ATHLETIEK De nationale zeilwedstrijden der Haarlemsche Jachtclub. R.K. VOETBAL KANO-SPORT ZWEMMEN ZEILEN. HONKBAL HANDBAL POSTDUIVEN f ZwitserlandEngeland (O4) Zondag is in Bern bovengenoemde inter landwedstrijd gespeeld. De Engelsche defensie was niet te passee- ren. Eindstand 40 voor Engeland. De En gelsche backs waren de beste spelers van het veld. Scheidsrechter Bauwens kende een doel punt van Zwitserland niet toe wegens bui tenspel, hetgeen niet in den smaak viel van de Zwitsersche toeschouwers. KAMPIOEN S COMPETITIE. Kolping—Valkenburg 3—3 PROMOTIEDEGRADATIE. Limzo—V.V-A. 1—7 COMPETITIE: 1 F: De MeerFortit/udo 34 Het Federatie-elftal in Heemstede. Zondagmiddag had er op het H.B.C.-terrein aan den Heerenweg een oefenwedstrijd plaats van het R.K. Ned. Elftal tegen een vertegenwoordigend elftal van het district Haarlem. Aan dezen wedstrijd ging vooraf de in zegening van de nieuwe kleedkamers van H.B.C., welke geschiedde door den Zeer Eerw. heer pastoor Van der Tuyn. Pl.m. 2000 bezoekers waren om half drie aanwezig; de tribune, die 300 zitplaatsen bevat, was geheel uitverkocht. Nadat pastoor Van der Tuyn den aftrap had gedaan, ontwikkelde zich een zeer snel en open spel, waarbij het Federatie-elftal over meer technische kenis blijkt te be schikken. Pas na een half uur heeft de R.K. Fede ratie succes, als een goede corner, door Claessens genomen, door Kortekaas in eigen doel wordt gekopt (10). Wel doen de Haarlemmers pogingen om gelijk te maken, doch Alsemgeest in het R.K.F.-doel geholpen door Strieder, voorko men elk gevaar. Een voorzet van Roncken kopt Claessens zeer verdienstelijk in 20, terwijl v. Dorst een voorzet van Alsemgeest benut 30. Even voor rust heeft Ruigrok succes met een harde schuiver (31). Even na rust mist Tolido voor Haarlem een penalty. Alsemgeest- scoort no. 4. Dan komt Haarlem weer los, en in samen werking met Put verkleint Ruigrok de ach terstand (42). Dit was echter korte vreugde, want bij een snellen aanval komt de bal van v. Hoogen via Roncker bij Claessens die verdienstelijk scoort 52. Door de warmte zakt nu het spelpeil, tot Haarlem er nog eens vandor gaat, Ruigrok Dlaatst. naar Gerritse, die geen fout maakt. Met 53 voor de R.K.F. komt het ein de. Na afloop van den wedstrijd had een diner plaats van spelers en officials in Café Restaurant „Lommeroord44. Opening van het terrein van „Heemstede". Zondagmorgen had de officieele opening plaats van de terreinen der voetbalvereeni- ging „Heemstede", gelegen aan den Glip- perweg. Om 10 uur waren daarvoor bijeen be stuur en leden, benevens officials van den Haarl. V. B., vertegenwoordigers van ver schillende clubs, aangesloten bij den Haarl. V. B. en donateurs en donatrices der club. De voorzitter de heer J. A. J. Ie Nobel, zette uiteen de geschiedenis van de club, hoe zij in de drie jaren van haar bestaan als grootste zorg hadden gekend, de terrein moeilijkheid. Speciaal hulde bracht spreker aan de heeren Band, v. Exel, de Bruin, de Raad, Numan en Kulk, die vier maanden onafge broken gratis gewerkt hebben. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde de voorzitter hun een draagmedaille met inscriptie. Den heer J. Koper, die geheel gratis vier dcelnetten had gebreid, ontving behalve woorden van dank,, een kistje sigaren. Vervolgens hield de heer Van der Aart,, voorzitter van den Iiaarl. V. B., een openings rede, waarin hij er zijn groote voldoening over uitsprak dat nu ook in Heemstede weer een club is, spelende in den Haarl. V. B., die toont te' willen blijven bestaan. En met leden met zooveel liefde voor de club, be hoeft men niet bang te zijn voor c-en ontïjdi- gen dood. Spreker eindigde met de wensch dat „Heem stede" spoedig een goede plaats zal innemen onder de clubs, on dat spoedig kampioens wedstrijden op dit mooie veld zullen gespeeld worden. Nadat een damescomité als verrassing eenige fraaie vlaggen overhandigd had, welke aan de langs het veld geplaatste palen waren bevestigd en de voorzitter van Ulysses on der eenige toepasselijke woorden een fraaie bloemenmand had aangeboden, verwijderde de heer v. d. Aart het lint, dat het terrein nog afsloot, waarna de eerste wedstrijd H. F. C. Heemstede—Ulysses gespeeld werd, die door Heemstede me| 5—3 werd gewon nen. Na afloop bood het bestuur den leden en genoodigde een kouden lunch aan in Café v. d. Heuvel. Haarlemsche Kano-Vereeniging. A.s. Woensdag houdt de EI. K- een denvergadering in de Nijverheid, ter be spreking o.a. van den Bondswedstrijd op 11 Juni te Haarlem en huishoudelijk reglement. Reeds kunnen we mededeelen, dat a.s. Zon dag deelgenomen wordt aan de wedstrijden der Plassers. Else Jacobsen en Lilly Andersen profs. Uit Kopenhagen: De beide Deensche zwem sters Lilly Andersen en Else Jacobsen heb ben haar amateurisme verloren door het feit- dat zij beide zwenileeraressen zijn geworden. Else Jacobsen werd leerares bij den Kopen haagsten Gymnastiekbond. terwijl Lilly An dersen zwemlecrares is geworden bij den Noorschen Zwembond. ZATERDAG. De wedstrijden der Haarlemsche Jachtclub zijn dit keer door bijzonder mooi lenteweer begunstigd. Toen Zaterdagmiddag" met de wedstrijden werd begonnen, stond er een licht briesje uit het Noord-Oosten, dat de scheepjes flink door het water deed stuiven; nochtans was de kracht van den wind niet zóó groot, dat bijvoorbeeld bij de jollen met een tweeden man moest worden gevaren. De nieuwe baan voldeed op dezen eersten dag dadelijk uitstekend, daar het Spaarne bij dezen wind geheel bezeild was, zoodat het nieuwe rak de Mooie Hel in 't geheel ge kruist moest worden. Het belangrijkste nummer van Zaterdag middag was de klasse 12-voetsjollen-seniores. Behalve de negen ingeschrevenen waren er nog twee deelnemers bijgekomen, S. de Wit, de Zaansche crack en F. Hm uit Haarlem. De start was niet. fraai te noemen; allen wil den het voordeeltje van den hoogen boei heb ben, zoodat het daar een gedrang van belang werd en een 8-tal jollen met hun tuigen in elkaar verward raakten en in een kluitje door de startlijn dreven. Maar de wind was geluk kig niet zóó sterk, dat er averij ontstond en allen geraakten weer los. Na de eerste ronde hadden de Zaankan- ters de leiding S. de Wit ging voorop, ge volgd door J. H. v. d. Stadt, daarna kwamen v. Tienhoven, Venema, mej. de Visser, Ver kade enz. De Wit verspeelde zijn eerste plaats echter door in het begin der tweede ronde de boei bij Schoten te raken. Hierna ontstond tusschen de overigen, die allen zeer weinig verschilden, een spannende strijd om de leiding, die tenslotte door Venema vóór Verkade en van Tienhoven werd gewonnen. ZONDAG. Zondag werden de wedstrijden met de re genboogklasse voortgezet. Zooals wel eenigs- zins verwacht werd, is deze wedstrijd door de geroutineerde v. d. Mey. gewonnen, hoewel H. N. Visser Jr. hem goed partij gaf, zooals uit den gezeilden tijd trouwens ook blijkt. Daarna volgde het eerste optreden van de nieuwe klasse, die der IJselmeerkruisers. Dit is een eenheids-kajuitjachtje van 6.50 M. lengte in- knikspantvorm gebouwd. Het toren- tuig dezer scheepjes is 16 M2. groot, zoodat zij juist buiten de belasting vallen. Hoewel zij zeer zeker bij wat meer wind, beter tot hun recht komen, gelooven wij wel, dat voor deze scheepjes een goede toekomst is weggelegd. Wat de beide wedstrijden van deze klasse betrof: de Scray van A. Huber, een ex-regen boogzeiler, werd beide keeren eerste en deze ging ook inderdaad het handigst met zijn scheepje om. Geert Hoogeveen uit Haarlem volgde steeds op de tweede plaats. De wedstrijd der sharpies werd gewonnen door H. van Lemstra uit Amsterdam. Maai de Vliegende Hollander van J. de Brey Jr. die des Zaterdags alleen over de baan was gegaan, won daardoor den hoofdprijs. Ongetwijfeld leverden de jollen en vooral de strijd der seniores, weer de meeste belang wekkende .momenten. Na een zeer scherpen start nam dadelijk Van 't Hoogerhuis de" lei ding, maar op 't kruisrak in den Mooien Hel werd de volgorde weer geheel anders. Ve nema ronde de boei in den Hel als eerste, gevolgd door de Wit en Verkade. Op de be zeilde gedeelten van het Spaarne bleef de volgorde ongewijzigd maar opnieuw op den Mooien Hel gekomen werd weer fel gevoch ten, de Wit werd over stuurboord liggend aangevaren en lag er uit. Van "t Hoogerhuis nam nu den kop. maar zijn voorsprong was niet groot en toen door het draaien van den wind ook op het Spaarne nog gekruist- moest worden raakte hij de leiding weer aan Ve nema kwijt, die tenslotte wederom als eerste de finish passeerde. Aan het eind van den middag ging de wind steeds meer liggen, zoodat de baan voor de IJselmeerkruisers zelfs nog moest worden afgekort. De volledige uitslagen zijn: Zaterdag: Twaalfvoetsjollen (seniores) 1 Marionet, st. R Venema. 1 u. 23 min. 13 sec.; 3 Duimelot, st, F. Verkade 1 u. 23 min. 25 sec. ;3 It Sweltsje II, st. A. A. van Tien hoven 1 u. 23 min. 42 sec., 4 Nomanie st. J. K. v. d. Stadt 1 u. 23 min. 58 sec. Twaalfvoetsjollen (juniores) 1 Sater, st. J. J. Kippel 1 u. 31 min. 11 sec.; 2 Onrust III, st. L. van Essen, 1 u. 31 min. 42 sec.; 3 All Correct, st. L. Schuld Jr., 1 u. 33 min. 27 sec.; 4 A 2, st. mej. L. Molenaar, 1 u. 35 min. 4 sec. B. M.-klasse: 1 Zig Zag V, st. F. Adrian Jr. 1 u. 22 min. 32 sec.; 2 Rietvink, st. N. J. Stallinga Jr. 1 u. 24 min. 42 sec. 12 M2. sharpie-klasse: 1 Vliegende Hollander, st. J. de Breij Jr, Zondag: Regenboogklasse lste wedstrijd: 1 de Leede, st. W. v. d. Meij, 1 uur, 33 min. 43 sec; 2 Phlip, st. H. N. Visser Jr. 1 u. 34 min. 45 sec 2e wedstrijd: 1 de Leede 1 u. 56 min. 5 sec. 2 Phlip 1 u. 58 min. 23 sec. Hoofdprijs: de Leede. IJselmeerkruisers: lste wedstrijd: 1 Scray, st. A. Huber, 1 u. 18 min. 5 sec; 2 Hetty, st. G. Hoogeveen. 1 u. 38 nrn. 27 sec. 2de wedstrijd: 1 Scray, 2 Hetty (baan af gekort. geen tijd). Hoofdprijs: Scray. Twaalfvoetsjolen (juniores) 1 Schuif, st. mej. M. J. v. d. Stadt, 1 u.. 37 min. 15 sec.; 2 No. Elf, st. Ev. de Visser, 1 u. 18 min 49 sec.; 3 Duimelot, st. C. Bruvnzeel, 1 u. 21 min. 24 sec.; 4 Sater st, J. J. Kippel, 1 u. 23 min. 7 sec. Hoofdprijs: Sater. Twaalfvoetsjollen (seniores) 1 Marionet, st. R. Venema. 1 u. 45 min. 23 sec.; 2 Nelly III, st. J. J. v. 't Hoogerhuis. 1 u. 45 min. 33 sec.; 3 Jager, st. G. van Lijnen Noomen, 1 u. 45 min. 45 sec.; 4 Duimelot, st. F. Verkade, 1 u. 45 min. 49 sec. Hoofdprijs: Marionet. B. M. klasse: 1 Zigzag II, st. Th. Adrian Jr. 1 u. 17 min. 39 sec.; 2 Rietvink, st. N. J. Stallinga 1 u. 20 min. 34 sec. Hoofdprijs: Zigzag II. 12 M2. sharpie-klasse: 1 st. R. Lemstra, 1 u. 19 min. 2 sec. Hoofdprijs: Vliegende Hollander. Haagsche Athletiek Kring- Haarlem. Den Haag wint met 112-83. Schit terende 400 M. van J. v. d. Boo- ren. De 1500 M. voor Brandenburg en Scherpenhuyzen. De ontmoeting tusschen den Haagschen Athletiek Kring en de EI. A. V. Haarlem is een sportief succes geworden waartoe de fraaie baan van Te Werve zeer veel bijdroeg. De ac- comodatie is in Den Haag schitterend en wederom vragen wij ons af: Waarom heeft een stad als Haarlem nog geen sintelbaan? De organisatie was goed. zoodat zonder moeite het Chronologisch Overzicht afge werkt werd. De wedstrijdleiding was bij den heer Van der Lee in goede handen, bijge staan door Lowenberg. doch de starter was niet voor zijn taak berekend. Hij miste het juiste begrijpen van het schieten, zoodat er onvoldoende contact tusschen hem en de loopers was. Voor de H. A. V. Haarlem is het een uitste kende oefenwedstrijd geweest waar vooral de vele aankomende athleten wat routine en zelfvertrouwen opdeden. Voor Den Haag was de overwinning op een zeer onvolledige Haarlem-ploeg, reeds een vaststaand feit. De EI. A. K. toch kon haar deelnemers uit de diverse Haagsche clubs recruteeren. Is V. en L. sterker dan Haarlem? Zie hier een vraag welke de laatste weken vaak gesteld is. Zeker is dat V- en L. sterker is dan in 1932 en dat Haarlem eenige oude beproefde krach ten moet ontberen. Gezien de groote schare juniores van Haarlem en de uitstekende pres taties op de middenafstand kunnen wij het Haagsche optimisme ten opzichte van den Prins-Hendrikbeker niet deelen. Indien Eys- ker en v. d. Zee beschikbaar zijn en de Haar lemsche werpers eenige wedstrijden hebben gehad dan is de beste kans nog steeds aan de H. A. V. Haarlem. De sportieve resultaten. 100 en 200 Meter. Na eenige „faux départs" gingen de sprinters gelijk weg. Blik en Voogd waren na 20 Meter voor doch toen begon de V. en L.-er Jansen zijn achterstand ten ge volge van zijn nog steeds onvolmaakte start in te loopen. Jansen won a son aise in 11 sec. en Blik-Haarlem was goede tweede. De 200 M. gaf een reprise van de 100 Me ter te zien. waarbij Jansen in de binnenbaan de goede tijd van 22.7 sec. noteerde. Blik dient nog over meer sprintkracht te gaan beschik ken en zal dan stellig een goede plaats onder onze Nederlandsche 100 M. loopers innemen. 400 Meter. Hier gebeurde wat niemand van de Hagenaars had verwacht. J. v. d. Booren wist de Haagsche st.er Geurts gedecideerd tr slaan in een uitermat-e spannenden wedstrijd. De tijd van 52.1 bewijst de conditie van dezen krachtigen Haarlemmer. 800 Meter was een Juniores nummer. Hier op bleek duidelijk het voordeel van de Haar lemmers die drie goed getrainde jongens in 't veld brachten. Den Haag kon hier slechts één looper tegenoverstellen. De H. A. K. kan zich nog niet losmaken van oet foutieve be grip dat 400 M. lichter is dan 800 Meter. De Haarlemmers V. Mans en Herfst liepen uitstekend en in een goed tempo, zooda'c zij beiden binnen 2 min. 10 sec. kwamen. Dit proefje van de Haarlem reserves sloeg in. 1500 Meter. Hier nam Sassen de kop en wist in de eerste 400 M. de loopers uiteen te trekken. Toen Dop, Haag echter aanviel moest hij deze laten passeeren doch Bran denburg en Scherpenhuyzen namen de taak van Sassen over en bleven bij. Toen de bel de laatste ronde aanduidde, was dit voor de Haarlemmers het sein om den kop te nemen en nu bleek alle moeite van Dop vergeefsch. In 4 min. 20.2 sec. won nen Brandenburg en Scherpenhuyzen waar mee beide loopers een A klasse prestatie le verden. 3000 Meter was een Haagsche supprematie Griffioen deed wat hij kon terwijl Buis cn A. v. d. Booren er nog onvoldoende „in" wa ren om op dezen afstand een prestatie te le veren. De estafettes. De 4 x 100 M. was voor den Haag. daar tengevolge van verkeerd begrijpen op het 3e wisselpunt Haarlem gedisqualifi- ceerd werd. Voogd en Blik liepen een goede 100 Meter. De 10 x 100 M. was met kleinen voorsprong voor de gezamenlijke Haagsche sprinters welke in de volgende formatie liepen Colijn. G. Bijlstra, A. Bijlstra, Geurts. dc Waele, Kamp, Oukes, Karman, de Boer, Jansen. Het springen. Hannes de Boer hield zijn naam als recordhouder hoog en won met ruim 7 M. De Haarlemmer Mulders bracht het tot 6.80 M. Op hooger peil stond het hoog springen waarbij Janz 1 c.M- onder het Ned. record bleef met 1.836 M. W- Kaan bracht het tot 1.70 M. cn ook Spoor en Veurman kunnen met 1.65 M. in "t begin van 't seizoen tevreden zijn. Het werpen. De Haarlemmer Visser won zooals verwacht het speerwerpen en gooide vrijwel ongetraind 52.66 Meter. Koster, den Elaag, wierp 49.90 M. hetgeen eveneens een goede worp voor Holland is. De overige wer pers bleven beneden het gemiddelde. Nog steeds missen wij een goede coach welke in Nederland de juiste techniek bijbrengt zoo dat wij de toets met het buitenland nog niet kunnen doorstaan. De kogel was bij afwezig heid van Eysler voor den Olympia man de Bruijn welke een goede 13.60 M- stootte. De H. A. V. juniore v. d. Wel stootte niet minder dan 10.85 M. en ook Oberink passeer de de 10 Meter. De volledige uitslagen zullen we in ons volgend nummer publiceeren. Toline Schuurman naar Polen. Uit Zwolle; Woensdag 24 Mei vertrekt on ze kampioene op de 100 Meter mej. Toline Schuurman, met haar trainer den heer Brit stra naar Warschau om deel te nemen aan de aldaar op 27 en 28 dezer te houden athle- fciekwedstrijden voor dames. Mej. Schuurman zal o.m. uitkomen tegen de Poolsche Olympische kampioene. HaarlemZ. R. C. (166) Zondagmorgen speelde Haarlem haar eer sten competitiewedstrijd. De tegenpartij was Z.R.C. Dit negental was door het toetreden van eenige D.E.C.-leden tamelijk versterkt. De Amsterdamsche werper was in het be gin heel goed. Bijna zonder uitzondering wa ren zijn ballen voor de Haarlemmers te snel. Later werd echter zijn werpen veel minder. Heel wat keeren verdween toen ae bal in het. verre veld. Z.R.C. begint niet fortuinlijk. De eerste man in de eerste beurt werd keurig door Wulf horst gevangen. Veenhof geeft twee maal drie slag. Maar ook Haar lem maakt er niet veel van. C. Hunik en Veenhof halen het eerste niet, Veenhof sloeg wel naar het derde, maar de honkman gooit keurig naar het eerste. C. Kloos slaat hoog en ver en wordt gevangen. In de tweede beurt doet Hinse een pracht gooi naar het eerste. Daartegenover mist Kloos een vangkans en doordat de looper al onderweg was. een double play. Vrugt slaat op hooge ballen en gaat uit op 3 slag. Van der Putten slaat eveneens driemaal mis. Voor dat Dijkhuizen op het eerste uitgaat, heeft Parson geprofiteerd van een slechte aangooi en is binnen gekomen. Dan gaat Z.R.C. driemaal achtereen voor nul uit. Veenhof en Wulfhorst doen een keu rige vang. Enkelen krijgen drie slag en de overigen halen het eerste honk niet. Haarlem begint het in de vierde beurt be ter te doen. Parson komt wel door 4 wijd op het honk, maar Hinse, Wulfhorst en Vrugt geven nu verre slagen. Hunik wordt gevan gen in het verre veld, maar de vangkansen van Hinse. Dijkhuizen, Vrugt en nog eens Hinse worden door Z.R.C, gemist, In de vijfde beurt speelt Vrugt gevaarlijk spel tusschen het derde en het thuishonk. maar hij wint den strijd en haalt een punt. In het laatste gedeelte van den wedstrijd wordt het werpen van Zuidweg (Z.R.C.) zwakker. Haarlem profiteert er van. Goede tikken brengen loopers op de honken en vol gende tikken brengen loopers naar binnen. Fouten worden zoo goed als niet gemaakt. Vangballen worden onverbiddelijk ingepikt. Eenmaal wacht Veenhof te lang met een aangooi naar het eerste honk. Alles bij el kaar krijgt Z.R.C. geen schijn van kans meer. Wel mist C. Kloos in de negende beurt een moeilijke vangkans, maar Hinse vangt den volgenden man uit en daar de looper van het tweede honk onderweg is naar het derde, wordt dit een dubbel spel. Door een uitste kende vang van Veenhof eindigt de negende beurt van Z.R.C. Daar Haarlem voorstaat, behoeft zij de negende beurt niet meer te spelen en wint zij met 166 en één slagbeurt. De inningscijfers zijn: Haarlem I 0103—1155x 16 Het door „Haarlem" opgestelde scorebord, waarvan gespeelde innings en behaalde pun ten van beide partijen op grooten afstand zijn af te lezen, voldeed uitstekend. Veenhof en Vrugt hadden groot succes met hun fa- bricaat. Haarl. Honkbalcompetitie. GEM. LYCEUM b—E.D.O. b Zaterdagmiddag werd gespeeld: Gem. Ly ceum bE.D.O. b In dezen wedstrijd bleek al spoedig dat E.D.O. in geoefendheid bij de Lyceisten ach terstond. De werper van het Lyceum had al spoedig eenige keeren succes met drieslag. De werper van E.D.O. had in de eerste beurt wel sucecs, maar in de tweede en derde gaf hij vaak vier wijd en indien dit niet het geval was, werd hij geducht geslagen. Het Lyceum maakte twee beurten van zeven runs en was daardoor zooveel voor dat er van in halen door E.D.O. geen sprake meer was. De inningscijfers waren: Gem. Lyceum b 0776033 26 E.D.O. b 1—2—1—0—0—1—2 7 E.D.O. aGEM. LYCEUM a. Zondagmorgen ontving E.D.O. a bezoek van het A-negental van het Gem. Lyceum. Door goed werpen van den Lyceum-werper C. Moll heeft E.D.O. weinig in te brengen gehad. Van het slaan kwam daardoor zeer weinig te recht, Vooral in het begin van den wedstrijd maakte het Lyceum de runs. Toch was het veldwerk der E.D.O.'ers niet slecht. In dat onderdeel deden zij voor de Lyceisten niet onder. Ook vangen was goed, vooral F. Bos behoort wegens eenige keurige vangen hier genoemd te worden. Op t allerlaatst raakte de Lyceum-werper vermoeid en E.D.O pro fiteerde daarvan door vier runs te behalen In 't geheel bleef de score echter zeer laag De E.D.O.-spelers zullen zich wat. meer op het honk loopen moeten toeleggen. Nu wa ren eenige keeren drie honken bezet, zonder dat nochtans één speler binnen kwam. De inningscijfers zijn: SWASTIKA bII.I.L.O. In den aan den Viergierdeweg gespeelden wedstrijd Swastika bIE.I.L.O. kwam H.IX.O. met een speelster uit en nog wel op de plaats van den werper. En het zij direct gezegd mejuffrouw Berlijn vervulde niet alleen dc taak van bowler op uitstekende wijze, doch zij verrichtte ook in het veld, op cn tusschen de honken, goed werk. Dc wed strijd is door II.I.L O. verdiend gewonnen, hoewel de cijfers wat geflatteerd zijn. Aan beide zijden werd in den beginne on zeker gespeeld, aan slag wei«d weinig gepres teerd en van het veldwerk kwam weinig te recht. H.I.L.O. herstelde zich in de derde in ning, kwam er beter in aan slag, was in het veld doortastender, maakte minder fouten en wist daardoor niet alleen haar punten- aantal steeds te vergrooten, doch tevens de score van Swastika zeer te beperken. De Swastika-spelers, waarvan er verschil lende voor het eerst speelden, bleken over het algemeen minder geoefend cn bezaten niet genoeg vaardigheid en spelregelkennis om H.I.L.O. er onder te houden Toen de speeltijd verstreken was, waren nog maar vijf innings gespeeld. De inningscijfers waren: Swastika b H.I.L.O. 2-0—4^-3—0 9 i 33 H. H. C—Togo. De compelitieleider heeft het door Togo gevraagde uitstel niet verleend, zoodat deze wedstrijd door H.H.C. wegens niet opkomen gewonnen is. Overzicht. S, V. trok naar Amsterdam cn wist als slot van de competitie D. T. V. 3 te overwinnen met 21. De eerste dag van Haarlems seriewedstrij- den is zeer goed geslaagd. Prettig en met animo is er gespeeld. De volgende week komen de andere twaalf tallen in "t veld en wordt er een veteranen- wedstrijd gespeeld. Seriewedstrijden van „Haarlem". Onder begunstiging van schitterend weer hield de Korfbalclub Haarlem gisteren haar seriewedstrijden. Wel was dc temperatuur voor korfballen iets te hoog. doch de spelers(sters) trokken er zich weinig van aan. Daar ook de organisatie uitstekend was vorzorgd en het. scheidsrechteren in goede handen, werkte alles mee om een prettigen en sportleven dag te krijgen. Na afloop deelde de voorzitter A. v. Lohui- zen de prijzen uit. Ook de volgende week wacht ons nog een Interessant programma. Hieronder volgt nog een overzicht in chro nologische vorm van de gespeelde wedstrij den. 9.50—10.30 uur: S.V. 5—de Thorn 2 0—2 10.35—11.15 uur: Haarlem 2—K.V.D. 2 0—1 11.3012.10 uur: D V.D.-comb.- -Bilthoven 14 12.15—12.55 uur: Haarlem 5—S.V. 5 2—2 Veld 1: 1313.4C uur: Haarlem 1—Bilthoven 13 13.451.25 uur: Groen GeelHaarlem 2. 2—1 14.3015.10 uur: Haarlem 5De Thorn 2 11 15.15-15.55 ur: D.V.D.-comb Haarlem 1 0—3 16—16.40 uur: Haarlem 2—S.V. 2 3—0 9.3010.10 uur: Always Raedy 2— Haarlem 5 22 10.15—10.55 uur: Harlem 1—Blauw Wit-omb. 22 11—11.40 uur: Groen Geel—S.V. 2 4—1 11.4512.25 uur: Always Ready 2 De Thorn 2 3—1 12.30—13.10 uur: S.V. 2—K.V.D. 2 0—4 Veld 2 13.15—13.55 uur: D.V.D.-comb.—Blauw Wit-comb. 32 1414.40 uur: S.V. 5Always Raedy 2 10 14.45—15.25 uur: Bilthoven—Blauw Wit-comb. 53 15.30—16.10 uur: Groen Geel—K.V.D. 2 1—2 Afdeeling I le prijs Bilthoven. 2e prijs Haarlem. Afdeeling II: ie prijs K. V. D. II 2e prijs Groen Geel (Wormerveer)o. Afdeeling III: ie prijs Alw. Ready II. 2e prijs S. V. V (na strafworpen). De H. K. C. ..Haarlem" hield haar jaarver gadering. De opkomst, was goed. Tot voor zitter werd gekozen de heer A. van Lohui- zen; het bestuur zal verder bestaan uit de dames A. Brakel. A. Modoo. R. Fabel. H. van Haren cn de heer P Fabel en W. van Leeu wen. De Twaaltalcommlssie uit M. v. Lo- huizen. v. Leeuwen, mej. A. Nooy, H. Aroncls, C. van Vreeden en II. van Rootselaar. Kas- commissie mej. L. de Graaf. H. Arcnds en J. Nupoort, De jaarverslagen van de secretaresse en van den penningmeester benevens do plannen der Lustrumcommissie werden met applaus be groet. Haarlem zal van den zomer flink trainen; ook athletiek staat op het programma. HAARL KORFBALBOND. Het programma. Dinsdag 23 Mei: Animo 3—Flora 2. Donderdag 25 Mei: Oosterkwartier 2ZU- verm.-comb. Vrijdag 26 Mei: Haarlem 4- Ons Genoegen. Zaterdag 27 Mei: Flora 2—Thom 2. Oosterkw. 3—S.V. 4. Tempo. Seriewedstrijd Gespeeld: Tempo IIHaarlem 5 100. Vrienschappelijk Gespeeld Excelsior I—Tempo-combinatie 33 Te spelen Zondag 28 Mei Always-Ready 2 Tempo 2 op het terrein Van Oosten de Bruin straat RapiditasSimson (42) (Dames» In een keurig gespeclden wedstrijd hebben de Rapiditas dames verdiend gewonnen van een zeer enthousiast spelend Simson- team. Rust kwam met 2—2 en het einde met 42. Rapiditas 3Concordia (08) Het derde Rapiditas-elftal moest zich te vreden stellen met een 80 nederlaag. Het samenspel was soms goed, maar veel te kort- NilocRaoiditas (94) (Heeren) Rapiditas, dat met een Invaller verschijn, heeft verdiend verloren van een schitterend spelend studententeam van het „Nilo". Met rust was de stand reeds 5—2. Het einde kwam met 94. Rapiditas 2Bato (01) In een zeer snellen wedstrijd heeft Rapi ditas II verloren. Gedurende nagenoeg den geheclen wedstrijd is Rapiditas in de meer derheid geweest, maar een uitstekende kee per in het Balo-doel en een zonder schot zijnde voorhoede kon voor Rapiditas geen doelpunten opleveren. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereenlging een Jubileumvlucht van Noyon (Frankrijk), afstand 330 K.M. Los om 3 uur. De prijzen werden als volgt behaald: F. M. Heerkens Thijssen 1 5 22. J Doornbosrh 2. P. Brakel 3 16 19 26. F. W. J. Kuiikcn 9 in -2 13 18 23. W. J. der Kinderen 6 7 17 24 27. F. v. Honschoten 8 11 25. G. C. ten Bosch 14. J. J. Kan 15, P. S. Steenstra 20, Joh. L. Heems kerk 21.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11