ASPIRIN de wereld Hoe werkt ^ISFIBÏN N.V. Gerard A. van der Steur PALMBEACH 55.- HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 23 MEI 1933 CRICKET. K. C. HROOD EN WIT 2 Rood en Wit wint met 18 runs op de 2e in nings. De eenige wedstrijd, die voor de overgangs klasse was vastgesteld, had plaats op het R. C. H.-terrein te Heemstede. R. C. H. wint den toss en verkiest, eerst te fielden. Voor Rood en Wit openen Kruseman en Mr. Davidson, die beiden direct met eenige mooie slagen de bowlers Kuyt en Klein onder handen nemen. Eerst op 43 valt het wicket van Kruseman voor een mooie 21 bowled Blankenstein. Een run later gaat Mr. Davidson run out bij een snellen ingooi. Cha- pon gaat clean bowled Hellingman met een prachtige off break. Met 3 voor 48 ziet het er voor R. C. H. iets gunstiger uit. H. v. d. Berg en Van Lennep voeren echter de score weer wat op. Tenslotte gelukt het Kuyt óm de scheiding te brengen om met de beide vol gende ballen tevens de wickets te vellen van Gobcts en Kervel waarmede hij de hattrick verrichtte. In zijn volgende toer neemt hij 't wicket van v. d. Berg voor 16. Alleen Meinalda van Schouwenburg met 12 biedt hierna nog eenigen tegenstand, zoo dat wanneer de laatste man gebowled wordt het totaal sluit op 92. Kuit 5 voor 27. Klein 2 voor 31. Blanken stein 1 voor 14, Hellingman 1 voor 9. De innings van R. C. H. begint al slecht als Blankenstein op 3 reeds gevangen wordt. Op 8 gaat Hellingman lbw en op 15 is de Jong op een te scherpe run out. Met 3 voor 15 staan de kansen dus al heel ongunstig. Scheen en Radsma laten echter den moed niet zakken en weten met forsche slagen de kansen iets te verbeteren. Op 42 wordt Radsma echter in 't verre veld voorl7 gevan gen- Welk lot Scheen met 31 eveneens onder gaat. De staart roer zich niet te heftig, zoo dat op 76 allen een beurt hebben gehad. Van Lennep 5 voor 30 Chapon 4 voor 30 Franken 0 voor 12 en Mr. Davidson 0 voor 6. R. C. H. stuurt R. en W. nogmaals in om te trachten een beter resultaat te verkrijgen en in den beginne liet het zich aanzien, dat zij daar wonderwel in zouden slagen daar op 17 reeds 5 wickets down waren. Gobets en Kervel met resp. 20 en 19 runs maken het den R C. H.-aanval wat lastiger. Op 70 komt een einde aan de Rood en Wit innings. Kuit 2 voor 29, Klein 4 voor 19 en Hellingman- 2 voor 21. Het geboden consigne hitten heeft niet het gewenschte resultaat gehad Alleen Radsma 21 en Kamoen 13 wisten de dubbele cijfers te halen en het totaal werd 68. Van Lennep 033. Chapon 2 voor 16, Mr. Davidson 012. Franken 7 voor 6. Rood en Wit 2 won dezen aangenamen kamp tenslotte met 18 runs op de 2e innings. C. V. H. I—V. V. V. II. Engelgeer wint voor V.V.V. d etoss en gaat batten. Hij opent met Wessel welke laatste spoedig verdwenen is, gevangen door Vogel sang op het bowlen van Zeeuwe. Nieda die hierna Inkomt zet met zijn captain een goede stand op die eerst op 67 wordt onder broken. als Engelgeer l.b.w. Roodt gaat. Twee ballen later wordt Pastenning door Keyser gevangen. Ook Alders maakt het niet lang maar de daarna inkomende Davidson doet met zijn free hitten het totaal om hoog vliegen. Nieda wil zich niet onbetuigd laten.cn scoort op 2 achtereenvolgende ballen 2 zessen. Op 134 komt de scheiding als Nieda voor een schitterend gespeelde 64 door Zeeuwe wordt gebowld. 30 runs' later is bet de beurt voor Davidson om voor een harde 40 te vertrekken. Daarna gaat het sneller en op 184 is het afgelo'open, M, Engelgeer 20, G. Nieda 64 (7 x 4, 2 x 6) R. A. G. Davidson 40, J. Alders 11. Bowling- cijfers C. V. H.: A. Roodt 2—58, G. Zeeuwe 3—47: A. van Roon 1—25, G. v. Langelaar 4—25, O. Keyser 09. De C.V.H.-aanvoerder besluit op den tijd te gaan spelen en met nog 3 uur speeltijd openen J. Koch en D. de Vos. Met de thee zijn beiden not out. Eindelijk wordt de Vos te wild en wordt door Pastenning in de slips ge vangen. De volgende batsmen maken het niet lang maar Roodt en Keyser verdedigen zoo stug dat de V. V. V.-bowïery voor een hope- looze taak staat. Zeven bowlers probeeren hun krachten maar beiden zijn vastbesloten en weten de tijd dan ook uit te spelen. Totaal 974 waarvan D. de Vos 20, A. Roodt 11 n.o. O. Keyser 35 n.o. Bowlingcijfers C.V.H.: G. Nieda 3—8. F. Pastenning 028, R. David son 0—6. H. Wessel 0—15, M. Engelgeer 1—8. J. Alders 0—8, Jos. Hendrix 0—6. HANDBOOGSCHIETEN. DE JONGE BATAVIEREN TE BLOEMEN- DAAL. Zondag had op de banen van de Handboog schutterij De Jonge Batavieren te Bloemen- daal 't koningschieten plaats Het koning- schieten is een jaarlijksch feest dat door alle handboog-schutterijen gehouden wordt. De hoogste schutter van Zondag is dan de ko- nlpgSefcaait hij dit drie jaar achtereen, dan wordt hij keizer. Zo# gebeurde het ook Zondag bij de Jonge Batavieren. Te kwart over elf uur werd be gonnen. De heer Van Alphen, die twee ]aar achter een koning was, had een zwaren strijd, voor namelijk tegen de jongere schutters. Er werd heel goed geschoten. G. Roosen blonk in de eerste partij bijzonder uit, terwijl J. Duljn, die de keizer der vereeniging is, van de Jon ge Batavieren zijn pijl steeds in en om de roos schoot. Van Alphen had zooals reeds gezegd een zwaren strijd om zijn koningschap; hij moest bij de laatste 4 schoten zien dat de jongeren hem het ontnomen. Maarten werd koning met 112 punten. Dit is een mooie prestatie voor een jongen schut ter. Eekhout werd „Ridder" met 109 pun ten. De volledige uitslag is als volgt. De heer Maarten, koning. 112 punten, ae heer Eckhout. ridder. 109 punten; de heer Duvn. keizer 108 punten; de heer van Alphen afgetr. koning 105 punten; de heer Roosen 62 punten; de heer Erkamp 90 punten; de heer van Roode 89 punten; de heer Smit -9 punten; de heer Spronk 76 punten; de heer de Beer 72 punten. Na afloop overhandigde de voorzitter. ~e heer De Beer, met een toepasselijk woord dc prijzen. WANDELSPORT. MARATHON HAARLEM. Dl dë j.l. gehouden ledenvergadering werd gesloten de naam Jan Passtoors niet meer te voeren en dien te veranderen in ..Marathon" Haarlem. Het secretariaat blijft bij J. C. H. Stelleman, Dr. Schaepmanstraat 127. DE WANDELTOERIST. Zondag nam de H.W.S.V. ,.de Wandeltoe rist'deel aan den door de vereeniging „De Volen wij kers" uitgeschreven marsch van 25 K.M. Ondanks de warmte volbrachten allen de tocht, waardoor men allen in het bezit kwam van een zilveren bekertje, Tevens kreej de vereeniging een grooten zilveren beker als grootste groep. Met Hemelvaartsdag neemt „De Wandeltoe' rist" deel aan den Naardenschen marsch van de „Trekvogels" van 40 K.M. Ook houdt zij een trainingmarsch van 25 K.M., vertrek 9 uur van „Populair". KORFBAL. D.T.V. 3—SPORT VEREENT 1 (1—2). Eindelijk is dan deze wedstrijd gespeeld. Met een zeer onvolledig twaalftal gingen de Bloemendalers naar Amsterdam om de hek kensluiters in hun laatsten wedstrijd van dit seizoen te ontmoeten. De twee punten hebben ze mede kunnen nemen, want met 12 werd de thuisclub ver slagen. op het grint-terrein (Parkschouw burg) waar het in deze hitte zoo ontzettend kan stuiven waren de Amsterdammers het eerst ingespeeld, doch de gasten hielden zoo danig stand dat vóór de rust de mand niet door hen werd gevonden. Ook de S.V. aanval slaagde daarin niet. zoodat met blanken stand werd gedraaid. Na de rust ongeveer denzelfden gang va.n zaken. In het veld gaven de twaalftallen el kaar weinig toe en beurtelings kwamen de korven in gevaar. Plotseling een felle D.T.V.- aanval en het is 10 S.V. zag het gevaar bijtijds in en trachtte den wedstrijd minstens gelijk te brengen. Mej. R. van Asselt gelukte dit met een goed schot. (1—1). En zoowaar maakte P. Zwiep er weldra 12 van. welke stand tot aan het einde bleef ge handhaafd. Beide verdedigingen deden keurig werk, zoodat niet meer werd gescoord. SPORT VEREENT II. Sport Vereent II is door den N.K.B. aange wezen tot het soelen van promotie-wedstrij den E.K.B.-N.K.B. GOLF KENNEMER—DEN HAAG (4—4). Op de banen van de Kennemer Golf en Country Clu bte Zandvoort had gisteren de handicap competitie-wedstrijd Kennemer Den Haag plaats De uitslag van de foursomes luidt; D. Dyserinck en E. Lefèbre verliezen van F. G. Waller en A. C. Vlielander Heyn 32. Mr. Ter .Haar Romeny en J. W. Nienhuis winnen van A. Rueb en A. C. Baron van Heerdt 53. E. A. Veltman en F. C. Nurse verliezen van mr. M. C. Gallois en H. A. Gijs- berti Hodenpijl 42. De uitslag van de singles luidt: D. Dyse rinck verliest van mr. Gallois met 1 down. Mr. Ter Haar Romeny wint van A. Rueb 1 up. J. W. Nienjiuys wint. van F. G. Waller 2—1. E. Lefèbre speelt all square met A. C Vlielander Heyn. E. A. Veltman verliest van A, C. Baron van Heerdt 4—3. F. C. Nurse wint van Gysberti Hodenpijl 31. Totaal uitslag Kennemer—Den Haag 4—4. VOETBAL. KiNHEIM NAAR ALPHEN a. cl. RIJN. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) trekt Kinheim naar Alphen a. d. Rijn om daar uit te komen voor den Rijnland-beker. De deelnemers aan dit tournooi zijn Alphen, Vios (bekerhoudster). Gouda en Kinheim. Op den 2en Pinksterdag hebben de eind strijden plaats ATHLETIEK. HAAGSCHE ATHLETIEKKRING—HAARLEM. De Uitslagen. 100 Meter: 1 B. Jansen Haag 11 sec. 2 A. Blik Haarlem 11.4 sec. 3 Klazema Haag 11.4 sec. M. Voogd Haarlem. 5 G. Bijlstra Haag. 6 G. N. Rinkel Haarlem. 200 Meter. 1 B. Jansen Haag 22.7 sec. 2 A. Biik Haarlem 23.4 sec. 3 G. Bijlstra Haag 23.9 sec. 4. M. Voogd Haarlem 25 sec. 400 Meter. 1 J. v d. Booren Haarlem 52.1 sec. 2 Geurts Haag 52.2 sec. 3 de Waele Haag 52.3 sec. 4 W. Kaan Haarlem 1500 Meier. 1 J. Brandenburg Haarlem 4 min. 20.2 sec. 2 H Scheraenhuyzen Haarlem 4 min. 20.3 sec. 3 J Dop Haag 4 min. 20.4 sec. 4 Balder Haag. 5 Le Mail' Haag. 6 H Sassen Haarlem. 3000 Meter. 1 de Groot Haag 9 min. 50 sec. 2 Maas Haag 9 min. 55.6 sec. 3 Peu Haag 10 min. 9 1 scc. 4 Griffioen Haarlem 10 min. 17.8 sec. 5 A. v. d. Boovon Haarlem. 6 Buis Haarlem. 4x100 Meter. 1 Haag 44.7 sec. Haarlem ge- disqualificeerd. 10x100 Meter. 1 Haag 1 min. 52.1 sec. 2 Haar lem 1 min. 53.6 sec. 800 Meter Juniores. 1 v. Mans Haarlem 2 min. 8 sec, 2 Herfst Haarlem 2 min. 9 sec. 3 v. Mals en Haarlem 2 min. 13 sec. 4 v. Viersen Haag Verspringen. 1 de Boer Haag 7.02 M. 2. Mul ders Haarlem 6.80 M. 3 Karman Haag 6.44 M. 4. v, Musseher Haarlem 6.29 M. 5 Colijn Haag 6.21 M. 6 Erlings Haarlem 5.89 M. Hoogspringen. 1 Jans Haag 1.836 M. 2 Kla zema Haag 1.75 M 3 Krijgsman Haag 1.75 M. 4 W. Kaan Haarlem 1.70 M. 5 Sooor Haarlem I.65 M. 6 Veurman Haarlem 1.65 M. Speerwerpen. 1 Visser Haarlem 52.66 M. 2 Koster Haag 49.90 M. 3 Krijgsman Haag 3.44 M. 4 Karman Haag 41.91 M. 5 Over Haar lem 40.08 M. 6 Rinkel Haarlem 39.06 M. Kogelstoot en 1 de Bruvn Haag 13.60 M. 2 Houtzager Haag 12.61 M. 3 Hogendiik Haag II.64 M. 4. v d We! Haarlem 10.85 M. 5 Obo- rink Haarlem 10.23 M. 6 Veurman Haarj^m 9,78 M. Puntentelling: Haarlem 83. Haag 112. ONTSPANXINGSVERFFNTGING „ONS GENOEGEN". Ter gelegenheid van het 7-jarig bestaan van bovenvermeld^ vereeniging geeft zij op Zaterdag 27 Mei in den H.K.B. een feest avond voor hare leden en donateui's. Het duo Busch uit Amsterdam, de tooneelclub van O. O. G. en „The Musical Lunatics" zullen hun medewerking verleenen, terwijl laatst genoemde band ook de dansmuziek zal ver zorgen Het bal staat onder leiding van den heer W. Fortgens. Ons bloed voorziet alle organen van ons lichaam met de voor het leven belangrijke stoffen, terwijl de verbruikte, waardelooze stoffen worden uitgescheiden. Wanneer nu de spieren het slacht offer van een te sterke of te plotselinge afkoeling worden, dan raakt deze functie van het bloed, die men als .stofwisseling* bestempelt, gestoord, zoodat vergiftige stofwisselingsproducten in het bloed achterblijven; als gevolg daarvan kunnen ont stekingen ontstaan. Dergelijke aandoeningen zijn als .spit in den rug" en .rheumatiek" bekend Aspifin-tabletten oefenen een regelenden invloed uit op bloeds omloop en stofwisseling, zoodat de vergiftige stoffen "worden uitgescheiden. Hierdoor wordt de oorzaak van de ontstekingen weggenomen. Bovendien stillen de Aspirin-tabletten de pijnen. Alleen yan een volkomen zuiver, onschadelijk middel moegt Gij een ideale werking verwachten. Vraagt daarom steeds uitdrukkelijk Aspirin-fabletien, gemerkt met hef Bayerkruis. (Adv. Ingez. Med.) FLANNELS -TROPICALS - FRESCO'S Voor den Politierechter. EEN HARIG GEVAL. Wanneer slager of kruidenier een klant heeft, die vergeet zijn rekening te betalen en hij komt dien klant op den eersten zomer- schen dag tegen in een splinternieuw wandel- costuum, bestaat er kans, dat slager of krui denier dien klant onvriendelijk aankijkt en zelfs meent hem attent te moeten maken op de loopende rekening. En zoo is het zeer verklaarbaar, dat de juffrouw, die te IJmuiden met twee kinderen liep te wandelen en daar een andere juffrouw tegenkwam, die haar jongste in een fonkel- nieuwer.. modieusen kinderwagen vervoerde, ontstemde bij het zien van dien wagen, want zij had, naar zij beweerde, een vordering op die juffrouw en die vordering bleef al langen tijd vordering. Er ontspon zich een gesprek over het wen- schelijke de schuld te betalen en de schuld- eischeres haalde een papier te voorschijn, dat als stuk van overtuiging moest dienen. De juffrouw aan den kinderwagen greep dit papier en scheurde het stuk, wat zij eerst wel ontkende, maar welke verklaring zij, toen er getuigen gehoord waren, beter vond te wijzi gen in: „ik weet het niet meer", wat wel zoo veilig was. Maar de greep naar het. pa pier was het begin van de vijandelijkheden, die volgens een mannelijken scheidsrechter hiertoe leiden, dat de twee juffrouwen, haar kroost vergetende, zoo stevig aan elkaar werden gehecht, dat er nog een tweede scheidsrechter noodig was, om ze van elkaar los te maken en hierbij bleef een bos haar van de bezitster van den wagen op het slag veld achter. Een of ander nam bezit van die reliqui, die door de politie in een verzegelde envelop bij den rechter werd bezorgd. De rechter opende de envelop en toonde het deel van den hoofdtooi, voorzichtig tusschen duim en wijsvinger vastgehouden en de kleur stemde overeen met wat de juffrouw van den wagen nog over had. Verdachte en ge tuigen waren het er o.ver eens, dat dit haar aan de juffx-ouw was ontrukt, waarop de lok voorzichtig werd neergelegd. Maar waar het om ging, was, of de juf frouw van de schuldvordering die lok had uitgetrokken, wat waarschijnlijk leek en waar voor zij dan ook gedagvaard was. doch uit trekken is een actieve beweging en nu deden zich drie mogelijkheden voor: óf de juffrouw van de schuldvordering had getrokken, óf zij had alleen het haar vastgehouden en de ander had het hoofd teruggetrokken, óf eindelijk, de scheidsrechters hadden den af stand tusschen de beide juffrouwen vergroot, terwijl de eene met de hand in het haar van de ander zat en dan hadden feitelijk de scheidsrechters het haar uitgetrokken. Dat was een harig geval en de rechter zat met de handen in het haar. figuurlijk gesproken, vooral toen de eene scheidsrechter het niet onwaarschijnlijk vond, dat het zijn kracht was. die het haar had losgemaakt. De kinderwagen, het stukscheuren van de schuldbekentenis of wat het dan was geweest en de onzekerheid over de verschillende krachten, die hadden gewerkt, dat alles maakte, dat officier en rechter niet over tuigd waren van opzettelijke mishandeling, zoodat vrijspraak volgde met bevel dat het haar aan de oorspronkelijke eigenares zou worden teruggegeven, wat de deurwaarder met een plechtig gebaar deed. LET OP JE WOORDEN. Als de IJmuidenaar. die terecht stond, aan het zeestrand had gestaan met niets anders voor zich dan de zee en hij had dan geroe pen: dief! dan ware hij niet voor den politie rechter verschenen; misschien beliep hij de kans, dat een dokter hem met belangstelling zou gadeslaan, want het moge dan waar, wat. de man beweerde, dat iemand op straat wel eens een uitroep doet, zoo maar zonder eenige reden op straat roepen; dief! dief! dat was den politierechter te kras en als die dat tc kras vindt, beteekent het, dat hij veronderstelt, dat de verdachte staat te lie gen en een rechter voor een Joris Goedbloed aanziet en dat doet den verdachte geen goed. Dat hij dief had geroepen, gaf verdachte toe en ook. dat hij het had geroepen, toen de heer S. passeerde en tevens, dat hij dien heer S. niet goed gezind was. Maar wat al erg dom was, was. dat hij beweerde, geen verklaring voor de politie te hebben afge legd. terwijl er een proces-verbaal van ver hoor was en daarin stond ook nog, dat ver dachte gezegd zou hebben, op den heer S. doelende: Als hij geen dief was. waarom keek hij dan om? De heer S. zei. dat hij al veel last van den man gehad, de politie had er bijgevoegd, dat verdachte een schreeuwer was en de houding ter terechtzitting was niet in staat den rech te gunstig te stemmen. Het woord dief kostte den man f 25. Hoeveel woorden moet je daar niet voor zeggen om dat te verdienen? EEN NETTE MENEER. De meneer was niet verschenen; 't is te hopen, dat hij nog genoeg schaamtegevoel had om weg te blijven, ofschoon zijn optreden zou doen vermoeden, dat hij dat artikel niet voerde. De meneer die in Rotterdam moet wonen, was te Velsen de woning binnenge komen waar zijn vrouw en dochter verblijf hielden mogelijk was !t toen nog zijn wo ning en na zijn vrouw op de liederlijkste manier te hebben uitgescholden, was hij naar boven gegaan, naar de 18-jarige doch ter, die reeds te bed lag, had haar eerst even fijn betiteld als de moeder en alsof het niet genoeg was, het meisje geslagen en tegen het hoofd geschopt. „Hij was dronken", zei de vrouw en hij drinkt veel; reeds eenige keeren was hij voor dronkenschap veroordeeld. Dronkenschap is geen excuus, eerder een verzwarende omstandigheid. Officier en rechter vonden het schandalig wat de man gedaan had en beiden gaven aan hun gevoelen uiting door een strenge straf te vragen en te geven. Drie maanden kreeg de meneer. ARROND.-RECHTBANK. Anthraciet en werkloozen. De rechtbank sprak de vier bewoners van Krommenie vrij. die terecht hadden gestaan wegens het weghalen van anthraciet /an een terrein der gasfabriek. Geëischt was 2 maanden gevangenisstraf tegen ieder. Verde- ger was Mr. S. de Jong te Amsterdam. Opruiing. De juffrouw, die terecht had gestaan we gens het verspreiden van een geschrift, waar van de inhoud opruiend werd geacht, werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf overeenkomstig den eisch. „HARLEKIJNTJE OP REIS". Anna Klaasen's Ivindertooneet. De directie van Anna Klaasen's Kinder- tooneel deelt'ons mede, dat zij het voorne men heeft, daar de eerste uitvoering hier ter stede van „Harlekijntje op Reis" voor zoo'n volle zaal heeft plaats gehad en zoo'n uit bundig succes bij het jeugdige publiek mocht oogsten, een reprise te geven van dit vroolijke kinderspel, en wel op Donderdagmiddag (Hemelvaartsdag) om 2 uur in den Stads schouwburg alhier. Wederom zal mevrouw Anna Klaasen als het bekende, lieve „Grootmoedertje" een le- - vensgroote karakterpop „Harlekijntje" en twee boeken in prachtband: „Harlekijntje op Reis", gratis onder het'jonge volkje verlo ten. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoetestraat: Maandag 138 porties, Dinsdag 134. Woensdag 122, Donderdag 137, Vrijdag 131. Zaterdag 120. Overtonstraat: Maandag 157 porties, Dins dag 160, Woensdag 133, Donderdag 142, Vrij dag 152, Zaterdag 127. Byzantiumstraat: Maandag 104 porties, Dinsdag 109. Woensdag 99, Donderdag 99, Vrijdag 103. Zaterdag 96. Bovendien werden dagelijks 70 porties ver strekt aan de scholen voor Buitengew. L. O. EEN ZILVEREN JUBILARIS Donderdag a.s. 25 Mei. Hemelvaartsdag, herdenkt de heer H. G. Surendonk, Rolland straat, den dag. waarop hij 25 jaar geleden als meesterknecht in dienst trad bij de fa. A. van der Meer. KI. Houtstraat alhier. Hij zal dan gedurende ruim 55 jaren 111 hetzelfde vak werkzaam zijn geweest. Zijn vakkennis is dan ook groot. Ondanks zijn gevorderden leeftijd (hij is 71 jaar oud) is de aanstaande jubilaris nog in het gelukkig bezit zijner welhaast onvermin derde krachten. Het zal hem zeker op zijn jubileumsdag niet aan blijken van belangstelling en waar deering ontbreken. VEREENIGING ONDERLING GENOEGEN. Bovengenoemde vereeniging geeft op Zon dag 28 Mei in de Gem. Concertzaal weer een van haar bekende filmmiddagen. Als hoofd nummer draait de film „De kinderen van ka pitein Grant" in 7 ac.ten. Verder zijn er klucht en teekenfilms. Dit is de laatste film van het seizoen. FEESTAVOND „DE SIERKAN" Ter gelegenheid van haar tweejarig be staan hield de Haarlemsche Voetbalvereni ging „De Sierkan" Zaterdagavond in het ge bouw van den Haarl. Kegelbond een feeste lijke bijeenkomst, die druk bezocht was. De voorzitter, de heer De Graaff. opende het feest met een hartelijk welkomstwoord, waar bij hij een bijzonder woord van dank bracht aan de directie van de Melkinrichting „De Sierkan" voor de door haar geschonken l plaque. Verder op den avond werden de prijzen, die bij de nedêiiaagwedstrijden van „De Sierkan" gespeeld zijn. uitgereikt. De avond werd opgeluisterd met muziek, zang en voordracht: vooral het duo Van Tongeren had een dankbaar applaus in ont vangst te nemen. Het feest werd gesloten met een gezellig bal onder leiding van den heer Van Tongeren. AUTOMATISCH TELEFONEE- REN MET DE BOLLENSTREEK. IN JULI „SNELVERKEER O.A. MET LISSE. Onlangs meldden wij. dat voor Amsterdam „snelverkeer" per telefoon wordt ingesteld met Den Haag. Rotterdam en eenige andere plaatsen. Men kan daarbij door een bepaald nummer te draaien, bijvoorbeeld 00. zich zelf verbinden met de gewenschte plaats om daarna, zonder tusschenkomst van de tele foonjuffrouw het plaatselijke nummer van vijf of zes cijfers aan te slaan. In Juli zal, naar wij vernemen, eeh derge lijk telefoonverkeer tot stand komen tus schen Haarlem en de plaatsen Lisse, Sussen- heim en Noordwijkerhout. Door eeja bepaald, nog vast te stellen nummer te draaien, zullen de abonné's van de alsdan geautomatiseerde netten aldaar zich met het net Haarlem kun nen verbinden, waarna zij het Haarlemsche nummer kiezen. Omgekeerd van Haarlem uit zal men nog de bemiddeling van een telefo niste noodig hebben, 's avonds echter zal een automatische doorverbinding ,tot stand komen. Aan het eind van het jaar zaïllen dan de netten Hillegom en Bennebroek geautoma tiseerd en op deze wijze aangesloten worden en volgend jaar komt er waarschijnlijk IJmuiden bij. Aldus naderen wij steeds verder tot den tijd, waarop heel Nederland automa tisch verbonden zal zijn, hetgeen men over 15 jaar hoopt bereikt te hebben. Met Amster dam zuil enwij echter voorloopig nog via een telefoniste moeten vei'bonden worden, hoewel men hier ook van „snelverkeer" spreekt, wegens het groote aantal lijnen, waardoor wij verbonden zijn. Wij vestigen er nog de aandacht op, dat de wijziging geen invloed heeft op de tarieven. FEESTAVOND „NIENEBOKOS". De afdeeling Haarlem van den Nieuwen Ne- derlandschen Bond van Koffiehuishouders en slijters „Nienobokos" viert het eenjarig bestaan Dinsdag 23 Mei met een feestavond in gebouw Flora aan het Pretoriaplein. De heer A M. van Egmond, voorzitter der afdee ling zal een inleiding houden, de heer J. G. Ruppert. secretaris der afdeeling zal een woord van vreugde en een woord ter opwek king" spreken. Verder is er een cabaretpro gramma. JONGEREN VREDESACTIE. Vrijdagavond 26 Mei zal H. Groenendaal voor de J.V A. in het Jeugdhuis aan de Kle verlaan een lezing houden over Oorlogsver- hindering. GEZOND EN KRACHTIG MAN GEPEN- SI ONNEERD. Inspannende politiedienst deerde ïiemniet. Hoe hij sterk bleef. Dit schijft hij vijf jaar nadat Hij gepen- sionneerd was: „Ik ben 55 jaar en 5 jaar geleden werd ik gepensionneerd als politie-agent. Ik had dik wijls zwaren dienst te doen bij nacht en ontij en tot op den dag van vandaag ben ik nog even krachtig als de sterkste man in ac- tieven dienst. Men vraagt mij dikwijls: „Hoe blijf je toch zoo jong?" en mijn anty/oord is „Kruschen Salts". Ik heb Kruschen Salts meer dan 13 jaar lang gebruikt. Als ik het een morgen mis voel ik het den volgenden dag en ik zal Kruschen zeker blijven gebrui ken tot ik van deze wereld afscheid neem." W. J, De dagelijksche dosis Kruschen is zoo klein, zoo gemakkelijk en zoo goedkoop, maar ze doet U enorm veel goed. De zes zouten in Kruschen verschaffen juist die dagelijksche aansporing, die Uwe inwendige organen noo dig hebben om behoorlijk te functionneeren. Zoodoende houdt Kruschen Salts Uw orga nisme vrij van alle schadelijke afvalstoffen, die de gezondheid benadeelen en het bloed onzuiver maken. Millioenen hebben reeds on- ondervonden dat het dagelijkSch gebruik van Kruschen Salts hen gezonder, sterker en op gewekter maakt, waardoor hun levensgeluk in niet geringe mate verhoogd werd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle. apothekers en drogisten a f 0.39 en f 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. PARK OF FABRIEKS CENTRUM? Geachte redactie, Gaarne zou ik zien, dat het onderstaande ter kennis kwam van de autoriteiten, opdat aan een verkeerden toestand een einde kan gemaakt worden. In het Kleverpark zijn op het oogenblik vijf stuks groote fabrieksschoorsteenen, in plaats van den naam „Park" had met beter den naam van „Industrie-CentrunV kunnen geven. Hoe is het toch mogelijk dat de over heid zulks toelaat. De schoorsteenen. laten vaak zulke dikke rookwolken uit, dat het :n een woord afschuwelijk is. Het lijkt wel de zelfde lijdensgeschiedenis als toen. vóór en kele jaren de fabrieksschoorsteen van de bo- terfabriek Cohen en v. d. Laan aan de Leid- sche Vaart den geheelen omtrek overlast be zorgde. Ik begrijp maar niet. hoe destijds die ver gunningen voor het bouwen zijn gegeven, Er zuilen toch zeker voorwaarden aan verbondj»! zijn geweest, het een of ander systeem van stoken ,of wat dan ook,, zoodat de omwonen den ten minste er geen last van' zouden hebben. Of zouden de vergunningen zoo maar zijn gegeven zonder een of andere bepaling? Men doet zooveel voor de gezondheid hy giëne, versche lucht enz., doch ik verzeker u, dat heel wat bewoners zich wel zullen wach ten hun ramen open tc zetten, als de wind naar hen toe komt. Bovendien zal de waarde van de huizen in het park er zeker niet beter op worden, want iemand die een huis zoekt, en toevallig zoo een zwaar rookenden schoorsteen ziet. zal er zich wel voor wachten, hier in den omtrek te komen wonen. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Een bewoner van het Kleverpasi.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10