UIT HET BUITENLAND WEILL ZOON N,v. ZOMERMANTELS STA TEN- GENERAAL Dr. Colijn detailleert het program. Hoofdpijn, HiospUn ftlijnUacdt' s lloeder HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE BLAD ZATERDAC 3 JUNI 1933 De transferconferentie te Berlijn. Dr. Schacht verklaart, dat de Rijksbank het contact met de crediteuren zal handhaven. Een beroep op de economische wereld conferentie. Parafeering van het viermogendheden- pact stuit op nieuwe moeilijkheden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DU ITSCIILAND. Iii een gisteren gehouden persconferentie heeft de president van de Rijksbank, Dr. Schacht verklaard: De erkenning dat de der Rijksbank nog ter beschikking staande vrije goud- en de viezen reser ven zulk een laagte zouden heb ben bereikt, dat bij een verdere daling de Rijksbank in gevaar zou kunnen komen, be- teekent voor de Duitsche opvatting een zeer grooten moreelen steun. De daling der de viezenvoorraden bij de rijksbank kan zoo niet verder gaan, wanneer de circulatiebank haar functies zal handhaven. Deze functies be staan niet alleen uit de handhaving der sta biliteit van de mark, deze staat boven iede- ren twijfel omdat men haar door de devie- zenwetgeving vast in de hand heeft. Boven deze functie heeft de Rijksbank de taak een zeker verkeer met het buitenland steeds te handhaven. De Rijksbank heeft verklaard in ieder ge val het contact met de kringen der crediteu ren te handhaven en een wederzijdsche over eenstemming te verzekeren. De Rijksbank juicht toe, dat de vertegenwoordigers der crediteuren op korten termijn een kleine commissie hebben samengesteld. Het bestaan van zulk een commissie zou er toe kunnen bijdragen een directe opdracht te vergemak kelijken. Met de erkenning dat de buitenlandsche handel van Duitschland' en de handel der wereld beschouwd moet worden als basis voor het transfer probleem, is vastgesteld, dat men welk geld dan ook niet uit de lucht te voorschijn kan too veren. Men moet Duitschland de mogelijkheid geven in het internationale verkeer dit geld te verdienen. De Economische wereldconferentie zal dit probleem niet aan zich kunnen laten voor bijgaan. Zij zal den weg moeten zoeken om de oplossing te bevorderen. Doet zij dat niet, dan ziet het er voor den internationalen schuldendienst zeer droevig uit. Het feit, dat de Rijksbank het geheele deviezenverkeer onder controle heeft, dat de Rijksbank den wil heeft de deviezen te behouden en te ver meerderen, maakt de Rijksmark absoluut ze ker. Het is volkomen uitgesloten, dat men nog eens zal toestaan dat het Duitsche Volk in- flatieverliezen op zijn spaargeld zal lijden. Het besluit der Rijksbank is onherroepelijk, dat zij een verdere daling van haar deviezen voorraad niet meer zal toestaan. Zij zal zoo spoedig mogelijk dienovereenkomstige beslui ten nemen. Naar verluidt zullen de besluiten van de rijksregeering in de kwestie welke maatrege len genomen moeten worden ter bescherming van de deviezenvoorraden, reeds onmiddellijk na Pinksteren genomen worden. De rijksbankpresident Schacht zal Zondag en Maandag deelnemen aan de onderhande lingen'van de B.I.B. in Bazel. Onmiddellijk na zijn terugkeer zal dan de transfer kwestie in het kabinet worden behandeld. GENèVE. De parafeering van het viermogendheden- pact, laat nog steeds op zich wachten en het is nog steeds mogelijk, dat de definitieve sluiting van het verdrag nog eenig uitstel zal ondervinden. Volgens den diplomatieken cor respondent van de „Daily Telegraph" is dit uitstel het gevolg van meeningsverschillen over belangrijke politieke punten.De moeilijk heden welke ter elfder ure zijn gerezen tus- schen de juristen der vier mogendheden, die met de opstelling van den definitieven tekst zijn belast, waren zoo groot, dat zij zich tot hun regeeringen hebben gewend. Zoo zouden b.v. de jongste Fransche amendementen, die het pact aanvaardbaar maken voor de Klei ne Entente, volgens Mussolini de kern uit het pact hebben gerukt, omdat zij tengevolge zouden hebben, dat elke herziening der ver dragen, niet slechts buiten, doch ook olnnen het kader van den Volkenbond, onmogelijk wordt gemaakt. Daarom zou Rome op een nieuwe bepaling hebben aangedrongen, wel ke herziening der verdragen binnen het kader van den Volkenbond mogelijk maakt. Thans is het de vraag, zoo vervolgt de cor respondent, of de Kleine Entente met nieuwe bezwaren zal komen. In de tweede plaats, aldus lezen wij in de Tel., heeft Duitschland zijn adhaesie met het pact ondergeschikt gemaakt, aan voor waarden, welke vooruitloopen op beslissin gen dor ontwapeningsconferentie en die niet in overeenstemming zijn met het standpunt dat de Fransche delegatie te Genève steeds heeft ingenomen. Het betrof hier de toe passing van de rechtsgelijkheid, en daarom is het denkbeeld opgeworpen, dat het artikel, waarin deze materie wordt behandeld, een voudig uit het pact wordt gelicht. DmtscMamid. Vrijwillige instemming der soc.-dem. met Hitler's regeeringsver klaring. De thans in het buitenland werkende, ge wezen redacteur van de „Vorwarts", Stamp- fer, had aan buitenlandsche bladen ver klaard. dat de sociaal-democratische Rijks dagfractie slechts ..gedwongen" de regeerings verklaring van het kabinet-Hitier heeft goed gekeurd. Daartegenover heeft de vroegere Rijksdag voorzitter Loebe aan het Pruisische mi nisterie van Binnenlandsehe Zaken ver klaard, dat hij als leider der fractie bespre kingen deze bewering- van Stampfer niet goedkeurt. Hij verklaart, dat het besluit der sociaal-democratische Rijksdagfractie zonder dwang, uit zakelijke overwegingen is geno men. Hierbij gaf de overweging den door slag, dat de nationale regeering zich heeft uitgesproken voor een onvoorwaardelijke vredespolitiek, voor Duitschland's rechtsge lijkheid en voor algemeerie ontwapening der bewapende staten. (Wolff.) Spanje. Wet op de religieuze orden thans door Zamora geteekend President Zamora heeft gisteren, naar Reuter meldt, de wet op de godsdienstige orden geteekend, die bijna drie weken ge leden door de Cortes werd aangenomen. De wet bepaalt o.a. dat alle eigendommen van godsdienstige orden worden geconfis- keerd en verbiedt het geven van onderwijs door vertegenwoordigers van de R.K. Kerk. De kerk zal echter het gebruik van haar eigendommen voor godsdienstige doeleinden bhouden. Daar de president zelf een geloovig katho liek is vroegen velen zich af of hij niet liever zou aftreden dan de wet te teekenen. De Paus veroordeelde de wet als een groote misdaad tegen God. Oostenrijk. Opheffing der nationaal- socialistische partij? Het ..Neue Wiener Extra Blatt" heeft ver nomen dat reeds besloten is tot het verbod van de N.S.D.A.P. in Oostenrijk en dat dit besluit afgekondigd zal worden zoodra bonds kanselier Dollfuss terug is uit Rome. (Alg. Handelsblad.) Frankrijk, Engelsch-Fransch-Ameri- kaansche ontwapenings bespreking verwacht. In Engelsche kringen verluidt dat de mi nister van luchtvaart. Lord Londonderry, staatssecretaris Eden en Norman Davis naar Parijs zullen vertrekken om daar met Dala- dier en Paul Boncour onderhandelingen te voeren betreffende de regeling van nog niet opgeloste ontwapeningsaangelegenheden. Ambassadeur Nadolny en staatssecretaris v. Rheinbaben hebben Vrijdagochtend een bezoek gebracht aan den Engelschen mi nister van luchtvaart. Engeland, Het Britsche program voor de wereldconferentie. In het Lagerhuis heeft de minister van Financiën, Neville Chamberlain. Vrijdag een breedvoerige verklaring afgelegd, betreffende de economische wereldconferentie. Ten aanzien van de wereldconferentie verklaarde Chamberlain, dat haar taak drieërlei is: De verhooging van het prijsni veau, valutakwesties en de opheffing der handelsbelemmeringen.De eerste taak der con ferentie moet bestaan uit de verhooging der prijzen en hun handhaving op hooger ni veau. Ook de aanpassing der productie aan de consumptie moet- worden overwogen, waarbij internationale overeenkomsten tus- schen de producenten de beste diensten kun nen bewijzen. Wat de valuta betreft, het L eerst noodig deze voor fluctuaties te behoe den. welke den handel schaden. Engeland za' wel tot den gouden standaard terugkeeren. doch kan dat pas doen wanneer het er van overtuigd is dat practische maati-egelen zijn uitgevoerd voor een goede werking van den goudstand. Amerika Toch eerherstel voor het goud? Vermoedelijk zullen, naar Reuter uit Washington verneemt, de vereenigöe Staten op de Economische Wereld Conferentie voor stellen met medewerking van de centrale banken het goud weer geleidelijk in omloop te brengen, en over de geheele wereld de deviezen met 25 pCt. te doen dekken, waar van 20 pCt. in goud en 5 pCt. in zilver. DAMESKLEEDERMAKERIJ BONTWERKERIJ BARTEL JORISSTRAAT 26-28 WIJ HEBBEN DIT SEIZOEN EEN ZEER MOOIE COLLECTIE IN VOORRAAD, IN PRIJZEN VAN F 45.- TOT F 60— VERANDERINGEN WORDEN VAKKUNDIG GEDAAN. (Adv. lugez. Med TWEEDE KAMER. Verklaringen en toezeggingen. Er komt een uniformverbod. En scherr optreden tegen verzet. Naar een blijvend lager niveau. De heeren De Geer en Schouten over Het kabinet. Geen replieken. 2 JUNI. De discussie over de regeeringsverklarlng is vandaag voortgezet en zelfs geëindigd. De voorzitter heeft de Kamer blijkbaar waar schijnlijk door overleg in het z.g. Senioren convent tot een dadelijke toepassing weten te brengen van zijn oproep tot be knoptheid: replieken zijn er niet gehouden. Vóór het voortgaan met de politieke dis cussie heeft de president benoemd in de commissie voor de buitenlandsche aange legenheden ter vervanging van de heeren Marchant en De Wilde, de heeren Joekes en Van Dijk. Voorts werd besloten voor de om zetbelasting een commissie van voorbereiding in te stellen. In die commissie werden be noemd de heeren Ketelaar. Snoeck Henke- mans, Fleskens, J. ter Laan. Schouten, Suring en Bierema. Tot plaatsvervangers de heeren Ebels, Tilanus, Kortenhorst, v. d. Tempel, Smeenk, Van Poll en Dr. Vos. Op Dinsdag 13 Juni komt de Kamer weer bijeen. eerst om wat wetsontwerpjes af te doen, daarna om afdeelingsonderzoek te houden. Vandaag hebben zooals gisteren al ver meld nog het woord over de regeerings- verklaring gevoerd de heeren De Geer, Schou ten, Arts en Kersten. De heeren De Geer (r.k.) en Schouten (a.r.) trokken op één punt gelijke lijnen n 1. daarin, dat zij in geen enkel opzicht door het optreden van het Kabinet-Colijn aange toond wilden zien, dat er zich een princi- piëele verandering had voltrokken in de politieke partij constellatie. De oude tegenstel lingen tusschen links en rechts achten zij niet verdwenen. En de formateur. Dr. Colijn. heeft evenzeer uitgesproken, dat het op treden van het kabinet in geen enkel opzicht in politieken zin ook maar iets praejudicieert. De heer De Geer zag in het abnormale schouwspel van dit kabinet een afschadu wing van de moeilijke tijdsomstandigheden, waarin we leven, maar daarin ook de eenige rechtvaardiging. De buitengewoon moeilijke omstandigheden, want. ook Jhr. De Geer ge loofde, dat we een langdurig tijdperk van depressie zijn ingetreden. De.r c.h. fractie zal het kabinet naar ver mogen steunen, wenschte het toe „glüok- liche Fahrt" al is er dan ook geen „Meeres- stille". Zeer uitvoerig was de heer De Geer en ook de heer Schouten in het betoog, dat uit het optreden van het kabinet-Colijn geen gevolgtrekkingen moeten getrokken worden, die daarin niet zitten. Beiden hebben uiteen gezet, dat in politiek opzicht de principieele verschillen even moeten rusten en moeten blijven in den stand van het oogenblik. Wijl zeide Mr. De Geer thans 'n algemeen ge vaar voor den lande dreigt en dit alleen kan worden opgelost door een samengaan van zoo breed mogelijk getrokken groepeeringen. De rekening van dat gevaar en van de nood zaak van zoo algemeen mogelijken steun maakte 't noodig. dat elke minister, wie ook. iets opgaf, voorloopig, van eigen speciale principieele wenschen. De heeren Marchant en Oud moet 't t.o.v. de ontwapeningen, hijzelf in ander verband. Maar dat betee- kende niet, dat die pincipieele gedachten zouden worden losgelaten. De heeren De Geer en Schouten bleven bei den een politieke scheiding tusschen de groe- pen-rechts en de groepen links, het nood zakelijk gevolg achten van staatkundige be ginselen, Van een opgeven van dat inzicht geen schaduw. eD heer Schouten onder streepte, dat hij in het optreden van het nieuwe kabinet niets kon zien, wat ook maar zweemde naar een soort „christendom boven geloofsverdeeldheid", hetwelk blijkbaar de liberalen bedoelden. De heer De Geer zette uiteen, in de poli tieke scholing, welke figuren als Groen van Prinsterer. Kuyper. Lobman en Schaepman. ons volk heeft, ondergaan, het bederfwerend zout te zien, waardoor mee ons land bewaard is geworden tegen revolutionnaire streving en politieke verdwazing, als waarvan bij onze Oosterburen sprake is. Voorts hebben beiden uiteengezet, dat de S.D.A.P. zich zelf heeft uitgeschakeld uit de groep der groote partijen, welke thans samen hunne mannen hebben geleverd voor het crisiskabinet. Al constateerde de heer De Geer eenige symptomen van groeiende er kenning van het gezag bij de S.D.A.P. De heer De Geer heeft 't betreurd, zoowel dat er een kabinet op den grondslag van 5 niet. is gevormd kunnen worden als een rechts parlementair kabinet. Hij heeft bijge volg betreurd, dat de a.r. fractie in de 52 een meerderheid heeft gezien, die niet sterk genoeg was. De heer Schouten heeft die houding van de a.r. fractie nog eens verdedigd op dezelfde gronden als geschiedde in den brief van Dr. Colijn aan Prof. Aalberse. welke in ons blad volledig werd opgenomen. Een meerderheid van 52 gaf z.i. geen reden tot optimisme en zou de saamhoorigheid onder die 52 zijn overspannen, dan zou dat groote gevaren hebben opgeleverd voor een later samengaan. De heer Schouten ook verklaarde zijn steun aan het kabinet niet te zullen onthouden. De heer De Geer maakte nog een paar aardige opmerkingen over het instellen van een nieuw departement en het benoemen van een directeur-generaal aan Onderwijs. Hij vroeg de voorbereiding voor de bezuini gingsactie niet al te kostbaar te maken Dat kon den goeden geest bederven. Nadat de heer Arts, van de R.K. Volkspar tij. pleitte voor een „democratische "meer derheidsvorming die z.i. geheel afhing van de R.K. Staatspartij en de heer Kersten pleitte voor een terugkeer van de overheid tot de aloude gereformeerde begin selen wat ten slotte uitliep op een discus sie over de vraag tusschen den heer Duijmacr en Dr. Kersten of deze Zondags in een auto mag zitten is Dr. Colijn aan het woord ge komen. Dr. Colijn heeft zich niet gewijd aan de voorgeschiedenis van de Kabinetsformatie het huidige Kabinet, zei hij. is alleen ver antwoordelijk voor zijn eigen optreden. Wel antwoordde hij. dat uit het debat wel geble ken is, dat een kabinetsformatie, zooals de heer Albarda wenschte. n.l. één op democra- tischen grondslag onder de leiding van Mr. van Schalk had moeten falen. Wat tijd ver knoeien zou geweest zijn. Dr. Colijn antwoordde op enkele detail vragen, dat het door Mr. de Geer aangevan gen cumulatie-onderzoek nog wordt voort gezet en dat de sociale verzekering zal wor den gehandhaafd. Dit ten antwoord aan Dr. Kersten, Er was gezegd, dat de regeeringsverklaring te vaag zou zijn. Maar kon er 5 dagen na het optreden meer worden gegeven? Nauwkeu rige ompaling van wat overwogen wordt, is immers thans nog niet doenlijk. Het is im mers voor het Kabinet thans b.v. nog niet mogelijk te zeggen, in welke verhouding di recte en indirecte belastingen zullen moeten geheven worden tot het wegnemen van het groote tekort, dat er op de Staatsbegrooting zal zijn. De heer Colijn teekende den financieelen toestand, zoowei in Indië als- hier te lande als zeer érnstig. Maar het budget moet slui tend gemaakt. Dat is voor den arme en zwakke een eerste vereischte. Het kabinet wil onder die taak de schouders zetten. Met leeningen sluiten waarop Ir. Albarda had aangedrongen moet ons land uiter mate voorzichtig zijn. nu voor consolidatie van de vlottende schuld spoedig groote be roepen op de geldmarkt zullen moeten wor den gedaan. Aan het eind van 1933 zal die schuld waarschijnlijk tot 750 millioen zijn op- geloopen. Dr. Colijn zette dan uiteen, dat de Staal cr op moet rekenen naar een blijvend lager niveau te gaan. Dus mag geen onderdeel van den Staatsdienst buiten de bezuiniging blij ven, die de regeering zich heeft voorgenomen De minister-president deelde mede. dat er spoedig behandeling van de omzetbelasting zal worden gevraagd, waarin dan de weelde belasting zal worden geïncorporeerd. Wat de economische paragraaf uit de re geeringsverklaring betreft Dr. Colijn deel de mede. dat de economische ordening, waar van gesproken werd, geen socialisatie bctee- kende. ook geen Planwirtschaft onder regee- ringsdwang. doch een ordenende aanpassing, bevorderd door de overheid, aan de gewij zigde economische wereldconstructie. Maar hoe dat zou moeten, dat hing zei Dr. Co lijn nauw samen met de uitkomsten der economische wereldconferentie. Wanneer die conferentie er b.v. toe zou concludeeren. dat het beginsel van Ouchy als algemeen toe laatbare uitzondering op de meestbegunsti gingsclausule aanvaard moet worden, dan zou dat voor ons land zeer gunstig kunnen zijn. De minister heeft op eenige punten eenige meerdere uitwerking aan zijn regeeringsver klaring gegeven, zóó. dat daaruit bleek, welke punten van practisc.h staatsbeleid thans reeds worden overwogen. Voor werkverrui ming leenendat zal eerst kunnen, zei Dr Colijn, wanneer de begrooting is sluitend ge maakt. Voorts zal de verdere inpoldering van het IJsselmeer worden voortgezet. Er wordt overwogen de lasten der groote gezinnen te verminderen. De gemeenten zullen tot het instellen van een steunregeling verplicht worden. Een regeling voor het toelaten van buitenlandsche arbeidskrachten zal getrof fen worden. De bedrijfsorganisatie zal verder worden ingevoerd. Gestreefd zal worden naar verdeeling van den arbeid over de be schikbare arbeidskrachten. Het Paehtvraag- stuk zal worden opgelost. De arbeid van de gehuwde vrouw-niet-kostwinster zal worden beperkt, na regeling van de huisindustrie. Tegengegaan zal worden dat man en vrouw een dubbel inkomen hebben- Dit alles zal worden overwogen. Hoe de te volgen weg zal zijn. we weten ?t niet. Maai bij vele partijen zullen eenige bezwaren rij zen. De liberalen b.v. zullen zich hebben af te vragen, wat een voortgaande bedrijfs organisatie beteekent. Wat zal de pacht op lossing inhouden? Waarschijnlijk het scha- devergoedingsrecht. Voor alles: de sluitende begrooting. En de gezagshandhaving. De overheid, zei Dr. Co lijn. moet kunnen vertrouwen op het gezags- apparaat. Dat daardoor maatregelen moeten genomen worden, welke speciaal de s- d. a. p hinderen, ligt aan het wantrouwen en den twijfel, die de s. d- a. p. zelf heeft doen ontstaan. De regeering hoopt, dat de s. d. a. p. zal kunnen komen tot het zelf wegnemen van dat wantrouwen en dien twijfel. Duidelijk werd uitgesproken, dat de Bur gerwacht en de Bijz. Vrijw. Landstorm uit' sluitend onder het gezag der overheid zullen staan, maar dat alle particuliere corpsen ver boden zullen worden. Een uniformverbod zal worden uitgevaardigd wijl het dragen van uniformen tot onnoodige tegenstellingen leidt en dus tot botsingen. Tegenover Dr. Westerman heeft Dr. Colijn duidelijk uiteengezet, dat men nationaal besef bezitten kon. wanneer mer. bij een partij is aangesloten. En wanneer Dr. Westerman het wraakt, dat een parlementslid minister wordt dan vroeg Dr. Colijn of er voor het regeeren, een staatkundige taak. niet een zekere staat kundige scholing noodig is. gelijk voor alle staatkundige werkzaamheid een zekere voor bereiding onmisbaar is. De heer Colijn heeft dan uiteengezet, dat het kabinet geen gewoon parlementair ka binet is. Maar een kabinet met een bezondere taak. dat voortdurend overleg met de Ka mer wil plegen. Ten slotte heeft Dr. Colijn gezegd, dat de regeering zich ten scherpste zal verzetten tegen alle verzet tegen de wettige overheid. Daartoe zal zij alle haar ten dienste staande middelen aanwenden en zoo noodig., bij de wet nieuwe bevoegdheden vragen. De heer de Visser, die gisteren van revolu tie sprak, kan 't zich voor gezegd houden. Er klonk na deze rede eonlg applaus. En dan de woorden van den president: „ik stel voor de discussie te sluiten." Hamerslag. Geen replieken! De eerste ontmoeting had plaats gehad. De ontmoeting, die een verkenning van posities is geworden. INTIMUS. NIEUWS UIT IN DIE VERVOLGING VAN REVOLl TIONNAIREN. BATAVIA. 2 Juni <Aneta) De heer Soe- toyo. leider van de Partai Indonesia te Ban doeng, wordt vervolgd wegens een door hem :eschreveïi artikel in de „Fikiran Ra jat" van 17 Februari j.l„ getiteld „Imperialisme in In donesië". De heer Amir Sjarifoedin, leider van de Partai Indonesia, student aan de Rechts- hoogeschool, directeur van de Inheemsche Volksuniversiteit, en redacteur van de „Ban- teng", wordt vervolgd op grond van artikel 153bis en 154 naar aanleiding van een irti- kel in de „Bantcng" d.d. 30 Maart, getiteld „Massa-actie in Indonesië". Hij zal spoedig een verhoor ondergaan. De heer Sjarifoedin zou volgende maand doctoraal examen doen aan de Recht-shooge- school. ZIEKE K.L.M.-PILOTEN. BANDOENG. 1 Juni (AnetaL De heer Duimelaar embarkeert Zaterdag aan boord van de „Johan van Oldenbarnevelt" voor de thuisreis naar Nederland. MED AN. l Juni (Ancta). De tweede piloo van de „Snip", de heer Supheert, is wegens ongesteldheid alhier achtergebleven. De tweede piloot van de „Ijsvogel", de heer Abspoel. is ter vervanging- van den heer Supheert met de „Snip" vertrokken. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. ZATERDAG 3 JUNI Rozekruisersgenootschap, Bakenessergracht Genezingsdienst. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kus me goeden nacht" en ,.De Spookrots". 2.30 en 8.15 uur. Palace: „Wij zijn gezworen kameraden". Op het tooneel: Tchen Tuo Tien-troupe. Chi- neesche Melange Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Sehnsucht 202". Op het tooneel: Conrad Will and Partner. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spnarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. ZONDAG 4 JUNI Gebouw Parklaan 21: 10 uur en 18 uur: Evangelische samenkomsten. Schouwburg Jansweg: Kees Pruis en Stella Seemcr. Variété-programma. 8.15 uur. La Gaité. Raaks: 36 en 8—12 uur: The 5 Blue Bees. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 5 JUNI Schouwburg Jansweg: Kees Pruis en Stella Seemer. Variété-programma. 8.15 uur. Bisocoopvoorstelling 's middags en des avonds. La Gaité, Raaks: 3—6 en 812 uur: The 5 Blue Bees. Zandvoort: Noorderbad, Nationale wedstrijden. DINSDAG 6 JUNI Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 3 Juni 8 uur 's avonds tot en met Zondag 4 Juni 8 uur zijn de vol gende apotheken 's avonds na 8 uur en des nachts geopend: C- J. Fischer, firma Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14. Tel. 11000. J. M. Meisner, Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn„ Schoterbosch-Apo theek. Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. B. K- Blommendaal, Nolf's goedkoope aDO- theek. Kruisstr.. eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's avonds Van Zondag 4 Juni 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 9 Juni 8 uur zijn de volgende apotheken 's avonds na 8 uur en "s nachts geopend: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. P. Kruysse. Firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30. Tel. 10043. L. Koster, Apotheek Bosch en Vaart, BoscÜ en Vaartstraat 26. Tel- 13290. (De Apotheek W. P. Woutersen. Konin ginneweg 3, Tel. 12038 heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend). Bovendien is op 5 Juni nog geopend: B. K. Blommendaal. Nolf's Goedkoope apo theek. Kruisstraat 26. Tel. 11174.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5