CRICKET HANDBAL COLF DAMMEN SCHIETEN CRICKETBESCHOUWINCEN Nu, behoudens H.C.C. II, de andere eerste klassers in het veld zijn geweest, willen wij in dit artikel de verrichtingen eens de revue laten passeeren. De „glorious uncertainty" is oorzaak, dat wij ten opzichte van de Haar- lemsche eerste-klassers nogal sceptisch ge stemd zijn. Niet dat de even onverwachte als prachtige overwinning tegen V.R.A. en de o.i onverdiende draw tegen V.O.C, geen bevre diging schenken, doch deze gunstige resul taten zijn niet verkregen door homogene sa menwerking van de Noord-Haarlemsche ploeg, maar veel meer het werk van indivi- óueele prestaties. Bij Haarlem valt ontegen zeggelijk een gebrek aan bowlers te consta- teeren. De stock-bowlers Maas en De Ruig hebben totnogtoe hun plicht gedaan, doch met den verderen aanval is het zeer poovertjes gesteld. Noch Van Dalsum. Allart en Fort- gens zijn in staat om opluchting te brengen: naar den spoedigen terugkeer van den link- schen bowler Nagtzaam wordt dan ook heel erg verlangd. Zoowel het batten van V.R.A. als van V.O.C. had weinig te beteekenen; het zal on i ook zeer benieuwen hoe de Haar lem-aai. .al zich straks op de meer krachtige verdedigingen als H.C.C. en Rood en Wit zal houden. Het fielden is van deze club nog steeds het beste onderdeel, zelfs wanneer wij hierbij het groote aantal gemiste catches tegen V.O.C. mederekenen. De zeer langzame „rungetting" in den wedstrijd tegen de Rot terdammers is hiervoor het afdoende bewijs. Fielden met den natten bal is op zichzelf zeer lastig. De prestaties van Haarlem waren j.l. Donderdag in dit opzicht evenwel zeer vol doende, steeds oplettend, terwijl bovendien aan het ingooien de noodige zorg werd be steed. Nu Healy' zijn vorm nog niet te pakken heeft, is de ploeg qua battingteam eveneens vrij zwak te beschouwen. Vooral de eerst ln gaande batsmen faalden tot nog toe wan hopig Een lichtpunt is het zeer vooruitgaan de spel van Van Dalsum. Alles bij elkaar ge nomen blijft Haarlem, ondanks de huidige drie punten, in groot gevaar. Een spoedige opleving van aanval en verdediging blijft een noodzakelijke eisch om aan de laatste plaats te kunnen ontkomen! Over het elftal van Rood en Wit willen wij onze meening nog een oogenblik opschorten. Van Eeghen c.s. troffen het niet met een eenigszins ongeoefende ploeg den bowler Höpink in ongenaakbaren vorm aan te tref fen. Een buitengewoon staaltje van durf toonde Ter Kuile in den wedstrijw P.W. Rood en Wit, door op goed 70 runs voor 8 w. te sluiten, teneinde Höpink, die te drie uur vertrekken moest, gelegenheid te geven Rood en Wit onder dit totaal uit te gooien, hetgeen gelukte! Over de qualiteit van de V.O.C.-ploeg zijn wij maar matig te spreken. Dat een elftal on der zulke voor hen gunstige omstandigheden, niet tot veel sneller scoren in' staat bleek, is voor ons reden om aan te nemen, dat de Rot terdammers geen overwegende rol zullen spe len. Gemis aan zelfvertrouwen gevoegd bij zeer matige captaincy waren de redenen van hun jongste falen. V.R.A. herstelde zich tegen H.C.C. I prach tig: slechts het weer redde o.i. de kampioenen van een nederlaag. Glerum is bij de Amster dammers wel de meest prominente figuur, een prachtig, stijlvol spelend batsman, goed fielder en bijzonder zuiver medium bowler. Een all-round cricketer en goed kenner van het spel. Toch verwachten wij van deze eenige hoofdstedelijke vereeniging geen bij zondere dingen. De aanval is hiervoor te zwak en onbeduidend. Bowlers als Inglis- Arkel, Klink e.a. zijn o.i. 'voor Eerste-klasse cricket nog niet ver genoeg. De verdediging is evenwel zeer solide; het zal ons dan ook zeer verwonderen, indien Hamburger c.s. niet voldoende winstpunten zou vergaren om in het midden van de ranglijst te eindigen. Over het eerste elftal der H.C.C. kunnen wij, nu W. v. d. Bosch en Max Jansen nog niet uitkwamen, nog geen oordeel vellen. Wel hebben wij den indruk, dat de Residen- I tieclub zeker van haar kracht, de zaken wat licht opneemt. In dit geval zullen neder lagen evenwel niet uitblijven. UMPIRE. NED. CRICKETBOND Haarlem-P. W. wat te langzaam, vooral op de changebowlers die zeer veel slechte ballen loslaten.Als Healy even wat wild wordt geeft hij in de slips een vang en kan hij vertrekken, spoedig gevolgd door Allart. die met een zeer mooie bal door Schnitger wordt gebowld H. de la Mar en F. v. Dalsum zetten samen 'n grooten stand op. Beiden spelen kalm totdat v. Dalsum de winning-hit heeft geslagen, daarna komen de runs in een sneller tempo Tot de thee zijn beide nog steeds op de mat maar even na de thee wordt eerst Van Dalsum op cover- point gevangen en een bal later ondergaat De la Mar precies hetzelfde lot. De volgende batsmen trachten door hard slaan nog cenige runs bij elkaar te krijgen in den kortst mo gelijken tijd. Veel runs worden er echter niet meer aan het totaal toegevoegd en als er neg twee uur speeltijd is. sluit captain Maas de innings voor het verlies van 8 wickets. Het totaal is dan 157. P. W. wordt nu nog eens in gestuurd en heeft dus de taak 2 uur uit te spe !en of 72 runs te maken. Maas blijkt nu "octer te bowlen en hij heeft dan ook spoedig suc ces. De eerste batsmen presteeren niet vee! en al spoedig is de stand 420. Dus voor Haarlem zeer gunstig, vooral als 4 runs later ook Stroink gaan kan. Maar E. van Heek en H. Schnitger houden daarna stand. Beiden batten uitstekend en slaan zeer hard. Vooral Schnitger weet wel raad met ballen op zijn beenen. Deze twee bereiken al spoedig het benoodigde aantal runs waarna gestopt wordt. Maas nam 4 van de 5 wickets voor 26 runs Haarlem won deze wedstrijd dus met 81 runs op de eerste innings- De volledige scores worden in ons volgend nummer opgenomen. V. R. A.-Rood en Wit. V. R. A. WINT MET ééN RUN! W. Kramer mist door een ongelukkigen run-out zijn honderd. Nog steeds is Haarlem ongeslagen. Nu werden weer twee punten behaald uit de wedstrijd tegen P. W. Daarbij dient echter gezegd, dat P. W. niet volledig uitkwam en hun openingsbowlers Wagenar en Hopink verhinderd waren, wat natuurlijk in den- aanval zeer werd gevoeld. Nu waren de Haar lemmers in staat om rustig tegen het lage P. W.-totaal op te batten, doch wanneer Hö pink had kunnen bowlen, zou het voor Haar lem wel niet zoo eenvoudig geweest zijn, vooral daar Höpink op harde pitches, zouals op Haarlem, zeer gevaarlijk is. Haarlem had nog het groote voordeel, dat P. W. eerst ging batten, hoewel zij den toss gewonnen had en voor een laag totaal aan den kant werd gezet. Haarlem maakte daarna ruim tweemaal zoo veel en met nog twee uur speeltijd waagde Maas nog eens kans voor het derde puni Werkelijk scheen het een tijdlang te lukken, doch een groote stand tusschen v. Heek en H. Schnitger was voldoende voor de benoo digde runs. Bepaalde goed cricket is er niet te zien ge geven. hoewel het weer er uitstekend ge schikt voor was. P. W. begon haar eerste nings vrij zwak op het bowlen van Maas en de Ruig. De eerst twee wickets waren reeds neer voordat de 10 op het bord was, Stroink en Hoomans doen het echter beter en vooral Stroink bijv. toont absoluut geen ontzag voor het bowlen van Maas, dat op dat oogen blik ook werkelijk lang zoo goed niet is. als de vorige wedstrijd tegen V. O. C.. en slaat hem reeds in het begin van zijn innings rechtu: voor zes. Hoewel vrijwel zonder succes, is het bowlen van de Ruig verreweg het beste, maar hij heeft geen geluk als eenige goede 'oaller rakelings over of langs de stumps vliegen I en er bovendien nog een eenvoudige van: op zijn bowlen gemist wordt. Maas zet zich- I zelf dan af en laat Fortgens bowlen en deze heeft al spoedig succes als hij Stevïnk met een langen bal cleant voor een harde 22. Ook Schnitger begint er direct hard op los te slaan, doch wordt spoedig door Maas met een prachtig gebowld. De staart van P. W. dan reeds bereikt en daar deze vergeet kwispelen is het spoedig na de lunch afgeloo- pen. Het totaal was slechts 76 geworden. Maas en de Ruig hadden ieder 4 wickets ge- nomen. Maas met de beste average, Jie de Ruig echter verdiend had. Haarlem begint daarna zeer kalm. Al spoe dig wordt Kammeijer l.b.w. gegeven, maa: Healy en Allart spelen zich kalm in een hou der. eenigen tijd stand. Toch seovm zij Voor den tweeden competitiewedstrijd ont moette Rood en Wit V.R.A. op het terrein naast het Stadion welke wedstrijd wel .een zeer spannend verloop had en tenslotte met bovenvermeld resultaat eindigde. Er dient direct aan toe te worden gevoegd, dat de Haarlemmers Zondag deze nederlaag niet verdienden. Na het opgooien, waarbij aanvoerder J. v. Eeghen juist blijkt te hebben geraden, stuurt hij P. v. Bueren en W. Kramer naar de mat. waar deze Inglis-Arkell en W. Glerum als bowlers tegenover zich zien geplaatst. Eerst genoemde kan reeds zeer spoedig voor nul vertrekken als een goed gepitchte bal van Glerum hem te machtig blijkt. A. v. Baas- bank en P. Hagenaar maken het dezen Zon dag evenmin lang; na een wilden slag ziet Inglis Arkell den door hem gebowlden bal in het wicket belanden van A. van Baasbank (2) en Glerum krijgt P Hagenaar voor l.b.w. Drie wickets zijn neer voor 22 runs. Het was in het begin dan ook uitsluitend W. Kramer die voor de runs zorgde, en hij deed dit op een wijze, die het volste vertrou wen inboezemde. Met J. Schmeink samen, zet hij dan een flinken stand op voor het 4e wicket, die precies 60 runs oplevert, den laatsten over voor lunch slaat Schmeink een bal van Inglis Arkell zeer ongelukkig in de handen van M. Dirken, die zijn plicht deed en een einde aan Schmeink's innings voor 19 goede runs maakte. i Na het nuttigen van den maaltijd bren- 1 gen W. Kramer en A. v. d. Togt de honderd op het scoringbord, waarna (op 1041 Arkell zijn derde wicket neemt, waaraan R. de Waal hem helpt, door A. v. d. Togt voor een so lide 14, w.o. éen zes, op leg te vingen. S. Posthuma geeft dan door een uit stekende 16 (op W. Éigeman's bowlen door W. W. Wittebol gevangen) van zijn kunnen blijk, waarmede het totaal van Rood en Wit voor het verlies van 6 wickets op 127 is ge komen. Kramer, die alleen op het bowlen van Inglis Arkell een eenigszins onzekeren indruk geeft, staat rustig verder te spelen en voert zijn score langzaam maar zeker omhoog. De free-hitters Mr. B. Davidson en J. Kruyt leggen ook ditmaal geen proeve van be kwaamheid af. zij het dan ook dat J. Kruyt (7) een respectabele zes in den versten hoek van het veld slaat en daarna wordt gebowld, alweer door Inglis Arkell, nadat deze David son voor 4 runs door K. Leeser achter het wicket gevangen had gekregen. Dan, met aanvoerder van Eeghen in, denkt ieder, dat Wim Kramer er in zou slagen zijn century te voltooid hetgeen de kroon op het door hem verrichte fraaie werk zou hebben beteekend. Het mocht echter niet zoo zijn. want met zijn score op 82 gaat hij zeer ongelukkig run out. Was dit niet gebeurd, dan had hij zeer waarschijnlijk Rood en Wit de welverdiende overwinning bezorgd, waarmede nu de Sta- dion-menschen gingen strijken. Zijn innings bevatte o.m. acht vieren en was absoluut kansloos gespeeld. Een zeer fraaie prestatie van dezen jeugdigen Rood en Witter. M. Bruin scharrelt tot slot nog twee runs bij elkaar en dan vindt Inglis Arkell het ge noeg en maakt er een eind aan door zijn zesde en laatste wicket te nemen wederom door medewerking van keeper K. Leeser. J van Eeghen bleef met 4 runs niet uit en het Rood en Wit totaal was met inbegrip van slechts 2 extra's (Leeser liet slechts één bye door) 153 geworden. T. Inglis Arkell had met 6—46 zeer goed gebowld. Om even over drie opende V.R A. niet W. Glerum en W. Eigeman op het bowlen van M. Bruin en J. Schmeink. Vooral Schmeink heeft er duchtig het oog in zijn bowlen was an een onberispelijke kwaliteit en hij „ke gelde" vier van zijn zeven slachtoffers uit idrie werden gevangen, waarbij keeper van Eeghen zeer fraai R de Waal voor zijn reke ning nam). De Waai was één van de weinige batsmen die na W. Glerum (met een uitste kende 44» en Mr. G. Hamburger (een stevige 27) een goede score maakte (25) en V.R.A. heeft voor een groot deel aan zijn uiterst solide spel op het critieke oogenblik, de over winning te danken. Zooals vermeld, was het verloop uiterst spannend: met de negende man 'Leeser' in. had V. R. A. nog 19 runs voor de over winning noodig en had Rood en Wit dus no; een kans. Het volgende wicket leverde ech ter. mede dank zij eenige extra's elf runs op. (8—145). Met den laatsten man in. stijgt de span ning ten top: het scheelde een paar maal maar heel weinig of de zege was aan de Rood en Wit-zijde gekomen, doch Leeser had voor zijn club betere plannen en slaagde er ten slotte in de winnende run te scoren: het pleit was beslecht! J. Schmeink met 7 voor 51 dient nogmaals met ecre vermeld Door het geheele Rood en Wit-team wa. uitstekend veldwerk te zien gegeven en een paar goede vangen door Mr. B. Davidson, W. Kramer en J. Kruyt (die het genoegen smaakte Mr. G. Hamburger op eigen bowlen uit te krijgen) werden gedaan. j De zeer slechte innings van W. Wittebol voor V.R.A., die nog wel 22 runs opleverde was nu niet bepaald een voorbeeld voor de Juiste manier van batten. Rood en Wit heeft door de nog door H.F.C. te spelen promotiewedstrijden nu voorloopig rust, waarna ongetwijfeld de eerste overwin ning volgt. De scores worden in ons volgend nummer gepubliceerd. Rood en Wit 2Ajax (L.). Rood en Wit II wint met 71 runs. Op het Kennemer Lyceum-terrein bonden twee onvolledige ploegen den strijd aan. R. en W. had o.a. invallers voor Chapon en Elias, terwijl de Leiöenaars duchtig ver zwak: waren door het nie: medespelen van Meyer en Van Kuyk. Mr. F. A. Davidson wint den toss en verkiest te batten. Zoodat Kruseman en R. Kramer de Rood en Wit-innings openen. Reeds op den derden bal van den wed strijd moet eerstgenoemde vertrekken, als hij op het bowlen van Van der Mey in de slips word: gevangen. Op 27 valt het tweede wicket, als R Kramer te wild is op een slowbal van Van der Mey. en zijn palen geveld worden. J. P. van Baasbank, die Fruseman is opgevolgd, krijgt dan Mr. F. A. Davidson als partner. Beide batsmen spelen de goede bowlery van v. d. Mey en Schude! met de noodige voorzichtigheid, zoodat de score slechts langzaam stijg:. Langzamerhand weten zij de bowlery te overmeesteren en stijgt de score vlugger, waarbij het gebrek aan changebowlers bij ae Leidenaars aan licht komt. Tot de laatste over voor ae lunch houdt bovengenoemd paar stand, waaraan een einde komt als J. van Baasbank voor een niet geheel kanslooze 62 van een mislukte slag op leg gevangen wordt. De stand is dan 123 voor 3. zoodat dus het derde wicket een stand van 96 runs opgeleverd heef:. Na de lunch is het spoedig de beurt van Mr. Davidson om te verdwijnen voor een nuttige 43. De Leidsche bowlers krijgen hierna de overhand en houden een ware opruiming Slechts Jhr. C. L. van Ler.nep met 13 not out komt in de dubbele cijfers. De totaa" score van R. en W. bedroeg 158. V. d. Mey. die een zeer goede lengte bowlde, had de fraaie cijfers van 764 in 28 overs, terwijl Schydel beter bowlde dan zijn cijfers (3—73) doen vermoeden. Het batten der Ajaxieden had hierna nie! veel te beteekenen, slechts v. d. Mey be wees dat hij nog steeds een goede all-rounder is, door een score van 35 (w.o. twee zessen te maken. Verder gaf Lob een öemonstrar free-hitten door in 4 ballen 13 runs te scoren waar onder een enorm harde zes. Schudel met 13 zorgde er voor dat het totaal de Leidenaars 87 werd, waardoor zij juist d< kans ontliepen voor een tweede maal inge stuurd te worden. Goosens, die de beste in de R. en W. aan val was. nam 4 wickets voor 37 runs, Jhr. C. L. van Lennep 2 voor 31, terwijl de overige wickets gedeeld werden door Davidson. Kru seman en Kramer die ieder 1 wicket kregen voor resp. 7, 5 en 0 runs. 64 sluit de R.C.H.-innings waarvan A. Muller met 10 eveneens nog in de dubbele cijfers kwam. Wunder 6 voor 29. Metz 3 voor 15. Maasdam x voor 17. H. B. S begint al slecht. Dc beide eerste wickets worden voor een rur. aan don kant gezet, doch dan duurt het tot 18 alvo- ens het derde wicket valt. Vier runs later eet Hellingman nog een wicket tc nemen. Met nog een klein half uur speeltijd ziet de R. C. H -captain van zijn poging af. zooda'. B. S. dezen wedstrijd verdiend met 26 runs C. V. H.—Hercules. Gewonnen door C. V. H. met 5 wickets op de 2e Innings. Roodt wint de toss en gaat fielden- De bow lers nemen dadelijk de overhand en bij J v. 14 ziet het er al zeer donker voor Hercules uit. Cremer en vooral Hill weten nog eenige runs te maken, maar op 37 is het afgeloopen- Hill 12. Bowlingcijfers C. V. H.: G. Zeeuwe 614, Middelink 415. Dit magere totaal blijkt voor C. V. H. nog net iets te hoog te zijn- Op het tamelijk zwak ke bowlen van Brunyanszki en Wijhe col- lapseert de heele familie en voor 32 zit C. V. H. in het pavillioen. Van Roon was met top-scorer. Bowlingcijfers Hercules F. Brunyanszki .—20. G. Wijhe 6—8. C. V. H. waagt een poging op de tweede in nings. maar nu laat Hercules heel wat beter batten zien.Brunyanszki opent met v. Sasse v. IJssel welke laatste spoedig door Vogelsang op het bowlen van Middelink wordt gevan gen. De Hercules-aanvoerder zet daarna met van Loo een mooien stand op die eerst op 50 wordt gebroken als Roodt van Loo achter het wicket gevangen krijgt voor een solide 19. Ook de daarna inkomende Ten Pensel weet geruimen tijd stand te houden en slaat een paar harde vieren. Als Brunyanski echter door Zeeuwe gebowld wordt, blijft het totaal nog juist onder de 100 (98). F. Brunyanszki 25, R. van Loo 19. H. ten Pensel 10. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 230 G. Zeeuwe 323, A. Roodt 527. C. V. H. staat nu voor den taak om in pl.m. 1 uur 3 kwartier 104 runs te scoren. Aanvan kelijk lijkt het er heelemaal niet op, want bij een stand van 514 ziet het er donker uit. noteeren een zeer harde zes van Vogel sang. Rood en D. de Vos beginnen dan de zaken krachtig aan te pakken, de bowlery wordt naar alle kanten geslagen en nog een 1 2 uur voor het einde wordt de winning hit gescoord. Totaal 1065. A. Roodt 49 not out (8x4), De de Vos 37 n- o '4x4» Bowling cijfers Hercules G. v. Wijhe 2—43. VleermuizenHaarlem 2. Haarlem II heeft het in Bussum leeüjk laten zitten en verloor met innings en 4 runs. Er dient echter op gewezen te worden, dat de Haarlemmers zeer onsportief werden behan deld door de umpires van Vleermuizen. Vele malen werd er voor catches achter het wicket geappelleerd en. zoolang de Haarlemmers aan bat waren uitgegeven terwijl het in het ge heel geen gespeelde ballen waren. Ook .verd maar raak geappelleerd zoo gauw als een Haarlemmer een bal tegen de beenen kreeg en tot overmaat van ramp werd er dan nog uitgegeven ook. Over het geheel was het een onsportieve vertooning. die verder eigenlijk niets met cricket had uit te staan. Vleermuizen ging eerst batten en bracht het tot 154. waarin vooral Schutte een zeer groot aandeel had. Hij scoorde een harde 43. Verder kwamen nog in de dubbele cijfers: Woudstra 12, A. Jansen 21, D. Ingelse 15 en A. Riet 16. Blok had voor Haarlem nog het beste bowld n.l. 457. ae andere wickets werden ;enomen door J. de Boer 233. C. Dekker 25. terwijl Rïjpma 0—9. H. D. Wessel 0 21 ?n L. J. Harms 0—3 geen succes hadden. Haarlem maakte er daarna niet vee! van en dat het totaal tenslotte nog 61 werd. was hoofdzakelijk te danken aan K. Rijpma en L. Harms, die resp. 23 en 13 runs maakten. Langeraar en Schutte hadden de wickets ge nomen. Langeraar 6—31 en Schutte 414. Verder bowlde Burger nog 0—11. Vanzelfsprekend werd Haarlem nog eens ingestuurd, en met medewerking van de um- I pires gelukte het de Vleermuizen werkelijk Haarlem bedien het benoodigde totaal uit te gooien. Het totaal werd nu 89. waarvan Rijpma 17. v. Woerkom 10. Dekker 12. Blok 16 en Mr. Extra 12. Langeraar nam nu ook weer 6 wickets echter ten koste van 51 -uns. Schutte nam 225. Jansen l4 en Burger -6. HAARL CRICKETBOND A. V. O. S.Bloemendaal. A. V. O. S. wint met 7 runs en 4 wickets. A. V. O. S. trekt eerst het veld in. terwijl Eggers en Strik voor Bloemendaal openen. Laatstgenoemde is reeds op 4 verdwenen. J Beijk scoort vlug 11 runs. maar wordt dan op fraaie wijze door Schipper gevangen. Verder zorgen J. Cassee met 23 en G. v. Dam met een forsche 34 hoofdzakelijk voor de runs. Het Bloemendaal-totaai wordt tenslotte 99, waaronder 7 byes. De bowling-cijfers waren H. C. Klerk 3-34, D. Brauckmann 2-16, Chr. Klerk 3-14 en Th. Hetem 0-28. A. V. O. S. opent met A. Vreem en Chr. Klerk. Op 24 wordt Klerk van een mislukten slag gevangen en ook h~t 2e wicket valt op hetzelfde totaal. Met H. C. Klerk op de mat wordt echter een flinke stand opgezet, waar aan eerst op 64 een einde komt als Vreem na een uiterst kalme 22 wordt gecleaned. Op 66 is Brauckmann het slachtoffer van goeden bal van v. Dam. maar met Hetem in komt de overwinning in het zicht. Op 90 moet ook hij echter verdwijnen voor 10 runs. zoodat er nog eenige spanning komt. H. C. Klerk maakt met eenige goede slagen de zege tot een feit en blijft met een keurig ge speelde 45 not out. Voor het verlies van 6 wickets wordt de innings op 106 gesloten. Extra's 17. G. v. Dam had met 5 voor 27 het meeste succes, verder J. Beijk 1 voor 26 en H. Eijsten 0 voor 26. A.V.O.S. wint dus met 7 runs en 4 wickets Ook Middlesex mocht zich na prachtigen trSJd in een overwinning op Hammond c.s. verheugen. Slechts met 39 runs bleven de Londenaars in een wedstrijd met hooge to talen in de meerderheid. Middlesex scoorde nl. 376 'Hearne 146 not-ouP en 243-8: Glou- •n 351. Vooral in de laatste Glou- -igs speelde Hammond prachtig cricket. Zijn meesterlijk gespeelde 17S werd door het zeer talrijke publiek herhaaldelijk toegejuicht. De andere Londensche vereeniging Surrey kon het tegen Hampshire niet verder dan eer. draw brengen. De veteraan Alfred Head zat de Londenaars dwars, scoorde 52 en 109 not out en voltooide met deze laatste 109 zijn honderd en twintigste century ln eerste- klasse cricket! De totalen van deze ontmoe ting luiden. Surrey 506 'Barling 209; de eer ste dubbele honderd van dit seizoen!) Hampshire 305 en 334-5. Lancashire, eer. der runners-up. vermocht het tegen het steeds constant spelende War wickshire niet verder dan een draw brengen, ondanks fraai batten van Iddor. 204 en Duckworth 62. De totalen lulden: Lancashire 4858: Warwickshire 314 en 17' Kent verbaasde vriend en door een 8 wickets nederlaag tegen het iaag- plaatste Derbyshire. De bekende wicketkce- per Ames kon zijn county ondanks prachtig batten '.43 not out' niet redden, de achter stand op de eerste Innings was tc groot. Worceser deed vervolgens verdienstelijk werk. door tegen Notts een draw tc forcee- ren. Van dezen wedstrijd luiden de scores Nottinghamshire 274 en 3124 'Walker '.53>, Worcester 263 en 1713. Northamptonshire, de club van Jupp sloeg Glamorgan gemak kelijk met 9 wickets ondanks prachtig batten van den amateur Turnbull '144* in Glamor gan's eerste innings. Tenslotte behaalde West Indië een keurige overwinning van 152 runs op een zeer sterk M. C. C.-tcam. Hcadly was met 129 weer de held van den dag. Do tota len luiden: West-Indië 309 en 268: M.C.C. tander 246 en 179. UMPIRE. AmsterdamGroningen (410) (Heercn) Onder zeer geringe belangstelling had de iteden wedstrijd Amsterdam—Groningen plaats. In het veld deden de Amsterdam mers niet voor de Groningers onder: inte gendeel. na de rust was Amsterdam zeker in het veld sterker. Bij de Groningers was het positiekiezen van de voorhoedespelers in de nabijheid van het doel zoo goed, en het schieten zoo geweldig, dat de Amsterdamsche keeper herhaalde malen gepasseerd werd. De Groningsche keeper verwerkte de keurig ge plaatste ballen van Berkhout c.s. keurig en aan hem is dan ook voor een groot deel de Groningsche overwinning te danken. Rust 2—6. Einde 4—10. Het spel van de Amster- - miners is zeer meegevallen. Rapiditas 3Bloemendaal (81) (Dames) B. G. V. was onvolledig en kreeg Rapiditas- versterking, terwijl bij Rapiditas de dames Daudey en Visser invielen. Dezen wisten dan ook successievelijk de meerderheid van meerderheid van Rapiditas in acht doelpun ten uit tc drukken, waartegenover Bloemen daal slechts één goal stelde. F. Brunyanski 239. v. Loo 06. B- mer 0—13. G. v. Sasse v. IJsselt 0—3. Cre- R. C. H.—H. B. S. H. B. S. WINT MÉT 26 RUNS. De tweede thuiswedstrijd van R. C. H. '-s wederom in een nederlaag geëindigd hetgeen hoofdzakelijk te danken was aan het feit dat de battingcapaciteiten nog niet groot zijn. Bowlen en veldwerk waren in dezen wedstrijd weer uitstekend zoodat H. B. S. geen kans zag om een groot totaal te scoren. P R. C H. opent met A. Scheen en Blanken- steyn op het bowlen van Wunder en Metz welke beiden hard en goed zuiver bowlen waardoor het moeilijk is eenige runs te slaan. Op 15 wordt Blankenstevn in de slips gevan gen. 1 min. later bowlt Metz het wicket van Hellingman. Het laat zich aanzien met de Jong op de mat dat de score wel wat zal op- loopen. Beiden weten de bowlery te beheer- schen. Voor 11 runs wordt Scheen dan achter de palen uitgevangen. De Jong 8 en Klein 9 brengen er nog wat van terecht, zoodat het totaal sluit op 53. Wunder en Metz deelden de wickets broe derlijk voor resp. 28 en 19 runs. H B. S. hierna ingaande ziet op 5 haar le wicket neer als Kuyt Mulder bowlt. Van 1 voor 5 wordt het aan 2 voor 33 waarop Keil- holz een bal in eigen wicket speeitè Katwijk 12) en Everard 13 voeren de score op. Met 5 wickets neer wordt het R. C H -totaal ge passeerd. Dc laatste batsmen (alleen Mars den met 16) zijn er dan spoedig geweest en net totaal sluit op 79. Kuyt bowlde 5 v. 23. Klein 1 voor 21. Blankensteyn 3 voor 18. R. C. H. probeert het nu nog eens op de 2e innings, doch Wunder en Metz blijven uitstekend bowlen. Blankensteyn er. L. Kuyt met resp. 15 en 23 not out bieden uiitstekenden tegenstand. Op R. C. H. 2Bloemendaal 2. R.C.H. 2 WINT MET 33 RUNS. R.C.H. 2 gaat eerst batten en voordat er een run gescoord is zijn de openings batsmen reeds van de mat verdwenen. Siegerist er Zonneveld bespelen dan het bowlen met ver trouwen en het is vooral een lust om den jeugdigen Siegerist aan het werk te zien. In keurige'n stijl scoort hij 24 runs alvorens lbw te gaan. v. Roon en Zonneveld elk met 10 runs houden geruimen tijd stand. Op 69 valt echter het laatste wicket. Kesting bowlde 2 voor 10. In den Bosch 2 voor 28 en W. v. d. Werf nam 6 wickets voor 17 runs. Bloemendaal 2 begint goed. Vooral Kesting legt het hout er op. Op 22 wordt hij voor een harde 11 gebowld. Het is nu nog alleen In den Bosch welke met 10 nog eenigen tegen stand biedt. Voor 36 zitten de Bloemendalers aan den kant. J. Blankenstein nam 3 voor 11, H. Zonneveld 5 voor 19. R.C.H. 2 won alzoo met 33 runs haar eer sten competitiewedstrijd. W. van den Bosch en Van der Togt scoren een century. Zaterdag is in den Haag de wedstrijd II. C. C. I—P. W. gespeeld. Deze wedstrijd is door de Hagenaars met innings en 40 runs gewonnen. W. van den Bosch scoorde een century. Bij den wedstrijd Amst. Cricketbond-elftal tegen een Flamingo-elftal 'waarin o.a. Mr B. Davidson. Van der Togt rn Kast mee speelden!. die Zaterdag te Amsterdam ee- speeld is. mocht het aan Van der Togt gc- ukken een century te maken. KennemerDe Pan (44) Gisteren is te Zand voort de competitie wedstrijd Kennemer—De Pan (4—4) gespeeld. De uitslagen lulden: Foursomes: W. F. Looman en mr. A. A. Dlemer Kool winnen van G. M. del Court van Krimpen en jhr. mr. F. Röell 4—3: Walravc Boissevain en W. van Wavcren verliezen van jhr. A. Calkoen van Limmen en mr. C. H. Crommelin 3—2: Ch. Veltman en E, Veltman verliezen van jhr. J. Kakebecke en F la Chapelle 4—3. Singles: W. F. Looman verliest van G. M. del Court van Krimpen 4—3: Walravc Boisse vain speelt tegen jhr. A. Calkoen van Lim men all square; Mr. A. A. Diomer Kool verliest van jhr. mr. F. Röell 4—3; W. van Waveren wint van Jhr. J Kakebeeke 2—1: Chr. Velt man wint van mr, C. H. Crommelin 43; E. Veltman wint van F la Chapelle 64. Haarlem wint het kampioenschap der hoofdklasse. De Haarlemsche Damclub won 28 Mei het kampioenschap van Nederland der hoofd klasse van de competitie van den Ncderland- schen Dambond, door de Damclub Rotterdam te verslaan met. 137. CRICKET IN ENCELAND Yorkshire en Sussex blijven de nek aan nek race om de eerste plaats met onvermin derde kracht volhouden. Wist Yorkshire de twee vrij zwakke counties Essex en Glamor gan gemakkelijk te overmeesteren, vnnral te gen E«sex waren Verity 640 en Macaulay 311 vrijwel onbespeelbaar, de club van Ta te verraste een ieder door prachtige overwin ningen op Nottinghamshire en Gloucester. Om op den sterken aanval van Notts (slechts Larwood was afwezig- 445 runs te maken 'Bowley 52. Laneride 101. dc bekende bowler en free-hitter Wensley 73» ls eer. kra- nig stuk werk. Dat A. W Carr c.s. tegen eer dergelijke score weinig winstkans zou hebben sprak vrijwel vanzelf: het zelfvertrouwen was zoek. waarmede de totalen van Notts 227 en 239 voldoende verklaard zij:.. Tegen Glou cester kwam de Sussex-verdediging mogelijk nog beter voor den dag. Dank zij Cook 161 en Bowley '86' werd een totaal van 5461 bij eengebracht. Ondanks fraai spel van Ham mond en Barnett scoorde de county slechts 297 en 2!4.D« tweede Glouc»<-r«r-in»,i,"i'*s was vooral een strijd togen rlo k!ok: Tato. Wensley Bowley en Langridge deden als bowlers even wel hun plicht. Haarlemsche Schietbond. De laatste ronde van den wedstrijd om het kampioenschap van Haarlem en omstreken heeft in den stand niet veel verandering ge bracht. In de eerste klasse is de volgorde ge bleven zooals het. was, hoewel het niet veel heeft gescheeld, of ..Voor Vaderland en Ko ning die in de vierde ronde, door een paar ongelukkige series de eerste plaats heeft moe ten afstaan aan Graaf Floris. had haar ach terstand weer ingehaald; 946 punten werden bij elkaar geschoten. Het was echter juist 2 punten te weinig om weer één te worden. Nu is Graaf Fioris dat 933 punten in de laatste ronde heeft geschoten kampioen geworden met welk resultaat wij haar gelukwenschen. Voor de tweede klasse heeft Oranje I. dat de geheele competitie de tweede plaats bezet te. zich van hit kampioenschap meester ge maakt door de laatste ronde 936 punten te schieten. Joh. Rompa van Generaal Cronjé. behaalde het hoogst aantal punten; hij werd voor 1933 persoonlijk kampioen. De totaal-uitslag luidt als volgt; Eerste klasse: 1. Graaf Floris. Vogelenzang, vijftal 933 punten, totaal 4649 punten. Combi natie 1813 punten, totaal 8977 punten; hoog ste korpsschuttcr H. J. van Tongeren 942 punten. 2. Voor Vaderland en Koning. Haar lem, vijftal, 946 punten, totaal 4648 punten. Combinatie 1682 punten, totaal 8393 punten Hoogste korpsschuttcr H. J. v. d. Laan. 942 p. 3. Generaal v. Merlen Haarlem 925 punten, totaal 4617 punten Combinatie 1433 punten 8532 punten. Hoogste korpsschuttcr J Ver- zijlbergen 931 punten. Tweede klasse: 1. S.V. Oranje IJmuiden. 936 punten totaal 4621 punten. Combinatie 1398 punten. Totaal 8907 punten. Hoogste korps- schutter P. J. H. Guliken 931 punten. 2. Generaal Cronjé Haarlem. 912 punten, totaa' 4597 punten. Combinatie 1738 punten, totaal 8633 punten. Hoogste ko-osschuttcr Joh Rompa 951 punten

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11