NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAG 20 MEI 1933 IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Waarom de conferentie met den Rijksbemiddelaar niet slaagde. DE IJMUIDER FEDERATIE VERKLAART ZICH TOT BELANGRIJKE CONCESSIES BEREID. Het bestuur der IJmuider Federatie ver zoekt ons opneming van het volgende: „Voor de tweede maal brengen wij hier ver slag uit van door de officieele bemiddeling ondernomen pogingen om het conflict in het visscherijbedrijf te beëindigen. De eerste maal slaagde men niet, hoewel van de zijde der IJmuider Federatie in lang durige onderhandelingen belangrijke stap pen in de richting van het reedersstandpunfc werden gedaan, tengevolge van den onwil van de leiding der Reedersvereeniging om ook maar iets te doen om een oplossing van het conflict te vergemakkelijken. Dezen keer kwam men zelfs niet tot be sprekingen! Nadat officieel was vastgesteld, dat niet tengevolge van een verzoek van het Hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders, maar uitsluitend op ini tiatief van den Rijksbemiddelaar deze biieen- komst plaats vond, zulks ter weerlegging van de ook nu weer op kwaadwillige wijze te IJmuiden verspreide praatjes, deelde de Rijksbemiddelaar mede dat de reeders den eisch hadden gesteld, dat door den Centralen Bond een contract zou worden aanvaard, dat vier maanden langer duurde, n.l. tot 1 Mei 1934. Tot 31 December 1933 zou dan het con tract van den Christelijken Bond gelden en van Januari tot en met April 1934 zou boven dien tien procent loonsverlaging voor de zee lieden worden doorgevoerd! Dit zou dan ook gelden voor den Christe lijken Bond! Op onze vraag of de Christelijke Bond daaraan reeds zijn goedkeuring had gehecht, antwoordde men: Neen, maar dat spreekt immers vanzelf. Hierop verklaarde de delegatie van den Centralen Bond, dat men over dezen eisch der reeders geen discussie mogelijk achtte on verliet de conferentie nog vóór deze eigen lijk was aangevangen. Als een onrustige ziel zwierf de Christelijke Hoofdbestuurder van der Steen, nu in- dan buiten het gebouw, in de buurt der confe rentie.... ITgji wimpelen, van t de eene .organisatie tegenover de andere. Men geve zich goed rekenschap van den zin van dezen hieuwen èïsch' der reeders. Eerst werden met volle medewerking van de leiding der Christelijke organisatie, de ar beiders van dezen bond gebruikt om het ver zet der IJmuider Federatie te breken. Dank zij deze „samenwerking" slaagden de reeders er in belangrijke verslechteringen middels een contract met den Christelijken Bond vast te leggen. Bij de geheime overeenkomst werd tevens vastgelegd, dat de IJmuider Federatie geen jgunstigcr voorwaarden zouden worden ver leend, mits de Christelijke Bond garandeeren wilde, dat de booten dan ook werkelijk in de vaart zouden gaan, van welke garantie, dank nj de onmacht van dezen Bond, gelukkig niet veel terecht kwam. Thans probeert men dit zelfde spel met de IJmuider Federatie te spelen. Men vraagt ons. nu achter den rug van den Christelijken Bond om, een langer contract te teekenen, dat n.b. afloopt op het voor de zeelieden aller ongunstigste moment van het jaar en wel met tien procent loonsverlaging voor de zee lieden als nieuwen eisch. Niet onwaarschijnlijk zouden wij ook een geheime overeenkomst hebben kunnen krij gen. waarin werd vastgelegd, dat den Chris telijken Bond nooit gunstiger voorwaarden zou worden geboden. Natuurlijk alleen in ge val de IJmuider Federatie wilde garandeeren, dat de booten dan ook werkelijk in de vaart zouden worden gebracht! Arbeiders van den Christelijken Bond. Zee lieden, Havenarbeiders, begrijpt ge nu waar voor g'e U door Uw leiding' hebt laten mis bruiken? Begrijpt ge nu den zin van de hulde, dien men U van zekere zijde bewijst? De oplossing. Men vraagt zich met eenige verbijstering af: Is dit nu het werk van ernstige men- schen? Van de leiding van een modern onder deel van een oud en belangrijk bedrijf? Moet nu tot iederen prijs alles gedaan wor den, teneinde de slechte roep door het land over het IJmuider trawlerbedrijf te bevesti gen? Het ec-ne opzienbarende bericht volgt met noodlottige snelheid het andere. Nog is het gerucht niet verstomd over de onbegrij pelijke daad van den IJmuider Vischliandel, die. door kortzichtig eigenbelang gedreven, in korten tijd het Fransche contingent van twee kwartalen, dat de Nederlandsche vis- schcrij ten goede moest komen, door achter baks geknoei met buitenlandsche vlsch vol maakte. En nu weer deze nieuwe daad. die geen ander gevolg kan hebben dan dat partijen, die onverbiddelijk op samenwerking zijn aangewezen, steeds verder uit elkaar gedre ven worden. Deze noodlottige weg moet verlaten wor den eer het finaal te laat is. Onmiddellijk bij den aanvang der onder handelingen. begin December 1932, en ook reeds maanden daarvoor, werd door ons de noodzakelijkheid van samenwerking door alle instanties in het bedrijf bepleit, voorop stel lende dat naar onze overtuiging de arbeiders van hoofd- en nevenbedrijven tot daadwer kelijke medewerking bereid zouden worden gevonden. Alleen deze samenwerking, alleen het op deze wijze vóórgaan van de instanties in het bedrijf zelf, zou het de Overheid mogelijk maken den zoo noodzakelijken hulp om dooi de crisis heen te komen te vcrlccnon. IJmuider reeders. thans in vergadering blj- fcen, nog is het niet te laat dezen cenigst juisten weg in te slaan! Nog is het niet te laat Uw leiding tot het sturen van den juis ten koers te bewegen. Nog staan wij op het standpunt sedert begin 1932 bepleit: alleen onderlinge samenwerking kan het bedriji, met behulp der Overheid, saneeren. Wij hebben de vaste overtuiging, dat deze weg niet afgesloten is als slechts wij zelf voorgaan. De IJmuider Federatie is bereid door het doen van niet onbelangrijke concessies, op loyale wijze mee te werken aan een oplossing, zoodra van reederszijde blijk gegeven wordt, dat redelijkheid en gezond verstand de over hand krijgt. Gezamenlijke arbeid ter opbouw van het bedrijf is ook nu nog direct mogelijk, mits men bereid is rekening te houden met enkele redelijke verlangens aan arbeiderszijde". Vergadering der Reeders vereeniging. Meer schepen in de vaart? Motie inzake den uitvoer van visch naar Frankrijk. In de onder voorzitterschap van den heer Joh. Polderman gehouden algemeene ver gadering van de Vereeniglng van Reeders van Visschersvaartuigen te IJmuiden, die door zoo goed als alle leden was bezocht is het jaarverslag over 1932 goedgekeurd en vastgesteld en werd besloten om in verband met artikel 16 van de statuten goedkeuring te vragen op de verlenging van den duur der vereeniging en aan het bestuur machtiging gegeven al datgene te doen wat in verband hiermede noodzakelijk is. De aftredende bestuursleden de heeren Joh. Polderman, J. Frater Smid en E. de Groot werden bij acclamatie herkozen. Van de aan de vergadering gedane mede- deelingen was een der belangrijkste de mede deeling van hetgeen betrekking had tot de verrichtingen van het bestuur in verband met de staking en de gehouden besprekingen met den Rijksbemiddelaar. Na een uitvoerige uiteenzetting van den voorzitter en na beantwoording vanmeer- dere vragen, die uit de vergadering naar voren kwamen, werden de door het bestuur terzake verrichte handelingen en ingenomen standpunt met algemeene stemmen goedge keurd en. het bestuur dank gebracht voor al hetgeen het gedurende dit conflict voor de vereeniging heeft gedaan en de wijze waarop dit geschiedde. Ten opzichte van de thans door de leden te volgen gedragslijn werden verschillende adviezen gegeven, mede in verband met de omstandigheid, dat meerdere leden het voor nemen hebben thans schepen in de vaart te brengen. Ten opzichte van de wijze waarop voor zieningen zullen worden getroffen met het oog op het bunkeren van de schepen, zal het bestuur nader overleg plegen met de be trokken kolenhandelaren. Aan de agenda was toegevoegd een be spreking in verband met de stopzetting van den invoer van grove visch in Frankrijk. Door het bestuur werd uitvoerig uiteen gezet, hoe van de zijde van de Reedersver eeniging reeds voor lang stappen zijn gedaan bij de regeering, om een voorziening te tref fen tegen den clandestienen invoer van visch in Frankrijk, ten nadeele van het aan Neder land toegekende contingent, maar hoe dit alles zonder resultaat was gebleven. Tenslotte nam de vergadering met alge meene stemmen (175) een motie aan van den volgenden inhoud, met verzoek deze te doen toekomen aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken en Arbeid en aan de Pers: MOTIE. „De vereeniging van Reeders van Vis schersvaartuigen te IJmuiden in algemeene vergadering .bijeen, gehoord, de mededeeling, dat de uitvoer van grove visch naar Frankrijk is stopgezet op grond van de omstandigheid dat het door Frankrijk aan ons land toegestane contingent is uit geput en overschreden, in die mate, dat ver moedelijk tot October a.s, geen uitvoer meer zal mogen plaats vinden, overwegende: dat tengevolge van de staking in het vis scherijbedrijf te IJmuiden dit geen gevolg kan zijn van uitvoer van door Nederlandsche schepen gevangen en aangevoerde visch, dat echter de ten name van Nederland afgeboekte kwanta grove visch voor een groot deel betreffende buitenlandsche visch, die ten onrechte is aangenomen als Neder landsche visch en derhalve als zoodanig niet had mogen worden gebracht ten laste van het aan Nederland toegekende contingent, dat tengevolge van de stopzetting van den uitvoer van grove visch naar Frankrijk, thans niet kan worden overgegaan tot het in de vaart brengen van meerdere schepen, die daartoe waren bestemd, spreekt haar leedwezen uit, dat de re geering geen maatregelen heeft getroffen om te voorkomen, dat vreemde visch, zelfs visch die ten eenen male niet in Nederland is geweest, kon en kan worden afgeboekt ten laste van het aan Nederland toegekende contingent en verzoekt de regeering alsnog overleg te plegen met de Fransche regeering haar onder het oog te brengen, dat ons aan deel in den vischinvoer niet moet zijn een aandeel in naam, maar inderdaad, en hare medewerking te vragen, opdat het aan de Nederlandsche visscherij gedane onrecht ten spoedigste wordt hersteld". Bij de verder gevolgde bespreking werd met klem aan het. bestuur verzocht bij de regeering aan te dringen op contingenteering van den invoer van vreemde visch, even tueel ook het heffen van invoerrechten op vreemde visch, om het mogelijk te maken, dat de Nederlandsche schepen weder kunnen voorzien in de Nederlandsche behoefte. Ten aanzien van verschillende belangen in verband met de uitoefening van het bedrijf werd onder meer besproken het aanschaffen van electrisehc lieren voor het lossen der trawlers, ten behoeve waarvan het Staatsvis- sc hershaven bed rijf in principe 'bereid is een stroomkabel te laten aanbrengen en werd voorts mededeeling gedaan, dat voldoende personen zich beschikbaar hadden gesteld voor de vorming van nieuwe kolenploegen en ketelbikkersploegen. Na een woord van dank voor de zeer trouwe opkomst en de goede samenwerking, die de leden gedurende het conflict hebben betoond, sloot de voorzitter hierna de ver gadering. POLITIEKRUISER AANGEKOMEN. De Britsche politiekruiser Harebell is hier aangekomen en naar Amsterdam opgevaren voor een bezoek van eenige dagen. VERGADERING NAT.-SOC. BEWEGING GROOTE BELANGSTELLING. Vrijdagavond heeft de Nationaal Socialis tische Beweging een propaganda-avond be legd in de groote zaal van het Thalia Theater, dat mede door een uit Haarlem overgekomen aantal leden, tot de laatste plaats bezet was. De heer K. H. Tusenius, onder wiens presidium de bijeenkomst stond, opende met het verzoek het eerste couplet van het Wien Neerlands Bloed te zingen, waaraan spontaan werd voldaan. Vervolgens werd besloten, een telegram aan H.M. de Koningin te zenden met betuiging van hulde voor haar antwoord aan den Pre sident der Vereenigde Staten, tevens hou dende verklaring van onwankelbaren trouw aan het Koninklijk Huis. Een ander tele gram werd verzonden aan Burgemeester Rambonnet met dank voor de door hem ge nomen maatregelen in het belang van orde en veiligheid. De heer C. van Geelkerken, secretaris der N.S.B., behandelde vervolgens de doelstelling der beweging, zooals we die al uit andere verslagen kennen, waarna nog de kringleider, de heer Smit Kleine, een korte toespraak hield. Eveneens voerde de heer Van der Weijden het woord. In de pauze bestond gelegenheid schrifte lijke vragen in te dienen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Deze vragen werden afwisselend beantwoord door de verschillende sprekers. O.m. werd gevraagd, hoe de beweging stond tegenover de onafhankelijkheid van Indië; of het nut had, dat dames zich als lid aan sloten; hoe men dacht over de salarisver mindering der ambtenaren, enz. enz. De heer Tusenius kreeg, nadat de vragen beantwoord waren, nog gelegenheid zijn overgaan naar de N.S.B. te verklaren en een beschouwing te houden over den plaatse lijken toestand. De bijeenkomst, welke alleen voor genoo- digden toegankelijk was, werd besloten met het zingen van de eerste twee coupletten van het Wilhelmus. Van te voren had de voorzitter verzocht, dat degenen, die bezwaar hadden tegen het zingen van dit nationale lied, zich om geen ergernis te verwekken, zouden verwijderen. Vooral vóór het begin der vergadering heerschte er in de omgeving van Thaiia een groote drukte. Klaarblijkelijk waren velen nieuwsgierig, naar geuniformde fascisten, waarvan ze echter weinig te zien kregen. Slechts per auto kwamen uit Haarlem eenige in zwarte hemden gekleede heeren aan. De politie had uitgebreide maatregelen genomen om eventueele ordeverstoringen te voorkomen. De straten nabij Thaiia waren afgezet. Er deden zich echter geen incidenten voor. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.85—f 0.70 Griet per 50 K.G. f 29—f 10 Tongen per K.G. f 0.90f 0.35 Zetschol per 50 K.G. f 18—f 12 Kleine schol per 50 K.G. f 13f 2.10 Schar per 50 K.G. f 4.20—f 2.40 Kabeljauw per 125 K.G. f 28f 26 Gullen per 50 K.G. (groote) f 8f 7 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 5.50f 2.30 Wijting per 50 K.G. f 4—f 2.80 BEVERWIJK DE HULDIGING VAN DEN BURGEMEESTER SAMENSTELLING VAN EEN EERE-COMITé Voor de huldiging van burgemeester Jhr. J. C. W. S trick van Linschoten, die op 31 Mei zijn ambt zal neerleggen, is een eere-comité gevormd, waarin onderstaande personen zit ting hebben genomen: J. J. Bisschop. Dr. D. A. Boon, Rector Th. Boonekamp. C. M. Brantjes, J. F. Braun, J. H. Bremmers, H. Breukelaar, J. de Bruin. Ds. J. D. van Calcar, J. H. Cohen, Th. J. Cor- nelisse. C. Gorter, A. A. van Hattum-Dekker, Ds. J. P. Haumersen, Ir. A. H. Ingen Housz, mevr. T. Kemp-Haan. Ds. F. Kramer. Ds. C. M. Krijger, J. W. A. C. van Loenen, W. Ma ters, A. J. C. Melchers, Ir. K. L. Moens, N. J. Out. Ph. M. Pattes, Pastoor P. J. v. d. Pa- voordt. P. F. Seignette, K. Steyn, C. Versteeg, G. Welagen en C. A. Zwager. Het ligt in de bedoeling, om den scheiden den burgemeester bij zijn afscheid op 31 Mei in een bijzondere bijeenkomst het huldeblijk der burgerij aan te bieden, wat zal geschie den bij monde van den heer Mr. A. Moens, voorzitter van het uitvoerend comité. De plaat selijke corporaties zullen bij die gelegenheid voor den vertrekkenden burgemeester defi- leeren. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Oudheidkamer verkreeg een vijftal ge zelschapsspelen (voorloopers van het gan zenbord) van voor 100 jaar met bijbehooren- de spelregels, een nog niet compleet album met de wapens der Nederlandsche Provin- ies en Gemeenten, een Almanak voor Blij- geestigen en een Almanak voor het Schoone en Goede, beide Anno 1836, benevens een Pa norama van het beleg van Haarlem in 1572 cn 1573. HET ESPERANTONIEUWS. Het bestuur van de plaatselijke Esperan- tisten-afdeeling verzoekt ons opname van het volgende: Het wereldcongres van arbeiders-esperan tisten. Ter gelegenheid van dit congres zal een speciaal zegel worden uitgegeven ten oe- hoeve van brieven en.andere verzendingen. Het zegel toont het Stockholmsche stadhuis met daarnaast het vereenigingsgebouw, ter wijl beide gebouwen als het ware over spannen worden met het woord Esperanto. Onderaan is te lezen: 13a Kongresso de S.A.T. Stokholmo. Svedio 5-10 Aug. '33. De directeur der Zweedsche posterijen heeft zijn medewerking toegezegd door een speciaal stempel te laten vervaardigen voor het congres. In de groote hal van het volks huis, waar het congres plaats vindt, zal wor den ondergebracht een hulppostkantoor, waarin een esperantist dienst zal doen, spe ciaal ten behoeve van de congressisten. Tijdens het congres zal de bank „Söder- manlands Enskilda Bank" in haar filiaal, welke gelegen is dichtbij het volksgebouw, een ambtenaar aanstellen die het esperanto machtig is, om de geldzaken te verzorgen van de congressisten. Vau overal. Spanje. De Spaansche minister van Openbaar onderwijs heeft aan de Spaansche esperantistenbond een subsidie van Pts 5000, toegestaan voor de uitbreiding van het espe- ranto-ondenvijs. Elf esperanto-onderwijzers zullen in de gelegenheid gesteld worden om van staatswege het universeel esperanto-con gres in Keulen bij te wonen. Brazilië. Het stedelijk bureau voor tou risme in Rio de Janeiro heeft het aanbod van de Braziliaansche Esperantistenbond voor vertaling van de teksten op de reclame platen en in de catalogi van de Internationa le Jaarbeurs, aanvaard. DE WERKLOOSHEID GERINGE DALING. Ook in de afgeloopen week heeft de daling van het getal werkzoekenden in Beverwijk en omgeving zich voortgezet. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling ingeschre ven werkloozen daalde in de afgeloopen week van 573 tot 564. Daarentegen steeg het werk- loozenaantal voor Beverwijk van 267 tot 277. Ten opzichte van de overeenkomende week van het jaar 1932 maakt onze gemeente een gunstige uitzondering. Toen stonden namelijk 330 werkzoekenden ingeschreven. Dat dit ge tal thans 277 bedraagt is natuurlijk grooten- deels op rekening te stellen van de inmid dels ingevoerde werkverschaffing. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 277 (vorige week 267), Wijk aan Duin 196 (206) en Heemskerk 91 (100) totaal 564 (573). In dezelfde week van het vorige jaar: Beverwijk 330, Wijk aan Duin 171 en Heemskerk 67. De werkloosheid doet zich gelden in de volgende vakgfrepen: Beverwijk: Drukkers 2, betonvlechters 6, betonwerkers 3, marmerbewerkers 3, marmer polijsters 2, grondwerkers 31, metselaars 5, opperlieden 12, schilders 1, stucadoors 3, tim merlieden 16, bankwerkers 3, electriciens 4, handlangers 2, koper- en blikslagers 3, las- schers 4, machinisten 5, metaalbewerkers 2, monteurs 3, plaatwerkers 1, smeden 2, sol- deerders 1, stokers 7, voorslaanders 1, vuur werkers 1. bakkers 3, sigarenmakers 13. sor teerders 1, landarbeiders 22. agenturen 1, teekenaars 2, chauffeurs 8, kellners 1, win kelbedienden 3. schippers 2. incasseerders 4. kantoorbedienden 4. losse arbeiders S0, dienst boden 3, werksters 5. pakhuisknechts 1, stof- feei'ders 1. Totaal 277 (267). Wijk aan Duin: betonwerkers 2. grondwer kers 35. metselaars 3, opperlieden 7. schilders 4, steenhouwers 1, stucadoors 1, timmerlieden 8, houtbewerkers 1, bankwerkers 10, hand langers 3, klinkers 1, koper- en blikslagers 6. lasschers 1, machinisten 5, metaal bewerkers 5, monteurs 3, plaatwerkers 2, smeden 1, sto kers 3, bakkers 1, sigarenmakers 3, landar beiders 23. agenturen 1. teekenaars 1, chauf feurs 3, kellners 2, lïjnwerkers 1. schippers 1. incasseerders 1, kantoorbedienden 4, losse arbeiders 48. dienstboden 2, werksters 2, chem. app. wachters 1. Totaal 196 (206). Heemskerk: betonvlechters 1, betonwerkers 3, grondwerkers 14, opperlieden 6, schilders 1, landarbeiders 25, chauffeurs 2, losse arbei ders 34, totaal 91 (100). DE RUÏNES IN DE KONINGSTRAAT. De Koningstraat is niet een der fraaiste straten van onze gemeente, integendeel zij kan eerder aanspraak maken op den titel van de leelijkste straat, want de bebouwing wordt in de goede gedeelten afgewisseld door vervallen pakhuizen en half afgebroken wo ningen, die of om haar bouwvalligheid ten deele moesten worden geslecht, of na een brand eenvoudig als ruïne bleven staan. De winkelierscombinatie ,.Plan West", die vele harer leden ook in de Koningstraat telt in zaken, die gezien mogen worden, heeft zich terecht aan dezen wantoestand geërgerd, evenals zoovele anderen, die dezen toestand Beverwijk onwaardig noemen. Deze Winke lierscombinatie heeft zich nu tot den ge meenteraad gewend met een adres, waarin wordt aangedrongen op verbetering. De in houd van het request luidt als volgt: Onder ge teekende enz. deelt mede, dat er aan de Koningstraat diverse pakhuizen (eer tijds afgekeurde woningen) en ruïnes staan, welke voor verschillende doeleinden gebruikt worden of wel in het geheel geen bestem ming hebben; dat deze woningen en ruïnes, gezien den toestand, waarin zij verkeeren. niet alleen een gevaar opleveren voor de omgeving, doch dat zij ook voor de vele zaken in deze straat een groot nadeel opleveren, daar deze zaken niet op een peil kunnen komen, zooals dit het geval zou zijn, wanneer het publiek door deze straat zou loopen zonder ergenis, welke een toestand, als thans bestaande, verwekt. Ondergeteekende verzoekt den Raad daar om beleefd, maatregelen te willen nemen, opdat aan dezen ongewenschten toestand een einde komt". KRACHTSPORTWEDSTRIJDEN. Zondag a.s. zullen in de bovenzaal van ..Oud Mcerenstein" de krach (sportwedstrij den om de kampioenschappen van Noord- Holland worden voorgezet en beëindigd. Zon dag zal in dc af deelingen gewichtheffen en worstelen ongetwijfeld nog een zwarer strijd worden gestreden. Van de plaatselijke Krachtsportvereeniging „D. O. K." komen uit in de afdeeling vedergewicht gewichtheffen K. Rooymans; Lichtgewicht C. G. Tabak; zwaargewicht A. Burger en C. Vessies. De heer C. G. Tabak zal trachten het Ne- derlandsch record twee-handig stooten te ver beteren. In de afdeeling midden-gewicht A worste len komen van D.O.K. uit G. van Soest en M. Zwaan; in midden zwaargewicht B: B. Boots- ma en P. Kluft en in zwaargewicht J. Muis. In de worstelwedstrijden komen twee Ne derlandsche kampioenen uitf namelijk Por- tenger in midden- en Korver in zwaar ge wicht. J. Muis zal in de gelegenheid zijn revanche te nemen voor zijn te Deventer geleden ne derlaag. Verwacht wordt, dat hij in deze po ging zal slagen. Ook van Soest treedt tegen een kampioen in het strijdperk. In de afdeeling Gewichtheffen hebben de D. O. K.-leden A. Burger en C. G. Tabak de taak hun provincialen titel te verdedigen. Zoo valt er dus Zondag in „Oud Meeren- stein" weer voor de sportliefhebbers veel te genieten. Hopelijk zal de belangstelling aan het gebodene evenredig zijn. HINDERWET. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente is aan Mejuffrouw G. Valk, alhier vergunning ingevolge de Hinderwet verleend, om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie B. no. 3315, gelegen aan den Rijks straatweg binnen deze Gemeente eene in richting voor machinale houtbewerking op te richten. SANTPOORT JAARVERGADERING SANTPOORT'S BLOEI In het badhuis van de Vereeniging „Spaarnberg" vond onder voorzitterschap van den heer Van Beem de jaarvergadering plaats van „Santpoort's Bloei", die vrij goed bezocht was. Na een kort openingswoord en het voor lezen van de notulen der vorige vergadering die op een kleine aanmerking na werden goedgekeurd, deed de voorzitter eenige ge wichtige mededeelingen, o.a. omtrent den Brederoodscheweg en de muzieknis. Wat genoemde weg betreft, werd er o.m. op ge wezen, dat aan den Raad van Velsen, den burgemeester en Gedeputeerde Staten tele grafische klachten waren verzonden en dat de Raad had besloten den weg te verbeteren. Aangaande de muzieknis vernam de verga dering, dat de plannen van voorbereiding zich reeds in een vergevorderd stadium be vinden, doch dat van in gebruikneming dezen zomer niets kan komen. Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur en aan den direc teur van Openbare Werken. Verder deelde de voorzitter mede, dat het bestuur bij de P. T. T. er op zal aandringen te Santpoort-dorp en station, een telefoon cel geplaatst te krijgen. Voorts zal men er bij de Spoorwegen op aandringen dat de overweg aan de Wüstelaan verbreed zal worden. Hierna las de secretaris, de heer W. v. d. Ban, zijn jaarverslag voor. Hieruit stippen we o.a. aan, dat de vereeniging bij het opmaken van het verslagjaar 425 leden en 5 dona teurs telde. Terloops werd nog medegedeeld, dat er 30 nieuwe leden waren aangeworven. Het afgeloopen jaar noemde de secretaris, ondanks de crisis, een goed jaar voor de ver eeniging, die het nieuwe vereenigingsjaar vol verwachting ingaat Gewezen werd op de succesvolle samenwer king met het gemeentebestuur en de dito uitgave van de gids van Santpoort. Het gestichte pensionbureau noemde de secre taris een succes. Natuurlijk bleef de verbetering van dé Hoofdstraat niet onvermeld. Een woord van hulde werd in dit verband aan de Hoofd straat-commissie gebracht. Aangaande de muzieknis deelde de secre taris mede, dat de vereeniging Duinlustpark had geschreven, dat het haar niet mogelijk was zich financieel voor deze zaak te in teresseeren, ondanks de toezegging van een der bestuursleden. Tenslotte maakte de secretaris gewag van den succesvollen tocht naar de Zuiderzee werken en de succesvolle propaganda-feest- avonden. Een applaus beloonde den secretaris voor zijn uitvoerig verslag. Het verslag van den penningmeester klonk eveneens optimistisch. Het wees een voor- deeiig saldo aan. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren v. Beem, (voorzitter),Rings, Cornegge en Bremerkamp herkozen. In de vacature Dalmeyer werd na loting met den heer Hakvoort de heer Wildschut aangewezen. Tot leden van de kascommissie werden dé heer Van der Loos en Van Langevoort be noemd. Bij de rondvraag werd o.m. gewezen op het wilde rijden der langzamerhand be rucht geworden zandaut-o's, op het ontbre ken van een wandelpad langs den Rijksweg en op het afwijken van het bouwplan, o.a. aan de Frans Netscherlaan. WIJK AAN ZEE EN DUIN BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente zijn de navolgende vergunningen tot bouwen verleend: aan J. W. Balvers en K. J. P. Spijker, te Uitgeest, tot het bouwen van 20 woonhuizen aan de Reguliersdwarsstraat; aan Th. Winter, te Beverwijk, tot het bou wen van 8 woonhuizen aan de Acacialaan, en aan F. Lichtendahl, tot het bouwen van een garage aan de Verlengde Vondellaan. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Cornelis Albertus, zoon van C, A. Hcogeland en M. van de Pieterman. Leonar- dus, zoon van C. Beentjes en C. Boon. Ondertrouwd: J. Bakker en C. E. Lubbers,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 16