LAWNTENNIS. CRICKET HOCKEY. WIELRIJDEN EERSTE KLASSE V. R. A.-HAARLEM. GYMNASTIEK. DAMMEN BILJARTEN MOTORWIELRIJDEN. Om den Davis-Cup. DuitschlandNederland (41) Ook op den tweeden dag hebben onze landgenooten in Berlijn geen succes gehad. Aan de N.R.Ct. ontkenen wij over dezen wedstrijd het volgende: Het kostte wederom twee sets voordat Timmer en Koopman hun spel voldoende op gevoerd hadden om een gelijk opgaanden strijd te voeren en den achterstand te ver- grooten. Want toen de felle strijd in de vier de set door een onverwacht goede game van den dooreengenomen zwak spelenden Nourney door de Duitschers gewonnen werd. was uiteraard het pleit beslist. Ware dit in de derde set geweest en had de spurt eerder ingezet kunnen worden, de kans op dit winst punt zou gestegen zijn. want von Cramm handhaafde in de tweede helft van deze partij de groote sterkte van de eerste niet al was hij het tenslotte die den wedstrijd won. Hij won den wedstrijd, doch evengoed kan men zeggen dat het spel voor Nederland verloren werd door de service van Timmer, a! speelde deze veel en veel beter dan in den Haag tegen de Polen, al gaf zijn return zelfs een Von Cramm moeite met volleeren. snel en kort dalend als deze slag was. al was zijn smash goed, het was de zwakke service die het spel besliste. Niet alleen dat deze den Duitscher tot gevaarlijke return? verleidde, maar hij versterkte keer op keer en vooral in de vierde set het moreel. Hij voelde en wist dat in die service game van Timmer het gevaar minder, de druk zwaar der was. In de eerste set ging Timmer's service ver loren, toen de Duitschers via 01 na een zeer mooien game en vele deuces op 21 ge komen waren. Zij sloegen door vinnige re turns een love game bij elkaar. Koopman kon zich evenmin handhaven tegen de lage Duit-sche returns en hoewel Nourney op zijn beurt overlobd werd, ging Timmer's service bij 34 opnieuw naar den Duitschen kant. En toen was von Cramm on weerstaanbaar. In de tweede set was het evenwicht der Duitschers sterker. Zij lieten alle verdediging varen en zochten aldoor het net en hoewel Nourney zoodanig met lobs bestookt werd, dat er een massa-zucht van teleurstelling op ging bij het missen van de verschillende smashes, von Cramm, die bijna geen slag mist brengt het op 16. Het is echter óók Von Cramm die debet is aan het verlies van game na game in de derde set voor de Duitschers. Evenals in het enkelspel blijkt hij zijn hoog peil geen drie sets achtereen te handhaven. Zijn over- headspel wordt zwak en onze spelers exploi teerden dat onmiddellijk door vele lobs. Beiden komen nu zeer goed op dreef. Tim- men. wint zijn eerste service game en Koop man heeft bij lage returns een mooie smash. De stand rijst tot 50, 51 en dan jaagt Timmer tot twee maal langs Nourney zoo dat het 61 wordt. Te mooi om juist te zijn, deze 61.... Doch dat er nu meer evenwicht zal komen, is waarschijnlijk en dat blijkt ook in de eerste game van de vierde set. Ten vierden male winnen de Nederlanders de openingsgame, doch evenals in de eerste set geeft Timmer zijn service te langzaam. De returns zijn nu eenmaal de sterkste zijde van de Duitschers, maar op ander gebied is Von Cramm nu toch meer zelfbewust, zeker der. Von Cramm wist echter zijn knallende service niet te handhaven en met 42 leidde ons double. Helaas kon Timmer zich niet handhaven. Na 43 en ondanks een nerveuze doublefault van Nourney werd het 44. Puik spel van Koopman geeft dan nog 54 Er is sterke spanning bij het wederom in grooten getale aanwezige publiek niet om 't lot van den wedstrijd, maar om de partij zelf. Want als Nourney deze set wint Dan is het de kleine, zoo afwisselend spelendp Nourney die plots op dreef komt en geen smash mist 55. Timmer slaagt er niet in op zijn service een voorsprong te behalen: 56. Doch Nourney slaat dan twee winning strokes in het net en ook bij 66 heeft Nederland nog een kansje op de set. Von Cramm heeft echter zijn beste spel in reserve gehouden en al kan hij de twee winning strokes op 7—6 niet maken door de jagende drives en diepe lobs der Nederlan ders. zijn smash beslist voor Duitschland: 8—6. Uit Berlijn: De beide laatste enkelspelen werden resp. door von Cram en Timmer gewonnen, zoo dat Duitschland in de volgende ronde is ge komen door een 41 -overwinning. Von Cramm behaalde een gemakkelijke overwinning op Leembruggen. De Nederlander boo'd weinig tegenstand, alleen in de 2de set gaf hij von Cramm han den vol werk, overigens scoorde de Duitscher rustig punt op punt. Het resultaat werd 63, 6—2, 63 voor Von Cramm. Timmer won overtuigend van Kuhlmann met 6—2. 61, 62. Kuhlmann speelde ge reserveerd, kwam op het veld als een ge slagen speler. Onze langenoot scoorde zooals hij wilde en was zeker een klasse beter dan zijn tegenstander liet zou eentonig wor den om het verloop van den strijd, die eigenlijk geen strijd was, te schilderen. Timmer was er goed in; zijn tegenstander word geheel overspeeld. Juist door de resul taten van Zondag is duidelijk gebleken, hoe ongelukkig de loting voor ons land is ge weest. De morcele steun van een overwin ning van Timmer op Kuhlmann had ons op den eersten dag beter te pas gekomen. Tn- lusschen is de strijd thans met 4—1 verloren gegaan. Duitschland komt in de derde ronde tegen Japan op 9, 10 en 11 Juni te Berlijn. Zuid-AfrikaZwitserland (41) Uit Bazel: Het dubbelspel werd Zaterdag gewonnen door Zuid-Afrika. Korby en Farqueharson (Zuid-Afrika) sloe gen Fisher en Steiner (Zwitserland) met 6—4. 6-3. 6—2. De Zwitsersche ploeg was ten zeerste ver zwakt door het niet mede-spelen van Aescnli- mann. die geblesseerd was. De beide laatste enkelspelen van den wedstrijd Zuid-Afrika—Zwitserland hadden Zondag het volgende resultaat: Robbins (Zuid-Afrika) sloeg Fisher (Zwit serland) 810, 26, 61. 64, 64. F.llmcr (Zwitserland) sloeg Condon (Zuid- Afrika 1 6—4. 4—6. 6—4. 6—2. Eindstand 4—1, voor Zuid-Afrika. ItaliëOostenrijk (41) Uit Genua: Het dubbelspel werd Zaterdag door de Italianen Rado en Taroni gewonnen tegen Artens en Matejka met 63, 46, 46 62, 75. Italië kreeg daardoor de leiding met 21. De beide laatste enkelspelen hadden het volgende resultaat: De Stefani (Italië) sloeg Matejka (Oosten rijk) 6—3. 6—3, 4—6, 6—2. De Morpurgo (Italië) sloeg Artens (Oosten rijk) 4—6. 7—5, 6—3, 6—3. Eindstand 4—1 voor Italië. JapanIerland (50) Uit Dublin: De beide laatste enkelspelen werden Za terdag door Japan gewonnen. Satoh (Japan) sloeg Roegers (Ierland) 6—1. 6—3, 6—1, Nunoi (Japan) sloeg Mac Guire (Ierland) 4—6, 3—6, 6—4, 6—3, 6—3. Eindstand 5—0 voor Japan, die in de derde ronde te Berlijn tegen Duitschland uitkomt. HaarlemAnglo Dutch (19) EERSTE KLASSE Heerenenkel: H. A. C. van Riemsdijk v. v. T. Leyenaar 62, 46, 46. B. W- F. van Riemsdijk verl. v. D. Tesch- macher 26, 4—6. E. Kauffmann sl. G. Cas- tendijk 75, 16, 62. Damesenkel: Mej. S. de Josselin de Jong' v.v. mevr. Jonquière 06, 26, mej. I. Adams v- v. mevr. Kessels 26, 46. Gemengd dubbel: Mevr. Elhorst en H. A. C. van Riemsdijk v. v. Mevr. Jonquière en T. Leyenaar 63, 36, 16. Mej. S. de Josselin de Jong en W. C. Keur v.v. mevr. Kessels en L. Hoffmann 16 46. Heerendubbel: „Toreling" en H. A. C. van Riemsdijk v. v, T. Leyenaar en D. Teschma- cher 16, 64, 1—6. B. W. F. van Riemsdijk en W. C. Keur v. v. L. Hoffmann en G- Castendijk 36, 36. Damesdubbel: Méj. I. Adams en mevr. El- horst v. v. Mevr. Jonquière en Mevr. Kessels 1—6, 2—6. Ondanks het feit, dat Haarlem op Van Riemsdijk na, volledig was, heeft zij aan de Spanjaardslaan geen kans gezien om revan che te nemen, voor de in Rotterdam tegen Anglo Dutch geleden 9—1 nederlaag. Ook -op eigen terrein verloor zij met dezelfde cijfers. Alleen Kauffmann heeft het in zijn heeren- enkelpartij tegen Castendijk tot een over winning gebracht in 3 sets. Van de overige 9 partijen gingen er 6 in 2 sets verlóren, ter wijl slechts in 3 partijen 3 sets gespeeld, wijl slechts in 3 partijen 3 sets gespeeld werden. De gemengd dubbel partij van mevr. El- horst en H. van Riemsdijk'deed de hoop op een tweede punt ontstaan, toen de eerste set fraai met 6—3 werd begonnen, helaas trad in 2de set een inzinking in, die zich ook in de derde manifesteerde, zoodat ook deze partij hoewel eervol, voor Haarlem verloren ging. NED. LAWNTENNISBOND. De Uitslagen. EERSTE KLASSE. Ace—T.C.H. 10—0 Ileercn-enkelspel: Vinkesteyn slaat v. d. Stadt 60, 86; Tjoa slaat Bakker 119, 63; De la Beije slaat Nielsen 64, 62. Dames-enkelspel Mej. Lindonk slaat mej. de Jong 62, 4—6, 6—0. mevr. Ernst slaat mej. Cranenburgh 6—4, 6—8, 9—7. •Gemengd dubbelspel: Mej. Lindonk en Herwcijer slaan mej. Cra nenburgh en Blom 75, 108. Mevr. Ernst en de la Beije slaan mej. Verster en Nielsen 7—5. 6—3. Hccren dubbelspel: Herweijer en Tierie slaan Nielsen en Bak ker 63, 63. Tjoa en Vinkesteyn slaan Blom en van de Stadt 63, 61. Dames dubbelspel: Mej. Lindonk en mevr. Ernst slaan mej. de Jong en mej. Verster 64, 62. TWEEDE KLASSE: T.C.H. 2—Stadivo 2 5—2 T.E.D. 2—T.C.H. 3 4—3 Advantage—K.E.K. 70 Game and SetT.E.D. gestaakt met 41 voor T.E.D. Heemstede 1United T.C. 34 T.C.G.—Koog Zaandijk 2 6—1 Westrust—D.D.V. 4 4—3 AnimoWestrust 2 70 DERDE KLASSE. BonzoSpirit 25 T.C.H. 4Nieuwe Meer 16 Heemstede 2Joy 2 52 Duinlust 2Heemstede 3 52 Duinlus tV.V.G.A. 1—6 T.C.G. 2Enthousiasten 43 T.C.G. 3—T.H.C. '25 II 6—1 T.C.G. 4—P. J. 3 2—5 Bonzo 2Quick 16 Westrust 3P. J. 2 25 Westrust 4Rapid 25 AmsterdamM. H. C. (40) (OM DEN BLOEMEND AAL-BEKER). Zaterdagmiddag is tussehen Amsterdam en M.H.C. de eindstrijd om den Bloemendaal- beker gespeeld. Hoewel de Musschen flink partij gaven, konden zij toch niet tot scoren komen. Rust kwam met 20 en het einde met 40. De Amsterdammers wonnen dus den beker. De Bataaf. Zondag hield de H. S. C. „de Bataaf" te Halfweg een recordrit voor renners en toe risten over een afstand van 28 K.M., waarvan de uitslag was: l. T. RoskamD. Maas 0.48.7 uur. 2. J. Balk - C. Boogaard 0.49.2 uur. 3. P. KoeneJ. Balk 0.50.11 uur. 4. J. RijnsveldP. v. d. Doele 0.50.28 uur. 5 C. MolenaarC. de Koning 0.51.17 uur. 6. C. J. de JongH. J. Stoelman 0.51.27 uur. 7 J. AnspachJ. v. d Wal 0,51,45 uur 8 C. TienstraT. Ooms 0.52.12 uur. 9 F. ReekersK. de Reus 0.53.2 uur. 10 J. v. Pel G Wilderom 0.53.5 uur. H. S. V. „De Kampioen". Onder zeer groote belangstelling hield de bovengenoemde vereeniging een 20 K.M. han- dicaprit. Door het mooie weer kwamen er 46 deelnemers aan den start. De uitslag was als volgt: A- en B-klasse door elkander: 1 Meng. 2 Moerkerk, 3 ten Boom. 4 Hessels, 5 Fabet. C-klasse: 1. Grijmans. 2 de Leeuw, 3 Way- bocr, 4 Vintges, 5 Blokker. CRICKETBESCHOUWINCEN Ondanks het feit, dat de nieuwe eerste- klasse competitie een belangrijk grooter aan tal wedstrijddagen eischt, zijn de cricketers uit deze klasse nog steeds niet in den strijd geweest; en dat terwijl wij thans half Mei schrijven! Een tweede moeilijkheid is, dat noch het H. C. C.-terrein, noch het veld aan de Spanjaardslaan voorloopig voor cricket be schikbaar is, terwijl bovendien het V. O. C.- terrein door de jongste nederlaag tegen Vios vermoedelijk eerst half Juli vrij komt; hier bestaat evenwel de mogelijkheid, dat V.O.C. alsnog zal besluiten, haar wedstrijden op het overigens voor cricket veel te kleine Sparta- veld te spelen. Deze terreinmisère, die wij uitsluitend aan den langen duur van de voet balcompetitie te danken hebben, is tevens oorzaak, dat verschillende clubs nu achter elkaar hun thuisprogramma moeten afwer ken. hetgeen ongetwijfeld haar ongunstigen invloed op de sportieve resultaten niet zal missen. Nemen wij aan, dat Zondag 21 Mei met het eerste klasse programma een begin wordt gemaakt, dan zijn tot en met 3 September 18 speeldagen ter beschikking en wel: drie in Mei, vooropgesteld dan dat op Hemelvaarts dag een volledig programma wordt afge werkt: vijf in Juni, waardoor de beide Pinksterdagen moeten worden benut; vijf in Juli; vier in Augustus en één in September. Gelet op het feit, dat de eerste klasse uit ze ven elftallen bestaat, zijn er dus dertien speeldagen noodig voor de afwerking van het programma, mei dien verstande, dat op die dertien dagen steeds zes elftallen in het veld zijn. Het internationale programma vergt eveneens minstens twee of drie speeldagen, terwijl tengevolge van het besluit van de N. C. B.-vergadering, inzake verregende wed strijden, voor dit doel eveneens twee of drie speeldagen moeten worden gereserveerd. Alleen dus, wanneer van Zondag 21 dezer af elke speeldag ten volle benut wordt, kan deze zoo belangrijke competitie geheel wor den uitgespeeld. Dat hierdoor van de spelers het uiterste ge vergd wordt, is aan geen twijfel onderhevig. Hoe bijv. P. W. met haar vele jeugdige spe lers aan de moeilijkheden tegemoet zal ko men om, na het spelen van een serie thuis wedstrijden, week in, week uit, de verre reis naar het Westen te ondernemen, is ons voor alsnog een raadsel. Het resultaat zal dan vermoedelijk onvolledigheid zijn, met alle ge volgen van dien, waardoor het juiste beeld van de ranglijst wordt vertroebeld. Een eenigszins regenachtige zomer gooit alle plannen van onzen competitieleider in do war; dit alles hebben wij te danken aan de huidige voetbalmaatschappij. Ongeveer vijf tien jaren geleden bestond er zoo iets als een gesloten voetbalseizoen, weliswaar niet offi cieel, doch althans officieus. Zoodra Mei in het land was, werd met de cricketcompetitie een begin gemaakt; dan hadden vele cricke ters hun trialmatches in de laatste week van April achter den rug. In de zomermaanden werd naar geen voetbal gekeken en eerst met de Zilveren Bal-wedstrijden begonnen er weer teekenen van voetbalopleving te komen. Maar dan waren de volgelingen van „King Soccer" het voetbalspel niet moede, zooals thans. Van de huidige voetbalregeerders waren er toen velen, die met hun gesloten voetbalseizoen tevreden waren en er de groote voordeelen van inzagen. Destijds kwamen uitdrukkingen als: „overtraining", „voetbalmoeheid" e. d. niet voor! Juist daarom, allen die de Sport liefheb ben. hetzij cricket, tennis, athletiek, honkbal e. a„ vereenigt u, opdat ge althans krijgt waar ge recht op hebt, n.l. een gesloten voet balseizoen en vier maanden ongestoorde zo- mersport-beoefening. UMPIRE Haarlem wint met zes runs. Velen hebben Haarlem nu reeds te zwak voor de eerste klasse verklaard en daar dit jaar de onderste van de ranglijst aan het eind van het seizoen degradatiewedstrijden moet spelen, zou het er in dat geval leelijk uitzien. Maar ziet, Haarlem schijnt voor die overgangsklasse niets te voelen; zij heeft den eersten wedstrijd tegen V.R.A. in Amsterdam gewonnen. Weliswaar was V.R.A. niet geheel volledig, maar het zal dc Haarlemmers voor de komende wedstrijden veel zelfvertrouwen geven; iedere insider weet, dat dit bij cricket een zeer voornaam ding is. Bovendien heeft Haarlem toch werkelijk geen slecht elftal. Nu hebben vooral Van Dalsum en Kleefstra voor de runs gezorgd, maar een volgenden keer kunnen ook de anderen wel eens loskomen. Alleen de aanval kon wel eens zorgen geven, want hoewel De Ruig en Maas goede ope ningsbowlers zijn, zijn zij toch niet in staat om de heele innings door te bowlen; over goede changebowlers beschikt Haarlem niet. Voorloopig zijn er echter reeds twee pun ten binnen en dat geeft hoop voor de toe komst. V.R.A. wint den toss en verkiest eerst te batten. Glerum en Eigeman openen de in nings op het bowlen van De Ruig en Maas. Reeds op 16 is het openingspaar verdwenen, Glerum gebowled door De Ruig, die met den volgenden bal ook het wicket van captain Hamburger neemt. Aan den anderen kant neemt Maas het wicket van Wittebol ook voordat deze nog gescoord had. Dus op 16 reeds vier goede wickets neer. Dat ging dus al zeer voorspoedig, maar Laurence en De Waal doen de kansen keeren. Behalve het batten is ook het runnen van beiden uitste kend. De score stijgt nu zeer snel. Vooral als Laurence ingespeeld is vliegt de score om hoog. Eerst op 82 komt een einde aan dezen nuttigen stand, als de Waal op het bowlen van Maas een 4 slaat en daarbij ongelukkiger wijze op zijn wicket stapt. Spoedig hierna wordt ook Laurence het slachtoffer van Maas en hiermede is de grootste tegenstand overwonnen. De wickets vallen nu regelmatig met korte tusschenpoozen en op 115 valt het laatste wicket. Alleen Maas en De Ruig hadden de wickets genomen, terwijl er maar liefst 3 V.R.A."ers run out gingen De kans was er dus, want de aanval van V.R.A. is wel één van de zwakste van de eer ste klas, vooral nu v. Booven nog verhinderd was te spelen. Toch is ook bij Haarlem het begin tamelijk zwak, daar op 20 4 wickets zijn gevallen, maar evenals bij V.R.A., komt er nu ook bij Haarlem een opleving, v. Dal sum en Kleefstra weten een behoorlijken stand op te zetten. Vooral Kleefstra bat zeer nuttig en scoort vrij snel. Hamburger probeert ver schillende bowlers maar voorloopig zonder succes. In deze periode valt het op, hoe goed het veld steeds door Hamburger wordt uit gezet, geen run wordt cadeau gegeven. Op 81 wordt v. Dalsum door Glerum gecleaned en kort daarna valt Kleefstra op dezelfde manier als slachtoffer van Glerum. na een uitstekende 51 gescoord te hebben. Wanneer het V.R.A.-totaal is bereikt valt het wicket van Maas en daarna begint het nog te span nen. Ton zorgt dan met een single voor de winning hit. Op 121 sluit het Haarlem-totaal. De volledige scores ware; lste innings van V.R.A. W. Glerum, b. P. de Ruig 10 W. Eigeman, run out 2 W. Wittebol, I.b.w., b. Maas 0 Mi*. G. Hamburger, bowled de Ruig 0 G. Laurence, c. F. v. Dalsum. b. Maas 38 R. de Waal, hit wicket, b. Maas 23 H. Klink, bowled P. de Ruig 12 Th. Overing, run out i K. J. Leeser. c. R, Ton, b. P. de Ruig 1 Dirken, run out io T. Ing. Arkell, not out o Extra's 13 Totaal 115 Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Maas 14 3 28 3 P. de Ruig 14 3 42 4 F. v. Dalsum 3 0 12 J. Allart 3 0 15 lste innings van Haarlem. H. Healey, bowled Glerum, o R. Kammeijer, bowled Klink 2 J. Fortgens. bowled Eigeman o F. v. Dalsum, bowled Glerum 26 J. Allart. I.b.w. Ingl. Arkel 8 B. Kleefstra, bowled Glerum 51 P. de Ruig, c. Eigeman, b. Glerum 9 A. Maas. bowled Glerum 11 J. de la Mar Jr.. c. Glerum, b. Arkell 7 R. Ton, b. Dirken 1 K. Rijpma, not out 0 Extra's 6 Totaal 121 Bowlingcijfers: O. M. R. W. W. Glerum 22 8 45 5 W. Eigeman 14 8 17 1 T. Ingl. Arkell 7 3 22 2 H. Klink 11 2 24 1 Dirken 2 1 7 1 P. W.Rood en Wit. Deze wedstrijd is door P. W. met 21 runs op de eerste innings gewonnen. Het verslag zal in ons volgend nummer worden opgeno men. HAARL CRICKETBOND A. V. O. S.—C. V. H. 2. Gewonnen door C. V. H. met 39 runs en 5 wickets. C. V. I-I. wint den toss en stuurt A. V. O. S. het eerst naar de wickets. Reeds op 5 gaat Klaver run out, terwijl ook de verdere wickets regelmatig blijven vallen. Met een stand van 627 ziet het er voor de Ambtenaren niet rooskleurig uit. Brauckmann zorgt echter door solide batten voor eenige verbetering, zoodat het totaal 50 wordt, waarvan Brauck mann een keurige 21 not out en Chr. Klerk 11. G. v. Langelaar met 4—14 had uitstekend gebowld, verder O. Keyser 2—25 en A. Kroon 2—11. Voor C. V. H. openen C. J. Roodt en F. Wit kamp. Beide staan voorzichtig te spelen, de runs komen slechts langzaam. Eerst op 35 komt de scheiding, Brauckmann neemt op dat totaal in zijn eerste over 3 wickets. Dan krijgen de batsmen weer de overhand, zoodat spoedig het A.V.O.S.-totaal wordt genasseerd. Op 89 sluit aanvoerder Keyser de "innings, daarbij zelf met 34 not out blijvende. Verder hadden C. J. Roodt een verdienstelijke 23 en F. Witkamp 17. Extra's 11. De bowlingcijfers waren II. C. Klerk 2—31, V. J. v. d. Lijke 0— 24, Th. Hetem 08 en D. Brauckmann 315. C. V. H. n won dus met 39 runs, terwijl zij nog 5 wickets in handen had. BUITEN DE COMPETITIE. Flamingo Juniorestournooi. HAARLEM-JUN.—V. R. A.-JUN. Zaterdagmiddag zijn de voorronden van het Flamingo Juniores- Tournooi, dat ieder jaar gehouden wordt, begonnen. De Haarlem-jun. speelden op het terrein aan den Middenweg tegen een jeugdelital van V.R.A., maar hebben het niet tot de vol gende ronde weten te brengen. V.R.A. ging eerst batten en bracht het slechts tot 48. waarvan A. Logger er nog 23 had. De bowlingcijfers waren natuurlijk uitste kend. J. de la Mar 628 en H. Boeree 413. De eerste Haarlem-wickets vielen zoo snel, dat al spoedig bleek, dat Haarlem geen kans zou zien het lage V.R.A.-totaal te passeeren, Toch kwam er met den laatsten man op de mat nog spanning, vooral door A. Hartog, die net totaal nog tot 45 wist op te voeren, waarna hij echter gebowled werd. Hij alleen be reikte, met 12, de dubbele cijfers. J. Peters had met 617 het beste gebowled. Verder hadden A. Loggere 411, J. Beeghuis 04 en F. Tegelen 05. Haarlem verloor dus met slechts 3 runs. CRICKET IN ENGELAND Wij komen nog met een enkel woord op de zoo spannende ontmoeting Kent-Gloucester terug. Na de collapse van Gloucester in de eerste innings, die wij reeds in ons vorig ar tikel meldden, slaagde Kent erin een voor sprong van 60 runs te behalen, dank zij uit nemend batten van den All-England wicket keeper Ames. Gloucester's batsman Barnett wist evenwel, Freeman's prachtige bowlen ten ipijt, den grondsiag te leggen voor het fraaie totaal van 291. (Barnett 146). De finish was al zeer spannend, want niettegenstaande Ames nu met het slaghout faalde, wisten Chapman en Todd hun county bijna in vei lige haven te brengen. Goddard (671) bowl de evenwel onverbeterlijk, waardoor de favo rieten voor het kampioenschap juist 8 runs voor de victorie te kort kwamen. Het doet ons verder genoegen te kunnen mededeelen, dat Sussex er in slaagde, ook Northants met innings te kloppen, terwijl de volgelingen van Tate tegen Glamorgan de punten voor een voorsprong op de eerste in nings konden noteeren. Met dit al heeft Sus sex momenteel de leiding genomen, hetgeen voor Tate c.s. een welverdiende belooning is voor hun prachtig spel In de eerste wed strijden. Middlesex stelde in de tweede innings te gen Lancashire weer bar teleur, door op den vrij onbekenden bowler Booth (624) geheel te falen. Voor 69 runs zaten de Londenaars aan den kant. Het vrij goede totaal in de eerste innings kon hen natuurlijk niet red den, aangezien Lancashire door een score van 336 niet meer in gevaar kon komen. Nottinghamshire scoorde tegen Leicester goede totalen, n.l. 238 en 231. doch kon. dank zij den regen, geen volle victorie behalen. A. W. Carr c.s. moesten met den voorsprong op de eerste innings genoegen nemen; Lei cestershire scoorde n.l. 190 en 111 voor i wickets. Na de vrij onverwachte nederlaag van Kent tegen Gloucester heeft deze county, zij het dan ook na scherpen strijd, de 15 winstpun ten tegen het vrij zwakke Somerset weten te veroveren. De totalen van deze ontmoeting luiden: Somerset 165 en 110: Kent 205 en 122. Surrey behaalde op den Oval een fraaie over winning op Gloucestershire met 3 wickets in een wedstrijd van vrij lage totalen. Brown en Allom bij Surrey, Goddard bij Gloucester waren de prominente bowlers. De scores lui den: Surrey 228 en 1257; Gloucestershire 180 en 172. Ten slotte behaalde Warwickshire (315) tegen Hampshire (151 en 131) een even nor male als verwachte innings-overwinning. Oxford heeft aan Worcestershire uitste kend partij gegeven, ondanks matig Oxonian- aanvalswerk. De club van Root kon n.l. op 4679 sluiten, doch ook de University-verde- diging mocht er wezen; zij scoorde 383 runs waarvan Townsend 133. De tijd voor een be slissing was verder natuurlijk te kort. Goed batten in de tweede innings bezorg de aan de West-Indische gasten de eerste overwinning op een county-tegenstander. Essex was n.l. het slachtoffer. De totalen luiden: Essex 86 en 254: West-Indië 106 en 370 voor 6. Nu er één schaap over den darn is, zullen er wel meer volgen; toch moet erkend worden, dat het optreden van deze West- Indische ploeg qualitatief belangrijk minder wordt beschouwd, dan dat van eenige jaren geleden. Mogelijk dat Constantine. die tot nu toe nog niet voor de toeristen uitkwam, de zoo noodige verbetering brengt. Wedstrijden Bato. Onder leiding van den heer C. Th. Smal hield Bato onderlinge gymnastiekwedstrij- den voor alle afdeelingen in het Dienstge bouw voor Lichamelijke Opvoeding. Voor dames- en heexenwedstrijden traden als jury-leden op mevr. Goeting en de heeren J. Hop, W. H. Verkes, J. J. v. Doom en D. Jansen en voor de aspiranten-wedstrijden T.C.-leden van Bato. Blijkens de geleverde prestaties is Bato één van de vex-eenigingen uit den Kennemer Turnkring, waar in alle afdeeliixgen het peil boven het gemiddelde komt. Bij de dames len graad, moest mej. C. de Liefde de eerste plaats afstaan aan mej. Th. Smal, terwijl bij de le gxaads-heei-en A. I-I. van der Veldt eerst op het laatste oogenblik won van Jan Hoogstraate. De uitslagen luiden: Jongste meisjes: le gelid: 1. C. Toepoel, 2. M. Blei, 3. A. Bosman; 2e gelid: 1. G. Prent, 2. C. Toepoel, 3. M. Jansen, 3e gelid: 1. C. v. Del den, 2. C. Vei'kaaik, 3. A. Dikkeboom. Jongste jongens: 1. J. Guit, 2. T. Philippo, 3. A. v. Doom. Oudste meisjes le gelid: 1. P* v. Amstel, 2. B. Walbrink, 3. P. v. Heuven. 2e gelid: 1. A. Terhorst, 2. J. v. Maasdam, 3. M. War naar. Oudste jongens: 1. F. Guit, 2. H. Toepoel, 3. J. Apetz. Dames: le graad: 1. Th. Smal, 2. C. dë Liefde, 2e graad: 1. M. de Wilde, 2. C. Blei, 3e graad: 1. R. de Goede, 2. G-, v. d. Laan de Vries. Heeren: le graad: 1. A. H. v. d. Veldt, 2. Jan Hoogstraate; 2e graad: 1. W. v. Pelt, 2. K. Dikkeboom, 3e graad: 1. H. Poorter, 2. H. Deen. Fietstocht Turnlusï. De Chr. Gymnastiek Vereeniging Turnlust zal op Hemelvaartsdag een fietstocht hou den naar Bakkum, vanwaar een wandeling wordt ondernomen. De tocht is bestemd voor dames, heeren en oudste adspiranten. NederlandDuitschland. Na den reeds afgeschreven handbal-wed strijd Nederland-Duitschland zal nu ook de gymnastiekwedstrijd tussehen beidQ landen dit jaar niet plaats hebben. Afstandsmarschen. Zatei'dag werd de eerste marsch van den Kennemer Turnkring gehouden. De tweede marsch heeft a.s. Zondag plaats. Nat. hoofdklasse clubkampioenscKap. Door het bestuur van den Ned. Dambond is de „Haarlemsche Damclub" I en de Dam- vereeniging „Rotterdam" I om het Neder- landsche hoofdklasse clubkampioenschap de finitief vastgesteld op Zondag 28 Mei a.s. te Haarlem. Zaterdagmiddag werden de laatste drie par tijen om bovengenoemden wisselbeker tus sehen „K. R. A. S." en de Biljartclub der „So- siëteit Vereeniging" in het lokaal vaxx de eer ste gespeeld. De Haarlemmers wisten de overwinning te behalen met een voorsprong van niet minder dan 105 caramboles over 36 partijen van 30 punten. De eindstand luidt als volgt: „K.R.AS." 883 en „Sociëteit-Vereeniging" 988 caramboles. Na afloop had de uitreiking der fraaie prij zen onder eenige toepasselijke woorden van den voorzitter van „K.R.A.S.", den heer Pinto, plaats, Motorclub Haarlem. Zondag jl. oi'ganiseerde bovengenoemde vereeniging voor haar leden een terreinrit in den Ruigen Hoek. Voor dezen rit bestond zoowel onder de leden als van de zijde van het publiek groote belangstelling. In tegen stelling met andei-e terreini'itten werd dit keer eens proef genomen met een cii*euit, dat vier maal gereden moest worden. De routen, welke waren aangegeven door vlaggen, moesten door de deelnemers rechts worden gepasseerd. Voor het links vaxx eexx vlag voox-- bijrijden werd telkens vijf seconden bij den gemaakten tijd getrokken. De snelste tijd werd gemaakt door H.M. Bosmaxxs Jr. in 4 min. 28 1 5 sec. Daar deze echter één vlag links was gepasseerd werd H. Maarschalk eex-ste met 4 min. 29 2/5 sec. 2 H. M. Boesmans Jr. 4 mixi. 33 1/5 sec. 3 J. Peetoom 5 min. 2 3/5 sec. 4 P. Wïtteman 5 min. 4 3/5 sec. Ernstige valpartijen deden zich gelukkig niet voor, zoodat ook deze rit wederom een groot succes is gewoxxlen voor dc Mortorclub Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12