VICTORIA-WATER UIT HET BUITENLAND 1dékX. De Boodschap van Roosevelt. België. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 22 MEI 1933 TWEEDE BLAD Viermogendhedenpact door Duitschland, Engeland, Frankrijk en Italië aanvaard. Heden reeds parafeering te Cenève? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ITALIC. Het door Mussolini voorgestelde vier mogendhedenpact is volgens een United Press-bericht aan de Courant thans door de vertegenwoordigers van alle vier de landen, die erbij betrokken zijn, Duitschland, Enge land. Frankrijk en Italië, aanvaard. Deze vol komen overeenstemming werd naar dit bureau verder meldt, Zaterdag bereikt door dat Rijksminister Goering voor Duitschland en de ambassadeur De Jouvenel voor Frank rijk hun goedkeuring hechtten aan het pact. Mussolini heeft nu het ontwerp-verdrag. waarin de vier landen zich verplichten samen te werken om den vrede in Europa te hand haven, een overeenkomst die om te beginnen tien jaar van kracht zal zijn, naar Genève gezonden. Tevens is het naar de regeeringen te Berlijn, Londen, Parijs en Rome gestuurd ter officieele bekrachtiging. Ook Reuter meldt, dat men te Rome van oordeel is. dat het pact van vier nog slechts formeele bekrachtiging door de regeeringen behoeft. Als algemeen oordeel kan volgens bovenge noemd blad worden samengevat,, dat 'net sluiten van het pact, dat naar gemeld wordt vandaag te Genève zou worden geparafeerd, een belangrijken stap beteekent in de wereld in de richting van den wereldvrede, en een nieuwe bijdrage is voor de ontspanning, wsike reeds te Genève is Ingetreden. Men koestert voorts de hoop. dat de Ver. Staten, door een definitieve verklaring omtrent de toetreding van Amerika tot een consultatief pact, het hunne zullen bijdragen tot een nauwer inter nationale samenwerking, waarmede een nieuw tijdperk van vrede kan worden inge luid. Volgens de Daily Telegraph is duidelijk In den tekst aangegeven, dat het volstrekt niet in het voornemen ligt politieke oplossingen aan de kleinere Europeesche mogendheden te dicteeren. De definitieve tekst neemt ten slotte alle bezorgdheid weg. dat de bepalingen van het pact zouden vallen buiten het kader van het Volkenbonds-statuut. Er zal geen an der orgaan worden gebruikt dan de Volken bond, noch in zake de verdragsherziening, noch in zake de ontwapening. Duitschland's recht op gelijkheid van be wapening wordt bevestigd, op grond van de overeenkomst van December 1932, maar de practische doorvoering ervan zal in étappes geschieden. Aangezien het pact in zijn preambule zegt een instrument van den vrede te zijn. is het naar de meening van den cor respondent niet noodig geacht, een speciale formule in zake non-agressie, in den zin van Roosevelt's jongste boodschap, in het pact op te nemen. Verwacht wordt, dat de onderteekening van het pact te Rome zal plaats vinden. Men ver wacht dat Hitier, wiens definitieve afgezant Göring weer naar Berlijn is gestart, na door den Italiaanschen koning te zijn gedecoreerd met de hooge Italiaansche orde van den hei ligen Mauritius en Lazarus, zich waarschijn lijk te dien einde met de Pinksterdagen naar Rome zal begeven, aldus een telegram van de Daily Tel. Service aan de Courant. De aangekondigde buitenlandsche politieke redevoering van Mussolini in de Italiaansche kamer van afgevaardigden zal niet Dinsdag, maar heden Maandag tegen 17 uur worden uitgesproken. Frankrijk. Begrooting in den Senaat aangenomen. De Fransche begrooting in haar geheel, is, blijkens een Reutertelegram uit Parijs, door den Senaat met 236 tegen 17 stemmen aan genomen. Volgens dit budget bedragen de inkomsten frs. 45.581.134.509 en de uitgaven frs. 49.079.194.387, zoodat dus een deficit frs. 3.498.059.878 bedraagt. Aanvaarding van het plan- Mi acDonald. Naar het socialistische blad ..Populaire" verneemt, zou de Fransche regeering zich in den loop van een Zaterdag gehouden kabi netsraad principieel hebben uitgesproken voor aanvaarding van het Engelsche ontwa peningsplan. waarbij echter door den minis ter van marine krachtig verzet werd geboden. Daladier heeft ten slotte in zijn kwaliteit van minister van oorlog een formule doen aan nemen. volgens welke Frankrijk toestemt in het plan-Macdonald onder de volgende voor waarden: 1. Organisatie van een internationale ont- wapeningscontróle. 2. Etappegewijze uitvoering der ontwape ning. Regeering richt een manifest tot het volk. De Belgische regeering zal, naar Reuter uit Brussel verneemt, niet overgaan tot inflatie, waardevermindering van den franc of gedwon gen conversie van staatsleeningen. In een oproep tot de Belgische bevolking noemt de regeering dergelijke maatregelen rampzalig. Zij verzoekt den belastingbetaler onverwijld de verschuldigde belasting te vol doen zonder te wachten op het verstrijken van den wettelijk vastgestelden termijn. Ir. haar oproep verklaart de regeering wederom, dat zij aan fraude op elk gebied een einde zal maken en misbruiken zal onderdrukken. De uitgaven van den staat mogen, evenmin als die van den particulier, hooger zijn dan de inkomsten. Daarom moeten de staatsuitga ven verminderd worden en die verminde ringen zullen zeer be'.angrjk moeten zijn Diegenen, dit danrc'oor g troffen worden zullen die verlagingen moedig dienen te aan vaarden. t Eens te meer, aldus de oproep, maakt het land een moeilijken tijd door, eens te meer weet de regeering. dat zij kan rekenen op het verstand, de wilskracht en de rechtschapen heid van het Belgische volk. Dank zij diens hoedanigheden zal België zegevierend deze nieuwe beproeving doorstaan. Rusland. Een tweede boeteling dient zich aan. Na Kamenef heeft thans ook Zinowjef een verzoek ingediend om weer in de communis tische partij te worden opgenomen, zoo meldt Reuter uit Moskou. Beiden waren eenige ja ren geleden uit de partij gestooten, omdat zij zich verzetten tegen de politiek van Stalin. Evenals Kamenef dat eenige dagen tevoren deed, heeft nu Zinowjef een brief gericht tot het centraal-comité der partij, waarin hij zijn politieke fouten ten opzichte van de bin- nenlandsche en internationale politiek dei- partij erkent, zijn strijd tegen de partijleidin; veroordeelt en toegeeft, dat de partij onder leiding van Stalin geweldige successen heeft geboekt. Hij verzoekt mitsdien weer in de partij te mogen worden opgenomen, opdat hij in de gelegenheid kome door verderen ar beid zijn schuld tegenover de partij en het centraal-comité goed te maken. Denemarken. Vrees voor een Nazi-putsch in Sleeswijk. Bij de debatten in het Folketing eischte het lid der liberale boeren partij, graaf Hol- stein, o.a. van de regeering militaire maat regelen tot bescherming der grenzen en maatregelen tegen de nationaal-socialisti- sche beweging. Denemarken wordt uit het Zuiden door een gevaar bedreigd, aldus spre ker. Wanneer de zaken zich gunstig blijven ontwikkelen voor de nationaal-socialisten. zou men kunnen rekenen op een inval van ongeregelde troepen uit Sleeswijk. op de ma nier zooals Polen indertijd den Wilna-putsch heeft uitgevoerd. De Duitsche nationaal-so- cialistische beweging in Noord-Sleeswij k heeft zich de afscheiding van Denemarken ten doel gesteld en is dus onwettig, zoodat men haar kon verbieden. De predikant Schmidt, leider de Duitsche beweging in Noord-Sleeswijk zeide in zijn antwoord: Voor onderdrukking der Denen en germaniseering van het betrokken gebied, zoo verklaarde hij, heb ik mij nooit uitge sproken en ook in de toekomst zal ik dat niet doen. Duitschland denkt er niet aan ge weld tegen Denemarken te gebruiken. Aan het slot der discussie verklaarde mi- nister-president Stauning, dat hij zich niet wenschte uit te laten over veiligheidsmaat regelen in Noord-Sleeswijk. Natuurlijk zullen de grenzen met de aanwezige middelen be schermd en verdedigd worden. Men heeft echter niet het recht de Duitsche rijksregee- ring verdacht te maken door haar agressieve of gewelddadige bedoelingen toe te schrijven. China. Ihara, heeft, naar aan de Courant gemeld wordt, een bezoek gebracht aan den Chinee- schen opperbevelhebber aldaar. Ho Ying- tsjing. In het onderhoud, dat een zeer heftig karakter droeg, betoogde de Japanner, dat. indien de huidige toestand zou voortduren, hieruit de ernstigste consequenties zouden kunnen voortvloeien. Naar uit Tokio wordt gemeld, heeft een vertegenwoordiger van het Japansche minis terie van Oorlog verklaard, dat de jongste bomaanslagen op de Japansche consulaats gebouwen en op Japansche onderdanen te kalgan en Tientsin de Japansche regeering tot scherpe maatregelen dwingen. De Japan sche regeering was niet voornemens Peking Tientsin en Kalchan te bezetten, doch deze terroristische daden tegen Japansche onder danen dwingen de Japansche regeering thans tot bezetting van deze steden. Het Japan sche oppercommando heeft instructies ge kregen. den opmarsch naar Peking en Tsient sin te bespoedigen ten einde de Japansche burgers te beschermen De Japansche voor hoede-troepen rukken thans van twee zijden op Peking aan, waardoor de ongerustheid in de stad met het uur stijgt. Mislukte opstand in Tientsin. Het Japansche persagentschap Nippon Dempo meldt, dat in Tientsin een groote opstand van Chineesche troepen onder lei ding van Generaal Sjek--Hoeang-Ming heeft plaats gevonden en dat de militaire opper bevelhebber van Tientsin Joesoetsjoeng is vermoord. De opstand is echter mislukt, door dat de politie zich >iiet bij d£ op standelingen wilde aansluiten. In het ver loop van het oproer zou het station van Tientsin zijn gebombardeerd, waarbij hon derd Chineesche soldaten werden gedood. Ook op andere gebouwen zouden bomaansla gen zijn gepleegd. Aanslag op Japansche ambassade in Peking. Zondagmorgen vroeg verscheen voor het gebouw der Japansche ambassadé in Peking een Chineesche nationalist, die een handgra naat wierp naar den voor de ambassade op wacht staande soldaat. Japansche sol dat werd zwaar gewond. De wacht van de ambassade werd onmiddellijk gealarmeerd, de Chinees werd gegrepen en in de Japansche kazerne opgeslotenT Het gebeurde heeft in Peking ontzaggelijk opzien gebaard. De vertegenwoordigers der Chineesche regeering hebben de Japansche ambassade hun spijt over het gebeurde uit gesproken. Het telegraafagentschap Sjimboen Rengo deelt mede, dat de Japansche regeering op instigatie van het ministerie van Oorlog heden telegrafisch de Chineesche regeering een nota heeft doen toekomen waarin scherp wordt geprotesteerd tegen den aanslag op de Japansche ambassade in Peking. 8 evordert de «pij»verlering NEDERLANDSCHE MIJ. OBEPLAHNSTEIN NATUURLIJK BRONNVA I ER Opgericht 1887 (Adv. Ingcz. Med.) Zuid-Amerika. Einde van het conflict PeruColumbia? Thans wordt officieel bevestigd, dat tus- schen Peru en Columbia een accoord tot stand is gekomen over het geschil in zake Letieia. aldus meldt United Press aan de Tel. Zij is gebaseerd op ae jongste aanbevelin gen van den Volkenbond. Volgens dit accoord zal Columbia de plaats Guepi ontruimen, ter wijl Peru Letieia zal verlaten. Volkenbondsccmmissie naar den Gran Chaco. De oorlog tusschen Bolivia en Paragua was Zaterdag het onderwerp van bespreking in een buitengewone zitting van den Volken- bondsraad. Behandeld werd een bemiddelings voorstel, uitgewerkt door een commissie van drie. dat eenstemmig door de megendheden en Paragua werd aanvaard. De Boliviaansche vertegenwoordiger verklaarde, dat hij in structies van zijn regeering moest afwach ten. Volgens dit voorstel zou een derde mo gendheid na een uitgebreid onderzoek de grenzen tusschen de beide landen in den Grand Chaco, definitief vaststellen- Verder zouden de vijandelijkheden onmiddellijk moeten worden beëindigd en zou Paragua zijn oorlogsverklaring moeten intrekken. Door den Volkenbondsraad wordt een speciale commissie benoemd, die de plaats van de ar bitrageprocedure moet vaststellen. De besprekingen in den Raad werden laat in den middag verdaagd, totdat het antwoord van Bolivia zal zijn ingekomen PARUS NEEMT LES IN AFWEER TEGEN GAS-AANVALLEN. HET „PLAN Z." THANS GEPUBLICEERD. PARIJS. 20 Mei "Reuter). Het „plan Z. waarbij de gasbeschermingsdienst van Parijs wordt geregeld en dat tot nu toe zorgvuldig geheim werd gehouden, is thans door de pre fectuur van politie bekend gemaakt. Een aantal reserve-officieren is opgeleid in den beschermingsdienst tegen gas-aanvallen uit ae lucht. Zij zullen thans weer gemeentelijke ambtenaren, reserve-officieren, functionaris sen van het Roode Kruis en nationale veree- nigingen voor deze dienst opleiden, die dan op hun beurt weer de burgerbevolking les zullen geven. Tedere cursus zal bestaan uit twee lessen Stijgende onrust in Peking. Zaterdagmorgen hebben gedurende een half uur elf Japansche bombardementsvlieg tuigen laag boven de stad Peking gevlogen. Zij stegen daarna tot 5 duizend voet teneinde veilig te zijn voor het afweergesechut. De Japansche commandant te Peking, j 'Jff 1 y - «-I mar'.'' mi k; IK Dr. Schacht, de president van de Duitsche Rijksbank heeft een bezoek gebracht aan Londen, ivaar hij een bespreking hield, met den president van de Bank of England Montagu Norman. Hoe België reageert. Hef vertrouwt Hitier niet. (Van onzen correspondent). BRUSSEL, 19 Mei. Zij die zich een juist oordeel willen vormen over de houding der openbare meening in België tegenover Roosevelts oproep aan de wereld, moeten beginnen met een denkbeeld te krijgen van de algemeene geestesgesteld heid hier te land. In België, als overigens in Frankrijk, heeft het groote publiek nooit een oprecht en innig belang in de buitenlandsche politiek gesteld. Eerst door den oorlog en vooral door de ver wikkeling na den vrede qnt:taan is men zich bewust geworden, dat de internationale poli tiek óók de nationale overheerscht. En van daar dat men, aarzelend, onwillig, zich wat intenser met de Europeesche problemen is gaan bezig houden. Maar daarmede heeft men nog niet een waarachtige internationale gezindheid verworven. Men verbindt hier alle vraagstukken met het vraagstuk der lands- veiligheid. Wanneer een volk heeft geleden wat België van 1914—1918 leed is dat te be grijpen. Verder moet men als een feit vast stellen. dat de Fransch-Belgische pers, van zelf, onbewust, de temperatuur van de Fran sche pers aanneemt. Hieruit volgt dat men in de dagbladen van nu meer aandacht geschonken vindt aan alles wat Hitler's buitenlandsche politiek, welke België direct raakt, betreft, dan aan de Boodschap van den president der Vereenigde Sta' n. Dit is een beetje kortzichtig. Maar het is nu eenmaal zoo. Waar verder de Fran sche publieke opinie ten opzichte van Roose velt zéër lauw. half afwijzend, half onver schillig is. toont ook het Fransch-schrijvend ioumalist'mdom in België weinig enthou siasme. De Vlaamsche pers. die geesteV'k -"eel vrlier staat en waarin meer zin voor alles wat buiten de grenzen gebeurt hcerscht. onder scheidt zich hier gunstig van de Fransche. Men kan echter zeggen dat één angst Vlaamsche en Fransche, linksche of rechtscne pers. kortom alle redacties en alle lezers beklemt; een angst voortkomende uit de vragen: ..Welke redenen hebben wij om de tegenwoordige regeering van Duitschland te vertrouwen?" „Wat helpen alle plechtige be loften en afspraken, wanneer niet alle on derteekenaars zich loyaal, zonder voorbehoud en zonder bijgedachten hun handteekening eer aan doen?" „Welke waarborgen hebben wij dat Duitschland, ook al gaat het accoord met alles wat de volken op de basis van Roosevelt's oproep afspreken, niet in h e t g c- heim voortgaat met bewapenen, zooals het altijd een dubbele politiek gevoerd heeft, een openbare en een verborgene?" Welke ook de houding èn van de organen der openbare meening èn van de enkelingen ten opzichte van het Amerikaansche initia tief zijn moge: of men er enthousiast of aar zelend mede instemt: a 11 ij d wordt de on dergrond van oordeel en gevoel gevormd door het w a n t r o u w e n in Duitschland. Wanneer dat er niet was. zou men zonder aarzelen en volledig en met een heilig vuur de denkbeelden van Roosevelt overnemen. Maar nu redeneert men: wat baat onze ver voering van vrede, rust, harmonie, waar diént onze bereidwilligheid onze goede trouw, onze vriendschappelijke gezindheid toe, wan neer wij de kans loopen dat ook deze over eenkomst op een gegeven oogenblik als een vodje papier beschouwd wordt? Men geeft zich dikwijls niet voldoende rekenschap van diepinwerkende kracht van sommige formu les. Dat ongelukkige woord over België's neu- traliteitsverzekering. in 1914 gesproken, dat wreede woord van „een vodje papier" is hier niet vergeten en kan hier niet vergeten worden. En dat woord beheerscht. au fond. de houding van pers. repeering en volk in alle internationale aangelegenheden. Het leidende dagb'ari der katholieken ..Lc Vingtième Siècle" constateert met c^n na druk welke een bewijs van gelijkgestemdheid is: dat te Parijs de ontvangst van Roosevelt's woord zeer koud. ja slécht genoemd moet wor den. De „Soir" (neutraal' legt verband tus schen de gematigde uitspraken van den heer Hitier en de circulaire van Roosevelt, om weer op dezelfde quaestie terug te komen „Wanneer Duitschland bezield is met een ernstige, heilige vredeswil, waarom wil het tot eiken prijs weer volledig bewapend zijn?" „Le Peuple" (s.d.a.p.) begint met te zeggen: „Alle menschen van goeden wille zullen met vreugde kennis riemen van Roosevelt's mes sage, omdat die een straal van hoop brengt in een bijzonder sombere situatie". Maar eindigt aldus: „Zooals deze voorstellen thans voor ons liggen schijnt het ons toe dat een man die eerlijk, zonder geheime en onzuivere bijgedachten den vrede en de ontwapening wil. ze n i e t aanvaarden kan". „Vers l'Avenir" (r.k.) te Namen ziet in het Amerikaansche Staatsstuk een waarschu wing aan Duitschland en de practische waarde van Roosevelt's initiatief hangt alleen af van het feit of die waarschuwing begrepen zal worden. „La Gazette" (lib.) ziet slechts bluf In het stuk: „het is weer iets echt Amerikaansch, 100% Amerikaansch", smaalt het blad. En het eindigt: „Als altijd is ook dit weer eigen baat en holle woorden. Een ding staat vast: dat de heer Roosevelt de wereld niet redden zal!" De hoofdredacteur van „Het Laatste Nieuws" (neutraal) de heer J. Hoste verklaart dat België niets liever dan vrede, zekerheid, rust wil. Maar nog zoo pas heeft von Papen verklaard dat het pacifisme, dat de beweging voor volkenrecht en vrede uit Duitschland gebannen dient te worden. En hij vraagt zich af hoe het mogelijk zal zijn om ooit het standpunt van Roosevelt met het standpunt van Von Papen te vereenigen. Ten slotte geeft de „Luxemburger Zeitung" het leidende liberale orgaan van het Groot hertogdom duidelijk aan dat hoe gelukkig het initiatief en hoe verheven Roosevelts bedoe ling ook zijn moge. de practische waarde er van bepaald wordt door.... Duitschland's houding. Summa Summinarum: niemand heeft iets directs in te brengen tegen de Amerikaansche bedoelingen en tegen de Amerikaansche text, maar ieder voelt dat de kern der quaestie In Duitschland ligt en niemand is volkomen zeker van Duitschland's goede wil en Duitschland's politieke betrouwbaarheid. België is dus vriendelijk en dankbaar tegenover Roosbvclt gestemd, maar uiterst gereserveerd ten op zichte van Hitier en diens vredeswil. van twee uur. waarin voornamelijk het ge bruik van gasmaskers zal worden onderwe zen. theoretisch en practisch; zoo zullen de leerlingen o.a. een gaskamer, gevuld met traangas, moeten binnengaan. De fabrieken in en om Parijs, die kort geleden in verschil lende categorieën zij» ingedeeld voor het bie den van schuilplaatsen bn aanvallen uil de lucht, moeten nu een gedetailleerde opgave verstrekken van haar employés en de namen van hen, die de leiding zullen hebben bij het in werking treden van „plan Z.". SUCCES VOOR DE DUITSCHE DIERENBESCHERMERS. OVERHEIDSMAATREGELEN TEGEN MARTELING VAN GARNALEN EN KREEFTEN. KEULEN. 20 Mei. "Reuteru Onder Invloed van de actie, uitgaande van de Duitsche Ver- ecniging voor Dierenbescherming, heeft de Pruisische minister van Binnenlandschc Za ken bepaald dat garnalen en kreeften in de pan moeten worden gedaan wanneer het wa ter reeds kookt en niet wanneer het nog koud is. De dieren zullen dan toch nog wel hevig lijden, doch dit zal van zeer korten duur zijn, hetgeen niet geval is, wanneer het koude water geleidelik op kookhitte wordt ge bracht. Ook is het voortaan verboden ze schoon te maken zoolang ze nog teekenen van leven vertoonen. Ook het doodmaken van de visch moet op hunmane wijze geschieden en daarom moet levend gekochte visch voortaan eerst met een houten voorwerp worden verdoofd, al vorens de kop er af gesneden wordt. Dit geldt ook voor kikvorschen. Op overtreding van deze verordeningen staat een maximumstraf van twee weken hechtenis of 100 Mark boete. HEVIGE BRAND IN EEN LUNAPARK. Paniek onder de bezoekers. 75 GEBOUWEN EN TENTEN IN DE ASCII GELEGD. LONDEN. 21 Mei (V. D Gisteravond is in het Lunapark van het Kurhaus te Southend, de door vele Lonaenaars bezochte badplaats aan den Thcemsmond. een groote brand uit gebroken op een tijdstip, dat zich mede ten gevolge van het fraaie zomerweer .luizenden bezoekers op het terrein en in de verschil lende amusementsgebouwen bevonden. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan. Van de 250 gebouwen en tenten, die zich op het terrein bevonden, werden onge veer 75 door de vlammen aangetast, be schadigd of vernield, o.a. ook een klein die renpark. waarin zich apen. slangen en andere dieren bevonden. Onder de menigte onstond een paniek, die nog vergroot werd door een wilde kat, die uit de menagerie was ontsnapt en over liet terrein ronddwaalde. Het vuur tastte ook een schiettent, aan. waar duizen den patronen van klein kaliber explodeerden. Door de paniek werden velen onder den voet geloopen en een vijftigtal personen werd ge wond. De politie had de grootste moeite de menigte te verspreiden en ordelijk het terrein te doen verlaten. Na ruim twee uur werken slaagde de brandweer erin, den brand mees ter te worden. HET „GESCHRAPTE BEGRIP" PACIFISME. VON PAPEN NOG EENS OVER ZIJN REDE TE MüNSTER. BERLIJN. 20 Mee. 'Wolff.) Ter gelegenheid van de sluiting van het congres der interna tionale landbouweommissie heeft dr. Hugcn- berg een receptie gegeven ter eere van de buitenlandsche gasten. Hij sprak er zijn vol doening over uit. dat het congres een volko men succes is geworden. Ook vïce-kansclier von Papen hield een toespraak. Toen ik in mijn rede te Munster gezegd heb. aldus von Papen, dat het Duit sche volk het begrip „pacifisme" als levens vorm en levensopvatting uit zijn woorden boek heeft geschrapt, heb ik daarmede be doeld. dat de Duitschers wel den vrede wil len. omdat deze met hun zedelijke overtuiging overeenkomt, maar dat zij. evenals elk ander volk. geen vrede willen, die op zedelijk onmo gelijke bases opgebouwd wordt. Namens de buitenlandsche gasten sprak markies de Vogué een dankwoord, waarin hij zijn bijzondere voloening uitsprak over het feit, dat op de economische wereldconferentie een eensgezinde opvatting van de landbouw bonden. die in de internationale landbnuw- commissie vertegenwoordigd zijn, tot uitdruk king zal komen. jtaaiste ioHtetptijzeu ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f 2 30 Levering Mci*Junl WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A TELEFOON 16100 (Adv. Ingcz. Med.) AGENDA. MAANDAG 22 MEI Gem. Concertzaal. Haan. voorjaarsbeurs. 1.305.30 en 7.3011 uur. Luxor Sound Theater: „Titanen der Lucht" 8-15 uur. Palace: „Een droom van liefde". Op het tooneel: Sereno Trio Imitateurs. 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Het teeken des Kruïses". 7 en 9.15 uur. DINSDAG 23 MEI Kennemer Bankverceniging. Plein 8: Alge meene Aandeelhoudersvergaderin.:. 5 uur. Conc .rtgebouw: Voorjaarsbeurs, laatste dag.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5