1 SIMPLEX IABPII KI I AKKER.UCHEI5 msmmmm HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 MEI 1933 UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Geen vierde Ford-vrachtwagen. huur van gas- en watermeters niet verlaagd. Nog geen beslissing over een autobusdienst. Donderdagmiddag vergaderde de raad on der voorzitterschap van den burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tcx. Voor dat de raad in geheime zitting ging, werd het nieuwe lid. Mr. A. J. Enschede geïnstalleerd, waarna de voorzitter Mr. Enschede verwelkomde, De heer Lu den (C.H.) zeide met betrek king tot het voorstel van B. en W. om de 4 1 2'« leening te converteeren in een leening van 4%, waartoe het besluit voor' 1 Juni a.s. genomen moet worden, dat het wenschelijk zou zijn indien men overleg pleegde met de geldschieters om tot verlaging van de rente te komen. De raad kon zich hiermede ver ecnigen, en besloot, voor het geval dat het overleg geen resultaten mocht hebben. B. en W. te machtigen tot de bedoelde conversie over te gaan. Het verzoek van den algemeene bond van politiepersoneel om aan den agent van politie G, .J, Hlssink een bijslag op het pensioen te verleenen, werd nadat het in geheime zitting was besproken, aangehouden. De heer van Klossen werd als lid -aer schattingscommissie voor de inkomstenbelas ting gekozen, terwijl den heer A. J. dc Waul Maielijt als zoodanig eervol ontslag werd ver leend. Over dc 2e en 6e suppletoire begroo ting 1932 waren geen opmerkingen, waarna men overging tot stemming over de aan schaffing van een vierde twee-tons Ford- vrachtwagen, waarover In een vorige raads zitting de stemmen staakten. Met negen stemmen tegen 6 werd besloten dezen vracht wagen niet aan te schaffen. 1-Iet voorstel van den heer Cassee tV.D om de meterhuur bij het gas- en waterbedrijf met 50rr te verlagen werd met dezelfde stem menverhouding verworpen. Concessie autobusrïienst. Als negende punt vermeldde de agenda de behandeling van het verzoek om concessie voor een autobusdienst in de gemeente Bloe mendaal. B. en W, stelden voor om geen concessie te verleenen, dus om geen nieuwe autobusdlensfc naar Aerdenhout in te stellen, daar er ten eerste geen voldoende animo voor bestond 'wat gebleken is uit het feit dat de wagens zeer vaak leeg reden) cn ten tweede dat her. in standhouden van een geregelden dienst van de gemeente te groote financieele offers vergt. Er ontwikkelde zich een uitvoerige discus sie over de al dan niet wenschelljkheid en over de kosten die de gemeente eventueel zou moeten maken. De heer Schulz (S.D.A.P.) kon ten deele met het voorstl instemmen, doch anderzijds is bij de opheffing gebleken dat er wel degelijk animo voor de lijn be stond. Hij'vraagt hoeveel het de gemeente zal kosten wanneer er weer een dienst wordt in gesteld. De heer Lu den (C.H.) meende dat er iemand was die de exploitatie zonder sub sidie op zich wilde nemen. Dc heer Cassee (Vrijz. Dem.) wil den ouden weg niet meer bewandelen, dien de ge meente te veel kostte. Toch wil ook hij de verbinding tusschcn de verschillende deelen der gemeente niet verbreken. De onderneming ..Stormvogels" wilde een lijn exploiteeren met een subsidie die gelijk is aan het be drag dat zij voor de autobusconcessie over den Zeeweg betaalt, n.l. 3000. Toch geeft hij de voorkeur aan de fa. Back huls. die de oudste rechten heeft. De heer Dor hout Mees 'Lijst Laan) merkte op dat de gemeente menigmaal pogingen heeft gedaan om van dc dure autobusdiensten af te komen, en zich nu weer dreigt te vcrwik- kelijken door een nieuwe concessie te geven. De heer de Lestrleux Hendrichs (R.K.) sluit zich bij den heer Dorhout Mees aan, doch voelt wel voor de historische rech ten der fa. Backhuis. De heer Laan vindt do discussies voorbarig, daar dc Stor mvogels nog geen concessie heeft, die zij van deputeer de Staten moet verkrijgen, daar de bedoeling was een lijn te exploiteeren die over ver schillende gemeenten gaat. Hij wil er echter geen geld meer voor uitgeven, daar het de gemeente reeds genoeg heeft gekost, n.l. 13.000 per jaar, waarbij nog de kosten voor dc controle kwamen. De financieele toestand van de gemeente is nog wel niet slecht te noemen, doch zij ls cr niet ver meer van ver wijderd. De heer Noorman fS.D.A.PP wilde dat de eischen van het verkeer niet door bezui nigingsmaatregelen op den achtergrond werden gedrongen en opperde de mogelijk heid van een zijlijn van de autobuslijn Haar lem—BloemendaalIJmuiden van de Brock- way. Jhr. Quarles van Ufford (VB,) sluit zich bij den heer Noorman aan. Ook hem is het iets waard wanneer er een uur verbinding tot stand kwam met de verschil lende deelen der gemeente, doch dit mag niet meer kosten dan 1000 per jaar. De gemeente moet den exploitant in alles vrij laten, 'be halve dan de eischen voor behoorlijk mate riaal e.d.) Dc heer v. R i essen (A.-R.) maakt de opmerking dat de verbinding alleen uit het oogpunt van werkverschaffing reeds wen schelijk is. Anders moet de gemeente min stens 3 a 4000 gulden 's Jaars aan wcvkloozen- steun uitkeeren. Do voorzitter beantwoordde de ver schillende sprekers cn lichtte het voor stel van B. en W. toe. ..Stormvo gels" had gevraagd of B. en W. bezwaar hadden tegen een autobusdienst, waarop B. en W. hebben geantwoord dat zij geen bezwa ren hadden, doch dit had voor B. en W. geenerlei konsekwentie's. B. en W. achven echter geen behoefte voor een verbinding aanwezig. De meeningen der buurtvereeni- gingen is gevraagd cn de vereeniging Duin- lustpark zag cr in 't geheel geen belang in. De vereeniging Acrdcnhout-Bcntvcld had wei belangstelling doch wilde zich geen finan cieele offers getroosten. Wat betreft de vraag: Stormvogels of Backhuis, zeide de voorzitter dat men met den vorigen contractant onaangename ervaringen had opgedaan, en dat men moet letten op die factoren die van algemeen be lang zijn. Hij achtte Stormvogels die met grootere wagens rijdt en een grootcr bedrijfs kapitaal heeft, meer gewenscht. De heer Hendrichs maakte nog een opmerking betreffende de nieenüig der buurtvereenigingen. Hij had vernomen dat de vereeniging Aerdenhout-Bentveld zeifs zeer veel had gevoeld voor een busverbinding. De stemming over het voorstel van B. cn W. om geen concessie voor een autobusdienst te verleenen werd verworpen met 87 stemmen. De heer Noorman stelde vervolgens voor. de zaak naar het college van B. en W. terug te- verwijzen welk voorstel werd aangenomen. Dooven van straatverlichting. De heer S c h ul z maakt bezwaar tegen het voorstel van B. en W. om ter bezuiniging na twaalf uur des nachts de straatverlichting op den Vogelenzangscheweg, ten Zuiden van de Waterleiding te dooven. Hij vreest toe neming van de criminaliteit en gevaar voor het verkeer, Enkele leden dcclen die bezwaren niet. Het betreft hier maar een kort gedeelte dat bo vendien nauwelijks wordt bewoond. De zaak is met den commissaris van politie besproken, die ook geen overwegende bezwaren had. Het voorstel van den heer Schulz om de straat verlichting niet te dooven wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. (ook wat betreft het verwisselen van de argenta-lampen door twee metaaldraad-lampen i wordt aange nomen. De voorstellen tot aanvulling van de leges verordening en dc driejaarlijksche afreke ning over '2330 aan de bijzondere scholen werden goedgekeurd, terwijl het voorstel tot uitbreiding van de bijslagregeling V.H.O. en M.O. tot het R.K. Gymnasium voor meisjes „Sancta Maria" werd aangehouden. Besloten werd vervolgens het uitbreidingsplan voor de terreinen nabij de Bekslaan en den Vogelen zangscheweg en de Leidsche Vaart, voor te bereiden. Ontheffing van de bouwvergunning werd verleend aan N. G. de Vleeschhouwer, voor vernieuwing van de kap van perceel Bloemen- daalscheweg no. 123a; Gebrs. Lolkus, voor bouw van twee garages op den hoek Popel laanAcacialaan: H. W. van Kempen, voor bouw eencr garage aan den Lagen Duin en Daalschenweg: Bastiaenen en Lubken, voor bouw eener garage aan de Platanenlaan; P. F. Serné. voor bouw van twee garages aan de Spiegelenburghlaan; E. W. van Popta, voor bouw eener garage aan den Vijverweg; R.K. Kerkbestuur van Overveen. voor bouw van een jeugdhuis aan het Zandvoorterpad; A. de Graaf, voor bouw van een brandstoffen- en autobergplaats aan den Bloemendaalscheweg, mits een stuk van 10 meter achter het woon huis onbebouwd blijveP. Rutte, tot bouw van een pakhuis met bovenwoning aan den Bloemendaalscheweg no. 34, mits 10 meter vrije ruimte achter de woning blijve; J. Bos man en TI. J. Bovenkamp ,voor bouw van drie woonhuizen aan de Anjelierenlaan: Keyzer en Oxener, voor bouw van drie woningen aan de Houtvaartkade. Ontheffing werd geweigerd aan: A. de Graaf, voor bouw eener bergplaats met bovenwoning aan de Boschlaan. daar ge bouwd wordt door de rooilijn; F. J. Schuur- mans, voor bouw eener garage aan de Bilder- dijklaan, daar deze garage niet op de ge- wenschte plaats 'in den hoek) gebouwd wordt; N.V. ..Agbo". voor bouw van een dub bel woonhuis aan de Plantsoenlaan op een plek, waarop ten hoogste één perceel ge sticht kan worden bij gebrek aan vrije ruimte Gemeenschappelijke barakruimte. Bij de nagekomen stukken was een verzoek van B. en W. van Haarlem, of Bloemendaal in principe bereid was tot gemeenschappe lijke regeling bij het uitbreken van een epi demische ziekte, waarbij beide gemeenten de beschikking zouden krijgen over een barak ruimte. De kosten voor Bloemendaal bedra gen 900 per jaar '6 cent per Inwoner) waar bij Bloemendaal dan de beschikking heeft over 5 bedden. De heer Laan vond dit te duur en wenseh- te opneming in geval van nood in particuliere ziekenhuizen. Wethouder Born water be veelt de regeling, ondanks de hooge kosten die daaraan verbonden zijn, ten zeerste aan. Met 9—5 stemmen en 1 blanco wordt besloten in principe tot genoemde regeling toestem ming te verleenen. Ingekomen was een verzoek van de bewo ners langs de Leidschevaart om den weg te verbeteren. Wethouder Prlnsenberg deed daarover nadere mededeelingen, en zegde toe cflat er een voorloopige verbetering tot stand gebracht zal worden, die 1000 zal kosten. Een definitieve verbetering zal pas kunnen worden gemaakt, indien t.z.t. de middelen zulks weer toelaten. Een klacht van den heer E. G. Wentink, over het steeds in alle deelen ten achter stellen van Aerdenhout, werd voor kennis geving aangenomen, daar het B. en W. voor kwam dat deze klacht sterk overdreven Is en dat de heer Wentink blijkbaar niet gelet fteeft op datgene wat de gemeente, vaak in overleg met de buurtvereenigingen, voor deze wijk doet. De heer Hendrichs ging echter nader in op de zinsnede dat ..het deel van den Zandvoortschenweg tusschen viersprong en Eikenlaan een golvende zee zou gelijken", wat z.i. minstens een „kabbelend meer" ge noemd mag worden. Wethouder Prinsenberg zeide dat dit weggedeelte zich van het overige onderscheidt door minder goede gesteldheid, doch dat de klachten zeer overdreven waren. Het heeft echter de voortdurende aandacht en reparaties worden, zoo noodlg, direct ver richt. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Enschede fV.B.) inlichtingen over een te planten ligus terhaag langs de trambaan In Aerdenhout. Wethouder Prinsenberg deelde mede dat de haag binnenkort zou worden geplaatst. De heer Schulz zeide dat het wenschelijk ware de mesthoop bij de gemeentelijke kwee- kelij te verplaatsen wegens de overlast die de omwonenden on dei-vinden. NED. PROTESTANTENBOND. Het bestuur van de afd. Bloemendaal be richt ons. dat de dienst op Zondag 21 Mei a.s., waarbij ds. Bonga uit Leiden als voor ganger zou optreden niet kon doorgaan, wegens ongesteldheid van den spreker. Dit is des te meer te betreuren, daar ds. Bonga op dien dag afscheid zou nemen van zijn oudste cathechisanlen, welke plechtigheid thans op een nader te bepalen datum zal plaats vin den. DIEFSTAL VAN CHOCOLADE. De politie heeft Donderdagavond tusschen 10 en 11 uur aangehouden drie jeugdige per sonen. A. v. R.. P. C. V. en J. K.. respectieve lijk 17. 18 en 15 jaar. die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van chocolade enz. ter waarde van omstreeks f 30, ten nadeele van den heer Van E., die met zijn wagen dage lijks staat bij het Kopje te Bloemendaal en desavonds zijn wagen bergt in een schuurtje in de onmiddellijke nabijheid. Al het gesto- lene was nog in hun bezit; zij zijn aan den politiepost te Overveen in arrest gesteld. Er zal proces-verbaal worden opgemaakt. SIMPLEX RIJWIELEN loopen licht, zijn absoluut betrouwbaar. Prijzen vanaf f. 49.50 SIMPLEX MOTORRIJWIELEN l1/* PK. f. 199.50 SIMPLEX MOTORRIJWIELEN 3 PK. f.265.— SIMPLEX DRIEWIELERS f.139— SIMPLEX DRIEWIELERS met motor f.325.— (Adv. Ingez. Med.) WONINGBOUWVEREENIGING BLOEMENDAAL-NOORD. DE HOUDING DER PROVINCIE. Eeniee leden van de commissie uit de Prov. Staten die de voordracht van Ged. Staten onderzocht, betreuren het, dat door het heen en weer schuiven der verantwoor delijkheid ten slotte de vereeniging Bloe- mendaal-Noord in het gedrang komt. Echter zijn do besluiten, genomen in Juli 1920 en Juli 1930, goed uitgevoerd en lijkt het ongewenscht thans weer op het besluit van 1930 terug te komen. Er wordt ook op gewezen, dat de vereeni ging reeds een geschenk ontvangt van on geveer f 100 per bewoner (ruim f 4.000 voor 42 woningen) en dat het niet aangaat deze bewoners in een bevoorrechte positie te bren gen ten opzichte van andere burgers: hier wordt aan toegevoegd, dat de ambtenaren der Provincie toch reeds in dusdanige positie verkeeren, qua salaris, dat er eerder sprake van zou moeten zijn de huurtoeslag te ver minderen dan die te gaan vermeerderen. Een lid meent, dat niet alle leden der ver eeniging een woning hunner eigen vereeni ging bewonen, daar zij elders in de wonin gen der Provincie goedkooper terecht kun nen. Door een woning der vereeniging te be trekken. zouden zij het in de hand hebben de bijdrage der Provincie te doen toenemen. Tenslotte zouden de Staten er toe kunnen overgaan de huur der provinciale woningen te verhoogen, waardoor het verschil in huur zou worden weggenomen, maar de vraag rijst of hier het middel niet nog erger dan de kwaal zou zijn. Het in de Commissie aanwezige lid van Gedeputeerde Staten deed voorlezing van een alsnog Ingekomen brief der bouwvereeniging waarin wordt medegedeeld, dat ieder, die kan. reeds een woning in huur'heeft en anderen niet willen vanwege de hoogere huur. In dit schrijven wordt gevraagd om bijdrage in de huur vor andere bewoners dan die voor welke een provinciale bijdrage wordt ge geven. Het lid van Gedeputeerde Staten bracht de geheele geschiedenis sinds 1920 nog eens in herinnering en las daartoe de voordracht en het besluit van 1920 voor. In de voordracht wordt uitsluitend gesproken over de huisvesting van het personeel der ziekenhuizen en zoowel In de voordracht als ln het besluit staat vermeld, dat de bijdrage alleen wordt berekend over de woningen, die ln het exploitatiejaar werden verhuurd aan leden van het personeel van het Prov. Zie kenhuis nabij Santpoort of aan een weduwe van een lid, indien dit lid, op het tijdstip van overlijden de woning reeds in huur be zat. enz. De gemeente Velsen is garant; de zaak moet dus terecht komen. De conclusie der commissie strekt tot meegaan met de voordracht van Gedeputeer de Staten en dus afwijzend te beschikken op het adres der bouwvereeniging. Een paar leden voegden hier aan toe een verzoek aan Gedeputeerde Staten om alsnog te probeeren door bemiddeling iets te verkrijgen en door overleg een onbillijkheid weg te nemen. An deren "kunnen zich met dit verzoek alleen dan vereenigen, indien vaststaat, dat deze bemiddeling aan de Provincie geen geld mag kosten. Slechts één lid, hoewel toegevende, dat Gedeputeerde Staten de besluiten goed heb ben uitgevoerd, vond dat indien de letter der wet een goed werk met verstikking bedreigt, de wet gewijzigd moet worden. Het lid van Gedeputeerde Staten wijst er nog eens op. dat deze bemiddeling even tueel niet veel zal uitrichten. Er zijn reeds tal van brieven geschreven Het Rijk heeft geld gegeven, de gemeente Velsen is garant, maar heeft het geld niet. HET LAGER ONDERWIJS IN 1932. Aan het verslag van de Commissie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onderwijs te Bloemendaal over 1932 is het volgende ontleend. Met voldoening wordt melding gemaakt van het feit, dat vier bijeenkomsten moesten worden gehouden, ter bespreking van aan vragen om advies» dat o.a. verstrekt werd in zake reorganisatie van het Openbaar Voor bereidend Onderwijs, bezuiniging op boven tallige onderwijzers aan openb. scholen en opheffing van het vakonderwijs in zang en teekenen aan school B. Het totaal aantal leerlingen van het open baar onderwijs was op 31 December 1932: 734: op 31 December 1931: 691. De vermeer dering bedroeg dus 43 leerlingen, d.i. 6,22 pet tegenover 6.66 pet. het vorig jaar. De open bare school te Aerdenhout had op deze ver meerdering '40 leerlingen) wederom den grootsten invloed. Het totaal aantal leerlingen van hot Christelijk Onderwijs bedroeg op 31 Decem ber 1932: 298; op 31 Dec. 1931: 282. De ver meerdering bedroeg dus 16 leerlingen d.i. 5,3, pet., tegenover 11,02 pet, vorig jaar. I-Ict totaal aantal leerlingen van het R.K. Onderwijs bedroeg' op 31 Dec. 1932: 876. op 31 Dec. 1931: 773. De vermeerdering bedroeg dus 103 leerlingen d.i. 13 °3 pet. tegenover 0.52 pet. vorig jaar. De vermeerdering komt hoofd zakelijk op rekening der nieuwe R.K. School te Aerdenhout '83 leerlingen). Het totaal aantal leerlingen van het Neu traal Bijzonder Onderwijs bedroeg op 31 Dec. 1932- 318: op 31 Dec. 1931 bedroeg dat aantal volgens het verslag over 1931: 311. dit moest echter zijn 336. De vermindering bedroeg dus 18 leerlingen, d.i. 5.36 pet. Aan geen der scholen werd in 1932 ver volgonderwijs of werden ontwikkelingscur sussen voor de rijpende jeugd gegeven. Van de 123 leerlingen, die naar Gymn. of eer. inrichting voor M. O. gingen, kregen 70 pc-t. op een inrichting te Haarlem plaats. en niet in de gelegenheid naar den tandarts te gaan, dan zullen één oi twee "AKKERTJES" U den wel- doenden rust geven, waar- Naavriandsen naar y ZOOzeer verlangt. Zorg U er dus voor steeds "AKKERTJES" in huis te hebben. Ze komen altijd van pas bij Hoofdpijn, Migraine, Zenuwpijnen, 'n Kou, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dut voorlaan uilsluilond: Volgons rncepl van Apothaker Dumont (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week (317) 320 aanbiedingen in van werkzoeken den, verdeeld over de volgende beroepen: (27) 34 grondwerkers. (8) 10 metselaars. 4) 7 schilders. (32) ob timmerlieden. (13) 14 opperlieden. (65) 60 bloemistarbeiders. (89) 87 losse werklieden. (17) 10 metaalbewerkers. 6) 5 kantoorbedienden. (2)2 bouwkundig teekenaars. (3) 4 bakkers 0) 0 stucadoors. (51) 52 werkzaam in andere beroepen. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van de opgave der vorige week. Het totaal aantal werkloozen over het zelfde tijdvak van het vorige jaar bedroeg 257. WOONWAGEN AANGEREDEN. In de Raadhuisstraat werd een achter een woonwagen gekoppelde tweewielige wagen aangereden door de tram, waarbij het le- moet van den wagen brak. De aanrijding ontstond doordat de woonwagen moest uit wijken voor een parkeerende auto. De trom ondervond geen noemenswaardig oponthoud. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. AUTOBOTSING. Woensdagavond had een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's op den hoek Heerenweg—-Laan van Rozenburg. De twee auto's naderden gelijktijdig bedoeld kruis punt. De bestuurder van de uit de Laan van Rozenburg komende auto hield even in voor de van Haarlem komende auto. Deze dacht daardoor door te kunnen rijden doch toen de andere auto weer verder reed was een aanrijding het gevolg. Een wielrijder kwam daarbij ook nog in het gedrang. Deze wist echter nog tijdig van zijn rijwiel at te sprin gen. doch zijn rijwiel werd aangereden en be schadigd. De auto's werden niet ernstig be schadigd, doordat met een geringe snelheid werd gereden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. CONCERT IN GROENENDAAL OP HEMELVAARTSDAG. De Heemsteedsche Harmonie „Eensgezind heid", directeur de heer Th. Betz. geeft op Donderdag 25 Maart 'Hemelvaartsdag) van 3 tot 5 uur een concert in Groenendaal. Het programma luidt: 1. L' Entrée des Gladiateurs, marsch van j. Fucik arr. G. Witmann. 2. Le Lac Maudit, Ouverture, H. Straz arr. F. Popy. 3. Le Trésor, wals Joh, Strauss arr. J. Blan- genois. 4. La Grande Duchesse, J. Offenbach, arr. L. Chomel. 5. Fraternité, ouverture E. Derème. 6. Rangon du Bonheur, fantaisie L. Bayer. 7. Les Cloches de Comeville, L. Planquette arr. L. Chic. 8. Pourquoi pas? O. Goffart. STADSNIEUWS HAARL. ARB. TOONEELVERSENIGING „HERMAN HEYERMANS. De Haarlemsche Arbeiders Tooneelver- eenlging ..Herman Heyermans" geeft op Dinsdag 23 Mei voor haar leden en donateurs in den Jansschouwburg een tooneelvoorstel- ling. Opgevoerd zal worden „Het zevende gebod van Hermans Heyermans. Op Maandag 22 Mei zal het stuk voor de werkloozen opgevoerd worden, waarvoor kosteloos toegangsbewijzen afgehaald kunnen worden, bij de onderstaande adressen:: E. Schiffer. Allarri Pierson straat 16. J. Gebe. Franke straat 36. A. Zijlstra, Roland- straat 42, W. Westhof Laurierstraat 4 en mevr. B. de Kleyn, Dr. Schaepmanstraat 14. ARROND.-RECHTBANK. VERDUISTERING BIJ EEN COÖPERATIE In April van verleden jaar is aan het licht gekomen dat een 85-jarig administrateur bij een Coöperatieve Verbruiksvereeniging alhier zich gedurende ongeveer twintig jaar aan verduisteringen heeft schuldig gemaakt ten nadeele van die coöperatie voor ongeveer f 24.000. In September heeft het begin der behan deling voor de rechtbank plaats gehad, die echter aangehouden is tot Donderdag 16 Mei wegens afwezigheid van een der getuigen. Ook thans was een der getuigen afwezig- van het verhoor van wien werd afgezien. De accountant, die het eerst de fraude had ontdekt, verklaarde op een vraag van den verdediger, dat de verduisteringen niet zoo erg geraffineerd waren gepleegd, dat ze aan het licht hadden moeten komen- Maar er ontbrak volgens getuige steeds schakel aan de controle. Een tweede getuige zeide, dat verdachte steeds sober leefde, een goed hart had en voor anderen veel over had. Pres. „Hierbij denkt men aan andermans leer, waarvan men riemen snijdt." Getuige beschouwt verdachte als een zeer onevenwichtig mensch. Het reclasseeringsrapport luidde, dat !n geval van voorwaardelijke veroordeeling de Recla^sseering aan verdachte steun zou wil len geven. De officier van Justitie, mr. A. R. Andringa achtte het bewijs van verduistering geleverd en het feit zeer ernstig. In aanmerking geno men echter de ouderdom van verdachte, zijn omstandigheden, en de minder goede con trole op hem in de coöperatie, vraagt de offi cier een voorwaardelijke gevangenisstraf van l jaar met een proeftijd van 3 jaar en toe zicht van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering. De verdediger mr. L. G. van Dam wierp een middel op tot niet-ontvankelijkheid van den Officier door verzuim van vormen. Hij wees tenslotte op verdachtes omstan digheden. o.a. is hij zijn pensioen kwijt. Ver dediger hoopte, dat geen gevangenisstraf zal worden opgelegd. Uitspraak over 14 dagen. PERSONALIA. JAARVERGADERING ONZE VLOOT Donderdagmiddag heeft de afdeeling Haar lem van de Koninklijke Nederlandsche Ver eeniging „Onze Vloot" de jaarlijksche alge meene vergadering gehouden in Hotel Lion d'Or, onder voorzitterschap van jhr. O- van Lennep. Deze heeft in de openingsrede het overleden oud-bestuurslid kolonel J. W. Stout- jesdijk, die mede lid is geweest van het Hoofdbestuur, herdacht. Zeer vele jaren maakte de heer Stoutjesdijk deel uit van de vereeniging, die veel aan hem verschuldigd is. De secretaris, de heer L. J. van Rossem bracht verslag uit over 1932. Het jaarverslag maakt melding van een. achteruitgang van 473 tot 427 leden. In het verslag wordt eveneens de heer J. W. Stoutjesdijk herdacht. De voorzitter merk te op, dat het ledental is achteruitgegaan door de tijdsomstandigheden en ook wel door het gebeurde met „De Zeven Provinciën" om dat daardoor bij sommigen moedeloosheid is ontstaan over de positie onzer vloot. Uit het jaarverslag van den penningmees ter blijkt, dat er een saldo is van f 304.94. Dit is belangrijk meer dan verleden jaar, het geen mogelijk was door besparing op druk werk. Daardoor was het mogelijk een lezing te doen houden door dr. W. G. N. v. d. Sleen. In de vacature G. N. Aberson stelde de voor zitter candidaat de heer J. P. Gucpin. Deze werd bij candidaatstelling gekozen. Dc ove rige bestuursleden de heeren mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, jhr. mr. E. H. E. Teding van Berkhout en H. E. te Winkel werden her kozen. Verkozen werden tot leden van het dagelijksch bestuur de zes voorgestelde le den. De voorzitter Jhr. O. van Lennep werd bij acclamatie herkozen. De algemeene vergadering zal dit jaar geen. feestelijk karakter dragen. Als afgevaardig de werd benoemd de heer Van Rossem, als plaatsvervanger mr. F. A. van Hall. Na nog eenige discussie over de propagan da werd de vergadering een half uur na ope ning gesloten. ATTRACTIES IN DE GEN. CRONJéSTRAAT. In de op Woensdag j.l. gehouden vergade ring van de Winkeliersvereeniging „Gen. Cronjéstraat" is besloten over te gaan tot een speciale reclame. Van 26 Mei a.s. af zul len de winkeliers in deze straat gedurende 2 maanden gratis aan hun cliëntèle verstrek ken bij iederen aankoop van een gulden één bon. Twintig van deze bons zullen gratis recht geven op een eerste rangs toegangs bewijs voor een der Haarlemsche bioscopen. Verder zullen er in de week voor Pinksteren speciale attracties in de Gen. Gronjéstraat zijn. onder meer zal de straat versierd wor den. terwijl een wedstrijd in gevelversiering onder de aangesloten leden op het program ma staat. Tevens zal in deze week het win kelen in de Gen. Cronjéstraat opgevroolijkt worden door gramofoonmuziek, welke door middel van 6 versterkte luidsprekers op diver se punten in de straat zal worden gegeven. NOORD-HOLLANDSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE In het 25ste jaarverslag (over 1932) van bovengenoemde vereeniging lezen wij, dat de sterfte aan tuberculose gedaald is van 7.1 in 1931 tot 6 op de 10.000. Ondanks den algemeenen nood. heeft de uitzending van lijders naar sanatoria niet geleden. Door 86 afdeelingen in Noord-Hol land werd de Emmabloemcollecte gehouden tegen 85 in 1931. De werkzaamheden van de aangesloten af deelingen der vereenigingen worden genoemd zoowel in het algemeene jaarverslag als in aparte afdelingsverslagen, volgt een uit voerig en gespecificeerd financieel verslag. De balans wijst een saldo aan van f 3.262.54. LEGER DES HEILS. Ceramstraat no. 4. In de Legerzaal van bovengenoemde af deeling worden Zondagochtend en -avond '21 Mei bijzondere samenkomsten gehouden, ge leid door adjudante Sitters, van Amster dam. Om 3 1 '2 uur 's middags een openluchtsa menkomst op het Scendaplein. waar Broeder Selier uit Zaandam zal spreken. p hoofd dor Openbare School te Colmschate de heer J. de Nobel, hoofd eener school op wachtgeld alhier. ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG 1 Bij de tramhalte té Sloterdijk is Donder dagavond een 34-jarige heer door een auto aangereden. Met een gebroken onderbeen is hij opgenomen in het Binnen Gasthuis.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 14