amsterdam is de tweede helft van de wedstrijden om den VanLennep-La Rivièra Beker in het clublokaal van de Amsterdam mers en wel Zaterdagmiddag en -avond De teams van beide biljartcubs bestaan uit zes spelers, die elkaar allen ontmoeten. Er moeten dus 36 partijen gespeeld worden alle op groot biljart van 30 caramboles over driebanden. De eerste helft, dus 18 partijen, werd te Haarlem gespeeld. In deze ontmoetingen wist het team der Haarlemmers een voorsprong van 89 punten te behalen. Zaterdag zijn echter maar 14 par tijen gespeeld, hierin wisten onze stadge- nooten hun voorsprong met 35 caramboles te vergrooten. zoodat die 124 werd en deze wed strijd feitelijk door hen gewonnen is, aan gezien in de 4 resteerende partijen te zamen maar 120 punten kunnen behaald worden. Deze partijen hebben dus geen invloed op den uitslag meer; de beker zal dus voor een jaar in de prijzenkast van ae Biljartclub der Sociëteit-Vereeniging prijken. Ned. Honkbalbond. Voor de competitie van den Ned. Honk balbond werden Zaterdag maar twee wed strijden gespeeld. De Amsterdamsche Gemeenteambtenaren V. V. G. A. gingen op bezoek bij Togo en wonnen hun eersten wedstrijd in dit jubi- leumseizoen glansrijk. Zij werden geholpen door het feit, dat Togo met acht man ver scheen. Ook zonder dat zouden zij echter gewonnen hebben. In slaan waren zij verre de meerderen en dat Togo zes innings met nul punten eindigde, bewijst wel hoe goed Lammers, den V. V. G. A. werper, op dreef was. De inningscijfers waren: Togo: 5000401 00 10 V. V. G. A.: 0 3 3 6 6 0 1 2 1 22 H. II. C. deed overeenkomstig onze ver wachtingen en won met 3017 van A. M. V. J. A. M. V. J.—H. H. C. (17—30) Op volkomen verdiende wijze heeft het met invallers spelend H. H. C. Zaterdag van A. M. V. J. gewonnen. Reeds het begin was hoopvol. Door een paar fouten in het veld werk wist H. H. C, vier punten te behalen. De H. H. C. inning was van veel beter ge halte. Pijnakker begon uitstekend, slechts 4 A. M. V. J.-ers kwamen aan slag en geen enkele kwam binnen. Lambert, wiens wer pen in de eerste inning vrij behoorlijk was, gooide daarna herhaaldelijk 4 wijd, zoodat hij door Dolle vervangen werd. Zijn harde, ■zuiver gerichte ballen waren echter een kolfje naar de hand van de H. H. C.-ers. Verschillende malen werd de bal in het verre veld geslagen, zoodat vóór de derde nul viel, 11 H. II.' C.-ers het thuishonk gepasseerd wa ren. De 2e innings van A. M. V. J. was een getrouwe copie van de eerste; Pijnakker bleef goed werpen; niemand zag kans thuis te komen. In de volgende innings wogen de partijen veel beter tegen elkaar op. Door den groo- ten voorsprong verslapte het spel van H.H.C. Het werpen van Pijnakker werd minder en 'het veldwerk was ook niet heelemaal in orde. Bovendien begonnen de A. M- V. J.-ers meer te slaan. Door al deze oorzaken haalde A. M V. J. iets van haar achterstand in, maar de overwinning van H. H. C. kwam toch geen oogenblik in gevaar. Daar was het slaan en het scherpe runnen van H. H- C. te goed voor, iedere fout die A. M. V. J. maak te. werd direct uitgébuit. Ook in het veld werk viel nog veel te waardeeren. J. Baas deed een goede vang en door prachtig samenspel tusschen werper, le honk en catcher sneuvelde Dolle eens op het thuishonk. Nadat zes innings gespeeld waren, was de tijd verstreken en had II. H. C. haar eerste overwinning binnen. Uitslag in innings: II. H. C.: 4 '12 5 4 5 0 30 A. M. V. J.: 0 0 3 6 6 2 17 Haarl. Honkbalcompetitie. E. D. O. A—S. S. H. (21—29) Zaterdagmiddag verscheen voor de eerste maal een E. D. O. negental in het veld. In het begin ging de strijd tegen S. S. H. aardig gelijk op. Uit den aard der zaak werden nog heel wat fouten gemaakt, doch S. S. H. dat een seizoen langer speelt, was ook niet feil loos. Er waren aan beide zijden beurten, dat alles uitstekend ging, maar ook beurten met geknoei. Ook de beide werpers wissel den goede innings af met slechte. Na vier innings van S. S. H. en drie van E D. O. was E. D. O. achter geraakt tot 198. Toen maakte de S. S. H. werper een zeer slechte beurt, terwijl de nieuwelingen groo- ten lust in slaan kregen. Het gevolg was: elf menschen voor E. D. O. binnen en een stand van 1919. In de vijfde en laatste beurt werd echter de kans weer vergooid. De eerste en tweede nul was spoedig genoeg behaald, maar voor de derde nul viel waren ei- elf menschen van S. S. H. aan slag geweest waarvan er negen het thuishonk passeerden Deze inning van 10 runs bezorgde S. S. H. de overwinning want, vooral dank zij twee be nutte vangkansen, bracht E. D. O. het in haar laatste beurt maar tot 2 runs. De inningscijfers waren: S. S. II.: 3 4 6 6 10 29 E. D. O. A: 4 0 4 11 2 21 GEM- LYCEUM A—SWASTIKA A (35—29) Aan de Kleverlaan werd Zaterdagmiddag de wedstrijd Lyceum ASwastiika A ge speeld. In het begin leek het er op dat Swas tika een geweldige overwinning halen zou. De Lyceum-werper was er absoluut „uit" en er kwamen dan ook twee en twintig men schen aan slag. Negentien daarvan waren het. thuishonk al gepasseerd, toen eindelijk de derde nul viel. Het Lyceum negental stelde daar maar zeven runs tegenover, zoodat Swas tika een mooie voorsprong bezat. In de vol gende innings waren de Lyceisten echter stukken beter. Swastika kon met groote moeite nog 10 runs halen. In elke inning ging een stukje van de voorsprong verloren en na zes innings, toen'de speeltijd verstre ken was, stond het Lyceum met 3529 voor. De inningscijfers waren: Swastika A: 19 0 2 3 1 4 29 Gom. Lyceum A: 723959 35 De voor Zondagmorgen vastgestelde wed strijd Swastika BGem. Lyceum B ging we gens onbespeelbaarheid van het terrein niet door. Haarlemsche Damclub. De wedstrijden om de clubkampioen schappen 1932-1933 zijn thans zoover gevor derd dat reeds definitief de nieuwe samen stelling van het hoofdklasse-team der „Haar lemsche Damclub" bekend is. Dit zal voor het seizoen 19331934 uit de volgende spelers zijn samengesteld: J. P. van Eijk, J. B. Slui ter Jr.. J. v. d. Giessen. J. van Looij. H. van Lunenburg Jr.. II. G. Teunisse. Joh. Fabel, A. de Jong, P. J. van Dartelen en J. W. van Dar telen. Noord-Zuid (7-4) NOORD WINT NA SPANNENDEN STRIJD. Zondag had de traditioneele wedstrijd NoordZuid plaats, op het E.D.O.-veld, dat goed bezet was. Reeds 'om half twee kwamen de bezoekers opzetten en al spoedig was de overdekte tri bune vol; ook de zij tribunes raakten flink bezet, zoodat bij het begin van den wedstrijd een voor Haarlem ongekende n enigfce aan wezig was om getuige te zijn van dezen korf- balwcdstrijd. Tal van officieele personen o.a. Bondsbestuursleden van den N.K.B. en II K B., en talrijke gymnastiekleeraren. Tegen half drie geeft de scheidsrechter H. J. I-Ioevers uit Zutfen het sein. Dan binden de volgend twaalftallen den strijd aan: Noord: Aanval: de dames Douwes en Dijkman, de heeren De Cöcq v. Delwijnen en H. Venema. Midden: de dames Teysse en v. d. Brugge, de heeren Venekamp en Siebenlist. Verdediging: de dames Ilendrikse en Moos, de heeren Hendriksen en Eggink. Zuid: Aanval: de dames Voordenburg en Riet veld, de heeren Seits en Stam. Midden: de dames Klames en Ebeli, de heeren Dorsman en v. Roon. Verdediging: de dames Leeksma en Ligler- moet; de heeren v. Balen en Hüter. Onmiddellijk na het begin valt Zuid en thousiast aan en als de Noord-verdediging een fout begaat, benut mevr. Rietveld deze kans op zeer goede wijze <01). Na den uitgooi krijgt Van Delwijnen een goede gelegenheid om gelijk te maken, maar de bal springt terug! Na vier minuten weet Venema de partijen op gelijken voet te bren gen. Keurig! (11). Na de vakwissQling zijn de Noordelijken in de meerderheid door zeer goed middenvak- spel; na een tien minuten is het Hendriksen, die na een goed opgezetten aanval aan Noord de leiding geeft. Zuid spant zich in. maar in de verdediging van Noord komen Dorsman c.s. niet gemak kelijk vrij. Als er twintig minuten voorbij zijn, weet Dorsman, al achteruit springende, een goed doelpunt te maken (22). Wanneer er gewisseld is, valt Noord fana tiek aan; onmiddellijk passeert Venekamp de Zuid-verdediging en schiet zeer scherp in: Noord leidt weer (32). Tot rust weten de verdedigingen verdere doelpunten te voorkomen, zoodat de tweede helft met 32 voor Noord ingaat. In het begin van de tweede helft is Noord iets sterker, doch de Zuid-doorbraken zijn gevaarlijker.' De spanning blijft! Een mooi schot van Leeksma tolt op den rand, maar valt buiten de mand terug! Van Balen weet zich enkele malen vrij te maken en nadat de bal tweemaal terugspringt, wordt zijn pogen bekroond door een keurig doelpunt; het is weer gelijk (33). We krijgen nu weer de beginopstelling; Noord weert zich dapper. De dames treden op den voorgrond; een hunner geeft op goede manier Noord de leiding (43). Dit spoort Noord aan. Venema en Van Del wijnen lossen goede schoten: een doelpunt van Noord blijft niet uit: het wordt 5—3. Nu is het weer de beurt aan Dorsman en de zijnen. Na een half uur. na eenige misluk te schoten, weet Dorsman den achterstand te verkleinen (54). Zal Zuid gelijk maken? Het lijkt er op. Een mooi schot van Van Roon draait uit de mand. Het snelle tempo blijft, maar Noord heeft door Eggink succes (64). Zuid is nog niet geslagen. Doch als Eggink goed onderschept en overgeeft, kan Venema met een zuiver schot er 7—4 van maken. Noord heeft dan gewonnen, misschien zijn de cijfers iets geflatteerd. Met eenige vriendelijke woorden van dank aan scheidsrechter en spelers, reikte de voor zitter van den H.K.B., de heer S. A. Wilson, den beker uit aan den aanvoerder Hendrik sen. die daarvoor met eenige woorden be dankte. Een woord van hulde aan het H.K.B.- bestuur en de Voorbereidingscommissie, die de Haarlemsche korfballers dit festijn hebben doen genieten, is zeker op zijn plaats. Tempo. Te spelen Donderdag 18 Mei Tempo II Haarlem 5 op het terrein aan- den Midden weg, te zeven uur n-m. Zondag 21 Mei geen wedstrijd. Om den Beels-beker. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort is gisteren een wedstrijd (18 holes handicap medalplay) ge houden om den wisselbeker, uitgeloofd dooi den heer Beels van Heemstede. Er waren 18 deelnemers. Eigenaar wordt degene die den beker tweemaal wint. In 1932 won mej. M. Lemberger. Dit jaar zegevierde F. Elhorst (26) met een netto score van 72. Verdere goede scores hadden mevr. Bangert (24) en A. A. Jennings (26), beiden met 74. Haarlemsche Wandelaars Vereeniging. Zondag j.l. heeft bovengenoemde vereeni ging met succes deelgenomen aan den door ..De Actieve Tippelaars" te Amsterdam uitge schreven 40 K.M. marsch. Er werd 's morgens half tien van „Het Tolhuis" aan het IJ ver trokken. Het parcours liep over Hpendam langs het Noord-Hollandsch kanal naar Pur merend. alwaar de eerste rust plaats vond. Vervolgens via Wijde Wormer naar Koog a. d. Zaan, Zaandam weer terug naar het begin- cn eindpunt te Amsterdam. Allen volbrach ten deze wandeling; zij ontvingen als beloo- ning een gedenkpenning met lint. De Competitie. T. C. H. HEEFT SUCCES. T. C. H„ de jonge Haarlemsche eerste klasser, heeft het eerste succes geboekt in den vorm van een gelijk spel tegen Oranje T. C. Dit succes is des te mooier, omdat T.C.H. is het geheel niet geflatteerd een draw als eind uitslag heeft verkregen. Met een beetje meer geluk in eenige andere partijen had het ook 64 of misschien zelfs 73 voor T.H.C. kunnen worden. Vol vertrouwen gaat het Haarlemsche team straks naar Den Haag voor de return match; zij rekent nu al op een revanche voor de verloren partijen. Van de drie heeren enkelspelen slaagde alleen Bakker er in zijn partij tegen Mobach te winnen (62, 8—6). De beide damesenkel spelen gingen verloren maar de beide mixed partijen werden gewonnen, Mej. de Jong en Blom wonnen in twee sets van mej. Königs- low en Schim v. d. Loeff (64, 64), mej. Verster en Nielsen wonnen een spannende 3-sets-partij van mevrouw Schim v. d. Loeff en Mobach (46, 86. 75). Hoewel het eerste heerendubbelspel weer verloren ging (Bakker en Nielsen speelden beslist minder dan normaal), werd het tweede door Blom en Van de Stadt gewonnen, zij het na een hachelijke tweede set (64, 11—9). Tenslotte maakten de dames het gelijke spel definitief; mej. De Jong en mej. Verster wonnen in een vlot tempo ae laatste partij met 6—1. 6—3. De gedetailleerde uitslagen luiden: EERSTE KLASSE. T. H. C. —ORANJE T. C. (5—5) Heerenenkelspel: v. d. Stadt verliest van Prcll 4—6, 7—5, 3—6. Bakker slaat Mobach 62. 86 Nielsen verliest van Wijn 46, 57. DamesenkeïspelMej. de Jong verliest van mej. v. Königslow 16, 36. Mej. Verster verliest van mevr. Schim v. d. Loeff 6—2. 5—7. 0—6. Gemengd dubbelspel: mej. de Jong en Blom slaan mej. v. Königslow en Schim v. d. Loeff 6—4. 6—4. Mej. Verster en Nielsen slaan mevr. Schim v. d. Loeff en Mobach 46. 86, 75. Heerendubbelspel: Nielsen en Bakker ver liezen van Schim v. d. Loeff en Mobach 36, 6—3, 1—6. Blom en v.d. Stadt slaan Prell en Wijn 6—4, 11—9. Damesdubbelspel". Mej. de Jong en me]. Verster slaan mevr. Schim v. d. Loeff en mej. v. Königslow 61. 63. TWEEDE KLASSE. De gedetailleerde uitslagen luiden; Tweede klasse: K. E. K.—Westrust K.A.T.—'Heemstede T.C.H. 2Game and Set Westrust 2T. C. G. T. C. H. 3—Animo Derde klasse. ReadyT.'C.G. 2 SpiritDuinlust BonzoV.V.G.A. Quick—K.E.K. 2 p. j. 2Heemstede 2 joy 2—Westrust 3 T.C.G. 3—T.E.D. 3 Heemstede 3N.V.A. V.V.G.A. 2Bonzo 2 T.C.G. 4—Quick 2 Westrust 4T.C.H. 4 Heemstede 4Algemeene OM DEN DAVIS-CUP. Tsjecho SlowakijeMonaco (30) Uit Praag: Het dubbelspel werd Zondag- door Tsjecho Slowakije gewonnen, waardoor dit land de ontmoeting reeds met 3—0 heeft gewonnen. Tsjecho Slowakije ontmoet Grie kenland in de derde ronde. Menzl en Marsalek (Tsjecho Slowakije) sloegen Landau en Callepe (Monaco) 6—1, 6—4, 8—6. GriekenlandRoemenië (41) Uit Athene: Ook de beide laatste enkel spelen werden door Griekenland gewonnen, zoodat dit land met 4—1 won. Griekenland komt in de derde ronde uit tegen Tsjecho Slowakije. Nicolaides (Griekenland) sloeg Poulieff (Roemenië) met 62, 16. 62, 62. Xydes (Griekenland) sloeg Botez (Roeme nië) 4—6, 6—3, 6—4, 6—1. CanadaCuba (41) Uit gotsprings: Canada won met 4—1 van Cuba, daar ook de beide laatste enkelspelen gewonnen werden. Wright (Canada) sloeg Nadarse (Cuba) 6—1. 6—2, 6—1. Nunns (Canada) sloeg Morales (Cuba) 8_6. 6—2, 6—4. NoorwegenAustralië (05) Uit Oslo: Australië won met 5—0 van Noor wegen. Quist (Australië) sloeg Smith (Noorwegen) 7—5. 3—6. 6—1. 6—0. Mac Grath (Australië) sloeg Haanes (Noorwegen) 75, 75, 62. 3—4 5—2 7—0 0—7 4—3 4—3 6—1 2—5 1—6 4—3 6—1 7—0 5—2 34 4—3 1—0 Rapiditas 1Niloc 1 (02) DAMES. Aanvankelijk scheen Niloc zeer sterk. De oranje zwarte dames waren dan ook voort durend in den aanval; zij hadden weldra suc ces door hun midvoor (01). De Rapiditas- verdediging krijgt de handen vol werk. vooral omdat spil en rechtshalf soms veel te ver opdrongen. Ze kan dan ook niet verhinderen, dat mej. Rozenhard nogmaals onhoudbaar wordt gepasseerd (02). Nu komt, Rapiditas opzetten; steeds weer wordt het Niloc-«doel bestookt, maar door veel te kort en door-» zichtig spel bleef succes uit. Na half time gaat het' spel gelijk op. Het gelukt Niloc niet meer, het Haarlem sche doel te naderen; aap den anderen kant brengt de Rapiditas voorhoede er niet veel van terecht Gescoord wordt er door beide partijen niet meer. Rapiditas 1Rapiditas 2 (66) HEEREN. Daar de Deutsche Turnverein niet kwam, benutte Rapiditas den vrijen Zondag om het eens tegen haar tweede team te probeeren. Rust kwam met 40 en het einde met 66. Rapiditas 3Simson 3 4) Simson III is sterker en heeft weldra met 30 de leiding Rapiditas komt er nu iets beter in en haalt voor rust door Van Leeuwen op tot 23. Na de rust blijft het zeer span nend: tenslotte weet, Simson aan alle on-« zekerheid een einde te maken (2—4),

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12