WEILL &Z00(kv. HET ZUIDERBAD GEOPEND. DE BILT Huiftets it*. J. HOLSTER ken: ZILVER- BLAUW EN KRUISVOSSEN 20 pCt. KORTING ZATERDAG 3 JUNI 1933 Friesland. Groningen en Duitschland; snellere uitvoering der kanaalplannen in Groningen en Friesland; aanleg kanaal in de Geldersche Achter moe k naar het Twente-Rijnkanaal; aanleg kanaal HulstSas van Gent; inpolderingen in West-Noord-Brabant; een groot; aantal verbeteringen, inpolde ringen, ontwateringen en voortgaande ont wateringen, afwateringen, kanalisaties, dijk- verhoogingen en dijkverzwaringen; droog- leggingen, ontginningen, bebosschingen, we genbeplantingen, enz. De aandacht wordt gevestigd op de nood zakelijkheid, dat aan de gemeentelijke werk verschaffingen met Rijkssubsidie meer aan dacht dan tot dusverre het geval is geweest, wordt besteed. Hierbij wordt in het bijzon der gedacht aan een zoodanige verbetering van de loonen en de overige arbeidsvoorwaar den in de werkverschaffingen, dat deze ten minste gelijk zijn aan die in het particuliere bedrijf. Gezien de behoefte van tal van gezinnen van werkloozen aan kleeding, schoeisel e.d., wordt grootere subsidie gevraagd voor het Nationaal Crisis-Comité. Tenslotte wordt de bijzondere aandacht van de Regeering gevraagd voor de positie van de jeugdige werkloozen opdat zooveel mogelijk te werk worden gesteld. H.Z.R., aanvaardde de inrichting, met dank aan de Technische Commissie. Als een blij vende herinnering aan dezen dag bood hij elk der 3 heeren een insigne aan en ver klaarde de inrichting voor geopend. Ten tee- ken hiervan wordt de clubvlag van de H.Z.R geheschen en springen een aantal zwemmers en zwemsters met een hoera-tje te water. Verschillende personen kregen hierna ge legenheid voor het aanbieden van geluk- wenschen en cadeaux. Hiervan noemen wij den burgemeester van Haarlemmerliede c.a., die tevens sprak als voorzitter van het Bad huis te Halfweg. Spreker hoopte, dat de H.Z.R. enhet Badhuis geen concurrenten zullen worden, maar elkaar aanvullende in stellingen. Hiermede was de officieele plechtigheid af- geloopen en werden eenige wedstrijden ge houden tusschen jongens en meisjes. Met den polo-wedstrijd tusschen V.Z.V. en de Poloclub „Halfweg" om den zilveren wis selbeker van de Halfwegsche Bank N.V., waar bij de Poloclub „Halfweg" met 5—0 de meer derheid van Velsen moest erkennen, werd de avond besloten. HILLECOM DE WERKLOOSHEID Het aantal ingeschreven werkloozen be droeg in de afgeloopen week 473 tegen 471 in de vorige week, waaronder 335 land- en tuinbouwarbeidei-s. HAARLEM'S DACBLAD meldt: Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te Stockholm. Laagste barometerstand 733 mM. te Reik- javik. en voorspelt zwakken tot matigen. Oostelijken tot Zuide lijken wind. Helder tot licht bewolkt. Droog warm weer. Barometer Stand van heden 767 m.M. Vorige stand 766 m.M. Neiging: Stilstand. Uit het Buitenland. WARM EN ZONNIG ZOMERWEER. De wending ten goede in het weer maakt een verdere voortgang. De hooge druk in het Oosten nam nog in beteekenis toe. terwijl de depressie in het Westen in diepte afnam. Be halve in Brittannië en om de Iersche Zee hecrscht thans overal stralend zomerweer en alleen in het Oostelijk Oostzeegebied, de Randstaten en Polen, waait nog een koele polaire wind uit het Noord. Vooral in Frankrijk en West-Duitschland werd het veel warmer en steeg de tempera tuur allerwege tot ver boven normaal. Een strookvormig gebied van zware regens ligt van den ingang van het Kanaal over de Ier sche Zee. De stabieel toestand van het weer geeft voor de volgende dagen het vooruitzicht op warm en zonnig zomerweer. Fa. KUIPERS en ZN., Opticiens. Zijlstraat 97, Telefoon 12726. OPTICIENS, ZIJLSTRAAT 97 Kijkt niet door een te sterken ot zwakken bril ADR. STOOPPLEIN 24 Centrale Verwarming TEL.I5597.0verveen Oliestookinrichtingen VOOR 60 CENT PER WEEK huurt U uw stofzuig ïr, met 2 jaar uw eigendom. W. BRAKEL JR., BOTERMARKT 17 HAARLEM TELEFOON 12892 (Adv. Incjez. iVIed.) BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Geboren: H. van VeenHoogenraad, 2 d. Ondertrouwd: A. Kwaak en L. van Rijn. Getrouwd: E. Th. M. Zijdenbos en J. H. Kroon HAARLEMMERMEER, Bevallen: W. de Joodevan der Me ij den z. E. A. van Driel—Blom d. D.. Visscher—v. Burk 2 z, L. M. TrouwenBoelé z. M. Guldemeester- Kardol d. M Gehrels—Groenenberg d M Roos- Turkewburg d. C. C. Schoorl—Kiebert z. A. Hijstekvan Kampen z. J. Rip—van den Heu vel z. A. J. van der Lee—van der Lee z. M. A. LeveringZevenbergen z. C. Pech:Beers d. Ondertrouwd; N. Weber en M J. Visser; E. van Dalen en A. Geuze, A. J. Rooker en C. BlankerL. C. Bol en C. P. Offerman, A. van de Spreng en M. Grundhoff. Gehuwd: J. P. Strobbe en H. van Leeuwen. J. II. Oudshoorn en J- M. A. Been, L. Jansen en J, C. C. Dekkers. H. van der Kwast en J. Lok, J. van Saarloos en B. M. van den Berg, J. Roodenburg en A. A. van den Heuvel. Overleden: Hesscl Cornells den Boer, 26 j., ongeh. zoon van II. den Boer en C. Combee; Trijntje Dijt, 61 j., goh. met L. J. Mesman; Anna Roos. 59 jaar. ge'h. met D. van Egmond; Arie Oosthoek. 67 j.. wedr. van A. Heijstek. Edith Anne Eiden, 5 j-, dochter van E. H Eden en E. Heeren N.V.V. VRAAGT MAATREGELEN. VOOR WERKLOOZEN EN TEGEN WERKLOOSHEID. Het bestuur van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen heeft aan den voorzitter van den Raad van Ministers een uitvoerig adres gezonden, waarin het pleit voor een aantal maatregelen ter bestrijding van de langdurige werkloosheid. Allereerst wordt verzocht eerst dan vreem de arbeidskrachten toe te laten, indien ge bleken is, dat geen Nederlandsche arbeiders te krijgen .zijn. Maatregelen worden verzocht tot Steun aan de Nederlandsche industrie, aangedrongen op bevordering' van het Neder landsche bedrijfsleven door de overheid. Ver der wordt gevraagd de stichting van een in- dustriebank, verruiming van de bepalingen voor exportgaranties, instelling van een staatshypotheekbank. invoering van de 40- urlge werkweek, waarborgen voor een goed functionneeren der werkloosheidsverzeke ring in 1933 en 1934. doen vervallen van het instituut der dubbel-uitgetrokkenen bij cie crisissteunregeling en dat voor den aftrek van uitkeeringen krachtens de sociale verze kering dezelfde bepalingen gelden als voor loon en ouderdomsrente het geval is. Verder: steun aan zelfstandige werklooze vrouwen, verruiming van de bepalingen be treffende den steun aan arbeiders, die tijdens hun werkloosheid gehuwd zijn. uitvoering van openbare werken, waarbij groote aantal len ingenieurs en technici te werk gesteld kunnen worden. Als werken, welker uitvoering noodig wordt geacht, noemt het adres: verdere uitvoering van de Zuiderzee-wer- ontwatering en ontginning van de Peel: bevordering van de arbeiderswoning bouw; versnelde bruggenbouw; electrlficatie van bruggen en sluizen en uitbreiding van de electriciteitsvoorzlening; bevordering van de drinkwatervoorzie ning; snellere uitvoering der spoorwegplannen ten opzichte van de stations Amsterdam. Rot terdam en 's-Gravenhage; aanlog van een spoorwegverbinding over den afsluitdijk tusschen Noord-Holland en H UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERLIEDE RAADSVERGADERING. Uitbreiding van den wegen belasting. Geraamde opbrensgt f 38.000. In de voortgezette vergadering van den Raad deed de voorzitter enkele mededeelln- gen over de regeling van de opcenten op de personeele belasting o.a. dat van Regeerings- wege tegen deze regeling, zooals deze onlangs door den Raad was vastgesteld, bezwaar is gemaakt. De progressie liep toen van 100 tot 200 opcenten, welke dienen te worden ver- hoof d van 115 tot 215. De Raad ging met deze wijziging accoord. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat der goedkeuring van de gemeentebegrooting voor 1933 alleen dan is te verwachten, wan neer de uitgaven en ontvangsten met elkaar in evenwicht' zullen zijn gebracht. Daarom zal naast een verhooging van de opcenten op de personeele belasting nog noodig zijn een uitbreiding van de wegenbelasting. De Voorzitter stelde voor om de aparte be lasting voor het onderhoud en de verlich ting van de wegen zooals deze thans geldt voor de dorpen en de buurtschappen te laten vervallen en voortaan een algemeene belasting te heffen op alle binnen de ge meente Haarlemmermeer gelegen gebouwde en ongebouwde eigendommen en daarvoor te heffen: voor de ongebouwde eigendommen 2 pet,, en voor de gebouwde eigendommen 4 pro cent naar de belastbare kadastrale opbrengst van de perceelen. De opbrengst van deze algemeene plaatselijke belasting wordt geraamd op f 38.000. Na eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. Alleen de heer Griekspoor ver klaarde zich tegen. HALFWEG NIEUWE ZWEMINRICHTING TE ZWANENBURG GEOPEND. Vrijdagavond had alhier de opening plaats van de nieuw zweminrichting van.de Half wegsche Zwemvereeniging en Reddingsbri gade, gelegen aan de Verlengde Marialaan te Zwanenburg. Een groot aantal personen had aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg gegeven. Onder de officieele personen en autoriteiten merkten wij o.m. op de heer L. H. Simons, burgemeester van Haarlemmerliede c.a.. wet houder Ouwcrkerk van Haarlemmermeer, de heer A. J. Meijarink uit Haarlem van den Ncd. Bond tot het redden van drenkelingen, verschillende leden van den gemeenteraad van Haarlemmerliede c.a. en vertegewoordi- gers van zusctervereenigingen en andere op het gebied van sport. Eerst kregen de genoocligden de gelegen heid, de nieuwe zweminrichting te bezich tigen. De onderbouw, alsmede de perrons, zijn ge heel van beton, zoodat schadelijke invloed van buiten uitgesloten is. Het water voor- deze nieuwe inrichting wordt verkregen uit 3 wellen, waaruit het eerst wordt opgevan gen in een voorverwarmingsbad. waar het wordt gezuiverd en op temperatuur gebracht. Vandaar komt het in het eigenlijke bad, dat bestaat uit een groot bassin van 50 x 25 M., met een diepte van 60 c.M. Door het voor verwarmingsbad kan een waterverversching plaats hebben van 400 a 450 M3 per dag. 'Bovendien bezit de nieuivc inrichting een zonnebad. Alvorens het nieuwe zwembad door de Technische Commissie, bestaande uit de heeren P. H. van Essen, voorzitter. G. C. Dijk stra. secretaris, en J. J. de Boer, architect, officieel aan het bestuur van de H.Z.R. werd overgedragen, ham de heer Dijkstra namens de Technische Commissie het woord. Spreker bracht een woord van dank aan de talrijke genoocligden voor hun aanwezigheid en schetste in enkele woorden het; werk van de Technische Commissie en de moeilijkheden, welke daarbij overwonnen moesten worden. Spreker richt zich daarbij tot de beide andere leden der Commissie, de heeren De Boos en Van Essen. Het is in het bijzonder de stuwende kracht van laatstgenoemde ge weest, zonder welke men nooit zoover had kunn enkomen. Tenslotte brengt spreker dank aan de muziekvereenigin „Eensgezindheid", welke zoo bereidwillig is gevonden om dezen avond met enkele muzieknummers op te luisteren en aan het bestuur van de Halfwegsche Bank N.V. voor den zilveren wisselbeker, welke voortaan Jaarlijks bij de opening van het seizoen zal worden verspeeld tusschen V.Z.V. uit Velsen en do de Poloclub ..Halfweg". Hierna droeg do heer P. H. van Essen, voorzitter van de Technische Commissie, de nieuwe inrichting aan het bestuur van dc H.Z.R. over. Dokter T. C. L. Kuipers, voorzitter van de VERKOOPING. Bij de Vrijdag gehouden verkooping bij opbod ten overstaan van notaris J. Wage- maker te Noordwijk werd het café „De Drie sprong" in de Zillc met woon- en winkelhuis, groot 3.90 A. in bod gebracht op 8000 door den heer H. Busker te Hoofddorp. Een perceel bloembollengrond aan den Loosterweg III, groot 1.03.10 H.A. werd door denzelfde in bod gebracht op 2900. Ter gelegenheid van de opening van de Ge meentelijke Zee- en Zonnebadinrichting „Zuiderbad" bood de gemeente Zandvoort Vrijdagmiddag in het restaurant van de Ge meentelijke Badinrichting aan den Boule vard Paulus Loot een noenmaal aan aan verschillende genoodigden, onder wie o.m. waren: de heer A. H. Gerhard, lid van Ged. Staten en waarnemend Commissaris der Ko ningin in dit gewest; Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex, burgemeester van Bloemendaal; de heer W. Roodenburg, wethouder van Haarlem; de heer Lovink, commissaris van politie te Zand voort, vele leden van het Zandvoortsche ge meentebestuur, de heer Van Deventer, di recteur van het Bureau der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de oud-burgemeester van Zandvoort, de heer J. Beeckman en de architect van het Zuiderbad, Ir. H. T. Zwiers. De Commissaris der Koningin, de andere leden van Ged. Staten en B. en W. van Am sterdam en Noordwijk waren verhinderd. Aan tafel voerden verschillenden der aan wezigen het woord. De burgemeester van Zandvoort, de heer H. van Alphen, die de tafel presideerde, bracht dank aan den heer Gerhard voor zijn tegenwoordigheid en voor de belangstelling en de groote medewerking door Ged. Staten getoond bij de totstandkoming van het Zui derbad. Hiervoor is een leening van een ton gesloten, maar dit kapitaal zal zijn rente op brengen en ook aan veel menschen levens geluk geven. Op een mooien Zondag zijn ze ker een 120.000 menschen in Zandvoort aan wezig, en er komt zeker op zoo'n dag een kleine honderdduizend gulden in. Tot den wethouder, den heer W. Rooden burg, vertegenwoordiger van het Haarlem- sche gemeentebestuur zeide spr. dat Zand voort niet veel zou kunnen beginnen als het het cultureele leven van Haarlem niet zoo dichtbij had: de concerten van de H.O.V., de voorstellingen in de Haarlemsche schouw burgen, het Frans Hals Museum enz. Er gaat veel charme van Haarlem uit en het is een voorrecht voor Zandvoort, dat het dicht bij deze stad ligt. Waardeerende woorden sprak de heer Van Alphen ook tot den burgemeester van Bloe mendaal, met welke gemeente Zandvoort be langen gemeen heeft. Bloemendaal is een goede buur en een nabije vriend voor Zand voort. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is er steeds op uit goede internationale ver houdingen te bevorderen en het vrije verkeer, zoo zeide de burgemeester tot den heer Van Deventer. Ook Zandvoort wil dit. En de groo te belangstelling van oud-burgemeester Beeckman is bekend; zijn tegenwoordigheid werd dan ook op hoogen prijs gesteld. Den architect, Ir. Zwiers, noemde spr. een artist. Hij heeft nog geen twee maal 24 uur noodig gehad om vier groote teekeningen te j maken van het gebouw voor het Zuiderbad GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau van politie een tasch met boeken, een ets, een rozenkrans. Wed. den Dobber, v. d. Endelaan 6, een knot zwarte sajet. A. Eewijk, Frederikslaan 3, een kam in etui. Krieger, Loosterweg n 33, een portemonnaie inh. 17 ct. A. van wonderen, v. d. Endelaan 8, een koralen ketting, F. Duinhoven, Krocht straat 23, een paar zijden dameskousen. H. Siecker. Krochtstraat 17, een zilveren vinger hoed. J. Oppelaar. Dorpstraat 11, Haarlem mermeer, een rozekrans. W. J. van Dril, Hoofdstraat, een gloeilamp. D. Schipper, Leidschestraat 58, een rozenkrans. LISSE VERDRONKEN Een 2 1.2 jarig dochtertje van de scheeps bouwer A. geraakte spelenderwijs te water en verdronk. Het levenlooze kind werd door de moeder opgehaald. GESLAAGD De heer J. A. W. Bos slaagde voor het exa men Diploma Schoolraad met beide aantee- keningen. Tot controleurs voor de uitvoering van het Saneeringsplan voor de Bloembollenteelt zijn door B. en W. aangesteld: K. Tanis (hoofd controleur), Jac. Ringma en Chr. van der Eist. BURGERLIJKE STAND Geboren: Arien Hendrik, z. v. H. G. Vee- nendaal en W. A. in 't Veld, Winefrede Agnes d. van A. Th. van Graven en W. M. Wright, Arie, z. van A. Buurman en P. Onos, Albertus Willem, z. v. J. Moolenaar en N. Kuneman. Overleden: W. Sègers, 82 j., Fr. J. van Dorp, 84 jaar. Ondertrouwd: G. J. Jarsveld en J. Rijns burger. Gehuwd: A. Teeuwen en A. A- Prins, M. A. van der Berg en H. H. Bon, Th. Jansen en A. v. Hoven. en de aannemer, de heer Van Rijswijk, heeft nog geen 2 maanden voor het bouwwerk, dat een sieraad van Zandvoort mag genoemd worden, noodig gehad. Spr. vond gelegenheid om nog even de quaestie van de verbinding van Amsterdam met Zandvoort op het tapijt te brengen. In het najaar zal de heer Van Alphen met de directie der Nederlandsche Spoorwegen gaan praten over de mogelijkheid van tractie met Diesselmotoren tusschen Zandvoort en de hoofdstad. De concurrentie van het vrije ver voer met de Spoorwagen zal zeker ontzet tend toenemen (men denke aan het goed- koope vervoer met kleine auto's), wanneer de Spoorwegen niet zorgen dat de verbinding AmsterdamZandvoort zoo vlot is als zij maar eenigszins kan zijn. De heer Gerhard betoogde in een humoris tische rede, dat Zandvoort het nu eenmaal moet hebben van de „waaghalzerij", maar wie zoo de zaken weet aan te pakken als burgemeester Van Alphen zal zeker alle Am sterdammers naar Zandvoort trekken. Spr. heeft zich over den bouw van dit Volksbad in bijzondere mate verheugd, doel en strek king der inrichting gaan hem zeer ter harte. Wanneer het nu maar vaak mooi weer zal zijn, is de toekomst van het Zuiderbad vol komen gewaarborgd. Spr. hoopte dat alle ver wachtingen, die het Zandvoortsche gemeen tebestuur van het Zuiderbad heeft, zullen worden vervuld. De heer Roodenburg uitte namens het Haarlemsche gemeentebestuur zijn beste wenschen. Als het Zandvoort goed gaat, pro fiteert Haarlem daar ook van en het Zuider bad kan daartoe bijdragen. Het gemeente bestuur van Haarlem leeft dan ook met Zandvoort mede en hoopt dat die badplaats, mede door het Zuiderbad, steeds meer be kendheid zal krijgen in het buitenland. Jhr. Mi*. Den Tex zeide dat Bloemendaal niet wil concurreeren met Zandvoort; de be langen van beide gemeenten loopen parallel. Spr. prees de energie waarmede het Zuider bad zoo spoedig is tot stand gebracht. Oud-burgemeester Beeckman oordeelde, dat het Zuiderbad een schitterende inrich ting is voor de Amsterdammers en de Zand- voorters en sprak den wensch uit. dat zij vooral commercieel uitmuntend zal slagen. De heer Van Deventer verwachtte, dat het Zuiderbad de toch al groote populairiteit van Zandvoort als badplaats nog zal doen toene men. Ir. Zwiers dankte voor de van zoovele zij den ondervonden medewerking en hoopte dat Zandvoort op alle mogelijke manieren bij het Zuiderbad gebaat zal zijn. Ingekomen was nog een telegram van ge- lukwensch van het oud-raadslid van Zand voort, den heer Fraenkel. Na afloop van de lunch werden door ver schillende genoodigden de vlaggen op het BARTELJORISSTRAAT 26-28 VAN 1 JUNI 14 JUNI (Adv. Ingez. Med.)' I gebouw geheschen! Het Zuiderbad was ge opend De Polygoon maakte een sprekende film van den burgemeester, terwijl deze in een korte toespraak het Zuiderbad aanbeval. Met de meeste belangstelling bezichtigden hierna de aanwezigen de inrichting, die vol doende capaciteit heeft, om 10.000 menschen per dag aan een verfrisschend bad te helpen. De practische inrichting, de ruime cellen. de uitmuntende bergplaatsen voor de kleedinc der baders, de buitengewoon goed ingerichte fietsenbewaarplaats die een enorm aantal rijwielen kan bergen, het mooie restaurant en het prachtige uitzicht dat men boven van het Zuiderbad naar beide zijden over het strand heeft, wekten ieders bewondering. Zandvoort is met het Zuiderbad inderdaad een eerste-klas-inrichting rijker geworden. ONGEVAL Bij het verplaatsen van de groote benzine tank naar de garage aan de Parallelweg werd een zware bok met takel gebruikt Op een ge geven moment zakte de bok op zij en kwam terecht op een der arbeiders. Met een zwaar gekneusden en ontvelden arm werd hij door zijn medearbeiders uit zijn benarde positie bevrijd. VEILIGHEIDSMAATREGELEN VAN DE ZANDVOORTSCHE REDDINGSBRIGADE De Zandvoortsche Reddingsbrigade is ge heel gereed om het leven van de duizenden baders en zwemmers langs onze kust zooveel mogelijk te beveiligen. Bij alle gevaarlijke muien zijn weer de bekende waarschuwings borden geplaatst, in de hoop, dat zij dit jaar niet door roekelooze baders en zwemmers als kapstok gebruikt zullen worden, zooals in vorige jaren soms gebeurde. Verder zijn er op bepaalde punten kastjes geplaatst, voorzien van zwemvest en lijn, zoo dat ieder geoefend zwemmer zonder groot gevaar voor eigen leven onmiddellijk te hulp kan snellen, als een bader of zwemmer in ge vaar verkeert. Op drukke dagen wordt de wachtpost aan de Zuid betrokken terwijl aan de Noordzijde enkele leden van de Z. R. B. waken over hen, die zich daar aan het vrije strand in zee be geven. VAN DIRECTIE VERANDERD. De Zandvoortsche Begrafenis Onderneming is van directie veranderd. Thans is als direc teur aangesteld de heer J. de Roode, Gast huisplein 2. TERUGGEKEERD. De groep werkloozen, die uitgezonden wa ren naar de Rijkswerkverschaffing te Marke- loo, zijn op eigen gelegenheid teruggkeerd. Als oorzaak hoorden we noemen, de toestand, waarin de verblijfplaatsen verkeeren. Een on derzoek wordt Ingesteld en overleg met den minister gepleegd, daar financieele gevolgen te verwachten zijn BLOEMPJESDAG „ONDERLING HULP BETOON" Op 5 Juni a.s. ,2en Pinksterdag) zal er ten bate van O. H. een bloempjesdag worden gehouden, waarvan de opbrengst moet strek ken ter bestrijding van de t- b. c. De tuber culosebestrijding eischt jaarlijksch veel geld en daarom hoopt het bestuur dat het publiek bij den strijd tegen deze ziekte kraentig zal willen steunen. Indien de vereeniging over voldoende geld beschikte, zou zij geen bloem pje te koop aanbieden, doch helaas, de op brengst van de bloempjesdagen kan nog niet gemist worden. Slechts met medewerking van allen, zal het mogelijk zijn den strijd tegen deze gevreesde volksziekte krachtig voort te zetten. Voor het verkoopen der bloempjes is na tuurlijk ook hulp noodig. Iedereen, boven de 16 jaar, die O. H. daarmee wil helpen, ls van harte welkom. Men kan zich daartoe aanmelden bij het comité, dat op 2en Pinksterdag zitting houdt van 's morgens 9 uur af in de Oude Bewaar school (ingang Hooge wegzijde). „SIMAVI" Zoo langzamerhand beginnen de plannen voor de propaganda voor „Sïmavi" vasteren vorm aan te nemen. Reeds zijn verschillende commissies benoemd en wat wel het voor naamste is: er is na lang zoeken voldoende zaalruimte gevonden om het geheel onder te brengen. Het bestuur van de Wilhehnlnaschool was n.l. zoo welwillend, het mooie gebouw voor het beoogde doel gedurende eenige dagen be schikbaar te stellen. In het ruime gymnastieklokaal zullen de bezoekers kunnen genieten van de echte In dische rijsttafel, terwijl in de verschillende andere lokalen tentoonstellingen, theeschen- kerij enz. ondergebracht worden. Nog kunnen we mededeelen, dat het be stuur van Simavi in onderhandeling is ge treden met het bestuur van V. V- V. om in het openluchttheater een gamelangvoorstel- ling te geven, precies zooals in Indië. Indien de onderhandelingen slagen en hieraan twij felen we geen oogenblik. zou deze voorstelling alleen reeds een bijzondere attractie vormen, afgezien van al het andere, dat Simavi op het gebied van Indische kunst en het Indische volksleven in Zandvoort zal brengen. ZANDVOORT. Een schitterende inrichting. Overzicht van het Zuiderbad op het oogenblik dat de vlaggen en wimpels geheschen worden.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2