tolün/uvtdt* EEN NEDERLANDSCH HOOGTE RECORD. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 27 MEI 1933 TWEEDE BLAD Het vier-mogendhedenpact. Een publicatie van de Fransche tegenvoorstellen. In Fransche kringen te Genève hecht men er echter weinig waarde aan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. De „Petit Parisien" deelt mede van be voegde zijde den tekst van de Fransche te genvoorstellen voor het Vier Mogendheden- Verdrag te hebben ontvangen. Deze voorstel len zijn vervat in zes artikelen en een in leiding. De tekst luidt: „Duitschland, Frankrijk. Engeland en Ita lië zijn ervan overtuigd, dat de slechte toe stand op de wereld slechts door meer sa menwerking kan worden verbeterd. Zij blij ven trouw aan de bij het Volkenbondspact. het Verdrag van Locarno en het Kellogg-pact op zich genomen verplichtingen en referee- ren zich aan de verklaringen inzake de uit schakeling van toepassing van geweld, welk beginsel op 2 Maart door de politiek com missie van de Ontwapeningsconferentie is aanvaard. Zij streven er naar alle artikelen van het Volkenbondsverdrag ten volle in wer king te stellen waarbij zij zich aansluiten bij de methodes en procedures, welke daarin zijn voorgeschreven en aan welke zij zich niet zullen onttrekken. Met eerbiediging van de rechten van eiken staat, welke zonder toestemming van het be langhebbende land niet aangetast kunnen worden, worden de volgende overeenkomsten getroffen: Artikel I De onderteekenende mogendheden zullen over alle hun rakende kwesties overleg ple gen en streven binnen het raam van den Vol kenbond naar een werkelijke politiek van sa menwerking met het doel den vrede te hand haven Artikel n Om in Europa de mogelijke toepassing van de Volkenbondsbepalingen en in het bijzon der van de artikelen 10, 16 en 19 te verzeke ren, besluiten de onderteekenende mogend heden met betrekking tot besluiten welke uitsluitend door de organen van den Volken bond genomen kunnen worden, elk voorstel te onderzoeken, dat de in deze artikelen be doelde methoden en procedures ten volle in werking kan stellen. Artikel III De onderteekenende mogendheden herha len hun gemeenschappelijke besluiten van 11 December en besluiten de Engelsche ont wapeningsvoorstellen tot practische basis der besprekingen te maken, welke het voor de Ontwapeningsconferentie.mogelijk zullen ma ken zoo spoedig mogelijk een verdrag uit te werken, dat een belangrijke vermindering en beperking der bewapening met een moge lijke latere herziening voor nieuwe vermin dering mogelijk maakt. Duitschland erkent zijnerzijds dat de rechts gelijkheid in een vorm, die voor alle staten de veiligheid waarborgt, slechts étappenge- wijze en in overeenstemming met artikel 7 van het Pact doorgevoerd kan worden. Artikel IV. De onderteekenende mogendheden geven als hun wil te kennen overleg te plegen over alle vraagstukken, welke voor Europa van algemeen belang zijn, in het bijzonder over die vraagstukken, die betrekking hebben op het herstel van het economisch leven en wel ker regeling binnen het raam van de studie commissie voor de Europeesche Unie gezocht kan worden. Artikel V. Deze overeenkomst wordt voor den tijd van 10 jaar ingaande op den dag der uitwisseling der ratificatie-oorkonden, gesloten. Artikel VI. Deze overeenkomst wordt geratificeerd en de ratificatie-oorkonden worden zoo spoedig mogelijk uitgewisseld. In Fransche kringen te Genève verklaart men echter dat de Donderdag in de ..Petit Parisien" gepubliceerde tekst van een Fransch tegenontwerp voor een viermogendheden- Pact een reeds verscheidene weken oud. ver ouderd en thans niet meer geldend document is. De onderhandelingen van de laatste dagen zijn gevoerd op de basis van een nieuw ont werp, dat zeer veel afwijkt van den in de „Petit Parisien" gepubliceerden tekst. De laatste besprekingen over het vieimogend- heden-Pact met de vertegenwoordigers der Kleine Entente en Polen hebben, naar men van Fransche zijde mededeelt, een zeer gun stig verloop gehad. De commissie voor buitenlandsche zaken van den Franschen senaat heeft zich Vrij dag uitvoerig bezig gehouden met het pact der vier mogendheden. De voorzitter, Henri Béranger bracht rapport uit over den stand der onderhandelingen en deelde mede. dat de Fransche eischen voor een deel op tegenstand stieten, vooral in verband met artikel 16 van het sanctie-artikel van het Volkenbondssta tuut, het verbinden van de rechtsgelijkheid met de veiligheid en tenslotte de economische samenwerking van Europa. De commissie gaf haar voorzitter opdracht den premier en den minister van buitenlandsche zaken te ver zoeken zoo spoedig mogelijk voor 'de com missie van buitenlandsche zaken te verschij nen om rapport uit te brengen over het pact der vier mogendheden en de economische wereldconferentie. In welingelichte Fransche politieke krin gen verluidt, dat Frankrijk in aansluiting op de onderteekening van het pact der vier mo gendheden aan de Kleine Entente en Polen een schrijven zal richten, waarin het dezen staten onwrikbare trouw verzekert en be looft te allen tijde voor gebiedsbelangen in den bres te zullen springen. Duitschland. Strasser leidende figuur in de nationale geneesmiddelen industrie. Gregor SLrasser. Met medewerking van den commissaris m het rijksministerie van Binnenlandsche Za ken voor beroeps- en organisatiekwesties, welke .verband houden met de geneesmidde lenindustrie, is de nationale bond voor de Duitsche geneesmiddelen-industrie opge richt. aldus meldt Wolff. Het dagelijksch bestuur bestaat uit den voormaligen nationaal-socialistisohen leider Gregor Strasser, die de Schering Kahlbaum A.G. vertegenwoordigt en verder uit dr. Wer ner Heyl (Heyl Co.) en Hermann Zech E. Tosse Co.) Deze nieuwe organisatie omvat alle groe pen der Duitsche geneesmiddelen-industrie. Am er ik n. Een voorstel tot definitieve opheffing van den gouden standaard. De voorzitter van de commissie voor het bankwezen van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden, Steagall, heeft Vrijdag een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk de Vereenigde Staten den gouden standaard voor goed zouden verlaten. Tegelijkertijd wordt gemeld, dat Roosevelt gunstig tegen over zulk een voorstel staat. Door dezen maatregel zullen de schulden der buiten landsche mogendheden betaalbaar zijn in wettige betaalmiddelen in plaats van in goud. Eintf eland. Debatten in het Lagerhuis over den stand der ontwapening. Sir John Simon heeft in het Lagerhuis een verklaring afgelegd betreffende de onder handelingen in Genève. Hij zeide dat de Engelsche regeering de boodschap van Roosevelt aan de staatshoof den op de wereld toejuicht. De wereld moet practische resultaten in Genève zien op grond van een gemeenschappelijk handelen. Wanneer de staten elkander begrijpen en een kwalitatieve verlaging der bewapening invoeren, dan zal Engeland medewerken dooi er op aan te dringen dat het Britsche ont wapeningsplan algemeen zal worden aange nomen. Shnon voegde er aan toe. dat Engeland reeds op groote schaal zijn bewapening heeft verminderd. Daarom kan Engeland zonder algemeen verdrag niet verder gaan. Lansbury verklaarde na de rede van Simon uit naam der oppositie niet tevreden te kun nen zijn met de reserves van Sir John Simon met betrekking tot de veiligheidspolitiek cn eischte, dat middelen en wegen zouden wor den gezocht om een aanvaller nauwkeurig te kunnen vaststellen. Sir Austen Chamberlain gaf uitdrukking aan zijn volledige tevredenheid over de mededeelingen van den minister van buiten landsche zaken en waarschuwde hem in te gaan op de wenschen van Frankrijk en an dere staten inzake nauwkeurige begripsbe paling van den aanvaller. Verder deed spr. een beroep op Simon er zorg voor te dragen de vrije hand te houden. De Fransche wen schen zijn practisch niet uitvoerbaar en on verstandig. Wat Duitschland betreft zeide spr.. dat de rede van Hitier wanneer men daar vertrouwen aan kon schenken een goed voorteeken vormde voor een verbetering van de besprekingen tusschen Duitschland en d? wereld. Verder sprak Chamberlain er zijn verbazing over uit. dat Duitschland niemand van verantwoordelijke zijde iets had terugge nomen van de rede van von Papen. Men moet voorzichtig te werk gaan. wanneer men Duitschland bij gedeelten de rechtsgelijkheid wil toekennen Genève. Kleine Staten contra de vloot- conventies. In de hoofdcommissie der ontwapenings conferentie is de aanval der kleine staten, die door De Madariaga was ingezet tegen de toepassing van de vlootconventies van Washington en Londen op de kleine zee- 'Orogisten (Adv. lngez. Ried mogendheden, voortgezet, aldus de Tel. Het voornaamste bezwaar van de kleine staten is dat de bepalingen van die verdragen te stroef zijn voor de kleine vloten, omdat zij niet toestaan de tonnenmaat van de catego rie der groote slagschepen naar die der klei nere schepen, waaraan deze staten vooral behoefte hebben, over te dragen. Prof. Rutgers maakte een aardige vergeiij king tusschen de groote en de kleine mogend heden. De voorstellen van de Britsche dele gatie herinnerden spreker aan een verhaal over de gevolgen van de crisis voor een dikken er. een mageren man. De eerste was reeds tien kilo in gewicht afgenomen en was van plan nog vijf kilo te vermageren, waarop den mageren man werd gevraagd wat h ij dacht te doen. De Britsche gedelegeerde. Eden gaf te ken nen dat- hij liever tot de vlootconferentie van 1935 wilde wachten voor het treffen van een regeling voor het overbrengen van tonnage var. de eene categorie naar de andere. Hij verklaarde zich echter bereid met de kleine zeemogendheden te onderhandelen, ten einde te trachten voor de tweede lezing een op lossing te vinden. Oostenrijk. De communistische partij verboden. Wolff meldt uit Weenen: De Oostenrijksche ministerraad heeft be sloten de communistische partij te verbieden. Dit verbod wordt gemotiveerd met de staats gevaarlijke en onwettige activiteit der partij, waarvan den laatsten tijd herhaaldelijk het bewijs is geleverd. De regeering besloot verder een verorde ning uit te vaardigen tot bescherming van de zedelijkheid en de volksgezondheid. China. Maandag onderteekening van het voorloopig accoord. Het Japansche Ministerie van Buitenland sche Zaken deelt mede. dat de onderteeke ning van de wapenstilstandsovereenkomst met China gisteren nog niet heeft plaats gehad, doch eerst Maandag zal geschieden. De anti-Japansche onlusten in Tientsin konden, ondanks alle door de Chineesche po litie tot nu toe genomen maatregelen, nog niet worden onderdrukt, aldus een V.D. be richt uit Tokio. Donderdagavond werden .Ta- pansche zaken door Chineezen geplunderd. In een Japansche school werd een bom gewor pen. De Chineesche politie heeft thans den grooten staat van beleg voor Tientsin afge- kondigd. Uit Peking: Vrijdag heeft in het gebouw der Japansche legatie een beraadslaging plaats gehad van Chineesche met Japansche vertegenwoordigers. Besloten werd een bïzon- dere gemengde commissie te vormen onder leiding van een officier van den Japanschen generalen staf ten einde den toestand aan het front te controleeren en conflicten in de kiem te verstikken. Uit Hsingking: De regeering van Mandsjoe- kwo heeft besloten den Chineeschen Ooster spoorweg te koopen van de regeering dei- Sovjet Unie. HET ONDERZOEK TEGEN FIRMA MORGAN. DE VREEMDE HANDELINGEN VAN DE „UNITED CORPORATION". WASHINGTON. 26 Meo (V.D.) In het verdere verloop van het onderzoek in de zaak- Morgan heeft de ambtenaar van het O.M. Pe- cora vastgesteld, dat de Morgan-bank in 1929 de United Corporation, een holding company heeft opgericht en door haar bemiddeling tientallen openbare nutsbedrijven in de Ver eenigde Staten liet controleeren. Door de uit wisseling van waardelooze acties der United Corporation tegenover volwaardige aandeelen der dochtermaatschappijen verdiende de bank van Morgan meer dan 12 millioen dol lars. Het hoofdkantoor der United Corporation, dat. te Newark (New Jersey) was gevestigd, bestond slechts uit een president en een vice-president, die evenwel steeds afwezig waren, evenals een secretaresse en eenige kantoonbedienden. Niettemin controleerde deze merkwaardige maatschappij honderden millioenen dollars. In totaal controleerde United Corporation in December 1932 592 millioen dollars. Het onderzoek is verdaagd tot Woensdag. AUTO MET 35 INZITTENDEN IN RAVIJN GESTORT. BOEKAREST. 26 Mei (Reuter). In de na bijheid van Sinaia in de Karpaten had heden een ernstig auto-ongeluk plaats. Een autobus met 35 inzittenden stortte in een afgrond. Zeven personen werden gedood, de overigen zwaar gekwetst. VEERPONT VERGAAN. 33 VERMISTEN. ISTANBOEL. 26 Mei i Reuter.) Een veer pont. die omstreeks 50 Turken vervoerde over de Kilkit bij Tokat is gezonken Drie ?n der tig personen zijn verdronken, terwijl nog ver scheidenen worden vermist. ITALÏAANSCH VERKEERS VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. TWEE DOODEN EN VIER GEWONDEN. PARIJS. 26 Mei. (V.D.) Een Italiaansch watervliegtuig, dat den regelmatigen dienst op het traject Barcelona. Marseille-Genua onderhoudt, is gistermiddag kort na het ver trek uit Marseille in zee gestort. Twee inzit tenden, een Amerikaansch passagier en de marconist, werden op slag gedood, terwijl de vier anderen vrij ernstig gewond werden. Luchtvaart. Sportieve vlucht met goed resultaat. Onze Nederlandsche vliegers, hoe goed zij hun vak ook verstaan, zijn geen record- jagers; de vliegtuigen, waarmede de buiten landers „recordvluchten" uitvoeren. heeft men in ons land niet. Voor dergelijke maxi mum-prestaties moeten ook speciale vlieg tuigen en (of) motoren worden gebruikt: de vluchten worden zorgvuldig voorbereid: de motor wordt nog eens extra „opgetuned". het wordt een geval. Zooveel te meer ls het daarom te waardeeren, wanneer op een ge geven dag. zoo tusschen het gewone vlieg werk door. een vlucht uit de bus komt. die het vermelden waard is en die voor de Ne derlandsche toestanden als een „record" is te beschouwen. Zoo was het ook het geval op 22 Me:. De reserve-luitenant-vlieger J'nr. H. J. M. van Asch van Wijck. strekte zijn oefenvlucht op een D XVII Fokker jager in verticalen zin wat verder uit dan gewoon: feitelijk om eens te zien hoe ver de jager hem nu wel zou brengen. Geheel onvoorbereid, gebeurt dit natuurlijk niet, dat zou ook onverstandig zijn; men neme instrumenten wee. zuur stofapparaat, een speciaal regïstreerinstru- rnent. in dit geval een meteograaf en dan, men kleedt zich warmer aan. Overigens geen speciale maatregelen. De Fokker DXVII is een gewone dienst- machine; de Jaguar-motor is geen speicaal gebouwde hoogte-motor. beide zijn reeds enkele jaren bij de Luchtvaartafdeeling in dienst. Tegen kwart, voor drie ook ten aan zien van het uur van "den dag werden geen speciale maatregelen genomen, een vroeger uur is gunstiger ging luitenant Van Asch van Wijck er van door. begeleid door een paar collega's van de Jachtvliegtuig-afdee- Ïïng. Zijn commandant, kapitein van Weer den Poelman, had nog de afspraak gemaakt, dat hij op 5 a 6000 M. en hooger een licht- af kon worden beoordeeld, hoe de vlucht ver liep. De beide collega's viogen mee tot 5000 M. wenschten goede stijgrels en inderdaad dat werd het ook. Bij een overgecomprimeerden-motor zóo- als de Jaauar is. is het vermogen zoodanig geregeld dat de eerste 5000 M. welke als ge wone diensthoogte géldt snel worden bereikt; daarna gaat het langzamer omhoog. De D XVI heeft derhalve eigenschappen, die aan deze diensteischen voldoen. De vlucht verliep ook dien orereenkorastig. De 5000 M. werden binnen het kwartier bereikt, daarna werd het geduldwerk en uitkijken. Van die hoogte af is het ook nooaig teugen zuurstof tot zich te nemen, welke consumptie bij het gebruikte zuurstofapparaat uitnemend automatisch is geregeld. Zooals wij zeiden, het ging langzamer, bijvoorbeeld na 8000 M. duurden de volgende 800 M. 20 minuten en zoo tegen het plafond, dat practisch op 9000, theoretisch op 9400 M. ligt, is het- nauw keurig vliegen. Het gebeurde een paar malen dat na 20 M. stijgen, het toestel weer 30 M. zakte en dan werd het geduld opnieuw op de proef gesteld om de verloren 30 M. weder in te halen. Na l uur en 8 minuten werd het stijgen gestaakt: de hoogtemeter wees toen 9200 M. De meteograaf wees niet langer nauwkeurig, bleek na 'net- neerkomen: het papier was namelijk te smal. zoodat de pen het regis- t ree ren de gedeelte van het- papier bereids had verlaten. Met nauwkeurigheid is de bereikte hoogte dan ook niet vast te stellen, hetgeen overi gens aan de waarde van de vlucht geen af breuk doet. Voor het erkennen van een re cord is het voorts noodig de bereikte (ge registreerde) hoogte om te rekenen naar standaard-athmosfeer, teneinde oen basis van vergelijking te verkrijgen. De weersin vloeden van vochtigheid, luchtdruk en tem peratuur. welke alle voor het stijgen van be lang zijn, worden op die wijze uitgeschakeld. Voor den vlieger zijn die factoren in zoo verre wel van invloed, daar men met goed stijg weer. tenslotte korter in de lucht be hoeft te blijven voor het bereiken van een bepaalde hoogte en wij zagen reeds, dat stijgen een geduldwerk is. Wij kunnen echter wel met zekerheid aan nemen dat het bestaande Nederlandsche hoogterecord, dat nog op naam staat van wijlen adjudant-onderofficier-vlieger J. Bak- kenes met een hoogte van 8016 M. (standaard atmosfeer) met den voor recordverbetering vereischte 4 pet. is overschreden. Wij leven dan ook alweer ruim 10 jaar later, toen als jachtvliegtuig nog de Fokker D VIT in ge bruik was: de toen bereikte hoogte was even zeer een succes. De 23ste Mei was een warme dag. hetgeen evenwel niet wegnam dat een temperatuur van 45 gr. C. werd aangeteekend. Mot dit in het vooruitzicht, is het alzoo zaak. on danks „aardsch weer" dat verlangens doet ontstaan naar Natuurbadinrichtingen, met strandpyjama's, zonnebaden e.d.. voor den start een gevoerde overall aan te trekken met gevoerde handschoenen en dikke laarzen want men heeft het vooruitzicht in de pool- temperatuur een uurtje te moeten verblij ven. Zoo was het voor Luit. van Asch van Wijck ook wat te veel van het goede om na elke 100 M. een lïchtkogel af te schieten. Men moet hiervoor namelijk de warme hand schoen een oogenblik uittrekken: de manipu laties zijn net lang genoeg om de hand der mate af te koelen, dat die niet meer warm wordt. Deze ervaring was op 6000 M. voldoende om de overige drie luchtkogels te besparen. Na deze improvisorische vlucht zal de vlucht worden herhaald: de instrumenten worden dan terdege nagezien en voor een record-hoogte ingericht. Dat die nieuwe vlucht ook weder moge slagen! VAN DEN AiBEELEN. NIEUWS UIT INDlE. DIENSTWEIGERAARS IN HOOGER BEROEP. NIEUWE ZAKEN VOOR DEN ZEEKRIJGS RAAD. BATAVIA, 26 Mei. (Anetea) Het Hoog Mi litair Gerechtshof zette de behandeling in hooger beroep voort van de zaken der dienst weigeraars. Terecht stonden Saleli en C. J. de Haan. Ten aanzien van Saleh requireerde de ad vocaat-fiscaal bevestiging van het vonnis van den Zeekrijgsraad te Soerabaja van acht maanden en ontslag en ontzetting uit den militairen dienst, ten aanzien van De Haan requireerde hij drie maanden gevangenisstraf met de toevoeging van ontslag uit den mili tairen dienst zonder ontzetting uit de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De Haan zal nader terecht staan wegens de opwekking om op Hr. Ms. „Java" de roode vlag te hijschen. De verdediger, Mr. Plate, verzocht cle mentie. Ook zijn behandeld in hooger beroep de za ken tegen de dienstweigeraars J. T. Pcp- pinck en J. de Ridder, matrozen der eerste klasse. H. A. van Waardenburg. marinier dei- eerste klasse. J. L. F. Willemsen. tamboer dei- tweede klasse, W. Salverda. stoker der eerste klasse, J. C. Cornelis, matroos der tweede klasse, en J. T. Kamp, korporaal-monteur. De advocaat-fiscaal verklaarde in zijn re quisitoir de opgelegde straffen eer te licht dan te zwaar te achten en vroeg een volledige bevestiging van de vonnissen, uitgesproken door den Zeekrijgsraad te Soerabaja- Na de verdediging ving het Hoog Militair Gerechtshof de behandeling in hooger beroep aan van de zaken tegen G. Piekart. kwartier meester. en C. F. Severijnse, korporaal-con- stabel. wegens ondermijning van het gezag. Deze beide beklaagden zijn door den Zee krijgsraad te Soerabaja veroordeeld tot resp. drie en twee jaar gevangenisstraf met ont slag en ontzetting uit den militairen dienst en stand. Bij de behandeling van deze zaken ver klaarden de beklaagden dat zij slachtoffers waren van een complot en dat to Malang was afgesproken om ..hen er bij te lijmen". Beklaagde Severijnse verklaart dan dat beklaagde Cornelis hem even voor de behan deling door het Hof met tranen in de oogen zei aanvankelijk in het complot betrokken te zijn geweest en daar nu spijt van te hebben. Beklaagde wenscht Van Kouwen. Kooymans. Willemsen en Cornelis als getuigen gehoord te zien. Hierin stemt het Hof toe na in raadkamer te zijn geweest. De getuigen a décharge bevestigen de ver klaringen van beklaagden. Beklaagde Cornelis weigert de namen te noemen van de andere in het complot be trokkenen. De advocaat-fiscaal vorderde nietigverkla ring van het vonnis uitgesproken over Pie kart en Severijnse en verbetering van de uit spraak. Hij verklaarde tot zijn leedwezen geen hoogere straf te kunnen vorderen, daar al leen beklaagden in appèl gingen en requi reerde veroordeeling wegens opruiing. De uitspraken in deze zaken werden be paald op 31 Mei SOERABAJA. 24 Mei. (Aneta) De Zeekrijgs raad te Soerabaja behandelde nieuwe dienst weigeringszaken. n.l. tegen den stoker Groo- tenboer en twee Inheemschen. Grootonboer ontkende. De verdediger ont hulde dat in Malang het plan bestaat om iedereen er bij te lappen. Tegen Grootonboer werd 10 maanden ge vangenisstraf geëischt met ontslag en ont zetting uit den militairen dienst, echter on der aftrek van den tijd doorgebracht in pre ventieve hechtenis. De eisch tegen de beide Inheemschen luidde acht maanden gevan genisstraf. onder aftrek van den tijd door gebracht in preventieve hechtenis en verwij dering uit den dienst. „VARSITY" SLECHT DOORGEKOMEN BATAVIA. 26 Mei, (Aneta) De uitzending van de P. H. O. I-I. I. op Hemelvaartsdag, welke o.a. mededeelingen bevatte omtrent het verloop der studentenroeiwedstrijden op het Noordzeekanaal, bleef ver onder hel ge wone peil. LUCHTVAARTNIEUWS. SNIP. 26 te Acorstar. Uitreis. OEHOE, 26 te Rangoon. Thuisreis. AGENDA. ZATERDAG 27 MEI Stadsschouwburg: Rotterd.-Hofstad Too- neel. „Vader des Vaderlands". 8.15 uur. Bakenessergracht 13: Rozekruisersgenoot- sehap: Genezingsdienst. 8.15 uur. Palace: „Acht meisjes in een boot". Too- neel: Dumas, 2 30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het teeken des Krui- ses", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Mevrouw en haar huis knecht" en „Dieven aan boord". 2.30, 7 en 9.15 uur. Zandvoort: Groot Badhuis: Soirée Animée. ZONDAG 28 MEI Den Hout. Concert H. O V- 2.30 uur. Bakenessergracht 13: Rozekrulscrsgenoot- schap. Tempeldienst. 10.30 uur v m. Bioscoopvoorstellingen van 2 uur af. MAANDAG 29 MEI Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend, op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsroostcr op gemaakt. Van Zaterdag 27 Mei 3 uur 's avonds tot en met. Vriidag 2 Juni 8 uur zijn de vol gende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend: H. J. M. Bartels. apotheek Loomeyer. Bar tel j or isstraat 11. Tel. 10175. B W. Ferguson. Park-Apotheek. Klever parkweg 13 Tel. 11793. J. W. Florijn. Centraal Apotheek. Groote .Houtstraat 78. Tel. 10500. (Dc Apotheek W. P. Wouterscn. Konin ginneweg 3. Tel. 12038 heeft geen verlof tofc sluiten gevraagd en is dus altijd geopend).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5